Prijsverschil tussen witte pompen en merkbenzine steeds kleiner Prijzen merkbenzine met 1.3 cent verlaagd Pas verschenen boeken ONAzegevierde in duel tegen Terminus Betuwse derby bleef onbeslist Politiek voortdurend kritisch toetsen aan het evangelie Biljarten in de Rijnstreek Krommenie Linoleum V akbondsleider vraagt voor dienstplichtigen vakantietoeslag Negenjarige op zwerftocht Tegenvaller Spanning Plannen Kernprogram Gelderse confessionelen Beter te laat in huis, dan te vroeg in 't ziekenhuis INTERNATIONAAL VERSCHILLEN SHELL 't Kiinkt misschien vreemd, maar voor sommige mensen lijkt de lage prijs van Krommenie linoleum inderdaad een nadeel te zijn. „Ik verdien genoeg om iets duurders te kopen", zeggen die mensen/llduswaarom zou Ik dat dan niet doen?" Heel begrijpelijk, vinden wij. Maar toch ligt er een addertje onder de vloer.Want waar 't uiteindelijk om gaat is niet: wat betaól ik,maar wat krijg ik? Dit ene simpele vraagje maakt meteen duidelijk waarin linoleum zich onder scheidt van andere vloerbedek- kingen.Want linoleum biedt gewoon •méér dan u ervoor betaalt, k Gaat u maar nadinoleum krast niet,pluist niet,vlekt niet. Is wel: mooi, modern, onverwoest baar en makkelijk schoon te houden. En verkrijgbaar in meer kleurenendessins, dan welke andere vloerbe dekking ook. U merkt wel: pluspunten genoeg. Genoeg om er een paar gulden minder voor neer te tellen? Prachtige kleuren- folders bij uw woninginrichter of rechtstreeks op aanvraag bij Postbus 13,Krommenie. Jeugdboeken Openheid DINSDAG 4 NOVEMBER 1969 UTRECHT De voorzitter van de Katholieke Bond van Werknemers in het Metaal- en Elektrotechnisch be drijf ,.St. Eloy". De heer P. Brussel, heeft er bij de drie vakcentrales op aangedrongen dat zij bij de overheid proberen te bewerk stelligen dat aan dienstplichtige mili tairen vakantietoeslag wordt gegeven. De heer Brussel zegt in „Ruim Zicht", het officiële orgaan van het Nederlands Katholiek Vakverbond, dat de overheid de in de burgermaatschappij geldende rechten niet mag onthouden aan dienst plichtige militairen. Zijn pleidooi voor het toekennen van vakantietoeslag moet volgens de heer Brussel worden ge zien in het kader van het streven, voor de dienstplichtige militairen arbeids voorwaarden te scheppen, die verge lijkbaar zijn met die voor beroepsmili tairen. Bij de komende onderhandelingen voor een nieuwe CAO in de metaal-in dustrie zullen de vakbonden voorstel len, een vakantietoeslag over het hele jaar toe te kennen aan dienstplichtige militairen die voor 1 september bij hun werkgever terugkeren. AMSTERDAM In de nacht van maandag op dinsdag is een flink deel van het personeel van de Amster damse politie aan het speuren ge weest naar het negenjarig meisje Cina Haring. Het kind, dat in de Ooster parkstraat in Amsterdam woont, blijkt sinds 30 oktober uit de ouderlijke wo ning weg te zijn, maar is maandag middag nog door buurmeisjes gesigna leerd. De ouders deden pas maandagmor gen vroeg aangifte van vermissing, om dat ze meenden dat Cina bij familie logeerde. Dit bleek zondagavond niet waar te zijn en het werd duidelijk dat zij sinds donderdag rondzwerft, omdat zij maandagmiddag nog in de buurt is gezien leurend met oude kranten. De politie meent dat er geen enkele reden is om aan een misdrijf te den ken. Het negenjarig meisje viert ken nelijk haar avontuurlijke geest bot, wat niet wegneemt dat dinsdagmorgen vroeg enkele tientallen rechercheurs en agenten en een eenheid van mobiele brigade ingezet waren om het Ooster park en omgeving uit te kammen, ech ter zonder succes. ROTTERDAM Een jaar of vijf, zes geleden doken opeens de „witte pom pen" op, waar benzine van onbekende herkomst tegen lagere prijzen werd ver kocht dan bij de stations van de grote merken. Nu zijn er circa 750 van die witte pompen in Nederland, tegen een totaal van plm. 7500 pompen, en hebben de witte-pomphouders ongeveer tien procent van de Nederlandse benzineverkoop in handen. En de witte-pomphouders zijn de laatste tijd hard bezig zich te organiseren, het aanzien van hun stations te ver beteren en meer service te gaan geven. Deze week zijn de prijzen van de merkbenzine 1,3 cent per liter verlaagd. De conclusie lijkt voor de hand te lig gen dat de grote benzinemaatschappij en tot de prijsverlaging besloten om de concurrentie te keren. Waarbij de vraag open blijft of de witte pompen in feite wel concurrentie van de maat- schappeijen betekenen, want de witte benzine komen tenslotte ook uit hun raffinaderijen. De heer J. C. M. Klarenbeek Is di recteur van de N.V. Elon, een zich vormende organisatie van witte pomphouders met ongeveer tweehon derd leden. Over de prijsverlaging van de grote merken zegt hij: „Er bestaan internationale noterin gen voor benzine. De internationale prijs is het afgelopen jaar met circa twee cent per liter gedaald. Met de verlaging van vandaag mee is de Ne derlandse prijs in dezelfde periode 2,5 cent gedaald. Als er sprake is van een prijsverlaging ter beconcurrering van de witte pompen gaat dat dus toch maar om een klein deel van de totale verlaging". Zullen de witte pompen de prijs verlaging volgen? „De pomphouders stellen hun eigen prijzen vast, maar de verwachting is wel dat zij hun prijzen eveneens zul len verlagen". Wat gaat de witte benzine dan kosten? Stilte... „Dat weet ik niet, ik ben niet op de hoogte van zulke detailkwesties". (De witte benzine kostte in de Rand stad gisteren 57,7 cent per liter super en 55,7 cent per liter normaal. De prij zen van de merkbenzine waren giste ren voor de super 60,2 cent en voor.de normaal 57,9 cent, hetgeen vandaag 58,9 cent per liter kosten en de merk respectievelijk 58,9 cent en 56.6 cent wordt (Red. NAC). In de begintijd van de witte ben zine waren er zeer aanzienlijke prijs verschillen ten opzichte van de merk benzine. Die verschillen zijn intussen kleiner geworden. Hoe komt dat.7 „De witte-pomphouders zijn meer aandacht aan hun stations gaan schen ken. Ze verlenen nu meer service dan vroeger. Ze doen meer aan reclame actie's. Dat kost allemaal geld en komt tot uiting in de literprijs. Aan de andere kant hebben de grote maat schappijen hun prijzen verlaagd waar- andere kant hebben de etaoinetaoicmf door de prijzen voor de merk- benzines en de witte benzines dichter bij elkaar zijn komen te liggen". Als dat zo doorgaat, bieden de wit te- pomphouders straks hetzelfde als de maatschappijen, maar zijn ze ook even duur. Wat dan? „Dat zit er inderdaad in. Daarom werken organisaties als de onze ook zo hard aan de imago verbetering van de witte pompen. Ons streven is te be reiken dat ze in de ogen van het pu bliek er gewoon bij gaan horen, net als de pompen van een of ander groot merk. Het gaat dus om het veroveren van een eigen, vaste plaats". Er wordt gezegd dat de witte ben zine minder van kwaliteit is dan merk benzine. „Er wordt geen inferieure benzine op de markt gebracht in Nederland. Onze benzine voldoet volkomen aan de ei sen". In de begintijd van de witte pom pen kwam cr nogal eens benzine van duidelijk mindere kwaliteit uit Oost- Europa. Is da' nog zo? „Dat ging via Antwerpen, maar dat is afgelopen. Vrijwel alle Nederlandse witte komt uit Amsterdam en Rotter dam". Waar koopt de N.V. Elon haar ben zine? „Dat zeg ik niet". De Nederlandse grote maatschap pijen ontkennen aan witte-pomphouders te leveren en ze stellen dat de merk- benzines diverse vrij kostbare toevoe gingen bevatten die zouden ontbreken in de witte benzines. „Zeker. En wij stellen dat onze witte benzine uit de raffinaderijen bij Am sterdam en Rotterdam komt en volko men gelijkwaardig is. Onze N.V. Elon laat de kwaliteit van de benzine van onze pomphouders ook regelmatig con troleren". Waarom wilt u niet zeggen waar u uw benzine koopt? „Dat zeg ik ook niet". (Het schijnt dat de grote maatschap pijen niet als leverancier van de witte benzines te boek willen staan om moei lijkheden met hun eigen organisatie te voorkomen. Vandaar dat in de contrac ten met de witte-pomplieden geheim houding schijnt te worden bedongen. De tankwagens van de witte-pompencom- binaties fungeren echter als stille ver klikkers. Zo schijnen de wagens van de N.V. Elon nogal eens bij Shell te wor den gezien.-Red). Bestaan de witte pompen bij de gratie van de grote maatschappijen? „De maatschappijen zouden hun le veranties kunnen stoppen, maar dan zouden wij in Antwerpen terecht kun nen bij een zelfstandige raffinaderij. De maatschappijen zouden echter dankzij de enorme kapitalen die zij achter de hand hebben, een half jaar merkbenzine tegen kostprijs of zelfs met verlies kunnen leveren. Dat zou geen witte pomphouder overleven. Ik zie dat er echter niet in zitten. Het zou een boel geld kosten en uitein delijk komt de witte benzine immers ook uit hun raffinaderijen." pV z(jn weer diverse nieuwe uitgaven bij ons binnengekomen, waarvan wtf hieronder de volgende vermelden - „Het huwelijk in Nederland" door prof. dr. G. A. Kooy, met hulp van veie anderen. Deze pocket in groot formaat behelst de strak wetenschappelijke ver slaggeving van het door de Nederland se Stichting voor Statistiek voor „Li- belle" gehouden onderzoek, waarvan de uitkomsten door dit damesweek blad reeds in populaire vorm zijn ge publiceerd onder de titel „Balans van het huwelijk". (Uitgave Het Spectrum- De Meern; f 7,50). - Vijf nieuwe Zwarte-Beertjes van Bru- na (Utrecht/Antwerpen), te weten drie griezelverhalen van William Hope Hodgson onder de titel „De stem In de OPHEUSDEN ONA is blijkbaar van plan de titel te gaan veroveren in de hoofdklasse. Na de zege van vorige week werd ook deze keer een fraai succes geboekt. ONA speelde de thuiswedstrijd tegen Terminus, dat vorige week kam pioen BVR de eerste nederlaag toebracht. Maar nu lukte dit niet, ONA speelde sterk en wist met 62 te winnen, waardoor het tevens koploper werd met vier punten voorsprong op z'n naaste concurrenten. Terminus raakte door deze ne derlaag wat achterop. Kampioen BVR herstelde zich enigszins door in eigen home gelijk te spelen tegen Nationaal 1 uit Wageningen. Ook in Veenendaal zag DOH geen kans om de volle winst thuis te houden. Het speelde tegen Torenzicht en moest met een gelijk spel (44) genoegen nemen. Van Torenzicht was deze eerste wedstrijd een goede start. De Betuwse derby tussen Ons Genoegen (Ingen) en ABC (Maurik) leverde eveneens een ge lijk spel op. ABC herstelde zich goed na de nederlaag van vorige week. De stand in de hoofdklasse luidt nu als volgt: ONA (Opheusden) 2 12 4 Terminus (Wageningen) 2 8 8 Nationaal (Wageningen) 2 8 8 DOH (Veenendaal) 2 8 8 BVR (Rhenen) 2 6 10 ABC (Maurfik) 2 6 10 Torenzicht (Lienden) 14 4 Ons Genoegen (Ingen) 14 4 In de overgangsklasse moest een wed strijd uitgesteld worden tussen Unitas 1 en Taveerne 1, daar de studenten hun biljartzaal nog niet geheel klaar hadden kunnen krijgen. BVR stelde zich weer kandidaat voor de titel, want het be zoek aan Nationaal 2 in Wageningen bracht BVR 2 alweer een 08 zege. Het Opheusdense FOP kan er nog niet erg inkomen. Ook de 2e wedstrijd bracht geen winst. Tegen DVJ uit Kesteren moest het weer met een gelijk spel ge- ADVERTENTIE Heeft linoleum z'n prijs tegen: Van DVJ een goede eerste nederlaag van noegen nemen, prestatie na de vorige week. Ons Genoegen 2 kwam in de kop groep door een 08 zege op ABC 2 in Maurik, maar ABC blijft in de onder ste regionen verkeren. Torenzicht handhaafde zich als medekoploper met BVR 2 dank zij een goede 6—2 zege op Rijnstroom 1, de ploeg die in deze klasse nog niet kan wennen. De stand in de overgangsklasse is nu: BVR 2 (Rhenen) 2 12 4 Torenzicht 2 (Lienden) 2 12 4 Ons Genoegen 3 (Ingen) 2 10 VOP 1 (Opheusden) 2 8 8 Rijnstroom 1 (Wageningen) 2 6 10 DVJ 1 (Kesteren) 2 6 10 Taveerne 1 (Veenendaal) 2 6 2 Unitas 1 Wageningen) 2 6 2 ABC 2 (Maurik) 2 4 12 Nationaal 2 (Wageningen) 2 2 14 In de le klasse is er tot nu toe wei nig krachtsverschil aangetoond en het zal ongetwijfeld weer een spannende strijd worden met als inzet het kam pioenschap. Torenzicht 3, BVR 3 en Ter minus 2 zijn de ploegen die nog onge slagen bleven. Torenzicht 3 speelde ge lijk met Rijnstroom 2, een kleine tegen valler voor Torenzicht. BVR 3 deed het beter door een 53 zege op VOP 2, dat hiermede zijn eerste nederlaag kreeg en voorlopig uit de kopgroep verdween. Terminus 2 hield Ons Genoegen 3 mee onderaan door van deze ploeg in Wage ningen met 62 te winnen, en daardoor de tweede plaats te veroveren. De Veenendaalse derby tussen Ta veerne 2 en DOH 2 werd een verdiende zege voor DOH 2 dat daarmee zijn eer ste zege behaalde. Taveerne blijft on deraan met nog maar 2 punten. Ook Opheusden kende een derby tussen ONA 2 en De Zwaan 1. Na veel span ning was het ONA dat hier met 62 wist te winnen en zich bij de kopgroep wist te scharen. Van De Zwaan 1 een tegenvaller, daar het reeds twee neder lagen moest incasseren. De stand in de le klasse: Torenzicht 3 (Lienden) 2 12 4 Terminus 2 (Wageningen) 2 11 5 BVR 3 (Rhenen) 2 11 5 ONA 2 (Opheusden) 2 10 6 DOH 2 (Veenendaal) 2 10 6 VOP 2 (Opheusden) 2 8 8 Rijnstroom 2 (Wageningen) 2 7 9 De Zwaanl (Opheusden) 2 5 11 Ons Genoegen 3 (Ingen) 2 4 12 Taveerne 2 (Veenendaal) 2 2 14 In de 2e klasse is de spanning tot nu toe wel het grootst. Drie ploegen gaan hier gelijk aan kop en verrassend is het dat het Echteldse Vogelenzang 1 het zo goed doet dit seizoen. Ook de tweede wedstrijd die het speelde werd een 62 zege. Nu was DVJ 2 uit Kesteren het slachtoffer. Zowel Torenzicht 4 als Ons Genoe- gen4 blijft trouw volgen op gelijke hoogte. Torenzicht 4 zag kans om Rijn stroom 3 de tweede nederlaag toe te brengen en Ons Genoegen speelde gelijk in Veenendaal bij DOH 3. Recticel 1 (Kesteren) herstelde zich van de eerste nederlaag en gaf het be zoekende Unitas 2 uit Wageningen vrij wel geen kans. Recticel won met 71 en klom op naar de vijfde plaats. Ta veerne 3 in Veenendaal deed goed werk door leider Terminus 3 een gelijk spel 44 af te dwingen. Een kleine tegen valler voor Terminus 3. De stand is hier nu: Vogelenzang 1 (Echteld) Ons Genoegen 4 (Ingen) Torenzicht 4 (Lienden) Terminus 3 (Wageningen) Recticel 1 (Kesteren DOH 3 (Veenendaal) DVJ 2 (Kesteren) Taveerne 3 (Veenendaal) Rijnstroom 3 (Wagenihgen) Unitas 2 (Wageningen) 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 12 4 12 4 12 4 11 5 9 7 8 8 6 10 6 10 2 14 2 14 In de derde klasse blijft DVJ 3 het buitengewoon goed doen, want ook de tweede competitiewedstrijd werd een 8-0 zege op Rijnstroom 5. Maar Recticel 2 blijft vlak achter DVJ 2, want het klopte De Zwaan 2 uit Opheusden met 6-2, dat daarmee z'n eerste nederlaag kreeg te slikken. Ook DVJ 4, anders altijd mee onderaan, heeft goede plannen. Het boekte het 3e gelijke spel, nu tegen Ons Genoegen 5 in Ingen. Rijnstroom 4 blijft eveneens medekop loper dank zij een 4-4 gelijk spel tegen Recticel 3. Roskam 1 (Ommeren) heeft zich hersteld van de eerste tegen alle verwachtingen in geleden nederlaag. Het boekte nu een 6-2 zege op het laag geklasseerde Toren zicht 5. De stand in de 3e klasse: DJV 3 (Kesteren) 4 24 8 Recticel 2 (Kesteren) 4 22 10 DJV 4 (Kesteren) 4 18 14 Rijnstroom 4 (Wageningen) 4 18 14 nacht"; de uit het Deens vertaalde thriller „Neem eens een getal in je ge dachten" door Anders Bodelsen; de de tectiveroman „Het verschroeide ge zicht" door Dashiell Hammett; de bun del (van acht) science-fiction-verhalen „Ik ben hier zelf ook vreemd" door Eric Frank Russell en de beklemmen de roman „Laatste uitweg: Termush", waarin Sven Holm de belevenissen ver haalt van een aantal welgestelde men sen, die zich in een hotel aan de At lantische kust hebben verschanst te gen de gevolgen van een kernbom. - „Jullie is Jodenvolk Herinneringen aan een jeugd" door Sal Santen, het aangrijpende verhaal van een joods gezin, dat zich probeert aan te passen in een nieuwe Amsterdamse buurt, en het noodlot dat hen later in de oor logsjaren treft. („De Arbeiderspers" - Amsterdam f 6,90). - „Met innige groetjes van Onze Lieve Heer" door Guus Dijkhuizen: een nieuwsgierige leek over de wereld van het geestelijk leven.. De schrijver noemt het zelf gesprekken met men sen van „Gods Voorlichtingsdienst". Deze grote ABC-pocket behelst geen satire, maar een serieus onderzoek naar de diepere drijfveren van men sen als Louis Knuvelder van het Mi- chaëllegioen, overste Bosshardt van het Leger des Heils, Mien de weduwe van Lou, ds. Buskes, enkele kloosterzus ters uit Maastricht en vele anderen. („De Arbeiderspers" - Amsterdam; f 9,50). - „Majoor, ik heb drie paar zieke voe ten", een bundel soldatenhumor, met groot verlof gemobiliseerd door H. Ho ving („De Arbeiderspers" - Amsterdam; f 4,50). - „Haring Arie - Tweede boek", een bundel nieuwe, nogal scabreuze verha len van een bekende figuur in kringen van de Amsterdamse walletjes. („De Arbeiderspers" - Amsterdam; f 6,50). - „Aurelio, de wilde hengst" door He len Griffiths (Uitgeversmij West-Fries land - Hoorn; f 5,90). - Een nieuwe, overvloedig en kleurrijk geïllustreerde serie boekjes voor al wat oudere kleuters door Enid Blyton, getiteld: „Noddie in speelgoedland", „Hoera voor kleine Noddie!", „Noddie en zijn auto" en „Hier is Noddie weer". De avonturen van het speelgoedman netje Noddie kosten per deeltje f 3,50. („West-Friesland" te Hoorn). - „Met Pieter Pikmans het zeegat uit", een jongensboek door G. Holle („West- Friesland" te Hoorn; f 6,90). - „De sprookjesvlinder vertelt...", en kele tientallen verhaaltjes die vaders en moeders (geen auteurs van profes sie) hun kroost voor het naar bed gaan vertellen, door kinderen geïllustreerd. Deze uitgave van „West-Friesland" te Hoorn kwam tot stand in samenwer king met het Nederlands Astma Fonds. Het boek kost f 6,90, waarvan een rijksdaalder ten goede komt aan het genoemde fonds. .Bloemen schikken van week tot week" door Katinka Hendrichs, een prachtig boek met voorbeelden van bloemsierkunst, afgebeeld met mooie kleurenfoto's speciaal voor dit boek gearrangeerd door Jet Kuyvenhoven. Er zijn mogelijkheden voor alle seizoe nen en ook voor verschillende feestda gen (Zomer en Keuning - Wageningen; 10,50). - Drie nieuwe deeltjes in de serie kook boekjes door Ben J. Kuyper, te weten: „Vijftig borrelhapjes", „Vijftig warme voorgerechten" en „Lekker eten op z'n Indisch" (Zomer en Keuning - Wa geningen; per stuk f 2,90). - „December is en maand van geven", een nieuw subtiel boekje van de teke- nares Joan Walsh Anglund, waarin de sfeer van de laatste maand van het jaar in eenvoudige kinderlijke bewoor dingen en fijnzinnige plaatjes wordt weergegeven (Zomer en Keuning te Wageningen - f 3,95). Recticel 3 (Kesteren) Roskam 1 (Ommeren) De Zwaan 2 (Opheusden) Rijnstraat 5 (Wageningen) Torenzicht 5 (Lienden) Ons Genoegen 5 (Ingen) 16 8 8 6 4 4 18 8 8 26 12 12 ARNHEM De Gelderse afdelingen van KVI\ CHU en ARP, die een ge zamenlijk kernplan opgesteld hebben gaan er van uit dat de politiek voort durend kritisch moet worden getoetst aan het evangelie. Ze willen evenwel niet eenzijdig het belang van bepaalde godsdientige en maatschappelijke groeperingen behartigen. Naast een groot aantal in de provin cie levende wensen maakt het ontwerp over de cultuur de volgende opmer king: „Waar de cultuur door God ge geven is zal deze moeten voldoen aan evangelische normen. Daarom komen cultuuruitingen die stelselmatig een ge lovige ontmoeting tussen God en de mens in de weg staan niet voor subsi die in aanmerking". „We begrijpen dat dit in de praktijk bijzonder moeilijk zal zijn te hanteren", zo verklaarde giste ren desgevraagd het KVP-statenlid dr. ir. D. de Zeeuw bij een toelichting op het program. „Maar als respect en eerbied voor de mens groot geweld wordt aange daan moeten we daartegen fel pro testeren." Het artikel is met name ge richt tegen antisemitisme en rassen- dicriminatie; het houdt geen censuur in. Overigens maken de drie partijen in hun beschouwingen over de cultuur ook gewag van „het stimuleren van uitin gen die beogen de mens uit zijn burger lijke of traditionele zelfgenoegzaamheid los te rukken". De drie confessionele partijen willen geen gekozen burgemeesters of com missaris der koningin. Wel zegt het ont werp dat de bestuurlijke organisatie van de provincie kritisch moet worden bekeken en zo nodig gewijzigd. Het ontwerp pleit voor een betere ontslui ting van de provincie door een snelle aanleg van rijksweg 15, alsmede de noord-zuid verbindingen rijksweg 50 en 75. Ook de bruggenbouw (Arnhem, Zutphen, Ewijk, Heumen, Pannerden, Wijk bij Duurstede, Zaltbommel) wordt genoemd. Het ontwerpen van stimule ringsmaatregelen voor het streekbus- vervoer in onrendabele, maar voor de streek onontbeerlijke lijnen, lijkt de drie partijen evenzeer nodig. In de verschillende hoofdstukjes van het ontwerp wordt gepleit voor meer openheid, zowel bij het vaststellen van streekplannen door de verplichting van GS hearings te houden en meer te pu bliceren van te voren, als in het voor lichtingsbeleid in het algemeen. Het ontwerp praat van het instellen van een provinciaal informatiecentrum, dat met beroepskrachten bemand zou moe ten worden. „De provinciale overheid moet alles aangrijpen om de burgerij bij haar beleid te betrekken". Een laatste opmerking geldt het in het leven roe pen van een commissie voor bezwaar schriften uit de provinciale staten, die als een soort „ombudsman" moet kun nen fungeren. Een andere wens uit het ontwerppro- gram: grote aandacht voo het subsi diëren van jeugdactiviteiten, ook de on georganiseerde groepen. De werkgele genheid is naar de mening van de drie partijen het best gediend door het aantrekken van bedrijven in de dien stensector. In het beleid zou plaats moeten zijn voor gewestelijke raden voor de werkgelegenheid. De drie confessionele partijen zijn er niet op uit bij de volgende verkiezin gen „een greep naar de macht" te doen al ze een meerderheid halen. Ze hebben evenwel wat de samenstelling van het gedeputeerd college betreft wel hun bedenkingen: „Het is te vee] respresentatief". Zowel het college als de staten zelf („Een saaie boel") zou den er wel bij varen verpolitiseerd te worden, zo werd gisteren opgemerkt. De leden van de drie partijen zullen het ontwerp nu in discussie brengen. Ook de andere politieke partijen in Gel derland krijgen het boeket thuis.

De Vallei | 1969 | | pagina 8