„Chauffeur Leys is een leugenaar" Karstens tóch met Pijnen in Trofeo Baracchi Zet meer kruisjes voor de Misschien zit erin dat laatste kolommetje een lief sommetje! Doesburg duikt weer spc&t Engels elftal met twee debutanten tegen Nederland T enniscentrum van grote allure in Amsterdam Manager Brox: „Ik zag geen overtreding van Van Hanegem op film" Bij Martini nu originele kristallen glazen SJxott +totcr Opnieuw gepraat over fusie in Utrecht DRA VERIJ Loting voor Europa-Cup 10 december Boek over Verkerk Post/Sercu winnaar in Dortmund Prof-boksen in Utrecht toegestaan ...voor Vprix dami Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! Heya Keessie Herrera naar Eindhoven Roche klopte Riessen Rob Hartoch door Uhlmann verslagen Volste recht Keurig Toch Pijnen Dutch Internationals Fund Op scherp Nooit gebruikt Nare kanten SPORT IN 'T KORT WOENSDAG 29 OKTOBER 1969 PRINSENBEEK Wielrenner Gerben Karstens heeft gisteren de eerste klap moeten incasseren, die een rechtstreeks gevolg Is van de doping-affaire waarin hy na de door hem gewonnen Ronde van Lombardye is gewikkeld. De „stalbazen" van Willem II/Gazelle kwamen terug op hun toezegging ploeg leider Ton Vissers en een materiaalwagen mee te sturen naar de grote Italiaanse tydrit om de Trofeo Baracchi, waarin Peugeot-rUder Karstens zondag strydt met als koppelgenoot de jonge prof René Pynen van Willem U/Gazelle. Aanvankelijk had Pijnen van zijn superieuren het dringende advies ge kregen niet met Karstens van start te gaan, maar gisteren in de namiddag kreeg Pijnen na een spoedberaad als nog toestemming om zijn gemaakte af sprak met Karstens na te komen. Oordeel van Ton Vissers, de ploeg leider: „Mijn directie achtte het onge- ADVERTENTIE UTRECHT Onder voorzitterschap van de Utrechtse wethouder van sport zaken mr. A. van Looten is dinsdag avond in Utrecht een hearing gehouden over het betaalde voetbal in deze stad. Aanleiding hiertoe was een rap port, dat een adviescommissie enige tijd geleden in opdracht van de gemeen te Utrecht heeft samengesteld. In dit rapport heeft de commissie richtlijnen neergelegd, die een gezonde basis zou den moeten vormen voor het betaalde voetbal in Utrecht, waarbij de gemeen te dan 'n bepaald bedrag aan jaarltyk- se subsidie zou moeten vertrekken. Naast een aantal vertegenwoordi gers uit de burgerij kwamen ook de voorzitters van de drie betalende clubs in Utrecht, DOS, Elinkwijk en Velox, aan het woord. Mr. Kernkamp (voor zitter DOS) stelde hierbij, dat de har de werkelijkheid van het betaalde voet bal eist, dat de concentratie van drie betaalde clubs de enige mogelijkheid is om het hoofd boven water te hou den. De DOS-voorzitter staafde zijn be toog met enkele cijfers, waaruit bleek dat een vereniging uit de hoogste klas se van het betaalde voetbal een jaar lijks exploitatiebedrag van minimaal f 600.000 a f 7000.000 nodig heeft. Nu de voetballers in de WCS een zeer goed georganiseerde vakvereniging hebben en de FBO als werkgeversorganisatie gaat optreden, zal er een hard spel ont staan, waarbij de eisen die de WCS stelt het voor de clubs elk jaar moeilij ker zullen gaan maken. In het nieuwe saneringsplan van de FBO zal er bin nenkort geen plaats meer zijn voor de economisch zwakke verenigingen, zodat mr. Kernkamp terecht stelde, dat voor de Utrechtse clubs nu de tijd gekomen is om handelend op te treden. De heer Spijker, voorzitter van Elinkwijk, bleef bij het altijd door zijn vereniging verdedigde standpunt, dat er in de vierde stad van het land plaats is voor twee betalende clubs. Ook nu toonde de heer Spijker zich geen voorstander van een fusie, al thans niet wat betreft Elinkwijk. De heer Rensen, voorzitter van Ve lox, meende dat DOS en Elinkwijk een leuk spelletje spelen, waarvan Velox uiteindelijk het slachtoffer moet wor den. Velox wil best over een fusie pra ten, maar dan moet er een gedegen en gedetailleerd plan op tafel komen, dat verder gaat dan het door de advies commissie uitgebrachte rapport. wenst dat ik als ploegleider zal meegaan met een niet tot onze firma behorende renner, die gewikkeld is in een do- pingzaak. Daar heb ik wel begrip voor. Wij willen liever buiten deze affaire blijven." „Natuurlijk hoeft er in Italië niets na deligs te gebeuren, maar wanneer dat wel het geval zou zij, Karstens staat nu eenmaal door die affaire op ongunstige wijze in de publiciteit zou ik er als ploegleider ongetwijfeld in betrokken worden." „Voor Karstens is het natuurlijk een nare zaak. Hij belde me op en verweet mij, dat ik had beloofd mee te gaan, mét een materiaalwagen. Daarin had hij gelijk. Ik hed het zijn ploegleider Plaud toegezegd. Maar ik vind, dat mijn directie het recht heeft die toe zegging in te trekken als zij dat onder deze omstandigheden beter oordeelt." „Wij hebben de zaak naar mijn idee trouwens keurig behandeld, want Pij nen die in de Trofeo een behoorlijk be drag verdient mag bij ons zijn vlieg ticket in rekening brengen. En wat die materiaal wagen betreft: dat levert geen problemen op. In Italië staan er bij wijze van spreken honderdduizend ma teriaalwagens klaar om het koppel Karstens/Pijnen van dienst te zijn". Karstens: „Dat is toch geen stijl, om me zo te pakken." „Alles was piekfijn geregeld. Dat heb ik mijn ploegleider Gaston Plaud nog gemeld voordat hij naar Mexico vertrok. Dóèr kan ik hem nu natuurlijk moeilijk bereiken". Een serie telefoongesprekken met Pijnen, Vissers en diens chef Oepts leidden er alleen toe, dat Pijnen alsnog in de gelegenheid werd gesteld mee te gaan. Karstens werd tot deze activitei ten gedwongen, nadat hij vanuit Italië HILVERSUM Het eerste grote nummer gisteravond was een voortzet ting van de zegereeks van Wagenaar jr., zij het dan, dat in dit geval jonge Jan Wagenaar de winnaar niet zelf stuurde: Boy van Quick werd ter ze ge gestuurd door leerling G. G. M. Gommans. Niet brandschoon volgens pikeur M. Bouwhuis die met favoriet Eduard H op de derde plaats eindigde, nog achter de snelfinishende Zilvervos. Bouwhuis protest haalde niets uit en Boy van Quick bleef (onverwachte) overwinnaar. De uitslagen: Aloxeprys: 1. Hansi Buitenzorg (Van Dooyeweerd) 1.25.7; 2. Gay West- landia; 3. Heldin. W. 2,30; pl 1.20 1.50 I.30; kop: 3.80; trio 74,50. Nuitsprijs: 1. Houtspecht S (Bouw huis) 1.30.3; 2. Hero Marijke; 3. Gau dy Way. W. 7.40; pl 1.60 1.50 2.30; kop: II.40; cov 5.10. Morey prijs: 1 Herman (Schoonho ven) 1.26.1; 2. Glittering Jewel; 3. Gu- do van Bonzi. W 9.80; pl 2.10 1.40 1.30; lop: 16.60 cov: 3.70; trio 165.50. Vosneprijs: 1. Filippine (Leeuwen kamp) 1.25.9; 2. Fille d'Unique; 3. Gambler. W. 2.60; pl. 1.40 2.10 1.90; kop: 2.60; cov: 6.90. Volnaprijs: 1. Boy van Quick (J. Gommans) 1.23.7; 2. Zilvervos; 3. Edu ard H. W: 11.70; pl: 2.10 1.80 1.20; kop: 22.-; cov: 5.60. Meursaultprijs: eerste afd. 1. Funny Boy (J.S. van Leeuwen) 1.24.9; 2. Gun nar Dear; 3. Gehade Hollandia. W: 4.10; pl: 1.20 1.20 1.20; koppel: 8.70; cov: 4.10 trio: 35.50. Volnayprijs, tweede afd. 1. Goudple vier S (S. Hartman 1.24.4; 2. Beach comber; 3. Baron Pluto. W. 5.20; pl.: 1.70 1.90 2.90; koppel: 6.80; cov: 3.30. Premeauxprijs, eerste afd. 1. Gloria (W. Leeuwenkamp) 1. 24,3; 2. Farro Bond; 3. Goldfinger W.: 5.50; pl. 2.40 2.30 1.80; koppel: 6.40; cov: 8.20. Meursaultprijs, tweede afd. 1. Geus Akerendam (S. v. Dooyeweerd) 1.23.6; 2. Dynamica; 3. Diana Hanover. W: 2.60 pl.: 2.10, 7.50, 3.70. Koppel 10.60 cov. 12.50 trio: 90,-. Premeauxprijs, tweede afd. 1 Gen- to BH (E. Leeman) 1.23.7; 2. Gay Rod ney; 3. Gonda Scotch. W. 3.50. Pl. 1.40 2.10 2.10; koppel: 8.90; cov.: 7.80. Totale omzet: f 255.496, ADVERTENTIE Hen verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aan delen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKU, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips, Unilever en Zout-Organon. De spreiding over deze zes vermindert uw risico. Overigens... de aandelen van deze vennootschappen stegen in de laatste tien jaar aanzienlijk meer in koers dan het algemeen gemid delde van de Amsterdamse effectenbeurs! Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853, Amsterdam. U krijgt omgaand antwoord. had vernomen, dat hij niet met Merckx aan de start zou kunnen komen.De Bel gische vedette zal toch worden ge koppeld aan zijn landgenoot Julien Ste vens, wiens blessure sneller genezen is dan men had gedacht. Het Nederlandse tweetal, dat gisteren zou vertrekken om zich in Italië voor te bereiden op de Trofeao Barachi, vliegt vandaag naar Milaan. Dit incident prikkelde overigens Ger ben Karstens, die na het positieve do- pingsresultaat in de Ronde van Lom- bardije een advocaat in de arm nam om de waterdichtheid van dit onderzoek aan te vechten, tot nog grotere strijd baarheid. Hij heeft ook zijn advocaat verzocht te kijken of degenen die hem in het openbaar van fraude hebben be- ZURICH De Europese voetbalbond heeft bekendgemaakt dat de loting voor de kwartfinales van het toernooi om de Europabekers voor landskampioenen en bekerwinnaars op 10 december in Zürich plaats vindt. schuldigd, gerechtelijk vervolgd kunnen worden. Karstens: „Via de radio en verschil lende kranten ben ik zomaar te kijk ge zet als fraudeur. Dat kan toch zo maar niet? Het resultaat van de contra-ex pertise is nog niet eens bekend en bo vendien werden de flesjes bij het on derzoek niet behandeld volgens de re gels. Chauffeur Jan Leys, die het ver haal over de fraude in de wereld heeft gebracht, is een leugenaar." Jan Leys, een plaatsgenoot en vriend van Karstens, was in de Ronde van Lombardije aanwezig als chauffeur van de Caballero-equipe. Hij vertelde na thuiskomst zoals wij berichten dat hij Karstens op diens verzoek urine had „geleverd" met het oog op het onderzoek naar stimulatie. Hij laat zich nu schouderophalend uitmaken voor leugenaar en neemt geen woord terug van hetgeen hij heeft gezegd. Gerben Karstens, die in zijn tienja rige wielercarrière nog nooit was be trapt op het gebruik yan stimulerende middelen, ontkent het gebruik van do ping met grote stelligheid. „In de eerste plaats had ik geen urine van een ander nodig, want ik had niets verkeerds gebruikt. Bovendien zou ik niet weten wat ik ermee had moeten beginnen. De laatste twee jaar zijn de controles streng, dat de jongens die de zaak willen bedriegen geen enkele kans meer krijgen. Voorlopig wacht ik maar op het re sultaat van het tweede onderzoek." Doelman Pim Doesburg van PSV, die tijdens de Europa-Cupwedstrijd tegen Rapid Wien gewond werd, heeft de training hervat. Verwacht wordt, dat hij zeer binnenkort weer in het Eindhovense doel zal staan. Niet iedereen loopt op zijn ver jaardag met een boek over zich zelf in de hand. Verkerk wel. Gisteren werd hem in Amster dam Heya Keessie aangeboden, het boek van sportjournalist Ger Bestebreurtje, waarin Kees sie vertelt over zijn leven, zijn toppen en zijn dalen, zijn wel en zijn niet behaalde titels. Keessie glunderde. EINDHOVEN Helenio Herrera, technisch directeur van AS Roma, zal zondag in Eindhoven de competitiewed strijd tussen. PSV tegenstander van Roma in de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars en Holland Sport bijwonen. De eerste wedstrijd tussen PSV en Roma. 12 november in de Italiaanse hoofdstad, zal worden geleid door een nog aan te wijzen Franse scheidsrech ter. De tweede ontmoeting, 26 novem ber, zal onder leiding staan van de Hon gaar Emsberger. m IMlKHil JOHANNESBURG: Premier John Foster van Zuid-Afrika verklaarde in Johannesburg, dat sportploegen, die een tournee maken door Zuid-Afrika, welkom zijn. „Ik stel er prijs op te be klemtonen, dat deze teams nieis in de weg zal worden gelegd". Premier Fos ter sprak ter gelegenheid van het af scheid van de „Springbokken", de rug- byploeg, die een tournee door Engeland gaat maken. - LONDEN De Engelse Bondscoach Ramscv heeft zestien spelers geselec teerd die in aanmerking komen voor zQn ploeg, die 5 november in Amster dam tegen het Nederlandse voetbal elftal uitkomt.^De verdedigers van Li verpool Hughes en Smith zijn de enige spelers in de selectie die nog geen in terland speelden. De groep van Ramsey bestaat uit Bonetti (Chelsea) Stepney (Manchester United). Hughes (Liver pool), Newton (Blackburn Rovers), Wright (Everton), Mullery (Tottenham) Labone (Everton), Moore (West Ham), Hunter (Leeds United), Lee (Manches ter City) Ball (Everton), Smith (Liver pool), Bell (Manchester City), Hurst (Wast Ham), Bobby Charlton (Man chester United) en Peters (West Ham). Van het elftal, dat op 14 juni in Rio de Janeiro met 2-1 van Brazilië ver loor, ontbreekt alleen doelman Banks, die een polsblessure heeft. Labone, die na het vorige seizoen zijn carrière als international wil beëindigen doch door Ramsey werd overgehaald, kreeg de voorkeur boven Jackie Charlton, die be hoorde tot de formatie, die in 1966 de wereldtitel veroverde. Vijf spelers van Ramsey's keuze maakten deel uit van de ploeg, die op Wembley wereldkampioen werd, te we ten Moore, (95 interlands), Hurst, Pe ters, Ball en Bobby Charlton. Het is vrijwel zeker, dat zij allen zul len worden opgesteld voor de wed strijd in het Olympisch Stadion van Amsterdam. Martin Peeters, bruik baar op iedere plaats, kreeg zaterdag AMSTERDAM Op de terreinen van het Olympisch stadion, waar thans de tennisclub DDV en Ready '28 hun do micilie hebben, zal deze winter een ten nis complex van internationale allure worden aangelegd. De kosten hiervan bedragen 1.300.000 gulden. Het Olym pisch stadion heeft de benodigde grond in erfpacht afgestaan aan de Internatio nale Tennisclub Amsterdam NV. Het complex, dat de naam Frans-Otten- centrum zal dragen, bestaat uit een ten- nishal met drie banen en 21 buitenba nen. De hal heeft een afmeting van 36 bij 52 meter met een obstakelvrije hoogte van 11 meter en een toeschou wers capaciteit, die door telescopische ROTTERDAM Voorzitter Couwen- berg, manager Brox en Wim van Ha negem van Feijenoord hebben uitvoe rig de film bestudeerd, die de Neder landse Sportfederatie van de ontmoe ting NEC-Feijenoord heeft gemaakt. „Ik kan", stelt manager Brox, „in po sitieve zin verklaren, dat ik niets heb gezien van een eventuele overtreding van Wim van Hanegem. We hebben de film verschillende malen herhaald". Van Hanegem, die van scheidsrech ter Schalks een officiële waarschuwing kreeg nadat Pijs een overtreding tegen hem had begaan, waarop de Rotter dammer zou hebben nagetrapt, moet deze week voor de strafcommissie ver schijnen. Volgens de reglementen van de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB) moet dat uiterlijk vrij dag gebeuren. Voor Van Hanegem kleven er bij een eventuele schorsing nare kanten aan deze zaak. Bij een schorsing van twee bindende wedstrijden, valt daaronder behalve de ontmoeting Feijenoord-Ajax ook de wedstrijd AC Milan-Feijenoord. De reglementen van de KNVB spreken in dezen duidelijke taal. DAKAR De Australiër Tony Roche heeft in het Afrikaanse Dakar een inter nationaal tennistoernooi voor beroeps spelers gewonnen. In de finale ver sloeg hij de Amerikaan Marty Riessen met 6-3, 6-4. In de strijd om de derde plaats won de Nederlander Tom Okker van de Fransman Pierre Barthés: 6-0, 6-3. Indien een speler voor twee achter eenvolgende bindende wedstrijden wordt geschorst, dan worden hieronder verstaan competitiewedstrijden, Europa cupwedstrijden, wedstrijden om de KNVB-beker, Intertoto-wedstrijden en vriendschappelijke ontmoetingen tegen buitenlandse tegenstanders waarvoor door de KNVB reeds toestemming was verleend voor het gewraakte delict werd begaan. Manager Brox van Feijenoord hoopt, dat hij de film van de NSF ook ter be schikking krijgt als de zaak Van Hane gem voor de strafcommissie wordt be handeld. „Ik vertrouw erop, dat het goed afloopt". Er zit aan deze zaak trouwens toch een vreemd tintje. Van Hanegem zou bij een eventuele schorsing van twee wedstrijden niet voor de Europa Cup gunnen uitkomen. Zou hij evenwel de ze officiële waarschuwing in een Euro pa-Cupduel gekregen hebben dan zou de Rotterdammer normaal voor de Nederlandse competitie kunnen uitko men. Een officiëëële waarschuwing in de Europa Cup wordt namelijk gehono reerd met uitsluiting van de betref fende speler voor de^ volgende Europa Cup-ontmoeting van iijn vereniging. Een enigszins vreemde ^ang van zaken. tribunes kan worden opgevoerd drieduizend zitplaatsen. tot Er komen verder kleedgelegenheden in, een restaurant en een slaapaccom- modatie voor twintig jongelui. Tevens bestaan er plannen om één van de bui tenbanen in te richten als c^ntrecourt voor het houden van internationale toernooien. De initiiatiefnemer, de in tennis- en honkbalkringen bekende Amerikaanse Nederlander Albert Balnk, heeft de kwesties van financiering en vergunningen in een half jaar rondge- kregen. Hij zal gedurende het eerste jaar als beheerder optreden. Het nieuwe complex zal speelgele- genheid geven aan de tennisclubs van DDV en Ready '28, voorts aan parti culieren, terwijl de Koninklijke Ne derlandse Lawn-tennis Bond er een re gionaal bondscentrum zal onderbren gen. Het wordt het derde centrum na Mariahoeve (Den Haag) en Papendal (bij Arnhem). De initiatiefnemers hebben naast za kelijke ook ideële motieven. De heer Balink stelt zich voor het peil van het Nederlandse toptennis omhoog te bren gen door intensieve contacten met bui tenlandse spelers. Hij wil daartoe en kele malen per jaar Amerikaanse en Britse spelers van de „tweede serie" naar Amsterdam laten overkomen en onderdak bieden in het Frans Otten- centrum. Voorts zal er elk half jaar een z.g. „gasttrainer" worden geënga geerd. De eerste is de Amerikaan Ja mes McDougall, van wie Hemmes, Hor dijk en Van Min deze winter in Florida onderricht hebben gehad. Het ligt in de bedoeling het volgend jaar zoals ook deze zomer gebeur de een prof-toernooi met zeer ster ke bezetting te organiseren. Daarnaast is de Koninklijke Nederlandse Lawn tennis Bond van plan om wanneer de hal tenminste tijdig wordt opgele verd in maart van het komende jaar de strijd om het nationale winterkam pioenschap nieuw leven in te blazen. j.l. voor het eerst sinds drie weken weer een plaats in het topelftal van West Ham United. Hij speelde tegea Sunderland een voortreffelijke wed strijd. Opmerkelijk is voorts, dat de 19-jarige veelbelovende doelman Peter Shilton, nu Gordon Banks afwezig is, geen plaats kreeg in de selectie, doch dat Ramsey Alex Stepney en Peter Bonetti selecteerde. Het Engelse elftal komt maandagavond op Schiphol aan en zal zijn intrek nemen in het Amsterdams» Hilton-hotel. DORTMUND Het Belgisch/Neder landse koppel Patrick Sercu/Peter Post heeft dinsdagavond de zesdaagse van Dirtmund gewonnen. Post en Sercu had den twee ronden voorsprong op de Duit sers Kemper en Bugdahl en vier op Altig/Renz. Met deze zege behaalde Peter Post zijn vijftigste zege in een zesdaagse. De beslissing op de laatste avond voor 7000 toeschouwers viel in het slotonderdeel, een race achter derny- motoren. Hiervóór hadden Post en Sercu nog een ronde achterstand op Altig-Renz. 'n Half uur voor 't einde was deze verliesronde omgezet in een ronde voorsprong, die bij de laatste gongslag was gewijzigd in twee omlopen. De eindstand: 1. Post/Sercu (Ned/ (Belg) 306 punten: op twee ronden: 2. Kemper/Bugdahl (Wdl) 185 pnt.; op vier ronden: 3. Altig/Renz (Wdl) 331 -pnt; op- eev«n 4. Sehulze»£H- denburg (Wdl) 192 pnt; op elf rondert: 5. Godefroot/De Loor (Belg) 197 pnt; op 18 ronden: 6. Rudolph/Junkermann (Wdl) 139 pnt. RAACH Rob Hartoch is er dins dagavond tijdens het zone-schaaktoer nooi, dat in Raach wordt gehouden, niet in geslaagd leider Uhlmann (Oost- Duitsland) een half punt of meer af handig te maken. De Nederlander moest in de zeventiende ronde capitu leren. Hartoch bleef daardoor met 5,5 punt op de negentiende plaats staan. Uhlmann is eerste met 13 pinten. Hij heeft een voorsprong van twee punten op de Zweed Andersson, die van de Fin Westerinen vertoornen de Tsjech Smej- kal. s UTRECHT Jhr. mr. J. C. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht, heeft dinsdag na een gesprek met prof bokser Joop Verbon het verbod tot het houden van profbokspartijen in Utrecht voorlopig voor een jaan opgeheven. Twee jaar geleden werd in Utrecht toegestaan, dat amateurs tegen elkaar uitkwamen. LUXEMBURG: De Luxemburgse zaalhandbalkampioen HB Dudelange won de thuiswedstrijd voor de achtste- finales van het toernooi om de Europe se beker voor landskampioenen tegen FC Barcelona met 20-18 (9-8). ADVERTENTIE De „klassieke" Martini glazen uit deze advertentie, zuiver kristal met goudstempel, kunt u tijdelijk per set van 6 bestellen voor 9,75 bij aankoop van 'n fles Martini Rosso, Bianco of Extra Dry (lees de label aan fles)

De Vallei | 1969 | | pagina 17