Brandt steekt hand naar Oosten uit Generale repetitie voor Apollo-12 liep goed Rente tot 7% Rijkspost spaarbank altijd safe! Banja Luka biedt nog spookachtige aanblik Geen uitverkorenen: gekozenen Goedkoop de^winter in. SOPHIE TER UG BIJ BEER Middel tegen leukemie Haarlemmers willen nieuw parkeerplan I VERDRIJF VERKOUD HEID /O VS onderzoeken zeebodem Weer ontslag name bij NASA Heel Cuba moet naar rietvelden V.S. moeten uit Libië Proteststaking in Baskenland Politiek proces in Zuid-Afrika Rellen in Rome Hondsdolheid in Engeland j| WITTE KRUIS ERESALUUT EENWORDING 22 MILJOEN INTERRUPTIE REACTIE Londen zat zonder ondergrondse Zuidslaviscli schrijver veroordeeld Geen humor bij carnaval MASARYKS EIS PALACH TOCH HERDACHT met vr^ k A WOENSDAG 29 OKTOBER 1969 BONN Bondskanselier Willy Brandt heelt gisteren in zijn regerings verklaring een politiek van „continuï teit en vernieuwing" aangekondigd. De nieuwe Westduitse regering wil „meer democratie wagen" en zoekt het ge sprek met burgers die actief meedoen. „Wij hebben geen behoefte aan hooghartig vertoon van waardigheid. Wij hebben burgers nodig die meeden ken, geen bewonderaars, want wij re geerders zijn geen uitverkorenen, maar gekozenen," zo zei de nieuwe kanse lier kort samengevat. Brandt, de eerste sociaal-democraat die hoofd is van een Westduitse rege ring, sprak zeer zelfbewust en zonder een zweem van aarzeling. Kernpunten uit zijn regeringsprogram zijn: Onderhandelingen met Polen en Rusland; Streven naar een verdrag van sa menwerking met Oost-Duitsland: Uitbreiding en versteviging van de Europese Gemeenschap; Modernisering van onderwijs en wetenschap. Brandt begon met een eresaluut aan wat in de afgelopen twintig jaar tn de Bondsrepubliek is gepresteerd onder mannen zoals Adenauer, Ëeuss en Schumacher. De nieuwe regering houdt vast, aan het zelfbeschikkingsrecht van de Oost duitsers en zij wü de eenheid van de natie bewaren. Om een verder uit el kaar raken van de beide Duitslanden tegen te gaan, wil Bonn komen tot een vorm van samenleven. Brandt bood Oost-Berlijn onderhandelingen op re- tieké eenwording van de Gemeenschap- van samenwerking. Van volkenrechtelijke erkenning kan echter geen sprake zijn. „Ook wanneer in Duitsland twee staten bestaan» zijn zij voor' elkaaf geen buitenland". In de Europese politiek wil Brandt krachtig streven naar toetreden van Engeland tot de EEG en naar de poli tiek eenwording van da Gemeenschap pen. „De uitbreiding moet er komen. De aanstaande topconferentie in Den Haag kan een beslissende stap voorwaart» of een gevaarlijke crisis brengen". Met de Oosteuropese landen Oost- ADVERTENTIE 1628 Plet Hein JUmwwn1 is klein;zijn*»* In "VLEK" wat groot. Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. WASHINGTON De Amerikaanse regering wil in de komende drie jaar 22.2 miljoen dollar beschikbaar stellen voor exploratie van de oceaanbodem. Het programma, waarmee een jaar geleden is begonnen en waarbij reeds tot 800 m diep boringen in de bodem zijn verricht in 6 km diep water, heeft reeds tot belangrijke wetenschappelijke vondsten geleid: 1. Nieuw bewijsmateriaal dat de con tinenten eerst verbonden waren, maar uit elkaar gedreven zijn en zich nog steeds verder van elkaar verwijderen waardoor de oceaanbodem elk jaar met 2.5 cm wordt uitgerekt. 2. Aanwijzingen van de aanwezig heid van olie en gas tezamen met zout- bergen op de bodem van de Golf van Mexico. De 22.2 miljoen dollar zijn bestemd voor 15 boorprogramma's in de Golf van Mexico, de Atlantische Oceaan de Middellandse Zee, de Grote en de In dische Oceaan. De nationale wetenschappelijke stich ting heeft meegedeeld, dat het eerste jaar van het programma reeds in lichtingen heeft opgeleverd welke „van dusdanige betekenis zijn dat het pro gramma aangemerkt kan worden als een van de geslaagdste wetenschappe lijk expedities aller tijden". ADVERTENTIE Duitsland inbegrepen wil Bonn ver klaringen uitwisselen waarin plechtig wordt afgezien van geweld, hetgeen respecteren van de bestaande grenzen insluit. „Het recht op zelfbeschikking kan echter geen onderwerp zijn van onderhandeling". Verdere hoofdlijnen van de buiten landse politiek zijn: trouw aan de NAVO, waarin W.-Duitsland een meer actieve partner wil worden; uitbrei ding van de ontwikkelingshulp; stre ven naar bewapeningsbeperking. De spaarregelingen voor arbeiders en middenstanders worden verbeterd als een verdere stap naar vermogensvor ming. Toen op dit moment een inter ruptie uit de christen-democratische op positie klonk, bitste Brandt terug: „U zult er ook aan moeten wennen eens een regeringsverklaring aan te horen!" In de regeringsverklaring van de nieuWe Bondskanselier wordt volgens zijn voorganger Kurt Georg Kiesinger te veel beloofd. In een eerste reactie noemde Kiesinger de passage over de Duitsland-politiek, die volgens hem veel onmogelijkheden bevatte, 't meest bedenkelijke. Het officiële Oostduitse persbureau ADN heeft een eerste commentaar ge leverd op de Westduitse regeringsver klaring. Bondskanselier Brandt wil „zo als hij verklaard heeft, de politiek die Bondskanselier Ki,singer en diens re gering in december 1966 heeft inge voerd, voortzetten". „Zelfs wanneer Brandt gezegd heeft, dat er twee staten bestaan, heeft hij erbij verklaard dat erkenning van Oost-Duitsland onder het internationaal recht niet kan worden overwogen", aldus het persbureau. Het Poolse blad Zycie Warszawy heeft geschreven, dat de Westduitse bereid heid om politieke besprekingen met Po len te beginnen moet worden be schouwd als een stap voorwaarts door de coalitieregering van Brandt. Het commentaar was geschreven voordat Brandt zijn verklaring in de Bondsdag had afgelegd, maar. was gebaseerd op mededelingen die tevoren door officiële kringen in Bonn waren afgelegd. De Duitse correspondent van het blad in Bonn schrijft echter, dat de Duitse be reidheid om besprekingen te beginnen niet gelijk is aan een bereidheid om 't Poolse standpunt ten aanzien van de na-oorlogse Oder-Neisse-grens tussen Polen en Duitsland te aanvaarden. KAAP KENNEDY Vandaag is de chard Gordon jr. en Alan Bean. Het laatste „generale repetitie" op de grond begonnen voor de lancering van de Apollo-12, die in november naar de maan zal vliegen. De bemanning van de Apollo-12 wordt gevormd door Charles Conrad jr„ Ri- WASHINGTON Opnieuw heeft een geleerde het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart de NASA, verla ten. Dinsdag deelde de leider van de we tenschappelijke afdeling „maan en aarde", dr. Persa R. Bell, mee dat hij in januari zal terugkeren in „de vrede en rust" van een laboratorium voor atoomonderzoek. Bell was tijdens de vlucht van de Apollo-11 hoofd van het onderzoeklaboratorium in Houston. On langs is hij echter benoemd tot assis tent van de nieuwe wetenschappelijk directeur Anthony L. Calio. De leiding van het maanlaboratorium werd door een ingenieur overgenomen. Sinds de terugkeer van de beman ning van de Apollo-11 in juli hebben al ontslag genomen de voorganger van Calio, Wilmot N. Hess, de curator van het maanlaboratorium dr. Elbert King, de vice-directeur van de afde ling maanonderzoek dr. Donald U. Wise en de chef-geoloog dr. Eugene Schoe- maker. HAVANA. De Cubaanse premier Fidel Castro, heeft alle Cubaanse feest dagen, met uitzondering van Kerstmis, geannuleerd totdat de suikeroogst in juli 1970 is voltooid. De geschrapte feestdagen zullen gevierd worden op de suikervelden, teneinde een reusach tige oogst van 10 miljoen ton suiker te halen, aldus heeft de Cubaanse leider bekendgemaakt. Castro sprak enkele duizenden Cuba nen toe in een schouwburg in Havana, ter inleiding van de grootste Cubaanse suikercampagne in de geschiedenis, die vandaag begint. „Waar zullen wij op 24 december zijn?", vroeg Castro zijn gehoor. „Op de suikervelden", was het antwoord. Op de vraag: „Waar zullen wij zijn op Nieuwjaar en andere feestdagen?" stond de zaal op en riep luidkeels: „Op de rietvelden". Castro legde er de nadruk op, dat als het werk op de feestdagen zou worden onderbroken, Cuba de slag om de 10 miljoen ton suiker zou verliezen. De Cubaanse leider beloofde, dat na de oogst Cuba de grootste fiestas van zijn geschiedenis zou beleven. Er zal dan overal in Cuba feest gevierd worden, aldus Castro. Duizenden vrijwilligers zijn gisteren uit de steden in heel Cuba naar de riet velden vertrokken om daar maanden lang te werken. Het was de grootste uittocht naar het platteland die Cuba ooit beleefd heeft. LONDEN In Londen is dinsdag he» ondergrondse treinverkeer voor de tweede maal in een week tijd getroffen door een 24-uursstaking van de dienst leiders. Het verkeer lag voor ongeveer de helft stiL Als gevolg van deze staking ontston den in verscheidene wijken van de Brit se hoofdstad grote verkeersopstop pingen. Deze moeilijkheden waren het grootst in het centrum ,waar vele straten waren afgezet in verband met de opening van de nieuwe zitting van het Lagerhuis door Koningin Eliza- beth. drietal heeft een gèdeelte van de dag in een „simulator" van het ruimte schip doorgebracht. Op 14 november gaat de Apollo-12 de lucht in. De reis naar de maan, 'n afstand van 400.000 kilometer, hoopt men in 83 uur af te leggen. Conrad en Bean zullen op de maan landen, terwijl Gordon om dat hemel lichaam zal blijven cirkelen, totdat de waarnemingen op de maan voltooid zijn Hiermee zal een tijd van 39 uur ge moeid zijn. Er zullen twee wandelin gen van 3V2 uur elk op de maan wor den gemaakt. Men wil gaan landen in de „Zee der Stormen", waar de twee astronauten hopen aan te komen op 19 november. Conrad en Bean zullen proeven ne men met behulp van diverse weten schappelijke instrumenten, monsters van maanstof en maanstenen verzame len en trachten bepaalde onderdelen op le zoeken'en mee te nemen van de niet-bemande Surveyor, een Ameri kaans ruimteschip, dat in 1967 op de maan was geland. BELGRADO In Belgrado Is dins dag de Zuidslavische schrijver Zoran Glusceviv tot 'n half jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat hij de Sovjet- Unie zou hebben beledigd. Dit was ge beurd in een artikel over de Russische militaire aanwezigheid in Praag, ver schenen op 31 augustus in het blad van de Servische schrijver Knjizevne Novine, waarvan hq hoofdredacteur is. De straf is de lichtst mogelijke vol gens de wet. De straf voor het ver grijp is drie jaar. De rechtbank had nog geen twee uur nodig om tot zijn uit sprak te komen. Gluscevic heeft een week de tijd om beroep aan te tekenen. De rechter Dragoslaf Lukic zei bij het voorlezen van het vonnis dat Glus cevic niet veroordeeld werd wegens zijn politieke overtuiging, omdat het van geen enkel persoon verlangd kan wor den dat hij een bepaalde staat goed vindt of niet. Uit het bewijsmateriaal was echter gebleken, dat hij een vreem de mogendheid had beledigd en belas terd. KEULEN De organisatoren 5 van de carnavalsvieringen In het Westduitse Rijnland zijn in een bitter tweegevecht gewikkeld. De bond van Europese carnavalsver enigingen (BEKV) uit Mönchen- Gladbach heeft een besluit van de bond voor het Duitse carnaval (BDK) uit Keulen als „bekrom pen en humorloos" veroordeeld. De bond uit Keulen heeft zich uitgesproken tegen de oprichting van carnavalsverenigingen op Europese grondslag. Bjj de bond van Europese car navalsverenigingen zjjn Belgische, Nederlandse en Westduitse clubs aangesloten. Volgens de BEKV heeft de bond uit Keulen zich met dit besluit „tameljjk extreem op gesteld tegenover de door alle ge ledingen van de bevolking gedra gen Europese gedachte". De BEKV streeft geen „Europa Carnaval" na, maar wil het carnavalsgebruik in de Europese landen bevorde ren, aldus de verklaring. ADVERTENTIE lil CAIRO Libië heeft de VS doen we ten dat zij hun luchtmachtbasis Whee- lus, ten oosten van Tripoli, uiterlijk te gen 24 december 1970 moeten ontrui men, Dit meld het Egyptische persbu reau voor het Midden-Oosten. Libië zou eenzelfde mededeling aan Engeland voorbereiden omtrent de ont ruiming van de Britse basis te El-Adem. SAN SEBASTIAN In verschillende industrieën in Baskenland is dinsdag voor kortere of langere tijd het werk neergelegd uit protest tegen de dood straf die maandag in Burgos is geëist tegen Antonio Arrizabalaga, een arbei der uit Ondarroa in de Prov. Vizqaya. De orde van advocaten in San Sebas tian heeft verklaard, dat de eis in geen verhouding staat tot de aanklacht en tevens geprotesteerd tegen het feit, dat de verdediger van Arrizabalaga geen voldoende bewegingsvrijheid bij het proces voor de krijgsraad heeft ge had. Tegen twee andere Basken werd maandag 25 jaar geëist. Arrizabalaga werd ervan beschul digd met vier anderen een bom te heb ben gelegd in een politieauto als onder deel van de terroristische activiteiten van ETA, 'n Baskische nationalistische organisatie. Het incident had plaats in Ondarroa in april van dit jaar. Men vreest in San Sebastian, dat de eis tegen de Basken zal leiden tot de monstraties in het gebied. De uitspraak in het proces wordt over enkele dagen verwacht. BANJA LUKA De stad Banja Lu- ka bood gisteravond nog een spookach tige aanblik met de vele open vuren in de straten waarrond de mensen sa menschoolden om enige warmte te ont vangen in de kille herfstnacht. Het leger heeft een groot aantal ten ten aangevoerd en men schat dat nu ongeveer 35.000 personen de nacht in ADVERTENTIE De ontvoerde Sophie Dugnet (3) is teruggevonden, nadat het los geld betaald was. Op de joto: de kleine Sophie, nog wat fronsend, terug bij haar ouders in Saint Bandry. ROME De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Aldo Moro is dins dagavond in een kliniek in Rome opge nomen. Moro zal een lichte operatie moeten ondergaan. Het officieel be zoek dat hij op 30 en 31 oktober aan Frankrijk zou brengen is geannuleerd. Aj;a Khan gehuwd PARIJS De Aga Khan IV, de knap pe en rijke religieuze leider van de mos- iimsecte der ismaili's, is in Parijs in de echt verbonden met het voormalige fotomodel Lady James Chrichton-Stuart. In de oosterse plechtigheid, die vol trokken werd, in een vleugel van de woning van de Aga Khan, He de la Cité dichtbij de Notre Dame, werd het paar omhangen met bloemenslingers en wer den parels aan hun voeten gelegd. De plechtigheid werd geleid door sir Hamza Bdubaker, rector van het Moslim insti tuut van Parijs. De 29-jarige bruid droeg een sari van Indische zijde in wit en zilver. De 32- jarige Aga Khan, die volgens de over leveringen gen rechtstreekse afstamme ling van profeet Mohammed zou moe ten zijn, droeg een wit sherwani pak met een jas tot de knieën, wat in Iran geldt als 'n formele dracht. Zijn hoofd was bedekt met een astrakanmuts. Hetburgerlijk huwelijk tussen de reli gieuze leider en Lady Chrichton Stuart was vorige week in Parijs voltrokken. Da Aga Khan is niat alleen da „aard se vertegenwoordiger van God" in de ogen van de Ismaili-secte, hij is ook een van de rijkste mannen ter wereld en eigenaar van een uitgelezen stal ren paarden, van 'n luxueus toeristencen trum op het eiland Sardinië. Hij draagt de titel van Prins van Iran en heeft huizen in Parijs, Genéve, Can nes en op Sardinië. De Aga Khan heeft aan de Amerikaanse universiteit van Harvard gestudeerd en is een zeer be kwaam skiëër. Voor de bruid, die in, India werd ge boren onder de naam Sarah Crocker Poole, was het de tweede maal dat zij in het huwelijk trad. Sally" zoals zij door intimi genoemd wordt om helsde in het begin van dit jaar het moslim geloof en nam de naam Salima (vrede) aan. Van nu af aan zal zij ge woon de begum Aga Khan genoemd worden. De Aga Khan en zijn bruid gaven in hun woning een receptie, waarop ruim 600 genodigden waren. Vandaag zijn zij door president Pompidou en diens vrouw uitgenodigd voor een lunch in 'be* Ely«e* PRETORIA Dinsdag is in Preto ria bepaald dat 21 Afrikanen, onder wie de vrouw van Nelson Mandela, oud-lei der van het verboden Afrikaanse Na tionale Congres, op 1 december terecht zullen moeten staan wegens overtreding van de wet op het communisme. Zij zouden gesprekken hebben gevoerd met de 24-jarige Britse éconoom Philip Gol ding over het vergaren van geld voor het Afrikaanse Nationale Congres. Gol ding wordt sinds mei van dit jaar zon der aanklacht vastgehouden. Verwacht wordt dat hij zal worden vrijgelaten, nadat hij op het proces als getuige zal zijn opgetreden. De beklaagden worden er ook van beschuldigd, treinen en in stallaties als sabotagedoelen te hebben uitgezocht, contacten met Afrikaanse guerrillastrijders te hebben gesproken en „vijandigheid tussen Zuidafrikaanse rassen te hebben aangemoedigd". LEVERKUSEN. Het farmaceutis- sche concern Bayer heeft bekendge maakt dat het spoedig ëen nieuw ge neesmiddel (Crasnitin) tegen leukemie in de lymfevaten in de handel zal brengen, dat bij uitvoerige proeven in zeker de helft van de gevallen baat heeft gebracht. De klinische proeven zijn gehouden in het New Yorkse kan kerinstituut Sloan-Kettering en het Paul Ehrlich instituut in Frankfort. Tot nu toe, was leukemie in de mees te gevallen een dodelijke ziekte. Het nieuwe middel helpt nu in «en .deel van de gevallen. tenten kunnen doorbrengen. Voedsel en water blijft schaars, maar uit alle de len van het land rijden de vrachtwa gens met levensmiddelen de stad bin nen en men stelt alles in het werk om weer enkele winkels te kunnen openen. Heden begint het afbreken van hui zen en gebouwen die op instorten staan. De ploegen zullen trachten zo veel mogelijk huisraad en bezittingen te redden. Politie en militairen probe ren de mensen te beletten hun hui zen te betreden, aangezien een groot aantal op het oog nog ongedeerde hui zen niettemin van binnen gevaarlijke scheuren vertonen en groot gevaar op leveren. De geest onder de bevolking is sterk verbeterd. Van paniek zoals maandag is geen sprake meer. President Tito heeft dinsdag de stad bezocht en alle hulp van de federale regering toegezegd voor de wederop bouw. Hij heeft niet gezegd of Joego slavië internationale hulp zal vragen voor de wederopbouw van Banja Luka, zoals zes jaar geleden is gebeurd na de aardbeving die Skopje verwoestte. Dinsdagavond is de stroomlevering in bepaalde stadsdelen hervat. Men hoopt in enkele fabrieken maandag weer aan de sla<* te kunnen. De liga van rode kruisverenigingen heeft een internationale oproep gedaan om hulp voor de Slachtoffers van de aardbevingsramp van Banja Luka in Joego-Slavië. Men vraagt om tenten, dekens, voed- sel-in-blik en bouwmaterialen voor on geveer 100.000 mensen uit de zwaarge- troffen stad en de naaste omgeving daarvan. Op een afstand van ongeveer 20 km van Banja Luka heeft de aardbeving vreemde verschijnselen veroorzaakt: geisers met zwavelhoudend kokend water spuiten omhoog, en een riviertje is plotseling verdwenen. ROME In Rome hebben zich dins dag botsingen voorgedaan tussen politie en linkse studenten, die demonstreer den tegen het politie-optreden tegen studenten maandagavond in Pisa, waarna een student dood werd aange troffen. Tegelijkertijd bevestigd de mi nister van Binnenlandse Zaken in de Senaat, het besluit van de regering om de orde te handhaven. 200 studenten in Rome hadden een vergadering belegd over de gebeurtenissen in Pisa en trok ken daarna de straat op met spandoe- ken'. waarop leuzen tegen de politie. De moeilijkheden ontstonden toen de poli tie probeerde de spandoeken uit de han den van de studenten te rukken. De stu denten hebben aangekondigd dat zij vanavond in het centrum van Rome deel zullen nemen aan een grote natio nale manifestatie van bouwvakkers. In Pisa i« het nu rustig. (AMBERLEY In een gebied groot ruim 1000 ha in de buurt van Camberlev, dat niet ver van Londen ligt, is enkele dagen gelegen hondsdol heid geconstateerd .nadat een hondje twee mensen had gebeten. Daar het dier enige tijd vrij had rondgelopen alvorens te sterven, heb ben de autoriteiten besloten alle in het wild levende dieren in dat gebied af te maken, met behulp van cyanide in poe- dervorm. Het poeder ie uitgezet in holen en la gers van dassen, konijnen, voseen en andere dieren de« velds. Morgen zullen ongeveer 60 mannen, die in dienst staan van het ministerie van Land bouw, alles wat nog leeft afschieten met uitzondering van zangvogels. Een dergelijke uitroeiing ter bewa king van de gezondheid van mensen komt in Groot-Brütannië vrijwel nooit voor, onder meer als gevolg van de zeer strenge quarantainemaatregelen die „import" van ziekten als honds dolheid doeltreffend voorkomen. PRAAG Vandaag, op de 51 e j verjaardag van het stichten van de republiek Tsjecho-Slowakije, hebben honderden kaarsjes ge brand op drie graven: die van Jan Palach, van Thomas Masaryk en van Jan Maseryk. j Jan Palach was de jongen die j in januari van dit jaar door zich- i zelf in brand te steken, zelmoord had gepleegd, uit protest tegen de j bezetting van zijn land door de Sovjets. Thomas Masaryk was de ,,va- der van de republiek", de (niet- communist) die de staat 51 jaar j geleden heeft gesticht, en zijn zoon Jan was de eerste minister van Buitenlandse Zaken van het land na de oorlog. Hij was onder i geheimzinnige omstandigheden ge- storven. Volgens de officiële le- zing thans had hij zelfmoord ge- pleegd, maar velen geloven dat j hij vermoord werd. Het graf van Jan Palach ligt op i de begraafplaats van Olsany te j Praag, die van vader en zoon j Masaryk liggen op dat van Lany, een kleine 50 kilometer ten westen van de hoofdstad. Het bezoek aan de graven en het plaatsen van de kaarsen daar- bij alsmede het opvallend ontbre- ken van vlaggen gaven een goed beeld van hoe de Tsjechoslowaak over de stand van zaken van het ogenblik denkt. Die geest weer- i spiegelt in genen dele de fraaie i woorden die gisteren door partij- leider Husak te Moskou zijn ge- zegd in een toespraak, waarin hij de Sovjets dankzegde voor de wijze waarop zij de liberale be- weging in Tsjecho-Slowakije heb- i ben gewurgd. De kaarsen op de i drie graven en de grauwe onver- i sierde huizen spraken vandaag i hun stille, maar overduidelijke taal. DEN HAAG Drie van de vier Haarlemmers vinden dat de verkeers situatie in het centrum van hun stad (Houtstraat-Grote Markt) niet langer so kan blgven. Bqna twintig procent wil geen verandering en vjjf procent heeft geen mening. Dit zijn enkele donclusies uit een opinie-onderzoek dat de Stichting Weg heeft gehouden om een inzicht te krijgen in de mening van de Haarlemmers over de gedeeltelijke afsluiting van de binnenstad in 1966. Als de meest noodzakelijke verande ringen werden genoemd: meer parkeer ruimte (27 procent) en betere doorstro ming van het verkeer (19), terwijl ve len (19 procent) vinden dat de markt moet verdwijnen. ADVERTENTIE i I Poeders, tabletten, cachets. (Wifte Kruis spaart bovendién éL de maag.) A

De Vallei | 1969 | | pagina 6