Protest delegatie van Petten gaat naar Luxemburg Deskundigen ernstig verontrust Driekwart van vuil water wordt niet gezuiverd KVP EN PvdA LANCEREN VAN BELEID IN ZEVENTIGER JAREN um Volledige fusie binnen Ned. Scheepvaart Unie 9 Goedkoop de-winter Sloan's Liniment gashaarden die u moet zien! Steun nodig voor industrie Van Furness op Swarttouw Philips - België vijftig jaar fflunHRRDrs de bank waar ook zich thuis voelt ROEMLOOS EINDE VAN OLJEFABRIEK EREHOF" IN NIJMEGEN Gevangenisstraf voor man die agent schopte Ethiopische prijs paus voor 12000,- 18 maanden 1124,73 p.m. aflossen of f5000,- 24 maanden f 238,14 p.m. aflossen Aantal bediende overwegen flink verminderd ZATERDAG 25 OKTOBER 1969 VERGADERING MAATSCHAPPIJ HOOFDPIJN POEDERS werken verrassend SYNTHETISCH Voor onmiddellijke verlichting De pijn verdrijver met onmiddellijke werking. KOELWATER DICIPLINE (bij uw dealer) Explosie aan boord Canad. torpedojager Contant geld nodig voor privé-dqplefnden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB, Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: 3000,- in handen, betaling in 18 x 186,28. Of: 10.000,- in handen, betaling in 36 x 335,65. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor.Men geeft u ér graag alle inlichtingen over de persoon lijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met per soonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK WERKGELEGENHEID Door ontwikkelingsfondsen Hoger bod tot f 500 DEN HAAG Een grote delegatie van het wetenschappelijk personeel van het Euratonicentrum in Petten zal op 28 oktober (als in Luxemburg de Europese ministerraad over de verde re toekomst van Euratom gaat praten) 's ochtends om tien uur naar Luxem burg vertrekken. De delegatie zal daar deelnemen aan een grootscheepse manifestatie van het wetenschappelijk personeel van de Euratomcentra (Petten, Ispra, Mol en Karlsruhe). Ook andere ambtenaren van de ver schillende Europese instellingen ne men aan die manifestatie deel. Het personeel dat in Nederland In Petten achterblijft zal die dag bijeenko men om zich te beraden over de pro blemen die zich voordoen sinds een nieuw vijfjarenplan voor Euratom is uitgebleven. Verder zal men zich beraden over de positie van de werknemers van de gemeenschappen in <3e huidige situatie en over eventueel in de toekomst te voeren acties. Deze besluiten zijn geno men tijdens de vorige week vrijdag en zaterdag in Ispra (Italië) gehouden buitengewone zitting van de conferen tie van vertegenwoordigers van het personeel van de gemeenschappelijke instellingen. De crisissituatie in Euratom zal ook (naast andere onderwerpen) aan de or de komen in een buitengewone verga dering van het Europees Parlement op 3 november in Luxemburg. De Nederlandse socialist dr. ir. A. P. Oele zal de Europese Commissie over dit onderwerp interpelleren. De heer Oele zal de Europese executieve vragen welke stappen ze bij de Europe se ministerraad zal doen om te berei ken dat de crisis in Euratom (die, als ze voortduurt tot de ondergang van de ze Europese gemeenschap zal leiden) zo spoedig mogelijk wordt opgelost. In Europese kringen verwacht men dat de voor Euratom verantwoordelijke com missaris, de Duitser Hellwig, namens de Europese Commissie een zodanig scherp standpunt zal innemen dat de regeringen zich gedwongen zullen zien het voortbestaan van Euratom op cje op 17 en 18 november in Den Haag te hou den topconferentie te bespreken. Regeringsorganisatie en industrieën In acht Europese landen hebben geza menlijk een maatschappij gevormd ter omzetting van het uranylnitraat, dat in het Belgische centrum te Mol wordt gevormd, in uraniumtetrafluoride (UF4). Deze omzetting is een onder deel van de produktie van uranium- hexafluoride (UF 6), dat toegepast wordt voor een verrijkingsproces waar door verbruikte uraniumbrandstof op nieuw kan worden gebruikt. De nieuwe maatschappij is opgericht op initiatief van Eurochemic, de Euro pese maatschappij voor de chemische bewerking van atoombrandstoffen. Het Reactorcentrum Nederland neemt met 9,625 procent deel in het kapitaal van 9 miljoen Belgische frank (ongeveer f 640.000). Het nieuwe proces is ontwikkeld door Ugine Kuhlmann in samenwerking met de „Societé industriële des minerals de V Ouest" (Simo). De nieuwe methode is belangrijk zui niger. De installaties van de nieuwe maatschappij komen in Mol (België). ADVERTENTIE Hiertoo gerechtigd 99 NIJMEGEN Op de algemene be graafplaats in Nijmegen is met goed vinden van de nabestaanden een spe ciaal erehof ingericht voor bijna vijK tig Nederlandse gesneuvelden uit de Tweede Wereldoorlog. Eén van hen is Jan van Hoof. van wie wordt aangenomen dat hij in 1944 de Duitse springladingen in de Waal brug bij Nijmegen onklaar heeft ge maakt. Hij sneuvelde korte tijd later als gids van het bevrijdingsleger. De graven van dé Nederlandse ge sneuvelden waren tot nu toe verspreid over zes andere begraafplaatsen in de stad. AMSTERDAM: Het roemloze einde van ohet laatste deel van Ber- tels Olie fabriek aan de Omval te Amsterdam, een enorme klap maak te een einde aan het bestaan van het bouwwerk. ADVERTENTIE UTRECHT „Het mishandelen van een politieman betekent voor mij al tijd een onvoorwaardelijke gevange nisstraf, omdat deze mensen, die voor de gemeenschap toch al zoveel risico lopen, beschermd moeten worden." Dit zei de officier van justitie, mr, A. Somerwill, gisteren tijdens de be handeling van een zaak voor de poli tierechter in Utrecht. Verdachte was D. D., een negen tienjarige chauffeur-slager uit Amers foort, ^ie in februari na het consume ren van ongeveer 25 pilsjes een hoofd agent die hem in de politiewagen wil de zetten had geslagen en geschopt en die ook een toevallige voorbijganger had mishandeld. D. kon zich van het gebeurde hele maal niets meer herinneren. De offi cier van justitie eiste een gevangenis straf van drie weken, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hij vond de dronkenschap geen excuus maar wel een verzach tende omstandigheid en hield er ook rekening mee, dat de Amersfoorter sinds februari niet meer drinkt en café's mijdt. De politierechter veroordeelde D. conform de eis. AMSTERDAM/DELFT Deskundigen uit Nederland en het buitenland heb ben de afgelopen drie dagen met elkaar de problemen van waterverontreini ging en de voorziening in schoon drinkwater uitvoerig besproken. In de Tech nische Hogeschool in Delft discussiëren de leden van de „Europese federatie voor waterbescherming" over de planologie met betrekking tot de bestrijding van de watervervuiling. Onder de naam Aquatech werd in de R.A.I. in Am sterdam een congres gehouden, waarbij niet alleen over de verontreiniging van het oppervlaktewater werd gesproken maar tevens de vraagstukken wer den behandeld die betrekking hebben op de drinkwatervoorziening. Op beide bijeenkomsten werd ern stige bezorgdheid uitgesproken over de ontstellende vervuiling van het water in rivieren, kanalen en meren door lozingen van fabrieken. Door de bevolkingstoeneming wordt de stroom" afvalwater met het jaar groter, zo dat ook hiermee terdege rekening gehouden moet worden. In Nederland is de hoeveelheid afvalwater van de industrie en bevolking zo groot als de hoeveelheid, die door 37,5 mil joen mensen zou worden geprodu ceerd. De hoeveelheid afvalwater ge lijk aan die door 4,5 miljoen mensen zou worden geproduceerd, wordt ge zuiverd door bestaande installaties. Een ongeveer gelijke hoeveelheid kan in de oppervlaktewateren wor-~ den afgebroken en de helft daarvan wordt in zee geloosd. Er blijft dus ongeveer driekwart van het vuile wa ter over. Dit betekent een ernstige overbelasting van de oppervlaktewa teren. Vooral de lozing van synthetische stoffen die door het biologische pro ces in het water niet worden opge lost, zorgen voor een opeenhoping van afval in het water. Dit vormt mens, dier en plantenwereld, maar maakt het water steeds minder ge niet alleen een bedreiging voor schikt of moeilijker verwerkbaar voor drinkwatervoorziening. De Nederlandse bevolking en de in dustrie gebruiken momenteel te zamen ruim 1,3 miljoen m3 per jaar. Rond de eeuwwisseling verwacht men een gebruikstoeneming tot 4 a 5 miljoen. Waterwinning uit de grond zal dan ADVERTENTIE Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnen, spit. Even aanbrengen op de pijnlijke plek en do weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. maximaal 1,5 miljoen bedragen. Aan vulling is dus nodig uit oppervlakte water van 2,5 tot 3 miljoen m3. De ramp zou niet te overzien zijn als te gen die tijd het water in Nederland zo bevuild is dat het moeilijk of nau welijks nog gezuiverd kan worden. Nu al zal naast de reeds aanwezige 400 zuiveringsinstallaties nog voor on geveer 1 miljard gulden aan voorzie ningen moeten worden geïnvesteerd om tot een sanering van de huidige toestand in de watervervuiling te ko men. Een nieuw aspect van de water verontreiniging, dat door diverse deel nemers aan beide bijeenkomsten werd aangesneden, is de lozing van warm koelwater door o.a. elektrische centrales. Vooral kernenergiecentra les gebruiken bijzonder veel koelwa ter, dat opgewarmd weer wordt ge loosd in rivieren of meren. Het is niet ondenkbaar dat wanneer de behoefte aan elektrische energie in West-Duitsland in het jaar 2000 ongeveer 400.000 megawatt zal bedra gen, het Rijnwater met een tempe ratuur van dicht bij het kookpunt Nederland zal binnenstromen. De verhoogde temperatuur van 't water verstoort namelijk het biologi sche en chemische evenwicht. De zuurstofregeling en de plantengroei in het water komen dusdanig in de war, dat daardoor de visstand wordt bedreigd en de drinkwaterbereiding wordt bemoeilijkt. Andere nadelige gevolgen van het warme rivierwater zijn nevelvorming en stankontwikke ling. De deelnemers aan de bijeenkom sten zijn er het in het algemeen over eens dat voor een optimaal gebruik van het beschikbare water overleg tussen alle betrokken disciplines nood zakelijk is. In het bijzonder geldt dit als plannen worden gemaakt op lan gere termijn. Een vergaande coördinatie tussen alle instanties, die bij de waterhuis houding en het economisch gebruik van water zijn betrokken, is noodza kelijk. Het zou zelfs aanbeveling ver dienen om drinkwatervoorziening, zui vering en lozing van afvalwater, af voer van vaste afvalstoffen en kwali tatieve en kwantitatieve bescherming DEN HAAG De Katholieke Volks partij wil zich „met alle kracht" inzet ten voor een welzijnsbeleid gericht op de actieve bevordering van de ontplooi ingsmogelijkheden van ieder mens". Aldus de gisteren verschenen KVP- blauwdruk voor de zeventiger jaren, een schets van het beleid dat de KVP vanuit haar christelijke visie op mens en samenleving wil voeren. Deze schets bevattende de kern van het door de KVP te voeren beleid, zal dezer dagen aan de partijgeledingen worden toege zonden en is onderwerp van discussie tijdens de in november te houden par tijraadsvergadering. Het te voeren be leid, aldus de nota, dient in al zijn on derdelen duidelijk te worden afgestemd op de grote reële behoeften die de mens in zijn mens-zijn vandaag bewe gen. Dat houdt in „een optimale toerus ting van iedere mens in lichamelijk en geestelijk opzicht, alsmede een ver nieuwing van de samenlevingsvormen". In dit beeld zal, zo wordt gesteld, hoge prioriteit moeten worden gegeven aan de meestbehoeftigen en de minstbe deelden. In de blauwdruk, die een „schets in grote en grove lijnen" wordt genoemd, wordt gepleit voor een beter bewoon bare wereld en voor een m,eer leefbaar leven. Gesteld wordt o.m., dat leiding en gezag er moeten zijn, maar „geen dominerend optreden van dié leiding, doch veel meer een dienstbaarheid". De KVP pleit voor een zodanige staat kundige en maatschappelijke vernieu wing op alle niveaus, dat alle mondige burgers door een doeltreffende in spraak zo actief mogelijk betrokken worden bij alle vormen van bestuur. Wat betreft de democratisering van ADVERTENTIE De KVP lanceerde haar Blauw druk voor de zeventiger jaren". V.l.n.rde heren W. Perquin (direc teur van het partijbureau)mr. P. J. M. van der Stee (voorzitter KVP), P. A. J. van der Sande (secretaris KVP-fractie), dr. W. L. G. F. Hoef nagels. de onderneming wordt het volgende pakket van maatregelen aanbevolen: een aangepaste verslaggeving in het belang van de aandeelhouders en de werknemers beiden, het enquêterecht, een beroepsrecht als waarborg tegen kennelijk onredelijke beslissingen van de leiding van de onderneming, de participatie in het werkmilieu, een gro tere competentie en een gewijzigde vormgeving van de ondernemingsra den, een verplichtstelling en een ver ruiming van de taken van de raden van commissarissen, eer. gewijzigde samenstelling van die raden, de intro ductie van een zogenoemde klachten procedure binnen de onderneming en een verdere vormgeving aan de relatie tussen de onderneming en de vakorga nisaties. DEN HAAG Bijna gelijktijdig met het verschijnen van de KVP-„blauw- druk voor de zeventiger jaren" heeft het partijbestuur van de Partij van de Arbeid, in samenwerking met het frac tiebestuur, een aantal klemmende pun ten naar voren gebracht. Het heeft een strijdplan voor de komende tijd ont vouwd als „herkenningstekens van de politieke gezindheid" van de Partij van de Arbeid. Het gisteren gepubliceerde strijdplan richt zich op vrede in de wereld, meer rechtvaardige verdeling van inkomens en vermogens en op beter wonen. In het strijdplan worden vijf hoofdstrijd punten genoemd, te weten ontwikke lingssamenwerking, inspraak in de on derneming, kleinere klassen, welvaarts- vast pénsioen en krotopruiming. Over het strijdplan, zoals dat is ge publiceerd in „Opinie", het veertien daags orgaan van de Partij van de Arbeid, zullen openbare discussieavon den worden gehouden en wel te Am sterdam, Rotterdam, Deventer, Gro ningen en Eindhoven. In het strijdplan wordt er o.m. op ge wezen, dat de directe invloed van de kiezers bij de regeringsvorming de ko mende tijd door de fractie geplaatst zal worden midden in de politieke strijd. „De plannen van de meerder heid van de staatscommissie (Cals- Donner) zullen nu zo goed mogelijk ten uitvoer moeten worden gebracht", al dus het strijdplan. Samenvattend wordt nog opgemerkt, dat beter onderwijs, krotopruiming, meer ontwikkelingshulp ten goede ko men aan de zwakkere in onze samenle ving, nationaal en internationaal. „Om het waar te maken zal een aanzienlij ke verhoging var de belastingen in de sfeer van het vermogen nodig zijn, ter wijl evenmin aan een verhoging van individuele belastingen zal zijn te ont komen". van water voor het gehele land onder een autoriteit te brengen. De directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening, ir. T. Verheul, heeft op Aquatech '69 kri tiek geleverd op de openbare drink watervoorziening in Nederland, dit zowel in technisch, financieel, econo misch als organisatorisch opzicht. Wat het laatste betreft is naar zijn mening de huidige toestand zelfs chaotisch'. Er is een grote ongelijkheid in grootte van bedrijven. De organisatie is volgens de heer Verheul nog te zeer afgestemd op de vroegere loka le bestemming en slechts bij uitzon dering gericht op het nationale karak ter en de toekomstige taken van de watervoorziening. Naar de mening van de heer Verheul zullen de thans in Nederland 140 aanwezige bedrijven in de toekomst teruggebracht moeten worden tot hoogstens vijftien a twin tig. De directeur van het Rijksinstituut waagde zich zelfs aan een ver ver wijderd toekomstbeeld, waarin vijf of zes regionale bedrijven de totale wa- terproduktie in Nederland zullen moe ten verzorgen. Rond de eeuwwisseling zal de behoefte in ons land gestegen zijn tot 4,5 miljard m3 water, waar van drie miljard voor de industrie zal zijn bestemd en anderhalf mil jard voor de bevolking. Thans be draagt de behoefte ongeveer 1,3 mil jard m3 water. Financieel-cconomisch vertoont de bedrijfstak nog een achterstand. De tarieven zullen naar het inzicht van de heer Verheul in belangrijke mate verhoogd moeten worden. Zij liggen veelal beneden de hoog te van de feitelijke kostprijs. Voorts adviseerde hij de tarieven te vereen voudigen. Via een landelijke unifor me kostprijsberekening zal men moe ten komen tot een algemene markt prijs voor drinkwater. AMSTERDAM De besturen van de N.V. Nederlandsche Scheepvaart Unie, te weten Koninklijke Java-China-Paketvaart Lijnen N.V., N.V. Koninklijke Rotter- damsche Lloyd-Wm. Ruys Zn., en N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" delen mee, dat onderzoekingen naar de wenselijkheid van een volledige samen werking der bedrijven hebben uitgewezen, dat met een zodanige samenwerking belangrijke voordelen te bereiken zyn. Dientengevolge is besloten tot een volledige fusie te geraken binnen de N.V. Nederlandsche Scheepvaart Unie. Met de partners in de NV Vereenig- de Nederlandsche Scheepvaart-Maat schappij is in beginsel overeenstem ming bereikt over de overneming door KJCPL, KRL en SMN van de aande len VNS, welke thans in handen zijn van de Koninklijke Nederlandsche Stoombootmaatschappij, de Holland*- Amerika Lijn en Van Ommeren. Aan de aandeelhouders KJCPL. KRL, en SMN zal worden aangeboden hun aandelen om te ruilen in aandelen NV Nederlandsche Scheepvaart Unie. Bij het bepalen van de omruilverhou- ding hebben de besturen zich in belang rijke mate laten leiden door de winst per aandeel en de intrinsieke waarde per aandeel, welke op uniforme wijze werden berekend, terwijl voorts de beurskoers in aanmerking werd geno men. Op deze basis werd overeenstemming bereikt over de hierna volgende om- ruilverhouding: nom. 4000 aandelen KJCPL cum divi dend 1969 zullen recht geven op nom. ƒ5000 aandelen Nederlandsche Scheep vaart Unie cum dividend 1969; nom. 10.000 aandelen KRL cum divi dend 1969 zullen recht geven op nom. 11.000 aandelen Nederlandsche Scheepvaart Unie cum dividend 1969; nom. 5.000 aandelen SMN cum divi dend 1969 zullen recht geven op nom. 4.000 aandelen Nederlandsche Scheepvaart Unie cum dividend 1969. VATICAANSTAD Paus Paulus heeft de „Keizerin Menen-prijs" aan vaard, die Ethiopië elke vier jaar toe kent wegens „uitzonderlijke verdien sten voor de mensheid of de wereld vrede". Dit is meegedeeld door de am bassadeur van Ethiopië bij het Vati- caan. De prijs is 30.000 Ethiopische ponden of 45.000 gulden groot. HALIFAX Zeven doden, negen ge wonden en een vermiste zijn het ge volg van een ontploffing in de machine kamer van de Canadese torpedoboot- jager KJootenay. Het ongeluk gebeurde gisteren op de Atlantische Oceaan tijdens een oefe ning. Drie gewonden werden met een helikopter naar een Engels ziekenhuis gebracht. De Kootenay werd naar Ply mouth gesleept. ADVERTENTIE voor u 2000 5000 en voor u. 9 do hoor J. IV. Hoogeveon beheerder bijkantoor Amstelveen Veenenda&l: Markt 5. Ede: Breelaan 1. Tlelt Hoogeinde 3. Het ligt in het voornemen tegen het einde van dit jaar een uitvoerig om- wisselingsbericht te publiceren en de omwisseling der aandelen in het begin van 1970 te bewerkstelligen. Aangeno men kan worden dat op grond van de resultaten der rederijen over 1969, zo danige uitkeringen kunnen worden ver wacht, dat de Nederlandsche Scheep vaart Unie over 1969 een dividend van ten minste 12,5 pet. zal kunnen uitke ren. De besturen verwachten, dat de fu sie als zodanig de werkgelegenheid ter zee niet zal beïnvloeden. Op langere termijn bezien, mag worden verwacht, dat de werkgelegenheid ruimer zal zijn dan zonder het tot stand komen van de fusie het geval zal zijn. Voorzover in bepaalde sectoren aan de wal publikaties van functies be staan, zullen bij het opheffen daarvan adequate regelingen worden getroffen. DEN HAAG Staatssecretaris M.J. Keijzer (Verkeer en Waterstaat) heeft de Tweede Kamer meegedeeld dat het aantal overwegen met bediende af sluitbomen van eind I960 tot eind 1968 is verminderd van 750 tot 450. Dit aantal van 450 zal nog verder dalen door de aanleg van vrije kruisingen en door de vervanging van bediende bomen door automatische halve-over- wegbomen (Ahobs). Met de Nederlandse Spoorwegen wordt overleg gepleegd inzake de mogelijkheid om de bediening van de bedoelde overwegen te koppelen aan de seinen aan weerzijde van zulk een over weg. Staatssecretaris Keijzer voegt deze mededelingen toe aan zijn antwoord op schriftelijke vragen vanuit de Ka mer over de oorzaken van het ernsti ge ongeluk op de spoorwegovergang in Nunspeet op 9 oktober jl. Dit onge val is te wijten geweest aan een on zorgvuldige bediening van het beveili gingstoestel in het station Nunspeet, zo blijkt uit het antwoord. ENSCHEDE „Wij moeten de EEG- gedachte blijven prediken. Maar we moeten er -niet naar streven vromer te zijn dan onze EEG-broeders". Deze waarschuwing deed directeur W. J, Kaufman van Stork gisteren in een pleidooi voor meer overheidssteun voor de industrie. Hij sprak op de Twentse Exportdag in Enschede. Volgens hem zullen er betere rege lingen voor de exportfinanciering moe ten komen. Verder zullen er ontwikke lingsfondsen nodig zijn ter stimulering van de industrie. „Precies zoals dat in andere landen openlijk of bedekt ge beurt", aldus de heer Kaufman. De heer J. van Driest, directeur van de Koninklijke Nederlandse Zoutindus- trie, liet op deze dag sombere geluiden horen over Twente's chemische toe komst. De aantrekkingskracht van de ze streek op de chemische industrie is niet bijster groot. Het ontbreekt Twen te vooral aan mogelijkheden op het ge bied van koelwater en het lozen van afvalwater, zo meent de heer Van Driest. ROTTERDAM De Raad van Be stuur van Furness N.V. deelt mede, dat, na door een onafhankelijke des kundige, die in overleg met de Vere niging voor den Effectenhandel daar toe is aangezocht, geadviseerd te zijn, beslot en is het op de oprichtersbe- wijzen van N.V. Corns. Swarttouw'g Stuwadoors Maatschappij uitgebracht bod van f 150,- tot f 500,- per stuk ie verhogen. Deze verhoging geldt voor de oprich- tersbewijzen, die ten tijde van het uit brengen van het bod van f 150,- door de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. d.d. 1 maart 1969 nog niet waren ingele verd, dus ook voor die houders van op- richtersbewijzen die inmiddels van dit bod gebruik hebben gemaakt. Tenslotte wordt nog medegedeeld, dat Furness N.V. thans ca. 95 pet. van de nog bij derden uitstaande oprichters- bewijzen in haar bezit heeft en dat, conform de destijds reeds uitgesproken verwachting, over 1968 geen winst-uit keringen zullen plaitsvinden. BRUSSEL. De Philips vestiging in België, de N.V. Philips Industriële en Commerciële Maatschappij, heeft don derdag in aanwezigheid van koning Boudewijn in haar nieuwe hoofdkantoor te Brussel het 50-jarig bestaan gevierd. Philips België werd in 1919 gesticht on- ^er de naam ,La Lumière Ecoonomipue' %iet een kapitaal van 100.000 frank en 25 man personeel. Op het ogenblik be loopt het maatschappelijk kapitaal met de reserves ruim twee miljard frank en het aantal personeelsleden 13^)00.

De Vallei | 1969 | | pagina 5