KIND KAN DE WAS DOEN SKELTEREN: de sport om je eens heerlijk helemaal uit te leven Spelen van München spc&t Brox blij verrast door snelle uitspraak Weer vertrok prominente volley ba leoach DOPINGCONTROLE OP BASIS VAN URINE-ONDERZOEK IS NIET WATERDICHT Vrachtauto kraakt busje 2 doden Programma al klaar Drie maanden geëist tegen rechter Van Hanegem mag voorlopig nog blijven spelen Twee doden bij autoraces 18 x 13 goed Weekendsport in radio en TV Uitleven Vrouwen Herkomst Drukke zomer Weiland-Thebault om Europese bokstitel zwaar Westduitse arbiter bij Milan-Feyenoord Bitter teleurgesteld Uittocht Troeven Ontslag Moeite GEEN DIRECTE MAAT Centrale training voor boksers ZATERDAG I NOVEMBER 1969 A Een gedeelte van het circuit in Eefde, dat bekend staat om zijn vele bochten. Op de voorgrond be heerder Cornells de Waard, die een van zijn jongens instructies geeft. EEFDE Een beetje passen en wringen en daar zitten we dan. Net boven de grond. Zo op het eerste gezicht is er geen vuiltje aan de liicht. Helm op, een forse duw, een tikkeltje gas de rem hadden we inmiddels al ontdekt en daar gaan we. De skelter, of zoals u wilt kart, gehoorzaamt uitstekend. Het 50 cc'tje pruttelt lekker. Heel rustig verlaten we de pit en koersen naar de vijf meter brede baan. Een kijken of alles wel is aan boord en dan diukken we het gaspedaal zonder blikken of blozen op de plank. Het wagentje stuurt goed. 't Reageert direct op onze handelingen, die in het begin wat voorzichtig, maar later met het grootste gemak uitgevoerd worden. Het valt allemaal er mee. Terwijl we nog bezig zijn de juiste race-houding te vinden, razen de „grote jongens" ons voorbij alsof we er niet zijn. Geen begin nen aan om de lui bij te houden. Ze hebben ook veel meer CC's achter zich. Bovendien zijn zij met de sport bekend en kennen elke bocht en elke oneffen heid in het circuit, en elke wanklank in hun machientje op hun duim. Wanneer zij met een „gangetje" van bijna 100 km/uur op het recht eind langs de pit sturen hebben ze zelfs nog tijd over om een blik naar de mensen te werpen, die hun verrichtingen nauwlettend gadeslaan. Overigens, we hebben best genoten, 't Was een heerlijke ontspanning. Hoe wel je nu ook weer niet passief in zo'n ding kunt gaan zitten. Je moet er wel degelijk met het hoofd bij blijven. Het „bochtenwerk" vereist de grootste con centratie. Terug op de pit staat de „baas van mens en machine", Cornelis de Waard, ons lachend op te wachten. „Meegeval len", meesmuilt hij. We knikken beves tigend. We willen het best nog een keertje doen. „Dat had ik wel ge dacht", zegt-ie. Wanneer de mensen eenmaal in een skelter hebben gezeten raken ze er direct van bezeten. Dat is de normale gang van zaken". Terwijl Cornelis de Waard z'n zegje zegt, dwa len zijn-ogen de baan af. Zijn be«ders» hor)£, altijd daar waar de baas is, ligt aan zijn voeten. Met een blik van een mensenredder, die al heel wat drenke lingen op het droge heeft gebracht, kijkt hij je aan. Zijn baas staat bekend als een behulpzaam mens, die met vol le teugen van het leven geniet. De jon gens mogen veel van hem. Maar aan de andere kant weten ze ook deksels goed waar .ze aan toe zijn. Ze zijn gek op De Waard. Da blijkt uit alles. Ook vrouwen rijden hier. Daar kun je het meeste mee lachen. Die gillen zo heerlijk. Er zijn er overigens wel, die met de skelter aardig uit de voeten komen. Een paar keer per jaar krijg ik verschillende vrouwenclubs. Wat een feest..." De baan in Eefde is 560 meter lang en staat bekend om zijn vele bochten. Verschillende i nterlandontmoetingen vonden er plaats. De Waard: „De men sen rijden hier graag. Niet alleen om dat de baan kwalitatief tot de beste van ons land behoort - er worden vei lig zeer hoge snelheden bereikt - maar ook vanwege de goede sfeer, die er "hangt. Ook de ligging midden in de bossen spreekt natuurlijk een woordje mee. En terwijl de mannen helmaal opgaan in hun machines, zitten de vrouwen heerlijk te keuvelen in het restaurant of dwalen met hun kinderen Cornelis de Waard, een beetje ondeu gend onder zijn brede wenkbrauwen de wereld inkijkend: ,,'t Is gemakkelijk rijden op een skelter. Je hebt het zo onder de knie. Een kind kan de was doen." Dat hadden wij ook net erva ren. Hij vervolgt met: „De mensen komen zich hier uitleven. Lekker rot zooien. Logische zaak. Op de weg kun je dat niet meer doen. Het verkeer is te intensief geworden. Wanneer ze ln een skelter kruipen vergeten ze ieder een en alles. Ze hebben ook geen tijd om aan iets te denken. De kart eist je volle aandacht op. Anders schiet je zo de hei in. Als beheerder van het skeltercircuit - hij woont met zijn hond in een ver bouwd kippenhok, vlak naast de baan - krijgt hij met alle soorten mensen te maken. De Waard: „Hier komen men sen van allerlei pluimage. Ze zijn alle maal anders. Dat zie je ook aan hun rijstijl. Hoofdzaak voor hen echter is, dat ze zich hier eens lekker kunnen la ten gaan, het jachtige leven voor een ogenblik vergetend. ARNHEM Bij de afrit van Rijks weg 12 is vrijdagmorgen omstreeks 7 uur op de Apeldoornseweg onder Arn hem een ernstig verkeersongeluk ge beurd dat aan de vijftigjarige H. J. C. te Riele en de 31-jarige H. Th. dap pers uit Twello het leven heeft gekost. De mannen zaten voorin de bus. die werd aangereden door een de afrit af komende vrachtauto beladen met ste nen. Het busje werd aan de voorzijde totaal vernield en de twee mannen kon den slechts met grote moeite door poli tie en brandweer worden bevrijd. Ach ter in het busje zaten nog twee man nen. De een werd licht gewond, de an der kwam met de schrik vrij. Ook de bestuurder van de vrachtauto bleef on gedeerd. MUNCHEN De Olympische Spelen 1972 in München worden van 26 augus tus tot en met 10 september gehouden, zo deelde het organisatiecomité vrijdag mee. Voor het eerst wordt in 21 takken van sport strijd geleverd om de me dailles. In tegenstelling tot de Spelen van Mexico wordt de atletiek in het tweede deel van de Olympiade verwerkt. Het zwemmen staat in het begin van het programma. De indeling ziet er als volgt uit: openingsceremonie: 26 augustus; atle tiek: 31 augustus tot 9 september (rust dag op 5 september); voetbal 27 augus tus tot 1 september, alsmede 3, 5, 7 en 9 september; hockey: 27 augustus tot 9 september (rustdag op 5 september); roeien: 27, 29 augustus en 31 augustus tot 2 september; kanovaren: 30 en 31 augustus; schieten: 27 en 28 augustus en 30 augustus tot 3 september; boog schieten: 4 tot 7 september; zeilen: (in Kiel) 29 augustus tot 5 september (rustdag op 2 september); paardrijden: 29 augustus tot 1 september, 3 septem ber en 5 tot 8 september en 10 septem ber; wielrennen: 29 augustus, 31 augus tus tot 4 september en 6 september; moderne vijfkamp: 27 tot 31 augustus; zwemmen: 27 augustus tot 4 septem ber; turnen: 27 augustus tot 1 septem ber; boksen 27 augustus tot 9 septem ber (rustdag op 8 september); gewicht heffen: 27 augustus tot 4 september; worstelen: 29 augustus tot 2 september en 5 tot 9 september; judo: 27 augus tus tot 1 september; basketbal: 28 augustus tot 8 september (rustdag op 1 en 5 september); volleybal: 28 augus tus tot 8 september (rustdag op 31 augustus en 4 september); handbal: 1 tot 9 september (rustdag op 4 en 8 september; schermen: 29 augustus tot 8 september; slotceremonie: 10 septem ber. ADVERTENTIE A Skelteren: heerlijke ontspanning. in de bossen. Van alles is mogelijk". Het circuit in Eefde heeft geen eigen club. Er zijn echter wel plannen in die richting. De meeste „eigen rijders" die in Eefde hun rondjes draaien ko men uit Twello, Arnhem of Nijmegen. De anderen huren er één. Zes skelters staan altijd in topconditie gereed. De baan is het hele jaar geopend. Uiter aard is het 's winters een stuk rusti ger. De Waard: Dan krijg ik eindelijk rust. Heerlijk, 's Zomers kom ik daar niet aan toe. Moeders schoppen hun brave zonen hierheen. Lekker rustig thuis. Maar ik zit er mee. Niet erg hoor. Maar het is soms wel een gek kenhuis". Als we de herkomst van de skelter willen gaan opsporen moeten we terug naar de oorlog in Korea. De soldaten schijnen daar moeilijkheden gehad te hebben met het vervoeren van de mu nitie naar het front. De grote trucks konden er niet komen. Vandaar het idee om een klein wagentje te bouwen, dat snel de voorste linies kon bereiken. Van Amerika is de sport overgewaaid naar Europa, waar ze vooral in Enge land, Frankrijk, België, Italië en West- Duitsland veel aanhangers heeft. In het begin werd er veel gepionierd met ei- genbouwmachines, waarop allerlei soorten motoren zaten. Langzaam maar zeker is de skelter geperfectio neerd. Ruime aandacht wordt besteed aan de eisen. De meest voorkomende motoren, die de mini-race-wagentjes voortstuwen, zijn de Parilla, de Bf.M. Astra en de Mc. Culler. De wedstrijd machientjes hebben een motor met een inhoud van 100 cc, die goed is voor zo'n 1400 tot 1600 toeren. De toerental len worden echter nog steeds opge voerd. Al heel wat topcoureurs zijn in een skeltertje begonnen. Om er een paar te noemen: Hezemans, Boshuis, Swart, Stalduinen. „We hebben een drukke zomer ach ter de rug", zegt Cornelis de Waard, ROME De Westduitser Peter Wei land en de Fransman Bernard The- bault komen op 29 november in Kiel tegen elkaar in de ring met als inzet de vakante Europese titel in het zwaargewicht. De titel in deze klasse is de Engelsman Henry Cooper kort geleden ontnomen, omdat de Brit zijn titel wegens ziekte niet kon verdedigen. DEN HAAG De officier van Jus titie, mr. A. W. Rosingh, heeft voor de Haagse rechtbank gisteren drie maan den gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tyd van twee jaar gevorderd tegen de 60-jarige rechter mr. H. G. R. uit Haarlem we gens het veroorzaken van een dodelijk verkeerongeluk, terwijl hij iets te veel gedronken zou hebben. Het ongeluk ge beurde 21 februari vorig jaar op de Zuiderhoutlaan te Haarlem. Drs. J. W. Verburgt, als scheikun dige verbonden aan het gerechtelijk la boratorium in Den Haag, had op de avond van het ongeluk, op aandrang van de Haarlemse politie nog het alco holpromillage in het van mr. R. afge nomen bloed bepaald. Dit was, volgens de proeven, tenminste 1,05 0/00. terwijl hij hevig aan zijn pijp trekt. „Ik ben moe van de spanningen van an deren. De mensen komen zich hier af reageren en dat vergt veel van je. Overigens is er een stijgende lijn in de belangstelling. Op topdagen heb ik wel 120 rijders". Wel eens ongelukken gebeurd? „Nee, nog niet meegemaakt. Maar laat ik het afkloppen". Dure sport? „Ja, maar welke sport is niet duur. Voor een hob by hebben de meesten veel geld over. Een goede skelter uit Amerika of Ita lië komt je toch gauw op zo'n 2000 gul den. Een aardig prijsje, dat wel, maar je hebt ook veel lol van zo'n ding. Voor 120 gulden kup. je hier jiet hele,seizoen mét een eigen skelter racen. Voor dat geld krijg je. er ook nog. een box bij,. De huurskeltérs kosten drie gulÖen per vijf ronden; voor twee tientjes mag je een half uur van de baan gebruik ma ken". Cornelis de Waard voegt er di rect aan toe, dat hij het liefst mensen heeft, die sportief zijn ingesteld. Zowel op het circuit als in de pit. „Ze moe ten goed met elkaar overweg kunnen. Het moet zuiver ontspanning zijn. Want daar komen ze tenslotte voor". DEN HAAG De commissie van be roep van de KNVB heeft besloten de aan de Feijenoordspeler Wim van Ha negem opgelegde schorsing van drie wedstrijden voorlopig op te schorten. De commissie, die oorspronkelijk vandaag een beslissing zou nemen over het beroep van zowel Van Hanegem als van de heer H. J. van Dalen, gede legeerde van het bondsbestuur, tegen de aan Van Hanegem opgelegde straf, heeft de behandeling van het beroep uitgesteld, omdat een juiste behande ling niet op korte termijn mogelijk is. Aangezien men Van Hanegem het „voordeel van de twijfel" heeft gege ven, is besloten zijn straf voorlopig op te schorten. SL DEN HAAG De eerste wedstrijd tussen AC Milan en Feijenoord, die 12 november in Milaan wordt gespeeld, zal worden geleid door de Westduitse scheidsrechter Hans-Joachim Wey- land. Zijn landgenoten Walter Esch- weiler en Paul Kindervater zijn aange wezen als grensrechters. DEN HAAG Feyenoord-manager Guus Brokx was big verrast met de eerste uitspraak van de commissie van beroep in de zaak-Van Hanegem. Verrast, maar vooral biy. Hy vertelde „Nadat ook de KNVB beroep had aangetekend tegen de beslissing van de strafcommissie mochten wy verwachten, dat de commissie van beroep er iets aan zou doen. wy zyn verrast door de snelle uitspraak van de com missie en biy met het opschorten van de straf. Het lykt my een winstpunt dat er uitstel is gegeven, omdat de commissie van beroep dat meestal slechts doet wan neer er het vermoeden bestaat dat men tot een voor de gestrafte gunstiger uit spraak komt. De commissie van beroep kent nu ook de stukken. Hoewel ik in grote ïynen myn kritiek op de strafrechtspraak in de KNVB handhaaf, heeft de beslissing van de commissie van beroep my de voldoening gegeven dat over Van Hanegem by de tweede behandeling van z'n zaak waarschyniyk gunstiger en, dacht ik, ook redeiyker zal worden geoordeeld. Toen ik Van Hanegem de beslissing mee deelde werd hy eerst eventjes stil en daarna duidelyk merkbaar biy. Dat zyn wy ook, omdat er weer een kans is dat hy ook AC MilanFeyenoord kan meemaken". DEN HAAG Opnieuw is een prominente volleybalcoach teleurgesteld ver trokken. Na Hidde van der Ploeg, die in de vorige competitie AMVJ naar de landstitel voerde, is het nu de Hagenaar Henk Hoogerwaart. Hij was het, die eerst DES en later Blokkeer naar vele nationale titels voerde en met Blokkeer ook in toernooien om de Europa-Cup tot fraaie successen kwam. AMVJ schoof Van der Ploeg terzijde, omdat het zijn eisen te zwaar vond. Van der Ploeg vond alleen een Nederlands kampioenschap voor AMVJ niet voldoende. „Er zit meer in die jongens, er valt meer te bereiken. Als er intensief wordt getraind, kan ik het Oosteuropese ni veau benaderen." Maar de spelers van AMVJ dachten anders dan hun bekwa me coach. Zij onderstreepten wél de kwaliteiten van Van der Ploeg, maar zij vonden zijn eisen voor amateurs te veel. Het contract van Van der Ploeg werd niet verlengd. Onder leiding van de spelers Korsloot (coach) en Trompetter (trainer) gaat AMVJ voor de tweede maal het avon tuur rond de Europa Cup tegemoet. De illusie van Van der Ploeg met een Nederlands clubteam op hoog interna tionaal niveau mee te spreken ver vloog. Henk Hoogerwaart, die al zo'n twin tig jaar meeloopt, is met een clubteam wèl reeds tot voortreffelijke prestaties gekomen. Met hetzelfde Blokkeer, dat hem nu zo bitter teleurstelde. Dat de Hagenaars in de vorige competitie de titel aan de AMVJ-ers moesten laten tilde hij toen nog niet zwaar. Hij kende met Blokkeer de zorgen van het toer nooi om de Europa Cup en van de va derlandse competitie ging geen enkele inspiratie uit. Alleen AMVJ was maar een tegenstander van niveau. Hooger waart hoopte en vertrouwde er op, dat het dit seizoen weer beter zou gaan. Snel kwamen er echter teleurstellin gen. Bij de ploeg waarmede hij de nieuwe competitie moest ingaan, ont braken de vertrouwde namen van Joop Tinkhof en Jacques de Vink. Zij ver trokken naar HVS in Haarlem. Hooger waart had het er moeilijk mee. Er circuleerden geruchten over geronsel en betaling. Tinkhof en De Vink ont kenden. Zij wilden het alleen wat rusti ger aan gaan doen. Voor Hoogerwaart zeiden zij achting te blijven koesteren. En de uittocht bij Blokkeer was hier mee nog niet compleet. Ook Ton Zwa gers en Wim Hoeboer keerden de ver eniging van voorzitter Piet van Iterson de rug toe. Zwagers ging naar stadge noot HML en Hoeboer terug naar AMVJ, waar hij nu aantoont, dat het jaar bij Hoogerwaart hem geen kwaad deed. Wat bleef er voor Hoogerwaart over? Natuurlijk, troeven als Frank Con- standse en Jurriën Kooien, ook een Kranenburg en Brouwer. Blokkeer trof het echter niet. In de eerste wedstrijd moest het meteen aantreden tegen Orawi, dat Hoogerwaart als een grote favoriet voor de titel ziet. Er werd verloren, maar toen prompt daarop Cito en DOS'58 werden geklopt, steeg het vertrouwen weer in Den Haag. Men rekende er op, dat Hoogerwaart rond om Constandse een nieuwe, hechte kern zou formeren en dat Blokkeer toch weer samen met AMVJ om het kampioenschap zou gaan duelleren. Helaas volgde er toen voor Hooger waart een nieuwe desillusie. Tegen SFC werd zijn ploeg in Assen in drie sets onder de voet gelopen. Hoogerwaart vroeg zich af of zijn spelers wel met volle inzet hadden ge speeld. Het kwam in de krant. Jurriën Kooien kon dit evenals enkele van zijn medespelers niet waarderen. Hij zocht contact met Van Iterson, de man waar aan DES en Blokkeer hun successen te danken hadden, en diende zijn ontslag in. Na Hidde van der Ploeg staat nu ook Henk Hoogerwaart bij de heren in de eredivisie buiten spel. En Cito dan? Daarvan is bij nu toch trainer? Hoogerwaart, die nu publici teit schuwt, ontkent dit. Hij geeft toe de Zeistenaren enige malen te hebben getraind. „Maar een vaste verbintenis heb ik niet. Nog niet, zij hebben niet eens voldoende trainmgsgelegénheid. De successen die Cito de afgelopen weken behaalde, heeft het aan zich zelf te danken." Nu Hoogerwaart en Van der Ploeg naast Blokkeer en AMVJ staan, rijst de vraag of de vaderlandse volleybal lers lui zijn en niet genoeg interesse hebben. Hoogerwaart zal ondanks de teleurstellende ervaring van Van der Ploeg bij AMVJ de eerste zijn dit te ontkennen. Hij herinnert zich dan zijn beste jaren bij Blokkeer. Zijn spelers kenden problemen met studie en werk, maar zij gaven zich volledig en train den veel. Hoogerwaart hoopte tegen beter we ten in toch aansluiting te krijgen met de Oosteuropeanen want het moet hem ongetwijfeld mentaal hebben beïnvloed, dat spelers die hij groot maakte, hun diensten bij andere verenigingen gin gen aanbieden. Van der Ploeg, die onlangs in Rus land nog als coach van de nationale jeugdteams optrad en nu belast is met de leiding van het damesteam van AMVJ-Rotterdam, heeft hier ook moei te mee. Hij blijft er op hopen de jon gens te vinden, die hem zullen volgen en met wie hij straks de aansluiting bij Oost-Europa kan verkrijgen. Dat de jongere, maar even eerzuchtige Van AMSTERDAM Dopingcontrole op basis van urine-onderzoek is niet water dicht, hetgeen wel het geval is indien bloedplasma-onderzoek op „dope" wordt uitgevoerd. Dit is de mening van prof. dr. J. M. van Rossum en drs. T. B. Vree van de afdeling farmacolo gie der medische faculteit van de katholieke universiteit in Nijmegen, neergelegd in een artikel van hun hand in het Nederlands tijdschrift voor ge neeskunde. Bij de huidige stand van onderzoek, aldus schrijvers, kan het gebruik van de bekende centraal stimulerende do- pingmiddelen zoals dexamfetamine, methamfetamine en fenmetrazine on omstotelijk worden bewezen door ana- lytisch-chemisch onderzoek van urine monsters. Vals-positieve uitkomsten ten aanzien van de bekende middelen wor den derhalve voor onmogelijk gehouden. Dit wil nog niet zeggen, dat de betrok kene absoluut zeker de aangetoonde stof heeft ingenomen. De van doping verdachte persoon kan de dopingmid- delen hebben ingenomen bij een gele genheid, enige dagen of een week van tevoren. Voorts kan hij een niet als doping bekend staand pharmacon heb ben ingenomen, waaruit door metabole omzettingen een centraal stimulerend dopingmiddel is ontstaan of hij kan frauduleus dopingmiddelen hebben ge kregen. Het is in principe mogelijk, dat de urinemonsters negatief zijn, hoewel de doping heeft plaatsgevonden, indien de urinemonsters op ondeugde lijke wijze worden bewaard of wanneer metabool instabiele middelen worden aangewend. De urineconcentratie als zodanig is geen directe maat voor de bloedcon- centratie, terwijl de uitscheidingssnel- KENSENADA (Mexico) De Ame rikaanse coureurs Richard Smith en Jim Hanyon zijn om het leven geko men toen hun wagen kort na de start van de strijd om de duizend mijl van Californië van de weg raakte. Bij een tweede ongeluk raakten twee coureurs gewond, waarna bij een derde ongeval de Amerikaanse filmster Steve Mc Queen ternauwernood aan de dood ont snapte. Steve McQueen, bekend van o.m, Bullit en The Thomas Crown af fair, raakte met zijn wagen van de weg in een bocht bij San Quitin, maar liep geen verwondingen op. Hij zette later de strijd voort. held van dopingstoffen met de urine dat wel is. Bij het nemen van een monster is het vaak niet mogelijk te weten te komen in welke tijd het urine monster is gevormd, omdat het tijd stip van de vorige urinelozing niet be kend is. Sommige dopingmiddelen wor den met de huidige methoden niet aan getoond, terwijl door inneming van al- kaliserende middelen de nieruitschei ding van andere dopingmiddelen volle dig wordt onderdrukt. Aangezien een atleet normaal zure urine produceert rijst bij 'n basisch urinemonster de ver denking, dat getracht werd de uitschei ding van dope te omzeilen, aldus de schrijvers. In hun inleiding stellen zij o.m., dat het voldoende bekend is dat doping onherroepelijk 'n sportcarrière ruïneert. Het verbod van gebruik van dope is alleen doeltreffend indien bij overtreding hiervan passende straf maatregelen worden getroffen. Hier voor is vereist dat een waterdichte con trole op doping ter beschikking staat en dat nauwkeurig wordt aangegeven wat onder dope moet worden verstaan. De definitie van doping, gegeven door een commissie van de vereniging van sportgeneeskunde, achten de schrijvers aanvaardbaar, maar ze is volgens hen nog vrij vaag. Ook de lijsten van als dope in aanmerking komende stoffen zijn te uitgebreid of geven «en te vage categorie-aanduiding. HENK HOOGERWAART der Ploeg internationaal bij wil blij ven bleek nog kort geleden. Voor eigen rekening reisde hij naar Oost-Duitsland om zich daar te oriënteren tijdens het toernooi om de Wereld Cup. Daar viel veel te leren en dat hoopt hij in de praktijk te brengen. En Hoogerwaart, is die nu voor vol leybal verloren? Wie deze Hagenaar goed kent, weet beter. Hij zal ongetwij feld weer naar voren treden. En dat li nodig, want er bestaat hier een grote behoefte aan trainer-coaches van zijn niveau. De verenigingen zullen hem weten te vinden. Hoogerwaart en Van der Ploeg, twee coaches, twee karakters, eerder rivalen dan vrienden. De een vindt zichzelf ook beter dan de ander. Maar zij hebben toch iets gemeen: volleybal is hun werk, hun hobby, hun passie. DEN HAAG De cyfers van de sporttoto van het afgelopen weekeinde waren: aantal deelnemers 834.542; bru to inleg: f 1.809.936,90; totaal pryzen- bedrag: f814.427. Eerste prys: f 244.441,60, er waren 18 deelnemers met dertien juist voorspelde uitslagen, die elk bruto f 13.574 ontvan gen. Tweede prysf 162.894,40, er waren 648 meldingen van twaalf goed, ieder ontvangt f 251,30. Derde prys: f 244.441,60, 7803 meldin gen, ieder ontvangt f 31,30. Extra prys: f 162.894,40, 2123 deelne mers met de eerste acht uitslagen goed, ieder ontvangt f 76,70. DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Boks Bond heeft op ad vies van zijn nationaal technische com missie besloten opnieuw een central® training in te stellen. De leiding van de training is in handen gelegd van NTC- lid Rinus Krijger. In verband met de voorbereiding op de wedstrijd tegen een Tsjechisch se lectie-team op 24 november in Den Haag zijn voorlopig drie bijeenkomsten vastgesteld, die van vrijdagavond tot zaterdagmiddag in de sportschool van de legeplaats Ossendrecht worden ge houden. De selectiegroep is als volgt samengesteld Veder: Te Paske, Roesla; licht: Doo- renbosch, De Vos en Bok; lichtwelter: Schulte, Waterman, Duits en Siwaletti; welter: Zwezerijnen, Van Diggelen, Bleus en Sangen; zwaarwelter: v.d, Driessche en Richardson; midden: v.d. Broek, v. Ispelen en Berger; halfzwaar: Verstappen en Smit; zwaar: Thoonen, Nikkelen-Kuyper en v. Houten, In „Langs de lijn", het sportpro gramma van de NOS-radio, wordt mor gen (14.30 tot 17.00 uur en 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum I) aandacht besteed aan het betaald en het ama- teurvoetbal.Verder komen aan de or de: Paardenkoersen op Duindigt en in Groningen. Uitslagen hockey, korfbal en zaal handbal. Samenvattend verslag van de alge mene ledenvergaderingen van de KNVB, die zaterdag worden gehouden. De NOS-radio zendt woensdag 5 no vember van 20.30 tot 22.05 uur via Hil versum II een rechtstreeks verslag uit van de interland-voetbal wedstrijd Ne derland Engeland, die die avond in het Olympisch Stadion in Amster dam wordt gespeeld. Verslaggevers zijn Dick van Rijn en Wim Hoogen- doorn. De NOS-televisie brengt om 23.00 uur via Nederland 1 een samenvatting van deze wedstrijd. Commentator is Koen Verhoeff. ROME De 49-jarige Amsterdam mer J. Groningen is tijdens een uit stapje op de vulkaan de Etna op Sici lië verdwenen. Hij had zich reeds woensdag van een groep toeristen af gescheiden om de noordoostelijke kra ter, die thans werkt, te bezichtigen.

De Vallei | 1969 | | pagina 9