Einde van „verdrietige Amerongen doet mee aan woonwa Schoolraden moeten contact tussen school en ouders bevorderen Echtpaar Cheng heeft kater van kattevoer J. C. Dell: „Ik kan er alleen maar om lachen Politieke rel voorkomen Twee kleuterscholen in Leersum-Zuid V anavond vraag om krediet voor zwembad Laster dupeert restaurant Suriname nog geteisterd door veel ziekten Chr. Nationaal Onderwijs Schade in eer en goede naam Kaler Wanhopig J. D0MPN.lt BI) KG EK LIJ K E STAM) Waterhoogten Aflopend In Echte ld twijfel aan goed samenspel Lezing voor N.C. V.B. ZONDAGSDIENSTEN Zwembad VERLATEN DIT JAAR DE FABRIEKEN. Zwerver opgepakt VRIJDAG 31 OKTOBER Itêt A MERONGEN „Het zou onsportief zijn als we ons eraan zouden ont- trekken, en opportunistisch zouden wachten op de ontwikkelingen", zei burgemeester jhr. mr. O. R. v.d. Bosch, toen de gemeenteraad gisteravond moest besluiten of Amerongen zou toetreden tot de al sinds 1965 bestaande intergemeentelijke regeling tot instandhouding van het woonwagenkamp op het grondgebied van Rhenen. Tot nu toe was Amerongen een witte vlek in de regio, waar de gemeenten Renswoude, Leersum, Rhenen en Veenendaal enke le jaren geleden tot een gemeenschappelijke regeling overgingen. Waarom Amerongen indertijd niet tot deelneming is gekomen, werd ook gisteravond niet duidelijk. Vermoede lijk kreeg men destijds nog te weinig bezoek van woonwagens. In elk geval blijkt zich de situatie nu zo te hebben gewijzigd dat men 't zonder meer noodzakelijk acht zich aan te sluiten. Zo besloot de raad dan ook, al was het dan niet voetstoots. Tegelijkertijd besloten de gemeente raden van Leersum en Renswoude gis teravond om Amerongen als partner te accepteren. Leersum deed het zon der enige discussie, en in Renswoude stelde men zich op het standpunt, dat door vergroting van het aantal deelne mers, de kosten per gemeente lager zullen worden. In Amerongen was men het erover eens dat vrijwel niemand de woonwa genbewoners op particulier terrein, of elders binnen de bebouwde kom, als welkome gasteir beschouwt. De raads leden lieten zich niet onbetuigd bij het memoreren van voorvallen die onder vonden overlast illustreerden. dusver het geval was, als uitkeringen aan woonwagenbewoners moesten wor den gedaan (in 1968 f 6.577,-). Bovendien wees hij erop dat het hui dige kamp een „aflopende zaak" is omdat al besprekingen worden gevoerd over een nieuw te stichten regionaal woonwagenkamp. „Wat is het motief om juist nu met dit voorstel te ko men?", vroeg hij. „Is de overlast nu ineens zo groot geworden?'" Dat was het sein waarop de raad als 't ware had gewacht. Zowel zij als burgemees ter v. d. Bosch haalde gebeurtenissen aan die aan duidelijkheid niets te wen sen lieten. Jhr. mr. v. d. BOSCH wonderlijk „Het is een materie vol wonderlijke noordelijker een geheel nieuw via- gebeurtenissen zei de burgemeester. duct te bouwen, en dat kost f400.000,- Hij vertelde van auto's die „toevallig meer, De gemeenten Leersum zouden nor in ümarnnrron m /I*» W11n rnHr>v> Ir. J. Tenge (VVD) wilde echter in eerste instantie zijn stem nog voorbe houden, al liet hij zich later overtui gen. Hij verwachtte dat toetreding Amerongen op den duur financieel zwaarder zou gaan belasten dan tot ECHTELD/KESTEREN - De gemeenteraad van Echteld heeft giste ren een krediet van f 2.500,gevo teerd, bedoeld voor de dekking van de eerste aanloopkosten van een ontwerp voor een openluchtzwembad voor de gemeenten Resteren, Echteld en Do- dewaard. De colleges van burgemeester en< wet houders van de drie gemeenten bereik ten gistermorgen in Dode waard over eenstemming. Vanavond zal de raad van Resteren een gelijkluidend voor stel worden gedaan, zoals dat ook in Dodewaard zal gebeuren. Het financieringsplan houdt voorts rekening met een uitkering van het rijk, in het kader van het regionaal welzijnsbeleid. In de gemeenteraad van Echteld toonde de heer J. Verbeek (PvdA) zich overigens al bezorgd over de samen werking met Resteren. Hij was bang dat de gemeenteraad daar zal eisen, dat het bad op zondag gesloten is en dat bovendien gemengd zwemmen niet toe gestaan wordt. De plaats waar het bad gaat komen ls officieel niet bekend, maar het zal worden gebouwd op de grens van de gemeenten Dodewaard en Echteld, aan de Bonengraafseweg. SCI 1ERPEN ZEEL Donderdag avond hield de afdeling Scherpenzeel van de Ned. Chr. Vrouwenbond weer een zeer druk bezochte vergadering in Filalethes. Onderwerp van gesprek was het ontstaan en het werk van het dia- conessencentrum in Suriname dat werd ingeleid door ds. Süthof. Hij begon te vertellen over de aard van de bevolking in Suriname. Onge veer de helft van de in totaal 400.000 inwoners woont in de hoofdstad Para maribo. Er is geen ras of kleur of men vindt deze pnder de bevolking van Su riname. De hoofdtaal is Nederlands. In dit mooie land heersen nog een aantal zeer verschrikkelijke ziekten, waarvan er dank zij de moderne ge neeskunde er nog zeer veel te genezen zijn. In 1956 gingen twee verpleegsters naar Suriname, maar zij riepen direct om meer hulp. Met zijn vieren zijn ze er toen een soort wijkverpleging begon nen. Door de bekende actie 4 x in Neder land werd 2 miljoen bij elkaar ge bracht. De regering van Suriname deed- er toen nog een miljoen bij en uit par ticuliere giften werd nog ruim een mil joen ontvangen. Toen kon men met de bouw beginnen. Tijdens de bouw kon men de gewone man niet aan het ver stand brengen dat dit voor hem was bestemd. Toen in 1962 de eerste pa tiënten werden opgenomen, was dit verhaal gauw de wereld uit. De ver- pleegprijs was ondanks een grote sub sidie veel te laag. Deze bedraagt nu 4 gulden per dag. Dit betekent een groot bedrag voor deze mensen omdat er nog geen enkele vorm van verzekering be staat. Vandaar ook dat men steeds met zeer grote tekorten moet werken. Ds. Sijthof deed een beroep op de dames om dit werk financieel te steu nen. net in Amerongen" in de Rijn reden, en van assen, die juist binnen Ameron- gens grenzen waren gebroken. Het ge volg daarvan was steeds dat de ge meente de financiële gevolgen daarvan moest dragen. Mr. v.d. Bosch memo reerde vervolgens het geval waarin een auto in brand vloog (overigens net even buiten Amerongen, en in Leer sum), en dat van de woonwagenbewo ner die plotseling een nieuwe motor voor zijn auto nodig had. Als men aan toonde zonder middelen van bestaan te zijn werd de schade vergoed. „Zulke dingen komen de laatste tijd wel erg veel voor", aldus de heer v.d. Bosch, die het in een later stadium al lemaal maar een ernstige en verdrieti ge zaak noemde. Ook het optreden van woonwagenbewoners in het gemeente huis haalde hij nog eens aan: er moest indertijd een nieuwe deur voor het ge meentehuis komen, toen een woonwa genbewoner hem had ingetrapt. De heer Tenge beklaagde zich over het feit dat Amerongen geen m z- het feit dat Amerongen geen medezeg genschap zou hebben in de gemeen schappelijke regeling, bijv. wanneer Rhenen zou besluiten tot investeringen, die door de deelnemende gemeente samen moeten worden gedragen. Bur gemeester v.d. Bosch zei dat het ka'mp inderdaad „een aflopende zaak" is, en dat derhalve grote investeringen niet voor de hand liggen. De heren v. Maurik, Doornenbal en enkele anderen wisten ook enkele nare ervaringen te verhalen. De heer v. Maurik: „Laten we blij zijn met dat kamp, dan zijn wij hier tenminste van veel moeilh'kheden af Hoewel men inzag dat Amerongen door toetreding er niet financieel op vooruit zal gaan, vond men alleen al het feit dat voortaan de woonwagens naar het kamp kunnen worden verwe zen, doorslaggevend. Ook de heer Ten ge. Verheugd toonde de gemeenteraad zich over de gevolgen van het bezwaar schrift dat bij G.S. van Utrecht is in gediend tegen het ruilverkavelings plan Heiligeribergerbeek. Dat plan voorzag in een oost-west ontsluiting van Overberg, met gebruikmaking van het bestaande viaduct. Veel Over- bergers vonden dat dit te weinig soe laas zou bieden. Nu wordt overwogen dan elk eenderde moeten bijdragen. deel van één ton VEENENDAAL Zaterdag 1 november W. Remmer. Markt 10, tel. 12061. Zondag 2 november J. Schilperoort, Kerkewijk 40, tel. 12134. Apotheek, Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 12123. Wijkverpleging: zr. G. Vreeman, Gro te Pekken 240, tel. 10360. WOUDENBERG EN SCHERPENZEEL ARTS: W. v. Vulpen, Dorpsstraat 192, Scherpenzeel, tel. 034971220. RHENEN ARTS: Za. dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328. Zo.: dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek: voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstcjpende apo theek te Wageningen. EDERVEEN, RENSWOUDE, DE KLOM EDERVEEN, RENSWOUDE, DE KLOMP ARTS: J. H. Rademaker, Ederveen, tel. 08387—201. Dierenarts: dr. Nutma. Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387457. ELST. AMERONGEN EN LEERSUM ARTS: dr. Bakker, Rijksstraatweg 172a, Leersum, tel. 034341495. Wijkverpleging Amerongen: zr. A. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 63, Amerongen, tel. 034341576 (tot ma. 8 u.). Wijkverpleging Leersum: zr. P. M. Mostert, Mr. Bosweg 9, Leersum, tel. 03434—1423 (tot zaterdag 12 u., daar na zie Amerongen). RESTEREN ARTS: dr. Keur, Resteren, tel. 08886 201. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Och- ten. tel. 03444—257. OPHEUSDEN ARTS: dr. Tromp, Dodewaard, tel. 08885—213. Wijkverpleging: zr. E. de Winter, Op- heusden, tel. 08887—210. VEENENDAAL EN RHENEN Tandartsen: Voor spoedgevallen bellen 08385—19049. VEENENDAAL De eerste jaarlijk se ledenvergadering van de nieuwe Vereniging ter bevordering van Chr. Nationaal Schoolonderwijs, die gister avond in het gebouw ,,'t Trefpunt" werd gehouden kreeg van de ongeveer 360 leden die deze vereniging telt maar een matige belangstelling. Amper tien procent gaf acte de présence. De voorzitter de heer P. N. vari Ga len gaf in het kort een overzicht van al hetgeen zich rondom de fusie had af gespeeld, een fusie tiie jaren in beslag had genomen. De nieuwe vereniging was officieel opgericht op 9 april 1968 zo bleek uit dit verslag maar toen kon men pas goed beginnen aan de uit werking van de fusie-plannen die dan op 1 januari 1969 hun beslag hadden gekregen. Ook memoreerde de heer Van Galen het plotseling overlijden van de penningmeester van de nieuwe ver eniging de heer H. J. Vroman, die aldus de voorzitter met ijver en toewijding had meegewerkt aan de afronding van de fusie. Waardering maar ook spijt was te beluisteren in de afscheidswoorden die door de heer Van Galen werden gericht aan het adres van de heren W. van Amerongen, S. P. J. Maas en J. Ach terberg die als bestuurslid afscheid namen en voor korte of lange tijd deel hadden uitgemaakt van het dagelijks bestuur van een der oude verenigingen. Tenslotte werd nog gewezen op de tot stand gekomen samenwerking met het bestuur van de hervormde scholen die heeft geresulteerd in de Stichting samenwerkende christelijke scholen die de bouw van een lagere school in het Prins Willem Alexanderpark op zich neemt. De bestuursverkiezing leverde wei nig verrassingen op. De leden van het voorlopige bestuur die zich herkiesbaar hadden gesteld werden allen herkozen terwijl in de vacatures werden geko zen de heren G. Berentschot, A. van den Bosch. F. J. van de Helm, S. Val kenburg, H. G. Veldhuizen en B. van de Weerdhof. Het meest aantrekkelijke agendapunt bleek de rondvraag te zijn waarvan on danks het geringe aantal leden, toch een druk gebruik werd gemaakt. Er werd onder meer de suggestie gedaan te trachten verbetering te brengen in het contact tussen school en ouders bij voorbeeld door het vormen van school raden waarin zitting zouden moeten hebben enkele ouders, bestuursleden en leraren van de school. Deze suggestie vond wel weerklank in de vergadering waarbij men zich van de moeilijkheden omtrent de organisatie van een derge lijk instituut, Bij de vaststelling van een minimum contributie ontspon zich een discussie over de vraag of man én vrouw stem recht hadden of dat de vrouw alleen stemrecht had als zij zich aanmeldde als lid en contributie betaalde. De dis cussie hiefrover zal een voortzetting krijgen in de eerstvolgende bestuurs vergadering waar ook de suggestie van de ouderraden zal worden besproken. VEENENDAAL „Je weet niet waar je moet beginnen om die las ter die de laatste weken over onze zaak de ronde doet de kop in te drukken. Het is een soort olievlek die zich langzaam over het water verspreid maar waarvan niemand na verloop van tjjd het begin ook maar kan aanwijzen." Aan het woord is mevr. Cheng, eigenares van hel Chinees restaurant in de Hoofdstraat. De zaal gaat de laatste weken over de tong in Veenendaal en daarbui ten. In de keuken zou bij de berei ding van Chinese maaltijden een be kend merk kattenvoer worden ge bruikt. Het gerucht is hardnekkig. Het beste bewijs daarvoor is dat afgelopen zaterdag maar een handje vol vaste klanten achter nassi, hami of wat voor Chinese gerechten schoof. „Anders komen we zaterdags handen te kort. maar nu konden we het ge makkelijk af. De laster heeft ons ze ker een paar düizend gulden gekost", zo vertelt mevr. Cheng. Ze heeft er alleS aan gedaan orn 'de herkomst te achterhalen. Ze is naar de politie ge weest, heeft overal navraag gedaan, maar tot dusver komt men steeds te rug op het volgende verhaal. Perso neel van de dienst gemeentewerken zou in de vuilnisemmer van het restatirant een overmatig grote hoe veelheid lege blikjes van een bekend merk kattevoer hebben aangetroffen. De controleurs van de Warenwet zouden zijn ingeschakeld en op last van deze' instantie zou de zaak niet alleen een achttal dagen gesloten zijn geweest maar de heer Cheng zou zelfs een paar etmalen achter de tralies hebben doorgebracht. „Nonsens en nog eens nonsens", zegt mevrouw Cheng. „De zaak is nooit gesloten geweest laat staan dat mijn man in de cel heeft geze- ten. De enige grond van waarheid die in al die verhalen schuilt is dat ambtenaren van de Warenwet vo rige week vrijdag op routinebezoek zijn geweest. Zoals altijd was men bijzonder te vreden over de in voorraad zijnde stoffen en ook de hygiëne in de keu ken kreeg een ruime voldoende. Bij de politie is nooit aangifte gedaan". De recherche van de Veenendaal- se gemeentepolitie verklaarde des gevraagd: „We wisten van de hele zaak niets af totdat mevrouw Cheng zich aan ons bureau vervoegde met het verzoek de herkomst van al die laster te achterhalen. komen geregeld een hapje eten, maar met zoiets kun je natuurlijk geen re clame gaan maken." In september was het vier jaar ge leden dat het echtpaar Cheng zich aan de hoofdstraat vestigde met het Chinees-Indische restaurant „China". „Vier jaar hebben we alles gedaan om het vertrouwen van het publiek te winnen. Door kwaliteit op tafel te brengen en goede service is ons dat goed ge lukt en nu ineens dit. Over dat verlies komen we wel heen, maai de schade die je lijdt in eer en goe de naam is veel erger." Mevrouw Cheng is er kapot van: „Zoiets laat je geen moment los om dat je goed weet dat er geen steek van waar is. Misschien zou je er juist daarom boven moeten staan en je er niets van moeten aantrekken, maar ais je dan ziet dat het je geld kost lukt dat ook niet. Ik ben tenminste al een paar morgens met een beste hoofdpijn opgestaan en op straat lijkt het of iedereen je aan kijkt. Vooral het gevoel machteloos te zijn maakt je wanhopig. Ik kan alleen maar hopen dat onze vaste klanten die blijven komen omdat ze het belachelijke van die roddel inzien als pleitbezorgers zulen fungeren". Die'vaste klanten zijn zeker niet deeerste de besten. „Zelfs B. en W. Om op het kattevoer ixiug ie ko men zegt mevr. Cheng: „Ik heb zelfs geen kat en ik zou zelfs niet weten hoe het merk kattevoer dat men .no^mt u4 ziet." De mensen ma ken er van alles bij. Het zou zelfs in de krant gestaan hebben en on- .ze4«indarerv wordt tegen etenstijd ge vraagd: „Gaan junie vanmidciag weer lekker dat en dat eten, waarbij de naam van het kerk kattevoer ge noemd wordt." Nogmaals je doet er niets aan of je moet die man die er over begonnen is te pakken krijgen en dat is zelfs voor de politie een on mogelijke taak." Ook navraag bij de dienst contro le op de handhaving van de Waren wet in Utrecht is niets bekend. Het Chinees-Indisch restaurant China staat daar goed bekend en de fa milie hoopt nu maar, dat men het van een dergelijke instantie aanneemt, dat de kattevoer-verhalen uit de lucht gegrepen zijn. De familie Chen heeft er in ieder geval een kater van. LEERSUM Even leek het er gisteravond op, dat zich aan het slot van de raadsvergadering in Leersum een felle politieke discussie zou ontspinnen. Inzet was een opmerking van wethouder A. G. W. Schapenk (CHU), die tij dens de vorige vergadering dcafwezigheid had betreurd van de raadsleden J. C. Dell (Leersums Belang) en H. Slijkhuis (VVD). De opmerking van de wet houder, dat bij hem de indruk bestond, dat sommige raadsleden hun privé- werkzaamheden moeilijk kunnen verenigen met het raadslidmaatschap, werk te op de VVD-er H. Slijkhuis via de notulen als een rode lap op een stier. „Ik wil weten wat de wethouder precies heeft bedoeld", reageerde hij gisteravond fel. „lk meende te weten, dat de heer Slijkhuis tijdens de vorige raadsverga dering afwezig was in verband met zakelijke aangelegenheden en dat werd door mij betreurd. De opmerking dat sommige leden hun raadslidmaat schap moeilijk kunnen verenigen met hun privé-werk/aamheden. sloeg meer op de heer Dell, van wie ik nu al tweemaal heb meegemaakt, dat hij als huisarts tijdens de vergadering werd weggeroepen", antwoordde wethouder Schapenk. Het laconieke en zelfs enigszins spottende commentaar van de heer Dell liet de zaak met een sis ser aflopen. „Ik kan er alleen maar om lachen", merkte hij op. In principe heeft de Leersumse raad gisteravond tot medewerking besloten bij de stichting van twee kleuterscholen in Leersum-Zuid. Zo zal op korte ter mijn worden gestreefd naar de bouw van een opénbare ®n *en bijzondere kleuterschool in de nieuwe woonwijk. Omdat de urgentie voor een openbare kleuterschool het hoogst is, zal deze ver moedelijk het eerst worden gerealiseerd. Het gemeentebestuur wil daarbij trach ten gebruik te maken van een urgentie verklaring, die destijds is afgegeven voor een bijzonder neutrale kleuter school waarvoor inmiddels geen belang stelling meer blijkt te bestaan. De heer M. Lubbe (Leersums Belang) drong bij het college aan om niet twee, maar één gezamenlijke kleuterschool te "bouwen. „We moeten nu eindelijk eens van die apartheidspolitiek af", motiveerde hij. Burgemeester C. M. s' Jacob des Bouvrie antwoordde, dat er aanvragen waren voor twee kleuter scholen. „Als deze aanvragen aan de wettelijke eisen voldoen, is de raad ver plicht er medewerking aan te verlenen. De raad kan nu maar niet zo beslis sen, dat er één school moet komen, omdat vanuit de 'bevolking deze wens niet naar voren is gebracht", aldus de burgemeester, die overigens tot slot op merkte, dat bij een eventuele wens tot samenwerking van beide schoolbesturen alsnog een gezamenlijk worden overwogen. gebouw kan De aanbesteding voor de bouw van een zwembad in Leersum zijn zo bleek gisteravond goedgekeurd. Al hoewel de opening nu niet meer in mei zal kunnen plaatsvinden wordt toch ge streefd om het bad in juni voor publiek toegankelijk te stellen. Inmiddels heeft een brouwerij beslo ten bij het zwembad een restaurant te bouwen, zodat de zorgen over mogelij ke hoge exploitatiekosten voor het zwembadbestuur wat zijn afgenomen. Wethouder A. G. W. Schapenk merkte tijdens de rondvraag op, dat hem is gebleken, dat bij de Leersum se bevolking nogal wat drempelvrees bestaat voor de spreekuren van beide wethouders. „Laat de mensen toch ko men wanneer zij problemen hebben. Dat is altijd nog beter dan dat men algemene opheffing van de sluitings- H. SLIJKHUIS stier gemeentezaken bij de kapper of de krui denier deponeert," aldus de wethouder die zijn opmerking maakt naar aanlei ding van het verzoek van een der raadsleden of ook de burgemeester geen spreekuur zou kunnen gaan houden. De burgemeester zei na de nade len van een dergelijk* spreekuur te heb ben opgesomd dat hij een en ander zou overwegen. Overigens kan de be volking ook nu al bij de burgemeester met problemen of vragen terecht, ech ter uitsluitend op afspraak. De horecabedrijven in Leersum zul len in het vervolg zaterdagsavonds tot 12 uur geopend mogen zijn. Alleen de heer C. de Lange (SGP) keerde zich om principiële redenen tegen het voor stel, dat verder een aanvulling van het reglement van politie inhield. Daaraan zal de bepaling worden toegevoegd, dat de burgemeester de bevoegdheid heeft al dan niet gevraagd aan zaken een tjjd te verlenen voor een bepaalde pe riode. ADVERTENTIE YAMAHA 'S WERELDS GROOTSTE FABRIEK VAN MUZIEKINSTRUMENTEN. 250.000 PIANO'S, VLEUGELS EN ELEKTRONISCHE ORGELS IMPORTRICE: AMSTERDAM TECHNICAL ORGELHANDEL - Pr. Bernhardlaan 2 - Veenendaal VEENENDAAL De politie werd er woensdagavond laat door een in het Schrijverspark wonende dame van op de hoogte gebracht dat een man zich op verdachte wijze in een portiek op hield. Bij controle bleek het E. J. R. te zijn, die voorgaf een hartaanval te heb ben. In feite was er met zijn fysieke toestand niets aan de hand. Wel bleek hij voor te komen in het opsporingsre gister van de politie aangezien er altijd nog een vonnis aan hem betekend moest worden. R. werd gisteren overge bracht naar het parket, te Arnhem. RHENEN Geboren: Hendrik, zv A. Overbeek en L. J. van Ede; Bartje Jacoba, dv H. van Dijk en J. L. Verwoert; Gerdina, dv T. Kaspers en A. J. C. Spies; Jeanine d. v. M. E. Jansen en C. de Vries; Herman, zv G. van Ben nek om en H. G. Oosterink (Vee nendaal); Bianca. dv H. A. J. M. Nuij- ten en S. V. L. Windrich (Veenendaal); Marjanneke, dv J. G. D. M. van Omme ren en H. J. Cornelisse; Gijsbertha Cor nelia, dv J. A. Spies en G. W. van Wijk (Veenendaal); Pirn, zv H. J. J. Rad- stake en A. C. Rehorst (Veenendaal); Jeroen Emille, zv E. W. Hirdes en W. J. Blankenstein (Veenendaal); Truitje, dv J. Reijerkerk en L. M. Kosters. Ondertrouwd: K. L. Oeds de Kroon, 23 jr. en C. Visch, 20 jr. (Utrecht); M. W. van Zeijl, 27 jr. (Hengelo (O) en H. M. H. J. Wisgerhof, 21 jr.; J. Ph van Bergen, 24 jr. en C. B. I Middel, 24. jr. Gehuwd: A. van den Brink en S. C. J. E. ter Haar; G. Jeurink (Emmen) en G. J. Bosch (Meppel); H. A. Klun- der en J. R. Vleer. Overleden: Arina Nieuwenhuis, 56 jr., echtg. van J. Magauer; Johannes Hendrikse, 74 jr., geh. gew. met J. van Laar; Antonia Brouwer 86 jr., m. geh. gew. met H. J. C. Eibers; Gerrit van Beek, 7 jr, echtg. van G. de Roder;/ J. W. H. van de Meene, 67 jr., echtg. van A W. J. Doorenbos (Ede); te Am sterdam: Cornells Marinus Moedt, 53 jr,, echtg. van H. J. de Jong; te Wagenin gen: A. van de Pol, 81 jr., echtg. van H. Drost. DEN HAAG. 31 okt. Konstanz 275 —3; Rheinfelden 173 —2; Straatsburg 168 —10: Plittersdorf 284 +1; Maxau 340 1; Plochihgen 122 +4; Mannheim 154 4; Stéinbach 131 +5; Mainz 169 4; Bingen 100 —1; Kaub 97 —2; Trier 228 4; Koblenz 109 —7; Keulen 55 —6; Ruhrort 218 +2; Lobith 816 +1; Nijme gen 603 +2; Arnhem 652 +2; Eefde IJssel 195 +3; Deventer 100 +5; Mon- sin 5446 —6; Borgharen 3800 onv.; Bel- feld 1085 4; Grave beneden de sluis 502 —2. De minst gepeilde diepten in de vaar geul, heden vermeld op de waarschu wingsborden, zijn in centimeters: MillingenSt. Andries 230; Uitvaart- diepte a. d. sluis te Weurt 230; Panner- denIJsselkop 215; IJsselkopHevea dorp 170; HeveadorpAmerongen 170; IJsselkop—Doesburg 140; Doesburg Zutphen 150; ZutphenDeventer 165; DeventerWindesheim 175.

De Vallei | 1969 | | pagina 5