Kantongerecht Wageningen Marktkoopman: „Ik zal tot het einde blijven vechten" „Van aanrijding is nog niets bewezen" 't Grootst, hardst en gemeenst N.S.-beheerder flink bestraft SVijkgemeenschappen in Engelenburg' en Vijver plan' staan model voor P. W.A.-park Doelleefbaarheid in flats vergroten WAARftdn weheen? Oprichting staat of valt met interesse beivoners Beroepen Veenendaler bestal gastarbeider Verdachte van oplichting gegrepen Luxor Theater Belt Vechtpartij op station Kesteren Drie mille voor Groene Kruis Mevrcuw Bode kree» eerste exemplaar van Fir et-boek je Bevestiging en intrede ds D. C. v. Wijnen Boompje verdween uit tuin van ambtswoning Volume Gevaarlijk Olienootjes Verzekerd Stencils Encjuête Beter te laat in huis, dan te vroeg in 't ziekenhuis BURGERLIJKE STAND „FLOOR DE VLEERMUIS ZATERDAG 25 OKTOBER 196? WAGENINGEN Voor het kantongerecht in Wageningen ging vrijdag het vervolg op een zaak die veertien dagen geleden werd aangehouden, en waarin de waarheid moest worden ontdekt over de toedracht van een aanrijding op de Achterkerkstraat in Veenendaal. Bijna een jaar geleden zat daar een forse kras op het Volkswagenbusje van de marktkoopman A. H. B. uit Ede, nadat zijn collega G. A. J. van Z. uit Zevenaar erlangs was gereden. Volgens B. had Van Z. zijn auto aangereden, maar verdachte bleef hardnekkig ontken nen, ook nadat officier van justitie mr. J. H. C. Pieters had meegedeeld het ten- laste gelegde wettig en overtuigend bewezen te achten en zestig gulden boete had geëist, subs, zes dagen hechtenis. „Ik ben absoluut onschuldig", scandeer de Van Z. nadrukkelijk. Kantonrechter mr. A. C. van den Brand vonniste evenwel conform de eis. De marktkoopman liet daarop weten in hoger beroep te gaan: „Ik sta in mijn recht, en ik zal tot het .einde toe vechten". Bij het eerste bedrijf van de zaak, veertien dagen geleden, werd gesteld dat Van Z. de auto van z'n collega uit broodnijd zou hebben aangereden, .,'t Is allemaal gelogen", verklaarde hij toen, en hij wond zich behoorlijk op, vooral toen de echtgenote van zijn con current haar visie op de zaak gaf: „We waren aan het uitpakken, en ik stond achter de wagen toen Van Z. passeer- VEENENDAAL Verdacht van op lichtingspraktijken ten nadele van een drietal winkeliers in de Hoofdstraat is in de Arnhemse rose buurt, het Spij kerkwartier, de Wageninger J. J. v.d. W. aangehouden. De man die voor een ander feit was ingesloten in het Huis van Bewaring te Arnhem legde een bekentenis af. Hy was in Veenendaal in het bezit gekomen van een hoeveel heid kleding en schoeisel. VEENENDAAL Een pas aange plant boompje in de tuin bij de in af bouw zijnde nieuwe ambtswoning van de burgemeester is gisternacht uit de grond gehaald en meegenomen. Het bedrijf dat de tuinaanleg ver zorgt deed aangifte. Bij verhoor bleken bewoners van het plan „Salamander" iemand met een boompje achterop zijn fiets te hebben zien verdwijnen in de richting Rhenen. VEENENDAAL Montgomery Wood, Lee van Cleef en Christa Linder bewegen zich in 't Luxor theater deze week over het scherm in de grootste, de hardste en de gemeenste western die ooit is vervaardigd, aldus een aan bevelende reclameslogan, behorend bij het Italiaanse produkt: „De dagen van het geweld". „De als edelschurk be roemd geworden Amerikaan (met een drupje Nederlands bloed) Lee van Cleef schiet altyd raak", vervolgt de reclame, die spreekt van een western van een zame klasse. Dat laatste zal niemand betwisten, maar hoe eenzaam die klasse dan wel is en waarom, dat is ter beoordeling aan de bioscoopbezoeker. De Italiaanse western heeft zich spoedig ontwikkeld tot een eigen stijl, die zich onderscheid de van de Amerikaanse door hardheid zonder enig compromis. Vrij snel kwa men er producenten die niet vies wa ren van overdrijving, en daarmee re kent het verhaal van deze week einde lijk eens af. De spanning is ditmaal gebaseerd op de psychologische motie ven die de figuren beheersen, versterkt door een boosaardige omgeving. We volstaan verder met een snelcursus in vijf lessen: 1. Vertrouw niemand; 2. smeek nooit; 3. ga nooit staan tussen een pistool en het doelwit; 4. boksen is net eender als schieten. Zorg dat het meteen raak is anders ben je verloren; 5. als je iemand verwondt, dood hem dan. Anders doodt hij jou, vroeg of laat. Veel plezier. „Gesel der erotiek", de andere film van deze week, is een spannend verhaal over de strijd tegen het gebruik van verdovende middelen. De strijd speelt zich af tegen het decor van Hamburgs rosse buurt, vandaar waarschijnlijk de titel. Erotiek komt wel in de film voor, maar waarom het nu ineens een gesel is, blijft een vraag. Dat dubieuze lief desverhoudingen wel eens kunnen lei den tot een wat rauwe intrige is niet nieuw. Een bijkomstigheid wordt wel meer op de voorgrond geplaatst. Maar: toch een aardige film. VEENENDAAL. De kerkeraad van de Geref. Kerk heeft, een beroep uitge bracht op ds. Th. Ferwerda uit Amster- dam-Watergraaf smeer. Ds. G. C. Vijzelaar, predikant van de Herv. wijkgemeente „Sola Fide", ont ving een beroep van de Hervormde kerkeraad van Amsterdam-Watergraafs meer. de. Z'n auto kon er moeilyk door door dat links een grote vrachtwagen met aardappels stond. Van Z. nam een vaartje en raakte onze auto aan de zijkant. Ik zag dat de wagen ervan schudde..." Vrijdag was de bestuurder van de aardappelwagen als getuige aanwezig. Hij zei het busje te hebben zien bewe gen toen Van Z. erlangs reed, maar een schurend of krassend geluid had hij niet gehoord. Hij vertelde verder dat Van Z. nog een vuilnisbak ramde, en vervolgens via de Fluiterstraat uit het gezicht verdween. Als bijzonderheid vermeldde hij dat Van Z. nogal nors keek, terwijl hij doorgaans een goed humeur heeft Verdachte Van Z. voerde aan dat het busje zou kunnen hebben bewogen als gevolg van de luchtdruk die bij het passeren van auto's ontstaat. Mr. Pie ters vond dat een wat te overdreven voorstelling van zaken: „Zo'n schud ding zou bijvoorbeeld wel kunnen ont staan wanneer een lelijke eend op een smalle weg met een snelheid van 70 kilometer per uur wordt gepasseerd..." De eigenaar van de beschadigde auto was eveneens als getuige aanwezig, en hij beweerde wel degelijk een krassend geluid te hebben waargenomen. Toen verdachte hem vroeg waar zijn echt genote had gestaan op dat ogenblik, zei hij dat niet meer te weten. „Hij weet alles zo precies", riep Van Z. uit, „maar van de dingen die mogelijk in zijn nadeel zouden kunnen blijken, her innert hij zich niets..." Het heen-en- weer-gepraat kreeg toen zo'n volume dat zowel mr. Pieters als mr. v.d. Brandt herhaaldelijk moesten aandrin gen op meer kalmte. „Het slagveld overziende", zo begon mr. Pieters tenslotte, „blijft over dat de auto van B. geparkeerd stond. Ver dachte reed erlangs, en de aardappel man zag dat hij „te kort" passeerde, evenals de echtgenote van B. Hij eiste zestig gulden boete, subs, zes dagen hechtenis. Van Z. deed nogmaals een poging om het pleit in zijn voordeel te beslechten, en zei dat er nog helemaal niets bewezen was, omdat o.a. de vrouw van B. niets kon hebben gezien van de toedracht van het gebeurde. Hij ontkende tevens naderhand verdwenen te zijn, hij was de Markt opgelopen. Bovendien vestigde hij er de aandacht op dat zijn eigen auto geen spoor van de aanrijding te zien had gegeven. Honderdvijftig gulden boete kreeg de heer D. van R. uit Lunteren omdat hij zich enigszins merkwaardig had ge dragen op de weg Ede-Lunteren. Deze zaak was eveneens al eerder voor ge weest, maar nu was er een onontbeer lijke getuige verschenen. Het was de dienstplichtige militair J. M. v. B. De ze verhaalde het gebeuren waarby naar voren kwam dat Van R. om te beginnen geen voorrang verleende aan de auto waarin de getuige samen met een sergeant-majoor had gereden. Van R. kwam uit de Goorsteeg, ter wijl de militairen met hoge snelheid naderden en waarschuwend de claxon gebruikten. De getuige vertelde voorts, dat Van R. nogal hinderlijk optrad: hij voerde tot tweemaal toe zijn snelheid op, wanneer de militairen hem alsnog wilden inhalen, en stak een keer zijn richtingaanwijzer naar links uit, ter wijl hij gewoon rechtuit reed. Boven- u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 v".3™; 11079 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 dien remde hij een keer zonder enige noodzaak. Zo kon het gebeuren dat de beide wagens op een gegeven moment naast elkaar voortdenderend met 90 kilometer per uur de bebouwde kom van Lunteren naderden. „Ik heb het niet gedaan om zomaar een beetje te pesten", verklaarde Van R. „Ik voerde mijn snelheid op om die andere auto gelegenheid te geven weer achter mij te komen, want er kwamen tegenliggers aan." Dat was volgens de getuige bepaald niet het geval geweest. Mr. Pieters noemde het optreden van Van R. bijzonder gevaarlijk en wees erop dat juist op deze manier veel fron tale botsingen ontstaan. D. F. van V. uit Woudenberg zat vol gens zijn eigen verklaring olienootjes te eten, toen hij enige tijd geleden op de Kerkewijk te, Veenendaal tegen een geparkeerde auto botste. Hij gaf voorts toe vijf glazen bier te hebben gedron ken, en de vorige avond „een gezellig feestje" te hebben bijgewoond. Na de aanrijding had hij het echter verstandig gevonden om niet mee te werken aan een bloedproef. Mr. Pie ters vond het een bedenkelijke zaak en eiste f 150,- boete, subs 15 dagen hech tenis, en 3 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De kantonrechter von niste conform. Drie gladde banden tooiden de wie len van de auto die de Edenaar A. H. J. J. zich had aangeschaft, terwijl hij ziek op bed lag. Een vriend had be middeld bij de transactie, die f 350,- had gevergd, en kwam een dag later vragen of hij de wagen even mocht le nen. J. stond vrijdag achter het hek je om zich te verantwoorden. „Hij was nog geen tien meter op weg, of hij werd al door de politie gepikt", verklaarde hij, nadat hij had verzekerd niets van gladde banden geweten te hebben. „Maar tegenover de politie hebt u verklaard dat u het wel wist", repli ceerde mr. v.d. Brand, maar daarvan kon J. zich niets herinneren. Wel deel de hij mee dat de auto intussen aaneen sloper is verkocht voor f 75,-. Rekening houdend met deze financiële nadelen vorderde de officier niet de gebruike lijke vijftig gulden. Hij volstond met honderd en mr. v. d. Brand was het er mee eens. Mevrouw A. de V. - K. uit Rhenen verliet het kantongerecht in de weten schap dat zij vijftig gulden boete moest betalen omdat zij op een bromfiets had gereden die niet was verzekerd. „Ik moest even boodschappen doen", ver telde ze, „dat brommertje hadden we pas. Na de bekeuring is hij direct ver zekerd. Mr. Pieters vond dat verstan dig, maar zei dat mevr. de V. had moe ten beseffen «iat een bromfiets verze kerd moet zijn voordat men erop gaat rijden. ARNHEM Een merkwaardige ruzie speelde zich op 11 juni van dit jaar af tussen de rails van het Kesterense spoorwegemplacement. Daar zou de 37-jari- ge NS-beheerder Geert B. uit Tiel zijn NS-collega Gert Jan van H. (47), blok- wachter van professie, ongenadig hebben afgetuigd. Van H. gaf er gisteren voor de Arnhemse politierechter mr. G. Donner een levendige schildering van. B. ontkende. De strubbelingen vonden hun oor zaak in een vuurtje achter een werk- keet. B. had zich daar zo aan geër gerd dat hij hele vuurtje met een schop had verplaatst naar het tweede perron. „Ik had Van H. al vaker gezegd, dat het niet mocht," zei hij. De blokwachter op zijn beurt („We stookten daar altijd. Ik heb er nog nooit iets over gehoord") ergerde zich mateloos aan B's handelswijze. Toen zich de gelegenheid voordeed schold hij hem uit. De tweede episode speel de langs de spoorbaan, waar de Tie- lenaar in het hoge gras bezig was met maaiwerkzaamheden. Beide partijen waren het er over eens dat Van H. op dat moment passeerde, die middag. Verder klopten de lezingen" niet hele maal. „Hij trok me van m'n fiets af", aldus de blokwachter. „Ineens dook hij uit het lange gras tevoorschijn. Voor ik het wist had ik een paar klappen te gen mijn hoofd." Helemaal versuft, zon der bril, zou Van H. vervolgens zijn opgekrabbeld en naar zijn seinhuisje zijn gewankeld. „Ik ben helemaal niet bij hem ge weest. Hij stond een eindje verder bij een wissel te fluiten. Toen heb ik even gekeken, maar er was niets. Hij was toen al weer weggefietst," bracht B. •daar tegenin. Feit was dat Van H. die middag geen dienst meer had gedaan. De dokter had hem zelfs nog naar het ziekenhuis willen sturen om röntgenfo to's te laten maken of er niets ergs ge beurd was. „Een zonderling verhaal van B.," oor deelde de officier van justitie, mr. J. Kopp. „Het lijkt er meer op dat hij Van H. bij wijze van afstraffing eens flink heeft afgerost." De eis luidde een week voorwaardelijke gevangenisstraf en 150 gulden boete. De raadsman B. twijfelde. „Hij heeft de schijn tegen. Maar anderzijds is hij een eerlijk man. Had ik het maar gedaan, dan had ik tenminste ja kunnen zeggen," betoog de B. dan ook steeds. De raadsman zei, dat niémand duidelijk een verwonding had gezien. Er ontbrak volgens hem zelfs een verklaring van een arts. Hij vroeg om vrijspraak. De politierechter veroordeelde echter overeenkomstig de eis. VEENENDAAL Gisteren werd een Veenendaler aangehouden verdacht van diefstal van circa tweehonderd gulden ten nadele van een in Veenendaal ver blijvende Spaanse gastarbeider. De man was ontmaskerd dank z(j een onderzoek naar vingerafdrukken en heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. RENSWOUDE De Renswoudese afdeling van het Groene Kruis heeft van het Nederlands Comité Kinder postzegels een bedrag van drieduizend gulden ontvangen. VEENENDAAL „Wist u. dut wij niet begrijpen dat u te beroerd bent om uw handen te laten wapperen?" Dat Ls een vraag die voorkwam op een met viltstift geschreven pnblikatie van het oprichtingscomité, dat ijvert voor een belangengemeenschap in het Prins Willem Alexanderpark. Het geschrift weerspiegelt de wrevel onder de oprichters, die echter desondanks nog over optimisme beschikken. Op maandag 3 november wordt de op richtingsvergadering gehouden in het N.V.V.-gebotiw. De heer G. Elsendoorn behoort tot degenen die zich sinds de zomer al inzetten voor de oprichting van een wijkgemeenschap. „Om te be ginnen hebben we ais ideaal gesteld de leefbaarheid in onze flats te ver groten", zegt hij, „maar als de medewerking van de bewoners niet 'groter wordt dan die nu is, dan G. EISENDOORN grote rommel geef ik de gemeenschap maar heel 'weinig kans. Dan wordt het een grote rommel hier". Dat gebrek aan medewerking de monstreren de flatbewoners vol gens hem. althans die van blok 2, tal ruimschoots. Om de eerste fi nanciële zorgen opzij te zetten or ganiseerden de oprichters namelijk inmiddels al een oud-papieractie. „Wist u, dat niemand van u gehol pen heeft?", vroegen ze in hun pamflet, „en dat wij indien uw me dewerking uitblijft genoodzaakt zul len zijn te stoppen?" De waslijst van vragen bevat ook: „Wist u dat andere gemeen schappen reeds tegen de hoge bij drage voor plantsoenen geprotes teerd hebben", en: „dat wij dit ook hadden kunnen doen als er al een bestuur was geweest...?" Dit weekeinde gaan stencils de deur uit, geadresseerd aan alle 288 gezinnen die de flats van Patrimo niums Bouwvereniging in het PWA- park bewonen. Daarin worden de mensen nogmaals opgewekt wat meer enthousiasme aan de dag te leggen en attent gemaakt op de op richtingsvergadering, Voorlopig be paalt men zich tot de „Patrimo nium-flats", zegt de heer Elsen doorn, maar het is niet uitgesloten dat in de toekomst ook de flats van Eurowoningen in het grote geheel betrokken worden, wanneer men daaraan behoefte heeft. De oprichters zijn van plan de nieuwe belangengemeenschap in te richten naar het model van De Engelenburg en Het Vijverplan. Men wil het contact tussen de be woners en diverse instanties, zoals Bouwvereniging, hechter maken en bevorderen, men wil de verstand houding tussen de bewoners onder ling verbeteren en men wil een apparaat ontwikkelen dat in staat is te ijveren voor een vlotte afwer king van, bijvoorbeeld, dé kinder speelplaatsen. Half augustus hielden de oprich ters een enquête, die uitwees dat 99,5 pet van de toen aanwezige be woners (de blokken 1 en 2) wel voelden voor een eigen wijkge meenschap. Ondanks zijn teleurstelling meent de heer Elsendoorn: „Op de ver gadering in het NW-gebouw kan nog van alles gebeuren. Eerst moet er een bestuur komen, dat plannen kan maken en de taken in commis sies kan onderverdelen. Dat is noodzakelijk. Er moet een recrea tiecommissie komen, een commis sie leefbaarheid, enzovoorts. Dan moet ook in elk blok een contact man te vinden zijn, die alle proble men en klachten te horen krijgt. Zo'n centrale man kan alles dan in één keer aan het bestuur door geven, dat dan maatregelen kan nemen. Ik ben benieuwd hoeveel mensen er op de vergadering ver schijnen. Als het er maar weinig zijn houden wij er direct mee op..." Zaterdag 25 oktober Veenendaal: 13.30 uur gebouw „El- theto", Solistenconcours Muziek vereniging „Caecilia". Bioscopen Veenendaal: Luxor Theater, za. 19 uur en zo. 15 uur „De dagen van het geweld"; za. 21 uur, zo. en ma. 19.30 uur „Gesel der erotiek". Rhenen: Bar-dancing „De Munt", za. en zo. dansen. Renswoude: 19 uur „Rehoboth" Mu ziek- en toneeluitvoering door jeugdorkest van „Ons Genoegen". UTRECHT Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk) 20 uur, toneelgroep Centrum met „Ge mengd dubbel", acht eenakters van acht bekende auteurs, onder wie Pinter, Brook, Auckborn en Saun ders, m.m.v. Henny Orri, Elsje de Wijn, Frans Vorstman en Jules Hamel. Muzevalcabaret (Nieuwe Kamp 13 te Tivoli), 20.30 uur „Dagboek van twee gekken" met Annemarie Ko- nincks, Hennie Oliemuller en John de Groot, piano. Pockettheater (Bolsbeekstr. 7), 20.30 uur Cabaret Comique. Zondag 26 oktober. Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk). 20 uur Toneelgroep „Theater" met „Het vergeetboek" m.m.v. Ton van Duinhoven, Ina van Faassen, Elise Hoomans, e.a. Bioscopen Camera (Oudegracht 156), dag. 14.30, 18.45 en 21. uur; zo. 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur Geprolong. Obses sions. City (Voorstraat 89), dag. 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur: Première voor Nederland: Voor een paar lijken meer of min der. Filmac (Vredenburg 29), za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: De mijnen van koning Salomo. Olympia (Amsterdamsestr.w. 350) da. i8.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur; do./zo.: Ursus en de gladiatoren; ma./wo.: King-Kong. Palace (Vredenburg 29), dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlopend). Geprolongeerd: Fanny. Rembrandt (Oudegracht 73), dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45 16.15, 18.45 en 21.15 uur: Play Dirty. Scala (Potterstraat 16), dag. (ook zon dags) 14.15 en 20 uur. 2e week Sweet Charity. Vooraf: Sky over Holland. Studio (Oudegracht 154), dag. 14.45, 19 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19 en 21.15 uur: De eerste leraar Vreeburg (Vredenburg 8a), dag. 14 en 19.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur Les Étrangers. Nachtvoorstellingen Camera (Oudegracht 156) vr. en za 23.15 uur Zorba de Griek. Palace (Vredenburg 29), vr. en za 23.30 uur: The Pistoleros. Studio (Oudegracht 154), vrij. 23.45 uur Old Time Movie Club presen teert: Rebecca; za. 23.45 uur: The crime serie: Sterf... lieveling. Vreeburg (Vredenburg 8a), vr. en za. 23.15 uur: Bandeloze jeugd. ARNHEM Zaterdag 25 oktober Stadsschouwburg: 20.00 uur: Toneel groep Theater met „Het Vergeet boek", met o.a. Ina van Faassen, Ton van Duinhoven en Elise Hoo mans. Dinsdag 28 oktober Stadsschouwburg: 20.00 uur: Haagse Comedie met „De vrouwen van Shanghai". Woensdag 29 oktober Stadsschouwburg: 20.00 uur: Euro Studio met toneelstuk „Komm wie der, Kleine Sheba". Kunstcentrum „De Korenbeurs": Kindervoorstelling van „Kabouters geloven niet aan mensen". Donderdag 30 oktober Musis Sacrum (Velperplein): 20.00 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly. BIOSCOPEN Rembrandt (Velperplein), aanvangs tijden 2.00 en 7.30 uur: GEJAAGD DOOR DE WIND. Zaterdag 2.00 uur: SWIEBERTJE op het toneel met o.a. Bromsnor, 'alace (Bakkerstraat), aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur. Donderdag t.e.m. zaterdag VERNIETIGINGSCOM MANDO WARKILL. Zondag t.e.m. woensdag DE BLOE DIGE WRAAK VAN RINGO. Studio A (Langewal), aanvangstijden 6.45 en 9.00 uur, 5e week 4 9 1. Zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur: SJORS en SJIMMIE IN HET LAND DER REUZEN. Luxor (Willemsplein), aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9.00 uur, 2e week IK ZING MIJN LEID. Donderdag 7.00 en 9.00 uur Film kring Arnhem JOANNA van Mi chael Same. Zaterdag 23.30 uur nachtvoorstel ling MONDO FREUDO. Saskia (Looierstraat), aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9.00 uur, 3e succesweek I F. Veenendaal. Geboren: Anionie Hilfried Laurens, zoon van: L. dtBoef en W. van Otter- lo (van Reedeveg 72); Johannes, zoon van: W. 1. van den Hoek en M. Rijnsburger (Ode Holleweg 6). Ondertrouwd Gerrit Gaasbeek (Am sterdam) en Grda Vermeulen (Rens woude). VEENENDAAL— In haar flat in het Prins Willem Alkander park ontving de echtgenoV- van burgemeester P. Bo de gistern"ddag het eerste exemplaar van een kjeuterbèekje, dat is uitgege ven deV* Firet NV; Mevrouw Bode kreeg het op ve/.':'" gedrukte verhaal van „Floor de Vleerntris" uit handen van mevrouw M. val Egmond-VVillems, voorzitster van të vrouwenraad van Firet. Het boekwerkjeEal in het kader van de viering van h>t tienjarig jubileum van Firet, en inh.kend op de kinder boekenweek, op a.e Veenendaalse kleu terscholen worder verspreid, en waar schijnlijk ook in het ziekenhuis. Me vrouw Van Egmotd was in gezelschap van drs. Jv A. M Verbeek, directielid van Firet. Mevrouw Bode ',ei te hopen dat het boekje zijn weg Zil vinden, en maakte tevens van de gebgenheid gebruik Fi ret met het juwbun te feliciteren. Voor de burgemeester zelf lieten de be zoekers een map me informatie over 't Veenendaalse bedn.f achter. LIENDEN Ds. D. C. van Wijnen, hervormd predikant te Goedereede op Goeree en Overflakkee hoopt op zon dagmiddag 2 november a.s. om half drie. na vooraf 's morgens om 10 uur te zijn bevestigd door dr, A. van den End uit Maarssen, intrede te doen als predikant van de hervormde gemeente Lienden, in de vacature van ds. E. S. de Lint, die op 31 maart 1968 afscheid van Lienden nam wegens vertrek naar de hervormde gemeente Hei- en Boei- cop. Dirk Cornelis van Wijnen werd op 17 december 1926 te Wijk en Aalburg in de provincie Noord-Brabant geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in het begin van 1958 zijn kandidaats-examen theologie en ongeveer een jaar later ook zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Van Wijnen van februari tot juni 1959 vier maanden bij ds. J. Wieman als leervicaris werkzaam was geweest en hij in februari 1969 na een te Am sterdam gehouden colloquium was toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse hervormde kerk, werd hij op 22 mei 1960 door zijn mentor, ds. J. Wieman bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Wouters- woude in de classis Dokkum. Op 22 no vember 1964 verwisselde ds. Van Wij nen deze gemeente met die van Goede reede in de classis Brielle, waar hij door ds. L. Trouwborst werd bevestigd. Tijdens zijn ambtsbediening als predi kant van de hervormde gemeente Wou- terswoude was ds. Van Wijnen quaes tor van het breed ministerie van de ring Akkerwoude. Hervormd Lienden hoopt derhalve na een vacaturetijd van ruim anderhalf jaar binnenkort weer een eigen predi kant te mogen begroeten. In deze va caturetijd heeft ds. W. E. Steenbeek uit Ingen het consulentschap waarge nomen, terwijl emeritus-predikant ds. van Viegen uit Amerongen in die tijd mede pastorale arbeid in Lienden ver richtte, voornamelijk zieken- en bejaar- denbezoeken.

De Vallei | 1969 | | pagina 3