behaalde nogal gelukkige 0-1 zege SD Oil Kesslers oranjeformatie kreeg gisteren geen loon naar werken Krol en Drost voor verdediging aanwinst VOETBALPROGNOSE ll((((«l)lll BENDER Piet Bergström niet langer zakelijk leider bij Go Ahead „We waren weer bijzonder onfortuinlijk" wég hoofdpijn MANN 51e zege voor Peter Post Ferdi Bracke geeft het op Bondscoach Kessler Clay gaat weer in hoger beroep 14 december inhaaldag \erlies Sittardia Hongarije won van Ierland iOuders van Hughes maakten bijna een vergeefse reis TE TRAAG OP AANVAL ONDER DE GORDEL KAMERBREED STEREO mijn ideeën over modern en comfortabel wonen, herken ik in de meube len van SPORT IN T KORT Moeilijke stap Dit is Mevrouw van TuyL Haar garantiebewijs voor een geslaagde vakantie hangt aan haar koffer. WAGONS-LITS reist met u mee dankzij de nieuwe MANN POEDERS die zo snel oplossen en direct helpen! DONDERDAG 6 NOVEMBER 1969 AMSTERDAM Bondscoach Georg Kessler heeft geen geluk met zijn oran jeformatie. Opnieuw werd een nederlaag geleden, maar eervol was die neder laag ongetwijfeld. Want een 01 eindstand van een gelegenheidsformatie want zo kan men de ploeg van gisteravond toch wel noemen tegen een ge renommeerd team als wereldkampioen Engeland, mag toch een knap resultaat worden genoemd. Bovendien, die uitslag was voor de Engelsen wel een heel gelukkige en bepaald geen afspiegeling van de verhoudingen in het veld. Het Nederlands elftal heeft na de rust namelijk storm gelopen op de Britse defensie en zou er één man zijn geweest, die wat beter van de kansen had weten te pro fiteren, dan zou waarschijnlijk de uitslag in het voordeel van onze langenoten zijn uitgevallen. Of de Engelse doelman Bonetti had ook in dat geval de grote sta-in-de-weg moeten zijn. De reddingen, die de Engelse goalie verrichtte waren groots en aan hem hadden zijn ploeggenoten, menen wij, toch wel voor een zeer belangrijk gedeelte hun overwinning te danken. ROTTERDAM Bijna was de reis, die de ouders van Em- lyn Hughes ondernamen, tever geefs geweest. Toen Hughes maandagavond hij verrassing door manager Sir Alf Ramsey waardig werd bevonden voor zijn eerste interlandwedstrijd met het Engelse elftal, stelde de Liverpool-speler zich onmiddel lijk in verbinding met zijn ou ders, die in Spanje op vakantie waren. Op eigen kosten liet Hughes zijn ouders per vlieg tuig naar Amsterdam overko men om het debuut mee te kunnen maken. Bij aankomst op het Olympisch Stadion bleek het echtpaar Hughes echter de entreekaarten vergeten te zijn. Met de grootste moeite slaagde het tweetal er alsnog in plaat sen op de tribune te bemachti gen om het eerste optreden van hun Emlyn bij te wonen. MEXICO-STAD De Belgische wiel renner Ferdinand Bracke heeft zijn po gingen om te trachten het werelduur record te verbeteren, opgegeven. Hij zou vandaag een nieuwe poging doen. Hij zou op het ogenblik „zeer zenuw achtig en vermoeid zijn" en daarom pogingen om in de eerstkomende tijd een gooi te doen naar het wereldre cord laten varen. Zondag had hij na 12 kilometer opgegeven, na de eerste vijf kilometer bijzonder hard te heb ben gereden. De Franse amateur Bernard Der- mat gaat vandaag trachten het wereld uurrecord te verbeteren, en daarna komt er, vrijdag, een andere Frans man aan de beurt, Daniel Rebillard. Naar men zegt wil Bracke het aan staande zaterdag toch weer gaan pro beren. In de pers is over het opge ven, jongstleden zondag van Bracke nogal een en ander te doen geweest. Sommige kranten beweren dat Bracke's val, na tien kilometer gereden te heb ben, opzettelijk was geweest. In een andere krant had het sensationele ver haal gestaan dat Franse fotografen, die tot het gezelschap van Bracke be horen, de bakn met opzet nat hadden gemaakt en naderhand hadden gezegd dat de Mexicanen de recordpoging van Bracke hadden gesaboteerd. Iemand van het stadion heeft gezegd dat men de baan elke dag natspuit, want dat is goed voor het hout, „maar dat bete kent nog niet dat we dit opzettelijk hadden gedaan toen Bracke zijn re cordpoging deed". Over de natspuiterij van de baan zei een andere woordvoer der van het stadion: „Het kan ons geen fluit schelen hoeveel Peugeot Bracke en al die andere lieden betaalt, maar wij doen de dingen hier zoals wij willen, zii hoeven ons niets te vertel len". Het was al direct te zien, dat het ploegverband in het Engelse team be ter was dan bij de Nederlanders. Maar wie zou het anders hebben verwacht. Bondscoach Georg Kessler had nogal wat wijzigingen aangebracht in het elf tal, dat tegen Bulgarije ten onder ging. Maar dat moet worden gezegd, zijn verkiezing van Drost en Krol als resp. rechts- en linksverdediger is een bij zonder goede greep geweest. Zowel Drost als Krol heeft getoond in dit milieu goed mee te kunnen en we hebben de indruk, dat het Nederlandse elftal in de toekomst aan deze beide spelers nog heel veel zal hebben. Trouwens, verdedigend deed het Ne derlandse elftal het toch bijzonder goed. De anticipatie was vocfrtreffelijk en er werden maar weinig werkelijke kan sen weggegeven. Aanvallend was het spel van de oranje-formatie voor de rust absoluut te traag. Van Hanegem bleek geen vaart in de aanvalsopbouw te kunnen bren gen en ook Veenstra viel wat dat be treft wat tegen. Toen deze beide spelers na de rust wegens lichte blessures wa ren vervangen door respectievelijk Van Dijk en Mühren, kwam er heel wat meer verrassing in het spel, maar ook nu nog werd er toch te veel in de breedte gespeeld. Waarbij evenwel niet dient te worden vergeten, dat de Engel se verdediging sloot als een bus. De man- zowel als de positiedekking was voortreffelijk, zodat er voor de Neder landers weinig openingen te vinden waren. De enige mogelijkheid was te trachten tot snelle combinaties te ko men, maar dat lukte niet altijd, omdat vooral Rensenbrink zich wat te zelf zuchtig toonde. Bijzonder sterk speelde ditmaal, in tegenstelling tot de wedstrijd tegen Bulgarije, de Ajacied Rijnders. Hij was ijverig en had bijzonder veel gevoel voor de positie, zodat hij steeds daar bijsprong, waar gevaar dreigde. Dat gevaar moest aan Engelse zijde vooral komen van Bobby Charlton, die het middenveld beheerste als een ar chitect. Maar hij was wel een slordige architect, omdat zijn passes te vaak on zuiver waren. In feite was de eerste helft een nog al saaie vertoning. Zowel bij de Ne derlanders als bij de Engelsen vertoon de 't aanvalspatroon weinig interessan te figuren. Er werd veel in de breedte gecombineerd en reële scoringskansen deden zich dan ook nauwelijks voor. Het publiek kon er dan ook niet door tot enthousiasme worden gebracht en slechts nu en dan klonken er aanmoe digingen van de kale plekken verto nende tribunes. Bovendien was het schieten aan beide zijden nogal zwak. Eenmaal kwam er voor Van Hanegem een bijzonder mooie kans, na een com binatie tussen Cruyff en Rijnders, maar de Feijenoorder probeerde tevergeefs koppend een medespeler te bereiken in plaats van zelf de bal onder controle te houden en vervolgens te schieten. De beste kans voor de Engelsen kwam in de laatste minuut van de eer ste helft, toen een boogbal van Bobby Charlton de naar binnen gezwenkte Bell bereikte, die de lat trof. De vervanging van Van Hanegem door Van Dijk bracht wel wat meer vuurkracht in de Nederlandse aanvals- linie. Schoten van Mulder en Cruyff werden fraai door Bonetti gestopt en EREDIVISIE O MVV—ADO1 Sparta—Telstar1 Go Ahead—SVV1 NEC—DWS1 Ajax—NEC1 Haarlem—DOS1 Holland SportFC Twente3 GVAVPSV2 EERSTE DIVISIE DFCHelmond Sport1 HeraclesRCH3 ExcelsiorVolendam2 Willem II—De Volewijckers1 Blauw-WitVitesse3 De GraafschapHVCJ Fortuna VI.Veendam3 FC Den Bosch—SC Cambuur1 El ink wijkFSC TWEEDE DIVISIE EindhovenLimburgia1 HeerenveenEDO1 RBC—ZFC3 BaronieGooiland1 WageningenNO AD1 Hermes DVSPEC Roda JCAGOVV1 VeloxVW1 De wedstrijden met ervoor komen voor op de sporttoto voor zondag a.s. de Engelsen kregen een prachtige kans toen Epi Drost één van zijn weinige fouten maakte en de bal door treuze len aan de snelle Lee verspeelde. Rijn ders slaagde er op het nippertje in de Engelsman het scoren te beletten. En Nederland kwam terug. Bonetti had al le moeite om een kogel van Van Dijk tot corner om te buigen, maar had met een te zacht schot van Cruyff weinig problemen. De Engelsen verdedigden zeer sterk, maar hadden toch nu en dan wel moeilijkheden met de Neder landse aanvalsdrift, waardoor zij zich moesten beperken tot onverwachte uit vallen, die vrijwel steeds hun oorsprong vonden bij Bobby Charlton en meestal moesten worden afgewerkt door Bell. Laatstgenoemde richtte in de dertiende minuut hard in het zijnet. De toeschouwers op de tribunes be gonnen zich intussen te roeren. Zij za gen wel mogelijkheden in het Neder landse aanvalsspel en rezen als één man overeind, toen Cruyff een slalom begon door de Engelse verdediging. Een zucht van teleurstelling klonk, toen de Ajacied die slalom afsloot met een schot, dat Bonetti geen enkele moei lijkheid opleverde. Diezelfde Bonetti moest even later opnieuw in actie ko men bij een prachtige solo van Cruyff, die ditmaal uitmondde bij Mühren. Het was de kans van de dag, maar Müliren was iets te haastig, zodat Bonetti zich opnieuw van de bal kon meester ma ken. Hoe zwaar de Engelse verdediging in die periode onder druk stond, bleek wel, toen Wright, in nood gebracht, de bal te hard op zijn doelman teurgspeel- den en tot zijn grote geluk het ronde ding juist langs de buitenkant van de paal zag gaan. Opnieuw ging Bonetti gestrekt naar de hoek toen Van Dijk een hard schot loste. En toen, zes minuten voor het einde, gingen plotseling alle Nederlandse il lusies in rook op. Een snelle tegenstoot ADVERTENTIE A Colin Bell (links) haalt hier uit om het winnende doelpunt te plaatsen. Rechts Gerrie Mühren, die het niet meer kon beletten. van de Engelsen, weer via Charlton, mondde uit bij Bell, die zich deze unie ke kans niet liet ontnemen en Treytel met een zoevend schot deed misgrij pen. Het was een onverwachte stoot onder de gordel, die de Nederlanders niet meer te boven zijn gekomen. Ze zouden meer hebben verdiend, maar het kwam er niet uit. Triest voor Kessler, triest ook voor zijn spelers, die zich tot het uiterste hebben gegeven om een beter, een verdiend beter, resultaat te behalen. A Grote vreugde in het Engelse kamp na het scoren van het winnende doel punt. Rechts een verslagen doelman Treytel. ADVERTENTIE Geluid, precies afgestemd op uit gerekend üw kamer.daar moet u Bendervoor hebben. Of u nu een komplete Hi-Fi of bijvoorbeeld een grammofoon met versterker zoekt..-. Bender vindt het perfekte voor üw kamer. Al moeten ze er verschillende grote merken voor kombineren. Al moeten ze er speciaal voor naar uw huis om het daar te proberenmaar ja, Bender heet ook niet voor niets deskundig in klank Arnhem. Steenstraat 54 - tel. 25408 Amsterdam - Breda - Leiden - Rotterdam DEVENTER Piet Bergström, de De directeur van de Deventer kunst- veel gekritiseerde zakelijke leider van Go Ahead, heeft met ingang van heden geen voetbalzorgen meer aan zijn hoofd. AMSTERDAM Eddy Treytel vertolkte de stemming in de Neder landse kleedkamer met één zin: ,,Wij mogen niet winnen". Georg Kessler, de trainer van een op nieuw niet succesvol team, gebruikte aanzien lijk meer woorden: ,,Wij zijn ook vanavond weer bijzonder onfortuin lijk geweest. Zeker na de zeer goede tweede helft, die we hebben ge speeld. Het samenspel lukte vaak voortreffelijk, maar helaas niet tot in de finesses. Ik geloof dat van Engeland, verliezen geen schande is. Er zijn meer landen, die een wedstrijd van de wereld kampioenen hebben ver loren. Tot zes minuten voor tijd, toen de stand 00 was, zou men, als het boksen geweest was, hebben kunnen zeggen, dat wij op punten duide lijk voor lagen. De En gelsen hebben inderdaad niet zo sterk gespeeld als ik had verwacht, maar ik geloof dat wij er een steentje toe hebben bij gedragen, dat deze te genstander niet in zijn spel is kunnen komen." De twee Belgische Nederlanders" waren niet helemaal tevreden. Jan Mulder: ,,Ik geloof, dat er in de voorhoede te weinig goede ballen zijn afgegeven. De combina ties vlotten niet altijd omdat ik te onbekend was met deze voorhoede. Van mijn kant zou ik een keuze in het Nederlands elftal graag nog eens be leven." Rob Rensenbrink: ,,Het was niet gemakkelijk. De Engelsen speelden in de verdediging zeer sterk en lieten ons bewust tot aan de rand van het strafschopgebied komen. Daar begonnen de moei lijkheden en die waren voor ons vaak te groot omdat wij maar twee of drie spelers in de eerste lijn hadden." Wim van Hanegem, die zich na de eerste helft moest laten vervan gen vanwege een enkel blessure, zei: ,,Ik kon op het eind van de eerste helft nauwelijks meer lo pen. Mijn opdracht was zoveel mogelijk de bal in bezit te houden. Daarom heb ik dus voor rust veel in de verdediging ge speeld, want daar brach ten de Engelsen de bal steeds heen." Duidelijk in tegenstel ling tot Wim van Hane gem stond Epi Drost, die herhaaldelijk mee ten aanval was getrokken. Drost vertelde daarover: ,,Het was nogal gemak kelijk. Ik heb in grote de len van de wedstrijd een directe tegenstander ge mist. Alleen in het eerste kwartier stond ik steeds tegenover een Engels man, maar dat kwam ook omdat wij eerst een afwachtende houding aannamen." Ruud Krol was tevre den over zijn debuut. ,,Het liep aardig. Ik moest wel even wennen omdat ik met Jieel an dere spelers in het veld stond dan ik gewoon ben. Tenslotte hebben we maar een paar maal met elkaar geoefend. Ik ge loof, dat wij aanvallend minder sterk, hebben ge speeld dan verdedigend. In de voorhoede werden teveel hoge ballen ge plaatst en dat maakte het voor de Engelsen, die beter koppen, gemakke lijker. Met meer lage voorzetten en met snelle, van achteren opkomende spelers hadden wij waar schijnlijk een beter resul taat kunnen behalen." NEW ORLEANS Cassius Clay, oud-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft via zijn advocaat Charles Morgan woensdag hoger be roep aangetekend bij het gerechtshof van New Orleans. Clay werd op 20 juni 1967 door het federale districtsgerechtshof in Houston wegens dienstweigering veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 10.000 dollar. Hij wilde van mili taire dienst vrijgesteld worden omdat hij deel uitmaakte van de „Blackmos- lim" secte. Het is de vijfde keer, dat Cassius Clay in hoger beroep gaat. Het vonnis werd telkens bevestigd. ADVERTENTIE Ajacied Gerrie Mühren die in dé tweede helft de plaats van Veenstra in nam, was best te spre ken over zijn eerste op treden in Oranje. De ex- Volendammer zei: Te gen Feijenoord was het veel lastiger. Toen had ik voortdurend Wim Jan sen bij me. Nu was ik vrijer. Maar op beslis sende momenten waren de voorhoedespelers toch net zo moeilijk te berei ken." Ook Nico Rijnders was tevreden. Het maakte voor hem weinig uit, dat er na rust twee Ajacie- den bijkwamen. ,,In de eerste helft ging het ook lekker. Ik heb tenslotte jaren met Wietze Veen stra gespeeld. Indivi dueel waren wij niet minder, maar in de com binaties waren de Engel sen juist iets geraffineer der." Rinus Israel wilde aan het doelpunt niet al te veel woorden vuil ma ken. ,,We dachten, dat de bal gewoon naast zou gaan. Toen ivas daar in eens die Bell. Ik rekende nog op buitenspel ook. Maar verder was het een leuke wedstrijd." De manager van het Engelse elftal, sir Alf Ramsey, zei: ,,Ik ben niet verbaasd over het goede tegenspel van de Nederlanders. Ik wist dat zij een aardig team vormden en dit bleek speciaal in de tweede helft. Als ik deze wed strijd vergelijk met de ontmoeting, die we tegen Bulgarije speelden, dan moet ik zeggen dat we vanavond meer moeite hebben gehad. Over mijn eigen ploeg ben ik tevre den. We hebben gewon nen en iedereen heeft zich volledig gegeven." TEL 010/112955 ROTTERDAM Pi?2T.Er,M.A.R,1T£TR' 5 TEL- 070/116162 DEN HAAG MAR APLAATS 2 TEL 030/18900 UTRECHT BRINK 93 TEL 05700/12411 DEVENTER Voor de Franse eerste divisie zijn woensdagavond de volgende voet balwedstrijden gespeeld: Ajaccio - Sou- chaux 1-0; St. Etienne - Bastia 4-2; Angoulême - Lyon 1-1; Rouen - An gers 5-0; Nantes - Marseille 2-1; Straats burg - Re Star 5-0; Metz - Bordeaux 4-1; Rennes - Sedan 3-3. De stand na 12 wedstrijddagen: 1. St. Etienne 21 pnt.; 2. Marseille 15 pnt.; 3. Straatsburg 15 pnt.; 4. Bordeaux 15 pnt. Het Hongaarse elftal, bestaande uit spelers tot 23 jaar, heeft in Boeda pest gelijk gespeeld (1-1) tegen de Oost- duitse jeugd. Beide doelpunten vielen in de tweede helft. Er waren slechts dui zend toeschouwers. O In de eerste ontmoeting voor de tweede ronde van het Jaarbeurssteden- bekertoernooi heeft Dunfermline (Schotland) woensdagavond op eigen terrein met 2-1 gewonnen van Gwar- dia Warschau. Bij de rust was de stand 1-0. Er waren 13.000 toeschouwers. In afwijking tot de voorgaande ja ren worden de Nederlandse atletiek- kampioenschappen in 1970 niet in au gustus gehouden. De Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie heeft voor de nationale titelstrijd het weekeinde van 25 en 26 juli vastgesteld. Waar de kam pioenschappen worden gehouden is nog niet bekend. ijsbaan, die sinds 1 april van dit jaar was benoemd tot zakelijke leider van de Deventer eredivisieclub Co Ahead heeft meegedeeld, dat hij ontheven wil worden van zijn functie, die hij slechts voor één jaar zou vervullen. De matige prestaties van Go Ahead en de teleurstellende transferperiode hadden de ontevredenheid van het pu bliek van Go Ahead vergroot, waar door de werksfeer van Bergström erg moeilijk was geworden. Hij zal worden opgevolgd door oud-bestuurslid A. M. Brands. Voor Piet Bergström, die in Deventer veel goodwill had gekweekt door zijn perfecte organisatie van de Deventer kunstijsbaan, was het besluit Go Ahead voortijdig te verlaten, een moeilijke stap. In een communiqué dat het stich tingsbestuur uitgaf stond onder meer het volgende: „De heer Bergström is van mening dat de taakverdeling van de voor de leiding van Go Ahead verantwoordelij ke mensen onvoldoende geregeld is en dat de daaruit voortvloeiende coördina tiegebreken niet bevorderlijk zijn voor het goed kunnen uitoefenen van zijn taak en voor de noodzakelijke goede verstandhouding tussen de met de technische en commerciële leiding be laste mensen". ROTTERDAM Op 14 december zal er wat de competitie betaald voetbal betreft een extra inhaaldag zijn. In de eredivisie wordt dan gespeeld AZ - Feijenoord, de wedstrijd die oorspron kelijk voor komende zondag op het programma stond, en Helmond Sport - Den Bosch in de eerste divisie. Verder worden die dag gespeeld de bekerwedstrijden EDO - Ajax, Eindho ven - PSV, PEC - FC Twente, Limbur gia - Sparta en Excelsior - Holland Sport. Het programma dat voor 14 decem ber was vastgesteld wordt een week verschoven. Er was namelijk rekening gehouden met een mogelijke beslissings wedstrijd van het Nederlands elftal in de voorronde van het wereldkampioen schap. MOSKOU De Nederlandse kampi oen Sittardia heeft gisteren in Moskou de eerste wedstrijd tegen Koentsevo in de tweede ronde van het toernooi om de Europese zaalhandbalbeker met 31-11 verloren. Bij rust hadden de Rus sen de leiding met 14-8. iffpi Die paar weken per jaar die zij op vakantie gaat, wil ze zekerheid. Noem het garantie. Het Wagons-Lits//Cook label aan haar koffer geeft haar die garantie. Cook biedt u de diensten aan van 200 reisadviseurs, die de prettigste plekjes ter wereld kennen. Mensen, die dagelijks - als beroep en als hobby - time tables lezen, tickets klaarmaken, hotels uitzoeken, geld wisselen, verzekeringen afsluiten, ingewikkelde reizen uitstippelen, of u een prettig geprijsde all-in vakantie adviseren. Loop eens binnen bij Cook voor een vrijblijvend advies. U bent er welkom. Ook in die 436 kantoren in het buitenland. Straks zal men u benijden om dat label aan uw koffer. COOK 460 kantoren in 56 landen. Voor Nederland In Amsterdam. Alkmaar, Alrtwlo, Amstelveen, Apeldoorn. Arnhem, Bilthovon. Eindhoven, Enschede, Groningen, Den Haeg. Haarlem, Hilversum, Leeuwarden, Nijmegen, Botterdam, Utrecht, Zwolle, en straks ook in 's-Hertogenbosch. BOEDAPEST Hongarije heeft In groep 2 van de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal Ierland met 4-0 verslagen. De Hongaarse doel punten werden gescoord door Halmosl, Bene, Puskas en Kocsis. De stand in groep 2 luidt: Hongarije 6411916-7 Tsjechoslowakije 6 4 119 12- 6 Denemarken 6 2 1 3 5 6-10 Ierland 6 0 14 1 3-14 OOSTENRIJK In groep 7 van de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal ver sloeg Oostenrijk, Schotland met 2-0. In deze groep heeft West-Duitsland zich reeds geplaatst voor Mexico. FRANKFURT/MAIN Peter Post heeft woensdagavond met de Belg Pa trick Sercu de zesdaagse van Frank furt gewonnen. De Nederlander, die zijn 51e overwinning in een zesdaagse be haalde en de Belg hebben in de laat ste uren de Duitsers Altig en Renz naar een smadelijke nederlaag gere den. Twee uur voor het einde lagen Post/ Sercu, Altig/Renz en Bugdahl/Kemper nog gelijk, maar een uur later lagen de vier Duitsers reeds een ronde achter. Rudi Altig en zijn koppelgenoot Si- gi Renz liepen daarna nog een ronde achterstand op. Sercu vestigde in de laatste uren een nieuw baanrecord mot 10,6 seconden. Eindstand: 1. Post/Sercu 329 pnt.; 2. op een ronde: Bugdahl/Kemper 405 pnt.; 3. op twee ronden: Altig/ Renz 540 pnt.; 4. Oldenburg/Schulze 430 pnt.; op zes ronden: Fritz/Tschan 222 pnt. ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 19