Titelverdediger werd verrast door Terminus VOOGT ZEGEVIERDE IN UITPUTTINGSSLAG Grote belevenis - pech en succes - onze grote prijs Personeel noemt rapport stuk uit Fabeltjeskrant VEII ING SEPTER TIEL Biljartcompetitie „Wageningen en Omstreken" Raad Leersum komt bijeen Woonruimte te koop Woonruimte te koop Veiling Kesteren Arnhems meisje spoorloos Ook in Leersum woonwagens op de agenda Bewoners van Liniestraat aansluiten op riool Sleepreis van 2000 km door Badiet Esh Sham Clubtitel lange afstand voor Sclierpenzeler Vertrouwen bij Geldersche Tram PGEM verrast door Opheusden Industriegebied rond Sloe wordt uitgebreid Verbod gevraagd voor steun maatregelen Franse appels Bom bij paleis van Makarios Overgangsklasse Bechett aanvaardt Nobelprijs Eerste klasse Tweede klasse Derde klasse Afd. Nijmegen Renswoude-reserves wonnen in Nijkerk IN VEENENDAAL: IN ELST (U.) VAN WAGENSVELD DINSDAG 28 OKTOBER 1969 VEENENDAAL De biljartcompetitie „Wageningen en Omstreken" is weer van start gegaan en leverde direct al een uitgestelde wedstrijd op. In de hoofd klasse zou worden gespeeld de wedstrijd TorenzichtOns Genoegen maar door een misverstand wachtte Torenzicht vergeefs op de komst van zijn tegen stander. Met een verrassing werd de kampioen van het vorige seizoen. BVR uit Rhenen, geconfronteerd. In de eerste wedstrijd in Wageningen tegen Terminus kreeg het tegen de verwachting in een 6-2 nederlaag te incasseren. Het Opheusdense ONA, weer in de hoofdklasse, deed goed werk, door het bezoekende ABC uit Maurik •en 6-2 nederlaag toe te brengen. In de strijd tussen Nationaal (Wageningen) en DOH (Veenendaal) werden de punten gedeeld (4-4). De stand in de hoofdklasse is nu als volgt: Terminus (Wageningen) 16 2 ONA (Opheusden) 16 2 Nationaal (Wageningen) 14 4 DOH (Veenendaal) 14 4 BVR (Rhenen) 12 6 ABC (Maurik) 12 6 Ons Genoegen (Ingen) - Torenzicht (Lienden) - In de overgangsklasse had het Veenen- daalse Taveerne een goede start. In eigen huis werd Nationaal 2 geklopt met 62. Ook nieuweling Unitas uit Wage ningen begon goed door in Ingen een 26 zege te boeken bij Ons Genoegen 2. DVJ 1 Kesteren begon met een neder laag tegen Torenzicht 2 uit Lienden. ARNHEM De hoofdcommissaris van politie te Arnhem verzoekt namens de ouders de opsporing, aanhouding en overbrenging naar Arnhem van de minderjarige Gerritje Geertruida Suers, geboren te Hengelo op 3 juli 1949 en gewoond hebbende in Arnhem, dr. Bos straat 15. Het meisje, dat met haar ou ders naar Australië zou emigreren en daar zeer enthousiast over was, is op 27 juli 1969, nadat zij afscheid had ge nomen van familie te Arnhem, niet naar huis teruggekeerd. Een ongeluk wordt gevreesd. Eventuele Inlichten omtrent de ver blijfplaats van dit meisje worden gaar ne ingewacht aan het hoofdbureau van politie te Arnhem tel. 085-422222, of bij de plaatselijke politie. LEERSUM In Leersum vergadert de gemeenteraad op donderdagavond 30 oktober, vanaf halfacht. Op de agen da staan o.m. de volgende punten: Gemeenschappelijke regeling woon wagenkamp. Verkoop kavel grond Lom boklaan aan H. J. de Muinck. Verkoop grond voor garagebouw aan S. de Haan. Verkoop grond voor garagebouw aan de Veldlaan. Verlenen van ontslag aan de conciërge van Het Hof. Wijziging politie-verordening in verband met slui tinguur. Verlenging rekening-courant overeenkomst. Vaststellen exploitatie vergoeding bijzondere lagere school over 1969. Garantieverlening premie bouw. A. Besluit medewerking te ver lenen tot het treffen van een voorzie ning t.b.v. een bijzondere kleuter school. Aangaan van een bijzondere re kening-courant overeenkomst. LEERSUM Op dezelfde datum (30 oktober) als in Amerongen, verga dert de gemeenteraad van Leersum, en ook wordt daar een voorstel behan deld over de gemeenschappelijke rege ling van het woonwagenkamp. B. en W. wijzen erop dat eventuele toetreding van Amerongen tevens een financieel voordeel zal opleveren voor de gemeen ten Leersum, Renswoude, Rhenen en Veenendaal. Tegen toetreding van Ame rongen bestaat dan ook geen enkel be zwaar. In verband ermee moet wel de tot dusver gehanteerde regeling worden ingetrokken, om plaats te maken voor de nieuwe. PARIJS De Frans-Ierse schrijver Samuel Beckett heeft de Zweedse ko ninklijke academie telegrafisch laten weten, dat hij de hem toegekende No belprijs voor de literatuur aanvaardt, aldus zijn uitgever, Jerome Lindon. Lindon zei dit ia terugkeer uit Tu nis, waar hij de schrijver heeft be zocht. Beckett heeft zich niet meer bui ten zijn hotel in de Tunesische hoofd stad begeven, sinds vorige week bekend werd dat hij de Nobelprijs had gekregen. Naar mededeling van Lindon wil hij nog een week in Tunesië blijven. De schrijver zal niet naar Stockholm gaan voor het officiële diner, waarop de prijzen zullen worden uitgereikt, al dus de uitgever. VOP 1 Opheusden kwam met de kam pioen van vorig seizoen, BVR 2, een ge lijk spel overeen. Het spel van Rijn stroom 1 viel tegen daar de ploeg tegen ABC 2 in Maurik niet verder kwam dan een gelijk spel. En dat voor een ploeg die vorig seizoen nog hoofdklasser was. De stand in de Overgangsklasse is: Unitas (Wageningen) 16 2 Torenzicht 2 (Lienden) 1 6 2 Taveerne 1 (Veenendaal) 16 2 BVR 2 (Rhenen) 14 4 VOP 1 (Opheusden) 14 4 Rijnstroom 1 (Wageningen) 14 4 ABC 2 (Maurik) 14 4 Ons Genoegen 2 (Ingen) 12 6 Nationaal 2 (Wageningen) 12 6 DVJ 1 (Kesteren) 12 6 In de le klasse kreeg het Opheusden se De Zwaan 1 al direct een nederlaag te incasseren van Terminus 2 uit Wage ningen. Het Rhenense BVR 2 greep een 2—6 zege bij Ons Genoegen 3 en VOP 2 startte eveneens goed door een krappe 53 overwinning op De Rijnstroom 2. Taveerne leed zwaar verlies (80) in Lienden bij Torenzicht 3, terwijl ONA 2 in Veenendaal een gelijk spel behaalde tegen DOH 2. De stand: Torenzicht 3 (Lienden) 18 0 BVR 2 (Rhenen) 16 2 VOP 2 (Opheusden) 1 5 3 Terminus 2 (Wageningen) 15 3 ONA 2 (Opheusden) 14 4 DOH 2 (Veenendaal) 1 4 4 D Zwaan 1 (Opheusden) 1 3 5 Rijnstroom 2 (Wageningen) 13 5 Ons Genoegen 3 (Ingen) 12 6 Taveerne 2 (Veenendaal) 10 8 De 2de klasse leverde twee hoge scores op. Ons Genoegen 4 gaf Rijn stroom 3 geen enkele kans (80) en Ter minus 3 zegevierde thuis met 71 over Unitas 2. Recticel stelde teleur in Kesteren door met 26 te verliezen van de Vogelen zang. DVJ 2 deed het daarentegen goed door tegen DOH een gelijk spel te behalen en Torenzicht 4 (Lienden) boekte op Taveerne 3 uit Veenendaal winst (6—2). De stand in de 2e klasse is nu als volgt: Ons Genoegen 4 (Ingen) 1 8 0 Terminus 3 (Wageningen) 1 7 1 Vogelenzang 1 (Echteld) 16 2 Torenzicht 4 (Lienden) 16 2 DVJ 2 (Kesteren) 14 4 DOH 3 (Veenendaal) 14 4 Recticel 1 (Kesteren) 12 6 Taveerne 3 (Veenendaal) 1 2 8 Rijnstroom 3 (Wageningen) 10 8 De 3de klassers hebben al een paar wedstrijden vooraf moeten spelen. DVJ 3 en 4 hielden elkaar in beide wedstrij den in evenwicht (44). Recticel 3 zag nog eenmaal kans om tegen het 4e gelijk te spelen, maar in de return werd het een 80 nederlaag voor het 3de. Bij Rijnstroom 4 en 5 hetzelfde ge val. De eerste ontmoeting werd een ge lijk spel, doch in de return moest Rijn stroom 5 met een 26 nederlaag ge noegen nemen. Recticel 3 herstelde zich prachtig, want het bezoekende Rijnstroom 5 werd met een 80 nederlaag naar huis gestuurd en Recticel 2 sloot een compromis met Rijnstroom 4. DVJ 4 behaalde een 80 zege op Ros kam 1 en DVJ 3 won met 26 van Ons Genoegen 5. De Zwaan 2 greep de eer ste winst (26) in Lienden bij Toren zicht 4. De stand: DVJ 4 (Kesteren) 3 16 8 Recticel 2 (Kesteren) 3 16 8 Rijnstroom 4 (Wageningen) 3 14 10 DVJ 3 (Kesteren) 3 14 10 Recticel 3 (Kesteren) 3 12 12 De Zwaan 2 (Opheusden) 1 6 2 Rijnstroom 5 (Wageningen) 3 6 18 Torenzicht 5 (Lienden) 1 2 6 Ons Genoegen 5 (Ingen) 1 2 6 Roskam 1 (Ommeren) 10 8 OCHTEN Er zal een riool naar de Liniestraat worden aangelegd om de woningen 4 en 6 direct te kunnen aan sluiten op het rioleringsnet. Door het aanbrengen van een straatkolk en een verhoogde betonrand langs de perceel grens kan ook het regenwater (waar over de bewoners geklaagd hadden, want het komt van het schoolplein) via dit riool worden afgevoerd. De voorlopi ge gemeentewerkplaats kan en ook van mee profiteren. De kosten bedragen f 3300,-. James Grieve: I 65-75: 22-26 I 75-85; 23-24. Goudreinette: I 65-75: 18-21 II 65- 75: 15-18 I 75-85: 23-31 II 75-85: 20-23. Cox's or. Pippin: I 55-60: 15-17 II 60-65: 15-23 I 60-70: 20-36 II 65-70 26 I 70-80: 35-45 H 70-80: 38-39. Golden Delicious: II 65-70: 23 II 70-80: 30-37. Jonathan: I 60-70: 15-16 I 70- 80: 20-22. Dijkmanszoet: I 60-70: 24-34 II 60-70: 28 I 70-80: 34-44 H 70-80: 34- 42.Beurre Hardy I 60-70 51-53 I 70-80: 58-61.Legiponts: I 55-65: 42 I 65-75: 51. Bonne L. d'Avranches: I 50-60: 30-35 I 60-70: 54-57. WinterjannenI 50-60: 45-51 I 60-70: 56-63 I 70-op: 71. IJsbou- ten: II 60-70: 50-55. Conference: I 55-65: 48 I 65-75: 54.Zwijndr. wijnperen: I 50- 60: 18 I 60-70: 24. Brederodes: I 60-80: 60-74. Gieser Wildeman: 1 55-65: 73-79. Prijzen genoteerd in centen per kg. Echtpaar Meijer zonder schram terug uit Tour d' Europe l\iet meer dan tien onbeschadigde wagens zijn van de 15.000 kilome ter lang Tour d'Europe op hun bestem ming teruggekeerd. Eén ervan is de Alfa Romeo van het Apeldoornse echt paar Meijer. Zij kregen een negentien de plaats in de klasse en een vijftigste in het algemeen klassement. Een rally- avontuur is achter de rug „boeiend óók door pech", zeggen de Meijers, in hun Apeldoornse huis terug. Ergens op de 1926 kilometer lange woestijnweg tussen Koeweit en Beiroet liggen behalve wat versleten banden uit Apeldoorn, een hele serie belevenis sen van het Apeldoornse rally-echt paar Bep en Ben Meijer, die onverge telijk zjjn. Als een auto het in een rally niet meer doet, is dat een zware slag. maar de zwaarste slag komt nog als de AMERSFOORT Op het trai- ningsparcours in het nieuwe Industrie kwartier in Amersfoort werd zondag het startsein gegeven voor 19 ama teurs en nieuwelingen, die uitkwamen in een wedstrijd van rt 85 kilometer om het clubkampioenschap lange af stand van r. en t.c. „Amersfoort". Het is, evenals in voorgaande jaren, een ware uitputtingsslag geworden, waaruit Arnold Voogt als triomfator te voorschijn kwam. Voogt ondernam aan de lopende band vluchtpogingen, maar hij werd steeds teruggehaald door zijn concur renten. Ook andere pogingen hadden geen succes en toen de afstand een maal ging meespreken vielen vele ren ners terug. Alleen vooraan gingen Voogt, Wim van Middelaar, Dick Ver- vloet (verrassend sterk rijdend) en Gijs Brouwer onverstoorbaar door. Teus Valkenburg en Henk van Velzen moesten afhaken, hetgeen daarvoor door de nieuwelingen Ton Brons, Wout van Eede, Jan Zwaagman en Johan Ossendrijver (na een valpartij achter geraakt) was gedaan. Aart-Jan Schu- rink had ook al materiaalpech en Wim Pater en Leo Stapelbroek moesten de strijd staken na een valpartij. Arnold Voogt, die tot de grote kanshebbers werd gerekend ondervond steeds weer geduchte tegenstand, als hij het op een beslissende voorsprong wilde laten aankomen en zodoende moest hij wach ten op de eindspurt, die hij op een groot verzet wist te winnen. Bij de adspiranten ging men snel van start, maar na een aantal ronden ging de vaart eruit. John Brons brak zijn ketting en moest noodgedwongen staken, terwijl Bert Sandbrink achter raakte. Toch zou Sandbrink nog voor een verrassing gaan zorgen, want tegen het einde kwam hij weer bij, toen de koplopers zich gingen klaarmaken voor de eindspurt. Dick van de Burg wal was het eerste over de eindstreep, direct gevolgd door een fel spurtende Job Mandersloot. Cees Berkhof liep bij de A-jeugd weg van zijn directe tegenstanders Hans Badenbroek en Paul v.d. Lustgraaf. Dolf Zwaagman en Wout Lansing (pas overgegaan naar deze zwaardere klas se) waren al eerder losgereden. Berk hof vergrootte regelmatig zijn voor sprong en hij won fraai. Veteraan W. Dekker sr. versloeg te genstander Willem Bouwman sr. Hij nam een beslissende voorsprong en werd niet meer bedreigd. Uitslagen: 1 en clubkampioen lange af stand: Arnold Voogt, de ongeveer 85 km in 2 uur, 12 minuten en 42 sec; 2. Dick Vervloet; 3. Wim van Middelaar; 4. Gijs Brouwer; 5. Op 2minuut Teus Valkenburg; 6. Ton Brons (beste nieuweling); 7. Wout van Eede; 8. Jan Zwaagman; 9. Op ongeveer 3 minuten Henk van Velzen; 10. op 3 minuten 26 seconden Johan Ossendrijver; op grote re afstanden 11. Aart-Jan Schurink; 12. Paul van Os en 13. Harry Brouwer. Adspiranten: ongeveer 34 km in 1 uur en 10 seconden; 1. Dick van de Burg wal; 2. Job Mandersloot; 3. Peter Kuij- pers; 4. Bert Sandbrink; 5. Gert Vink. A-jeugd: l. Cees Berkhof, ongeveer 17 km in 38 minuten en 25 seconden; 2. Hans Badenbroek; 3. Paul van de Lust graaf; 4. Dolf Zwaagman; 5. Wout C-jeugd: 1. Evert Haze veld. Veteranen: 1. W. Dekker sr.; 2. W. Bouwman sr. Clubkampioen Arnold Voogt kreeg de bloemen en de kampioenstrui aangebo den. mensen in die auto het niet meer doen niet meer kunnen, al zouden ze zelfs willen. Even buiten Beiroet kreeg de Alfa van het echtpaar Meijer een lekke kop- pakking. Bij woestijntemperaturen die bijna zo hoog zijn als de bedrijfstempe- ratuur van een auto, is er dan vrijwel geen uitzicht meer. De motor koelt niet meer. De rally is ten einde. Niet alzo voor de Apeldoornse equipe no. 70. De sleepkabel werd ach ter de Ford, die meereed, gehaakt en toen begon een sleepreis van bijna twee duizend kilometer door de beruchte woestijn van Badiet Esh Sham van Koe weit naar Beiroet vaak berg op berg af. T¥e situatie was zo hopeloos, dat de organisatoren van de Tour d'Euro pe in Hannover al hadden bekend ge maakt dat de enige Nederlandse deel nemers de strijd hadden moeten staken. Maar nee, vechtend tegen het horloge zeulden twee Apeldoornse auto's door de verlatenheid. Wie in de Tour d'Euro pe binnen 12 uur na de officiële tijd bin nenkomt, mag nog meedoen. Zelfs één seconde later betekent diskwalificatie. Het is nauwelijks voor te stellen wat die tweeduizend kilometer voor de Meijers en de inzittenden van de trek kende Ford betekend hebben, als elke seconde telt... Maar de race werd gehaald. Zeven minuten voordat de disciplinaire twaalf uren waren weggedraaid op de horloges van de controleurs, stond de Alfa Ro meo voor de controle in Beiroet. De or ganisatie trok inderhaast de eerder ge dane mededeling in, dat de Apeldoor- ners waren uitgevallen. De heer en mevrouw Meijer zuchten er nog van als ze er aan denken. Zondag avond kwamen zij in Apeldoorn te rug, zonder een schram of kras, als vijftigste geklasseerd van de aanvan kelijk tachtig deelnemers die veertien dagen geleden aan de Tour d'Europe waren begonnen. Vierenvijftig equipes bleven over. Talloze beroepsrijders Weinig waardering bij personeel Verblifa pleegden toen handelingen die tot dis kwalificatie leidden, want wie in de wereld van de beroepssport hoog geno teerd ateat, kan voor zijn naam en faam niet als twintigste of dertigste op de eindlijst staan.... Temidden van dit professionele ge zelschap heeft het echtpaar Meijer in Travemünde dan ook terecht een ovatie gekregen, een hartelijke hulde van een twintigtal Apeldoorners die aan de fi nish stonden en van alle andere deelne mers en officials, voor wie dit echtpaar qua uithoudingsvermogen en doorzet tingskracht de grote winnaar was. Een ontmoedigde Duitse equipe, op de rand van opgeven, trok zich zelfs midden in de woestijn op aan de pech van de Apeldoorners en kreeg de moed óók door te rijden. ¥n Beiroet kon de Alfa gerepareerd worden. Toen wisten de Meijers nog niet dat zij de zwaarste kilometers te gemoet zouden gaan, namelijk door het zuidelijke btnrtenland van Turkije, waar de steenslag als messen door de rally-banden zou priemen. Op dat tra ject van Beiroet in de Libanon tot Brasov in Oost-Europa ging ook de begeleidende Ford door defecten aan de lichtinstallatie „de mist" in. Maar ondanks drie klapbanden zwoegde het echtpaar Meijer verder onder de streep blijvend wat betreft het nemen van risico's, maar ver boven de „nor male" streep van de mentale belasting. Zo arriveerden zij aan de finish en tenslotte terug in Apeldoorn met ve le tastbare herinneringen. Aan de Wils- laan gebruikten zij hun vierde warme maaltijd sinds vijftien dagen. „De mooiste prijs is de geweldige be levenis", zegt mevr. Meijer en de heer lijke ervaring dat we hier mogen le ven in dit land; want in bijna alle lan den die we doorgekomen zijn Oost- europese en die van het Midden-Oos ten is een ontstellende politieke en militaire dreiging aan de gang. In alle landen van het Midden-Oosten klap ten de grensbomen alleen voor de ral ly-rijders open en dicht. Duizenden ki lometers hebben we gereden door mi trailleurnesten en allerlei dreigende toestanden. Ja, heel merkwaardig, dan ineens weer een ontvangst in het fees telijk verlichte stadion van Beiroet en een verademende ontmoeting met de ambassadeur van Nederland in Bag dad, die voor twee Nederlanders op doortocht zijn tijd had vrijgemaakt. Fr moeten weer terug in Apeldoorn nog wat zaken geregeld worden. Een ervan is het halen van nieuwe passen, want in vijftien dagen kregen de douaniers van zestien landen 't voor elkaar de dertig pagina's van de Apel doornse papoorten vol te stempelen.... KROMMENIE Het personeel van Thomassen en Draver Verblifa NV in Krommenie heeft weinig waardering voor het rapport van „wijze mannen" over de voorgenomen sluiting van het bedrijf. De ondernemingsraad noemt het rap port „een amusant hoofdstuk uit de fa beltjeskrant". De raad is niet verbaasd over de snelle wijze waarop het rapport tot stand kwam. Noch de vakbeweging noch de ondernemingsraad zijn in het onderzoek gehoord of op andere wijze erbij betrokken geweest, aldus de Raad. „Erger nog, volgens ons is de commis sie van onderzoek nog nooit in of bij het bedrijf in Krommenie geweest om zich ter plaatse van de situatie op de hoogte te stellen". DOETINCHEM Het is de gerede verwachting van de directie van de N.V. Geldersche Tramweg Maatschappij, dat door de bijdrageregeling van de rijks overheid ten aanzien van het streekver voer het verlies in die bedrijfssector voor een groot deel zal worden gedekt. In zoverre zal dit niet meer van na delige invloed zijn op de resultaten in de andere bedrijfssectoren. De directie meent daarom de toekomst met meer vertrouwen tegemoet te kun nen zien. OPHEUSDEN Opheusden speelde zaterdag zijn eerste thuiswedstrijd te gen het nog ongeslagen PGEM uit Nij megen. Het terrein van Opheusden aan de Fazantstraat verkeerde in een goede staat al was het wat effectvol, waar door de spelers nogal eens moeilijkhe den hadden. In het eerste kwartier kon Opheus den geen vat krijgen op de snelle uit vallen van PGEM, maar al gauw bleek dat de gasten over weinig schut ters beschikten. Ook bij Opheusden ontbrak het echter aan afwerkers. Halverwege de eerste helft kwam Op heusden op 1-0 te staan en pas na de hervatting kon PGEM gelijk maken (1-1). Fel kwam Opheusden hierna op zetten en weer wist het een voorsprong te krijgen toen Hendriksen inschoot (2-1). Deze stand behield Opheusden tot het einde en daarmee kreeg PGEM zijn eerste nederlaag te slikken. HSV, dat de leiding heeft, kon nog maar net een doelpunt maken in het duel tegen UNI (1-0). SDOO Heteren deed het beter. Deze ploeg was bij Jon ker Boys op bezoek en boekte hier een verdienstelijke 0-4 zege. Ook Oranje Blauw blijft de leiders volgen. Nu greep het een krappe maar verdiende 4-3 zege op Dynamo. In Zetten kwam Excelsior dank zij een 4-2 zege op het onderaanstaande Trajanus een eindje verder weg van de gevarenzone. De stand is au: HSV 7 6 1 0 13 23—4 SDOO 7 5 1 1 11 30—9 Opheusden T 5 1 1 11 17—8 Oranje Blauw T 5 1 1 11 22—18 PGEM 6 5 0 1 10 164 FHS 7 3 1 3 7 23—12 Dynamo 7 3 0 4 6 30—21 UNI vv 8 2 1 5 5 14—16 Excelsior 8 2 0 6 4 942 Jonker Boys 7 0 0 7 0 425 Trajanus 7 0 0 7 0 540 ARNOLD VOOGT NIJKERK De 2e uitgave van Renswoude die dit weekend de zware uitwedstrijd moest spelen tegen Spar ta in Nijkerk heeft weer twee punten veroverd. Renswoude gaf meteen het beste van het spel te zien en nadat de uitstekende Sparta-keeper enkele ma len een fraaie redding had verricht na men de gasten in de 20e min. verdiend de leiding. P. v. Houten trok de bal voor en M. v. Buuren schoot raak (0-1). Keeper Herikhuizen redde aan de ande re kant uitstekend toen Bouman niet goed wegwerken en de Sparta-midden- voor alleen voor de doelman kwam. Twee minuten na de hervatting was het weer P. van Houten die M. v. Buuren in schietpositie zag staan en dankbaar benutte laatstgenoemde de afmeten pass (02). Renswoude was nu heer en meester maar een uitstekende Sparta-goalie voorkwam een grotere achterstand. Hij stopte 5 min. voor tijd zelfs een straf schop van C. Hensen. Bij een doorbraak in de laatste minuut werd ook Sparta een strafschop toegewezen en dat bete kende 1-2. Verdere uitslagen: DOVO 4-Renswoude 3 3-2; Renswoude 4-Valleivogels 4 3-6. Jeugd: pupillen: Renswoude 4-GVVV B 4-1; adsp.: Renswoude A-Oranje-Wit A 4-0; adsp.: Renswoude B-Veenendaal A 0-2. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 x Cox Orange Pippin k.l 4850 3047 x Cox Orange Pippin k.2 4246 3443 Dijkmanszoet Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Sterappel Sterappel k.2 Jonathan k.l Jonathan k.2 Jasappel Lombarts Calville k.2 James Grieve k.l Fabrieksfruit blank per 100 kg f 6,30. 65/70 60/65 55/60 26—40 21—35 21—28 12—26 10—17 10—14 21—41 11—25 30—40 35—39 20—38 25—33 20—28 10—19 38—40 32—35 19—28 18—24 21—23 19—24 10—23 10—16 20—23 16—23 15—20 12—19 11—18 10—15 7—12 23—39 10—18 12—17 10—15 21—20 16—20 Peren Legipont k.2 Giezewildeman Winter jan x B rederode Zwijndr. Wijnperen k.l Zwijndr. Wijnperen k.2 IJsbouten St.-Remy 42—44 40—42 35—37 64—87 50—60 27—40 60—81 43—53 23—25 18—20 21—23 12—18 44—53 43—52 40—46 Aardbeien Per doosje van 250 gram 8091. Groenten Andijvie 3036; Prinsessebonen 102165 58112. Sla per 100 krop f 10,00—14,00; Spinazie 25—44; Prei 31—37 19—25. Spruiten 8490; Tomaten per bakje 160480 90200. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. MIDDELBURG D« Staten van Zee land hebben gisteren ingestemd met uitbreiding van het industriegebied rond het Sloe met ongeveer 1200 ha. Zij eisten wel (en het college van Ge deputeerde Staten zegde dat ook toe), dat de nieuwe noordelijke grens van het gebied, later niet alsnog verder in de richting van Middelburg en het Veerse meer zou worden verlegd. Gedeputeerde jhr. Schorer zei dat een dieper landinwaarts dringen van het in dustriegebied havens met sluizen nood zakelijk maakt en derhalve niet econo misch is. Verder zei hij dat de Staten het uiteindelijk zelf in handen hebben nieuwe uitbreidingsplannen goed te keu ren. Aan een binnenvaartkanaal tussen Sloe en Veerse Meer wordt niet meer gedacht. Vorige maand had de Statenvergade ring het uitbreidingsplan opgehouden, Jhr. Schorer zei onderzoek van zulke plannen is op zichzelf juist, maar het mag niet leiden tot een tweeslachtig heid in denken bij de Statenvergade ring. Wij moeten precies weten wat wij willen gezien het gebrek aan zeeha venterreinen moet Zeeland zich nu ge reed maken voor zijn nieuwe rol." DEN HAAG Ir. H. Vredeling, lid van de Tweede Kamer en van het Europees Parlement, heeft de Europe se Commissie schriftelijke vragen ge steld over Franse nationale steun aan appel-producenten. De heer Vredeling vraagt of het juist is dat in Frankrijk besloten is dat zij voor appels van het soort Golden Deli cious een subsidie van 19 contimes per kg krijgen gedurende de periode van 15 oktober tot 15 januari volgend jaar. Ir. Vredeling acht deze steunmaatregel volledig in strijd met het EEG-verdrag. Hij vraagt of de Europese Commissie er ook zo over denkt en, zo ja, of ze be reid is deze steunmaatregel onmiddel lijk te verbieden. In Nederland heeft ook het Landbouw schap zijn stem al tegen de Franse maatregel verheven. De minister heeft zich al met de Euro pese Commissie in Brussel in verbin ding gesteld. NICOSIA Voor de hoofdingang van het presidentiële paleis van de Cypri sche aartsbisschop Makarios is maan dagavond een bom ontploft. Niemand werd gewond. Ten tijde van de ontplof fing was Makarios niet in 't palels aan wezig. Volgens onbevestigde berichten zou de politie nog een andere bom heb ben ontdekt, die echter niet is ontploft. De explosie had plaats aan de voor avond van de dag waarop de Grieks- Cyprioten he-c'enken dat Griekenland in 1940 bij de tweede wereldoorlog be trokken raakte. Een WONING met garage aan de PR. BERN- HARDLAAN. Ligging: midden woning van 7 aaneen; garage ligt achter het huis en is zonder moeite te bereiken. Indeling: ruime woonkamer; kelderkast; keu ken; 3 slaapkamers: d.c.; vliering. Prijs: f 41.500,— k.k. Een WONING met schuur aan het KOSTVERLOREN. Ligging: vrijstaand met gelegenheid voor ga rage; inrit is aanwezig. Indeling: 2 woonkamers; keuken; kelderkast; 3 slaapkamers; d.c. Prijs: f 22.000,— k.k. Een WONING met schuur aan de GROENELAAN. Ligging Hoekhuis van 2 aaneen; rustige om geving. Indeling: 2 woonkamers; keuken; 3 slaapka mers; vliering; kelderkast. Prijs: f 25.000,— k.k. Een WONING met schuur aan de SAV. LOHMANSTRAAT. Ligging: Hoekhuis van 2 aaneen. Indeling: woonkamer; keuken; bijkeuken; d.c.; 3 slaapkamers; zolder met vaste trap. Prijs: f 32.000,— k.k. Een WONING met schuur aan de SCHOOLSTRAAT. Ligging: middenwoning van 6 aaneen. Indeling: woonkamer; keuken; 3 slaapkamers; d.c.; vliering; kelderkast. Prijs f 40.000,— k.k. Alle woningen zijn spoedig te aanvaarden, met uitzondering van het pand aan de Groenelaan; dit is op het ogenblik verhuurd. Bemiddeling MAKELAARDIJ IN ONROERENDE GOEDEREN KERKEWIJK 71 VEENENDAAL Tel. 08385 - 11741

De Vallei | 1969 | | pagina 12