sport Nederlands kampioenschap 47/1 Vultink demonstreert een groeiende vorm Verwachting: niet meer dan duizend man naar Milaan Druk programma voor atleten OOSTELIJK SOFTBAL HEEFT NU EEN EIGEN DISTRICT l Fred Hemmes jaar lang op tournee Sport in Y weekend Initiatief Brabantse wethouders tot sanering betaald voetbal PSV versloeg GVAV met 0-3 HET REGENT BEDANKJES Tempest erkend als zesde Olymp. klasse 22e Tulpenrallye van 4-7 mei '70 Winst Kon. Olie 10,6% omhoog 3 x 13 goed in toto LICHT GEDOOFD Postzegel voor duizendste doelpunt van Pele JACKIE STEWART VOLGEND JAAR IN NIEUWE WAGEN Karstens traint voor zesdaagse Münster DAMES DATA Nederlandse meisjes achter op het punt van VHMO-opleiding? Chemie steunpilaar Algemene richtlijnen Praten ZATERDAG t NOVEMBER I94t Bran aggg SL GRONINGEN PSV heeft vrijdag avond in Groningen de vervroegde wed strijd in de eredivisie tegen GVAV met 3-0 gewonnen. De ruststand van de ontmoeting, die door 10.000 toeschou wers werd bijgewoond, was 1-0 in het voordeel van de Eindhovenaren. Het scoreverloop was: 11. Van der Kuylen 0-1, 62. Van der Kuylen 0-2, 81. Mares 0-3. Scheidsrechter was de heer Dorp mans. DEN HAAG De eerste prijs van toto 13 van de afgelopen week wordt verdeeld over drie deelnemers. Zij krijgen elk een brutobedrag van f 86.028. De cijfers van deze toto zijn: aantal deelnemers: 867.937; inleg t 1.911.744; prijzenbedrag:f 860.285. Eerste prijs: f 258.085.50. Drie deel nemers met dertien goed. Ieder van hen ontvangt bruto f 86.028. Tweede prijs: f172.057. 114 deelne mers met 12 uitslagen goed. Ieder ontvangt f 1509.20 bruto. Derde prijs: f 258.085.50. 1391 deel nemers met 11 uitslagen goed. Zij ontvangen netto f 185.50. Extra prijs: f 172.057. 430 deelne mers met de eerste acht goed. Zij ontvangen netto f 40.10. Het is zoverRinus Israël en Wim Jansen pakten gisteren hun koffers voor de reis naar Milaan. Laten we hopen, dat ze ruimte over houden voor een flinke dosis geluk HENGELO (Gld) Zonder opmer kelijke emoties is het toernooi om de nationale kadertitel in het 47/1 vrijdag middag een stap dichter bij de ontkno ping gekomen. Vast stond, na dit der de treffen van de kadermatadoren, dat alleen Vultink, Van Leur en Rijvers in aanmerking konden komen voor het kampioenschap. Want het leidende drie manschap liet zich niet verrassen, waar bij Rijvers met een zege in 24 beurten op Toon Mol opnieuw teleurstelde. Duidelijk sterker favoriet dan de West lander toonden zich Vultink en Van Leur van wie vooral Vultink tegen Bes- sems een groeiende vorm demonstreer de. Zijn spel met een topserie van 111 in de tweede beurt en daarna met reeksen van 64, 44 en 50 was van supe rieure kwaliteit en voorspelde weinig goeds voor zijn concurrenten voor de ze kadertroon. Bessems profiteerde nog juist met een reeks van 69 in zijn laat ste beurt van deze spurt van Vultink om zijn moyenne op een redelijk peil (15.32) te houden. Vultink bleef overi gens tweede achter Van Leur, die tegen Jacobs te veel beurten gebruikte en daarmee de leiding dreigde te verspe len. De slager uit Oss had last van de extra schijnwerpers, die ten behoeve van filmopnamen de zaal in een onver biddelijk hel schijnsel zetten. Toen de partij Vultink-Bessems was afgelopen, werd na overleg tussen de betrokkenen dit licht echter gedoofd. Het resultaat was verrassend. In twee beurten, waarbij een zeèr sterk gespeel de slotserie van 84, maakte Van Leur duidelijk dat zijn klachten niet op over drijving hadden berust. De Brabander was nog in 21 beurten uit en bleef in moyenne daardoor iets voor op Vultink: 18.75 - 18.00. Steeds moeizamer werd het toernooi voor Hans Sundquest, die ondanks een serie van 72 toch in 34 beurten van Van Nijnatten verloor. De Schiedammei* was ziek en wilde uit het toernooi stap pen. „Met 39 graden koorts kan ik niet ROTTERDAM Het Nederlandse legioen dat nakr Milaan zal reizen om Fejjen- oord in het stadion aan te moedigen, zal op 12 november waarschynlük niet groot zün. Volgens verwachtingen zal dit aantal niet groter dan duizend zjjn. De heer R. Hoegen van Evenements- reizen op Schiphol had enkele weken geleden nog de hoop, dat er zo'n vijf duizend man naar Milaan zouden gaan. „Maar het regent annuleringen", zegt de heer Hoegen. Reisbureaus en andere instanties die samen optie op ongeveer twintig vlieg tuigen hadden, hebben van hun plannen afgezien. Reisbureaus, die kleine groep jes supporters hebben die naar Milaan willen, melden zich bij Evenements- reizen. Op deze wijze heeft men daar nu zeven vliegtuigen kunnen volboeken. Martin's Air Charter heeft plannen om met twee vliegtuigen ongeveer 115 supporters naar Milaan te vliegen. Daarnaast zijn er nog drie reisbureaus die ieder één vliegtuig kunnen vullen met supporters. Het gebrek aan belangstelling schrij ven enkele reisbureaus toe aan het feit, dat het hier pas de eerste wedstrijd uit de tweede ronde voor de Europa Cup voor landskampioenen betreft. „Het is allemaal nog niet spannend. Het legioen is nog niet warm genoeg. Dat komt wel wanneer Feijenoorfi wat dichter bij de finale is gekomen", zeggen zij. Dat de wedstrijd 's middags wordt gespeeld in plaats van in de avond uren, zoals de verwachting was, stelt de reisbureaus en chartermaatschap pijen niet voor problemen. Er is geen sprake van dat dé vluchtschema's nu in de war komen. Men had toch al het plan de supporters in de ochtenduren naar Milaan te vliegen. Lambert van Leur: klachten berustten niet op overdrijving. biljarten", zo zei hij teleurgesteld. „Nu speel ik eindelijk goed en dan komt er zo iets tussen." Sundquest liet zich bepraten en ging nog niet naar huis, nadat een ijlings geconsulteerde arts hem koortswerende middelen had voor geschreven. „Vanavond zal ik het nog eens proberen. Maar als het niet lukt. stop ik er echt mee". DEn HAAG De Tempest, een twee- manskielboot met een totaal gewicht van ongeveer 500 kg„ is door de inter nationale federatie erkend als zesde Olympische klasse. Bij de Olympische zeilwedstrijden van 1972 zal worden ge varen in de volgende klassen: Finn- jollen, F D's, Star, Draak. Soling (op volger van de 5.5 meter klasse) en de Tempest. Zoals de Soling is ontworpen om te zijner tijd de Draak te vervangen, kan de Tempest gezien worden als de po tentiële opvolger van de Star. De po lyesterboot met aluminiummast kost ongeveer 12.000 gulden en ligt wat de prijs betreft tussen de F D (f 10.000) en de duurdere klassen (Soling f 18.000, Star en Draak ongeveer f 20.000,-). Van de vorig jaar erkende Solingklasse va ren momenteel in Nederland zeven schepen, van de Tempest-klasse twee. Gezien het wedstrijdkarakter van de Tempest zijn de bouwvoorschriften zeer stringent. Zo is per land één bou wer aangewezen, die beschikt over een afgietsel van de in Engeland bewaarde moedermal. Voor Nederland is dat de werf Dubdam in Oost-Knollendam. De Tempest stond reeds vorig jaar op de nominatie te worden aanvaard als Olympische klasse. Het voorstel werd toen echter verworpen. Ook nu was de oppositie bijzonder groot. Het voorstel werd tenslotte aangenomen met 12 stemmen voor en 9 tegen. Andere Olympische kandidaten waren de internationale 505, de Fireball en de internationale 470-klasse. Op het congres van de internationale unie in Londen werd tevens besloten de Flying Junior als internationale klasse te er kennen. Voorts werd toegestaan dat bij le Olympische Spelen van 1972 de Dra ken van metalen masten worden voor- Rijvers 300 24 70 12.50 Mol 172 24 61 7.16 Sundquest 196 34 72 5.76 Van Nijnatten 300 34 39 8.82 Van Leur 300 21 84 14.28 Jacobs 160 21 27 7.61 Bessems 167 11 69 15.18 Vultink 300 11 111 27.27 Stand na de derde rond: hoogste pnt. serie alg. gem 1. Van Leur 6 109 18.75 2. Vultink 6 111 18.00 3. Rflvers 6 73 10.34 4. Bessems 2 76 15.32 5. Sundquest 2 72 11.01 6. v. Nijnatten 2 50 9.50 7. Jacobs 0 55 7.90 8. Mol 0 61 6.98 RIO DE JANEIRO De Brazi liaanse posterijen zullen een spe ciale postzegel uitgeven ter gele genheid van het duizendste doel punt van Pele. Momenteel heeft koning Pele" 996 doelpunten op zijn naam staan. Het laatste scoorde hij afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Fla- mengo in Rio de Janeiro. De di recteur van de posterijen heeft verklaard dat de oplage twee mil joen stuks zal bedragen. LONDEN De Brit Jackie Stewart, wereldkampioen der coureurs, zal het komende seizoen in een geheel nieuwe Britse wagen rijden. Dit is in Londen bekend gemaakt. Stewart werd dit jaar wereldkampioen in eén Franse Matra, aangedreven door een Ford V 8 motor. Het Franse bedrijf kondigde onlangs aan dat zijn wagens alleen nog maar een Franse V 1 motor als krachtbron mogen hebben. Stewart geeft echter de voorkeur aan een Engelse motor en heeft nu zijn hoop gevestigd op. een nieuwe Grand Prixwagen, die wordt gebouwd door March Engineering. Naast Stewart zal ook de Nieuwzeelander Chris Amon het komend jaar in een March rijden. PRINSENBEEK Gerben Karstens traint samen met René Pijnen voor de zesdaagse van Münster, die van 14 t./m 20 november a.s. wordt gehouden. Dat gebeurt op de wielerbaan van Gent, om dat de baan van Antwerpen, waar meestal getraind wordt, voorlopig voor de wielrenners gesloten is. Gerben Kar stens is donderdag teruggekeerd van uit Rome, waar hij samen met de KNWU-functionaris Van Baarle aan wezig is geweest bij de contra-experti se. Karstens had om dit onderzoek ge vraagd, nadat hij positief was bevon den bij de anti-dopingcontrole na af loop van de Ronde van Lombardije, die door hem werd gewonnen. De uitslag van dit tweede onderzoek zal in de loop van de volgende week bekend worden. DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft voor 1970 zowel voor de nationale dames- als herenploeg een druk programma samengesteld. Hoogtepunten van het seizoen zyn de wedstrijden om de Europa Cup, die volgend jaar voor de derde maal worden gehouden. Evenals in de voorgaande twee edities zullen de heren in een z.g. voorronde moeten uitkomen. De dames zijn rechtstreeks geplaatst voor de halve finales. De heren moeten het in de kwalificatiewedstrijd, waarvan alleen de winnaar overgaat naar de halve finales, opnemen tegen Spanje, Griekenland, Roemenië en Turkije. De ontmoeting wordt op 20 en 21 juni op een kunststofbaan in Barcelona gehouden. Mochten de heren de voorronde evenals in 1965 en 1967 winnen dan komen zij in de volgende ronde op 1 en 2 augustus in het Letzigriind-stadion van Zürich. De finale is op 29 en 30 augustus in Stock holm. De jaarlijkse drielandenwedstrijd voor heren tegen België en Zwitserland is vastgesteld op 6 juni in Genève. Ver der hebben de heren thuiswedstrijden tegen Griekenland (18 en 19 juli) en Denemarken (22 en 23 augustus). Voor de dames begint het interland seizoen zeer vroeg. In het kader van de bevrijdingsfeesten in Den Haag ont moet de nationale ploeg op 17 mei (eerste Pinksterdag) Engeland. Verder zijn er wedstrijden tegen Frankrijk (uit, op 27 en 28 juni) en Tsjecho-Slowakije (29 en 30 augustus). De halve finale voor de Europa Cup, waarvan er in totaal drie worden ge houden en de nummers een en twee zich plaatsen voor de eindstrijd, is voor de Nederlandse dames op 2 augustus in Oost-Berlijn of zoals in 1967 in Dres den. De finale wordt op 22 augustus in het Nep-stadion in Boedapest ge houden. De tegenstanders in de halve eindstrijd zijn: Oost-Duitsland, Enge land, Noorwegen. Denemarken, Fin land en Frankrijk. Verder staan op het programma de jaarlijkse meerkampontmoetingen en de 30 kilometerwedstrijd voor de lange- afstandlopers tegen Zwitserland en West-Duitsland. Hoogtepunt voor de jeugd worden de Europese jeugdkam pioenschappen op 11, 12 en 13 septem ber in Parijs. De Belangrijkste data voor Neder land uit de internationale kalender zijn: Maart: 22 Vichy: Cross des Nations. Mei: 17 Den Haag: Nederland - Engeland (dames) 31 Rotterdam: Nederland - Belgiè - Zwitserland (35 km snelwan delen). Juni: 6 Genève: Zwitserland - Nederland - België (heren); 13/14 Brussel: België - Nederland - Engeland (vijf- en tien kamp); 20/i.l Nijmegen: Nederland - West-Duitsland (meisjes, vijfkamp); 20/21 Barcelona: Spanje - Nederland - Griekenland - Roemenië - Turkije (voorronde Europa Cup); 27 Zwitser land - Nederland - West-Du Hsland (30 km hardlopen); 27/28 Frankrijk - Ne derland (dames). Juli: 5 Rotterdam: Internationale wed strijd; 18/19 Nederland - Griekenland (heren); 25/26 Nederlandse kampioen schappen. Augustus: 1/2 Züurich: halve finale Europa Cup (heren), eventueel met Nederland; 2 Oost-Berlijn of Dresden: Oost-Duits land - Engeland - Noorwegen - Ne derland - Denemarken - Finland - Frankrijk (halve finale Europa Cup, dames); 22 Boedapest: finale Europa Cup, dames, eventueel met Nederland; 22/23 Groningen: Nederland - Dene marken (heren); 29/30 Amsterdam: Ne derland - Tsjecho-Slowakije (dames); 29/30 Stockholm: finale Europa Cup (heren); 29/30 Breda: Nederland - Bel gië - Spanje (jeugd). September: 5/6 Nederlandse kampioenschappen vijf- en tienkamp; 11/12/13 Parijs: Euro pese jeugdkampioenschappen; 19/20 Nederland - West-Duitsland - Frank rijk (vijfkamp, dames). Oktober: 4 Gent: België - Nederland (jeugd). BRUSSEL Nederland is in de Europese gemeenschap het land met de slechtste verhouding tussen aan tallen jongens en meisjes, die een di ploma van een middelbare school be halen. Het percentage gediplomeerde meis jes beloopt bij ons slechts 26 procent tegen 74 procent jongens. In Luxem burg is deze verhouding 35 - 65, In Ita lië 36-64, in Duitsland 36,5-63,5, in Bel gië 44,5-55,5 en in Frankrijk 45- 51, zo blijkt uit een publikatie van het EEG-bureau voor de. statistiek. Nederland komt ook na België, Frankrijk en Luxemburg als men een rangorde maakt van het aantal gedi plomeerden van het Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs in verhouding tot het totaal aantal 18- jarigen. Dit percentage luidt voor Ne derland (1965/'66) 8,3 tegen 17,3 in België, 12,2 in Frankrijk, 11,9 in Lu xemburg, 7,2 in Duitsland en 4,8 in Italië. APELDOORN De softbalsport mag zich de laatste jaren in een sterk toenemen de belangstelling verheugen. Ook in Oost-Nederland groeit het ledental vrij snel. Dit was voor de leidende figuren in het oostelijk softbal aanleiding om met het hoofdbestuur van de Nederlandse Amateur Softbalbond van gedachten te gaan wisselen om tot een splitsing te komen in de combinatie district Noord/Oost, zoals die tot nu toe bestond. Daar ook in het Noorden dezelfde wensen bleken te leven, heeft het bondsbestuur niet lang op zijn beslissing laten wachten en zo heeft vorige week te Deventer de oprichtingsvergadering plaats gevonden van het district Oost van de Softbalbond. Een oostelijk bestuur kan echter pas worden gekozen op de eerstvolgende jaar vergadering, welke begin 1970 zal plaatsvinden. Men heeft echter een voorlopig bestuur kunnen vormen en naar het zich laat aanzien, zal men de „voorlopigen" straks graag definitief in hun functies benoemen. Voorzitter werd de heer Mas tenbroek, oud-directeur van de Dienst Lichamelijke Opvoeding en Sport te En schede, een man met een grote kennis van en een grote liefde voor de sport, vooral voor die, welke zich nog een belangrijke plaats moeten veroveren. Het secretariaat/penningmeesterschap komt voorlopig in handen van mejuffrouw De Vries, eveneens uit Enschede. Dit tweetal wordt verder terzijde gestaan door me juffrouw Moons (Arnhem) en de heren Van der Molen (Almelo - competitieleider) en Laurens, de laatste secretaris van het Apeldoornse Robur '58. Aan de competitie van 1970 zullen in elk geval één of meer teams deelnemen uit Almelo, Apeldoorn, Arnhem en Enschede. Er zijn echter bijzonder goede kansen dat Dieren, Nijmegen, Winterswijk en Zwolle zich nog hierbij zullen voegen. Komen de oostelijke softbalsters nu nog voornamelijk uit de nevenafdelingen van de honkbalclubs, men ziet nog grote mogelijkheden bij tal van andere clubs en denkt daarbij aan korfbal, hockey en niet te vergeten voetbal (straks ook herensoftbal?). Voor deze clubs kan softbal ook een goede vrijetijdsbesteding in de zomermaanden zijn en dit geeft voorts mogelijkheden voor 'n gunstiger exploi tatie van accommodatie en b.v. clubhuis. Het oostelijk softbalbestuur zit boordevol plannen om deze sport in dit gedeelte van het land een grote plaats te doen veroveren. f AMSTERDAM Fred Hemmes, wiens tennisopleiding nu enkele jaren door de KNLTB Is bekostigd, zal door de bond in de gelegenheid worden ge steld een jaar lang deel te nemen aan internationale toernooien. „Het is voor hem eein kans om zijn hardheid te bewijzen", aldus de voor zitter van de commissie speltechniek, de heer Tiemstra. Hemmes had de keu ze om een trainingsstage te lopen bij een gerenommeerde trainer, of zelf deel te nemen aan toernooien. Hij heeft voor het laatste gekozen. Hij valt daarmee weg uit de centra le training, die door de heer Buytelaar in Den Haag wordt gegeven. Daaraan zullen thans deelnemen: Fried Schmitz, Peter Vaarties, Lex Constandse, Jan Mulder, Maarten Ruys, Angela Salome, Nellemieke Brouwer, Ellie Appel en El- lie Simons. Paul van Min is door ziekte voorlo pig uitgeschakeld. Betty Stöve eveneens. Laatstgenoemde is echter aan de be terende hand en de kans bestaat, dat zij gevolg zal kunnen geven aan een uitnodiging om van de winter bij toer nooien in Zuid-Afrika uit te komen. Ada Bakker, Astrid Suurbeek (stude rend in Amerika) en Judith Salomé zul len niet meer deelnemen aan de cen trale training, die in de eerste plaats bedoeld is als tennls-opleiding. Het plan om in Oudenbosch een sportpaleis te bouwen, zal voorlopig niet worden gerealiseerd. Het comité Brabants sportpaleis heeft dit besluit genomen omdat in het in aanbouw zijn de Rotterdamse sportpaleis een vaste wielerbaan zal worden aangelegd. Door de nabije ligging van Rotterdam ten opzichte van West Brabant zou een overdekte wielerbaan daar niet renda bel zijn. Studio Sport, het sportprogramma van de NOS-televisie, wordt morgen weer van 19.35 tot 20.20 en van 21.15 tot 21.40 uur via Nederland 2 uitgezon den. Het eerste deel is zoals gewoonlijk geheel samengesteld uit voetbalnieuws. Het tweede deel bestaat uit reportages van onder meer: de Europa Cup-tafeltenniswedstrijd Scylla-Osnabrück in Leiden. het Nederlandse biljartkampioen schap kader 47/1 in Hengelo (Gld); de basketballwedstrijd Rotterdam' Zuid Punch in Rotterdam; een gesprek met de Nederlandse autocoureur Toine Hezemans; de Europa Cup-handbalwedstrijd Sittardia Kuntsevo (Sovjet Unie) in Sittard. Langs de Lijn In „Langs de Lijn", het sportpro gramma van de NOS-radio, wordt (14.30 tot 17.00 uur en 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum I) aandacht besteed aan het betaald en het amateurvoetbal. Verder komen onder meer aan de or de: nationale zwemwedstrijden in Am sterdam paardenkoersen in Hilversum; uitslagen korfbal, hockey en zaal handbal; schaakoverzicht. TELEVISIE In de sportrubriek van „Scala" wordt vanavond tussen 19.03 en 19.30 uur op Nederland 2 onder meer aandacht be steed aan de volleybalwedstrijd AMVJ Blokkeer in Amsterdam en aan de jaarvergadering van het KNGV in Utrecht. In het RONO-sportprogramma Sport voor Sport, dat zondag tussen 18.30 en 19.25 uur wordt uitgezonden, komen naast nabeschouwingen en ver slagen uit het betaalde voetbal de na tionale schaatsselectiewedstrijden aan de orde, die in Heerenveen worden ge houden. Verder geeft Gosso Berga een ver slag van de tweede team-cross in Lochem. Uitgebreide aandacht wordt ook besteed aan de dam- en schaak competitie. Verder is er weer een lan ge reeks uitslagen, overzichten en be richten van andere sportevenementen, die in het weekend plaatsvinden. DEN HAAG De 22e internationale Tulpenrallye zal van 4 tot en met 7 mei 1970 worden gehouden. Opnieuw is Rotterdam, waar op 5 mei de mani festatie „communicatie '70" begint start- en eindpunt van de rit naar Gre noble en terug. De Tulpenrallye telt mee voor het individuele Europese ral lykampioenschap, een competitie van 25 ritten waarvan er negen als „klas siek" zijn aangeduid. Daartoe behoort de sterrit van de RAC-West. Voor de eerste maal zal gelijktijdig met de rally een los daarvan staande toertocht worden gehouden. De deelne mers starten evenals de wedstrijdrij ders op maandag 4 mei. Hun parcours is echter korter, ook zij komen donder dag 7 mei in Rotterdam terug. DEN HAAG Het nettoresultaat van de maatschappijen der Koninklij ke/Shell groep over de eerste negen maanden van 1969. na aftrek van aanvullende afschrijvingen, bedroeg 286,9 mil joen Pond. een stijging van 10,6 pet. ten opzichte van de overeen komstige periode van 1968. Het netto- resr'aat over h- van 1969 was 8,1 pet. hoger dan over het derde kwartaal van 1968. BREDA De wethouders van sportzaken van de Brabantse gemeenten Den Bosch, Breda, Eindhoven en Tilburg hebben plannen hun collega's van alle ge meenten in Nederland, waar betaald voetbal wordt gespeeld, uit te nodigen tot ge zamenlijk overleg inzake de sanering van het betaalde voetbal in ons land. Dit staat in een pre-advies van B. en W. van Breda aan de raad. Sane ring dient vooraf te gaan aan nieuwe geldelijke steun van overheidswege, vinden de wethouders, die voorts van mening zijn, dat de sanering van het betaalde voetbal een landelijke aanpak moet hebben omdat het in feite min der een plaatselijke dan wel een re gionale of landelijke aangelegenheid is. De vier Brabantse gemeenten willen de Vereniging van Nederlandse ge meenten inschakelen. Wethouder J van Bijnen van Breda vindt, dat de di verse vormen van subsidie, zoals dde nu door de provinciale en gemeentelijke overheden worden verstrekt, de trans ferbedragen opvoeren en in relatie daarmee ook de salarissen van de voetballers. „Dat drukt dan toch weer op de gemeente en indirect op de inwoners van een plaats. Op die manier krijg je een bodemloze put. Daarom willen wij gezamenlijk komen tot algemene richtlijnen, waaraan iedere gemeente zich kan houden. In de ene gemeen te wordt nu drie ton uitgetrokken om een club uit dde stad uit de schul den te helpen, te komt een zware zorgen voor subsidie", houder. in een andere gemeen- vereniging met even niet in aanmerking aldus de Brediase wet- Op 19 november wordt een concept brief van de vier wethouders in een gezamenlijke vergadering behandeld. Direct daarna zal de kwestie worden doorgesproken met de colleges van B. en W. in de vier Brabantse steden. Daarop wordt een brief gestuurd aan alle betrokken gemeentebesturen. De bedoeling is, dat deze brief nog in no vember uitgaat en dat vergadering van alle betrokkenen eind december of begin januari wordt gehouden. Zijn er eenmaal algemene richtlijnen vast gesteld, dan wil men gaan praten met de Koninklijke Nederlandse Voet balbond en met de Federatie van Be taalde Voetbalorganisaties. In het pre-advies aan de raad stellen B. en W. ook, dat de jaarlijkse sub sidies van 25.000 gulden aan NAC en 5.000 gulden aan de Baronie niet meer uitgekeerd moeten worden. Volgens het Bredase gemeentebestuur is dit niet meer nodig nu de studiecommissie Be taald voetbal Breda in een later stadium ook het gemeentebestuur zelf er niet in geslaagd zijn beide vereni gingen tot een fusie te brengen. Sane ring dient vooraf te gaan aan nieuwe geldelijke steun van overheidswege, fci de mening van het college.

De Vallei | 1969 | | pagina 9