Totaal nieuw en mildwamerikaans fir Fis# 6 maanden garantie Vis houdt fit Wageningen gelooft weer in zichzelf Golden Fiction Prof. Rijsdorp bijzonder hoogleraar gymnologie Nederlandse voetbalprofs geconfronteerd met mogelijkheid tot naturalisatie Feijenoordspelers gaan Inter-AC Milan bijwonen op zooi èn bovenleer. Inkomen wordt aanzienlijk groter Feijenoord wil kwestie- Van Hanegem toelichten Brings w Pijnen start niet met Karstens Trainingscross VVR voor B. van de Brink Engeland gaf Nederland geen kans Ander been.... Post/Sercu op één ronde Hartochremise Golden Fiction FILTER Okker verloor In 1970 geen groot slam" voor Laver Gezien op jongensschoenen Kijken naar voordelen Vier jaar geleden Bracke jaagt op were Iduu rrecord Amateurs wonnen wereldbeker Mexico Zeker niet Snel Feijenoord-Ajax toch op zondag Q 'GEPANEERDE SCHOLFILETS MET AMANDELEN EN KAPPERTJES. Tijd verloren Prominent Aanpassen FC Twente hoeft schuld aan de gemeente niet te betalen Op de praktijk Hoger kader „Fair play In Trofeo Ba race hi RENSENBRINK EN HOUW A ART STAAN VOOR ZWARE OFFERS ADVERTENTIE ROTTERDAM De spelers van Fetfenoord en hun trainer Happel zijn van plan om op zaterdag 8 november de Italiaanse competitiewedstrijd InterAC Milan bjj te wonen. Op 9 november is de competitiewedstrijd van de Rotterdamse club tegen AZ '67 door de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond uitgesteld met het oog op de ont moeting met AC Milan op 12 november in Milaan voor de Europese beker voor landskampioenen. Feijenoord vindt het nuttig om zijn komende tegenstander voor 12 november aan het werk te zien. Vandaar wellicht de vroege trip naar Italië. ADVERTENTIE MILLOM Het Nederlandse tafel- tennisteam heeft maandagavond in Millom met 0-8 verloren van Engeland. Bert Schoofs was tegen Piddock dicht bij de overwinning. De Amsterdammer won de eerste game met 21-7, maar moest de volgende twee games met minimaal verschil (19-21) afstaan. De enige, die verder nog een game wist te veroveren, was Bert van der Helm. De Leidenaar moest de eerste game met 19-21 aan Piddock laten, maar herstelde zich door de tweede met 21-15 te winnen. De winst ging met 21-14 uiteindelijk toch naar de Brit. De gedetailleerde resultaten waren: Warren - Van der Helm 24-22, 21-10; Piddock - B. Schoofs 17-21, 21-19, 21-19; Warren-B. Schoofs 21-14, 21-14: Pid dock - Van der Helm 21-19, 15-21, 21-14; mej Williams - Aukje Wynia 25-23, 21- 9; mej Piddock - Veronique van der Laan 21-17, 21-18; Piddock Warren- Van der Helm/B. Schoofs 21-16, 21-14; Piddock/Williams - Wynia/Van der Laan 21-9, 21-18. BOVENKARSPEL La chende en zonder een centje pijn heeft doelman Bierhaalder, die vijf minuten na het begin van de wedstrjd SEW 5 - KGB 3 zijn reservekunstbeen brak, zich zondagmiddag door twee men sen van het veld laten dragen. In de kleedkamer bekeek de on gelukkige KGB-speler onder zijn lange trainingsbroek de schade: een stalen pen in het been was vlak boven de enkel gebroken. „Geen nood", dacht de 21- jarige Bierhaalder. „Het hou ten been is versleten, thuis heb ik nog een ander en... ik hoef niet naar het ziekenhuis". Maar de doelman, die weliswaar met enig ongemak de wedstrijd rus tig vanachter de lijn kon blij ven volgen voelde zijn zonnig humeur toch langzaam maar zeker wegzakken. Zonder hem en met invaller Cor Deen in het doel bleek KGB 3 niet opge wassen tegen het Nibbiwouder elftal. BRUGGE Terwijl in het kleine Belgische stadje Brugge groot en klein zich uitleeft in een dolle kermis als afsluiting van een geslaagd zomerseizoen, pein zen twee jonge Nederlandse voetbalprofs zich suf over hun toekomstproble men. Een toekomst waarin het geld lonkt, maar waarin tevens om het rinkelende betaalmiddel te kunnen incasseren zware offers moeten worden gebracht. De prijs: afstand doen van iechten welke het Nederlandschap waarborgen. Rob Rensenbrink en Henk Houwaart zijn geconfronteerd met de mogelijk heid tot een snelle naturalisatie, waar van het profijt zich niet alleen uitstrekt tot hun club Brugge. De Belgische topclub, sinds de start van de competitie nog altijd een triom fantelijk lijstaanvoerder, krijgt daar door immers de mogelijkheid om het elftal nog aanmerkelijk te versterken en men heeft al bij voorbaat de snelle Zweed Turassen gecontracteerd. De voordelen voor Rensenbrink en Houwaart beperken zich tot een aan merkelijk groter inkomen. „Maar", zo zeggen ze allebei, „er staat nog niets vast. Er zijn bij club Brugge en kele mensen die zich intensief met de mogelijkheden bezighouden. Wij staan niet onwelwillend tegenover naturalisa tie, maar we doen het alleen als er voor ons werkelijk groot financieel voordeel valt te verkrijgen". Naturalisatie, wat zegt het de spelers. Schouderophalende Rensenbrink: „Mij ROTTERDAM Feijenoord wil de kwestie-Van Hanegem mondeling toe lichten. De Roterdamse voetbalclub zal daartoe bij de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond (KNVB) een ver zoek indienen. Van Hanegem kreeg zondag in de competitiewedstrijd te Nijmegen tegen NEC van scheidsrechter Schalks een officiële waarschuwing wegens natrap pen tegen Pijs. De normale procedure na een officië le waarschuwing is, dat de strafcom- missie van de KNVB de donderdag na de wedstrijd, waarin de zware overtre ding heeft plaatsgehad, recht spreekt. Indien een club echter het verzoek in dient tot een mondelinge toelichting, dan gebeurt dat een dag later. Van Hanegem zal dus in dit geval worden gehoord. Van Hanegem werd voor het laatst voor enkele wedstrijden geschorst toen hij nu al weer vier jaar geleden voor Velox speelde. Indien de strafcommissie mocht be sluiten de Feijenoorder te schorsen, dan zal hij zondag in Rotterdam tegen Ajax niet kunnen meespelen. MEXICO-STAD De Belgische wiel renner Ferdinand Bracke, die zondag 2 november op de Olympische wieler baan van Mexico-Stad een poging wil doen het werelduurrecord van de Deen Ole Ritter (48 kilometer en 654 metr) te verbeteren, lijkt een goede kans van slagen te hebben. Tijdens de trai ning reed hij gedurende 45 minuten moeiteloos een gemiddelde van 48,800 km/u, waarbij vooral opviel, hoe fris de Belg, die het record al eens eerder in zijn bezit had, de rit beëindigde. Bracke zal, als de omstandigheden gunstig zijn, wellicht reeds deze week zijn poging doen. Hij wil met een ver zet rijden van 53/14, wat bij een der gelijke gelegenheid nog nooit is gepro beerd. DORTMUND Vanmorgen vroeg be zette het Nederlands-Belgische koppel Peter Post - Patrick Sercu de derde plaats in de zesdaagse van Dordmund. De combinatie had één ronde achter stand op de leiders, de Westduitsers Al- tig en Renz. Na de zesde nacht luidde de stand: 1. Altig-Renz (W. Did.) 3-7 pnt; 2. Kemper-Bugdahl (W.Dld) 169 pnt. Op één ronde: 3. Post-Sercu (Ned./ Belg.) 280 pnt.; 4. Oldenburg-Schulze, (W.Dld.) 165 pnt. Op drie ronden: 5. Boelke-Peffgen (W.Dld.) 158 pnt. De Ne derlander Piet de Wit, die met de Belg Se very ns rijdt, was met 19 ronden ach terstand en 137 punten twaalfde. PARIJS De Nederlandse amateur wielrenners hebben door de goede re sultaten in het afgelopen seizoen de we reldbeker gewonnen. In de veertien wed strijden, die voor deze beker meetel den, behaalde Nederland 50 punten. Po len, dat als tweede eindigde, kwam niet verder dan 16 punten. Nederland behaal de overwinningen in de Tour de l'Ave- nir en de Ronde van Zuid-Slavië (Joop Zoetemelk), Rijnland Palts, de Ronde van België en de Ronde van Engeland (Fedor den Hertog) en de Ronde van Oostenrijk (Matthijs de Koning). Maan dagavond was Herman Krott, ploeglei der van Amstel, in Parijs aanwezig om de beker uit handen van Felix Levitan in ontvangst te nemen. RACH Tijdens het zone-schaak toernooi in de Oostenrijkse plaats Ra ach heeft Rob Hartoch in de zestien de ronde remise bereikt tegen de ster ke Zuidslaviër Matanovic. De Amster dammer bezet nu met 5,5 punten de ne gentiende plaats. Eerste is de Oostduit ser Uhlmann met 12 punten. niets. Ik kijk alleen naar de voordelen en zolang ik niet de nadelen ken neem ik geen beslissing. Ik heb voor mijzelf wel ongeveer uitgemaakt wat het moet worden, maar daar praat ik niet over vóór er met het bestuur is gesproken". En Houwaart: „Je blijft in je hart wel Nederlander, maar als ik hier tien jaar topvoetbal kan spelen zal ik het toch meepakken. Neem bijvoorbeeld alleen al de grote mogelijkheden als er een andere club komt praten. Zonder op een transferlijst te staan krijg je toch tien procent van het geboden bedrag waar niets vanaf gaat. Nee, ik zie geen bezwaren". Mexico, voor het Nederlandse elftal een verkeken zaak, voor Rensenbrink en Houwaart een toekomstdroom? Ren senbrink: „Alleen voor Mexico zal ik geen Belg worden. Naturalisatie bete kent voor mij meer inkomsten op lan gere termijn. Ik moet er echt beter van worden". Houwaart: „Naar ik gehoord heb kunnen de Belgische voetballers die naar Mexico gaan een bedrag van twin tigduizend gulden verdienen. Die prijs is niet hoog genoeg, ook al valt deel name aan een wereldkampioenschap niet te versmaden". En het Nederlandse elftal? Een ver bolgen Rensenbrink: „Bondscoach Kessler heeft van Brugge de verzeke ring gekregen dat hij over ons, als de clubbelangen dat tenminste toelieten, te allen tijde kon beschikken. Niet eenmaal heeft Kessler iets van zich laten horen. Voor de wedstrijd te gen Bulgarije konden wij allebei vrij af krijgen, maar dan moet er wel eerst een verzoek komen. Nee, voor het Ne derlandse elftal zal ik het zeker niet laten". Houwaart: „Wat hebben wij eraan als wij in het vergeetboek raken". Hoe liggen de mogelijkheden voor een snelle naturalisatie in België? Hou waart: „Het is net als het krijgen van een huis in Nederland. Als je op een voorkeurslijst komt dan lig je automa tisch bovenop. Als het doorgaat ben ik ervan overtuigd dat het snel gaat ge beuren". ROTTERDAM De zo belangrijke competitiewedstrijd in de eredivisie tus sen Feijenoord en Ajax in Rotterdam wordt in elk geval zondag gespeeld. Beide verenigingen hebben getracht de ontmoeting op zaterdag te houden. Dit met het oog op de landenwedstrijd op woensdag 5 november tegen Enge land te Amsterdam, waarvoor beide clubs spelers aan de Oranjeploeg moe ten afstaan. De besprekingen zijn op niets uitgelopen. ADVERTENTIE IDe scholfilets 500 gram) [inwrijven met wat zout, door leen los geklopt ei en paneer- meel halen en in boter goudbruin bakken. Leg de filets opeen verwarmde schaaf. Bruin 1 a 2 eetlepels geschaaf de amandelen even in de braadboter en giet boter en amandelen over de vis. Voeg er wat kappertjes bij. Garneer de schotel met schijfjes citroen. Opdienen met rijst en een andijvie- salade. Vraag recepten bij uw visnandelaar of bij het Procuktschap voor Vis en Vlsprodukten. Wassenaarseweg 20, Den Haag. WAGENINGEN Profeten in Wageningen hebben voorspeld dat PEC naar de Wageningse Berg zou komen om daar van een nederlaag te worden voor zien. Volgens diezelfde profeten zal daarna Wageningen verwoed mee gaan doen aan de strijd om promotie. Nu hebben diezelfde profeten vorig jaar uit het koffiedik gelezen dat Wage ningen in één ruk zou doorstomen naar de eredivisie, maar ditmaal is hun prognose door de feiten eens niet gelo genstraft en nu rekent men er in de stad van de landbouwwetenschap prompt op dat ook het volgende deel van de voorspelling zal uitkomen. „De stemming en de inzet zijn er na een moeilijke aanloopperiode in de tweede divisie weer", verzekerde ons de heer H. Seunninga, tweede voorzitter van Wageningen. „Wij hadden verve lende schorsingsgevallen. blessures ble ven ons niet bespaard en de nieuwe spelers hadden tijd nodig aan ons ie wennen en wij aan hen". „We hebben de goede vorm weer ge vonden", zegt Tony van de Weerd, ja renlang uitblinker bij Wageningen. „We geloven er weer in". Bijna een half elftal nieuwe spelers moest bij Wageningen worden inge lijfd en er ging inderdaad kostbare tijd verloren met experimenteren. Trainer Maarten Vink heeft zelfs beproefd Van de Weerd buiten de ploeg te houden, ge lovend in een verjongingsprocesje, maar hij is daarop teruggekomen en Tony speelt weer mee alsof hij nonit aan de kant is geweest. „Ajtijd nog een waardevolle speler", zegt de heer Seunninga. „Hij hoort thuis in deze ploeg, die kwalitatief zeker de mogelijkheden heeft weer mee te doen met de strijd in de kop. PEC begon ook met een zo goed aL nieuw elftal, maar had het geluk meteen een zekere een heid te vinden. Een reactie kon blijk baar niet uitblijven en PEC zal nog wel meer wedstrijden verliezen als het zo speelt als zondag tegen Wageningen," meent de heer Seunninga. Wageningen is bijzonder gelukkig met de verwerving van Aart Ocfms. Die was geschrapt uit het register betaalde spelers van Feijenoord (B-elftal) en stond op het punt over te stappen naar een amateurvereniging toen Wa geningen er de lucht ban kreeg. Hij is nu een van de prominente Wageningers met de van HVC overgekomen thans als aanvoerder optredende Hofstee. Een apart geval is Kas Janssens, overgenomen van Noad, de oude club van Maarten Vink. Het ging aanvanke lijk niet met de Tilburger, maar sinds enige weken woont en werkt hij in Wa geningen en meteen stegen zijn presta ties. Tegen NAC en PEC behoorde hij tot de uitblinkers. Posthumus is nog steeds bezig met zijn aanpassing het tempo tussen za terdagmiddag-voetbal en tweede divi sie verschilt blijkbaar nogal wal maar hij maakt op juiste momc-m n doelpunten en neemt zelfs een goede plaats in op de scorelijst ENSCHEDE Met slechts enkele enkele stemmen tegen heeft de gemeen teraad van Enschede maandagavond een voorstel aanvaard om de eredivi sieclub FC Twente kwijtschelding van schulden te geven tot een bedrag van 110.000 gulden. FC Twente, in 1965 ge vormd uit de afdelingen betaald voet bal van Sportclub Enschede en Ensche- dese Boys, startte destijds met een to tale schuld van negen ton, onder meer door het overnemen van de schulden van deze clubs. Vorig jaar kocht FC Twente reeds de schuld aan SC Ensche de af door een uitkering ineens van 100.000 gulden. B. en W. van Enschede deden het voorstel omdat het van groot belang werd geacht aan de gunstige situatie, die zich sinds het afgelopen seizoen heeft ontwikkeld, mee te werken. EXTRA IVI I LD FILTER KINGS UTRECHT Gistermiddag heeft prof. dr. K. Rijsdorp, die volgende maand 58 jaar wordt en geboortig is uit Apeldoorn, zijn bijzondere hoogle raarschap in de faculteit der sociale we tenschappen aanvaard met het uitspre ken van een rede over „Theorievor ming en experiment in lichamelijke op voeding en sport". Professor Rijsdorp gaat onderwijs geven in de wetenschap der lichamelijke opvoeding en is als zodanig benoemd vanwege de Stichting voor de wetenschap van de lichamelijke opvoeding en de sport. Prof. Rijsdorp merkte o.m. op, dat men in de sportwereld dikwijls onmid dellijke praktijkeffecten verwachtuit het wetenschappelijk^ onderzoek. Een dergelijke verwachtirig moet wel tot teleurstelling leiden, want en profes sor Rijsdorp bleef in de sportter- men zoals men voor 'n vér- of hoog- tesprong een aanloop nodig heeft, zo zal ook de onderzoeker rust en tijd ge laten moeten worden tot ordening, tot het vaststellen van wat onderzoekbaar is en tot opstelling van een bepaald plan voor dat onderzoek. Het verlangen naar exact lijkende aanwijzingen voor de praktijk, leidt maar al te vaak tot het aanvaarden van gegevens, die uit beperkte onderzoekingen zijn verkre gen. Evenmin als men op een 5000 meter moet sprinten, evenmin moet men te haastig zijn met het aanvaarden van gegevens uit onderzoekingen. Theorie en praktijk zullen duidelijk en over een voldoende ruim genomen periode aan elkaar getoetst moeten worden. Pro fessor Rijsdorp zei, dat het specifieke gymnologische onderzoek het best on dergebracht zou kunnen worden in de researchvleugel van een sporthal in de nabijheid van de sportvelden, zo dat de onderzoeker als het ware „in huis" met de problemen wordt gecon fronteerd. In de lichamelijke opvoeding en de sport wordt nog steeds de ge dachte gevonden, dat bepaalde oefe ningen bepaalde „absolute" effecten hebben, „maar zo procesmatig is de vraag naar het oefeneffect niet te be antwoorden". De studie van het leren bewegen, al dus de hoogleraar, kan beter niet wor den geënt op bewegingen, die in labo ratoria worden geconstrueerd. Zij moe ten berusten op reële bewegingssitua ties uit 't gebied van lichamelijke opvoe ding, sport en therapie. Professor Rijs dorp constateerde met enige spijt, dat in Nederland nog geen schoolexperimen- ten hebben plaatsgehad waarbij meer tijd voor lichaamsoefeningen ter be schikking komt, zoals dat al wel het ge- W's Iff If Prof. dr. K. Rijsdorp val is in Frankrijk, België, Zwitser land en Oostenrijk. Experimenten zo als de Westduitse interessegroepen en de Oostduitse sportschool verdienen vol gens hem meer aandacht. Naar het oordeel van prof. Rijs dorp heeft veel onderzoek in de prak tijk geen effect, doordat het aan „ver taling naar de praktijk toe" ontbreekt. De opleiding van academisch gevormd kader voor lichamelijke opvoeding en sport zal de nodige „tolken" kunnen opleveren. Bij de opleiding van hoger kader kan volgens de bijzonder hoogleraar ge dacht worden aan: de lichamelijke op voeding (inspecteurs, opleidingsdocen ten, adviseurs en opleiders in 't buiten schoolse werk), de sport (overheidsfunc tionarissen, opleidingskader, hoger ka der op technisch en bestuurlijk gebied) en de bewegingsreactie (organisatorisch en planningskader en opleiders). De be geleiding van de sportleider en de scheidsrechter heeft naar de mening van professor Rijsdorp eigenlijk nog geen aandacht gehad. In het ruimere verband van de sportontwikkeling valt ook te wijzen op de betekenis van een sociaal-wetenschappelijke begeleiding van het bestuurskader. De wetenschap der lichamelijke op voeding (gymnologie) richt zich, aldus professor Rijsdorp, op de motorische actie in het opvoedings- en vormings kader. Deze wetenschap betreft dus de studie van de menselijke beweging zo als die zich voordoet en wordt toege past binnen de actieradius van opvoe ding, ontspanning, beroep, kunst en ge neeskunde. Een trainingsleer, aldus prof. Rijsdorp, heeft rekening te hou den met de didactische situatie, waartoe ook de trainingsmotieven van de sport man behoren. De wijze waarop de training wordt gegeven hangt nauw sa men met de aard van de trainer. De nieuwe hoogleraar meent, dat gezond heidsleer, in de zin van kennis omtrent gezonde leefregels, zou moeten behoren tot het studiepakket van de aanstaan de gymnoloog. Naar zijn oordeel wordt in de bewegingstherapie en oefenthe rapie al veel goeds verricht, maar „er wordt ook nog veel vanuit de overtui ging en traditie beweerd, dat nog we tenschappelijk gestaafd of verworpen moet worden". 99 Tijdens ee der gehouden persconfe renties heeft professor Rijsdorp ge zegd, dat het publiek bij sportwedstrij den en dergelijke in ruime mate, en vooral regelmatiger, moet worden ge- informeerd over wat wel en wat niet „fair play" is. Voor deze opvoeding van het publiek acht hij de inschakeling van het medium televisie het meest doeltreffend, al zal pas na een lange re periode van beïnvloeding verschil in publieksgedrag zijn te constateren. Prof. Rijsdorp zei ook, dat in Neder land steeds minder behoefte bestaat aan sportbeoefening volgens een bepaalde organisatie of structuur. „Men wil niet meer gebonden zijn aan bepaalde trainingsuren. Men wil vrij zijn van lidmaatschappen, die verplichtingen met zich brengen. Daarnaast is er echter een groeiend besef van een bewe gingsarmoede als gevolg van het zit tende leven, dat velen leiden." De nieuwe hoogleraar is voorts van oordeel, dat vanuit de sociale weten schappen begeleidingstechnieken moeten worden ontwikkeld, die in de vorm van adviezen o.a. steun bieden aan scheids rechters en, veelal sterk organisato risch ingestelde, bondsbestuurders. WOENSDRECHT René Pijnen start niet met Gerben Karstens in de Trofeo Baracchi, een ploegentijdrit, die 2 novem ber bij Milaan wordt gereden. Pijnen zou in deze klassieker een koppel vor men met de omstreden winnaar van de Ronde van Lombardije. „Ik rijd niet meer met Karstens. Mijn werkgever, Willem 2/Gazelle, had reeds verklaard dat zij mij liever niet met een renner van een buitenlands merk wilden laten rijden. Daar komt die dopingaffaire nu nog bij", aldus Pijnen. „Of hij nu geschorst wordt of niet, in de Trofeo rijd ik niet met hem". Pijnen weet niet of hij nu nog in de Trofeo Baracchi kan uitkomen. Er be staat een mogelijkheid dat hij een kop pel vormt met de Belg Bracke. Een andere mogelijkheid is dat Ger ben Karstens zal worden gekoppeld aan de Be'rvso^" 'e Edvv Merckx. Diens ploeggenoot Julien Stevens is na melijk geblesseerd. APELDOORN De eerste trainingswedstrijd van de Apeldoornse Motorclub VVR op het trainingscircuit aan de spoorlijn tussen Assel en Kootwijk heeft een weer bijna herstelde Bertus van de Brink aan de start gebracht. Een bezoek aan dr. Ro- link heeft wonderen gedaan. Bertus reed weer als in zijn beste dagen en hy toon de zyn zelfvertrouwen weer geheel herwonnen te hebben. In de zware klasse plaatste hij zich na twee ritten als eerste. Broer Wim zat hem echter dicht op de hielen. Was de eerste manche voor Bertus met voor Wim de tweede plaats, in de tweede manche waren de rollen omgekeerd. Wim had echter over beide manches een snellere tijd gemaakt, al bedroeg dat verschil slechts vier/tiende secon de. Bij de 50 cc was Bennie Braakhekke uit Barchem heer en meester. Beide manches waren van kop tot staart voor deze veelbelovende coureur. De uitslagen waren: 250 cc: 1. B. van de Brink, Hars kamp op CZ; 2. Wim van de Brink, Harskamp op CZ; 3. Jos Klumper, Apel doorn op CZ; 4. G. Brons, Harskamp op CZ; 5. G. Tolbeek, Beekbergen op Maico; 6. B. Bouw, Apeldoorn op Bultaco; 7. J. van Dijk, Apeldoorn op Montesa. DAKAR Tom Okker heeft maan dag in de halve finale van een interna tionaal tennistoernooi voor professio nals in de Afrikaanse stad Dakar met 86, 46, 46 verloren van zijn Amerikaanse dubbelspel-partner Mart Riessen. In de halve finale vesloeg de Australiër Tony Roche de Fransman Pierre Barthes met 62, 97. 50 cc: 7. Bennie Braakhekke, Bar chem; 2. H. Hanekamp, Apeldoorn; 3. G. van de Brink, Putten; 4. J. Hol, Hars kamp, 5. H. Bessels, Apeldoorn; 6. F. Laponder, Apeldoorn; 7. J. van Essen, Apeldoorn. SYDNEY De Australische tennis ser Rod Laver, die al twee keer in zijn carrière „groot slam" behaalde overwinningen in de kampioenschap pen van Australi Frankrijk, Engeland en de Verenigd i Staten zal deze prestatie in 1970 niet kunnen leveren. Laver neemt namelijk niet deel aan de open Australische kampioenschappen die van 19 tot 27 januari in Sydney worden gehouden. Het organisatiecomité heeft geen overeenstemming kunnen bereiken mei de groep van McCall waarvan Laver lid is. Newcombe, Roche en Okker, die det uitmaken van de groep van Lama Hunt, zullen wél in Australi7 spelen.

De Vallei | 1969 | | pagina 13