Justitie testte „Goal" en amuseerde zich lOOgrai doos 18 st blikje 56 grai van Melle rol gram Waar anders?! lager-dan-lage aanbiedingen in één week, bij Albert Heijn! En allemaal dagelijkse boodschappen die iedereen nodig heeft. Dus geen barbecuesaus of olijven of dragonazijn, maar: W m melk of puur JË *12 Kwaliteitsklasse I Zóveel voordeel tegelijk, dat vindt u nergens. Alléén... Bonafide detailhandel wil maatregelen nemen Kansspel of behendigheid Ontvoerde jongen vermoord In hoger beroep hogere straffen voor inbrekers Papoea's gaan demonstreren Ook seconden bij tijdmelding per telefoon Onderzoek naar doelmatigheid civiele verdediging TWEE UUR Sint Eloy wil voor d ien st p I ichtigen vakantietoeslag RAPPORT ONEERLIJKE CONCURRENTIE IN GEDISTILLEERD NIEUWELINGEN Prijsrecord van stier Vragen in de Kamer Minister Roolvink in Rome Jachtopziener onder vuur van stroper» In Utrecht geen acties tegen condoomautomaten DONDERDAG 6 NOVEMBER 1969 ROERMOND Justitie, politie en gemeentebestuur hebben gisteren in Roermond het kogelspel Goal aan uit gebreide proeven onderworpen. In het hyper-moderne café-restaurant Pappel- hof, vlak naast het historisch bede vaartsoord Onze Lieve Vrouw in het Zand te Roermond, zaten gisteren twee officieren van justitie met de commis saris en andere politiedeskundigen aan de speeltafel. De burgemeester van Roermond, mr. M. Custers, wil pas vergunning geven voor dit spel als hij zekerheid heeft dat het niet in strijd is met de Wet op de kansspelen. Daarom zaten gisteren voor het eerst tn ons land gemeentelijke specialisten samen met politie en justitie bijeen om het spel in praktijk te onderzoeken. Als spelleider trad op de speldeskundi- ge ir. F. A. Weber uit Den Haag, die het auteursrecht bezit van het kogel- spel Goal. Ruim twee uur hebben de heren in tensief Goal gespeeld. Commissaris G. van Vlijmen noteerde de resultaten van elke spelronde. De inzet bedroeg telkens een rijksdaalder, die door de acht deelnemers in een pot werd ge daan. Wie zijn kogel via de schuin op lopende goot naar het hoogste nummer gooide won de pot. Daarvan werd elke keer twintig pro cent ingehouden voor de exploitant, de heer J. Heynen, die bij de burgemees ter van Roermond een aanvrage heeft ingediend om in de Pappelhof een SAO PAULO Twee Portugezen, een vader en zijn zoon, zijn gear resteerd, beschuldigd van het ontvoe ren en doden van de 18-jarige Patrick Dolan, de zoon van een in Brazilië wo nende Amerikaanse zakenman. De moord is geschied, nadat de ont voerders reeds het losgeld, groot 12.500 dollar, hadden ontvangen. Vader en zoon hebben bekend. Zij hebben ook opgebiecht waar zij het lijk van de jongen hadden begraven, en wel bij een boerderij in de buurt van Sao Paulo. Patrick Dolan was donderdag van de vorige week het laatst gezien toen hij met enkele vrienden per auto naar zijn middelbare school reed. Niet lang na zijn vertrek kreeg de familie een serie telefonische boodschappen, waarin werd verteld over de ontvoering en het bedrag dat er geëist werd voor zijn los lating. De politie, die de zaak geheim had ge houden, naar men meende voor de vei ligheid van het slachtoffer, is van me ning dat Patrick jongstleden zaterdag of zondag om het leven is gebracht. UTRECHT De Katholieke Metaal- bond St Eloy is van mening, dat de overheid vakantietoeslag aan dienst plichtige militairen dient te geven. Het centraal bestuur van St Eloy heeft de verbondsraad van het NKV daarom voorgesteld het verbondsbestuur van het NKV op te dragen in samenwerking met de overige vakcentrales er bij de overheid met alle wettige middelen op aan te dringen, dat alle dienstplichtige militairen vakantietoeslag ontvangen. Het voorstel van St Eloy heeft het al gemeen rechtsgevoel als achtergrond, namelijk dat de overheid aan dienst plichtigen niet de in de burgermaat schappij normaal geldende rechten moet onthouden. DEN HAAG Na een veroordeling door de Haagse rechter tot tien maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest waartegen de officier hoger beroep had aangetekend, eiste vanmid dag de procureur-generaal bfj 't Haagse gerechtshof tegen de 23-jarige zeeman G. L. uit Leiden twee jaar en zes maan den gevangenisstraf en tegen de 23-ja- rige barkeeper J. A., eveneens uit Leiden twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest zulke terzake diefstal met bedreiging. Tegen de 23-jarige classificeerder J. F. S. uit Den Haag vorderde de pro cureur-generaal bevestiging van het vonnis n.l. veroordeling tot vier maan den gevangenisstraf. Verdachte togen in de nacht van 13 op 14 april van dit jaar naar de villa van de autohande laar Van de Marei te Oegstgeest. Tevoren had de zeeman uit de auto van de heer Van de Marei de huissleutel gestolen. Samen met de barkeeper werd eerst een inspectietocht in de villa ondernomen In de bewuste nacht ging het drietal de villa binnen. De politie was evenwel getipt en er bevonden zich een aantal politiemannen in de woning. Verdachten zouden proberen de inhoud van de brandkast te bemachtigen, doch toen de zeeman en de barkeeper een kamer be traden stormde de politie op hen af. Niettemin nam het drietal de vlucht, waarna de politie enkele schoten loste. Door de barkeeper werd hierbij terug geschoten. De classificeerder had voor patronen gezorgd. Het drietal kon spoedig wor den gearresteerd. Verdachten bekenden de ten laste gelegde feiten. Zij hadden 'n wapen en 'n gummistok bij zich om in dien nodig te kunnen dreigen wanneer zij betrapt zouden worden. De procu reur-generaal vond de opgelegde straf veel te laag vooral gezien de bedreiging. Arrest op 19 november. DEN HAAG (ANP) In Nederland wonende Papoea's gaan zaterdag in Den Haag demonstreren in verband met het debat over West-Irian in de Uno. Met name richten zij hun protest te gen de volksstemming die in het ge bied is gehouden, de behandeling van papoea's in Australisch Nieuw-Guinea en de door minister Luns in de Uno afgelegde verklaring. speelcasimo te beginnen met het kogel- spel Goal. Mr. A. N. Messchaart, de officier van justitie die het spel samen met zijn substituut officier mr. J. Delescen be oordeelde, zei na afloop: „Ik heb hoge ogen gegooid. Het is een amusant en boeiend spel. Over de aard ervan: be hendigheidsspel of kansspel wil ik me nu nog niet uitlaten. We moeten eerst de resultaten bestuderen". Commissaris G. van Vlijmen vond het eveneens gezellig en boeiend. Maar hij zei: „Na een paar uurtjes spelen kan ik echt niet zeggen dat ik er al behendig in ben" (Hij had blijkbaar nogal wat verloren). „Wie voor het eerst een dag tennist, is ook nog niet bedreven en toch is tennis een behendigheidsspel", zei ir. Weber. De gemeentelijke specialisten mr. W. Aalders, chef van de afdeling algeme ne zaken van de gemeente Roermond en mr. J. Meijer, zullen pas rapport uitbrengen aan de burgemeester na dat de officier van justitie zijn stand punt heeft bepaald. DEN HAAG In een groot deel van het land wordt binnenkort de nieuwe telefonische tijdmelding ingevoerd. Bij het kiezen van „002" krijgt men niet meer alleen de uren en de minu ten, maar ook de seconden te horen, bijvoorbeeld: „Bij de volgende toon is het negen uuf, vijftig minuten en tien seconden". Het nieuwe systeem zal in de distric ten Leeuwarden, Groningen, Zwolle De venter, Hengelo, Goes, Rotterdam, Hen gelo en Alkmaar nog dit jaar worden ingevoerd. De abonnees in de districten Arnhem, Haarlem, Den Haag, Breda en 's-Her- togenbosch zullen het voorlopig nog met het oude systeem moeten doen, aange zien in de centrales vrij uitgebreide voorzieningen moeten worden getroffen. Verwacht wordt dat de nieuwe tijdmel ding in deze districten over ongeveer een jaar worden ingevoerd. Gebleken is, dat van het nummer 002 veel gebruik wordt gemaakt. In 1968 werd de tijd 97.400.000 maal telefonisch opgevraagd. DEN HAAG Delegaties uit de besturen van het Bedrijf schap Detailhandel Al coholhoudende Dranken en van het Produktschap Gedistilleerde Dranken zullen op korte termyn zich beraden over maatregelen tegen oneerlijke concurrentie bjj verkoop van gedistilleerd. Dit is gebleken tijdens een vergadering van het bestuur van het bedrijfschap. Van verscheidene kanten stelde men dat de gang van zaken in de bonafide detailhandel in alcoholhoudende dran ken verontrustend is. Er zijn stemmen opgegaan die pleiten voor het openbre ken van de bedrijfstak door verrui ming van het assortiment, maar men vreest dat er dan nog meer mogelijk heden voor knoeierij bijkomen. Er is aanleiding om in alle duidelijk heid te stellen, ondanks het feit dat sommige fabrikanten anders beweren, dat er nog niets opengebroken is. Al len die menen, of voorgeven, dat dit wel het geval is, zijn in overtreding. Hij vestigde er ook de aandacht op dat de nieuwe drank- en horeca-wet het mogelijk heeft gemaakt dat verschei dene nieuwelingen het vak zijn binnen gekomen die van dat vak niets weten. Hoewel die wet mede is opgezet om paal en perk te stellen aan het eu vel van het verkopen of verpachten van vergunningen, is gebleken dat de verpachting weer volop aan de gang is. De suggestie werd gedaan dat bande rollering van alle gedistilleerd een ein de kan maken aan alle onordelijkhe den die men thans overal kan waarne men. Er is dan geen kans meer dat er met „bessen-jenever" wordt gestunt die geen bessenjenever is. Dan zou wel licht meteen een minimumprijsrege ling tot stand kunnen komen. Die re geling zou dan moeten dienen ter voor komen en vermijding van excessen. BRISBANE Op de veeveiling van Rockhampton in Centraal Queensland is een brachmaanstier verkocht voor de wereldrecordprijs van 56.000 Austra lische dollars (meer dan 2 ton). Het vorige record stond op naam, als men dat zo kan zeggen, van een Poll Hereford, die 28.000 Austr. dollars (31.360 dollars) had opgebracht. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De socialist drs. H. M. Fransen heeft gisteren minister-presi dent De Jong gevraagd om een on afhankelijk onderzoek naar de doel matigheid van de civiele verdediging. Hij diende daartoe bij de behandeling van de begroting van Algemene zaken een motie in. Premier De Jong zag ech ter weinig in een dergelijk onderzoek. Hij vroeg zich af wat de deskundigen eigenlijk zouden moeten doen. ROME De Nederlandse minister van Sociale Zaken, B. Roolvink is gisteren uit Den Haag in Rome aange komen, waar hij besprekingen zal voe ren met zijn Italiaanse ambtsgenoot, Carlo Donat Cattin. De ministers zul len de onderwerpen bespreken die eind deze maand ter sprake komen op de conferentie van EEG-ministers van ar beid in Brussel. ALMELO Jachtopziener Koop uit Almelo is in het uitgestrekte bos- e heidegebied ten noorden van Vriezep veen en Tubbergen door stropers bé schoten. Hij kreeg een schot in de hand. Zij» hond werd aan het oog geraakt. De jachtopziener had de stropers al enige tijd bezig gezien met lichtbak ken en vuurbuks. Toen hij tot aanhou ding besloot, openden de stropers het yuur op hem. Zij namen vervolge** de benen. UTRECHT Het Openbaar Minis terie in Utrecht acht het in het alge meen niet opportuun voor 1 januari a.s. beslissingen te nemen betreffende het al dan niet instellen van strafver volgingen ten aanzien van overtredin gen van artikel 240 bis van het wetboek van strafrecht (verkoop van voorbe hoedmiddelen). De politie zal dan ook geen proces-verbaal opmaken, zodat min of meer wordt vooruitgelopen op de wetswijziging per 1 januari 1970, wardoor het formele verkoopverbod wordt opgeheven. k Margarine Champignonsoep m Choc. Letters Zaanse Koeken everpastei Mentos 3 Harde Uien 2w. Aanbiedingen gekten tfm woensdag 12 november, Alleen bij

De Vallei | 1969 | | pagina 11