Onopvallende Wim Jansen gaf drie gerenommeerde tegenstanders geen kans Linder: We moeten vrede hebben met deze uitslag BRAAT! KOFFIE HUB V spaart hart en zenuwen Rieneke Demming was op stroef ijs in Deventer vrij snel Slik de pijn weg. PSV VOND VERTROUWEN TERUG KEUKENS? Karstens maand geschorst „Als Happel tevreden is is het goed" Drukke tijd voor onze schaatselite Nieuwe richting wint steeds meer aanhangers 55 echte koffiebonen- COFFEüNEVRU U.C.I. erkent record Frey GYAY versloeg Dallas Tornado Deen Jensen naar G.V.A.V. NSF keerde negen ton uit Diepgaand gesprek lekasin Jean Marty niet best op stoot GEFAALD VERDIEND MOGELIJKHEID BETREKKELIJK nu 2e fles HALVE PRIJS ADVERTENTI1 MILAAN Het wil nogal eens gebeuren, dat men Wim Jansen (23) tijdens een wedstrijd gewoon over het hoofd ziet. Weliswaar verzet hij altijd maar weer bergen werk, maar doorgaans zijn zijn acties weinig spectaculair. En Wim Jansen, een zwijgzame sjouwer, die zich ook in gezelschap op geniale wijze aan de aandacht weet te onttrekken, vindt dat wel best zo. Jansen: „Het kan me niet zo erg schelen of de mensen mijn spel waar deren. Als Happel maar tevreden is. Dat is voor mij tenslotte veel belang rijker. Ik vind het dan ook helemaal niet erg om me ondergeschikt te maken aan het elftal. Meestal moet ik een of andere speler zien uit te schakelen en dat doe ik met plezier. Elke voetbal ler heeft zijn specifieke kwaliteiten en het is logisch, dat een trainer daar rekening mee houdt" Kindvall, Van Duivenbode, Van Hanegem, Laseroms en Israël op de roltrap van de luchthaven. ROME Monter en opgewekt is PSV gisteren uit Rome teruggekeerd. De nacht had wonderen gedaan. Het besef dat nog lang niet alles verloren is had de overhand gekregen bij een elftal dat slechts luttele uren daarvoor als een gebroken team het historische Stadio Olympico in Rome had verlaten. PSV was zichzelf weer, had het ver trouwen teruggevonden na een analyse van anderhalf uur bekervoetbal. Een vertrouwen dat sprak uit uitlatingen van trainer Kurt Linder, van manager Ben van Gelder en van alle spelers. Een gegrond vertrouwen? Als men de wedstrijd de revue laat passeren, zou een gematigd optimisme wel ge rechtvaardigd zijn. PSV immers speel de in het duel met AS Roma zeker niet een van zijn topwedstrijden. Tac tisch bijzonder sterk, maar een speler als Wietze Veenstra kan veel meer dan hij in de Olympische arene in Rome heeft laten zien. Ook Bent Schmidt Hansen, die zich vrijwel de gehele wedstrijd als verde diger op het middenveld opofferde, heeft, vaak als aanvaller in gelijke si tuaties die opdracht vervullend, eigenlijk gefaald. Te zelden kwam hij ditmaal tot zijn verrassende snelle uitvallen die een tegenstander doen wankelen. En dan doelman Pim Doesburg. Op hem rustte na afloop de geweldige druk van een fatale fout. Er valt lang over te discussiëren maar weg te cijfe ren valt toch nooit ook al noemde Herrera hem een geweldige doelman dat hij de nederlaag had kunnen voor komen. Vrij eenvoudig zelfs, als hij nor maal had gehandeld in een situatie wel ke voor hem toch zeker niet vreemd meer is. Het stompen van de bal is in het keiharde bekervoetbal van beslis sende betekenis en ook vaak noodzake lijk, Wel staat daar tegenover dat Roma eerlijk beschouwd de overwinning ver diende, gezien zijn grotere aanvalskracht De eerste die dit toegaf was trainer Linder zelf toen hij zei: „Wij moeten vrede hebben met deze uitslag. Maar er is verschil in het tot stand komen van een doelpunt. Als Roma bij de rust die voorsprong had gehad zou dat verdiend zijn geweest" De grieven van Linder gingen dan ook in eerste instan tie niet uit tegen de nederlaag. Die had hij wel ingecalculeerd. Hij trok zijn conclusies uit het feit dat er kansen waren blijven liggen die het duel in PIM DOESBURG fatale jout gunstige zin hadden kunnen beslissen. Daarbij zeker denkend aan de regel dat doelpunten in uitwedstrijden een dubbele betekenis hebben, bij een ge lijke stand na twee wedstrijden. Lin der is er de man niet naar om lang te vitten. Het staat wel vast dat PSV in topvorm spelend in de returnwed strijd in Eindhoven over veertien da gen zeker niet kansloos is. Maar dan moet die topvorm wel aanwezig zijn. Het valt tenminste niet aan te nemen dat de verdediging van AS Roma even veel steken zal laten vallen als woens dagmiddag gebeurde. Herrera's gelief koosd verdedigend spel, dat toch in zijn brein tot ontplooiing kwam, zal in Eindhoven waterdicht van opzet zijn. In Rome moest AS Roma aanvallen, waarbij verdedigend wel enige risico's worden genomen. In Eindhoven zal PSV die risico's moeten nemen. En dan is het nog maar de vraag of sterspelers als Peiro, Baldini en Cappellini ook zo roekeloos zullen omspringen met reële scoringskansen. Slechts met het niet verwaarlozen van de verdediging, die in Rome voor treffelijk speelde en het benutten van kansen kan PSV aanspraak maken op een derde ronde. Een mogelijkheid die zeker te verwezenlijken valt. Moreel is PSV een sterk elftal. An ders zou het niet mogelijk geweest zijn dat er tijdens de terugreis al weer grap pen werden gemaakt. Lazar Radovic bij voorbeeld, sprak honderduit. Zuidamerikaan Peiro heeft hem iets beloofd. Radovics hoofd zal in Eind hoven van zijn romp worden geschoten, ze deelde de getergde Peiro hem mee. De reden? Radovic: „Hij had zijn vlakke hand even tegen mijn gezicht gedrukt waarop ik hem maar met gelijke munt betaalde. Ik heb hem dan ook gezegd dat ik de ziekenwagen voor de tweede wedstrijd alvast zal bestellen. Maar dan voor hem natuurlijk". Willy van der Kuylen praatte niet meer na over de door hem gemiste kan sen. Hij had meer oog voor de door Her rera gedane uitspraak dat hij de beste spitsspeler van Europa was en van de donkere „magiër" een tien had gekre gen. Hij was zelfs voor Herrera een be tere speler dan Johan Cruyff. Van der Kuylen: „Ik ben blij dat Herrera die opmerking maakt. Ik zal dat voor mijn eigen trainer eerst eens moeten waar maken. En als die een andere mening heeft, zal ik mij daar aan moeten hou den". Wietze Veenstra haalde nog grimmig zijn schouders op. „Ik heb gisteren niet meer kunnen eten. Alleen wat van die harde stokjes. Ik weet tenslotte zelf wel of ik goed of slecht heb gespeeld". Nog even Pim Doesburg. De talent rijke doelman van PSV kocht in Rome een gewëer voor zijn zoontje. Geksche rend weer breeduit lachend wilde hij wel kwijt waarvoor het stuk speelgoed eventueel kon dienen. „Daar kunnen ze mij in Eindhoven mee kapot schieten". ADVERTENTIE TE KUST EN TE KEUR IN ONZE SHOWROOM KAYERSDIJK 97 APELDOORN - TEL. 05760-31970 OOK 'S ZATERDAGS GEOPEND VAN 9 TOT I? UUR Woensdagmiddag kon men Wim Jan sen in het miezerige San-Sirostadion in Milaan echter moeilijk over het hoofd zien. Hij werd in het magnifieke Euro pa Cupduel met AC Milan achtereen volgens geconfronteerd met Gianni Ri vera, Angelo Sormani en Dino Fonta- na. En alle drie kregen ze geen been aan de grond tegen de onvermoeibare Rotterdammer. Vandaar, dat tientallen zeer uitgela ten supporters van Feijenoord in Wim Jansen gisteren de ster van het veld wensten te zien. „Dat is allemaal erg betrekkelijk hoor," vond hij zelf. „Ik ben nu misschien wat meer opgevallen dan anders, maar het werk van jon gens als Kindvall en Wery is voor het elftal net zo waardevol geweest als dat van mij. Want die hadden toch wel de ondankbaarste taak van ons allemaal. Heel Feijenoord heeft trouwens gewel dig gespeeld. Eerlijk gezegd heeft het mijzelf ook een beetje verbaasd, dat we na dat doelpunt zo enorm koel ble ven. Want we zijn toch geen seconde uit ons evenwicht geweest, nietwaar." En toch had Wim Jansen, zelfs de rustige en zeer professionele Wim Jan sen een beetje tegen dit bekergevecht opgezien. „Tenslotte is Rivera wel een naam", sprak hij gisteren. „En ik wist natuurlijk allang, dat ik hem wel voor mijn rekening zou moeten nemen. Te gen zo'n voetballer voel je je van tevo ren toch niet helemaal zeker van je zelf." Maar met het vorderen van de wed strijd verdween die onzekerheid en Jansen groeide onweerstaanbaar toe ADVERTENTIE GENèVE De Internationale Wie- lerunie heeft in Genève het werelduur record van de Deense amateurwielren ner Mogens Frey Jensen officieel er kend. De Deen had op 5 oktober 1969 in Me xico in één uur een afstand van 47,513 kilometer en 69 centimeter afgelegd. De oude recordhouder was de Mexi caan Radames Tsevino, met 46,955 ki lometer en 69 centimeter. Een afstand die hij op 16 maart van dit jaar had GRONINGEN GVAV heeft donder dagavond in Groningen een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Dallas Tornado Soccer Club uit de Verenigde Staten met 3-1 gewonnen. Bij de rust stonden de Gorningers door treffers van Fransen en Eimers en een tegen doelpunt van Newman met 2-1 voor. Na de hervatting maakte Marin, een gast- speler uit Porto Rico, de derde goal voor de Groningers. Tweeduizend toeschouwers zagen Bjarne Jensen, de nieuwe Deense aan winst van GVAV, die na de tweede transferperiode voor GVAV gaat spe len, een goed debuut maken. Bij de Amerikanen viel het spel van de oud-Blauwwitter Henk Liotart op. GRONINGEN De Groningse eredi visieclub GVAV heeft een optie op de 25-jarige Deen Bjarne Jensen, die de laatste twee jaar spitsspeler was bij de Schotse eerste-divisieclub Morton. Daar voor speelde hij voor Aarhuus en Aal- borg. Hij heeft verder in het Deense jeugdelftal gespeeld. In de tweede trans ferperiode, in december, zal Jensen een contract tekenen. ëMILAAN Gerben Karstens is door de strafcommissie van de Italiaanse wielerbond voor een maand geschorst wegens gebruik van stimulerende mid delen in de Ronde van Lombardije, die door de Nederlander werd gewonnen. Karstens raakte tevens de eerste plaats kwijt. Die werd nu toegekend aan de Belg Jean Pierre Monsere. naar een niveau, waarop hij niemand meer hoefde te vrezen. „Zo'n wed strijd," bekende hij „is verschrikkelijk belangrijk voor je zelfvertrouwen. Wan neer je met succes tegen zulke spelers hebt gevoetbald word je zelfbewuster en raak je veel minder gauw onder de indruk. Ik ban ervan overtuigd, dat zul ke ontmoetingen erg belangrijk zijn voor je ontwikkeling. Wat dat be treft verkeert een man als Rivera in het voordeel, omdat die veel vaker topwedstrijden speelt." Desondanks kwam Gianni Rivera de vedette tegen Wim Jansen vrijwel geen moment in zijn spel. Jansen over Rive ra: „Je kunt natuurlijk wel merken, dat het een klassevoetballer is, maar het is duidelijk, dat hij op het ogen blik uit vorm is. Wanneer er een paar keer iets mislukte liet hij meteen het hoofd hangen. En hij raakte ook gauw gerriteerd. Dat is natuurlijk ook lo gisch. Wanneer het maar niet wil luk ken raak je veel sneller je zelfbeheer sing kwijt. Heel AC Milan maakte op mij trouwens een wat matte indruk. Je kunt merken, dat ze net een paar top pers achter de rug hebben." WIM JANSEN in alle stilte DEVENTER Het ziet ernaar uit, dat Rieneke Demming in het pas be gonnen schaatsseizoen een grote rol gaat spelen. De 23-jarige rijdster uit Terwolde toonde zich gisteren op de Deventer Kunstijsbaan voor de tweede keer in acht dagen tijdens selectiewed strijden de meerdere van Ans Schut. In het eindklassement over de 500 en 1500 meter kwam de Apeldoornse juist 0,367 punten te kort (102.600-102.967). Maar het is bekend, dat Apeldoornse Ans een lange aanlooptijd nodig heeft. Rieneke Demming imponeerde voor al op de 1500 meter. Met de voor het stroeve ijs alleszins aanvaardbare tijd van '2.34,2 verwees zij wereldrecord houdster Ans Schut (2.35.6) naar de tweede plaats. De pas achttienjarige kernploegdebu tante Annie van Dalsen liet zien over een sterke sprint te beschikken. Met haar 49,2 sec. bleef de Harlingse als enige onder de 50 sec. Bij de heren was Eddy Verheyen op permachtig. De 23-jarige onderwijzer uit Deventer, die in dienst is te Schalk haar, won de 500 meter in 44,8 sec en de „mijl" in de knappe tijd van 2.16.2. Mede-kernploeglid Karei te Winkel bleef in het eindklassement als tweede ruim één punt achter (90.200 tegen 21.233). De timmerman uit Brummen werd tweede op de sprint, maar zag zich op de 1500 meter nog door de ver rassend sterk rijdende Henk Beltman (2.18.8) gepasseerd. De voornaamste uitslagen waren: Dames (senioren): 500 meter: 1 An nie van Dalsen 49.2 sec. 2. Truus Dijk stra 50.0; 3/4 Ans Schut en Marrie Willems 51.1; 5. Rieneke Demming 51.2; 1500 meter: 1. Rieneke Demming 2.34,2 sec; 2. Ans Schut 2.35.6; 3. Marrie Wil lems 2.41.1; 4. Truus Dijkstra 2.41.8; 5. Annie van Dalsen 2.43.6. Eindklassement dames: 1. Rieneke Demming 102.600 punten; 2. Ans Schut 102.967; 3. Annie van Dalsen 103.733; 4. Truus Dijkstra 103.933; 5. Marrie Wil lems 104.800. Heren (senioren): 500 meter: 1. Ed dy Verheyen 44.8; 2/3 Karei te Winkel en Wim Huibers 44.9; 4/5 Joop Kuster ADVERTENTIE U drinkt graag koffie maar - heel ver velend - u kr(jgt er meestal last van. U besluit om In het vervelg het koffie drinken maar te laten. Jammer! Maar kent u de nieuwe richting? Drink Koffie Hag'. De beste koffiebonen, maar vrij van coffeïne en andere schadelijke bestanddelen (de veroorzakers van de last). Koffie Hag spaart hart, zenuwen, bloedsomloop en maag, lever en gal. De dagelijkse verkwikking van een geurig, pittig kopje koffie behoeft u niet te mis sen. Drink Koffie Hag. De beste koffie bonen... maar dan coffeïnevrij. DEN HAAG De Nederlandse Sport Federatie (NSF) heeft in de eerste tien maanden van dit jaar in totaal 865.500 beschikbaar gesteld ten behoeve van de bouw en aanleg van 129 sportaccommo daties, die het eigendom worden van sportverenigingen. De NSF is er zich van bewust dat deze toto-uitkeringen, in verhouding tot het geïnvesteerde ka pitaal van bijna acht miljoen gulden, slechts een stimuleringsbijdrage kunnen zijn. Door de toto heeft de NSF in de laat ste zes jaar het verenigingsleven kun nen steunen met een bedrag van rond vijf miljoen gulden, hetgeen inhoudt, dat in die periode voor het tienvoudige van dit bedrag kon worden gebouwd. en Gerrit Demkes 45.2; 6/7 Jan Pas man en Hans ten Hag 45.4. 1500 meter: 1. Eddy Verheyen 2.16.2; 2. Henk Beltman 2.18.8; 3. Karei te Winkel 2.19.0; 4. Henk Waanders 2.20.0; 5. Hans van Beek 2.21.0; 6. Jan Pas man 2.21.3; 7. Hans ter Hag 2.21.5. Eindklassement heren: 1. Eddy Ver heyen 90.200 punten; 2. Karei te Win kel 91.233; 3. Jan Pasman 92.500; 4. Hans ten Hag 92.567; 5. Wim Huibers 92.733; 6. Henk Beltman 92.867; 7. Adrie Hekman 92^33. ADVERTENTIE ECHTE FROT15E UJIJHEn (vanaf385per fles) HIJ nv WI.IMIWDI I Bondscoach Georg Kessler was gisteren op Schiphol aanwezig om Feijenoord wel kom te heten na de terugkomst uit Milaan. Hij had daarbij een gesprek met Ernst Happel en dat ging, afgaande op de ge laatsuitdrukking van beide trai ners, kennelijk nogal diep. de snelle en zekere pijnverdrijver J AMSTERDAM Zonder Raymond Ceulemans heeft het Gerrit Heese-drie- bandentoernooi in Amsterdam veel van zijn aantrekkelijkheid verloren. Alleen Johann Scherz en onze landgenoot Jan Doggen slaagden er nu op de eerste dag in een partij met een moyenne van meer dan één te spelen. Merkwaardig genoeg geschiedde dat in beide geval len tegen Janus Jacobs, die door Dog gen in 57 en door Scherz in vijftig beurten werd verslagen. Een tegenvaller was het spel van de Fransman Jean Marty, die wel van Lorist won maar later in Hennie de Ruyter ruim zijn meerdere moest er kennen (47-60 in 62 beurten). De Frans man heeft achteraf welliéht spijt dat hij de uitnodiging om naar Amsterdam te komen heeft aanvaard. Volgende week namelijk is hij een der favorie ten in het wereldkampioenschap Libre in Linzen en als voorbereiding daarop is het ruwe driebandenwerk verre van gunstig. Stand na de eerste dag: 1. Scherz 4 5 0.983 2. Doggen 4 6 0.800 3. Lorist 2 5 0.846 4. De Ruyter 2 8 0.835 5. v. Oosterhout 2 5 0.800 6. Marty 2 7 0.786 7. Jacobs 0 4 0.551 8. Hooglander 0 5 0.430 DEN HAAG De rijders en rijd sters van de nationale kernploegen staan op de drempel van een zeer drukke periode. In de komende drie ëneenhalve maand zullen op de „jacht naar succes" maar weinig weekeinden „ijsvrij" zijn voor de oranje brigades. Tot de kerstdagen vertoeven zij een enkele uitzondering daargelaten nog binnen de landsgrenzen om een groot aantal selectiewedstrijden af te werken. Het internationale contact blijft dan tot een minimum beperkt. Kees Verkerk, Ard Schenk en Jan Bols ko men begin december op enkele invita tiewedstrijden in Zweden uit en op 20 en 21 december is in Heerenveen de landenwedstrijd tegen de Noorse heren. De dames zullen waarschijnlijk in het zelfde weekeinde in Oost-Berlijn voor het eerst geconfronteerd worden met de buitenlandse concurrentie tijdens de wedstrijden voor de Dynamo-Cup. De groep van Kees Broekman blijft ver volgens tot en met de nationale titel strijd (10 en 11 januari in Deventer) van internationale tegenstand versto ken. Interessant beloven de nieuwjaafs- wedstrijden (2 en 3 januari) in het Bisletstadion te Oslo te worden. Daar de Nederlandse herenkernploeg dan voor een trainingskamp in Hamar ver blijft, zal men trachten alle tien gese lecteerden deel te laten nemen. Verder staat er dit jaar geen vijflandenwed- strijd vorig jaar geminiseerd tot 4 naties door het terugtrekken van de Russen meer op het programma. Dit komt mede door het grotere aantal ti- teltoernooien op de internationale ka lender. Daarentegen bestaan in West- Duitsland plannen om van de traditio nele recordjacht op de baan van Inzeil dit keer op 5, 7 en 8 maart een zeslandentoernooi te maken. De Noorse trainer van de Duitse selectieploegen, Thormod Mourn, was donderdag in Am sterdam om hierover met vertegenwoor digers van de KNSB te overleggen.

De Vallei | 1969 | | pagina 17