Georg Kessler besloot tot opmerkelijke koers wij Joop Ver bon onttroonde kampioen Riedewald Robeco ging in het defensief Rensenbrink verrast over zijn keus in Oranje Mulder: „Er moet een goed resultaat in zitten 99 Spaarbeweging in oktober sterk omhoog HAARVERZORGING Kessler blijft tegen vet haar hairsprays haarverstevigers haarkleurverstevigers en spoelingen crèmebehandelingen haarherstellers Eén speler van A.C. Milan in Italiaans elftal Tocli roof als motief bij Zaanse moord Personeel Nijma krijgt hulp Overtuiging Voorkeur Optimistisch Opstelling HEF A-elf tal Geen twijfel Prettig met het symbool van klassieke schoonheid Meedogenloos Richmond Trophy Zesdaagse Frankfort Vrijdag wellicht afwikkeling zaak Van Hanegem SPORT IN 'T KORT Ramsey: Wij nemen de wedstrijd zeer serieus PROBEREN PAK, PSP en D '66 Merken in Driebergen volledig samen Haagse taxi duurder GROTE PAKKETTEN AANDELEN VERKOCHT Bij spaarinstellingen 14.9% Sch i lderijendief stal V DINSDAG 4 NOVEMBER 1969 lavona ZEIST In de wetenschap dat zijn contract met de KNVB vrijwel zeker wordt verlengd heeft Georg Kessler aan de vooravond van het duel met de Engelsen morgenavond in het Olympisch Stadion besloten tot een op merkelijke koerswijziging. Tegen die achtergrond valt zijn beslissing te verklaren om de in België spelen de Jan Mulder en Rob Rensenbrink en de jonge Ajacied Rudie Krol (20) in 't Oranjeteam te halen. Ook de aanwijzing van de wisselspelers GerrieMühren en Barry Hulshoff is hiervan het gevolg. ZEIST Het staat vrijwel vast vast dat het contract van Georg Kessler als bondscoach van de KNVB wordt verlengd tot 1974. De onderhandelingen daarover zijn in een vergevorderd stadium. Kessler: „De gedachten over verlenging van het contract heb ben wederzijds vaste vormen aan genomen. Ik werk lekker in Ne derland en ik ben ervan uitgegaan dat ik mijn activiteiten als bonds coach graag zal continueren. De KNVB denkt in dezelfde richting" Jos Coler, als sectievoorzitter der betaalde voetballers heeft za terdag op de algemene vergade ring in Utrecht nog lovende woor den gewijd aan Kessler. Kessler, wiens internationals gaste ren om vijf uur in Zeist bijeenkwamen voor een tweedaagse trainingsbijeen komst: „Natuurlijk betekende de uit schakeling voor „Mexico" een diepe teleurstelling, maar de wedstrijden zelf hebben mij de overtuiging gegeven dat wij er in 1974 in West-Duitsland bij kunnen zijn." „Ik ga nu intensiever dan voorheen de competitiewedstrijden en trainingen bekijken van de in het buitenland spe lende Nederlanders. Ook ga ik nu be ginnen met het kweken van internatio nals, die klaar staan om opengevallen plaatsen in te nemen. Ter illustratie„Om die reden heb ik aan Drost de voorkeur gegeven boven Suurbier die pp grond van zijn erva ring op elk moment kan worden inge zet. Hetzelfde kan worden gezegd van Rensenbrink, die ik in de wedstrijd te gen Bulgarije nog niet wilde opstellen. Hij èn Mulder hebben grotere behoefte in het Nederlands elftal te groeien dan spelers als Moulijn en Van Dijk, die ik uiteraard graag in mijn selectie houd". Overigens had Kessler zich niet ge remd gevoeld bij de keuze van Cruyff en Van Hanegem: „Het dagelijks be stuur van de KNVB heeft mij laten we ten dat ik over Van Hanegem kon be schikken en achtte Cruyff al voldoen de gestraft door hem buiten het elftal tegen de Bulgaren te laten." DEN HAAG De opstelling van het UEFA-jeugdelftal, dat woensdag middag op het stadioncomplex in Am sterdam een oefenwedstrijd speelt te gen Blauw Wit luidt: doel Barth (Fort.) VI.); achter Hil- debrandt (DOS), Neeskens (RCH), Visser (Ajax) en Jongens (De Vole- wijckers); middenRijsbergen (Roo- denburg) en Dekker (Go Ahead).; voor Van Eeden (ADO), Ruiter (Ajax), Bleijenberg (Go Ahead) en Van Mar wijk (Go Ahead). Wisselspelers: Mom (Sparta), Lacroix (Caesar), Trompert (Excelsior), Van Tongeren (RCH), Rep (Ajax) en Mulder (SVV). De bondscoach is met het oog op de toekomst optimistisch gestemd over de mogelijkheden om geregeld over Ren senbrink en Mulder te beschikken. „Eenmalig optreden zou inderdaad niet zinvol zijn. Daarom heb ik bij Ander- lecht en Brugge de bereidheid gepeild om deze spelers vaker af te staan. Beide clubs zijn van plan zoveel moge lijk mee te werken". V.l.n.r. Ruud Krol, bondscoach Kessler, Jan Mulder en Rob Ren senbrink. Over de verrassende keuze van Krol, die zich pas dit seizoen een vaste plaats in het eerste elftal van Ajax veroverde, lichtte Kessler toe: „Over deze speler heb ik onmiddellijk contact gezocht met trainer Michels. Het lag daarna in mijn bedoeling om Krol op 8 oktober in Denemarken te laten spelen met Jong Oranje, maar die wedstrijd heb ben de Denen om organisatorische re denen afgezegd." „Sindsdien heb ik Krol voortdurend laten observeren en met de heer Mi chels heb ik vervolgens gepraat over de vorm en de persoonlijkheid van de ze verdediger. Het ging er vooral om of hij mentaal opgewassen zou zijn tegen een debuut in een wedstrijd met zo'n prominente tegenstander als de Engel sen. Na Feijenoord-Ajax, waarin Krol zeer zelfverzekerd speelde bestond er geen enkele reden tot twijfel meer". ZEIST Rob Rensenbrink (22), enke le weken geleden nog denkend aan na turalisatie tot Belg, toonde zich b(j aan komst in Zeist uitermate verrast over zijn keus in het Nederlandse elftal. „Woensdag kwam de heer Plooyer naar een vriendschappelijke wedstrijd kijken. Ik scoorde drie doelpunten. Zon dag kwam de heer De Vroet even mede delen dat ik gekozen was voor het duel tegen Engeland. Zo hoor je niets, maar plotseling ben je er weer bij. Wel een prettige gedachte trouwens". „Ook als je uitgaat van het feit dat je meespeelt op een tijdstip dat ver- ADVERTENTIE lavona Let op het EGYPTISCHE KOPJE op alle Lavona-produkten, het symbool van klassieke schoonheid. schillende positiespelers vrijaf hebben? Rensenbrink: „Wat wakt het uit. Dat ik gekozen ben is voor mij een teken dat ze me nodig hebben. Tenslotte speel ik en ben ik geen reserve. Kessler is van plan zijn spelers in Zeist twee keer bij kunstlicht te laten trainen. Hij heeft zich verder voorge nomen tijdens de tweedaagse bijeen komst gesprekken te voeren met vooral Suurbier en Van Dijk, wier verwijzing naar de reserves wellicht een beetje hard is aangekomen. „Maar," zo oordeelt Georg Kessler, „ik ga er daarbij wel van uit dat bij topvoetbal sentimentele overwegingen geen rol mogen spelen". ZEIST Anderlechts driftig scorende aanvalsspits Jan Mulder (24), driemaal in ternational, beschouwde zich gisteren in Zeist geenszins als invaller voor de PSV'er Willy van der Kuylen. „Ik was er tegen Bulgarije wat graag bijgeweest. Het had ook gekund, want An- derlecht speelde een bekerwedstrijd tegen een tweedeklasser. Als de heer Kessler zegt dat hij alles heeft ondernomen, om Anderlecht te be wegen mij vrij te geven, dan moet ik zeggen Had ik dat maar geweten. Als ik op de hoogte was geweest, dan had ik zeker meegespeeld". En over Engeland als tegenstander „Tegen de wereldkampioenen spelen is al ge weldig. Als er dan ook nog mogelijkheden zijn om te winnen is dat een extra sti mulans. Voor mijzelf heb ik op papier nog nooit zo'n sterke voorhoede in een Ne derlands elftal gezien. Er moet gewoon een goed resultaat inzitten". De interesse van Jan Mulder om weer naar Nederland te komen is nog altijd groot „Ik zou echt wel weer eens een tijdje in Nederland willen spelen, maar dat kost geld. Anderlecht wil voor mij nog altijd veel geld hebben. Je kunt echter nooit weten". ROTTERDAM Op 13 oktober 1967 zei dt bokser Joop Verbon: „Ik denk nog wel twee jaar nodig te hebben". Gisteravond, in de stampvolle Rot terdamse Rivièrahal, maakte de Utrechtse prof-pugilist in het z waarwei- tergewicht zijn woorden waar. In een van zijn kant prachtig gele verd titelgevecht met de kampioen Ro nald Riedewald onttroonde hij de Suri namer in de achtste ronde door inter ventie van scheidsrechter Krom. Wat was er gebeurd Zeven ronden lang had Verbon zijn superioriteit be wezen. Zeven ronden lang dicteerde hij het duel, waarin Riedewald slchts kon hopen op een lucky, punch een ge lukkige stoot, zoals ze dat in pugilistiek plegen te noemen. Verbon heerste in de ring. Met prach tige linkse stoten, voornamelijk naar het lichaam, bouwde hij regelmatig aan een grote grote voorsprong op punten. Riedewald, gewaarschuwd door zijn trainer en manager Ter Meulen, begon zijn dekking hoofdzakelijk te bepalen tot lever en korte rib. Verbon echter was meedogenloos. En toen de Utrechter in de vijfde ronde, nadat hij zijn tegenstander aan het wankelen had gebracht, de rechter wenkbrauw van Riedewald had open geslagen was het pleit in feite be slecht. Joop Verbon (links) in gevecht met de Surinamer Riedewald. De vraag was nu nog maar, hoelang de Surinamer het zou kunnen volhou den. In de achtste ronde ten slotte maakte arbiter Krom een einde aan de strijd. Verbon had zijn klasse bewe zen; hij werd de nieuwe Nederlandse kampioen bij de zwaar welters. LONDEN Elizabeth Nestier heeft maandagavond in Londen de Rich mond Trophy behouden. De 17-jarige Oostenrijkse kunstrijdster behaalde 1773,4 punten. Op dë tweede plaats eindigde de Britse Patricia Dodd (1731,4 pnt) en de Italiaanse Rita Trapanese (1713,9 pnt) werd derde. De plaatsingen van de Nederlandse meisjes in het eindklassement waren: 19. Lia Does 1.491,1 punten; 22. Wang La Liu 1.439,1 punten; 24. Yvonne Brink 1.379,2 punten. FRANKFORT Vanmorgen was de stand in de zesdaagse van Frankfort: 1. Altig/Renz (Wdl) 187 punten; op een ronde: 2. Post/Sercu (NedVBel.) 202; 3. Oldenburg/Schulze (WD1) 200; 4. Bugdahl/Kemper (WD1) 142; op vier ronden: 5. Tschan/Frits (WD1) 99; op vijf ronden; 6. Bölke/Peffgen (WD1) 65. ROTTERDAM De voorzitter van de commissie van beroep van de KNVB, mr. P. van Bochove, hoopt dat de zaak- Van Hanegem vrijdag kan worden af gewikkeld. Dat betekent dat het nog steeds niet zeker is of Feljenoord in het Europui-Cupduel met AC Milan over Van Hanegem zal kunnen beschikken. Van Bochove: „We wilden eerst pas maandag bij elkaar komen, maar om dat Feijnoord al op zondag naar Italië vertrekt is het beter wanneer er voor die tijd een uitspraak komt. Vanmorgen wordt definitief beslist of het vrijdag kan doorgaan. Waar weer ik nog niet, want we moeten in ieder ge val een ruimte hebben waar we op ons gemak die film kunnen bekijken." De Zweed Bengt Aberg heeft alle drie heats gewonnen in de internationa le Amerikaanse moi ross en is daar mee kampioen geworden. AMSTERDAM Sir Alf Ramsey was gisteravond in het Amsterdamse Hilton Hotel zeer complimenteus over het he dendaagse Nederlandse voetbal. De En gelse coach zei: „Nederland voetbalt beter dan ooit tevoren. Wij nemen de wedstrfjd morgenavond zeer au sérieux". Ramsey wil tot vanmiddag wachten eer hij zijn opstelling bekend maakt. Bell en Mullery zijn licht geblesseerd en hoewel hij optimistisch gestemd is, wil Ramsey het toch nog even bij de training aanzien. „Ik zal zonder twijfel morgenavond beide doelverdedigers, Stepney en Bo- netti, ieder één helft inzetten. Ik ben aan de opbouw voor Mexico bezig en kan ze nu beiden proberen onder moei lijke omstandigheden. Wedstrijden bui ten Engeland zijn voor ons altijd moei lijk", zei hij beminnelijk glimlachend. En: „Wij starten met een 433 op stelling, maar ik weet nog niet of dat zo blijft". Zeer waarschijnlijk zal Engeland mor gen in de volgende opstelling in het veld verschijnen: doel: Stepney en Bo- netti; achter: Wright, Jackie Charlton, Moore en Hughes; midden: Mullery, Bobby Charlton en Bell; voor: Lee, Hurst en Peters. DRIEBERGEN In het kader van de progressieve concentratie is in Drieber gen een werkgroep gevormd, die zich tot taak heeft gesteld voorstellen te formu leren voor een gemeenschappelijk pro gramma en voor de organisatie en vorm van samenwerking van de Partij van de Arbeid, de PPR, PSP en D'66 bij de komende raadsverkiezingen in 1970. In Driebergen hebben genoemde partijen tot volledige samenwerking besloten. DEN HAAG De taxitarieven in Den Haag zijn door B. en W. verhoogd. De eerste aanslag wordt weliswaar met een dubbeltje verlaagd tot f 1,40 voor de ge wone taxi's en f 1,60 voor de garage taxi's, maar de kilometerprijs is ver hoogd met 12,5 cent tot f 0,65. Ook is nu de fooi nog niet bij de prijs, die de taxameter aangeeft, inbegrepen. De nieuwe tarieven worden in rekening ge bracht als dei taxameters zijn omge bouwd, wat over een paar weken het geval zal zijn. ROME In de voetbalinterland tus sen Italië en Wales, een wedstrijd in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap komt slechts één speler van AC Milan uit. Alleen Gianni Rivera maakt deel uit van de Italiaanse ploeg die vanavond in Rome in het veld komt. Linksbuiten Pierino Prati, van wie ook was verwacht dat hij zou worden opgesteld, staat reserve. ZAANDAM De Zaandamse politie heeft bij het onderzoek in de moord zaak op de 54-jarige Duitser Karl Ernst d'Alquen ontdekt dat mevrouw W. Ros- Arts, in wier huis in Zaandam de moord werd gepleegd, een tas en een paarlen collier mist. De voorwerpen verdwenen uit de slaapkamer van het echtpaar Ros. Uit deze kamer werden al eerder een gele elektrische zaklantaarn, die op het elektrisch net kan worden aangesloten en een tas van het slachtoffer gemist. De politie heeft sinds 23 oktober, toen de moord werd gepleegd, een dozijn mannen verhoord, die min of meer vol deden aan het door getuigen opgegeven signalement van de moordenaar. Het waren voornamelijk Duits sprekende buitenlanders, omdat de politie ver moedt, dat d'Alquen door een ongeveer 23-jarige Duits sprekende jonge man is vermoord. Zaandamse rechercheurs brengen thans een bezoek aan Iserloh, in Duitsland, geboorteplaats van het slachtoffer. Gisteren kwamen Duitse politieman nen naar Zaandam met tientallen foto's van vriendjes van het slachtoffer, die homoseksueel was. Getuigen hebben niemand positief kunnen aanwijzen als de vermoedelijke moordenaar. NIJMEGEN Een actiecomité gaat de 750 ontslagen werknemers van Nyma bijstaan. Gisteravond is het opgericht tijdens een bijeenkomst van de PSP, de PPR, PvdA, vakbonden en de Werkende Jeugd. Het comité zal zich ook bezighouden met de werkgelegenheid in en rondom Nijmegen. ROTTERDAM Het Rotterdamse Beleggingsconsortium Robeco volgt momenteel een defensieve beleggingspolitiek. Grote posten aandelen zijn verkocht in vr(J- wel alle landen waarin Robeco belegt. Zelfs het belang bjj de Nederlandse inter nationale fondsen is sterk teruggebracht. Daartegenover zijn de geldmiddelen aanzienlek toegenomen. De directie noemt dit haar reactie op het gehele complex van onrust in de financiële wereld en de rentestijging. Robeco profiteerde voor ongeveer een vijfde deel van haar liquide middelen van de opwaardering van de Westduitse mark. In een tussentijds bericht zegt de di rectie, dat door het complex van on rust dat momenteel in de financiële wereld bestaat, koersverliezen moesten worden aanvaard in Frankrijk, België en de Verenigde Staten. Vrijwel alleen AMSTERDAM De besparingen bij de Rijkspostspaarbank zijn in het ver slagjaar 1968 toegenomen tot f406 mil joen (349 miljoen in 1967). De bij de spaarinstellingen ingelegde bedragen lie ten in 1968 een toeneming zien van 14,9 pet. ten opzichte van 1967. Bij de op nemingen was die stijging 19,8 pet. Bij |fie Rijkspostspaarbank waren die stij- 'gingspercentages respectievelijk 14,7, 14,3 en 14,5. In 1969 werd bij de Rijks postspaarbank f 1724 miljoen ingelegd en f 1519 miljoen opgenomen. Het spaar- verschil bedroeg derhalve f 205 miljoen in 1968 tegen f 174 miljoen in 1967. Het tegoed steeg van f4840 miljoen in 1967 tot f 5246 miljoen in 1968. In 1968 werden 372.000 rekeningen ge opend terwijl er 317.000 werden opge heven. In de loop van 1968 liep de per soneelsbezetting berekend na volle dagtaken terug van 920 tot 850 man. Dit was voornamelijk een gevolg van de nog steeds krappe arbeidsmarkt voor administratief personeel, waardoor het verloop, mede veroorzaakt door een re latief groot aantal pensioneringen, niet ten volle kon worden opgevangen door de aanwerving van nieuwe personeelsle den. in Japan werden koerswinsten geboekt Het belang bij de Nederlandse inter nationale fondsen is teruggebracht van 15,02 tot 11,44 procent van het van f 3,05 tot f 2,87 miljard gedaalde vermogen. In deze groep werden alleen f.60.000 stuks aandelen AKU gekocht. Doordat het geplaatste aandelenkapitaal steeg van f 614,13 tot f 624,54 miljoen, daal de de intrinsieke waarde per aandeel van f 260 tot f 241, waartegenover staat, dat de liquide middelen meer dan verdubbeld zijn van f 167,5 tot f 373 miljoen. Het interimdividend wordt verhoogd van f 4,80 tot f 5,20. Dit wordt op 10 no vember uitgekeerd. Het is echter de bedoeling om het slotdividend met veer tig cent te verlagen, zodat er over 1969 een onveranderd dividend wordt uitge keerd, onvoorziene omstandigheden voorbehouden. Het is de bedoeling dat in maart weer een keuze-dividend wordt voorgesteld. Het aandelenbezit toont een groot aantal wijzigingen. Uit de portefeuille verdwenen: Bataafsche Aanneming, Emba, Haven- en Scheep vaartbedrijven, IHC Holland, Konink lijke Papier, Nedlloyd, Scheepshypo- theekbank, Nederland, VMF en Vette- winkel, terwijl het bezit bij o.m. Bols, Chas Macintosh, Fokker, Gist-Brocades, Van der Grinten, Heineken, NKF en Wessanen werd verkleind. Aan de por tefeuille werden toegevoegd: Wegener, Vredestein, AMEV, Nationaal Grondbe zit, Kluwer, Furness, AMFAS, Natio nale Nederlanden, Simon de Wit en Verenigde Touw. MALOJA Vorige week zijn uit een villa in de Zwitserse plaats Maloja schilderijen van Italiaanse meesters uit de renaissance gestolen die samen ver scheidene honderdduizenden Zwitserse francs waard zijn. Er zijn werken van Titiaan, Tintoretto en Veronese. De die ven hebben de doeken uit hun lijsten gesneden. Eigenaar van de villa is de Milanees dr. Pietro Mosconi. ADVERTENTIE GEKOOKTE SCHELVISROLLEN met kaassaus (4 pers.) 800 g schelvisfilets (4 stuks) 50 g boter of margarine, citroensap, 45 g bloem, 40 g geraspte oude kaas, peper, selderijsaus. De opgerolde filets in 'n ingevette pan met platte bodem zetten. Wat zout, citroensap en zoveel water dat de vis niet onder staat. De vis 10 min. laten broeien. Boter smelten, al roerende bloem toevoegen, vervolgens het visnat tot een gladde massa ontstaat. Saus van het vuur nemenl en kaas met peper en selderijsaus) gelijkmatig toevoegen. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap iryis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag^

De Vallei | 1969 | | pagina 11