Inzake Rijnprobleem positieve reacties uit Parijs en Bonn Directeur „Apharmo" veroordeeld voor illegale verkoop hormoonpreparaten „Hyena in de sociale verzekering" door A.N.A.B.-voorzittei gehekeld Problemen E Goedkoop de-winter KONINGIN BEPROEFDE HAAR GELUK H. Koekoek veroordeeld Sloan's Liniment Over de grenzen gashaarden die u moet zien! Strenge eisen in Athene na bomaanslagen VERHOGING EUROMAST BEGONNEN Gerei'. Kerken lid van de Wereldraad LOZING AFVALSTOFFEN WORDT NAAR VERMOGEN VERMINDERD Aan Rotterdams water zit al 'n zoute smaak Overwegwachter in hoge nood; bomen open Thieu dreigt met aftreden BEGRAFENIS 53 JAAR NA OVERLIJDEN Maandag lagere benzineprijzen -"vSÖ?. ■fsÉÊ Commissaris wil strafvervolging wegens smaad tegen vrouw O tfider: Volksgezondheid in gevaar gebracht WEINIG VERANDERD OOK DE DONAU Prof. J. A. v. Praag t AFVLOEIING Voor onmiddellijke verlichting: De pijnverdrijver met onmiddellijke werking. Vrouw doodgevallen hij ramen lappen (bij uw dealer) ZATERDAG I NOVEMBER 1969 DEN HAAG Zowel de Franse regering als de regering van de Duitse Bonds republiek heeft positief gereageerd op het Nederlandse verzoek de lozing van afvalstoffen in de Rijn, in verband met de gevolgen van de langdurige lage wa terafvoeren, zoveel mogelijk te beperken. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat heeft dit meegedeeld in een communiqué, in samenwerking met de mi nisteries van Buitenlandse Zaken en van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Bij de Franse kalimijnen in de EI- zas zal de omvang van de zoutlozing naar vermogen verminderd worden. De Nederlandse regering heeft van deze bereidwilligheid met veel waardering kennisgenomen. De regering van de Bondsrepubliek. waar maatregelen met onmiddellijk effect moeilijker te realiseren zijn, heeft besprekingen van deskundigen voorgesteld om de moge lijkheden tot verbetering van de situa tie te verkennen. Men moet hier voor al denken aan maatregelen die op lan gere termijn effect kunnen hebben. De Nederlandse regering zal op dit aanbod graag ingaan. Zij heeft de voorzitter van de Nederlandse delega tie in de internationale commissie ter bescherming van de Rijn tegen ver ontreiniging, ir. Ph. Schuurman, ge vraagd deze contacten van Nederland se kant voor te bereiden. De regering heeft met instemming geconstateerd, dat ook de bondsrege ring de industrieën in het stroomge bied van de Rijn gevraagd heeft in de ze periode van lage waterafvoeren ex tra te waken tegen watervervuiling, die voorkomen kan worden. In Nederland is het beeld sedert vo rige week niet sterk gewijzigd. Wel heeft de Rotterdamse waterleiding met acute problemen te kampen. Het door de huidige noordwestenwind opgestuw de zeewater dringt namelijk bij deze geringe waterafvoeren zo ver binnen, dat het Rotterdamse waterleidingbe drijf helemaal geen water of te zout water in moet nemen, men alle ongun stige gevolgen voor de smaak van dien. De situatie bij Rotterdam kan, als de wind draait, snel verbeteren. Terug keer tot een normale waterafvoer van de Rijn lijkt echter op korte termijn niet waarschijnlijk. Eventuele regen val in Nederland heeft daarop name lijk nauwelijks invloed. Slechts bij regenval van betekenis in het overige stroomgebied van de Rijn zal de situatie op een termijn van een aantal dagen gunstiger kunnen wor den. Het weerbeeld maakt aanzienlij ke neerslag op korte termijn echter niet waarschijnlijk. In de omvang van de waterafvoer en het zoutgehalte van de Rijn bij Lo- bith hebben zich sedert vorige week geen veranderingen van betekenis voor gedaan. De oproep van de regering aan de industrie om de watervervui- ADVERTENTIE DORDRECHT De trein van i Geldermalscn naar Dordrecht moest i donderdagavond omstreeks half elf i stoppen, omdat een overwegwachter j op het toilet zat. De bestuurder, die van verre al zag, dat er over de S overweg bij het sportpark te Dor- i drecht nog verkeer ging. bracht zijn i trein juist ervoor tot stilstand. Hij i stapte uit en kwam tot de ontdek king, dat de natuur zich bij de 23- jarige overwegwachter niet had la ten dwingen. Nadat de treinbestuur der op zijn beurt zijn hart had ge lucht. vervolgde de trein zijn weg. De Nederlandse Spoorwegen stellen een onderzoek in naar het gebeurde. ling in het stroomgebied van de grote rivieren zoveel mogelijk te matigen, blijft dan ook onverminderd gelden. Bij de IJzeren Poort, de Donau-eng te 250 km ten oosten van Belgrado, liggen op het ogenblik 360 schepen, die niet verder kunnen wegens de lage stand van de Donau. Zelfs wanneer het de komende dagen overvloedig zou re genen, zou het nog minstens tien da gen duren voordat de geblokkeerde schepen de vaart kunnen voortzetten. SAIGON President Ngoejen Van Thieu heeft vrijdag verklaard te zullen aftreden, als zijn soberheidsprogram wordt afgewezen. In een tclevisierede ter gelegenheid van de nationale feest dag van Zuid-Vietnam, riep hij de be volking op er voor te zorgen, dat het land geen buitenlandse hulp meer no dig heeft. Als wij onze toekomst zelf willen bepalen, moeten wij ophouden ons te gedragen als bedelaars door al tijd op buitenstaanders te vertrouwen. Het staatshoofd sprak uitsluitend over binnenlandse kwesties. Hij zei niets over de komende rede van president Nixon, op maandag a.s. President Thieu betoogde, dat de vo rige week aangekondigde nieuwe be lastingen in het bijzonder betrekking hebben op luxe goederen en dat de ste delijke bevolking zich in dit opzicht meer opofferingen zal moeten getroos ten dan de bewoners van het platte land. De nieuwe belastingmaatregelen tref fen voorts buitenlanders en buitenland se ondernemingen, alsmede Vietname- zen, die naar het buitenland gaan. Daartegenover staat, dat het leger doeltreffender zal worden georgani seerd, het ambtenarenkorps en het autopark van de overheid zuilen wÖr- 'den ingekrompen en het aantal over heidsgebouwen zal worden verminderd. Als deze bezuinigingsmaatregelen goed worden uitgevoerd, zal er geen devaluatie van de piaster nodig zijn, aldus Thieu. Wat de oorlog betreft, verzekerde hij, dat Zuid-Vietnam de strijd moet win nen. Hij voegde hieraan toe, dat hij af wijzend staat tegenover een deling van het land, de vorming van een coalitie kabinet en een ongunstige vrede, die van buitenaf wordt opgelegd. Aan het slot van zijn rede zei Thieu, dat voor hem de natie meer betekent dan het presidentschap. Hij deed een beroep op het gezond verstand van de bevolking. BREMEN Vrijdag is op de nieu we begraafplaats van de Westduitse marine te Bremen de bemanning be graven van de U-51, een onderzeeboot van de vroegere Duitse keizerlijke ma rine, die 53 jaar geleden, tijdens de eer ste wereldoorlog, in de Noordzee was gezonken. Het schip werd acht jaar geleden ont dekt ter hoogte van de kust van West- Duitsland, op een diepte van 23 meter. In de geroeste romp van de duikboot die tijdens een gevecht ten onder was gegaan, trof men na het lichten door een grote drijvende kraan de overblijfselen van 22 van de oorspron kelijke 35 bemanningsleden aan. Die werden eerst begraven op een burger begraafplaats en zijn thans bijgezet in een massagraf op het marinekerkhof. DEN HAAG De grote oliemaat schappijen Esso, Shell en Chevron de len mee. dat met ingang van maandag 3 november de prijzen voor super en gewone benzine met 1,3 cent per liter worden verlaagd. Deze prijsverlaging is mogelijk ge worden door marktomstandigheden zo als seizoensinvloeden en concurrentie- overwegingen. Bij deze oliemaatschappijen is men van mening, dat de kleinere maatschap pijen spoedig met een soortgelijke prijs verlaging zullen volgen. Algemeen wordt aangenomen, dat ook de zg. „witte pompen" een overeenkomstige prijsda ling zullen afkondigen. ADVERTENTIE ATHENE In het proces voor de krijgsraad in Athene tegen tien perso nen, die verdacht worden van het ple gen van bomaanslagen, heeft de aan klager vrijdag tegen vier verdachten gevangenisstraffen van 25 jaar geëist. Tegen de enige vrouw die terecht staat, de 23-jarige Aikaterini Hou li ara, eiste hij zeven jaar gevangenisstraf en tegen twee anderen zes jaar. Een jon ge student moet volgens de aanklager tot 10 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf worden veroordeeld. Hij eiste vrijspraak wegens gebrek aan be wijs tegen twee verdachten. Bij de opening van het proces, don derdag, hadden negen van de tien ver dachten schuld bekend. De werkzaamheden voor de ver hoging van de Rotterdamse Euromast'tot een hoogte van 170 meter zijn begonnen. De toren-op- de-toren moet voor het begin van het nieuwe toeristische seizoen klaar zijn. AMSTERDAM In Amsterdam is op 74-jarige leeftijd overleden prof. mr. A. van Praag, oud-hoogleraar in de Spaanse taal en letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam. v v 1 i a*. 'S Koningin Juliana heeft vrijdag een bezoek gebracht aan het Ge- ,,Coen Cuserhuis" te Haarlem ge- bracht. Een onderdeel van dit be- zoek was een kijkje bij de achter l het huis gelegen kermis, waar de hoge gast haar geluk beproefde bij 2 het busjesgooien". ïlllltlfMtftliHMllMmf»»"»!»""»!""»»"*"™»""»' ARNHEM Het Gerechtshof in Arnhem heeft het Kamerlid H. Koe koek uit Bennekom veroordeeld tot honderd gulden boete wegens smaad schrift ten koste van mevrouw Ben- nink in „De Vrije Boer", waarbij hij haar betichtte aan de vrije omroep toebehorende gelden in eigen beheer te hebben genomen. Zij was destijds secretaresse van deze in oprichting zijn de omroep. De rechtbank in Arnhem had hem veroordeeld tot 250 gld. boe te. De eis van de procureur-generaal luidde 200 gulden boete. AMSTERDAM Commissaris P. L. Landman, chef van het politiebureau Singel in Amsterdam, zal de officier van Justitie verzoeken tegen de 19- jarige Zelma S. uit de hoofdstad een strafvervolging wegens smaad in te stellen. De met een Amerikaan getrouwde vrouw, die maandagochtend vroeg sa men met de Oostenrijker Walter K. en de Tsjech Axel B. wegens travestie door de hoofdstedelijke politie werd aange houden, heeft aan de pers meegedeeld, dat zij zich bij 't onderzoek op het bu reau Singel in aanwezigheid van drie politie-agenten heeft moeten uitkleden. Aan een ANP-verslaggever vertelde zij. dat een van de politiemannen ei genhandig haar broekje had uitgedaan en haar ook had betast. De vrouw, die zegt z.wanger te zijn, was door deze behandeling volkomen overstuur ge raakt en zou twee dagen met buikpijn hebben rondgelopen. Van de zijde van de politie wordt categorisch ontkend, dat zij zich heeft moeten uitkleden. Volgens een woord voerder op het hoofdbueau was com missaris Landman uit een onderzoek gebleken, dat Zelma S. en de Tsjech, die resp. als man en vrouw verkleed wa ren, zich nadat zij het bureau waren binnengebracht, in de agentenwacht kamer eigener beweging weer hadden omgekleed. „Er is geen sprake geweest van uit kleden en ook niet van betasten van de vrouw", aldus de woordvoerder. Al leen was haar op een bank liggend jakje onderzocht en de zoom van haar rokje afgetast. Donderdagavond verklaarde de vrouw, dat zij bij de minister van Jus titie een klacht zou indienen, maar vrijdag liet zij weten hiervan af te zien. WAGENINGEN Nadat de officier van justitie bij het kantongerecht in Wageningen, mr. J. H. C. Pieters, f 10.000,boete en zes weken hechte nis had geëist tegen de directeur van de Arnhemse farmaceutische onderne- mings „Apharmo", T. van de B. ver oordeelde de kantonrechter, mr, A. C. van den Brand, hem wegens het ille gaal verkopen van hormoonpreparaten In de jaren 1966 en 1967 tot f 5.000.— boete en acht weken hechtenis. Zo wel de officier als de raadsman van verdachte heeft te kennen gegeven in beroep te zullen gaan. De directeur wordt aansprakelijk ge steld voor de verkoop door zijn fabriek van veeartsenijkundige middelen., van stoffen als „Stil Bosro" aan personen die daartoe volgens de wet op de anti biotica niet bevoegd zijn. Slechts die renartsen, apothekers, artsen, erkende geneeskundige instituten en dergelijke mogen deze stoffen met oestrogene wer king afnemen. „Deze zaak heeft een omvang aan genomen, die zijn weerga in Nederland niet kent", zei de officier in zijn re quisitoir. „Hier zijn met ongekend raf finement en ongekende brutaliteit ver boden stoffen in de zwarte handel ge bracht en er is niet geschroomd om valsheid in geschrifte te plegen. Toen een routine-onderzoek dreigde, ver dween meteen een belangrijk deel van de administratie: de snippers zijn terug LUNTEREN De Gereformeerde Kerken van Nederland zullen het lid maatschap aanvragen van de Wereld raad van Kerken. Dit heeft de Gerefor meerde synode besloten met 60 tegen 4 stemmen. Hiermee is een beslissing genomen over een vraagstuk, dat al vele jaren in de Gereformeerde syno des in discussie was. Zes jaar geleden sprak de synode reeds uit, dat de Wereldraad in princi pe een aanvaardbare oecumenische or ganisatie was voor de Gereformeerde Kerken. Qmdat er in de plaatselijke kerken echter vrij veel bezwaren leef den tegen de Wereldraad, wilde men wachten met nadere beslissingen tot meer eenstemmigheid zou zijn verkre gen. UTRECHT De voorzitter van de Algemene Nederlandse Agrarische Be- drijfsbond, de heer S. van der Ploeg, is vrijdag in Utrecht fel van leer ge trokken tegen de ex-landbouwer in de omgeving van Winschoten, die zijn be drijf verkocht en die na bij zijn zoon in dienst te zijn geweest „werkloos" werd en dientengevolge 26 weken lang een WW-uitkering ontving van onge veer 400 gulden per week. „Een misselijk geval", zo zei de heer Van der Ploeg op de vergadering van de vakgroep Landbouw van de ANAB. „Deze hyena in de sociale verzekering haalt met briefjes de centen en dubbel tjes binnen, die de arbeiders aan pre mies hebben opgebracht". Zoals bekend, heeft de heer Van der Ploeg als Tweede-Kamerlid voor de PvdA over deze zaak vragen gesteld aan minister Roolvink. Hij wil onder meer weten, of de ex-boer geen hande lingen heeft gepleegd, die de bedrijfs vereniging hebben benadeeld en of zijn WW-uitkering met terugwerkende kracht kan worden ingetrokken en te ruggevorderd. De heer Van der Ploeg zei, dat hij er het volste vertrouwen in heeft, dat minister Roolvink, als mocht blij ken dat er formeel niets tegen praktij ken als die van de Winschoter boer kan worden ondernomen, de Werkloosheids wet zodanig zal veranderen, dat er niet meer op deze manier misbruik van kan worden gemaakt. De vergadering van de vakgroep dis cussieerde uitvoerig over het loonbe- leid in 1970. Men was het eens met het vakgroepsbestuur, dat op dit moment nog geen volledig uitgewerkt loonvoor- stel voor de agrarische bedrijfstakken kan worden opgesteld, maar dat er in ieder, geval van moet worden uitge gaan, dat de lonen volgend jaar zoda nig worden verhoogd, dat er behalve een verhoging die nodig is om de prijs stijgingen op te vangen, ook een reële loonsverbetering tot stand komt. Het vakgroepsbestuur zal verder streven naar een arbeidstijdverkorting van vijf kwartier per week en een ver betering van enkele toeslagen. De heer Van der Ploeg deelde op de vergadering mee, dat het bestuur van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw met algemene stem men heeft besloten het bureau van het fonds op te dragen een afvloeiingsrege ling le ontwerpen voor Nederlandse landarbeiders van 55 jaar ert ouder. Een commissie van het Landbouw schap zal het ontwerp technisch moe ten uitwerken. Uit voorlopige bereke ningen blijkt, dat een dergelijke rege ling het eerste jaar 10'n vijf miljoen gulden zal gaan kosten, een bedrag dat uit het saneringsfonds moet komen. De heer Van der Ploeg noemde het besluit een „historische mijlpaal". In Nederland worden gemiddeld per dag vijftien landbouwbedrijven opgeheven. In tegenstelling met de industrie, is het ontwerpen van afvloeiingsregelin gen voor elk individueel bedrijf vrij wel onmogelijk, omdat van de betrok ken boer nauwelijks verlangd kan wor den, dat hij een dergelijke regeling uit eigen middelen bekostigt. De nieuwe regeling zal in principe gelden voor alle werknemers op land bouwbedrijven, die gesloten worden. gevonden in vuilnisemmers". Mr. Pie ters noemde een en ander opzettelijke misleiding om ongeoorloofde leveranties te verheimelijken. „Het is", aldus de officier van justitie, „een duidelijke bron van ellende: door de verboden leveranties van deze on derneming aan onbevoegden in 1966 hebben kalvermesters in 1967 zich te verantwoorden gehad voor de justitie", „een duidelijke bron van ellende: door de verboden leveranties van deze on derneming aan onbevoegden in 1966 hebben kalvermesters in 1967 zich te verantwoorden gehad voor de justitie". Mr. Pieters zei niet te kunnen gelo ven, dat de zaak de directeur uit de hand was gelopen en dat zijn verkoop leider alleen de verkoop had gestimu leerd. Hij fiatteerde de reisrapporten van de vertegenwoordigers en gaf de opdracht tot „zuivering" vajp de ad ministratie. Hij was ook de man van het inkoopbeleid. De officier beschuldigde de directeur van oneerlijke concurrentie en van het in gevaar brengen van de volksgezond heid. In het midden latepd of de kan ker stimulerende werking /Van de prepa raten en andere gevolgen inderdaad wetenschappelijk kan worden bewezen, wilde mr. Pieters voorop stellen dat de wetgever met ernstige gevolgen re kening heeft willen houden. Boven dien heeft de handel destijds voor mil joenen schade geleden door het weg vallen van de export naar Italië. De officier specificeerde zijn eis als volgt: f 500,per overtreding voor twintig overtredingen en drie keer twee weken hechtenis voor drie andere overtredingen. De raadsman, mr, D. P. Dirkzwager, was het op tal van punten oneens met de officier. Volgens pleiter mag hij het niet als strafverhogend effect beschou wen wanneer een verdachte een feit moeilijk opspoorbaar tracht te maken. Zijn verwijzing naar een schade van miljoenen voor de handel is niet re levant. In '66 en '67 was de wet op de antibiotica van '64 nog van kracht en deze beoogde de volksgezondheid te behoeden en niet economische belangen De intussen gewijzigde wet heeft wel een economische strekking. „Zijn deze stoffen wei zo schadelijk voor de volksgezondheid?", vroeg mr. Dirkzwa ger. „De wetenschap kan het kenne lijk nog niet overzien. Zo lang in Ne derland reclame voor sigaren en siga retten wordt toegestaan en jongeren- sociëteiten in Amsterdam, waar het blauw staat van de marihuanarook, worden gesubsidieerd, en die gevaren zijn mijns inziens veel groter, blijft de onzekerheid bestaan", aldus de raads man. Mr. Dirkzwager achtte het niet be wezen, dat zijn cliënt de volle aan sprakelijkheid toekomt. Er was een tus- sengeschoven man, die zich bezig hield met de verkoop van bedoelde stoffen. Zeker kan het hem geen 23 maal worden aangerekend, ten hoogste één keer, toen hij de algemene richt lijn gaf. De kantonrechter was het met de raadsman eens, dat verheimelijken van gegevens geen strafverzwarend effect mag hebben. Ook wees hij de zinspe ling van de officier op geschonden eco nomische belangen van de hand. Op uiteenlopende wetenschappelijke in zichten ging mr. Van de Brand niet in. Het gaat hier om de bedoelingen van de wetgever en deze beoogt de be scherming van de volksgezondheid. Juridisch verschilde de kantonrechter met de officier verder nog van mening door ten aanzien van de 23 overtre dingen die het openbaar ministerie strafbaar bevond, tot vrijspraak te concluderen. ADVERTENTIE Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnen, spit. Even aanbrengen op de pijnlijke plek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. TJet bewind In Indonesië van generaal Suharto kampt met problemen. In de eerste plaats is daar het pro bleem van de algemene verkiezingen. Die zouden bij besluit van het (van Soekarno-vrienden gezuiverde) Indo nesische Volkscongres oorspronkelijk in juli 1967 moeten zijn gehouden. Nu moeten ze weer volgens besluit van het Volkscongres uiterlijk juli 1971 worden gehouden. 'l/'an vrjje algemene verkiezingen naar westers voorbeeld willen pre sident, regering en militairen echter niet >yeten. Die zouden immers wel eens het einde van het militaire be wind kunnen betekenen. Aan de andere kant willen de bewind voerders toch wel af van de toespe lingen dat er in het huidige regerings systeem zoveel herinnert aan de „ge leide democratie" van Soekarno. Dus moeten er verkiezingen komen, maar om „de continuïteit van het be leid te waarborgen", zal in de nieuwe kieswet moeten worden gegaran deerd dat de strijdkrachten zeker twintig procent van de zetels in de volksvertegenwoordiging krijgen. In eindeloze besprekingen is getracht tot een eenstemmige beslissing te komen. Die bleef uiteraard uit door dat de strijdkrachten op hun stuk bleven staan. Zonder de nieuwe kies wet kunnen geen verkiezingen wor den gehouden: misschien wel da mooiste oplossing die het huidige be wind zich kan voorstellen. Argumen ten als zouden de hoge kosten en de SUHARTO in de nesten nóódzaak om het vijfjarenplan volle dig door het huidige bewind te laten uitvoeren tot nieuw uitstel van de verkiezingen dwingen, moeten dan ook uitsluitend worden gezien als ge ruststellingen voor de buitenlandse crediteuren. HTegen deze achtergrond z(jn de be sprekingen met een Russische dele gatie over de Indonesische schulden aan de Sovjet-Unie, op een zeer on gewenst ogenblik vastgelopen. De Russische delegatie had aan de hand van cijfers die door de Indónesische regering zelf waren gepubliceerd, vastgesteld dat de inflatie in Indone sië volledig was bedwongen, dat de Indonesische betalingsbalans in 1969 een overschot aanwees, dat de Indo nesische uitvoer verder steeg en dat de Indoneische begroting voor 1969 met een voordelig saldo sloot. Er was dus naar de mening van de Russische delgatie alle reden om nu te rekenen op terugbetaling van de leningen die Indonesië voor 1963 van Rusland had ontvangen. De moeilijkheid voor Djakarta is dat het niet hardop kan zeggen dat de gepubliceerde cijfers geen juist beeld geven van de economische situatie, maar dat zij slechts worden gehan teerd om de financiële hulp uit het Westerse kamp te stimuleren. Men zal nu in Moskou proberen om in een overleg dat niet toegankelijk is voor nieuwsgierige westerse journalisten, een voor beide partijen aanvaardba re regeling te vinden. TJet moeilijkste probleem voor de In donesische regering is intussen dat stijging van het geheel van zorgvuldig geprefabriceerde cijfers over infla- tiebestrijding en herstel van de eco nomie, dat moet dienen als basis voor de eerstvolgende bespreking met Westerse hulpverlenende landen, Su harto in een merkwaardig daglicht dreigt te stellen. Indonesië voert op basis van de Wester se financiële hulp veel rijst en kunst mest in, die tegen vaste prijzen aan het Indonesische publiek worden ver kocht. Indonesische rijstboeren wor den vervolgens verplicht hun rijstpro- duktie aan regeringsinkopers te ver kopen tegen een prijs die in overeen stemming is met de vaste prijs van de ingevoerde kunstmest. "Van deze lage afgifteprfós profiteer den echter ook particuliere opko pers. Bezitters van zwarte rupiahs zagen hierin een mogelijkheid om hun saldi om te zetten in goederen. Nu is blijkbaar voor hen de tijd aan gebroken om een gemakkelijke winst binnen te halen. Dat betekent evenwel dat er in Indone sië van een bedwongen inflatie in fei te geen sprake is. n dan spreken w(j nog niet over de moeite, die Suharto doet om de kwestie West-Iran uit de VN te hou den om een debat over de „daad van vrije keuze" te voorkomen. RIJSSEN Vrijdagmiddag ia d. 64 jarige mevrouw Poortman-Ulfman uit Rijssen, toen zij bezig was met het schoonmaken van de ramen, uit 't raam van de bovenverdieping van haar huis gevallen. De vrouw stortte neer voor de ogen van haar man en was op slag dood.

De Vallei | 1969 | | pagina 5