Vallei wisselbeker dit jaar voor EHBO-ploeg uit Eist Jeugd uit raadhuis verwijderd TIP bracht „Spel met 't thriller noodlot" Twee zusjes met auto te water en verdronken Ziekenverpleging in Scherpenzeel kreeg 1000 gulden BSM-bus liep uit het „spoor" Bingo-avond druk bezocht Kanaries gestolen ortnieuws Pa tr ia-zege op Unitas Veiling Resteren Wedstrijden in R.-K. Sparta had veel moeite met Redichem Clubavond van Voordrachten voor NPB in Leersum y.v. „ScherpenzeeF' Oliebollenactie van Rijnkanters werd n succes Personenauto bij uitrit geramd Afsluiting van W ageningselaan DVSA hleei koploper bij Veel doden in weekeind BIJ BEZICHTIGING VAN NIEUW WIJKGEBOUW Eerste veldrit Valleirenners Candia stond voor te stugge verdediging BILTHOVEN- HDS1-1 Waterhoogten Gehavend DVSA ging ten onder H\ VH in Rhenen boekt 100ste lid SCHIETUITSLAGEN SCHERPENZEEL (ZONDAG) VERLOOR SCHERPENZEEL BRACHT HET NIET VER MAANDAG 3 NOVEMBER 1969 LEERSUM In de R.K. kerk te leersum is tijdens het afgelopen week end door de EHBO-ploegen van de plaatsen Veenendaal, Rhenen, Eist, Amerongen en Leersum gestreden om de Vallei-wisselbeker, die reeds 2 x ge wonnen was door de afd. Leersum. Ditmaal sleepte de EHBO-ploeg Eist de beker in de wacht. Na het openingswoord door de voor zitter dr. Bakker, die diverse genodig den, onder wie de beide wethouders van Leersum, hartelijk welkom heette, tra den de wedstrijdploegen tegen elkaar in het strijdperk. Er was een ongeval geënsceneerd. Bij het repareren van een bromfiets ver wondde een man zich zo ernstig, dat een deel van zijn vinger werd afge rukt. Een toesnellende helper kwam te vallen en kreeg een verstuikte pols. De opdracht werd vertolkt door zoge naamde Lotus-patiënten. De ruimte in de kerk, de kamers er bij waarover de EHBO-ers de beschik king hadden, heeft bewezen dat zij voor veel doeleinden geschikt is. In de nabeschouwing die dr. v. Bijs- terveld gaf, bleek dat er beslist fouten OPHEUSDEN Sparta, dat in de thuiswedstrijd tegen Redichem voor rust een 2-0 voorsprong bereikte, heeft nog veel moeite gehad om met 3-3 ge lijk te kunnen spelen. Voor deze wed strijd miste Sparta doelman Van Eist voor wie Wevers onder de lat kwam te staan en Akkerman voor wie D. v.d. Kolk moest invallen. Voor rust werd het een aantrekkelijke wedstrijd. Sparta, meestal van uit de verdediging aanvallend, zag kans om Redichem z'n wil op te leggen. In de 11e minuut had Sparta succes toen Winkel man uit een voorzet van Schaap de score opende, 1-0. Redichem kreeg hierna enkele goede kansen, maar faal de in de afwerking. Het spel golfde op en neer en voor Sparta, dat te veel door 't centrum speelde, was Van Ernst het grote struikelblok in de Redichem- verdediging. Steeds weer was hij het die de Sparta-aanvallen af wist te slaan. Vlak voor rust was het toch weer Winkelman die uit een pass van Gerrit sen Sparta op 2-0 bracht. Na de rust werd Redichem sterker. Sparta beging de fout te veel te verde digen. Redichem bleef aanvallen maar miste een afwerker, tot in de 65e mi nuut de Sparta-achterhoede, die ech ter speelde dan voor rust, de opkomen de Ruisch niet aanviel en deze kon on gehinderd kon doelpunten. In de 70e mi nuut kwam Redichem al op gelijke hoogte. Een vrije trap van een grote afstand werd door doelman Wevers in eigen doel geslagen. Redichem rook een over winning en Sparta bleef matig spelen. In de 75e minuut kreeg Sparta de gena deklap. Huibers speelde onnodig de bal met de hand en de niet zo best leidende scheidsrechter kende terecht een straf schop toe, die door van Ernst in een doelpunt werd omgezet, 2-3. Met nog een kwartier te spelen, was het doel man Wevers die op een Redichem-spe- ler inliep. Beiden tuimelden op de grond en de bal rolde tergend lang zaam naar het Sparta doel. Met een wanhopige poging lukte het doelman Wevers nog net voor de lijn de bal tot corner te werken. De scheidsrechter, vanaf het middenveld, wees naar de middenstip en kende een doelpunt toe maar op advies van de grensrechter keurde hij dit doelpunt ook weer af Sparta iets gesteund door dit succesje ging weer even tot de aanval over en uit een corner vlak voor tijd was het Huibers die uit een scrimage voor het Redichem-doel Sparta nog juist aan de gelijkmaker kon helpen. 3-3. gemaakt waren en dat de taak van de EHBO-er niet gemakkelijk is. Daarna volgde de prijsuitreiking. Wethouder A. van de Bogert deelde de ze met een toepasselijk woord uit. De eerste prijs ging naar Eist met 160 pun ten, 2e Rhenen 133 pnt., 3e Amerongen 130 pnt., 4. Leersum 110 pnt., 5e Vee nendaal 90 pnt. Mevr. Schinkel -r~van Rhenen, vele malen zelf winnaar van de leidersprijs, deelde deze nu uit aan de leidster van Eist, mevrouw Van der Kreeft. LEERSUM De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen te Leersum heeft dezer dagen de maandelijkse vergade ring gehouden. De avond werd ver zorgd door mevrouw Boumknecht. Zij hield enkele voordrachten o.a. „de Bontmantel" en „het Oude zilver man netje" van resp. Annie M. G. Schmidt en Anita van Godfried Bomans. Op 11 november is er opnieuw een bijeenkomst in Restaurant „Damlust" te Leersum. Verder is er binnenkort een avondex- cusie naar oZn en Schild. RHENEN Onderaan de Achter- bergsestraatweg-Lijnweg nabij spoor bomen in de lijn Rhenen-Amersfoort, kwamen een BSM-bus en een volkswa genbusje met elkaar in botsing. Er ont stond lichte schade. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. In de bus zaten vrijdagavond militairen van de legerplaats „De Wittenberg", die nog al foeterden over het oponthoud, dat enige tijd van hun vrije weekeinde afknabbelde. SCHERPENZEEL De voetbalver eniging Scherpenzeel hield vrijdag avond een geslaagde clubavond in ho tel „De Prins". Er was een grote op komst en de volgende prijswinnaars kwamen bij cte verschillende wedstrij den uit de bus: Schud jassen: E. den Hartog 62 pun ten. J. Jansen 62 punten. R. Tins 61 punten. W. Wagensveld 59 punten. Klaverjassen: M. Groeneveld 5224 punten. G. Veer 5066 punten. A. Hoefak ker 4886 punten. K. v. Schaik 4541 pun ten. G. v. Ekris jr. 4444. Biljarten: G. v. Ekris jr. 47 punten E. Klarenbeek 43 punten. D. v. d. Kaa 42 punten. <31 RHENEN Zaterdagmiddag ontdek te de rijkspolitie dat de jeugd in de enorme kluiskelder van het voormali ge raadhuis aan de Vismarkt, dat op instorten staat in afwachting van een restauratie (of niet), een knus hoekje had gemaakt. Er stond een tafel met stoelen, op de tafel brandde een kaars, er stond een transistor en tijdens het politiële bezoek troffen de dienaars van Hermandad, er twee jongens en een meisje aan. De politie is van plan om er definitief een eind aan te maken. De kelder zal regelmatig in de patrouilles worden opgenomen. Vermoe delijk zal er van gemeentewege iets aan worden gedaan, dat men er niet meer in kan kruipen. Dat was nu wel mo gelijk door een gebroken ruit. De aan wezige jongelui werden snel verwijderd. RHENEN De afdeling Rhenen van de Nederlandse vereniging van Huis vrouwen meldt, dat het tweehonderdste lid is geboekt. Het is geworden mevr. Van den Berg- van Doorn uit de Heren straat. Het ledental van 200 was een streefgetal voor het eerste lustrum. De vereniging groeit zo hard, dat het nu al is bereikt. Ook dit jaar wil het bestuur weer me dewerking verlenen aan de verkoop van kinderpostzegels. Het is de bedoe ling dat steeds twee dames in de hal van het postkantoor postzegels en al lerlei kaarten verkopen te bate van het kind. Mevrouw Schaapman heeft, de leiding, maar de dames die willen mee werken kunnen zich opgeven bij mevr De Bruin, tel. 2288 en dan wel tussen 6 en 7 uur. Het gaat om 4 maal 5 dagen in de periode van 11 november tot en met 21 november en van 8 december tot 23 december. De dames hebben ook contact opgenomen met de besturen van andere vrouwenorganisaties in Rhe nen en van enkele hebben zij reeds toe zegging tot medewerking gekregen. ELST De oliebollenactie, die wan delsportvereniging De Rijnkanters za terdag organiseerde, is bijzonder suc cesvol verlopen. Dit in tegenstelling tot sombere voorspellingen nadat erop zaterdag 18 oktober j. 1. door een wan delsportvereniging uit Lienden „De Beuktrekkers" op nogal unfaire wijze in Eist oliebollen werden verkocht. De Beuktrekkers bracht oliebollen na melijk onder de naam De Rijnkanters aan de man zodat de laatste zich al bij voorbaat gedupeerd voelde. Voorzitter H. Spies is evenwel meer tevreden over de verkoop van afgelo pen zaterdag. Glunderend zegt hij: „Wij hebben nu alle oliebollen kunnen ver kopen terwijl dat andere jaren lang niet altijd het geval was. ELST Het was zaterdagavond in hotel De Stuyvenberg, het clubhuis van v.v. Musketiers bijzonder druk. Talrijke leden en donateurs, vergezeld van hun dames, waren naar het club huis gekomen om de eerste bingo avond van dit seizoen bij te wonen. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het bekende „The River Trio". De ontspanningscommissie had voor prachtige prijzen gezorgd, zodat menig een met een leuke attractie huiswaarts keerde. Tijdens de avond, waar een bijzon der prettige en vrolijke stemming heers te, werd ook nog een verloting geor ganiseerd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het St.-Nicolaasfeest voor de pupillen. VEENENDAAL Tijdens het afge lopen weekeinde zijn bij de heer Van de W. in de Sav. Lohmanstraat in Vee nendaal, 20 kanaries gestolen. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. De zogenaamde Harzer-kanaries zijn ge ringd en dragen het kweeknummer 1710. Een dag voor de diefstal had de heer Van de W. zijn kanaries in een advertentie te koop aangeboden. RHENEN Vrijdagavond ramde een passerende personenauto, bestuurd door de heer H. uit Amerongen, de in de gevaarlijke bocht bij „De Tang" aan de Utrechtsestraatweg uit een uitrit komende personenauto, bestuurd door de heer ir. B., wonende aldaar. De auto van de heer H. was praktisch volkomen vernield en moest, worden weggesleept. De wagen van de heer B. werd 50 m het land in geslingerd en was bijna niet beschadigd. Niemand liep letsel op. De heer H. verklaarde de auto van de heer B. niet te hebben gezien. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: dat, in verband met de uitvoe ring van werkzaamheden de Wagening- selaan, voor zover gelegen tussen de Groeneveldselaan en de Rauweveldse- weg, tijdelijk is gesloten verklaard voor alle motorvoertuigen. De gesloten verklaring zal gelden vanaf heden tot 1 februari 1970 of zo veel korter als mogelijk, dan wel zoveel langer als nodig mocht blijken te zijn. Veenendaal, 3 november 1969. B. en W. voornoemd: de secr. Van Manen, de burgem. Ant. de Ruiter, (l.b.). SOHERPENZEEL De leden van De Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week de volgende resulta ten met buks op 12 meter. M. Berendse 95. P. Engelenburg 94. C. Valkenburg 91. A. ter Burg 89. A. v. Eist 89. A. C v. Dusschoten 88. K. Schepel 88. A. Valkenburg 87. J. Koud- ijs 86. G. La Bastide 84. J. v. Eist 84. T. Rustenhoven 84. H. Methorst jr. 82. G. Geskes 81. H. Pater 79. P. ter Burg 79. A. v. Garderen 79. .T. Visser 78. W. v. Leuveren 76. W. Klumpenaar 73. H. W. Navest 71 en G. v. Ginkel 65. De Scherpenzeelse schietvereniging zal ook deze winter weer meedoen aan de postwedstrijd van de Schietkring Gelderse Vallei. Op de eerstvolgende Oefenavond word hiermede begonen. '"■y' ZEIST Het Veenendaalse Unitas heeft zijn tweede nederlaag geleden in Zeist tegen Patria. Beide ploegen speek- den beneden hun normale vermogen. Gehinderd door de straffe wind pro beerden beide teams acceptabel voetbal aan de toeschouwers voor te schotelen. Gesteund door hun supporters onderna men de gastheren talrijke aanvallen. Van de 45 minuten was Patria 40 mi nuten in de aanval, evenwel zonder tot scoren te komen. Pas in de 43e minuut maakte de rechtsbuiten gebruik van een misverstand in de Unitas-achter- hoede en bracht de stand op 1-0. Na de rust maakte Unitas direct ge lijk door een doelpunt van Molmans. Terwijl de Unitas-supporters dachten dat hun ploeg op de overwinning af ging, kwam in de 60e minuut het be slissende doelpunt aan de andere kant. AMERONGEN Zondag werd op de Burgwal de bijzonder belangrijke wedstrijd lussen DVSA en Hoogland gespeeld. Hoogland als koploper en DVSA als goede tweede. Het was voor de Amerongers zaak te winnen, omdat anders de aansluiting verloren zou gaan. Het begon goed. Scheidsrechter Meij er uit Zeist had nog maar amper geflo ten of C. van Ommeren kreeg een schitterende kans om Amerongen op 10 te zetten. De bal belandde echter in handen van de doelman. DVSA daar entegen kwam enkele malen ook goed weg door missen van kansen door de Hoogland-aanvallers. Breeschoten en zijn mannen uit de achterhoede konden het deze middag bijzonder goed klaren. In het bijzonder J. Veenhof speelde een uitstekende wedstrijd. Deze middag bleek, dat deze aanvaller een betere partij speelt als verdediger. Vanuit de achterhoede werden een aantal leuke aanvallen opgebouwd, maar in de voorhoede strandde men te vaak. Toch waren de beste kansen voor DVSA, maar schoten mislukten of werden gestopt door de goede Hoog land-doelman. Na de rust eenzelfde spelbeeld al kreeg later in de wedstrijd Hoogland het middenveld in handen. Doelman Van Brenk was inmiddels wegens een blessure vervangen door P. Haast. Kansen kwamen er over en weer en het geheel werd wat harder. De scheidsrechter hield de touwtjes echter goed in handen en problemen deden zich niet voor. Juist drie minuten voor het einde kreeg W. Keiman nog een droomkans om beide punten in Amerongen te hou den, maar de bal ging over. De stand bleef 00, een resultaat waarmee bei de ploegen bijzonder tevreden konden zijn. SCHERPENZEEL Het zondagelftal van Scherpenzeel heeft het in de uit wedstrijd tegen BDC in Soest niet ver der kunnen brengen dan een 2-1 ne derlaag. Een sportief duel, waarin op het laatste moment aan Scherpenzeel nog 'n gelijk spel ontging. In de laat ste seconde loste Visser een schot dat doelman Van Tiene niet kon stoppen, maar de scheidsrechter floot toen de bal onderweg was In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd met wisselende kan sen. In de 17e minuut profiteerde L. Denners van een dekkingsfout in de Scherpenzeel-verdediging en gaf met een goed gericht schot BDC de lei ding. Wel probeerde een van de Scher penzeelse verdedigers de bal nog met de hand te stoppen', maar dit mislukte en BDC had de leiding. Wel kwam G. Vermeulen alleen voor de doelman, maar hij kreeg de bal verkeerd op zijn schoen. Even later omspeelde dezelfde speler de doelman weer, maar de scheidsrechter had hands geconstateerd. In de 5e mi nuut na rust was het 2-0. Er kwam een hoge voorzet van links, die doel man Rotte probeerde te onderschep pen. Dat lukte niet en het was 2-0. Scherpenzeel begon feller te spelen en er kwam meer druk op het BDC- doel. Een fraai schot van W. v. Oos trum trof ver buiten het bereik van de doelman de lat. Heel Scherpenzeel ging nu naar vo ren en 5 minuten voor het einde nam Teeuwis een hoekschop en de naar voren gekomen Hocfakker kopte de bal fraai in, 2-1. Scherpenzeel trachtte nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar het doelpunt kwam een onderdeel van een seconde te laat en het moest met een nederlaag genoegen nemen. HAARLEM Twee Haarlemse meisjes van 21 en 23 jaar oud zijn gis ternacht verdronken nadat hun auto door 't hek van de Langebrug in Haar lem in het water was gereden. De slachtoffers zijn C. en W. Moehringer. De bestuurster van de auto schrok waarschijnlijk toen op de brug een te genligger naderde en week te scherp naar rechts uit. Drie mensen sprongen de auto na toen die in het water ver-» dween. Zij kregen de portieren echter niet open. De brandweer bracht de auto korte tijd later op het droge. De meisjes waren toen al overleden. VENLO Op de Herungerweg in Venlo is vanmiddag een personenauto, waarin vijf jonge Duitsers uit Düssel- dorf zaten, door onbekende oorzaak van de weg geraakt en tegen een boom gereden. De bestuurder, de 23-jarige H. Stolte, werd bij dit ongeluk vrijwel op slag gedood. Een andere inzittende eveneens 23 jaar werd zwaar ge wond, terwijl drie meisjes, in de leef tijd van circa 20 jaar, min of meer ernstige verwondingen opliepen. TER APEL De 68-jarige mevr. V. Vroom uit Vlagtwedde is vanavond in Ter Apel om het leven gekomen. Toen zij op het busstation aldaar ach ter een bus langs liep om erin te stap pen, reed deze bus achteruit en kwam de vrouw onder de wielen terecht. AMSTERDAM De 17-jarige Am sterdammer R. Helder, die gisteravond laat bij een ongeluk betrokken was, is aan zijn daarbij opgelopen verwondin gen overleden. De heer Helder, die RENSWOUDE Zaterdagavond pre senteerde de toneel-vereniging T.I.P. aan het Renswoudse publiek de thril ler in drie bedrijven van E. Williams „Spel met het noodlot De hoofdrol in dit stuk was toege dacht aan Lo Veenstra uit Rhenen, die dc schatrijke freule in een rolstoel voor treffelijk speelde. Het stuk speelde zich af in een land huis, waarin een nichtje van de freu le Olivia Grayne (Jo Vaassen) tot taak had tante voor te lezen. Ook was in het huis aanwezig een vriend van Oli via, die eigenlijk wel met haar zou wil len trouwen, maar waar Olivia geen zin in had. Dan verschijnt ten tonele een zekere Danny die piccolo is in Hotel Tel boys (Piet van Manen) deze weet zich zo bij de freule op te dringen dat hij alle mogelijke- klusjes voor haar mag op knappen. Maar in diezelfde tijd is er in het hotel een moord gepleegd waar voor men nog geen dader heeft kun nen aanwijzen. Danny wordt verdacht, maar een bewijs is er niet. De ontknoping volgt later, als hij de freule, door een kussen op de mond te drukken, van het leven berooft en daarna meent dat hij nu heer en meester is. Als later de politie Danny meeneemt, blijkt er van eer en rijkdom niet veel meer over. Van de spelers mag nog genoemd worden, mevrouw Jo v. d. Polv. d. Broek, die als altijd haar rol met hu mor wist te brengen. Na afloop bedankte burgemeester Ho- sang alle spelers en overhandigde de dames bloemen. Tot slot vond de verloting plaats met als hoofdprijs een worstmand. SCHERPENZEEL De Wilhelmina Ziekenverpleging in Scherpenzeel heeft een cheque van f 10.000,van het comité Kinderpostzegels Nederland ontvan gen. De cheque werd vrijdagavond overhandigd door mevrouw J. Lammers uit Barneveld tijdens de bezichtiging van het nieuwe wijkgebouw. De voorzitter van de Wilhelmina Ziekenverpleging, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg nam de schenking in ontvangst en toonde zich daarbij merkbaar verrast, maar vooral ook dankbaar. Burgemeester J. Hey van Scherpen zeel hield tijdens de bezichtiging een korte toespraak. Hij roemde het werk van de ziekenverpleging en vond dat de instelling niet meer uit de Scherpenzeel se samenleving kon worden wegge dacht. Vooral de sterke groei van het ledental (in 1960 1000 en thans 1400) was daar volgens de burgemeester een duidelijk bewijs van. De heer Hey toonde zich verheugd, dat de ziekenver pleging het nieuwe wijkgebouw met eigen middelen had weten te financie ren. De gemeente meende dit te moe ten waarderen met het aanbieden van een geschenk, een zogenaamde „stalen verpleegster". Het wijkgebouw is efficiënt ingericht. Naast een grote spreekkamer, een wachtkamer en enkele kleinere vertrek ken biedt het woonruimte aan de wijk verpleegster. De wachtkamer van het nieuwe wijkgebouw is tevens te gebrui ken als lokaliteit voor vergaderingen of cursussen. VEENENDAAL Voor de eerste competitie veldrit van de Wielervereni ging „De Vallei Renners" verschenen 12 renners aan de start. Bij de jeugd was Loet van Hamersveld met een lek ke band al voor de start uitgeschakeld. De adspiranten reden vijf ronden. Evert Blotenburg draaide goed met de leiders van de nieuwelingen mee. Arend Langelaar werd uitgeschakeld, toen hij een salto maakte. Ate Atema wist op fraaie wijze tweede te worden. 1. Evert Blotenburg (Leusden), 2. Ate Atema (Barnev.), 3. A. Langelaar (Woudenberg), 4. Ted Sas (Scherpen zeel). De nieuwelingen reden acht ronden. Bert Quint ging in een hoog tempo van start. De sterke Co Janssen wist hem toch te passeren en stond de eerste plaats niet meer af. Quint bleef op de tweede plaats en bewees na zijn ziekte weer in goede conditie te zijn. Ook A. van de Wetering en T. van Dijk wisten goed mee te komen. Rolf Sas en Jan Hoksbergen staakten de strijd. 1. Co Janssen (Rhenen), 2. Bert Quint (Rhe nen), 3. A. v.d. Wetering (Rhenen), 4. Teus van Dijk (Veenendaal), 5. Eep Bos (Renswoude). RHENEN Baarn en Candia '66 wa ren gelijkwaardige tegenstanders. Twee fouten in de Candia-achterhoede wa rm echter ook twee doelpunten, die Baarn voor rust al op 0-2 brachten. Na rust kwamen de Candianen wat meer in het offensief, dat trouwens tot het enige doelpunt leidde (1-2). Een kwartier voor het einde zat er nog wel een gelijk spel in, maar de Candia-aanval kwam niet tot scoren vanwege een stugge Baarnse verdediging. Baarn haalde 'n verdiende overwinning binnen. Gezellig bal van HDS. LEERSUM De sportvereniging HDS te Leersum opende het wintersei zoen met een geanimeerd bal in jacht huis „Damlust". Te merken was dat er in lange tijd geen balavond was ge weest, daar de toeloop uiteindelijk zo groot werd dat de penningmeester veel liefhebbers moest teleurstellen, omdat er geen plaats meer was. Met mede werking van de band „The Evening Stars" uit Lichtenvoorde werd het een zeer genoeglijke avond. Door het suc ces van deze avond, heeft het HDS-be- stuur de volgende dansavond vastge steld op 2 januari 1970. LEERSUM In de wedstrijd van HDS tegen Bilthoven, begon HDS met diverse goed opgezette aanvallen. Ver schillende schoten gingen over of juist naast. In de tiende minuut echter wist Van Rheenen met een prachtig af standsschot HDS de leiding te geven (1-0). Deze vroeg verkregen voorsprong had echter op de meeste HDS-spelers een verkeerde invloed, omdat ze in de res terende tijd gingen spelen onder het motto: ,Ons kan niets meer gebeuren Dit had Bilthoven zeer spoedig door. Enkele schoten van de linksbuiten en de middenvoor toonden het opkomende gevaar. De rust gaf echter nog steeds een 1-0 stand in het voordeel van HDS Na rust een fel aanvallend Bilthoven en nog steeds een zeer lauw spelend HDS. In de 30e minuut gebeurde het dan. Bilthoven scoorde de verdiende ge lijkmaker. Eindstand 11. DEN HAAG, 3 nov. Waterhoogten van hedenmorgen: Konstanz 271 2 Rheinfelden 173 +3; Straatsburg 146 —18; Plittersdorf 279 —4; Maxau 332 —5; Plochingen 116 —1; Mannheim 152 2; Steinbach 130 +7; Mainz 159 14 Bingen 96 3; Kaub 94 3; Trier 227 3; Koblenz 102 +1; Keulen 49 2 Ruhrort 213 —1; Lobith 805 —3; Nij megen 598 —1; Arnhem 644 —3; Eefde IJssel 197 onv; Deventer 104 +4. Monsin 5448 16; Borgharen 3830 10; Belfeld 1079 9; Grave beneden de sluis 501 7. De minst gepeilde diepten in de vaar geul, heden vermeld op de waarschu wingsborden, zijn in centimeters: Mil lingenSt. Andries 220; Pannerden IJsselkop 210; IJsselkopHeveadorp 165; HeveadorpAmerongen 170; IJssel kop—Doesburg 140; Doesburg—Zutphen 150; ZutphenDeventer 170; Deventer Windesheim 180. Nachtvaart is verboden van IJsselkop tot Deventer en van IJsselkop tot He veadorp. op zijn bromfiets op het kruispunt van de Frans Halsstraat en de eerste Jacob van Campenstraat geen voorrang ver leende aan een personenauto, liep bij de botsing ernstig hoofdletsel op. EWIJK Op de Notaris Stephanis- roestraat in de gemeente Ewijk is om streeks kwart voor zes zondag de 61 - jarige opperman S. J. Lemmers uit Ewijk met zijn bromfiets frontaal in botsing gekomen met een personenauto en ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. VENLO De 44-jarige kelner L. Tiggelers uit Venlo is vanochtend in het bij Venlo gelegen Duitse grens- plaatsje Herungen door nog onopgehel derde oorzaak met zijn auto tegen een boom gereden en later aan zijn ver wondingen overleden. VENRAY Zondagmorgen is in het ziekenhuis te Venray overleden de twintigjarige Jose Timmermans uit Len- nen. Zij was duo-passagiere op een bromfiets die zondagavond door nog onverklaarbare oorzaak frontaal botste tegen een andere bromfiets. WEERT Bij een botsing tussen twee personenauto's op de Geuzendijk in Weert is het 10-jarig dochtertje van de familie Bergmans uit Budel om het leven gekomen. HOOGERHEIDE Zondagmiddag is op de weg van Hoogerheide naar Putten de 57-jarige mej. A. van Agt- mael uit Huybergen om het leven ge komen. Zij stak per fiets de weg over en werd door een auto geschept. Zaterdagavond is in het St. Jans ziekenhuis in Weert de zesjarige Bert Linden uit Weert overleden aan de ver wondingen, die hij opliep bij een onge val. Het kind was op bezoek in een pasgeopende textielzaak, waar op de benedenverdieping een zwaar ijzeren hek (gewicht 250 kg) stond. Het jonge tje heeft vermoedelijk aan het gevaar te getrokken, waardoor het uit balans raakte. UTRECHT Langs de spoorbaan bij Soestduinen is zondagmorgen om acht uur het stoffelijk overschot aan getroffen van de 18-jarige R. C. Schoen makers uit Amersfoort. Het is nog niet bekend hoe de jonge man om het leven is gekomen. 's-GRAVENHAGE Een strand- wandelaar heeft zondagmorgen bij 's-Gravenhage het stoffelijk overschot van een man gevonden, dat in zeer vergevorderde staat van ontbinding verkeerde. De politie heeft de zaak in onderzoek. AMERONGEN Zaterdag vond op De Burgwal de ontmoeting DVSA-Wou- denberg plaats. DVSA, gehavend door het gemis van twee spelers die wegens ziekte thuis niet mee konden doen, heeft erg zijn best gedaan maar kon het toch niet bolwerken, tegen de gas ten uit Woudenberg. Binnen vijf minuten was het Wouden berg dat 1-0 scoorde. DVSA vocht te rug maar kon niet voorkomen dat de stand 2-0, 3-0 en bij de volgende aanval zelfs 4-0 werd. Deze stand bleef, on danks moedig volhouden, tot aan de rust gehandhaafd. Na de hervatting was een wat ster ker DVSA dat via snelle uitvallen trachtte terug te komen. Het lukte in eerste instantie niet. Bij een hevige sc rimmage voor het Woudenbergse doel werd door G. de Kroon de bal ingescho ten. Hoewel de bal de doellijn passeer de werd deze door een verdediger van Woudenberg teruggeschoten, belanddt in een kluwen van spelers en werd op nieuw ingeschoten. Opnieuw dacht men dat het een doelpunt was. De scheids rechter had echter gefloten voor een overtreding tegen G. de Kroon, die een trap in het gezicht kreeg. Strafschop besliste de arbiter. A. Henzen plaatste zich achter de bal en deze verdween hard in de benedenhoek. De scheids rechter besliste overnemen. A. Henzen nam opnieuw zijn aanloop en schoot mis. Woudenberg bouwde opnieuw maar de DVSA-achterhoede, ziende dat het beter ging, kon de zaak goed kla ren. Het werd door A. van Tolij 4-1 maar Woudenberg liep toch nog uit tot 5-1. Bij het hinderen van keeper Wilde man liep het even mis. Er werden wat onvriendelijke woorden gewisseld en dat was voor C. Henzen aanleiding handtastelijk te worden, waarop hij door aanvoerder De Bruin terecht van het veld werd gezonden. Een goede be slissing, die vermoedelijk nogal wat na righeid voorkwam. Jammer voor DVSA maar ook deze wedstrijd ging verloren zodat het er nu wel bedenkelijk gaat uitzien. SCHERPENZEEL Het zaterdag elftal van Scherpenzeel heeft het In de uitwedstrijd tegen Zwart-Wit niet ver der kunnen brengen dan een 0-2 ne derlaag. Het was vooral in de eerste helft een fraaie partij. Doordat J. v. Scherpenzeel zich niet erg fit voelde, speelde H. Mandersloot mee. De beide doelverdedigers, die goed werk verrichtten, kregen volop gele genheid hun talenten te tonen. Het was vooral de Zwart-Wit-doelman die het wel eens bijzonder zwaar kreeg te ver duren. Ook doelman Sangers verrichtte vooral in de eerste helft een paar fraaie reddingen. In de 20e minuut was echter een hard schot van A. Westening de doel man te machtig en hij liet de bal glip pen. De scheidsrechter keurde het doel punt af. Een kwartier voor het einde van de eerste helft scoorde Weshuis voor Zwart-Wit (0-1). In de 15e minuut na rust was het weer Weshuis, die een fout in de Scherpenzeel-verdediging goed afstrafte en de stand op 2-0 bracht. Het spel van Scherpenzeel zakte nu iets af, al waren de uitvallen nog bijzonder gevaarlijk. KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt GoudreinetteI 65/75 17-20, 75/85 25-26, 85/95 32; II 65/75 15-16, 75/85 22-25. Cox's Or. Pippin I 55/60 17-18, 60/65 27-30, 65/70 36-40, 70/75 47-50, 75/80 54. Golden DeliciousI 70/80 35-37, II 65/70 19, 70/75 24, 75/80 32. Dijkmanszoet: I 65/75 34-37, 75/85 42-47. Conference I 55/65 42-48, 65/75 48-57. Legiponts: II 55/65 40. I 55/65 47, II 65/75 52, I 65/75 55,

De Vallei | 1969 | | pagina 5