Alwin Schockemöhle beheerste Jumping Amsterdam volkomen Voetbalcijfers over de grens PHILIPS Philishave De Mannenmachine. Overwerk in WK libre Donderende ovatie Opnieuw last Climax Overbelast SPORT IN 'T KORT -lli Spanje Italië België Portugal De Andere Philishave is de Nieuwe Philishave. Nieuw van buiten. En nieuw van binnen. Verfraaid. Verbeterd. Herboren. Maar vooral: verbeterd. De Mooiere Philishave. Eén brok scheergenot in de mannenhand. En een lust voor het oog. Dat is de scheermachine voor de man die z'n baard de baas wil blijven met een knap staaltje techniek in de hand. De Snellere Philishave. Scheren is: korte metten met de baard. Scheren is: de nieuwe, snellere Philishave pakken om fris glad te worden, zonder schrale huid. De nieuwe Philishaves zijn aangepast aan tempo en tijd. Nu hebben ze 't meer dan ooit. Nu zijn ze sneller dan ooit. De Betere Philishave. De nieuwe Philishave is vooral: de Betere Philishave. Beter dan het apparaat dat u nu gebruikt. Beter zelfs dan 't sterkste, beste en snelste scheerapparaat dat er tot nu toe was: uw vertrouwde, alom geroemde Philishave. 1. De Oplaadbare Philishave 3. De ideale vrijheidsshaver voor dagelijks scheren, zonder snoer, vrij van stopkontakt. Ook met snoer te gebruiken. U mag hem nu 6 weken proberen. 94.95 2. De Luxe Philishave 3 met aan/uit schakelaar, tondeuse en drukknopje voor snel schoonmaken. 100% Scheerkomfort 73.95 3. De 3-kops Philishave. Verbeterde scheerkwaliteit in nieuwe Philishave lijn. Sneller, gladder dan ooit tevoren. 62.95 Standaard Philishave met 2 scheerhoofden 49.95 4. De Snoerloze Philishave. Het batterij-apparaat dat u erbjj moet hebben, voor op reis, in de auto en met vakantie 39.95 Standaardmodel al voor 29.95 AMSTERDAM „Dames en heren, u zult even geduld moeten hebben. Schockemöhle wordt op het ogenblik door een arts aan de ingang van de ring behandeld en het is nog niet zeker of hij zijn prijs in ontvangst kan nemen". Deze volkomen onverwachte mededeling van speaker ir. Elshove schokte za terdagavond de bijna zesduizend toeschouwers in de Europa-hal van de Nieu we RAI. Schockemöhle, de 33-jarige Duitse topruiter, had kort daarvoor nog met Donald Rex in het puissance-nummer van Jumping Amsterdam als enige de 2 meter hoge grijze muui overmeesterd. Vier concurrenten vielen in de tweede barrage af: Hermann Schridde met Heureka, Nelson Pessoa (Nagir), de verrassend goed rijdende Jan Maathuis (The Saint) en de Brit Harvey Smith (Archy). Het publiek wachtte gespannen op de prijsuitreiking. Na een tiental minuten 1 klonk het bevrijdende: „Daar is hij". Een donderende ovatie begeleidde de rustig stappende Donald Rex met zijn meester Schockemöhle op zijn rug. De 1 dit seizoen door pech achtervolgde Duitser had tijdens de puissance weer last gekregen van een rugblessure, die hem al eerder noopte tot volstrekte rust. „Het gebeurde bij mijn laatste sprong. Ik ging over de muur en voel de tegelijk iets in mijn rug knakken. Het deed zoveel pijn, dat ik haast niet meer verder kon. Gelukkig hoefde het niet meer, want de anderen faalden". Bij het inrijden tijdens een concours hippique in Neumünster, in februari had de Duitser voor de eerste maal rug klachten. „Met mijn paard Amateur II viel ik. Bij onderzoek bleek, dat er een stukje kraakbeen tussen twee ruggewer- vels beschadigd was". Dor veel te rus ten hoopte de sympathieke Schocke möhle, die dit jaar in Hickstead voor de zevende maal vergeefs jacht maakte op de Europese titel en het Westduitse kampioenschap aan Steenken moest la ten, de blessure te onderdrukken. Inderdaad kon de kleine, donkerblon de ruiter enkele concoursen zonder hin der afwerken. Eind augustus kreeg hij opnieuw last van zijn pijnlijke blessu re. „Ik weet nog niet of ik volgende week in Brussel start", zei hij, „daar na laat ik me in ieder geval opereren". Schockemöhle beheerste de tweede dag van Jumping Amsterdam volko men. Met overmacht beëindigde hij het onderdeel „Speel Uw Spel" win nend. Wimpel voerde hij in een minuut naar een totaal van 970 punten, zes tig meer dan Steenken met Simona. Achter de verrassende Oer Ringrose ontspon zich een spannend gevecht om de vierde plaats. Anton Ebben trad met Kairouan voor het eerst op de voorgrond en liet een secure score van 840 punten noteren. Nelson Pessoa leek met Olympia goed voor een totaal van meer dan 900 punten, maar hij werd juist voor de met honderd punten ge waardeerde muur uitgebeld en bleef eveneens op 840 staan. De als laatste van de veertig deelnemende combina ties gestarte Brit Harvey Smith even aarde deze prestatie met Archy zodat de vierde positie door drie ruiters werd gedeeld. Na het nationale jachtspringcon- cours, door Hans Brugman met Miss Holland het snelst afgelegd, groeide de puissance zaterdag naar een climax. Tweeëntwintig combinaties vingen aan op een ongewoon hoge eis van 1.80 me ter (de muur). Toch klonk tien keer het '„foutloos" door de luidspreker. Daar de Braziliaanse Lucia Faria zich met Rush de Camp terugtrok, startten negen deelnemers in de eerste barrage met de muur op 1.90 meter. Vier Duit sers vielen af: Ligges, Klöss, Steenken en Winkler. De Nederlandse kampioen Jan Maathuis slaagde erin zich met de pas zevenjarige The Saint te handhaven. Hij was daarmee in ieder geval verze kerd van de vijfde plaats. Het resultaat van de blonde ruiter uit Geesteren zou zelfs nog beter worden. In de tweede barrage liet Schockemöhle met Donald Jtex de muur nu twee meter als eerste heel. Die muur bleek een te zwa re opgave voor de vier overige ruiters. Voor Maathuis, Schridde en Pessoa I bleek het grijze gevaarte te hoog. Zij deelden de tweede plaats. Tegen de verwachting in starttte Schockemöhle toch in het jacht- springconcours om de Grote Prijs van Nederland. „Ik voel weer veel minder pijn dan zaterdag", zei hij na afloop opgewekt. „En bovendien hebben pillen en een goede massage wat verlichting gebracht". De auto, die als traditione le ereprijs op het spel stond, ging ech ter naar de Braziliaan Nelson Pessoa, die Olympia in 56.2 seconden foutloos rondbracht. Na twee Duitse dagen, met dubbele overwinningen voor Steenken en ROUBAIX ,,Dat wordt overwerken", was de reactie van Henk Scholte, toen hij hoor de, dat de organisatoren van het wereldkampioenschap Libre van 20 tot en met 23 novem ber in Linz (Oostenrijk) toe stemming van de wereldbond hebben gekregen met negen deelnemers het toernooi toch in vier dagen te spelenhetgeen betekent, dat vrijdag, zaterdag, en zondag steeds één ronde meer op het programma staat. Scholte is op vrijdag het slachtoffer"want dan moet hij achtereenvolgens spelen te gen de Japanner Matsuzaki en de Oostenrijkers Stenzei en Weingartner. Hoe de organisa toren het tijdschema willen op stellen is nog niet bekend. Maar waarschnijlijk zullen de eerste partijen op de drukke dagen al in de ochtenduren beginnen. Het overbelaste programma is ontstaan doordat de Oostenrijk se bond, die aanvankelijk steeds was blijven volhouden slechts acht spelers te willen ontvangen op het laatste moment om zwaaide ten gunste van de West duitser Klaus Hose. Niet on waar schnijlijk is, dat deze in het dicht bij Duitsland gelegen Linz een trekpleister vormt voor met zware marken" beladen West duitse supporters. Galvez was woedend toen hij van deze kwa lijke affaire hoorde. ,,Als ik in Nuenen in het Europese kam pioenschap vijfde was geworden zouden die Oostenrijkers mij be slist niet uitgenodigd hebben", schamperde de Spanjaard. Zijn gramschap steeg toen hij ont dekte dat hij vrijdag slechts een keer aan de tafel komt en zater dag drie keer moet spelen. De deelnemerslijst voor Linz wordt aangevoerd door de Belg Raymond Ceulemans met een moyenne va 204,55. Dan komt onze landgenoot Henk Scholte met 186,53, de Fransman Jean Marty met 180,89, de Spanjaard Jose Galvez met 148,74, de Ar gentijn Oswaldo Berardi met 115,90, de Duitser Klaus Hose met 88,72, de Oostenrijkers Franz Stenzei met 59,98 en Hein- rich Weingartner met 41.04 en tenslotte de Japanner Masanori Matsuzaki met 41,00. Schockemöhle, werd het zondag een Braziliaanse aangelegenheid. Na zijn middagzege in het jachtspringcon- cours wist Nelson Pessoa met Nagier ook het springnummer om de Grote Prijs van de stad Amsterdam, dat over twee manches werd verreden, als beste te beëindigen. In de barrage bleef de kleine temperamentvolle ruiter voor 4000 toeschouwers na twee parcoursen zonder strafpunten andermaal foutloos. Alleen de Duitser Hans-Günther Wink ler, die Enigk bereed, liet de militairen verder niet in actie komen, maar zijn tijd 39.4 bleef duidelijk achter bij het resultaat (36.6) van Pessoa. Acht com binaties bereikten de barrage. Daarbij was ook Anton Ebben met Kairouan. De 38-jarige ruiter faalde echter op de muur, het eerste onderdeel van de driesprong en eindigde op de vijfde plaats. Net als in het jachtspringcon- cours nam Alwin Schockemöhle met Ronald Rex de derde plaats in. Deze prestatie leverde hem de Grote Dia- mantprijs van de stad Amsterdam op voor de hoogst geplaatste combinatie in het gehele concours hippique. Steenken die van het begin met de sjerp als lei der in het klassement voor deze prijs had gereden, moest de eerste plaats afstaan. Opvallend waren de matige resultaten van de Europese kampioen David Broome. De Brit verscheen echter niet met zijn beste paarden, Mister Softee en Hop of the Morning, maar „leende" San Antone en Manhattan van zijn zuster Pat Edgar-Broome. CASABLANCA Marokko heeft zich zondag als tiende land geplaatst voor de eindronden van het wereldkam pioenschap voetbal in Mexico. In Casa blanca won Marokko met 3-0 van de Soedan en heeft daarmee definitief de eerste plaats be»eikt van kwalificatie- groep 16. TRAVEMÜNDE De Westduitse equipe Hans Vogt/Kurt Waldner is winnaar geworden van de Europa Ral ly, de langste Europese betrouwbaar- heidsrit (11.540 km), die zaterdag in Travemünde eindigde. De rally begon 11 oktober in Erbach (West-Duitsland) en voerde over onder andere Istanbul, Koeweit en Beiroet. I LONDEN Everton heeft zaterdag zijn veertiende overwinning behaald in het nieuwe league seizoen. De ploeg, die de uitwedstrijd tegen Coventry Ci ty met 10 won, behield daardoor zijn voorsprong van zes punten op de con currentie. Pas drie minuten voor het eindsignaal kon Joe Royle, de topsco rer in de eerste divisie, zijn club met een kopbal de winst brengen. Liverpool, dat het in 5 wedstrijden zonder een overwinning had moeten stellen, gaf op eigen terrein Southamton een afstaf- fing met 41. Een zeer groot aandeel in deze overwinning had international Roger Hunt, die in de 73e minuut was ingevallen. Hunt scoorde in zestig se conden tweemaal. Landskampioen Leeds United maakte met een overwinning van 20 op Der by County, dat na een uitstekende start nu toch wel iets aan het afzakken is, duidelijk dat het ook dit seizoen in de strijd om de titel wil meespelen. De 2 doelpunten van Leeds kwamen op naam van Allen Clarke, die na een gedwongen afwezigheid van 3 wedstrijden zijn ren tree maakte. Sir Alf Ramsey, die de ontmoeting West Ham United Sunderland 11 bijwoonde, was zeer te spreken over het spel van Martin Peters, die na de moeilijkheden met zijn werkgever hij dreigde zelfs naar een andere club te gaan na een maand weer was op gesteld in het elftal van West Ham. Pe ters maakte het doelpunt voor West Ham. Sir Alf Ramsey zal dinsdag het En gelse elftal bekendmaken, dat op 5 no vember in Amsterdam tegen Nederland speelt. De stand aan de kop in de eerste di visie is: 1. Everton 30 p; 2. Liverpool 24; 3/4. Leeds United en Derby Coun ty, beide 21. Arsenal Ipswich Town 00; Co ventry City Everton 0—1; Leeds United Derby County 20; Man chester City Wolverhampton 1—0; Newcastle United Chelsea 01; Not tingham Forest Burnley 11; Shef field Wed. Crystal Palace 00; Sto ke City Tottenham Hotspur 11 W. Bromwich A. Manchester United 21; W. Ham United Sunderland 11; Liverpool Southampton 41. Atletico Bilbao Coruna 10; Va lencia Granada 10; Sabadell El- che 12; Sevilla Barcelona 30; Real Sociedad Real Madrid 12; MAANDAG 27 OKTOBER 1969 Celt® de Vigo Real Majorca 31. De stand na zeven wedstrijden: 1. Real Madrid 11 p; 2. Atletico Bilbao 10 p. Bari Sampdoria 00; Fiorentina Torino 00 (deze wedstrijd werd op neutraal terrein te Verona gespeeld): Juventus Internazionale 21; Lane- rossi Vicenza Verona 30; Napoli Cagliari 02; Palermo Brescia 13 (deze wedstrijd werd op neutraal ter rein te Reggio di Calabria gespeeld); RomaLazio 21. De wedstrijd AC Mi lanBologna is uitgesteld tot woens dag. De top van de ranglijst (al deze clubs hebben zeven wedstrijden gespeeld) ziet er als volgt uit: 1. Cagliari 12 p; 2. In ternazionale; Lanerossi Vincenza en Roma 9 p. Union St. GillisGantoise 04; Cros sing Anderlecht 11; Standard Charleroi 21; Lierse Beveren 21; FC Brugge Racing White 30; St Truiden Beeringen 11; Waregem Oostende 21; Beerschot FC Luik 4—0. De stand na zeven wedstrijden: 1. FC Brugge en Standard 12 p; 3. Gantoise 11; 4. Beerschot 10 p. Varzim Sporting 0—0; Benfica Boa vista 80; Porto Braga 20; Leixoes Tornar 10; Barreirense Setubal 20; Guimareas CUF 40; Academica Belenenses 21. Nelson Pessoa werd met Olympia derland, hetgeen hem een auto op- eerste in de Grote Priis van Ne- leverde.

De Vallei | 1969 | | pagina 8