EEG-topconferentie nu 1 en 2 december N.Y.V. verwerpt „foefje" van minister Schut In Finland is het al mis (of raak) Voor liefdadigheid 128 miljoen gulden „Leiding van EDY liet kansen op een beter bod verloren gaan" ZIEKTE ITALIAANSE MINISTER MOTIEF VOOR UITSTEL Nieuwe Maas krijgt een „drempel" tegen de verzilting Bij N.S. kan verlof niet geheel worden opgenomen ZIEKTE- CIJFERS DETAM Pas op voor haar klauwen... Protest van Utrechtse studenten tegen proces Misdadigheid in Brussel onrustbareni toegenomen Sloan's Liniment LEVEN WERD DUURDER IN OKTOBER Mulo-scholieren wegens inbraken aangehouden Vorig jaar in Nederland Wisseling bi] Ford Nederland Einde van een smokkelroute Elf Portugese deserteurs vroegen asiel „KALMER AAN" E.V.A. Jongen terecht DE smr KOOPT BU DE SPAR OMDAT NU WIL SPAREN BU DE KOOP ACHTERSTAND STEEDS GROTER Steeds minder weerstand DEMONSTRATIE NIET ALTIJD GOED Uiterst kritisch rapport van commissie uit aandeelhouders: BEDENKINGEN ZATERDAG 8 NOVEMBER 1969 DEN HAAG Nadat eerder op de middag al geruchten de ronde hadden gedaan, deelde de R.V.D. gisteren tegen de avond mee. dat in verband met de ziekte van de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, de heer Aldo Moro. besloten is de conferentie van de staats- en/of regeringshoofden van de landen der Europese gemeenschappen, die 17 en 18 november in Den Haag zou plaats hebben, uit te stellen tot 1 en 2 december a.s. De ministers van Buitenlandse Zaken zullen elkaar dan de volgende dagen in Brussel in wijder verband weer ontmoeten in de najaarszitting van de minister raad \an de uit vijftien landen bestaande NAVO De NAVO-conferentie zal namelijk 3. 4 en 5 december worden gehouden. Minister Moro heeft zeer onlangs een operatie ondergaan. Sedertdien heeft twijfel bestaan aan de mogelijkheid of hij voldoende hersteld zou zijn om 17 november in Den Haag aanwezig te zijn. In Brussel verluidde gistermiddag, dat de ziekte van de Italiaanse minis ter is aangegrepen om een officiële re den voor uitstel te hebben. Sommige zegslieden beweerden, dat dit alleen maar een excuus zou zijn voor het feit, dat sommige van de zes EEG-landen meer voorbereidingstijd voor de conferentie willen hebben. Een Nederlandse regeringswoord voerder heeft in antwoord op vragen ge zegd, dat het uitstel organisatorisch geen bijzondere moeilijkheden geeft. Het heeft zelfs het voordeel, dat het werk in rustiger tempo kan geschieden zei hij. Men is in het gebouw van de Eerste Kamer al bezig met het maken van te lefoon- en telexverbindingen ten behoe ve van de vele journalisten, maar men kan zonder bezwaar de feitelijke aan sluiting veertien dagen uitstellen, aldus de woordvoerder. De Haagse hotels, die omstreeks 17 en 18 november praktisch volgeboekt waren, kunnen een groot aantal annu leringen tegemoet zien. Niet alleen had den delegatieleden een deel van de ho telruimte voor zich gereserveerd, ook hadden zich tot op dit ogenblik reeds vijfhonderd mensen van pers, radio, te levisie en journaals laten registreren. Onder die vijfhonderd zijn ongeveer tweehonderd journalisten en commenta toren. De anderen zijn onder meer de cameramensen, geluidstechnici, telexis ten en laboranten. De ministerraad van dc Europese Vrijhandels Associatie (EVA) heeft vrijdag op de slotdag van zijn twee daagse conferentie verklaard, dat het streven van EVA-leden naar het lid maatschap van de EEG gepaard moet gaan met het scheppen vai. een spe ciale band tussen de Euromarkt en de neutrale EVA-landen: Oostenrijk, Zwe den en Zwitserland. De aandrang voor het opnemen wan deze verklaring in het slotcommuni- qé is vooral afkomstig van Zwitser land, dat vreest, dat zijn beleid van strikte neutraliteit zou worden aange daan door een volledig lidmaatschap van de politiek geïnspireerde Euromarkt. Oostenrijk kan hoogstens een asso ciatie-verdrag met de EEG sluiten, omdat zijn neutraliteit door de vroe gere geallieerden wordt gegarandeerd en de Russen niet bereid zijn Oosten rijk tot de EEG te laten toetreden. Zweden heeft een veel flexibeler vorm van neutraliteit en zou zonder al te grote bezwaren in de Euro markt kunnen worden opgenomen. De ministerraad vindt het echter van groot belang dat vij eventuele uitbrei ding van de EEG de EVA gehand haafd wordt. UTRECHT Het NVV verwerpt de door minister Schut voorgestelde wijzi ging van de wet op de huurverhogingen, waardoor de huurverhogingen van 1971 tot en met 1973 niet zes maar zeven procent per jaar zullen gaan bedragen. „Met een rekenkundig foefje (drie keer één procent is het verlies van zes pro cent over een half jaar), probeert de regering meer terug te halen dan zij aanvankelijk geeft", oordeelt het NVV. De wijziging betekent, dat de huur ders na 1973 steeds grotere huurverho gingen moeten gaan betalen dan vol gens de nu geldende wet op de huurver hogingen het geval is. Met cumulatieve huurverhogingen (procentuele verhogin gen óók over de stijgingen, die er de voorgaande jaren al zijn bijgekomen) wordt het verschil namelijk elk jaar groter. Het NVV acht dit verwerpelijk, te meer omdat minister Schut ook de z.g.n. niet-verplichte huurstij gingen cumula tief wil maken. Het NVV, dat huurverhogingen onont koombaar vindt, acht het op korte ter mijn gezien voorts onjuist in 1971 de hu ren extra te verhogen, zeker wanneer in dat jaar de BTW fors gaat stijgen. Dit kan, aldus het NW, alleen tot ge volg hebben, dat ook de looneisen voor dat jaar extra omhoog gaan, want al leen daarmee kunnen de werknemers de extra kostenstijging weer opvangen. De extra verhoging over drie jaar maakt de zaak op langere termijn al leen maar inflatoir, concludeert het NVV. BLOEMEND A AL. De 15-jarige Frans van Schie uit Bloemendaal. die sedert maandag j.l. werd vermist, is vrijdagmiddag door de kinderpolitie aangehouden op het Amsterdamse stu dentenschip ..Caledonia". De jongen was van zijn werk bij een Haarlemse drukkerij weggelopen. Hij is later door zijn pleegvader bij de kinderpolitie af gehaald. DEN HAAG Het prijsindexcijfer van de gezinsconsumptie, zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek dat maandelijks samenstelt op basis 1964 is 100, liep van 127,5 in september op tot 128,1 in oktober. Dit komt neer op een stijging van 0,5 pet., verdeeld over de volgende componenten: 0.2 pet. voor kleding, 0,1 pet. voor voeding, 0,1 pet. voor woning en 0,1 pet. voor de overige groepen. De stijging van kleding houdt ten de le verband met een pakketwijziging. De index voor september heeft name lijk gedeeltelijk op het zomerpakket en gedeeltelijk op het winterpakket betrek king, terwijl voor de oktoberindex de zomerkleding geheel buiten beschou wing blijft. Pakketwisselingen speelden ook een grote rol bij de artikelgroep dranken en maaltijden (ijs, patates frites) en ten dele bij schoeisel. Gezamenlijk deden de bedoelde pakketwijzigingen de to taalindex van september op oktober met 0,1 pet. stijgen. Van de overige mutaties is nog ver meldenswaard een stijging van de in dexcijfers voor groenten, vleeswaren, vis en vaste brandstoffen. Voor fruit en eieren werd een daling geregistreerd. DEN HAAG Met ingang van aan staande maandag zullen grote hoeveel heden zand naar Rotterdam worden ge transporteerd, die gebruikt zullen wor den om de hodem van de Nieuwe Maas ten oosten van de Van Brienen- oordbrug op te hogen. Op deze manier kan er een drempel op de rivierbodem worden aangelegd, die een verder land inwaarts dringen van de verzilting moeten voorkomen, aldus een bericht van het ministerie van Verkeer en Wa terstaat. Deze drempel werd nodig, toen Rot terdam besloot voor de monding van de Nieuwe Waterweg een geul voor mam moettankschepen te graven. Het trans port van het zand, grof riveirzand dat door een aannemerscombinatie zal worden geleverd, zal ongeveer 110 werkweken duren. In de loop van 1972 hoopt men er mee klaar te zijn. De aannemerscombinatie tracht een gemiddelde produktie van 35.000 kubie ke meter zand per week te halen. Voor het grootste deel wordt dit zand uit de Waal gehaald. ADVERTENTIE SPAR UTRECHT Eind september be stond bij de Nederlandse Spoorwegen een achterstand van elf a twaalf pro cent in de verlofverlenging. Eind 1969 zal dus opnieuw een achterstand aan nog te verlenen verlof moeten worden overgeboekt naar het volgende jaar. De Katholieke Bond van Vervoerperso neel noemt deze situatie ongewenst: de aanspraak blijft weliswaar bestaan, maar als van jaar tot jaar een restant naar het volgende jaar moet worden overgeboekt, krijgt het personeel toch de indruk, dat een deel van de verlof aanspraken niet realiseerbaar is. De K.B.V. stelt in zijn blad „Rich ting", dat de cijfers per standplaats en per personeelslid aanzienlijke ver schillen vertonen. In Utrecht bedroeg het nog te verlenen verlof voor het sta- tionspersoneel in de eerste zes taak groepen per 30 september bijvoorbeeld nog 40 pet., en dat voor het treinperso neel in Eindhoven 36 procent. Daarbij gaat het dan nog om gemiddelden; er zijn personeelsleden, wier achter stand 50 procent bedraagt. Behalve het overhevelen van niet ge noten verlofrechten naar volgende ja ren, ziet de K.B.V. als oorzaak van de achterstand een uitbreiding van de ver lofrechten met. 7 procent in 1969. Als toekomstige „hindernissen" noemt de bond de arbeidstijdverkorting en de toe komstplannen van de N.S., zoals Spoor slag '70 en Spoor naar 1975. De K.B.V. verwacht, dat er bij de N.S. altijd moeilijkheden zullen blijven bij de verlof vergunning, omdat dit bedrijf in de vakantie nu eenmaal niet geslo ten kan worden. De bond meent ech ter, dat de moeilijkheden tot een aan- AMSTERDAM Aan de officier van Justitie in Amsterdam zijn negen jongens van 16 tot 19 jaar voorge leid, die ervan worden verdacht sinds eind april een 18-tal inbraken te heb ben gepleegd. De verdachten, meren deels mulo-scholieren, zouden hier bij voor meer dan f 10.000 aan siga retten, bromfietsen, muziekinstru menten en geld hebben buitgemaakt. De zaak kwam aan het rollen, toen 26 oktober vier van de verdachten waren aangehouden wegens een week eerder bij een muziekwinkel in de Witte de Witstraat gepleegde inbraak, waar bij voor f 4.500 aan muziekinstrumenten en versterkers verdween. Bij hun verhoor kwam aan het licht, dat zij zich met vijf andere leeftijd genoten aan nog meer diefstallen heb ben schuldig gemaakt, o.a. uit scho len, twee benzinestations in Oostzaan en het tandheelkundig laboratorium van de Amsterdamse universiteit. Ook kraakten zij sigarettenautomaten. vaardbaar niveau moeten worden terug gebracht. Verder staat de K.B.V. op het stand punt, dat de planning en prognoses ten aanzien van de verlofverlenging vol ledig parallel zullen moeten lopen met de technische, economische en socia le plannen van de N.S. „Daarvoor is een nieuwe studie op dit moment drin gend vereist", aldus de K.B.V. :i> - 5 Alle urinierellende, waar we in Nederland angstvallig nog niet g aan proberen te denken, is in het j zuiden van Finland, zoals op deze foto te zien is, reeds barre werke- lijkheid. Vwmmmmummmmvnunu (Van onze financieel-economische redactie) APELDOORN Uit het jaarverslag van de Bedrijfsvereniging Detailhandel en Ambachten in Utrecht (Detain) blijkt, dat van de 360.000 aangesloten werkne mers in 1968 349.000 aanvragen om zie kengelduitkering zijn behandeld. In to taal werd in 1968 een bedrag van niet minder dan f 68,7 miljoen aan zieken geld uitgekeerd, hetgeen 43 procent meer is dan in 1967. Bij deze cijfers moet wel bedacht worden, dat de A- griep hierop van invloed is geweest, alsmede dat sedert 1 juli 1967 de zoge naamde bedrijfsongevallen ook onder de ziektewet vallen. Het aantal arbeids dagen waarover ziekengeld werd uitge keerd steeg met 30 procent, terwijl de gemiddelde ziekteduur steeg van 19 tot 22 dagen. Het herstel van de conjunc tuur viel nog niet af te leiden in een terugloop van het aantal ontvangen werkloosheidsuitkeringen, waar sprake was van een toeneming met 14 procent. Ten aanzien van de werkloosheidsmei- dingen is in de eerste acht maanden van dit jaar sprake van een zekere sta bilisatie. Volgens drs. W. J. M. van der Snoeck, directeur van Detam, is het aantal ziektenaanmeldingen over de eerste acht maanden van dit jaar, nog weer met 22 procent gestegen ten aan zien van 1968. Hij wijt dit aan griepge vallen in het voorjaar. O Zesendertig mensen zijn gisternacht in Spanje gewond, van wie zeven ern stig, toen de sneltrein Saragossa-Bar- celona tussen Golmes en Bellpuig ont spoorde. Door de plotselinge tempera tuurveranderingen was één van de sporen gebroken. In Londen is de bontcollectie van het huis Christian Dior getoond. De ontwerpen zijn van Frederic Castet. Op de foto een luipaardjas, met de klauwen van het dier aan de uiteinden aan de ceintuur. AMSTERDAM —De totaalopbrengst van de landelijke openbare inzame lingen door middel van straat- en huiscollecten, televisie, radio, pers, contributiewerving, erfstellingen en lo terijen kan voor 1968 geschat worden op ruim 128 miljoen gulden. De op brengst van de loterijen is exclusief die van de toto en enkele andere lan delijke loterijen en weddenschappen. Dit wordt vermeld in het verslag over 1968 van het Centraal Archief en Inlichtingenbureau inzake het inzame lingswezen. Volgens dit verslag kwam een belangrijk deel, namelijk ruim 53 miljoen, van deze totaalopbrengst ten goede aan niet. op het collecten- plan van het centraal archief vermel de. maar wel met instemming van deze stichting gehouden bijzondere landelijke inzamelingen, t.w. de Stich ting Geestelijk en Lichamelijk Gehan dicapten, slachtoffers van het Biafra- conflict, Dorp voor Perzië, actie „Kom over de brug", leniging nood in Israël en „Eten voor India". De opbrengst in 1968 van de verdere UTRECHT Dc Utrechtse Studen ten Faculteiten (USF) hebben namens de 56 studenten, die 6 oktober de cura torenkamer van de Rijksuniversiteit be zetten, een brief gezonden aan de frac ties van de Tweede Kamer, waarin zij protesteren tegen het feit, dat de „be zetters" zich voor de rechter zullen moeten verantwoorden. Zoals gemeld, zullen zij 10, 11 cn 12 november voor de politierechter in Utrecht moeten ver schijnen. „Wij protesteren ten scherpste tegen deze flagrante schending van de uni versitaire autonomie en het verschui ven van de „discussie" naar de justitie, waardoor het dagelijks bestuur zijn standpunt niet hoeft te 'wijzigen", aldus de USF. Zoals bekend, zijn de studenten ge ruime tijd geleden uit de raad van overleg gestapt, die alle geledingen van de universiteit omvat, omdat zij het er niet mee eens zijn. dat de vergaderin gen van het dagelijks bestuur van de universiteit niet openbaar zijn. „Met name wijzen wij op de dezer dagen in de Kamer besproken Nota-Ve- ringa. In feite komt het hierop neer, dat, waar de nationale en universitaire overheden er niet in slagen de studen ten-oppositie aan banden te leggen, door nota's als die van de minister, door die zelfde overheden de politie en justitie worden ingeschakeld. Het verband is duidelijk", zo meent USF. „De studenten zullen van hun zijde zich inspannen dit verband, te zamen met het politieke karakter van wet en justitie, aan te tonen. Wij hopen dat u ons met de u ter beschikking staande middelen hierbij zult steunen, b.v. door in de Kamer hiernaar nadrukkelijk te informeren bij de verantwoordelijke mi nisters, de heren Veringa en Polak", al dus de USF. De Utrechtse Studentenfaculteiten en de Utrechtse Lokaalvredestichting hou den vanmiddag een demonstratie naar aanleiding van de al genoemde proces sen van volgende week. Thema's van de demonstratie zijn: Weg met de Nota-Veringa, Stop klasse- justitie, Geen proces, Amnestie. Demo cratie. Na een mars door de stad wordt op het Domplein een slotmeeting gehou den. Er wordt gesproken door studen ten uit Nijmegen en Utrecht. AMSTERDAM - De heer C. Hooger- werf heeft afscheid genomen als pro- duktie-directeur van Ford Nederland. Na bijna 43 Ford-dienstjaren is hij op 60-jarige léeftijd met pensioen gegaan. De heer Hoogerwerf is opgevolgd door de heer R. de Laat, die van 1 mei 1956 af alle afdelingen van het produk- tic-apparaat in leidinggevende functies heeft doorlopen. openbare inzamelingen, die in onder scheiding van vorengenoemde een min of meer normaal karakter droegen, wordt geschat op tenminste de bedra gen van het jaar 1966. Gedurende 1968 signaleert het cen traal archief weer een aantal gevallen waarbij een ontoelaatbare vermenging van charitas en commercie werd ge constateerd, terwijl in enkele gevallen de charitas zelfs in het geheel niet aan bod kwam. In dit verband wordt, genoemd de colportage met tijdschriften, die zich in 1968 in verminderde mate presenteerde met een nieuwe doelstel ling, namelijk afdracht van een ge deelte van de omzet aan Unicaf en ten behoeve van de slachtoffers in Biafra en Viëtnam, hetgeen bij nader onderzoek op onwaarheid bleek te be rusten, Een verkoopkantoor bracht tegeltjes in de verkoop, zogenaamd ten bate van een verscheidenheid van doelstel lingen. Ook hier bleek echter de com mercie hoofddoel. Gesignaleerd wer den voorts een groot aantal colporta- gegevallen voor het goede doel, die de toets van een onderzoek niet konden doorstaan. BRUSSEL Het aantal misdrijven en overtredingen neemt in Brussel on rustbarend toe. In 1968 heeft het Brus selse parket ruim 113.000 zaken te be handelen gekregen, 94 pet. meer dan in 1953 terwijl de bevolking In die pe riode met niet meer dan 15 pet. ia toegenomen, aldus een rapport van de gerechtelijke diensten van Brussel. Bijna een kwart van alle misdrijven valt onder de rubriek doodslag, mis handeling en zedenzaken; 16 pet. be stond vorig jaar uit verkeersovertre dingen. Overigens konden in 1968 bijna 80.000 zaken geklasseerd worden zon der gerechtelijke vervolging. Verontrustend acht het rapport ook het stijgend aantal gevallen waarin vervolging onmogelijk is, omdat men de dader niet heeft kunnen vatten. In 1968 moesten 19 pet. van alle overtre dingen daardoor ongestraft blijven, te gen 11 pet. in 1965. BONN De Westduitse justitiële autoriteiten hebben een internationale smokkelaffaire opgerold, door welke meer dan 200 miljoen Amerikaanse sigaretten van Bulgarije via de Bonds republiek in Italië terecht zijn geko men. Een woordvoerder van het openbaar ministerie in Bonn zei, dat de zaak aan het licht kwam door de douane in Keulen, die een vrachtauto uit Bulga rije controleerde. Tussen de aangege ven lading werden meer dan 8 mil joen smok keisigaretten gevonden. Vol gens de politie moesten deze via Zwit serland naar Italië gesmokkeld wor den, in welk land de leiders van de smokkelzaak gevestigd zouden zijn. Via dezelfde smokkelroute zouden in 26 vrachtautoladingen meer dan 200 miljoen sigaretten Italië hebben be reikt. De woordvoerder van het open baar ministerie wilde niet zeggen of in verband met de ontdekking van de smokkel aanhoudingen zijn verricht. AJMSTERDAM Vrijdag hebben ze ven Portugese deserteurs bij de Vreem delingendienst van de Amsterdamse po litie politiek asiel aangevraagd. Ze heb ben een voorlopige verblijfsvergunning gekregen. De Portugezen, in de leeftijd van 18 tot 20 jaar. werden begeleid door leden van het Angola-comité. In totaal hebben, met genoemde ze ven meegerekend, deze week elf jonge Portugese deserteurs politiek asiel aangevraagd, maandag twee in Den Haag en woensdag twee in Amster dam, aldus de heer S. .T. Bosgra van het Angola-comité. AMSTERDAM „Het bod. dat Ha- gemeijer heeft uitgebracht op de N.V. Emailleerfabriek „De IJssel" (EDY) was voor aandeelhouders van EDY ui terst onaantrekkelijk. Een hoger bod zou zeker haalbaar zijn geweest, doch deze kansen op een beter resultaat zijn door verschillende oorzaken verloren gegaan". Dit blijkt uit een rapport, dat is samengesteld door de commissie uit aandeelhouders van de EDY, ingesteld tijdens de buitengewone algemene ver gadering van aandeelhouders op 29 sep tember j.l. te Arnhem. Als oorzaken, waardoor de kansen op een beter bod verloren zijn gegaan, noemt de commissie: commissarissen en directie waren onderling verdeeld en zijn onderhandelingen begonnen al vorens de onderlinge geschilpunten tot een oplossing te brengen. Men heeft het veel te ver laten komen, zoda. het tijd stip waarop een beter resultaat haal baar zou zijn geweest verstreken was. De heren A. Niekamp en L. Rehorst (commissarissen van EDY) hebben bij voorbaat iedere poging om tot een be ter resultaat te komen tegengewerkt, zulks in tegenstelling tot de mededeling van de voorzitter, de heer J- A. Hooy- kaas in de vergadering van 29 septem ber, dat commissarissen een beter bod zouden toejuichen. Van de zijde van het bestuur en de vakbonden is steeds aangedrongen op aanvaarding van het bod van Hage- meijer onder het motief, dat daardoor de werkgelegenheid zeker zou zijn ge steld. De commissie heeft daarover steeds haar twijfel uitgesproken, doch tegengeworpen werd. dat, Hagemeijer bij Indola niemand had ontslagen. Dat men op dit standpunt niet is te ruggekeerd, nadat bekend werd, dat bij Indola een aanzienlijk aantal werkne mers zou worden ontslagen, heeft de commissie bevreemd. In de commissie hadden zitting de he ren J. P. van der Gragt (voorzitter) en J. H. Brüggeman. mr. H. F. Hoyer, W. C. Posthumus Meyjes en P. W. Wels. De commissie heeft zich op de hoog te gesteld van de precaire toestand van het bedrijf en heeft daaruit de conclu sie getrokken, dat een onafhankelijk voortzetten onmogelijk was, zodat een samenwerking met een andere ven nootschap de enige oplossing bleef. Deze precaire toestand evenwel was niet in de laatste maanden ontstaan en de commissie heeft daarom zeer ern stige bedenkingen tegen de verslagge ving, zoals die de laatste jaren bij EDY heeft plaats gehad. De aandeel houders zijn zeker de laatste drie ja ren apert onjuist voorgelicht, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat een eerder ingrijpen van de zijde van de aandeel houders, hetgeen mede in het belang van de werknemers zou zijn geweest, werd voorkomen. De commissie verwijt deze bestuur ders dan ook* in ernstige mate te zijn tekortgeschoten, doch merkt daarbij volledigheidshalve op, dat de commis sarissen J. A. Hooykaas, A. Niekamp, L. Rehorst en H. Willekes in dit op zicht geen blaam treft, gezien de zeer korte tijd waarin zij in functie zijn ge weest. Ten aanzien van ir. H. C. M. Dams, merkt de commissie op, dat deze in de korte periode, waarin hij als directeur in functie is geweest, geen mogelijkhe den heeft gekregen op het beleid enige invloed uit te oefenen, zodat ook hem terzake van de positie van EDY geen verwijten kunnen worden gemaakt. ADVERTEN7 Voor onmiddellijke verlichting Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnenspit. Even aanbrengen op de pijnlijke plek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. De pijnverdrijver met onmiddellijke werking. Af

De Vallei | 1969 | | pagina 5