Ruska wil wereldtitel Piet Hoekstra wordt in 1971 heroveren prof hij Caballero Feijenoord over uitspraak strafcommissie verbijsterd VAN SCHUPPEN m \1 Holland Sport wil Rob van Heeswijk Ontevreden over sociale begeleiding Totospoeling weer dun geen parkeerproblemen meer sinds kort kunt u gebruik maken van het parkeerterrein achter hein van schuppen's modezaken plaats voor ruim 80 auto's Europa Cup III Arbiters pleitten Martens vrij HEIN De mooiste Ierse tweeds leverden stof en inspiratie voor mantels met een geheel eigen sfeer. De effen mantel met rugceintuur; sportieve zakken en flatteuze revers-kraag, 115.- De ruitmantel, met of zonder ceintuur, met bontkraag van beverlam, 229, Een geheel eigen sfeer... karakteristiek voor onze nieuwe najaarsmode. Ploeg geweldig Verbaasd Stap wagen Buitenspel de Graafschap Ruurlo Stukje van de wereld dat van mij is. Dat is ook te zien aan de meubelen - gekozen bij Militairen sterker Je zelf dwingen 1- HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL DONDERDAG 30 OKTOBER 1969 gesproken verwachting nu stellig tot de Olympische Spelen van 1972 actief de sport beoefenen, ook al zal hij zich wat meer gaan concentreren op zijn werk in zijn sportschool. „Die gaat nu leuk lopen al is de ruimte in de Anjelierstraat wat aan de krappe kant. Te krap in ieder geval om er een flinke boterham in te kunnen verdienen, maar misschien krijg ik wel een ander pand". Ruska, die haast geruisloos is thuis gekomen omdat de Amsterdamse sport- fans slechts warm lopen als er goud blinkt en geen interesse hebben voor zilver, bewaart aan Mexico ondanks zijn teleurstellingen prettige herinne ringen. „De ploeg was geweldig. Ik heb dat nog nooit zo fijn meegemaakt. Trou wens, ook de steun van de Nederlandse kolonie in Mexico was enorm. Het is haast onvoorstelbaar wat die mensen allemaal voor ons hebben gedaan". De geruchten die de ronde deden, dat Ruska in Mexico middelpunt van een rel was geweest worden door hem een opgeblazen zaak genoemd. Een zaak, die overigens waarschijnlijk nog een staartje krijgt, omdat de Nederlandse kolonie er geen genoegen mee neemt, dat er laster over Ruska is verspreid. Maar hoe dan ook, Ruska gaat door. Hij wil in 1971 de hem zo verrassend ontfutselde titel terug veroveren en mocht hem dat niet lukken, wel dan is er nog geen man overboord, „want ik zie mijn sport in de eerste plaats als een hobby". HAARLEM Piet Hoekstra (22), nationaal kampioen op de achtervolging en de 50 kilometer, heeft alsnog besloten beroepswielrenner te worden. Hij te kende gisteren een éénjarig contract met Caballero, dat een opvolger zocht voor Leen de Groot. Deze Utrechtse coureur besloot plotseling met wielren nen te stoppen. De beslissing van Piet Hoekstra uit Dokkum sloeg in als een bom bij Mars/ Flandria, waarvoor de Fries op eigen verzoek een half jaar als amateur zou rijden alvorens in dienst van dezelfde firma over te stappen naar de profs. De heer Leenders van Mars/Flandria „Op zijn zachtst gezegd vind ik dit minder elegant en bovendien erg dom. Tijdens besprekingen met onze ploeg leiders Sjefke Jansen (amateurs) en Brik Schotte (profs) heeft hij geen en kel bezwaar naar voren gebracht. Hij wilde zelf eerst nog een tijdje ama teur blijven en daarin hebben wij toe gestemd". „Dit besluit lijkt me erg onverstan dig, omdat hij ook bij ons een gunstig profcontract had kunnen tekenen, waar door hij er bovendien zeker van kon zijn te kunnen rijden in alle grote prof- klassiekers. Wij gaan trouwens ook naar de Tour, volgend jaar. Een derge lijk programma kan Caballero hem toch niet bieden, dacht ik." Nationaal 'wegcoach Joop Middelink, die de vorig seizoen 29 keer zegevie rende Hoekstra adviseerde zijn geringe klimcapaciteiten wat uit te bouwen voordat hij de stap naar de profs zou wagen, toonde zich gisteravond even eens zeer verbaasd over de handelwij ze van Hoekstra. Zijn reactie: „Erg verstandig kan ik het niet noemen, hoewel het hem na tuurlijk vrij staat om te doen wat hij wil. Maar ik dacht, dat hij vastbeslo ten was om nog een tijdje amateur te blijven. Er stond al zo ongeveer vast, dat hij naar Limburg zou trekken om geregeld in de Ardennen te kunnen trainen". Piet Hoekstra achtte zich niet gebon den aan de gemaakte mondelinge af spraken. Hij is van gedachten veran derd nadat ploegleider Brik Schotte hem erop had gewezen, dat hij in één seizoen zijn klimcapaciteiten toch niet kón bijschaven. „Bij Caballero kon ik ook als ama teur komen, maar toen ik de voorwaar den hoorde voor een profcontract be sloot ik toch maar de stap te wagen". Caballero's manager Frans van den Enden benadrukte dat hij niet op jacht is geweest naar Hoekstra. „Ik had wat berichten over hem gelezen waaruit ik de conclusie trok dat Hoekstra nog niet precies wist wat hij wilde. Daar om heb ik hem onlangs telegrafisch uit genodigd om eens een afspraak met mij te maken. Dat is gebeurd en tijdens een bespreking kwam vast te staan dat hij zich nog aan geen enkele firma had gebonden. Vrij snel besloot hij toen om een proefcontract te tekenen." Van den Enden gelooft, dat de Friese coureur goed zal passen in de sterk ge wijzigde tactische plannen van zijn wie lerploeg. Caballero, dat voor de grote ronden van Frankrijk, Italië en Spanje buitenspel staat omdat het niet beschikt over een internationaal gewaardeerde vedette, gaat het volgende seizoen pro beren zelf een succesrijke prof naar vo ren te schuiven. In eerste instantie ko men hiervoor Harrie Steevens en Leo Duyndam in aanmerking. Van den Enden: „Renners, die de prominente jongens krachtig konden steunen hebben ons eigenlijk steeds min of meer ontbroken. Daarom hebben Wu vooral op dat punt onze aandacht gevestigd bij de samenstelling van de nieuwe ploeg". „Piet Hoekstra past uitstekend in die opzet, naar mijn idee. De tijd van de specifieke klimmers is toch voorbij. Veelzijdige coureurs zijn veel waarde- voller geworden. Een Hoekstra kan tijd rijden, achtervolgen en hij heeft een ge weldige inhoud. Het is een jongen, die je niet hoeft te sparen. Een typisch krachtmens, waaraan wij behoefte had den". Dat geeft wel een mentale druk. Je moet jezelf dwingen om door te gaan. Soms denk je zelfs, dat het niet ver antwoord is nog langer door te gaan. Dat heb ik voor Mexico ook nog ge dacht. Ik vond de titel in alle catego rieën een mooi einddoel. Als ik die titel had behaald was ik er waarschijnlijk mee gestopt. Hoewel, helemaal zeker weet je zoiets toch ook niet. Het bloed kruipt nu eenmaal altijd waar het niet gaan kan". Ruska blijft volgens zijn gisteren uit- BOEKAREST Dynamo Bacau heeft zich woendag gekwalificeerd voor de derde ronde van het - Jaarbeurssteden- bekertoernooi. De Roemenen versloegen in Bacau Skeid Oslo (Noorwegen) met 20. De eerste ontmoeting eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Beide doelpunten werden gemaakt door Dembrowski. Er waren 8000 toe schouwers. De Belgische club Sporting Charleroi heeft de eerste wedstrijd van de tweede ronde tegen FC Rouen (Fr), dat eerder FC Twente uitschakelde, met 31 ge wonnen. Deze stand was bij de rust reeds bereikt. De doelpunten werden gemaakt door Bissox (2) en Spaute voor de Belgen en Villa voor FC Rouen. Er waren 15.000 toeschouwers. FC Brugge heeft in de tweede ron de op eigen terrein met 52 (2—1) het Hongaarse Dosza Ujpest verslagen. Het was de eerste ontmoeting tussen beide clubs. Rob Rensenbrink was de meest pro- duktieve speler bij de Belgen. Twee keer voor en een keer na de rust pas seerde hij de Hongaarse doelman. De Zweed Turesson nam de overige tref fers voor zijn rekening. Juhasz en Fa- zekas maakten de tegendoelpunten. Er waren 25.000 toeschouwers. Sporting Lissabon en Arsenal kwa men woensdagavond in Lissabon niet tot scoren in hun eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker. Er waren 40.000 toeschouwers. LEEUWARDEN Manager Dirk Nijs van Holland Sport probeert de ex- keeper van Cambuur, Rob van Hees- wijk, te contracteren. Hij heeft hier voor contact opgenomen met manager Westra van Cambuur. Vervolgens heeft de heer Nijs aan Van Heeswijk gevraagd of hij bereid .was tot het einde van het seizoen het doel van Holland Sport te verdedigen, omdat de Haagse vereniging zonder kee per zit. Martin van Vianen moet name lijk aan de knie geopereerd worden. Hij zal waarschijnlijk dit seizoen niet meer kunnen voetballen. Van Heeswijk heeft zich bereid ver klaard over te gaan naar de club van trainer Cor van der Hart. Van Hees wijk heeft destijds de wens te kennen gegeven niet meer voor Cambuur te willen uitkomen in verband met zijn studie. Hij is van plan een dameshoe denwinkel in Leeuwarden te openen. In ieder geval is hij weer aan het trai nen gegaan bij de amateurclub Fries land. De manager van Cambuur zegt: „Wij zullen een eventuele transfer niet in de weg staan. Maar het is zo, dat Van Heeswijk reglementair nog aan ons is gebonden. Hij had daarom voor 15 oktober de wens te kennen moeten geven, dat hij op de transferlijst wilde worden ge plaatst. Dit is niet gebeurd, maar ho pelijk ziet de KNVB een oplossing." ADVERTENTIE Formidabel is ook de collectie Perzen, Berbers, etc., die wij u bij de meubelen laten zien. Mag u niet missen als u echt iets aparts en leuks wilt zien! Dominesteeg 14. Temidden van de Gelderse kastelen. ^Ook op donderdagavond van 6 tot 9 uur geopencl Zaterdags tot 5 uur geopend. Zondags gesloten. UTRECHT Met verbijsterde ge zichten ontving de uitgebreide delega tie van Feijenoord in de hal van het Utrechtse hotel Terminus de uitspraak van de strafcommissie van de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB). De schorsing van drie wed strijden voor Van Hanegem werd veel te zwaar geacht en kwam totaal onver wacht. De strafcommissie hoorde behalve Van Hanegem ook de Feijenoorders Is raël, Wery en Jansen, van NEC Pijs en Donners en vanzelfsprekend ook scheidsrechter Schalks. Mr. Jansen van Raay trad als verdediger van Van Hanegem op. Mr. Schulte motiveerde als voorzit ter van de strafcommissie de uit spraak. „Het wordt bewezen geacht, dat Van Hanegem een trappende bewe ging naar Pijs heeft gemaakt. Maar als verzachtende omstandigheid telt, dat hij tevoren onjuist was aangeval len. Er is bij de gegeven straf ook ge let op de straflijst van Van Hanegem, waarop voor Nederlandse wedstrijden na 1965 geen aantekening meer staat". Uitdrukkelijk werd door de strafcom missie gesteld dat bij de drie binden de wedstrijden, waarvoor Van Hane gem is geschorst ook de Europa-Cup wedstrijd tegen AC Milan op 12 novem ber moet worden geteld. Aan het verzoek van Feijenoord om kennis te willen nemen van een ge maakte film van NEC-Feijenoord, die gisteravond niet beschikbaar was om dat deze in Nijmegen moest worden vertoond, heeft de strafcommissie geen gevolg gegeven. Uit de getuigenverho ren maakte de commissie op, dat het gepleegde feit toch niet op deze film te zien zou zijn. Manager Brox was voor al over laatstgenoemd besluit zeer te leurgesteld. „Ik heb die film wel tien keer gezien ADVERTENTIE KORTE LIJNBAAN 21 TEL 010/112955 ROTTERDAM GROTE MARKTSTR. 5 TEL 070/116162 DEN HAAG MARIAPLAATS 2 TEL. 030/18900 UTRECHT BRINK 93 TEL. 05/00/12411 DEVENTER en van een overtreding is niets geble ken. Voor mij staat het vast, dat Van Hanegem niet heeft geschopt. De straf commissie had de uitspraak moeten uitstellen. DEN HAAG Bij het kantoor van de sporttoto waren gistermiddag acht tien aanmeldingen binnengekomen van deelnemers, die op het totoformulier van het afgelopen weekeinde de uitsla gen van dertien wedstrijden juist had den voorspeld. Het aantal kandidaten voor de tweede, derde en extra prijs be droeg gisteren respectievelijk 614, 6964 en 1922. DOETINCHEM Het Nederlands mi litair elftal heeft woensdagavond in Doetinchem een vriendschappelijke wedstrijd tegen De Graafschap met 3-2 gewonnen. Bij de rust hadden de mi litairen met 2-1 de leiding. Van Veen (Sparta), Bosman (SC Drente) en Schemmekes (Blauw-Wit) scoorden voor het legerteam. Amateurinterna tional Van Londen en oud-NEC-speler Lelieveld zorgden voor de treffers van De Graafschap. Er waren 1500 toe schouwers. DEN HAAG De scheidsrechters van het betaalde voetbal, die op eigen initiatief bijeen zijn geweest, hebben geconstateerd dat de heren J. Martens en A. Stouthandel niet betrokken zijn geweest bij het advies over de maat regelen die onlangs tegen de arbiters Boogaerts en Van Gemer zijn geno men. Zij namen daarmee stelling tegen over de veel gehoorde mening dat de ze heren verantwoordelijk zouden zijn geweest voor de straffen van beide scheidsrechters, die naar de mening van de aanstellingscommissie in een inter view grievende uitspraken hadden ge daan. De aanwezigen waren het er wel over eens dat in de toekomst in dergelijke gevallen een andere procedure moet worden gevolgd. Besloten werd tot de aanstelling van een werkcommissie bestaande uit de heren J. Godding, L. van der Kroft en H. Weerink. Deze commissie gaat onder zoeken op welke manier de belangen van de scheidsrechters in het betaalde voetbal kunnen worden behartigd. Neem nou deze Queen Anne bank. U vindt er zwart op wit de prijs aan. Zoals aan alle banken (en tafels en kasten etc.) op onze kijk- en kieszaal in Ruurlo. U vindt er ook in doorsnee 5 stofstalen bij om meteen te zien hoe het gaat worden als u een andere kleur wenst. Kijk, da's nou veilig kopen. En 't kan u ook niet gebeuren dat u later ergens anders een mooiere bank ziet. Want er staan hier zovéél banken: eiken, lederen, pallissander, Oudhollands, hoekstellen, gebogen bankstellen, 2-3 en 4-zits-banken. Dit is geen gewone toonzaal. Maar de eerlijke presentatie van 124 Oost-Nederlandse woninginrichters. Waar u vrij mag rondkijken. Dat is fijn. Dat is veilig! AMSTERDAM Wim Ruska wil het nog wel even kwijt: de sociale be geleiding van de Nederlandse judoka's lijkt, zoals die van alle Nederlandse topsporters, helemaal nergens op. Dat is in andere landen wat anders. In Frankrijk worden junioren waar men wat in ziet door de staat gefinan cierd en ook in Duitsland kennen ze geen problemen. In ons land kan een judoploeg slechts naar de wereldkampioenschap pen in Mexico worden uitgezonden, als daarvoor dank zij het bedrijfsleven en de steun van enkele particuliere actiecomités het reisgeld bijeen is ge bracht. Maar toen bleef de vraag, wie de ge zinnen van de judoka's zou onderhou den in de drie weken, dat men weg was nog onbeantwoord. En in het geval Ruska betekende dit, dat er voor zijn gezin 150 gulden overbleef. Wim Ruska, uitgerust van de ver moeienissen maar nog niet helemaal over zijn teleurstelling van Mexico heen, zegt het zo: „Als je als topspor ter internationaal wil blijven meetellen, zou je je eigenlijk niets van je gezin moeten aantrekken.

De Vallei | 1969 | | pagina 21