Dit grillig bouwwerk is een schepping van de Zwitser se architect Foerderer, die zich, evenals vele Zwitserse architecten, heeft gespecialiseerd in kerkebouw. Tijdens haar bezoek aan het Gereformeerde Bur gerweeshuis „Coen Cu- serhuls" In Haarlem, moest koningin Juliana ook even de kinderkermis achter het huis bezoeken en wat was er mooier voor de kinderen dan dat de Koningin meedeed met het spel busjesgooien. Deze enorme butaan-opslagtank van de Shell-raffinaderij in Pernis (gewicht 135 ton) werd dezer dagen per schip en per as naar de plaats van bestemming gevoerd. Weer liep een schip op de werf „De Schelde" in Vlissingen van stapel voor een Russische opdrachtgever. Het was de visfabriek „Geroi Eltigena". De Amerikaanse luitenant in Vietnam, kampioen-golfer In zijn land, telt de dagen voor zijn terugkeer naar huis. In de gevechtspauzes traint hij op de versterkingen van zijn mortierstelling om in conditie te blijven. iliip In de bekende dierentuin van Hagenbeek in Hamburg heeft een Siberische tijger een vierling geworpen een unicum. Gewoonlijk traint de moeder van deze tijgersoort haar jongen gedurende twee jaar in het veroveren van de jachtbuit. Dat is In Siberië in hoofdzaak zalm uit snelstromende rivieren. Voor deze jongelingen zal het waarschijnlijk wel een ander kostje worden. Portret van prins Claus nèt terug van een ondergronds bezoek aan de mijn Julia in het Limburgse Kerkrade. De eerste vrouw die de Amerikaanse prijs „Eerste dame van de t.v." kreeg, was onlangs Lucy Ball, bekend ook voor de Nederlandse televisiekijkers. Tijdens de huldiging werd zij vergezeld door haar kinderen Lucy en Desy. Voor zes miljoen gulden gaat Amsterdam een parkeergarage bouwen op de hoek van de Eiandsgracht en de Marmx- straat Ruimte voor niet minder dan 650 wagens. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Marva is dezer dagen tijdens een korte plechtigheid in Amsterdam een glas-in-lood-raam overgedragen door oud-Marva-officier C. N. C. van Butselaar aan de Chef Marva, hoofdofficier M. W. Cortenraad. Een nieuwe serie postzegels voor de Nederlandse Antillen. 7'

De Vallei | 1969 | | pagina 13