Begrotingscommissie zag wens tot bezuiniging vlot overgenomen door B. en W. S.G.P.-er v. Eek eist aftreden van wethouders Rechter voorkwam in vonnis bankzaken Oorlogskomedie en harde western WAM9ddn we heen? Algemene beschouwingen raad Resteren Nog meer handwerk bij Budding Veenendaler exposeert in Rhenen HET GAAT WEER GOED MET VAN SCHUPPEN Opperman lapte ontzegging aan zijn laars Oprichting van wijkgemeenschap Pr. W. A.-park Luxor theater Veenendaal Yier inbraken in Scherpenzeel Mwé mi UIT DE KERKEN UIT HET ZAKENLEVEN Opbrengst collecten Opbren^st verkoop chemische afdeling binnen BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL AMERONGEN BURGERLIJKE STAND ZATERDAG I NOVEMBER 1969 Beroepen: te 's-Grevelduin-Capelle: G. Post, kandidaat te Hilversum; door de generale synode tot zendingspredi kant (i.d.v. de Minahassische Evange lische Christelijke Kerk als docent aan de Ind. Chr. Universiteit te Tomohon): Y. Bekker, kandidaat te Oegstgeest; door de generale synode tot legerpredikant: C. 't Lam, kandidaat te Utrecht en J. A. van Selms, kandidaat te Dordrecht; te Boven-Hardinxveld: I. Boot te Wijn gaarden. Geref. Kerken Beroepen: te Blokzijl en te Schoon oord: R. ten Haar, kandidaat te Amster dam; te Amsterdam-Noord: D. C. van Geest te Klazienaveen. Op acht punten van de begroting der gemeente Resteren wordt bij nader inzien bezuinigd. Dat was de eis van de begrotingscommissie, en namens deze kondig de voorzitter J. van Appeldoorn gisteravond aan dat de begroting niet zou worden geaccepteerd, als de bezuiniging niet zou worden doorgevoerd. De le den van de begrotingscommissie vertegenwoordigden een meerderheid in de raad. Na een schorsing voor intern beraad deelden burgemeester en wethouders mee, dat aan de eis zal worden voldaan. VEENENDAAL Een heel nieuw aanzien heeft Handwerk- en Modehuis J. Budding (voorheen F. v.d. Bosch) aan de Hoofdstraat 12 gekregen, na een sluitingsperiode van 14 dagen. Giste ren was de heropening, waarbij de clientele de kennismaking kon hernieu wen. Behalve het interieur heeft ook de buitenkant van de winkel veranderin gen ondergaan. Er kwam een nieuwe, moderne pui, en aangepaste etalage- ruimte. In de nieuwe opzet is de kleinvakaf- deling drastisch ingekrompen, terwijl de handwerkafdeling aanzienlijk werd vergroot. De aanblik van deze afdeling wordt om de drie weken gewijzigd. Voorts blijven de heer en mevrouw Budding gespecialiseerd in exclusieve mode en bont-artikelen, evenals in naai- fournituren. De belangstelling voor de vernieuw de winkel, die van binnen ook weer fris in de verf is gezet, was gisteren, nog voor de opening, al groot. RHENEN Van 3 t/m 22 november 1969 exposeert in het Streekmuseum- Rhenens Henny Rebergen uit Veenen- daal schilderijen en aquarellen (land schappen in de omgeving van Rhenen, Eist en Amerongen). Openingsuren van de tentoonstelling zijn: 11-12.30 en 14-17 uur. Zondag en woensdag gesloten. VEENENDAAL Een 59-jarige op perman uit Veenendaal, J. W. K. moest zich voor de Utrechtse politierechter, }mr. F. de Kort verantwoorden omdat jhij te Overberg over de Dwarsweg Jhad gereden in zijn auto, terwijl daar iop dat tijdstip niet toe bevoegd was. Verdachte was namelijk in de zomer jvan 1967 veroordeeld door de Arnhem- ise politierechter. In het vonnis was op genomen een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Maar die .ontzegging kreeg later een onvoorwaar delijk karakter en ging in op 8 maart .1969 en duurde tot 6 juni van dit jaar. Toen de opperman werd aangehouden gebeurde dat precies in de periode, idat hij niet mocht rijden. De officier van justitie, mr. J. C. van den Berg, verklaarde dit soort delicten tzeer ernstig te vinden. „Het is zeer onbehoorlijk", verklaar de hij, „om geen andere termen te ge bruiken, om een rechterlijk vonnis aan de laars te lappen. Hiertegen moeten iwe bepaald streng optreden. Verdachte heeft gedacht, nou ja, die paar maan den, wie maakt me wat. Dat wordt maar al te vaak gedacht. Daarom acht ik behalve een geldboete ook een on voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs op zijn plaats". Mr. Van den Berg eiste een geldboe te van f 80, subsidiair acht dagen en vier maanden onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid. De po litierechter was het geheel eens met de opvattingen van de officier en vonnis te conform de eis. VEENENDAAL In het NW-ge- bouw aan de Tuinstraat wordt maan dagavond de oprichtingsvergadering gehouden van een wijkgemeenschap voor het Prins Willem-Alexanderpark. Het oprichtingscomité verwacht veel belangstelling, omdat velen in het P.W.A.-park al te kennen hebben gege ven positief tegenover de plannen te staan. Verwacht wordt dat de heer M. G. H. Hendriks, die veel heeft bijge dragen tot de stichting van o.m. de wijkgemeenschap „De Engelenburg" een inzicht zal geven van de materie die een belangengemeenschap krijgt te bewerken. Bekend is al dat de nieuwe wijkgemeenschap zal worden georgani seerd naar het model van De Engelen burg en het Vijverplan. De collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft in Amerongen opgebracht f 1024,73. De kollekte voor het Kon. Wilhelmi- na Fonds voor de Kankerbestrijding bracht f 1094 op. „Hoewel de woning nood in de gemeente Resteren voorna melijk is opgeheven, dreigt een groep van de bevolking waarvoor de hoge huren een te zware last betekenen, tus sen de wal en het schip te raken. In onze gemeente bestaat daarom een grotere behoefte aan keuzewoningen", aldus de fractieleider van de PvdA, tijdens de algemene politieke beschou wingen die de behandeling van de be groting gisteravond in Resteren com pleteerden. Omdat de PvdA vreesde, dat door de hoge kapitaallasten ook de huur van keuzewoningen te hoog zal worden, drong hij namens zijn fractie bij het college aan te streven naar een regeling huursubsidie. „Anders zien wij geen oplossing", al dus de heer Haan. In de beschouwing van de PvdA- fractie werd geconstateerd dat het be leid in de gemeente Kesteren in verge lijking met voorgaande jaren progres siever is geworden. Een en ander werd opgemaakt uit de hogere kapitaalsvoor zieningen die t.o.v. 1965 met 105 procent zijn gestegen. Minder optimistisch was de fractielei der toen hij sprak over het kabinet, dat volgens zijn vrees dreigt een voor- uitservende gemeentepolitiek in de kiem te smoren. In dit verband merkte de heer Haan op: „Als het zo door gaat kunt u de planning op langere ter mijn wel boven uw bed hangen". De PvdA dringt aan op de aanschaf van een auto voor de plaatselijke rijks politie, een snelle realisering van het regionale zwembad en een uitbreiding van het regionale zwembad en een uit breiding van de kampeeraccommodatie in Kesteren. Verder werd de vorming van een scholengemeenschap voorge steld en vroeg de PvdA zich af of een vorm van lager technisch onderwijs in Kesteren bestaansrecht zou hebben. Ook werd aangedrongen op een spoe dige realisering van het sportcomplex in Opheusden, terwijl men in verband hiermee de vorming van een overkoe pelend verenigingsorgaan bepleitte. De zorgwekkende situatie in de fruit teelt blijkt ook de PvdA te hebben ver ontrust. In de algemene beschouwingen was echter sprake van enig optimisme naar aanleiding van de aangekondigde regeringshulp (rijksgroepsregeling zelfstandigen), waaraan de uitvoering in handen is gelegd van B. en W. De heer Haan vroeg het college aanvrage voor deze hulp zo snel mogelijk af te handelen. „Snelle hulp is dubbele hulp", aldus de fractieleider. De behoefte aan nieuwe muziekin strumenten die bij de plaatselijke mu ziekvereniging bestaat, is voor de PvdA aanleiding een cultuurfonds te bepleiten. Uit dit fonds zouden uitke ringen kunnen worden gedaan in het belang van het culturele leven. Namens de SGP hield de heer T. Schaap een beschouwing, waarin h(j kritiek leverde op de plaatselijke jeugd. „Onze jeugd is bijzonder ex treem. Ik verzoek het college in de toe komst alle middelen aan te wenden om de jeugd in het gareel te houden", al dus de SGP-er, die de onlusten van de afgelopen week in Opheusden in her innering riep, en dit een afschrikwek kend voorbeeld vond. Omdat de SGP van mening is dat de jeugd zich tegenwoordig niet meer laat vormen stemde hij tegen het op de begroting geraamde bedrag van 18.000 gulden. De heer H. Remmelink (Gem. Bel.) noemde het in het afgelopen jaar gere aliseerde sportcomplex in Kesteren, het Dorpshuis, en de openbare school in Opheusden, een steun in de rug om het komende begrotingsjaar met ver trouwen tegemoet te zien. „Het zou te mooi zijn als we het met alles eens waren", aldus de heer Remmelink, die zich conformeerde aan de eisen van de begrotingscommissie om op een acht tal posten in de begroting te bezuini gen. Verder drong het raadslid aan op stichting van een scholengemeenschap, samenwerking tussen de sportverenigin gen in Opheusden, en op de bouw van een regionaal overdekt instructiebad in Kesteren. Ook de reeds eerder gesuggereerde vorming van één brandweerkorps in plaats van twee noemde de heer Rem melink een mogelijkheid tot bezuini ging. WETH. DE JONG RESTEREN Het SGP-raadslid Van Eek heeft gisteravond namens zijn fractie geëist, dat twee wethouders, de heren De Jong (ARP) en Den Har- tog (PvdA) binnen één maand naar huis gestuurd worden, want de eheren genieten niet langer het vertrouwen van de (rechtse) meerderheid in de Resterense raad. Door dit ultimatum dreigt een bestuurscrisis, want de CHU-wethouder is al eerder de dienst opgezegd. LIENDEN Burgemeester en wet houders van Lienden hebben aan de heer A. Timmer Jr. te Lienden om persoonlijke redenen eervol ontslag ver leend als lid van de vrijwillige brand weer. In zijn plaats werd gelijktijdig benoemd de heer W. de Haas Jr. te Lienden. i/f/ui/u iir ^,1/uuf f unacu AMERONGEN De Utrechtse rechtbank heeft de 42-jarige schipper H. S. uit Arnhem wegens een overtreding van een bepaling van de uit 1868 daterende Rtfnvaartakte van Mannheim S. had op de Neder-Ryn onder Amerongen met zjjn motorschip Oranje de motorsleepboot Dinie met als aanhang het geladen sleepschip Gelria op- en voorbijgelopen veroordeeld tot een geldboete van f 75,subs, vijf dagen hechtenis. De rechtbank achtte het niet nodig over te gaan tot een veroordeling in goudfranken, zoals was gevorderd door de officier van justitie, mr. A. G. Bosch, die een boete had gevraagd van 35 goudfranken, ook krachtens bepalin gen van de Rijnvaarttakte. De bedoe- VEENENDAAL Het gaat weer goed met Scheepjeswol, de Koninklijke Veen- endaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek v/h Wed. D. S. Schuppen. De rust in de leiding is teruggekeerd, waarvoor in de jaarvergadering de nieuwe commissa rissen, de heren W. A. de Jonge (oud- vice-president van Philips)'' en mr. H. Vlug (oud-directeur van de ABN) alle hulde werd gegeven. De opbrengst van de verkoop van de chemische afdeling van het bedrijf aan Philips Duphar is naar verluidt f4 miljoen. BOSCOMPLEXEN De grote bos- endaal zijn niet naar Philips Duphar complexen van Van Schuppen bij Veen- nendaal zijn niet naar Philips Duphar overgegaan. De prijs die Van Schuppen voor haar chemische fabriek heeft ge kregen, noemde mr. Vlug acceptabel. „Volgens Philips hebben wij het onder ste uit de kan gehaald". De opbrengst van de verkoop is voorlopig a deposito uitgezet „tegen een fantastische rente"- Van Schuppen -nieuwe stijl, die uit sluitend in de woonsector werkt, gaat nu meer greep op de buitenlandse markt krijgen. In de totale Nederlandse export wordt het aandeel van de n.v. steeds groter. Waar de handbreigarens minder aftrek vinden, vormen de hand werkpakketten een groeiende sector van de totale produktie. PERSONEELSBESTAND Na de verkoop van de chemische afdeling telt het personeelsbestand nog globaal 540 personen. De aandeelhouders gingen ermee akkoord, dat op 31 december van dit jaar 'n definitief marketing-rapport wordt uitgebracht, nu er al een intern rapport i: samengesteld. Hoeveel op aandelen wordt terugbetaald werd nog niet medegedeeld. Uit het interne rap port is al gebleken dat de n.v. zich zal moeten toeleggen op de produktie van sport, mode, hippe en draagbare lijnen. De huidige gang van zaken werd niet slecht genoemd, waaraan ook de revaluatie van de mark, wat de export betreft, heeft meegeholpen. De heer H. Th. Vreede, oud-marktdeskundige van de Unilever, werd benoemd tot com missaris. PUBLIKATIE Van de zijde van de vereniging van effectenbescherming werd gevraagd om publikatie van de tussentijdse balans en de bekendma king van de omzetcijfers van de vennootschap in geld. Door het college van commissarissen werd daarop ge antwoord, dat de aandeelhouders be schikken over indicaties over de omzet. „Wij gaan daarin verder dan enige an dere fabriek in onze branche", zo werd gezegd. Op de vraag in hoeverre de voorraadwaardering positieve dan ne gatieve invloed heeft uitgeoefend, werd geantwoord dat de accountant heeft meegedeeld, dat van invloed ten po sitieve noch ten nadele kan worden gesproken. J. DEN HARTOG LIENDEN De in de gemeente Lienden gehouden collecte vor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront P.I.T. heeft f 287,71 opgebracht. LIENDEN De zondagochtenddien sten in de Ned. Herv. Kerk zullen van af zondag 2 november a.s. weer om 10 uur aanvangen. VEENENDAAL Klinkende namen deze week in het Luxor theater: Paul Newman, John Wayne en Kirk Douglas. De eerste in de film „Zorg dat je d'r uit komt" (The secret war), de laat ste in „The War Wagon", respectieve lijk „oorlogskomedie" en „western", en beide met enige allure. Paul Newman vertoont zich in de rol van soldaat Harry Frigg, die het in dienst tijdens de tweede wereldoorlog zo bont maakt dat hij een aanzienlijk deel van zijn dagen in de cel door brengt. Zijn grote kwaliteit is echter zijn talent om telkens weer te ontsnap pen. Nu nemen de Italianen op een gege ven ogenblik vijf geallieerde generaals gevangen, die in een kasteel (onder toe zicht van een uiterst mooie jonge gra vin) worden gehuisvest. De legerlei ding wil haar generaals terug en zoekt naar wegen, Men ontdekt de capacitei ten van Frigg, die op slag tot generaal- majoor wordt bevorderd, als hij de op dracht aanneemt om de generaals te helpen met de ontsnapping. De zaak wordt een beetje vertraagd als Frigg verliefd wordt op de gravin, en eigenlijk niet zo snel uit Italië weg wil. Zo voert de nieuwbakken generaal op zijn eigen manier een oorlogje, voor namelijk met zijn eigen geweten. Het verhaal is amusant verfilmd, spannend, dwaas, en onderhoudend. John Wayne en Kirk Douglas, twee western-reuzen in een spannend ver haal „The War Wagon" De wagen waar het om gaat is een gepantserde koets met zwaar geschut, bestaande uit half- automatische wapens. Hij dient voor het vervoer van stofgoud, waarvoor de belangstelling rond 1870 intensief moet zijn geweest. De film vertelt verder van een kei harde intrige, met als inhoud een prijs op het hoofd van een vijandig geachte figuur. Verder wordt een overval op de war wagon gepland, die nog lukt ook. Maar Indianen spelen een rol in het spel, en ze sturen de idealen van de ro vers heel aardig in de war. „Twee man nen vechten om een wagen vol goud is een van de reclame-leuzen voor de rolprent met twee acteurs van zwaar kaliber, ginflessen en springstof als in grediënten van een hard en cynisch verhaal. Geboren: Gijsbert Jan, z.v. J. van den Broek en R. Verschuur, Stations weg 411; Manon Quirina, d.v. T. J. Elert en E. F. de Kadt, Valleilaan 33; Gerrit Jan, z.v. M. H. van Donkelaar en G. J. Davelaar, Stationsweg 342. Ondertrouwd: A. G. van Viegen te Veenendaal en C. A. Renes, Oosteinde 105, Scherpenzeel. Geboren: Anthonia Margaretha, d.v J. Slotboom en F. van der Lee. Getrouwd: J. van Ankum, 23 jaar en M. I. den Uijl, 24 jaar; A. T. S. van der Linden, 22 jaar en W. van Dijk 19 jaar; P. van der Lei, 23 jaar en W. van Soest, 19 jaar; W. E. Kolff, 25 jaar en L. F. E. Kruisinga, 27 jaar. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 09.30 u.: ds. Vermaas, Hui zen; 17.00 uur: ds. Roetman, Ermelo. Julianakerk, 09.30 uur: ds. Van de Krift; 17.00 uur: ds. Vroegindeweij. Vredeskerk, 09.00 en 10.30 uur: ds. Van Assenbergh; 17.00 uur: ds. Van de Berg, Huizen. Sionskerk, 09.30 u.: ds. Vroegindeweij; 17.00 uur: ds. Van de Krift. Poortkerk, 10.30 uur: Kand. Vreekamp, Houten; 18.30 uur: ds. Jongerden. Veeneind, 15.00 uur: de heer Tanis. 4 nov., 19.30 uur: ds. Haverkamp, Nij kerkerveen. Dijkstraat, 14.45 uur: Ds. Vroeginde weij. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Nijeboer (gezinsdienst) en 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: beurt Gereformeerde Kerk: Brugkerk, 9.30 uur: ds. H. B. Wijland; 17.00 uur: ds. W. Blanken. Petrakerk, 9.30 uur: ds. W. Blanken; 17.00 uur: ds. H. v.d. Elskamp (Benne- kom). Geref. Kerk (Vrygem.): 09.00 en 16.30 uur: ds. Pool. Chr.-Geref. Kerk: Bethelkerk, 09.30 en 17.00 uur: ds. Toorman te 's Gravenhage. Pniëlkerk, 09.30 en 17.00 uur: ds. Brons. Geref. Gem. in Ned.: 09.30 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Syn.): 09.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Spelberg te Utrecht. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, za. 18.45 en zo. 09.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 09.30 uur: ds. F. J. Feldman uit Ben- nekom; 18.45 uur: ds. A. Vroegindeweij uit Veenendaal. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. P. Bos; 18.30 uur: ds. P. v. Strien uit Woudenberg. Vrjje Evang. Gem.: 10.30 uur: evang. F. J. Nijkamp uit Utrecht (Ver. gebouw aan de Molen weg). Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: de hr. B. Roest. Geref. Gem. (Uitgetreden): 10.00 uur en 18.30 uur: leesdienst in het noodgebouw aan de Holevoetlaan. Vrijzinnig Herv.: Deze week geen dienst. R.-K. Kerk: 08.30 uur: Bed. M. Mis in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 uur: ds. Van Dijk (Woudenberg); 10.30 uur: ds. Wape naar; 19.00 uur: ds. Tichelaar (Vee nendaal) jeugddienst. Bergschool, 9.00 uur: ds. Wapenaar. Tollekamp, 17.00 uur: ds. Wapenaar. Geref. Kerk: Geen opgave ontv. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: leesdienst; 6 nov., 19.00 uur: ds. Kamp. Geref. Gem. (Syn.): Zat. 1 nov., 15.00 uur: ds. Lamain van Grand Rapids; zond. 2 nov., 10.00 en 17.30 uur: ds. C. Wisse (Elspeet). Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. A. de Wilde (Lunteren). RHENEN Nagekomen opgave pre dikbeurten Gereformeerde Kerk: 10.00 uur: ds. J. Melse (Bennekom); 17.00 uur: ds. S. de Vries (Bennekom). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. v.d. Peut (18.30 uur H. Doop). Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Jonkers. R.-K. Kerk: Zat., 18.45 uur: Eucharistieviering in Geref. kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. Pol (Woudenberg); 18.30 uur: dhr. Hoeksema (Doornspijk). 5 nov., 14.30 en 19.30 uur: ds. L. A. Klootwijk (Ede). Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: ds. v.d. Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. R. Das (Rijswijk); 18.30 uur: ds. J. Bos (Lunteren). 5 nov., 10.00 uur: ds. Muilwijk (Opheusden); 19.30 uur: dhr. W. v. Oostende (Opheusden). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek; 5 nov. 10.00 en 19.30 uur: ds. Van Beek (Dankdag). AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis: 10.00 uur: jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. Luchtigheid. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. T. van der Veer, Arn hem. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. van Noort; 18.30 uur: ds. G. Kaastra. Oud-Geref. Gem.: 10.00 e.n 18.30 uur: leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 uur: ds. J. van Malen- stein. SCHERPENZEEL Inbrekers zijn in de nacht van donderdag op vrijdag in Scherpenzeel intensief in actie ge weest. Op vier adressen legden zij be zoeken af, waarbij het hun waarschijn lijk alleen om geld te doen was. Vol gens de politie wijzen de sporen uit dat de vier inbraken door dezelfde da ders zijn gepleegd. Honderd gulden wordt vermist op het kantoor van de bandfabriek Hevatex aan de Stationsweg. Hier werden ook wat sigaretten meegenomen en ver nielingen aangericht. Blauwendraad's woninginrichting aan de Stationsweg kreeg ook bezoek, maar hier wordt niets vermist. Aan de Dorpsstraat was het textielhandel Verweij, waar de in brekers via de keuken binnendrongen. Ook hier werd echter niets meegeno men. Een bedrag van zeventig gulden is verdwenen bij drogisterij v.d. Breg- gen, eveneens aan de Dorpsstraat. ling van de straf in goudfranken was geweest het waarborgen van een waar devastheid. Zou echter verdachte in derdaad zijn boete moeten betalen in goudfranken, dan zou hij eerst naar de Bank moeten gaan om geld in te wis selen, dan naar de rechtbank om te be talen en vervolgens zou de justitie weer naar de Bank moeten gaan om de goudfranken in te wisselen... De overtreding had plaats gevonden op 15 september 1966. De schipper had indertijd verklaard, dat de borden zo slecht waren geplaatst, dat hij ze over het hoofd had gezien. Maar de rivier- meester kwam voor de rechtbank ge tuigen, dat de borden er uitstekend en duidelijk zichtbaar stonden in verband met tijdelijke werkzaamheden. Nege ren van de borden zou gevaarlijk ge weest kunnen zijn voor de scheep vaart; er waren toen echter geen on gelukken gebeurd. Omdat de overtreding, krachtens de aanwijzingen in de Rijnvaartakte, was gebeurd binnen het arrondissement Utrecht, was de Utrechtse president van de rechtbank, mr. J. W. van Eek, bevoegd op te treden als Rijnrechter. De afhandeling van de zaak duurde zo lang, omdat de schipper aanvankelijk niet te vinden was en de zaak enige malen was verdaagd. Nu dan eindelijk, na drie jaar, in welke tijd de dossiers zich hoog opstapelden, heeft het recht zijn loop gehad. Als de schipper nu maar „over de brug" wil komen, dan is de zaak voorgoed afgedaan. Maar... hij heeft nog recht op cassatie. En dan zou eventueel de Hoge Raad er nog eens aan te pas kunnen komen Geboren: Gertrudes K., z. van A. N. Scheeren en M. J. Böhmer; Janny H., d. van D. P. E. Schokker en G. B. Rameau; Gerben A., z.v. G. A. van Dorland en E. van Lambalgen; Louise G., d.v. J. C. M. Abbenhuis en G. M. Rejhons; Richard H., z.v. D. Wiersma en G. H. Bruining; Gerlinde J. d.v. W. B. Schouten en C. W. Kraak; Cornelis A, z.v. A. C. Veenvliet en H. I. Neid- hardt; Fredrika S., d.v. D. Sloetjes en A. B. Luiten; Dirk, z.v. D. Sloetjes en A. B. Luiten; Cornelia J., d.v. G. Soe- tendaal en A. Kelderman; Evelyn M., d.v. J. Hansma en M. J. van Harten; Peter A. R., z.v. A. R. van Harten en G. van de Munt; Aartje M. E., d. van G. A. Meijer en K. Hendriksen; Anita M., d.v. J. Cramer en M. Klok; Gerrit J., z.v. J. Hendriksen en G. Klomp; Bea A., z.v. A. Hoffard en J. T. Wijers; Eugène T.. B., z. v. T. S. Ie en C. van de Werken; Gijs J., z.v. S. J. de Raad en M. J. Boot; Michiel F., z.v. H. E. van Dissel en J. A. Klop; Gonne- ke, d.v. T. A. de Gijt en W. H. Prum- mel; Abel F., z.v. E. van Dam en G. Kottier; Daniël J. P., z.v. N. Meka en D. Gortmans. Ondertrouwd: Hendrik W. Veldwijk en Maartje Smit; Hendrik D. Schoe- man en Jetske W. Weijman; Teunis van Deelen en Pieternelia D. Kersse- boom. Getrouwd: A. van Kruistum en R. P. van de Kuilen; H. K. Hovingh en C. J. W. Klinkenberg; M. Manuputty en M. Loppies; J. A. Peek en P. M. J. Kalfs; M. van Dockum en J. Schut; P. J. L. Prinsen Geerligs en C. T. Adams; G. J. C. Schoonderbeek en H. J. ten Holte; J. W. Hagen en M. Wien; P. Lammers en B. Roseboom. Overleden: Antje Lub, geh. gew. met M. Bergwerff, 85 jr.; Arend Blaauw, 49 jr; Marinus P. Kap, 37 jr; Engeltje Mulschlegel, geh. gew. met F. A. Toornstra, 84 jr; Maria G. van den Berg, e/v M. Brugmans, 55 jr; Maria O. Schreuder, geh. gew. met E. Barten, 71 jr; Jan Huisjes, 65 jr; Ma ria Visser, e.v. B. G. Belgraver, 49 jr; Hendrik Fictorie, 71 jr; Arisje van den Dikkenberg, geh. gew. met W. Bouwman, 79 jr. VEENENDAAL BIOSCOOP Luxor theater: Za. 7 u., zo. 3 u. „Zorg dat je eruit komt". Za. 9 u. en zo. en ma. 7.30 u. „The War Wagon". RHENEN BIOSCOOP Bio: za. 8 u. en zo. 2.30 u. „De dood komt te paard". Zo. 8 u. „Het vol komen huwelijk". Dansen: „De Munt", za. „De Pioniers", zo. Kwartet Nick van Gasteren. RENSWOUDE Rehoboth: za. 8 u. uitvoering TIP- toneel. ARNHEM Stadsschouwburg: 4 november 20 u. „Les frères Jacques", (les athlè- tes de la chanson). 5 november: Toneelgroep Centrum met „Ka- merduel" van Martin Walser. Musis Sacrum: 6 november: 20 u. Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, solist Michel Block, pia no. Uitgevoerd worden werken van Moniuzko, Chopin, Haydn, en Ravel. Theater aan de Rijn: (Rijnstraat), zo. 2 nov. 20.30 u. SamenSPel Beckett, speciaal programma; 5 en 6 nov: 20.30 u. Odin Teatret, Interskandinavisch laboratorium voor toneelspelkunst met „Ferai" van Peter Seeberg. BIOSCOPEN Rembrandt, Velperplein, aanvangstij den 2 en 7.30 u., 3e overweldigen de week „Gejaagd door de Wind", Clark Gable - Vivien Leigh. Saskia, Looierstraat, aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 u. „Le Grand Res taurant", Louis de Funès - Ber nard Blier. Regie: Jacques Bes- nard. Studio A, Langewal, aanvangstijden 6.45 en 9 u. „4 9 1", Lena Nyman - Lars Lind; zaterdag, zondag en woensdag 2.30 u. „Sjors en Sjim- mie in het land der reuzen". Luxor, Willemsplein, aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 u. „100 Geweren", Jim Brown - Raguel Welch. Za. 23.30 u. „Mondo Freudo". Palace, Bakkerstraat, aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 u; do. t/m za. „Ontucht op de Reeperbahn"; zo. t/m wo. „Oorlogshel Batangas". UTRECHT Stadsschouwburg, za. 1 nov.: 20 u. De Nederlandse Comedie met „Tango" van Slawomir Mrozek, m.m.v. Loudi Nijhoff, Marja Ha- braken, Rudolf Lucieer. Do. 6 nov. 20 u. De Nederlandse Opera stichting met „Faust" van Gounod m.m.v. Nederlands Operakoor en Nationaal Ballet. Vr. 7 nov: 20 u. Toneelgroep Centrum met „Er zit een haar in mijn soep" van Te rence Frisby m.m.v. Luc Lutz, Trudy Labij. CABARET Muzevalcabaret, Nieuwe Kamp, ie dere vrijdag en zaterdag 20.30 u. „Dagboek van twee gekken" met Annemarie Konincks, Hennie Olie- muller en John de Groot. BIOSCOPEN Camera, Oudegracht: dag. 14.30 18.45 en 21.00 u.; zo. 14.30. 16.30 en 21.00 u.: „Obsessions", met Alexandra Stewart, Tom van Beek, Dieter Geissler en Donald Jones. Regie Pim de la Parra en Wim Verstappen. City, dag. 14.30, 18.45 en 21.00 u.: zo.: 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: „Sartana, kill zo lang je leeft". Filmac, Vredenburg: za. en zo. 14.30 en 16.30 u.: „Old Shatterhand". 18.45 en 21 u.: wo. tevens 14.30 u.; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 u.; Olympia, Amsterdamsestr.w. do. do./zo.: „Your turn to die"; ma.' wo.: „Vrouwen als smokkelwaar" Palace, Vredenburg, dag. 12.30, 14.30 16.30. 18.45 en 21.00 u. (van 12.30 tot plm. 18.30 u doorlopend); za. en zo. alleen 18.45 en 21.00 u.: „Tuin der lusten". Rembrandt, Oudegracht: dag. 14.30 18.45 en 21.15 u.: zo. 13.45, 16.15. 18.45 en 21.15 u. „Riot" (oproer), met Jim Brown en Gene Hack man en Ben Carruthers. Scala, Potterstraat: dag. (ook zon dags) 14.15 en 20.00 u.: „Sweet Charity". Met Shirley Mac Laine en Sammy Davis Jr. Vooraf: „Sky over Holland" van John Fernhout. Studio, Oudegracht: dag. 14.45, 19.00 en 21.15 u.; zo. 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 u.: „Ma nuit chez Maud". Vreeburg, Vredenburg: dag. 14.00 en 19.30 u.: zo. 14.15, 16.30. 18.45 en 21 u. „Naakt onder het leer" (The girl on the motorcycle), Alain Delon en Marianne Faithful. NACHTVOORSTELLINGEN Camera, Oudegracht, vr. en /.a. 23.15 u.: „De glimlach van een zomernacht". Palace, Vredenburg: vr. en za. 23.30 u.: „Een vreemdeling in Sacra mento" met Mickey Hargitay en Barbara Frey. Studio, Oudegracht: vrij. 23.45 u.: „Old Time Movie Club"; ..Spell bound". Ingrid Bergman en Gre gory Peck. Regie: Alfr. Hitch cock.; za. 23.45 u.: The crime serie: „Murder, she said", met Margareth Rutherford en Arthur Kennedy. Vreeburg, Vredenburg: vr. en 23.15 u.: „Spionnen sterven op straat", met Montg. Clift en Hai dy Krüger.

De Vallei | 1969 | | pagina 3