VOORZITTER SCHRIJFT RAAD BRIEF MEI VOORSTELLEN Sportstichting zoekt naar beter samenspel sport en overheid Sportraad klaagt: Geen medewerking gemeente Opnieuw geen terrein Pech achtervolgt v.v. Opheusden Mobiel ijsclubkantoor Provinciale show van Y.K.P.V. 18, 19 en 20 december NPB Leersum hield geslaagde bijeenkomst Verdachte van aanrandingen gearresteerd Verlichtings keuring werd groot succes Belt u dan even a.u.b. Vei li" Verkeer start cursus Filmprojectie op Nutsavond Twintig eeuwen mode door C.P.B.-dames Oliebollenactie Burgerlijke Stand Alles over ziekenfonds NCVB kreeg show en geld toe Slager J. Vis in de prijzen Ziekenbezoek Set Up gaat tenue kiezen Aanbesteding Excursie naar entomologisch laboratorium Cursus over kamerplanten Veel schade bij aanrijding Artiestenpalet voor bejaarden DAADKRACHT VICIEUS POLITIEK TWEE GEDEELTEN DONDERDAG 13 NOVEMBER 1969 RHENEN. Het bestuur van de Rhenense Sportstichting wil uit zijn mid den een commissie benoemen, die met de volgende taken belast Ls: De algemene adviesgeving aan het gemeentebestuur, gevraagd en onge vraagd. De regeling van interne zaken, zoals bijvoorbeeld de verdeling van subsidies en het oplossen van geschillen binnen of tussen organisaties en verenigingen De propaganda en public relations. Het optreden naar buiten om bijvoorbeeld subsidies en bijdragen uit over- heidsfondsen te verkrijgen. Een en ander blijkt uit een brief die door de voorzitter van de Sportstichting, de heer A. .lansen, aan de gemeenteraad is gericht. De brief gaat vooraf aan de voordracht van kandidaten, die dienen te worden benoemd in de tijdens het afgelopen jaar ontstane bestuursvacatures van de Sportstichting. ..Het bestuur van de Sportstichting stelt zich voor een of twee keer per jaar met de vertegenwoordigers van de plaatselijke sportverenigingen te vergaderen", aldus de heer Jansen in de brief. De vertegenwoordigers van de Rhenense sportverenigingen zijn, zoals wellicht bekend, vertegenwoor digd in de zogenaamde Sportraad. ..Voor een bestuurslidmaatschap van de Sportraad Ls echter geen voldoende mankracht te leveren. De praktijk heeft geleerd, dat aan de vorm van een bestuur van de Sportraad voor bijgegaan kan worden", zo merkt de voorzitter van de Sportstichting in zijn brief op. Verder schrijft de heer Jansen aan de gemeenteraad: „Het zal op prijs worden gesteld, dat de wethouder van sportzaken een gedeelte van de verga deringen van de Sportstichting bijwoont om mededelingen te doen over zaken die voor de Sportstichting van belang zijn. De besluiten van de Sportstichting zullen aan het college van B. en W. worden meegedeeld. Het college heeft de bevoegdheid eventuele besluiten van de Sportstichting niet goed te keuren, een en ander voor nader te bepalen om- itandigheden. Indien de gemeenteraad van Rhenen instemming zou kunnen betuigen aan de voorstellen en suggestie van de voorzitter van de Sportstichting, zou er volgens de brief, meer daadkracht van de stichting uit kunnen gaan in het be lang van de sportbeoefening in Rhenen. Wanneer de gemeenteraad zijn in- sterhming wil onthouden, verzoekt de heer Jansen de raadsleden zich uit te spreken wat er dan dient te gebeuren om een goed samenspel tussen ge meentebestuur en sportverenigingen mogelijk te maken. De brief van de voorzitter van de sportstichting blijkt voor de voorzitter van de sportraad, de heer G. L. Meijer, geen schokkende inhoud te hebben. ..Dat voor een bestuurslidmaatschap van de sportraad geen voldoende man kracht is te leveren en dat de praktijk heeft geleerd, dat aan de vorm van een bestuur van de sportraad voorbij gegaan kan worden, is voor mij geen nieuws. Het is al een jaar geleden, dat ik heb voorgesteld, laat de bestuursle den van de sportraad opgaan in het bestuur van de sportstichting. Daar over is zelfs een brief van de sport raad uitgegaan naar burgemeester en wethouders en naar de gemeenteraad. Maar er is nooit op gereageerd. Maar ook dat is voor ons geen nieuws". De heer Meijer vervolgt: „De sport raad heeft zich veel moeite getroost om bijvoorbeeld een subsidieopzet te maken voor de jeugdsport. Dal. was in 1968. Die opzet is bij B. en W. inge diend en ook daarop hebben we nog steeds geen enkele reactie vernomen. Om kort te gaan, het oorspronkelijk uit vijf man bestaande bestuur van de sportraad is inmiddels gekrompen tot twee personen, de heer H. Quint en ikzelf. De burgemeester heeft een zoge naamde „brainstorming" voor de sport georganiseerd, daaruit is een commis sie van goede diensten voortgekomen, naar ik meen van een man of acht en het slotbesluit was een brief te zenden aan de gemeenteraad. De hele zaak zit volgens de voorzit ter van de Sportraad, in de bekende vi cieuze cirkel. „Als die niet wordt door broken, dan valt de hele zaak als een kaartenhuis in elkaar. Als lk me niet vergis bestaat het bestuur van de sport stichting ook nog maar uit drie perso nen. Dat waren er oorspronkelijk ze ven. Waar alles om draait is het vol gende: de sportraad komt met bezwa ren, die gaan naar het sportraadbe- stuur, dat stuurt ze door naar de stich ting, de stichting stuurt ze door naar B. en W., die bekijken het niet en dan loopt de zaak vast. Of ze bekijken het wel en dan komt het via sportstichting en sportraad weer terug. Deze werkwijze is door B. en W. ge schapen en blijkt in de praktijk niet te voldoen. Dan krijg je de wisselwerking: omdat de sportraad op die manier be hoorlijk kan werken, zijn er geen be langstellenden meer voor de sportraad. Je kunt geen mensen voor het bestuur krijgen en daardoor kan je weer niets doen. Dat is het wat ik bedoel met die vicieuze cirkel, die op een of ander? manier doorbroken moet worden". RHENEN De verlichtingskeuring die in Rhenen werd gehouden door het Verhond van Veilig Verkeer kan een compleet succes genoemd worden. Niet minder dan 106 auto's werden gecon troleerd op verlichting, bedrading enz. Heel wat mankementjes kwamen er te voorschijn, van de oudste wagen van 1958 tot en met de nieuwste van 1969. Menigeen was verwonderd dat er al leen aan een verlichting zoveel defec ten konden zitten en een voortdurend gevaar vormen voor de medemens. De ze keuring kon plaats vinden door het gratis beschikbaar stellen van de gara ge van de Ned. Buurtvervoer Maat schappij, de enorme medewerking van de garages De Haas, Van der Kolk, de Rhoter en Velthuizen en door vrij willige medewerking van enkele advi serende dames en heren, onder wie bestuursleden van het Verbond. Van de 106 auto's kwamen er uit Rhe nen 90, Amerongen 1. Wageningen 3, Eist 6. Kesteren 2, Veenendaal 3 en Opheusden 1. Van de 106 berijders waren er 62 lid van Veilig Verkeer, 7 wilden het niet worden, 5 wisten het nog niet. 27 wer den lid en betaalden direct de contri butie a f 2,50, 4 zouden het gireren, 1 zou het op een andere manier betalen. Het ledenbestand van het Verbond voor Veilig Verkeer werd dus weer uit gebreid. belangrijker was, dat de ver antwoordelijke automobilist een gege ven raad niet in de wind sloeg! voor Veenendaal 17.30 uur 10550 Van 17.30- f f f|7Q 19.30 uur I lüf 5f 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 Burgemeester D. J. Pott van Res teren en de wethouders Hartog en De Jongh brachten samen met. enkele bestuurders van de Afdeling Nijme gen van de KNVB en Opheusden- secretaris Schuurman een bezoek aan het toekomstige voetbalveld van de Betuwse club. Gemeentesecretaris M. M. Vink werd even afgeleid bij het bezichtigen er van De heer Meijer deelde tenslotte nog mede,- dat het in de bedoeling ligt van de heer Jansen uit de Sportstichting te treden omdat men de voorkeur geeft aan een figuur die politiek niet is ge bonden. De heer Jansen is lid van de gemeenteraad voor de VVD. De heer H. Hendriks, nog één van de drie bestuursleden van de sportstich ting verklaarde wél van de brief af te weten, maar niet van de inhoud. „Ik heb de brief niet gelezen", zei hij, „maar ik ben er wel telefonisch door voorzitter Jansen over benaderd". Ook de heer Hendriks is van mening, dat de hele zaak in het nauw zit, omdat er van de kant van het gemeentebestuur tot nu toe geen medewerking is ge weest. „Dat is althans één van de grootste oorzaken", aldus de heer Hen driks die ook sprak over de vicieuze cirkel. RENSWOUDE In het gebouw Re- hoboth te Renswoude is dezer dagen een propaganda avond van het Ver bond voor Veilig Verkeer gehouden. Tijdens de bijeenkomst konden de aan wezigen zich aanmelden als lid van de afdeling die inmiddels in Renswoude is opgericht. De plaatselijke consulent, de heer Held. leidde de avond in, waarna bur gemeester J. A. Hosang het woord kreeg. Deze sprak de hoop uit dat de inwoners van Renswoude, zoveel als in hun vermogen ligt,.zullen deelnemen aan de sleutelcursus die de postcom- mandant. van de rijkspolitie, de heer Hoorn, vanaf januari gaat. geven. De burgemeester vestigde de aandacht op de steeds groter wordende verantwoor delijkheid die de weggebruiker krijgt voor zijn medemens. Districtsconsulent de heer Van Om men hield hierna een met dia's ver luchte causerie over het werk van Vei lig Verkeer. De avond werd besloten met een ver- keersquiz, waaraan drie ploegen mee deden. De beste prestatie leverden de chauffeurs van de fa. Verboom, met 430 punten. Tweede en derde werden de deelnemers van Groenwoudt's Su permarkt en de Coöp. Landbouwvereni- ging, met resp. 371 en 314 punten. Men besloot hierna de sleutelcursus te houden op de eerste en derde dins dagavond van de maand, te beginnen in januari, in de bovenzaal van de Coöp. Landbouwvereniging aan de Bar- neveldsestraat. AMERONGEN Dinsdagavond 18 november zal er weer een Nutsavond plaatsvinden. Dan zal in de biblio theekzaal in het Dorpshuis de heer G. J. Kroon, uit Amerongen, directeur van Marten Toonder studio's te Ne- derhorst den Berg een causerie hou den over het onderwerp: „24 beelden per seconde". Behandeld zal worden de problemen en het hoe en waarom van het filmmaken. De causerie zal worden toegelicht met filmprojectie. EDERVEEN De leden van de af deling Ederveen van de CPB brachten woensdag een flink deel van de avond door met zich aan en uit te kleden. Dat was nodig om de jaarvergadering die in het Verenigingsgebouw werd ge houden luister bij te zetten. Als onderdeel van de vergadering was namelijk een pseudo-modeshow in elkaar gezet waarbij kleding vanaf het begin van onze jaartelling tot aan het jaar 2000 werd geshowd. Er was veel variëteit. Oer-vrouwen liepen met gerafelde stukken doek compleet met knots, terwijl ook de mini-mode goed vertegenwoordigd was. De dames be leefden veel plezier aan het optreden van hun medeleden, die met en hart- lfjk applaus werd beloond. AMERONGEN De jeugdcommis sie der Herv. gemeente te .Amerongen zal ten behoeve van het pas geopende jeugdcentrum weer een oliebollenactie houden en wel op zaterdag 15 novem ber a.s. Vrijdagavond zijn de oliebollen al verkrijgbaar achter schildesbedrijf Weijman. OPHEUSDEN Pech bljjft voetbalvereniging Opheusden achtervolgen. Na het „kommervolle" seizoen 1968-1969 (verhuizing van zondag naar zaterdag, zware straffen aan spelers opgelegd, van het terrein gezet en degradatie) heeft de Be tuwse club opnieuw een klap moeten incasseren. Het terrein aan de Fazantstraat in Opheusden waar de vereniging de beschikking over kreeg, werd namelijk reeds na één competitiewedstrijd van de eerste uitgave afgekeurd door de hoofdconsul van de bond en daardoor zit v.v. Opheusden nu voor de tweede maal binnen zeer korte tijd zonder speelveld. „Het heeft ons ongeveer 1000 gul den gekost om het terrein aan de Fa zantstraat, dat we kregen van de ge meente, gereed te maken voor de com petitie en dat is zo blijkt nu weggegooid geld geweest", aldus een ietwat verontwaardigde secretaris, de heer G. Schuurman. „We hebben er enorm veel werk aan gehad. Het terrein is door ons voor een groot gedeelte geëgaliseerd, ingezaaid, gerold en wel tien keer gemaaid. De doelen zijn geplaatst, we hebben een af rastering gemaakt en dan wordt het af gekeurd". De secretaris van Opheusden geeft meteen overigens ruiterlijk toe dat het speelveld verre van ideaal is. PGEM uit Nijmegen, een ploeg uit de afdeling van Opheusden I. dacht cr ook zo over. Zij was de enige oppo nent, die de Betuwnaren op eigen veld ontvingen in dit seizoen en zij nam het volstrekt niet. De Nijmegenaren zon den onmiddellijk een klacht naar het afdelingsbureau van de KNVB over de „primitieve" accommodatie in Opheus den en het gevolg was dat de hoofd consul het terrein afkeurde. Die hoofdconsul was deze week, sa men met twee andere KNVB-vertegen- woordigers, overigens weer in Opheus den. Met de burgemeester en wethou ders van Kesteren en de heer Schuur man bezocht het gezelschap het terrein nog eens en besprak tevens de moge lijkheden die moeten leiden tot een noodoplossing voor vv Opheusden. En naar alle waarschijnlijkheid heeft men die nu gevonden. B. en W. zegden toe, dat zo spoedig mogelijk zal worden gestart met het aanleggen van een noodveld aan de Tolstraat, waar vroeger de noodwonin gen hebben gestaan. Deze grond was reeds bestemd als gem'eenteterrein. De gemeente Kesteren gaat bij de Ne derlandse Heidemaatschappij navragen of het mogelijk is om dit terrein in twee gedeelten klaar te maken voor de voetbalsport. vv Opheusden (of de gemeente) kan dan alvast een terrein als noodveld prepareren, waarna de club bij het ge reedkomen van het eerste „echte" veld meteen kan verhuizen naar haar vaste accommodatie. Op korte termijn worden deze plan nen ten uitvoer gebracht, omdat het vooral in deze competitie erg moeilijk wordt voor de Betuwse club. Hoe gaat het dan dc eerstkomende weken met thuiswedstrijden? De heer Schuurman: „Wij hebben de gemeenten Ochten en Dodewaard reeds benaderd over een noodoplossing. Er is verzocht of we onze thuiswedstrijden tijdelijk op de gemeentelijke sportvel den daar mogen spelen, doch hierop hebben we nog geen antwoord ontvan gen. De KNVB-delegatie heeft nu B. en W. van Kesteren gevraagd om hierover met hun collega's uit Ochten en Dode- waar te onderhandelen en daarop vertrouwen we nu maar..." LEERSUM Geboren: Cornelis Jo hannes, z.v. A. C. Schuilenburg en T. van der Veen, (Rijksstraatweg 171). Irma Fabiola, z.v. R. Bijkerk en H. Seljers (Koningin Julianalaan 37a). VEENENDAAL. De Veenendaalse konijnen- en pluimveefokkersvereni ging (V.K.P.V.) organiseert weer de provinciale tentoonstelling van de N.K.B. en N.P.B. in de provincie Utrecht. Deze grote expositie, waaraan vele fokkers uit Utrecht met de mooiste dieren deelnemen, zal worden gehouden op 18, 19 en 20 december in de Gemeente Eierhal in Veenendaal. De voorbereidingen zijn reeds maanden aan de gang. Vele ereprijzen zijn reeds beschikbaar gesteld door fabrieken en middenstanders van binnen en buiten Veenendaal en leden van de V.K.P.V. Bovendien is men momenteel bezig met het vormen van een ere-comité. waarvan burgemeester P. Bode voorzitter is. 650-700 In de VKPV is men hoopvol gestemd over het verloop van de show. Er wordt gestreefd naar een aantal van 650 tot 700 dieren, die de Eierhal zullen bevolken in een groot aantal ko nijnen-, hoender-, sierduiven-, siervo- gel- en watervogelrassen, allemaal In een grote verscheidenheid van kleu ren, van het grootste tot het kleinste dier op de expositie. Het is volgens een woordvoerder jam mer dat de ruimte er nier voor is, daar anders de VKPV bereid was om eens een landelijke show te organiseren. Er is echter geen gebouw dat 1000 of meer dieren kan herbergen. De Veenendaalse Konijnn- en Pluim veefokkers Vereniging is volop in ac tie. Maar liefst. 75 leden zetten zich hiervoor in, ook door een flinke pro paganda te maken voor hun liefhebbe rij- Zijn de clubtentoonstellingen van de VKPV elk jaar zeer geslaagd, deze provinciale show zal alles overtreffen. Een staf van 9 keurmeesters onder wie enkele van de standaardcommis siezal de dieren beoordelen. Zaterdag a.s. wordt er een clubkeu ring gehouden door de VKPV, eveneens RHENEN Dc ijsclub „Rhenen" heeft zich vanaf de oprichting in '64 steeds moeten behelpen, omdat men op de hanen van de Blauwe Kamer in de Grebbe niet de beschikking had over 'n vast onderkomen, van waaruit alles kon worden geregeld tijdens 'n ijsperiotfe. Daarin komt nu verandering, want sinds gister middag is er zo'n onderkomen. Het bestaat uit een directiewagen afkom stig uit de wegenbouw. De vereni ging heeft de wagen laten opknap pen en in de kleuren geel en groen laten schilderen. Gistermiddag werd de aanwinst op het Fred. v. d. Palts hof getoond. Het voordeel van dit rijdend „ge bouw", is dat men bliksemsnel de banen in gereedheid kaft brengen, men hejeft alles bij elkaar, er be stuursvergaderingen in kunnen wor den gehouden wanneer er spoedza ken zijn te bespreken, de wagen kan dienen als jurycentrum bij wedstrij den, 't materiaal erin kan worden opgeborgen en de verlichting kan worden geregeld vanuit dit centrale punt, evenals de muziek voor de schaatsers. De wagen kan worden verwarmd. Bijzonder veel werk heeft het be stuurslid de heer W. Schuilenburg in zijn vrije tijd aan dit nieuwe object besteed. „Wij zijn hem daarvoor bij zonder erkentelijk", zei gister avond de heer P. Wolters, secreta ris van de vereniging. „Maar ook talrijke andere schaatsliefhebbers hebben er hun aandeel in gehad, zoals bijvoorbeeld de heer Ah van Maanen. Ik geloof dat er driehonderd uur aan gewerkt is". Een tweede nieuwtje uit de mond van de heer Wolters was, dat de ver- Lichting van de banen mobiel is ge maakt in de vorm van grote hoepels met een doorsnede van 2 meter, bij een hoogte van Vit meter die op het ijs geplaatst kunnen worden. Hier door kan snel gewerkt worden. Het bestuur streeft er namelijk naar in het vervolg de banen op de Blauwe Kamer ten spoedigste voor het pu bliek open te kunnen stellen, ten minste wanneer het ijs goed en be trouwbaar is. „Nu er voorlopig nog geen kans is op een vaste ijsbaan in de gemeen te Rhenen hebben wij gemeend te moeten doorgaan met onze activitei ten op de Blauwe Kamer, waarop we nu eenmaal al jarenlang zijn aangewezen. Helaas kon de schaats- training geen doorgang vinden we gens te geringe belangstelling. Moch ten er alsnog liefhebbers zijn, dan zal nog worden overwogen een trai ning op te zetten", aldus 'n actieve ijsclubsecretaris, die nu alleen nog maar vorst nodig heeft. SCHERPENZEEL Op de maande lijkse vergadering van de vrouwenbond van het NVV in het verenigingsgebouw aan de Molenweg sprak drs. J. de Vos directeur van het ziekenfonds Amers foort en Omstreken over het onder werp „Rechten en plichten van een ziekenfonds verzekerde". Spreker begon met er op te wijzen dat de jnensen die verplicht verzekerd zijn een zeer groot voorrecht genieten. „Wel zijn er altijd mensen die menen dat een verplicht verzekerde niet zul ke goede medicijnen krijgt. Iedere zie kenfonds verzekerde krijgt echter het geen nodig om zijn ziekte te genezen. Als het dure medicijnen moten zijn krijgt hij dure, maar geen medicijnen die soms nog veel duurder zijn maar niet beter".spreker deelde me dat er plannen zijn d vergoeding voor tand heelkundige hulp te onthouden aan mensen die hun gesaneerde gebit heb ben verwaarloosd. Na de pauze kreeg drs. De Vos een zeer groot aantal vragen te beantwoor den. RENSWOUDE Woensdagavond vergaderde de Ned. Chr. Vrouwenbond onder leiding van haar presidente me vrouw Hosang. Zij opende de vergadering door een gedeelte uit de bijbel te lezen, waarop ze een korte causerie hield over het thema, sta op, word verlicht, want uw licht komt, dit naar eenleiding van het komende Kerstfeest. Hierna werd het woord gegeven aan mej. Noorlander uit Barneveld die met de heer Hart kamp mee was gekomen om de hand- werkshow in te leiden. Ze gaf een over zicht over het ontstaan van het reeds zeer oude handwerk. Ze noemde diver se soorten van handwerk vanaf het vrij eenvoudige tot het zeer ingewikkelde, waarna de heer Hartkamp veel ver schillende handwerkn etoonde waar onder zijn Deens handwerk, zeer grof breiwerk, geborduurde skellekoorden en geboortetegels. RHENEN Tijdens de najaarskeuring van slachtvee, gisteren georganiseerd door de marktcornmissie in Wageningen. heeft de Rhenense slager J. Vis enkele mooie prijzen in de wacht gesleept. Met de vaarzen won de heer Vis vier eerste prijzen en met de collectie won hij de eerste prijs met de beker voor de beste inzending van de gehele show. LEERSUM De afdeling Leersum van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen hield dezer dfegen 't ont spanningsbijeenkomst in één van de za len van restaurant „Damlust". De avond werd verzorgd door de leden. Zo vond een optreden plaats van het zangkoor van de afdeling en werden volksdansen gehouden. Verder legden enkele leden een proef van bekwaam heid af in het spreken in het openbaar, waarvoor een cursus wordt gevolgd. De bijeenkomst gaf een beeld van wat de Leersumse NBP-afdeling bezighoudt, De volksdansgroep, o.l.v. mevr. Tie- lemans. oogstte veel succes met een Joegoslavische. Schotse en Zuidafri- kaanse dans. Het koor, dat. wordt ge leid door mevr. Kleinjan, liet tijdens het optreden blijken, dat in 'n vrij kor te bestaansperiode veel kan worden be reikt—De NBP leden in Leersum be kwamen zich verder nog in pottenbak ken en kunnen een Engelse les volgen RHENEN De NCVB afdeling Rhe nen heeft haar vergadering gehouden. Ds. Schellevis uit Arnhem vertelde op boeiende wijze over het bezoeken van ongeneeslijk en langdurige zieken. De bespreking die erop volgde was een waardig sluitetuk van deze vergadering in de Gemeente-Eiertial. Hiervoor zijn ingeschreven 350 dieren uit alle groe pen die in de VKPV aanwezig zijn. De keuring die om 10 uur begint is voor belangstellenden gratis toegankelijk. Keurmeesters zijn voor konijnen, de heren D. J. Kortman (Arnhem) en M. Pijnenborgh (Tilburg), voor hoender» en sierduiven de heer W. Rompelberg, uit Brunsum en voor sier- en watervo gels de heer J. C. v. d. Zaan uit Zegveld. SCHERPENZEEL Op dinsdag 18 november houdt de volleybalvereniging „Set Up'69" een algemene ledenverga dering in zaal Boschzicht. Op de agen da staat o.a. een bestuursverkiezing, benoeming technische commissie en huishoudelijk reglement. Tevens zullen er mededelingen worden gedaan over eerste speeldatum, tenuekeuze en con tributie. AMERONGEN Dinsdag, 11 no vember werd ten gemeentehuize te Amerongen de aanbesteding op uitno diging voor de woningen op 't Huchtje gehouden. Zoals bekend zullen de 5 ou de huizen verdwijnen en zal in oude stijl een drietal nieuwe woningen ge bouwd worden. De kosten voor deze bouw waren exclusief de BTW begroot op f 400.074,-. De inschrijving was als volgt: Aann. bedrijf P. Rebergen en Zn. te Ameron gen f 398.000; Aann.bedrijf T. van Hoo- gevest en Zn. te Amersfoort f 372.800,-; A. J. van Lienden te Amerongen f 399.900,-; J. van Manen te Ameron gen f 388.100,-; M. Kleinveld te Ame rongen f 391.500,-; Aan.bedrijf v/h G. J. Boeschoten N.V. te Doorn f 379.000,-; en Aann.bedrijf G. van Eist en Zn.\ te Scherpenzeel f 393.700,-. Deze bedragen zijn allen exclusief de BTW. Het laag ste was de fa. T. van Hoogevest te Amesfoort. De gunning is aangehouden. ELST De Cultuur-Natuurhistorische Vereniging Zuid-Oost Utrecht organi seert zaterdagmiddag een excursie naar het entomologisch laboratorium van de Landbouw Hogeschool in Wageningen. Drs. J. Beetsma, die zich vrijwel uit sluitend bezig houdt met het bijenonder- zoek houdt tijdens de excursie een cau serie over zijn werkzaamheden. Verder leidt drs. Beetsma de deelnemers aan de excursie langs de vele afdelingen van het laboratorium. Belangstelldnden worden zaterdagmid dag om 2 uur voor het entomologisch laboratorium verwacht. Het adres luidt: Binnenlaan 2 Wageningen. Planten in de woning is de cursus die door de afd. Amerongen van de Neder landse huisvrouwenvereniging op 5, 12 en 19 januari a.s. bij een der cursisten thuis zal worden gegeven. Op deze cur sus wordt de deelneemsters geleerd het verzorgen van kamerplanten, de keuze, de bemesting, ziektebestrijding en vermeerdering. Op de cursus wordt ook geleerd hoe te groot geworden plan ten moeten worden ingesnoeid en even tueel afgesneden delen weer opgepot kunnen worden. Opgaven kunnen geschieden bij mevr. Janson, De Oude Wel 5 tel. 1886. LEERSUM De rijkspolitie te Leer sum heeft in samenwerking met, de po litiekorpsen van vlanen en Jutphaa», de heer W. uit Utrecht aangehouden. W. wordt er van verdacht in de maand oktober in Leersum en andere gemeen ten enkele dames te hebben aange rand. De arrestant is ingesloten in het Hul» van Bewaring te Utrecht. LEERSUM Dezer dagen vond bij de Ned. Her. Kerk te Leersum een aan rijding plaats tussen een auto en een bromfiets. Er ontstond veel materiële schade, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De auto, bestuurd door de heer M. uit Leersum, verleende bij het afslaan geen voorrang aan de bromfietsers. RHENEN De in Utrecht gevestig de organisatie „Artiestenpalet" brengt woensdagavond 19 november, voor de tweede maal een ontspanningsprogram- ma in bejaardencentrum De Tollekamp aan de Nieuwe Veenendaalseweg. Deze keer zijn de belangeloos medewerken den: accordeonduo De Hanriëtta's, goo chelaar Nico Burco en Harry Staff- horst met liedjes van vroeger. De pro- duktie heeft Victor Conselman*

De Vallei | 1969 | | pagina 5