Ziekelijk Ederveen krijgt gymnastieklokaal Burgemeester als molenaar Geweer als buit bij inbraak De Wapenaar hekelt isolationisme in Gereformeerde Bond Herv. kerk besluit actie in „Eltheto" Monteur uit Veenendaal in Apeldoorn omgekomen Kosten ruim half miljoen VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Nog kans op regionaal woonwagenkamp K.V.P.'er bereed stokpaardje Belt u dan even a.u.b. 10550 11079 Installatie met pieptoon Enquête Afscheid Heidens en goddeloos Kerstwijding Gemeente avond Oliebollen Vijftig mille nodig VAN WOUT BLAUWKOUS SCHERPENZEEL Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 7 NOVEMBER 1969 AMERONGEN ZONDER APPLAUS ONTVANGEN Er is ook in onze gemeente een gene ratie aan het opkomen, die nooit een hark of schoffel ter hand zal nemen. Ik veronderstel, dat de meesten van degenen, die in dit van oorsprong laag bebouwde gebied geboren en ge togen zijn, nog wel eens via een stuk tuingereedschap met de aarde in aanraking zijn geweest. Laten ze dan nu in een flat wonen misschien wel van hun trouwdag af ze zullen toch wèl zijn opgegroeid in een huis met een stukje tuin. En toen ze nog thuis waren zullen ze in de bewerking van dat lapje grond hun aandeel waar schijnlijk wel hebben geleverd. Ik reken maar naar mezelf: het werd ons al vroeg bijgebracht. Voordat ons de eerste beginselen van de Nederland se taal werden ingepompt wisten we al een schriel spinaziesprietje van een stukje onkruid te onderscheiden. We hadden het wieden al onder de knie voordat we in de eerste klas van de lagere school werden afgele verd. Natuurlijk, ook wij hebben het standaard-kunstje uitgeprobeerd om voor eens en voor altijd van een snertkarwei als wieden af te komen. Zoals iedereen hebben we in het be gin het kostbare gewas uit de grond getrokken en het onkruid laten staan, maar met een doortastende vader als opzichter was zoiets gauw afge leerd. Later, toen we op onszelf kwamen te wonen, begonnen we ook aan een hof, de plaatselijke naam voor een moes tuin. Zo'n hof was eigenlijk een van zelfsprekendheid. Je zou in een door snee-buurt niet geaccepteerd zijn als je met behulp van de natuur achter je huis een grasgazon zou hebben neergevlijd. Dat zou woekeren met kostbare grond zijn geweest. De gangbare gedragsregel is op dit punt de laatste jaren sterk veranderd. Waar vind je achter de rijen wonig- wethuizen nog ouwerwetse moestui nen? Een hof, opgedeeld in een aan tal zogenaamde bedden waarop eet bare artikelen worden gekweekt? Loop maares over de achterpaden tussen de complexen door, maar het zijn zeldzaamheden geworden, de hof jes. Ze zijn het slachtoffer geworden van de welvaart. Waar een beetje ruimte achter het huis is willen de mensen de parasol met de tuinstoe len neerzetten. En degenen, die op de stoep voldoende armslag hebben om in de zomermaanden te recreëren bestemmen de grond voor andere doeleinden. De vergrijzing van de gezinnen gaat gepaard met een toeneming van het aantal brommers. Daar moet een aparte stalling voor worden opgetrok ken, omdat het in de huurprijs inbe grepen schuurtje een werkbank staat waaraan een van de gezinsleden zich met behulp van een boortol met di verse hulpstukken moet uitleven. De talrijke hokken, waarin gevederd goed rondfladdert laat ik dan nog maar buiten beschouwing. Deze vorm van hokjesgeest tiert welig in bepaalde laagbouwwijken. Ik geloof ook niet, dat dit de aanvankelijke be stemming van het tuintje achter het huis is geweest. Ik gun ieder mens graag zijn vrijheden in ieder opzicht, maar in het algemeen moet er toch iets uitkomen dat te accepteren is voor iedereen. De flatmens heeft daarvan geen last. Z'n buurman heeft geen mogelijkhe den om hem tegen een groen ge- kwast obstakel aan te laten kijken. De hoogbehuisde blikt vanuit z'n ven sters op openbaar groen of grijs, als het front van de flat naar de straat kant is gekeerd. Met dat groen heeft hij geen bemoeie nis. Ik kan me zelfs voorstellen, dat de buurtbewoners zouden gaan wij- felen aan bepaalde vermogens van ie mand, die op een zaterdagmorgen voor z'n genoegen tussen de struiken zou gaan wroeten of de grasrandjes wat zou bijpunten. Mogelijk zou het politie-apparaat hem er zelfs van weerhouden omdat het in wezen zijn privé-groen niet is. Maar hij moet er wel op een of ande re meer passieve manier zijn bijdra ge aan leveren. Ik heb gelezen, dat een en ander zelfs kan gaan tot twee gulden per week. Aan mij is het niet om te beoordelen of het profijt ervan te duur betaald is. Wel heb ik me terdege gerealiseerd, dat dit een bedrag is van honderd en vier gulden per jaar en dan is het niet weinig als je alles zou opdelen in een aantal vierkante meters per huis. Vooral als je geen hond hebt om er regelmatig op uit te laten; Wout Blauwkous. VEENENDAAL Het moet de raadsleden die bij het afdelings- onderzoek naar de begroting de vraag hebben gesteld wat in Vee- nendaal wordt gedaan aan de be strijding van kanker en hart- en vaatziekten een pak van het hart zijn te vernemen dat deze patiën ten op de normale wijze worden be handeld. Het is altijd een gerust stellende gedachte te weten dat geen vivisectie wordt toegepast, dat men wel terdege wordt ver doofd en niet wordt gevierendeeld. Het moet voor het college niet een van de moeilijkst te beantwoorden vragen zijn geweest. VEENENDAAL De voetzoeker die het KVP-raadslid, de heer M. G. H. Hendriks, gisteravond onder de tafel van het college van B. en W. tot ontplof fing bracht had niet het effect dat hij er van verwachtte. Het dagelijks bestuur van de gemeente was er tenminste niet van ondersteboven, dat er weinig of geen toezicht in het woonwagenkamp aan de Middelbuurtseweg wordt uitge oefend. Ook het door de KVP'er gesignaleerde verschil tussen de door de ge meente Rhenen opgegeven kosten van waterverbruik en het werkelijk verbruik te kwantum steeg het college niet boven de lippen. De overige raadsleden con formeerden zich aan deze houding. Men deed het met de mededeling van de raadsvoorzitter, burgemeester P. Bode, dat tussen de provinciale besturen van Gelderland en Utrecht waarschijnlijk nog deze maand overeenstemming zal worden bereikt over het creëren van een regionaal woonwagencentrum. De kans is nog steeds aanwezig, dat Ede en Wageningen in dit opzicht gaan sa menwerken met de thans in een gemeenschappelijke regeling opererende ge meenten Leersum, Renswoude, Rhenen en Veenendaal. Per 1 januari 1970 komt Amerongen daarbij, hoewel de Veenendaalse raad over deze toetreding geen hoera riep. Bij gebrek aan onderwerpen van grotere importantie werd de raadszit ting voornamelijk beheerst door ge sprekken over de woonwagenvoorzie ningen, en met name die aan de Mid delbuurtseweg onder de gemeente Rhe nen. De heer Hendriks vroeg om een on derzoek omdat hem verschillende pos ten op de jaarrekening 1968 nogal du bieus voorkwamen. Hij bepleitte meer toezicht op het kamp en controle op hetgeen de gemeente Rhenen doet. „De bewoners zelf zijn van goede wil ook al brengen ze het vaak stom en ver keerd", aldus de heer Hendriks. De voorzitter zag vooral in de laat ste toevoeging een beantwoording van veel vragen. A. DE KIEVID (BR) controle Ook de heer A. de Kievid (Binding Rechts) drong aan op controle van de opgave die de gemeente Rhenen doet over de kosten van het kamp. Hij was van mening dat deze kosten niet in ver houding staan tot wat er gedaan wordt. De heer G. van Berg (SGP) had een andere vrees. „Worden wij door toetreding van Amerongen niet meer en meer als centrumgemeente aange merkt en zijn we verplicht Ameron gen toe te laten tot de gemeenschap pelijk regeling", zo vroeg hij. De voorzitter kwam daarna met de mededeling dat een interprovinciale re geling nog lang niet van de baan is. Over de toetreding van Amerongen deelde hij mede, dat het regionale kamp in Rhenen plaats biedt aan circa 35 wagens terwijl de gemiddelde be zetting 25 stuks bedraagt. Er is dus nog plaats. De heer Hendriks bleef het een kwa lijke zaak vinden dat de motieven van Amerongen eerder van economische dan van sociale aard waren. Mevrouw Buddingh-De Vries Lentsch (VVD) was met de voorzitter van me ning dat de bewoners zelf meestal schuldig zijn aan de wanordelijke situa tie in het kamp. Dat de waterreke ning dit jaar bijzonder hoog zal zijn nu al is 5500 kubieke meter water ver bruikt vond'zij altijd nog accepta beler, dan er een man neer te zetten, die op zuinig verbruik moet toezien. „Dat kost altijd nog meer", zo rede neerde zij zakelijk De heer De Kievid kreeg ten ant woord dat controle op de cijfers wordt uitgeoefend door het verificatiebureau Nederlandse Gemeenten. Tenslotte ging men met de toetreding van Amerongen akkoord. Op twee perceeltjes na zijn alle strookjes grond aangekocht die. nodig zijn voor de verbreding van de Bos- laan. De lijdensweg die de gemeente nu al geruime tijd bewandelt bij de verwerving van de gronden werd inge kort nu met twee andere eigenaren overeenstemming over grondverkoop werd verkregen. Begin 1970 zal met de werkzaamheden kunnen worden begon nen, aldus een mededeling van wet houder M. Bastmeijer (CH) die er ver der van uitging dat de twee nog hals starrige bewoners bij het zien van de nieuw aangelegde weg hun huidige me ning wel zullen herzien. SPREIDING Zonder op- of aanmerkingen verleen de de raad verder medewerking voor de bouw van een zes-klasige school voor gewoon lager onderwijs in „de Molenbrug". Het bestuur van de Her vormde scholen voor l.o. en k.o. had hierom gevraagd. De nieuwe school dient ter vervanging van de Pr. Bea- trixschool die in een deplorabele toe stand verkeert. De heer A. Visser (CH) bepleitte hierbij in nieuwe wijken zo veel mogelijke spreiding in scholen bouw toe te passen. „Als een wijk ver grijst komt er tenminste maar een voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 v. Van 17.30- 19.30 uur Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 APELDOORN De 18-jarige R. Breedveld uit Veenendaal is gisteren dodelijk verongelukt tijdens zijn werk zaamheden. Breedveld die als verwarmings monteur werkzaam is in het in aan bouw zijnde gebouw van de Rijksme- chanische Administratie aan de Faust- straat in Apeldoorn, kwam op een ze ker moment te vallen en kwam twee verdiepingen lager terecht. Hij moet vrijwel op slag dood zijn geweest. Om trent de oorzaak van het ongeval tast men nog in het duister. De politie stelt een onderzoek in. SCHERPENZEEL Ondertrouwd: G. M. Nieuwelink (Woudenberg) en W. C. Sturkenboom. Getrouwd: J. Haagsman (Beusichem) en A. van Eist. EDERVEEN Ruim een half miljoen gulden gaat het gymnastieklokaal kosten dat burgemeester en wethouders van Ede in Ederveen willen laten bou wen. Het college vraagt de gemeenteraad daartoe een krediet, waarover op 12 november zal worden beslist. Het gymnastieklokaal moet verrijzen op een terrein ten westen van de Hoofdweg en ten noorden van de Schras. Het plan voor de gymzaal is ge maakt door de Heidemij en omvat een ruimte van 12 bij 21 meter, met een hoogte van 5 1/2 meter. Bovendien zijn twee nevenruimten voorzien, die te gemoet zullen komen aan de behoefte aan vergaderlokaliteiten die in Eder veen zeer groot is. Ze krijgen afme tingen van 6 bij 3.95 meter en kun nen door het wegschuiven van een vouwwand tot één zaal worden sa mengevoegd. Er komen twee aparte ingangen, een voor de gymzaal en een voor de ver gaderzalen. Voorts staat een keukentje op het programma, evenals een berg plaats voor stoelen. Voor het opslaan van materiaal dat voor buitenspelen wordt gebruikt is een buitenberging ontworpen. De stichtingskosten, met in begrip van de bedragen voor grond en inventaris worden voor het gymna stieklokaal geraamd op f 394.500,- en voor de nevenruimten op f 115.500,-, wat een totaal oplevert van f 510.000,-. Burgemeester en wethouders houden rekening met een jaarlijks exploitatie tekort van iets meer dan dertiendui zend gulden. Op een later tijdstip zal de raad nog een voorstel worden ge daan met betrekking tot de vaststel ling van de huurtarieven voor het ge bruik van de zalen. M. G. H. HENDRIKS (KVP) kwalijke zaak school leeg te staan", zo motiveerde hij zijn verzoek. Tenslotte kocht de raad van mej. H. Klomp een perceel grond van 37.740 ca gelegen aan de Vijgendam voor de realisering van het bestemmingsplan „Dragonder". VEENENDAAL Vooral burge meester Bode had tijdens de gister avond gehouden raadsvergadering nog geen reden gelukkig te zijn met de sinds kort aangebrachte geluidsinstal latie, die de slechte akoestiek in de raadzaal moet opvangen. Als hij aan het woord was fabriceerde de instal latie een pieptoon, die Veenendaals eerste burger geërgerd naar het hart van de installatie deed kijken met een grimas waar de raadsleden stil van werden. De raadsleden hadden thuis kennelijk geoefend in het gebruik van de microfoons want de aanwezige bode1 behoefde ditmaal geen ren te onderne men naar een raadslid, dat verzuimde de microfoon in- of'uit te schakelen. VEENENDAAL Burgemeester P. Bode heeft donderdagmorgen samen met wet houder M. Bastmeqer in ogenschouw genomen waar de ruim tien mille gebleven zijn die de gemeente Veenendaal indertijd beschikbaar heeft gesteld voor de restauratie van De Nieuwe Molen. Het initiatief voor dit bezoek was overigens niet van de gemeente uitgegaan, maar van de eigenaar, de 76-jarige Harm van Eden, die al sinds 1925 de scepter op de molen zwaait. Met onderbreking van een half jaar is de in molenbouw en molenrestau ratie gespecialiseerde firma Adriaanse uit Weert bijna een jaar bezig ge weest met het herstel van de Nieuwe Molen. Aanvankelijk was hiervoor een bedrag van f 36.000,- geraamd, maar later bleek dat ook de wieken nodig onderhanden genomen moesten wor den. Hierdoor stegen de restauratie kosten boven de vijftigduizend gul den. Rijk, provincie, gemeente en ei genaar participeren in de restauratie kosten voor respectievelijk veertig, twintig, dertig en tien procent. De burgemeester en de wethouder klommen tot in de nok van de mo len om het resultaat van de restau ratiewerkzaamheden te bekijken. Op de omloop gooide Veenendaals eerste burger de vang los, maar er was te weinig wind om, zijn inspanning be loond te zien met draaiende wieken. Zelfs de deskundige uitleg over het in wendige van de molen door de vita le moleneigenaar veranderde daar niets Kerkewijk 128 Veenendaal vMeleloon (08385)12244 aan, waarop het gezelschap zijn troost zocht in de molenaarswoning om een toast uit te brengen op het welzijn van de (vernieuwde) Nieuwe Molen en om de opgedane kou te verdrijven. De gemeentelijke bestuurders deden daarbij nog wat historische kennis op over de molen en zijn bewoners. Te vens werd uitdrukking gegeven aan de waardering van het gemeentebe stuur over het behoud voor Veenen daal van dit langzamerhand enige his torische fotogenieke object in de ge meente. ELST Bij een inbraak in de wo ning van de heer J. H. in Remmer- den bij Eist is gisternacht een ge weer gestolen. De dader(s) zag(en) kans door het verbreken van een ruit toegang tot de woning te krijgen. De inbraak werd ontdekt toen de heer H. ontdekte dat laden en kasten waren doorzocht. Op het geweer na wordt echter niets gemist. Het onderzoek van de politie heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Angelus te kunnen bidden, wat thans in het heidensche en goddelooze Vee nendaal tot de zeldzaamheden be hoort". Enige tijd geleden leverde de hervormde ds. Vroegindewejj te Veenendaal kritiek op de algemene kerkvergadering, die de generale synode van de Ned. hervormde kerk van plan is te houden. De bedoeling van deze vergadering is, dat alle gemeenteleden aan het woord kunnen komen. Daarvoor zullen in talrijke plaatsen in Nederland ook in Veenendaal bijeenkomsten wor den belegd. Op instigatie van de voorberei dingscommissie voor de kerkbouw van de hervormde gemeente in Rhe- nen-hoog zal een enquête worden ge houden onder de kerkbezoekers. Men wil namelijk te weten komen of de mensen die thans in de Berg- school kerken alleen uit Rhenen- hoog komen en ook hoeveel er uit Rhenen-hoog naar de Cunerakerk gaan. Om hierin inzicht te krijgen zal in de maand november na elke zondagmorgendienst in de Cunera kerk en de Bergschool aan de kerk gangers worden gevraagd op een briefje te zetten op welk adres zij wonen. ds. Vroegindeweij schrijft er in het Veens kerkblad van de vorige week nog over, dat niet alleen in kringen van de gereformeerde bond bezwaren tegen deze kerkvergade ring bestaan, maar in veel breder kring. Er is zelfs gevraagd om de vergadering uit te stellen opdat er gelegenheid tot nadere bezinning zal komen. Ook het breed ministerie van de ring Rhenen was deze mening toege daan. Men vond dat er veel te veel haast was gemaakt en dat daardoor de vergadering al tot mislukken ge doemd is, nog afgezien van de prin cipiële bezwaren. De ring Rhenen besloot een brief van de generale sy node te laten uitgaan. Ds. P. L. J. Wapenaar, hervormd predikant te Rhenen, is in „Rond de Cunerakerk" een andere mening toe gedaan. Hij vindt de inzet van de al gemene kerkvergadering niet erg be moedigend, omdat het hoofdbestuur van de gereformeerde bond al zijn leden heeft geadviseerd niet mee te doen. Volgens ds. Wapenaar zal deze oproep door velen worden nagevolgd en daardoor zal een grote groep trou we hervormde kerkleden ontbreken. Wellicht was het verstandiger ge weest de vergadering niet met Pink steren 1970, maar in f971 te laten plaatsvinden. Als de gereformeerde bonders het af laten weten vindt ds. Wapenaar het maar een eenzijdige zaak worden en 't is nadelig voor de meningsvor ming. Men krijgt dan immers hetzelf de beeld als van zovelé vergaderin gen en conferenties in de Ned. herv. kerk: de gereformeerde bonders ont breken. Ds. Wapenaar denkt dftt het de tactiek gaat worden van de gerefor meerde bond om zich te isoleren, nergens aan mee te doen en tegen alles wat er in de hervormde kerk gebeurt „nee" te zeggen. Ds. Wape naar vindt het overdreven van de bonders om met zoveel zwaar ge schut een aanval op de algemene kerkvergadering te doen. /Men zegt in deze kring, dat er in feite dan toch maar naast de huidi ge structuur (classicale vergade ringen enz.) een nieuwe structuur wordt gecreëerd, die vloekt met de van God gegevene. Er is volgens ds. Wapenaar sprake van een eenmali ge zaak en om dan van een structuur te spreken gaat hem te ver. Overigens vraagt de predikant zich af of het theologisch wel vol te houden is dat de huidige structuur van de hervormde kerk de van God gegevene is. In 't Nieuwe Testament liggen lijnen voor structuren, maar niet zo afgewerkt en zo uitgesproken duidelijk als nu wordt gesteld. Tenslotte vraagt ds. Wapenaar de Rhenense aanhangers van de gere formeerde bond het advies van het hoofdbestuur niet op te volgen. Tegenover de gastvrijheid die de rooms-katholieken thans op zater dagavond genieten in de gerefor meerde kerk van Renswoude stelt de kroniekschrijver van „De Schakel" 't blad voor de Veenendaalse parochia nen, de ongastvrijheid die de katho lieken zo'n vijftig jaar geleden in Veenendaal genoten. De enige r.k.-kerk stond toen op grondgebied van Renswoude en in de twintiger jaren werden pogingen in het werk gesteld om rond deze kerk een enclave van katholieken te vormen. Men had toen 215 paro chianen. In het godsdienstig en zedelijk be lang van de mensen werd een oude herberg naast de kerk afgebroken. Daarvoor in de plaats kwamen vier arbeiderswoningen en een klein café. Aan de overkant van de Nieuweweg werden kleine burgerwoningen met een winkel gebouwd. De bedoeling van dat alles was om de katholieke gezinnen zoveel moge lijk rond de kerk samen te trekken en te onttrekken aan de invloed van de protestanten in Veenendaal. Later is bij de katholieke nederzet ting ook nog een school gekomen. Deze is inmiddels niet meer in ge bruik. De toenmalige pastoor, JKOHANN P. G. van Rooyen, schreef aan de aartsbisschop „het godsdienstig le ven, en dit is wel het voornaamste argument, wordt bevorderd door de gegeven gelegenheid om dagelijks de Heilige Mis te kunnen bijwonen, geregeld bij het kleppen van het Na de strubbelingen welke des tijds (maart 1969) ontstonden bij de overplaatsing van Pastoor Andries- sen te Leersum, welke overplaatsing op het nippertje werd afgezegd, zo dat ook de geplande receptie niet kon doorgaan, is het dan nu toch de finitief dat pastoor Andriessen Leer sum gaat verlaten. Zijn nieuwe Zijn nieuwe standplaats wordt Doesburg. Hij zal hier geïnstalleerd woeden op 29 november. Doesburg heeft een grote parochie van ca. 4500 zielen. In verband met dit vertrek is de afscheidsreceptie nu vastgesteld op 24 november a.s. 's avonds 19.30 uur in restaurant „Darthuizen". Al vroeg komt de evangelisatie commissie der hervormde gemeen- tè te Veenendaal met plannen voor een kerstwijdingsavond op de prop pen. Men stelt zich voor de kerstwij- ding te houden op zaterdag 20 de cember a.s. Het doel van deze vroe ge planning is o.m. om anderen die ook voornemens in deze richting heb ben te verzoeken op die datum niets te beleggen, omdat versnippe ring niemand ten goede komt. Aan de kerstwijdingsavond zullen meewerken het Ritmeester Mannen koor en de industriepredikant ds. A. Terlouw, die is verzocht om de medi tatie te houden. De jaarlijkse gemeenteavond van de hervormde gemeente te Ameron gen zal worden gehouden op woens dag 19 november a.s. in „De Uithof". De jeugd van de hervormde ge meente te Amerongen zal zaterdag 14 november a.s. weer oliebollen verkopen. De opbrengst van de bol len komt ten goede aan het inmid dels in gebruik genomen jeugdcen trum „De Uithof". Onder het niet zo bijster originele motto „Antwoord '69" heeft de hervorm de gemeente van Veenendaal deze week een financiële aktie gehouden. In 1964 werd immers door de landelijke hervormde kerk reeds een actie voor kerkbouw, getiteld „Antwoord '64" gehouden. De actie van de Veenen daalse hervormden zal er overigens niet onder lijden als de voortekenen niet bedriegen. Eén van die voortekenen was namelijk een gift van maar liefst tienduizend gulden, toen de inzameling nog maar nauwelijks was be gonnen. De gemeenteleden zijn deze week legenheid tot tien uur om gif door tientallen medewerkers bena- ten in dit gebouw af te geven, derd. Deze benadering bestond uit De opbrengst van de actie is be- het afgeven van een sprekende fol- stemd om de tekorten van het bou- der, waarop men de gelegenheid wen van twee wijkcentra, het plaat- kreeg om in te tekenen. sen van twee nieuwe orgels, het restaureren van een orgel en het Vanavond wordt de actie gesloten. aankopen van een pastorie te dekken. Van zeven uur tot half negen kan De kosten van deze objecten en de men zijn giften komen brengen in 'n financiering zijn als volgt door de van de hervormde kerken. Om de kerkvoogdij gespecificeerd: actie nog meer te laten spreken zul- Van het tekort van 550.000 gulden len om zeven en om acht u. de kerk- zal de kerkvoogdij 5 ton lenen. Men klokken vijf minuten luiden. Daarna hoopt de ontbrkende 50.000 gulden worden in „Eltheto" de bijdragen ge- met de actie „Antwoord '69" binnen teld. Ondertussen bestaat nog de ge- te krijgen. wijkcentrum in „De Molenbrug" 275.000, wijkcentrum in „De Engelenburg" 550.000,— nieuw orgel voor de Oudekerk 80.00o|— nieuw orgel voor de Vredeskerk 70.00o! restauratie van het orgel in de Julianakerk 15.000,— aankoop pastorie Eikenlaan 16 140.000,— 'f 1.130.000i— Financiering: rijkssubsidie wijkcentrum in „De Engelenburg" f 150.000, beschikbaar in het bouwfonds m 8o!oOo!— beschikbaar uit eigen middelen15o!oOO,'— geraamde bijdrage uit het uitbreidingsfonds 200.00o!— 580.000,'—

De Vallei | 1969 | | pagina 3