Intern geen onrust zoals bij andere politieke partijen Goede dieren op Shetland-ponykeuring Commissie-rapport Edy zou tendentieus zijn Oud-strijders trokken weer door Renswoude VELDARTILLERIE OP REÜNIE Tweede Kamerlid Vonhoff op V VD-oprich tingsverga dering Veiling Resteren Inbraak in kiosk Automobilist nam de benen Leerlingen van muziekschool kregen diploma Roli v. Reijn vermaakte Nuts-leden Muziek en toneel tijdens uitvoering Oliebollenactie op oudejaarsdag Causerie over kamerplanten Huisarts spreekt over preventieve gezondheidszorg Dief leegde kassa op voetbalveld Clown op de kast bij gymuitvoering Handwerkshow voor NCVB Predikbeurt Gymnastiek voor moeder en kind Jaarvergadering „Bidt en werkt''' Aanvraag voor christelijke kleuterschool Causerie voor N.V.V.-dames Kerkconcert met 160 koorleden Geslaagde aetie Gevonden en verloren „Zit-staking" door Edese militairen Geslaagd collecte In Europahal in Eist Vergadering op 26 november Opbrengst collecte BURGERLIJKE STAND MAANDAG 10 NOVEMBER 1969 RENSWOUDE Tot voor kort waren in Renswoude aan politieke partijen vertegenwoordigd CHU, ARP, Boeren Partij en PvdA, maar sinds vrijdag is dit kwartet uitgebreid met de VVD. Vrijdagavond is men gekomen tot het op richten van een definitief bestuur. Als spreker voor deze avond had men uitge nodigd de heer H. J. L. Vonhoff, lid van de Tweede Kamer voor de VVD. RESTEREN Op vrijdag 14 novem ber a.s. vindt de jaarlijkse uitvoering van muziekvereniging „Fanfare" plaats. Opgevoerd zal worden het blijspel „Madame speerpunt" door de toneelver eniging „Castra". De uitvoering wordt gehouden in het Dorpshuis. RESTEREN Het actie-comité van de sportvereniging Resteren is van plan om op oudejaarsdag een grote oliebol lenactie te houden. Op formulieren die huis-aan-huis bezorgd zullen worden kan men ze nu al bestellen. De strookjes die ingevuld moeten wor den, worden voor 15 december opge haald. Ook kan de bestelling opgegeven wor den bij mevr. Frische, Jan Steenstraat 23, en bij Van Breda, Stationsstraat 3, Resteren. RESTEREN Vanavond vindt een bijeenkomst plaats van de Nederlandse Maatschappij van Tuinbouw en Plant kunde afdeling Midden-Betuwe. Hier voor is uitgenodigd de heer H. Stein uit Apeldoorn, die een lezing met dia's zal houden over kamerplanten en wel spe ciaal de nieuwste soorten. De vergadering wordt gehouden in de land- en tuinbouwschool aan de Tielse- straat. RESTEREN Vanavond komen de Christelijke Plattelandsvrouwen bijeen in het Dorpshuis. Uitgenodigd hiervoor is de plaatselijke huisarts dr. Reur, die zal spreken over preventieve gezondheidszorg. RESTEREN In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken bjj bakkerij Geitenbeek. De dief die zich toegang wist te ver schaffen door een deur te forceren, nam alleen een kassa met wat wisselgeld mee. De kassa werd later terug gevon- é»n op het voetbalveld. De politie stelt •en onderzoek in. RESTEREN De gymuitvoering die zaterdagavond plaats vond werd druk bezocht. Alle leden van de gymvereni ging zowel groot als klein deden aan de verschillende oefeningen mee. Bij het kastspringen van de heren was er een komisch nummer van een clown, dat erg in de smaak viel. De heer F. Fisch bracht in zijn openings woord naar voren dat reacties op deze avond zeer op prijs worden gesteld. RENSWOUDE - De N.C.V.B. afd. Renswoude* heeft op woensdag 12 no vember een vergadering in gebouw „Rehoboth". Deze avond zal verzorgd worden door de heer Jos. Hartkamp uit Bar- neveld met een handwerkshow. RESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Resteren waren als volgt: GOUDREINETTE: I 65-75: 21-25, II 65-75: 17-22, I 75-85: 26-35, II 75-85: 21- 25. I 85-95: 29-32, II 85-95: 25-29. COX'S OR. PIPPIN: I 60-70: 24-35, II 60-70: 22-29, I 70-80: 35-55, II 70-80; 37- 51. JONATHAN: I 60-70: 16-18, I 70-80: 24-27. GOLDEN DELICIOUS: II 65-75: 20- 30, II 75-85: 30-33. CONFERENCE: 1 55-65: 45-49, I 65-75: 84. LEGIPONTS: I 55-65: 41-43, I 65-75: 51-58. BONNE L.D. AVRANCHES: I 50-60: 31-33, I 60-70: 49. ZWIJNDRECHTSE WIJNPEREN: II 50-60: 18-20. WINTERJANNEN: II 45-55: 46-52, II 55-65: 65. IJSBOUTEN: I 50-55: 51, I 55-65: 61. Prijzen genoteerd in centen per kg., tenzij anders is vermeld. De heer Conhoff deelde mee, dat het hoofdbestuur besloten had de afdeling Renswoude het eerste jaar vrij te stel len van contributie, ten einde dit geld voor eigen doeleinden te kpgnen gebrui ken. Hij wees op de goede kant van zijn partij in tegenstelling met bijvoorbeeld de A. R. waarin,, zo zei hij de liefde on derling zo groot is dat men elkaar aan valt. De VVD aldus spreker heeft ten doel, mee te werken aan de stabiliteit van al le groeperingen. In de VVD is geen ruzie of misverstand aldus spreker, terwijl in diverse ander partijen veel verwarring aanwezig is. Gelukkig hebben we momenteel een kabinet waarboven zich geen donkere wolken samenpakken. Wij willen talen ten de kans geven zich te ontplooien en kunnen hiervan niet losdenken de maxi male inspanning voor de samenleving. De in de laatste troonrede genoemde vrijheid, verdraagzaamheid, democra tie, zijn ook de uitgangspunten van de VVD, aldus de heer Voorhoff, die goede hoop had op een voor de VVD Renswou de gunstige verkiezingsuitslag. Volgens spreker komt de VVD met een duidelijk toekomstbeeld, van wat er in ons land moet gebeuren. Democratie is een afschuwelijk sys teem maar tevens het beste wat er be staat. Politiek is een moeilijke zaak, mogelijk niet door alle kiezers te volgen. Wij hopen en verwachten versterkt uit de bus te komen. Het gaat niet in de eerste plaats om Renswoude maar om het gehele land. Wij zijn bereid het landsbelang te dienen, „aldus de heer Vonhoff. De heer Harmsen dankte de heer Vonhoff voor zijn uiteenzetting en gaf de aanwezigen gelegenheid tot het stel len van vragen. Na de pauze werd het beginselpro gram vastgesteld en kwam men tot het samenstellen van een definitief bestuur. In feite bleef dit zoals het reeds was namelijk de heren A. G. Harmsen voor zitter, Ten Harmsen-van de Beek sec retaris, F. H. H. Root penningmeester en de heren Loh. Meijer en Veenendaal bestuursleden. Het ledental bedraagt thans 20. De heer Lodewijks had zijn candidatuur als bestuurslid in getrok ken. RESTEREN Ds. J. T. Doornebal uit Oene die door de kerkeraad van de Herv. Rerk te Resteren is beroepen, zal morgen, dinsdag 11 november, op be zoek komen en 's avonds om half acht in de dienst des Woords voorgaan. RESTEREN Ook in Resteren wordt een afdeling gymnastiek in het leven geroepen voor moeder en kind. Deze nieuwe vorm van gymnastiek, waarbij de moeder samen met haar kind de oefeningen uitvoert, ondervindt hoe lan ger hoe meer belangstelling. Uiteraard voert het spelelement in de oefeningen de boventoon. Bovendien worden de kleuters spelenderwijs ver trouwd gemaakt met het ongewone van gymnastiek, het samenwerken en de grote ruimte waarin ze dat moeten doen. Deze gymnastiek start op maan dag 17 november. Reeds vele moeders hebben zich voor deze nieuwe vorm van gymnastiek opgegeven. VEENENDAAL In het afgelopen weekeinde werd weer eens ingebroken in de kiosk van de heer v. d. L. aan de Nieuwe weg. Er werd een ruit inge slagen, waardoor enige doosjes sigaren werden ontvreemd. VEENENDAAL De Veenendaalse recherche stelt momenteel alles in het werk om achter de identiteit van een automobilist te komen, die ervan wordt verdacht in het afgelopen weekeinde verscheidene diefstallen te hebben ge pleegd. Toen de politie zaterdagavond op de Nieuweweg controle op het weg verkeer uitoefende, zag men op een ge geven moment hoe een automobilist voor het controlepunt zijn wagen een inrit inreed. Bij nader onderzoek was er van de besuurder geen spoor meer te bekennen. In de wagen trof men een hoeveelheid goederen aan, waaron der een aantal autoradio's. Deze bleken te zijn gestolen in de Prins Willem Alexanderpark. Onderzoek naar de eigenaar van het kenteken bracht aan het licht dat de wagen in Arnhem was gestolen. SCHERPENZEEL Op woensdag 19 november viert de meisjesvereni ging „Bidt en werk" haar 16e jaar vergadering in Filalethes. Een uur voor de tijd kan men terecht om de door de meisjes gemaakte werkstuk ken te kopen. SCHERPENZEEL Het bestuur van de chr.School voor basisonderwijs op Geref grondslag in Scherpenzeel beter bekend onder de naam Wittenberg- school heeft bij het gemeentebestuur een aanvraag ingediend om medewer king tot het stichten van een 2 klassi- ge chr.kleuterschool. Over de aanvraag van deze kleuterschool zal het gemeen tebestuur zich nog nader moeten bera den omdat op de agenda van de raads vergadering voor donderdag 13 novem ber dit punt nog niet is geplaatst. SCHERPENZEEL Op dinsdag avond 11 november zal de directeur van het ziekenfonds Amersfoort en omstre ken dr. de Vos op een vergadering van de vrouwenbond van het NVV spreken over de' rechten en plichten van een ziekenfondsverzekerde. OPHEUSDEN De collecte voor het geestelijk gêhandicapte kind, die in de week van 27 oktober tot I november werd gehouden, heeft in Opheusden op gebracht f 695,65. Twee jeugdige musici bij het aj- leggen van hun v aardigheids- proeven. RESTEREN Vrijdagavond vond in het Dorpshuis de jaarlijkse uitvoering van de muziekschool plaats waarvoor veel belangstelling bestond. Ook de di ploma's werden uitgereikt. Na het optreden van de verschillende leerlingen reikte de directeur aan de volgenden getuigschriften uit. Blokfluit A: Betty van Alphen, Ger- rie van Beurden, Brigitte Diekstra, Ni cole Buijzen, Elly Kievit, Helene Meij er, Hetty Meijers, Carla van Noord, El len Schuurman, Bartho van Straaten, Corry van Veen, Annemarie Vervoort, Mieke van Zuilen, allen te Culemborg, Cecila Cuppens te Ochten en Dina van Est te Maurik. Gitaar A: Martin Burgers, Theo van Haarlem, Mieke v. d. Ham, Otto Jans sen, Loes Peters en Connie Wagema- ker, allen te Culemborg. Harmonium A: Christa Budding. Jo ke v. d. Haar, Elma Hulsman. Hen- riëtte v. d. Laan, Wim v. d. Mik en Dick v. d. Veen, allen te Rhenen. Accordeon A: Petra Gij sen en José van Eek, beiden te Echteld. Piano A: Huib Harwig, Jacqueline Lindenaar en Riekje Sijbring te Rhe nen, Anja Baars te Ingen, Zeno Deur- vorst te Beneden-Leeuwen. Mariëlla Pieters te Resteren en Virginie van Wees te Ingen- Harmonium B: Wim v. Blitterswijk te Dodewaard. Gitaar B: Jan de Vries, Maria van Raaij en Doréthy van Raaij te Culem borg. Accordeon B: Gerda Berends en Ria Berends te Lienden. Piano B: Marian Blom, Ingrid de Bruin, Lily Bonnema en Jan Borinema, allen te Rhenen. Blokfluit C: Ineke Rrielaart te Rhe nen. Gitaar C: Annemarie Pieket, Rhe nen. Accordeon C: Annie v. Lutterveld, Jo ke v. Ommeren en Meta Weiman te Lienden, Ria Weiman te Ommeren en Henk Zweers te Echteld. Blokfluit D: Jeanne Verbrugh te Eek en Wiel. Piano D: Dirk Verburgh te Eek en Wiel. SCHERPENZEEL Op maandaga vond 17 november zal er in de Ned. Hery.Kerk een zeer bijzonder concert plaatsvinden. Medewerking zullen ver lenen: het chr. Gem. Zangkoor „Con Amora" uit Renswoude, het Kerkkoor te Zeist en de chr.Gem.Zangvereniging Soli Deo Gloria uit Scherpertzeel met een totaal van 160 leden. Medewerking verleent het Stichts Kamermuzieken- semble. Aan het orgel Arie Krijgsman. De algehele leiding berust bij Hans Boelee. ELST De midden-Betuwe, wel zo'n beetje de bakermat der Shetland- pony-fokkerij in Nederland, heeft za terdag te Eist zijn premiekeuring en fok- ponydag gehouden. In de Europa-hal waar we weinig last van het gure weer hadden. Deze keuring gold mede als voorkeuring voor de op 29 nov. even eens te Eist te houden provinciale keu ring voor Gelderland. Er was dus wel verscheidenheid op deze dag. Over het geheel was de kwaliteit der pony's in Eist redelijk; in dit centrum hadden we wel wat meer goede kopdieren ver wacht: het aantal kroonmerriën' was voor een keuring van een kleine 300 pony's wel erg klein: we zagen er maar één en deze was ook de enigste van al le premiemerriën die een eerste stam boekpremie kreeg, alle andere gepri- meerden kregen een tweede of derde stamboekpremie. Dit wil niet zeggen dat er qua exterieur niet even goede of betere waren; integendeel, de hoog ste onderscheiding was voor deze acht jarige vosbonte Torientje van Dolburg v. Gradus v.d. Dalk, van C. H. van Bentum te Driel, fokker A. Wouters te Hien, niet weggelegd. Ze werd wel Al der 7- en 8-jarige merriën met veulen. In vijf rubrieken veulens werden elf eerste prijzen toegekend (één hengst veulen de bruine Edwin v.d. Grote Wei de, v. Umar v. Aalst, f.e. mej. Moesker te Oosterbeek); twee daarvan kregen geen stamboekpremie en uit de wel premiewaardigen werd kampioene der veulens de bruinschimmel Emma v. St. van Aschberg, v. Amor v.'t Slot, f.e. H. v. Asch te IJzendoorn, geb. 19-6-'69. Haar voornaamste rivale was de in mei geboren schimmel Elsa v.d. Beem- ster„ v. Orson, v. stal Rodichem, f.e. S. J. v. Kerkhoff. te Valburg. Over het geheel was het toilet der pony's goed in orde; er waren erbij met heel mooie lange staarten; die van het kampioen- veulen^hadden we graag wat langer ge zien. Toch wel een paar aardige dingen. De één- en tweejarige merriën (resp. 2 en 3 rubrieken) telden resp. 5,5,2,6 en 2 eersten, allen premiewaardig. Uit het aardige vijftal allereersten werd jeugd kampioene de heel mooie, zeer goede tweej. zwarte Clarissa v.d. Hoek, v. Siem v.d. Sluipenberg, f.e. C. H. v. Bentum te Driel, via moeder Yvon v. d. Hoek een kleindochter van de kroon- merrie Torientje van Dolburg vnd. Van de driejarige en oudere merriën werd kampioene de vierj. blauwschim- mel Anneliesje v.d. Stoommolen, v. Spotlight of Marshwood, f.e. J. v. Brenk te Opheusden tegen de even goede 4- jarige zwarte Veralien van 't Klooster, v. Okki v.d. Maasdijk, van mevr. C. v. Wely-Smaling te Andelst, fokk. gebr. Roelofsen te Opheusden. Algemeen kampioene van de dag werd echter de tweejarige Clarissa v. d. Hoek die ook het ere-kampioenscha veroverde tegen de oud-kampioene'.1 Suzanna v.d. Beemster (9-j. schimmel v. Benjamin v. Strijpemonde) van S. J. v. Kerkhoff te Valburg en Toreintje van Dolburg oud-kampioene's van 1965 en 1968. Uit een flink aantal merries met minstens 2 afstammelingen werd IA Theresia v.d. Distelkamp kroon, met haar vierj. 2A-dochter plus IA der jonge één jarigen. 1B werd de 7 j. Ukkie v.d. Koweide van A. Turk te Eist, zelf IB in haar rubriek had ze twee 3A- dochters bij zich. Het trio zag er toch wel aardig uit. IC werd de 7-j. Viella v.d. Koeweide van A. Turk te Eist, zelf met een 1B en een 2B-dochter. Vijf tweede en drie derde premies. De volg orde was ons niet steeds duidelijk, het had wel eens anders gekund leek het ons toe. En dan waren er twee (van de vier aangegeven) hengsten met af stammelingen. Hiervan werd terecht IA het zevental donkeren (meest zwart) van Ubris van Offem, van D. Groene- woud te Eist. Mooie uniforme groep. Ze hadden niet (alle) aan de indivi duele keuring deelgenomen maar kwa men mede van verderaf. 1B werd de nog wat ongelijke groep van Orson van stal Rodichem, van D. Vink te Eist. Jonge dieren; Orson heeft blijkbaar eerder elders gedekt en schijnt daar wel goede telgen te hebben.-Hier wa ren ze jonger, minder imponerend. LEERSUM De Stichtse Culturele Raad verzorgde zaterdagavond in sa menwerking met de afdelingen „Het Nut" van Leersum en de omliggende plaatsen een uitvoering in de grote zaal van Valkenheide. Hier was op be zoek het Pantomime Theater van Rob van Reyn. Een behoorlijk gevulde zaal heeft genoten van hetgeen Van Rejjn met zjjn mdewerkers voor het voetlicht bracht. Hoogtepunten in het programma wa ren de nummers „de masseur", „de piano solo" en de overval op de ouder wetse „Western" express. Ook na de pauze werd hët programma met veel vaart gebracht. Acteurs en actrices kregen een dankbaar applaus. Leersum en omstreken wil deze groep zeker nog wel eens terugzien. VEENENDAAL. De actie die onlang* in Veenendaal door „De macht van het kleine" werd gevoerd heeft 1200 nieuwe contribuanten en donateurs opgeleverd. Aan giften werd ruim f 1800,ingeza meld. ROTTERDAM. Op 26 nóvember zal een buitengewone vergadering van aan deelhouders Edy worden gehouden. Hierin zal het felle rapport van de ommissie van aandeelhouders van dit intussen door Hagemeijer en Co's Han delmaatschappij overgenomen bedrijf ter sprake komen. De commissie viel in haar rapport de commissarissen aan die volgens haar de kans op een hoger bod op de aandelen zou hebben getorpedeerd. Commissarissen van Edy vinden het een tendentieus rapport, vol met halve waarheden. „Te kinderachtig om over te praten." „Wij zijn als commissarissen nimmer benaderd door een ander bedrijf over een hoger bod. Wel is een onderdirecteur van Tornado bij ons geweest, maar daar het bod van Hagemeijer al enige tijd liep en in een vergevorderd stadium was, vonden wij het niet nodig hem financiële stukken te geven. Bovendien had Tornado al eerder laten weten geen belangstelling voor Edy te hebben." De commissie zou volgens een der commissarissen, het wel klaren. Nu er geen hoger bod is gekomen is men gaan trappen. Maar iedereen kon toch wel zien dat wij met de oplopende ver liezen niet verder konden gaan.- Nu draait het bedrijf tenminste weer. Wat Hagemeijer er verder mee gaat doen is haar zaak. Een sanering zit er wel in, maar deze zaak is bij Hagemeijer op het ogenblik in studie". HILVERSUM Drie dienstplichti ge militairen hebben zaterdagmiddag in het jongerenprogramma van de VARA „Dit is het begin" een „staking" bij de compagnieën T en E van het Verbindingsopleidingscentrum in de Elias Beekmankazerne in Ede aange kondigd. De compagnieën omvatten elk 125 militairen. De actie is gericht tegen de als onrechtvaardig aangevoelde maatre gel, dat sommige militairen in Ede twee maanden langer moeten dienen dan an dere dienstplichtigen. Bezwaren die daartegen zijn ingebracht, heeft de le gerleiding volgens de drie militairen tot nu toe niet beantwoord. Zij willen nu door middel van een spontane actie pressie gaan uitoefenen op de legerleiding. Zij denken bij hun staking niet direct aan het weigeren van het opvolgen van dienstbevelen. Men denkt eraan op bepaalde ogenblik ken „even rustig te gaan zitten". ELST Gevonden: lange sjaal, briefj» van f 5.— en jongensvoetbalschoen. Verloren: portemonnaie met f 100, Inlichtingen Rijkspolitie te Eist. VEENENDAAL Voor het diploma A ziekenverpleging slaagden de da mes: J. Aalbers; E. Bakker; J. Bar- wegen; A. R. Essenstam; E. C. de Groot: K. Hamstra; M. Th. C. Möller; H. Slob; C. van Veen; J. C. van Zwie ten. allen verpleegster van het Julia- naziekenhuis. SCHERPENZEEL De collecte voor de zending van de Ned.Herv.kerk heeft het zeer fraaie bedrag op ge bracht van f 1415, RENSWOUDE Geboren: Cornelis Albertus. z.v. A. C. Veenvliet en H. I. Neidhardt (Dorps straat 136); Francisco Hermanus, z.v. C. A. Gijsbertse en N. A. Leander (Taets v. Amerongenweg 55); Geurt Marinus, z.v. M. van Ginkel en G. Di- teweg (Van Reedeweg 110). mm RENSWOUDE Moeder, ga voor je dochter staan, want daar komt de veld weer aan. Zo klonk het 30 jaar geleden in Renswoude, aldus de oud-militair de heer Walthuis uit Schiedam die zaterdagmorgen de eerste reünie van de veldartille risten in hotel „De Hof' opende en zijn oud-strijdmakkers een welkom toeriep. Het aantal reünisten dat gehoor gegeven had aan de oproep voor deze bijeen komst was niet zo als men zich had voorgesteld. Men had namelijk aan ongeveer 150 oud-strijders een uitnodiging verstuurd. Hiervan waren er ongeveer 65 aan wezig, van wie de meesten met hun dames. De heer Walthuis memoreerde de komst in 1939 naar Renswoude, waar van bleek dat dit dorp niet op de stafkaart voorkwam zodat men uiteinde lijk in Scherpenzeel arriveerde. Men moest dus wel de weg terug, maar toen men in Renswoude aankwam, was dat dorp al ingenomen door een afdeling infanterie. Later moesten dezen het veld ruimen voor de artilleristen. Behalve uit Limburg en Noord-Bra bant waren uit alle delen van Neder land de mensen naar „De Hof" geko men. Vaantje Na de openingsrede van de voorzitter werd aan de burgemeester van Rens woude, de heer J. A. Hosang een vaantje aangeboden namens de oorlogs batterij met de jaartallen 19391969. Burgemeester Hosang bracht zijn dank uit en maakte tevens de opmer king: „Als ik in 1939 reeds burgemees ter van deze gemeente was geweest en ik had gemerkt dat u Renswoude voor bij zou lopen dan had ik u tegen gehou den. U bent hier nou in de winter, maar ik raad u aan, kom ook eens in de zo mer. U zult dan Renswoude met gou den letters op uw landkaart zetten." Hierna werd het woord gegeven aan de heer Plaat, toen luitenant, nu reser ve-majoor. Deze officier werd een fles met Sphiedamse inhoud aangeboden, want het bleek dat hij jarig was. De heer Plaat zy onder meer: „Als je rondkijkt zie je 30 jaar verschil, maar als je een minuut hier bent zie je de oude gezichten wel terug. Wij wa ren een leger op een schoen en een slof, vergeleken met andere legers die wij hierna leerden kennen. Een aardige herininering voor mij was, aldus 9preker, toen ik later in In donesië bij de eerste actie op een thee plantage was, kwam als eerste mij ser geant Kortekaas tegen die ook met mij hier gelegerd was. Tragisch was, dat deze sergeant een week daarna over leed. Du Wacht Volgende spreker was de heer S. Laansma die zelf een knaap van 9 jaar was toen de oorlog uitbrak. Hij bleek al le blaadjes „De Wacht" in zijn bezit te hebben en wist ook te vertellen dat het militaire tehuis gevestigd was aan de Molenstraat, bij de familie Voorthui zen. Daar heeft zich nog wel het een en ander afgespeeld. Na de lunch vond een korte plechtigheid plaats in de Ned. Herv. Kerk, waarin voor ging ds. v.d. Krift uit Veenendaal die van 1942-1946 in Renswoude predikant was. De predikant bracht in herinnering dat onze militairen niet stonden tegen zo maar een vijand, maar tegenover een fanatieke Nazidienaar, die een nieu we religie bracht, waarbij wjj als Chris ten niet meer hadden kunnen leven. U mag uw werk zien als een onderdeel van het grote geheel. Wij zijn u dank baar dat u aan het front stond en wij willen God danken voor alles wat wij nu hebben." Aldus ds. Van der Krift. kranslcgging Na deze kerkdienst ging de stoet te voet naar het monument waar twee oud-strijtfers een krans legden en de vlag hesen. Er werd een minuut stilte in acht genomen. Hierna ging men naar het kasteel „Renswoude" waar men werd ontvan gen door baron Taets vzan Amerongen, die het gezelschap ontving in de hal van het kasteel en een uiteenzetting gaf over zijn toekomstplannen. Terug op „De Hof" kreeg men onder het genot van een glaasje, ruimschoots de gele- geheid om met elkaar van gedachten te wisselen en oude vriendschapsban den te versterken. Deze reünie werd besloten met eer goed verzorgd diner. Door twee oud-strijders werd za terdag een krans gelegd bij he verzetsmonument.

De Vallei | 1969 | | pagina 3