De Amerikaanse Lockheed-maatschappij heeft het ontwerp voor een vliegtuig in studie, dat kan landen op het dak van bouw, een parkeerplaats op een pier. Het toestel, uitgerust met vier straalmotoren, kan honderd passagiers vervoeren. De Braziliaan Pessoa won de Grote Prijs van Jumping Amsterdam en kreeg ais ereprijs een auto. Wat het paard er zelf ook van mag denken, het kan zich troosten met de gedachte i „Springen kan zo'n ding tenminste niet". Varen als stewardess of zoiets dat (s het niet voor de zestienjarige Hamburgse Margrit. Zij wil stuurvrouw en la ter kapitein worden. Na veel vijven en zessen werd zij toe gelaten als leerlinge van de zeevaartschool. Doodgeslagen en waarom Deze foto van een zinloos ter dood gebrachte olifantschildpad is een onderdeel van het materiaal, waarmee het Wereld Natuur Fonds actie voert voor het behoud van de natuur op de Galapagos-eilanden, vijftienhonderd kilo meter van de landengte van Panama. De Vereniging van Dienstplichtige Militairen heeft de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel, een petitie aan geboden. Ondanks maanvluchten en supersonisch verkeer zal er een toekomst zijn voor zeppelins, zo gelooft de Duitse luchtvaartmaatschappij. Die worden dan met het niet brandbare helium gevuld, zoals ook dit exemplaar, dat voorlopig alleen voor reclamedoeleinden wordt gebruikt. Oude vulkanen in de Duitse Bondrepubliek worden dienstbaar gemaakt voor de samenleving van nu sommige zijn winplaatsen van mineraal geworden, maar ook blijkt het eruptieve gesteente geschikt te zijn voor de wegenbouw. Na een zwemtocht van twaalfhonderd kilometer, die In Zwitserland begon, kwam Klaus Pechatein (midden op de foto) in Hoek van Holland aan, waar velen klaar stonden om hem te begroeten. De architect Onno Greiner kreeg in het Congresgebouw te Den Haag de Zilveren Houtzaagmolen uitgereikt, als erkenning voor de manier waarop hij hout heeft toegepast bij het jeugdontmoetingscentrum Het Zilveren Sohor te Arnemulden. De heer J. Abma (rechts) overhandigde hem de onderscheiding. Na jarenlang aan de Omval in Amsterdam te heb ben gestaan is de oliefabriek van Bertels nu écht omgevallen. Het gebouw moest worden opge ruimd om plaats vrij te maken. Ruim tachtig uur lang zaten vijf mijnwerkers opgesloten In een mijn bij de Duitse stad Essen en dat op een diepte van 650 meter. Al spoedig kon de reddingsploeg hen van verse luoht en vloeibaar voedsel voorzien en tenslotte konden zij via een reddingsgang bevrijd worden.

De Vallei | 1969 | | pagina 13