Vogelshow „Gelderse Vallei" Opa V an Ekris wordt 97 jaar KERKDIENSTEN Veertig jaar dierenarts M. Hoogenboom: veel en heel hard werken Ruim twee ton voor ambtswoning burgemeester f Veenendaal bepleit het instellen van schap voor zuivering i i Feike Asma op org el in Pniëlkerk Voorlichtings avond Ned. Ver. Suikerzieken !f horlogerie van manen JEUGDIG ill Keulen Mijftuly de tijd! 50 jaar samen Jubileumfeest KVG-Rhenen C.H.U. bespreekt igaai A.R. samengaan met Hondebaan of bondebestaan Hulp Geen Hobby Bedankt m TynÊ BEZWAREN mm ft Hogere vergoeding voor raadsleden ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 14 NOVEMBER 1969 SCHERPENZEEL De gemeen teraad van Scherpenzeel heeft gister avond f 214.000,beschikbaar ge steld voor de bouw van een ambtswo ning voor burgemeester J. Heij. Het werd evenwel geen hamerstuk omdat verschillende raadsleden de wenkbrau wen fronsten bij het vernemen van het bedrag dat de architect voor zijn be moeienis in rekening brengt. Ook werd getornd aan het bedrag dat voor toe zicht wordt geraamd en naar aanlei ding daarvan kwam de suggestie naar voren het toezicht in handen te stellen van de technische dienst van de ge meente. Het college nam dit idee niet over omdat deze gemeentelijke dienst al zwaar genoeg belast is. De bouwkosten voor de nieuwe ambtswoning inclusief installaties be dragen 120.000.Tuinaanleg kost f 14.500, architectenhonorarium en toe zicht vergen respectievelijk f 19.700.- en f 5.800.- De grond die reeds eigen dom was van de gemeente kost f 54.000. In het voorjaar van 1970 denkt men aan de Burg. Rovaardslaan met de bouw te kunnen beginnen. Uitvoerig sprak de raad verder over het door de technische dienst opgestel de plan voor onderhoud en aanleg van nieuwe wegen. De heer G. van Rootselaar (CH) hield een pleidooi vooral de Willaerlaan spoedig onder handen te nemen. „De weg is slecht en wordt bovendien intensief gebruikt", zo luidde zijn motivering. Betere wegen scheppen ook een pre cedent wat betreft de verkeersveilig heid, zo bleek uit de reacties van me vrouw Zwaan-Den Hertog (WD) en de heer G. van Kampen (AR). Het hard rijden wordt bevorderd en om dat in te perken bepleitten beide raadsleden het instellen van een deskundig onder zoek ten aanzien van de Eikenlaan, Willaerlaan en Barneveldsestraat. Op laatstgenoemde weg wordt na de ver betering door sommige automobilisten wel 120 km gereden, zo wist de heer Van Kampen te vertellen en dat acht te hij veel te hard temeer omdat deze weg ook veelvuldig gebruikt wordt door langzaam verkeer. Het college stelde met betrekking tot Eikenlaan en Willaerlaan een voorstel in het verschiet. Voor de mogelijkhe den om een maximum snelheid in te stellen op de weg naar Barneveld zal met deze gemeente, een verkeersdes- kundige en de provincie overleg wor den gepleegd. Aanvankelijk bestond er by de frac tie van de PvdA enige bezwaren het geven van garanties aan woningbou wers aan het college van B. en VV. te delegeren. „Waar blijven we als raad als we alles uit handen geven", aldus de heer A. van Bruggen, die met zijn fractiegenoo t G. Aarsen uiteindelijk overstag ging toen de voorzitter had verteld, dat het voorstel uit praktische overwegingen tot stand was gekomen. De socialisten hadden ook bezwaren tegen een grondprijs van f 20.- per vier kante meter die zal worden betaald aan mevr. W. C. Kok-Ten Broek. Deze jjrond ligt tussen de Molenweg en de vlieterweg en de gemeente heeft het nodig voor de bouw van een nieuwe kleuterschool. Vooral de heer Aarsen voorzag grote moeilijkheden in de toe komst wanneer de raad zou besluiten dit bedrag te betalen. Zelfs het plei dooi van wethouder J. A. van den Ham (CH) dat het ene stuk grond door de situering nu eenmaal duurder is dan het andere kon zijn pessimisme niet wegnemen. Verder werden er door de raad een grote hoeveelheid onderwijszaken afge handeld. Aan het begin van de verga dering uitte burgemeester Heij zijn blijdschap over de grote toeloop die de tentoonstelling „Scherpenzeel, verleden, heden en toekomst" had getrokken. Er zijn 800 mensen geweest waaronder 400 schoolkinderen. Tot slot deed hij nog de mededeling dat de begroting voor het dienstjaar 1970 binnenkort ■luitend zal worden aangeboden. ADVERTENTIE VEENENDAAL De kanarievereni ging „De Gelderse Vallei" houdt in het N. V. V. gebouw aan de Tuinstraat op donderdag, vrijdag en zaterdag, 20-21 en 22 november haar jaarlijkse vogel show. Dinsdag 18 november zal de show worden opgebouwd en de daarop vol gende woensdag worden de vogels be oordeeld door 4 keurmeesters. Er worden ruim 360 kleurkanaries in gezonden in een grote verscheidenheid. Zowel de klassieke als de nieuwste kleu ren zullen te zien zijn. Donderdagavond 7 uur wordt de show geopend voor het publiek en op zater dagavond 9 uur vindt de trekking plaats van de gehouden verloting. VEENENDAAL Meer commissie vergaderingen op een avond werpen voor de raadsleden financiële voordelen af. Tot dusver bedroeg de vergoeding f 15,- zelfs wanneer er meer dan een vergadering op een avond werd bijge woond. Voorgesteld wordt het bedrag op te trekken, tot f 25.-. SCHERPENZEEL "7 De oudste in woner van Scherpenzeel, opa Van Ekris, hoopt 29 november zijn 97ste verjaar dag te vieren. De oude baas die nog bijzonder bij de tijd is woonit nog steeds aan de Marktstraat te Scherpen zeel. Het wanne eten gaat hij iedere middag halen bij zijn schoondochter, die eveneens in de Marktstraat woont. Hier heeft hij ook nog 'n groot aantal kip pen die nog geheel door hemzelf wor den verzorgd. Iedere dag kan men de oudste inwoner met zijn juk met em mers in de Marktstraat zien lopen. Opa Van Ekris is in Maartensdijk geboren, waar hij in Groenekan velejar en als boer heeft gewoond. Hier zijn ook zijn vier kinderen geboren, opa Van Ekris de scepter zwaait. Even- Het grote feest dat ieder jaar ter ge legenheid van zijn verjaardag wordt gevierd zal dit jaar plaatsvinden op 1. december in hotel „De Prins" te Scher penzeel waar een van de zonen van opa Van Ekris de septer zwaait. Even- SCHERPENZEEL De heer en me vrouw J. H. Heesen, Glashorst 49 te Scherpenzeel, zijn vandaag 50 jaar ge trouwd. Het bejaarde doch nog bijzon der vitale echtpaar woont sinds acht maanden in een van de nieuwe wonin gen aan de Glashorst te Scherpenzeel. Hun gehele verdere huwelijk hebben zij in Amsterdam gewoond, waar de heer Heesen vele jaren werkzaam is geweest als chauffeur bij Telegraaf. Amsterdam is ook de plaats geweest waar de beide echtelieden elkaar hebben ontmoet. Dit huwelijk viel precies samen met de verjaardag van mevrouw Heesen. Zij viert nu haar 76ste verjaardag. De heer en mevrouw Heesen zijn van geboorte Brabanders. Mijnheer Hee sen is geboren te Boxtel en mevrouw Heesen aanschouwde het levenslicht in Tilburg. Het eigenlijke feest dat door de kinderen wordt aangeboden zal in verband met de verjaardag van me vrouw Heesen pas vrijdag plaatsheb ben in de „Hertog van Gelre". Dan zullen de 4 kinderen alsmede alle 13 kleinkinderen van het bruidspaar aan wezig zijn om met elkaar deze fees telijke dag te vieren. RHENEN Het Katholiek Gilde, afdeling Rhenen houdt dinsdag 18 no vember een jubileumfeestavond, die zal worden verzorgd door mevrouw Van Mill (Moe Van-Mill). Zij zal met leuke stukjes en Liedjes, afgewisseld met conferences, de avond vulden. De feestavond vindt plaats in Hotel Sonvilier. VEENENDAAL Zaterdag 15 nov.: G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstr. 2, tel. 12529. Zondag 16 nov.: S. T. Heij, De Klomp, tel. 08387-200. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstr. 53, tel. 1 91 9? VEENENDAAL Wijkverpleging: zr. J. Gerrits, Schrij verspark 76, tel. 12230. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Arts: jhr. H. Backer, Stationsweg 6, Woudenberg, tel. 03498-1330. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: J. H. Rademaker, Ederveen, tel. 08387-201. RHENEN Arts: za. dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315; zo. dr. Wijchers, Achterberg- sestraatweg, tel. 2328. AMERONGEN. ELST en LEERSUM Arts: dr. Bakker, Leersum, tel. 03434- 1495. WIJKVERPLEGING AMERONGEN i Zr. A. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 63, Amerongen, ten. 03434-1576 (tot za. 12 u. daarna zie Leersum). LEERSUM Zr. P. M. Mostert, Mr. Bosweg 9, Leer sum, tel. 03434-1423, tot maandag 8 u. OPHEUSDEN Arts: dr. Buddingh, Opheusden, tel. 08887-213. Wijkverpleging: zr. H. Budding, Dode- waard, tel. 08885-218. KESTEREN Arts: dr. Guépin, Ommeren, tel. 03443- 250. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Ochten, tel. 03444-257. VEENENDAAL en RHENEN Tandartsen: Voor spoedgevallen bellen 08385-19049. als voorgaande jaren belooft het weer een bijzonder drukke en gezellige avond te worden, waarop opa Van Ekris bijna voor het hele jaar pruimtabak krijgt. Het is wel een kruiwagen vol was zijn opmerking vorig jaar. Opa Van Ekris heeft lange tijd zelf in hotel De Prins gewoond. Eiermarkt Barneveld Aanvoer 2.000.000 stuks, handel redelijk. Eieren van 50-58 gram 9,00-11,00, kg-prijs 1,80- 1,90; 59-65 gram 11,30-12,50, kg-prijs 1,91-1,92. Witte eieren 0,25-0,50 lager per 100 stuks. VEENENDAAL Het college van B. en W. van Veenendaal gaat aan ge deputeerde staten van Utrecht het ver zoek doen te willen bevorderen dat in navolging van Gelderland in deze pro vincie wordt overgegaan tot het instel len van een of meer zuiveringsschap pen. Volgens het Veenendaalse gemeente bestuur geniet de aanpak van de zui- veringstaak door een bovengemeente- lijk orgaan de voorkeur boven versnip pering per gemeente. Deze aanpak is niet alleen goedkoper ook het aantrek ken van deskundig personeel zal bij grotere eenheden minder problemen scheppen dan wanneer met afzonderlij ke installaties het geval is. Het automatische gevolg van de in stelling van een zuiveringsschap zal zijn dat dit schap de investeringen van de gemeente overneemt, zich be last met de exploitatie van de zuive ringsinstallaties en eveneens tot taak zal hebben de invordering van de zui veringsrechten. Wat de vertegenwoor diging betreft doet het college van B. en W. de suggestie in het bestuur van het schap op te nemen vertegenwoordi gers van provincie, gemeenten, water schappen en Kamers van Koophandel. De raad kan zich donderdagavond over deze aangelegenheid uitspreken. SCHERPENZEEL Maandagavond 17 november houdt de CHU-a (deling Scherpenzeel in gebouw Filalethes de jaarvergadering. Aftredende bestuursleden zijn de voorzitter de heer B. Valkenburg, df heer Jac. Vermeulen en de heer M. Veldhuizen. Beide eersten stellen zich niet herkiesbaar. Tevens staat als punt op de agenda een bespreking over samengaan van CHU met AR. VALLEI-STAD KERKDIENSTEN VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Oude kerk, 9.30 u. ds. Van de Bank te Ede, 17.00 u. ds. Van de Krift. Julianakerk, 9.30 u. ds. Van de Krift, 17.00 u. ds. Jongerden. Vredeskerk, 9.00 u. en 10.30 u. ds. Van Assenbergh, 17.00 u. ds. Vroegindeweij Sionskerk, 9.30 u. ds. Jongerden, 17.00 u. ds. Kolijn te Kootwijkerbroek. Poortkerk, 10.30 u. ds. Vroegindeweij, 18.30 u. kand. Evers te Putten. Bejaardencentrum 9.00 u. ds. Vroeginde weij. Veeneind, 15.00 u. ds. Vroegindeweij; 19 nov., 19.30 u. dhr. Van Oostende (Op heusden). Dijkstraat 15.45 u. ds. Terlouw. Herv. Gemeente „Sola Fide" 10.00 u. ds. Vijzelaar (jeugddienst) en 17.30 u. ds. Nijeboer. Geref. Kerk Brugkerk 9.30 u. ds. Blanken en 17.00 u. prof. dr. Verkuijl te Amsterdam. Petrakerk 9.30 u. prof. dr. Verkuijl en 17.00 u. ds. Blanken. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), 9.00 u. en 16.30 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk 9.30 u. en 17.00 u, ds. Biesma van Lisse. Pniëlkerk, 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 u. en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gemeente (syn.), 9.30 u. en 17.00 u. leesdienst; 20 nov., 19.30 u. ds. C. Wisse (Elspeet). Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Verstraaten. R. K. Kerk, Salvatorkerk, zaterdag 18.45 u. en zondag 9.00 u. en 11.00 u. H. Mis, Willibrorduskerk 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u.: Verlossingssamenkomst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. W. Bousema (Wageningen); 18.30 u. ds. Eijsinga (Leusden). Geref. Kerk: 10.00 u. ds. G. Zeyl (Baarn); 18.30 u. ds. P. v. Strien. Vrije Evang. Gem.: 10.30 u. ds. J. A. Hamers (Wormer- veer) in verenigingsgeb. Molenweg. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. dhr. B. Roest. Geref. Gem. (uitgetr.): 10.00 en 18.30 u. leesdienst. R. K. Kerk: 8.30 u. H. Mis in verenigingsgeb. Mo lenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. L. v.d. Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. Jonkers. R. K. Kerk: Eucharistieviering in gebouw Geref. Kerk, pastoor Goes (Veenendaal). AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. G. Kaastra; 18.30 u. ds. J. v. Noort. De Uithof: 10.00 u. Jeugdkapel. Geref Kerk: 10.00 en 17.00 u. dienst (geen opgave ontvangen). Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. G. Spelberg, Utrecht. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. S. Andringa. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 u. ds. J. van Malenstein. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 u. ds. J. v. Rootselaar (Barneveld); 10.30 u. ds. Wapenaar (H. Doop); 18.30 u. ds. Kooreman. Berg'school. 9.00 u. ds. Wapenaar. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 u. ds. J. Overduin (Vee nendaal). Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 u. leesdienst. Geref. Gem. (syn.): 10.00 en 17.30 u. leesdienst; 19 nov. (dankdag). 1430 en 19.30 u. ds. C. Wis se (Elspeët). Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.00 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. F. H. v. Aalst (Baarn). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. J. Bakker. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 u. leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. ds. v.d. Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. K. v.d. Pol (Ede); 18.30 u. ds. A. Muilwijk (Opheusden). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. dienst. Geref. Gem. (syn.): 10.00 en 18.30 u .leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 u. ds. Van Beek. VEENENDAAL „Het is maar d'e vraag in hoeverre je over jezelf tevreden kunt zijn", vindt dokter M. Hoogenboom, als hem wordt ge vraagd eens térug te blikken op de afgelopen vier decennia. „Het is moeilijk te zeggen of ik het weer op dezelfde manier zou doen, als ik op nieuw kon beginnen. De tijden zijn zo veranderd". De heer Hoogenboom (63) praat over zijn carrière als die renarts, het beroep waarvan de in houd voor de buitenwacht veelal nog omkleed is met vaagheden. Vrijdag viert de heer Hogenboom zijn veer tigjarig jubileum met een receptie in De Korenbeurs, die hem door zijn vier kinderen wordt aangeboden. „Ze zeiden, pappa heeft zijn hele leven zo hard voor ons gewerkt, hij heeft het verdiend", legt zijn vrouw uit, als ze duidelijk wil maken dat het beroep van haar man betekent: veel, onregelmatig, en hard werken. Dokter Hoogenboom zelf citeert e^i collega met hetzelfde doel: „Een dierenarts die te weinig te doen heeft, heeft een hondebestaan, en die teveel te doen heeft, heeft een hondebaan". ..Als zoon van een veehouder lag 't eigenlijk voor de hand dat ik die renarts zou worden", zegt de jubila ris. Je zag op het bedrijf van je va der de figuur van de veearts, en kwam erachter wat zijn werk nu eigenlijk was. Ik geloof dat dit de voornaamste reden is geweest, hoe wel mijn liefde voor dieren ook een heel grote rol heeft gespeeld". In 1936 kwam dokter Hoogenboom naar Veenendaal. In 1929 was hij in Utrecht afgestudeerd, waarna hij en kele jaren in Hasselt en Rockanje woonde. „Toen we hier kwamen was de praktijk vreselijk klein", zegt hij", maar hij is ver uitgegroeid, dat ik het niet meer alleen afkon. Ik kwam toen in het hele gebied van Renswou- de tot in de Betuwe". Het werkter rein is later ingekrompen, maar druk bleef het. Mevrouw Hoogenboom: „Op een gegeven moment was het zo erg, dat we helemaal in de put zaten. We zeiden al tegen de boeren, ga maar naar een andere dierenarts, wij kun nen het niet meer aan. Toen kregen we plotseling bezoek van een paar boeren uit Amerongen en Leersum. die zeiden: wij gaan niet naar een ander, maar u moet hulp hebben..." Kort daarna associeerde dokter Hoogenboom zich: „Collega H. Ver kerk is ook zo'n harde werker", zegt hij. vervolg Ed „De mensen weten over het alge meen weinig van 't werk van de die renarts. De ogenschijnlijk romanti sche zijden ervan spreken nog het meest aan, maar die ondervind je zelf meestal als nadelen. In het be gin ging ik op een motor naar de boeren. In die tijd was dat natuur lijk heel wat. Nu zou je er niet meer aan denken. Je was blij als je 's nachts levend thuiskwam, als je bijvoorbeeld 's winters naar Achter berg moest. Ik ben toen eens van de dijk afgereden..." In de huiskamer van. de familie Hoogenboom aan de Bergweg kwet teren vogeltjes in een kooi, en op de grond rekt een kleine herdershqpd zich lui uit. „De hoofdzaak van het werk is nog altijd op het platteland", zegt de dierenarts, „maar de laatste jaren komt toch steeds meer de be handeling van de kleine huisdieren naar voren. Dat betekent ook al ex tra werk. Daarbij komt nog dat als gevolg van de ontwikkeling in de diergeneeskunde, een dierenarts veel meer kan doen dan vroeger. Ik noem maar de opmars van de anti biotica en de narcose of plaatselijke verdoving bij dieren. Dat kon vroc- ger niet. Nu het wel kan wordt ^3at natuurlijk uitgebuit, zodat je nog meer doet." Desondanks wil de heer Hoogen boom niet de indruk wekken dat hij zich beklaagt, want hij houdt veel yan zijn werk, al heeft hij het zo druk dat hij niet eens tijd heeft om over een hobby na te denken. Toch vond hij tot drie jaar geleden nog tijd om een andere functie te bekle den. 27 jaar lang was hij voorzitter van de Veenendaalse afdeling van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond. Hij was ook een van de oprich ters. Voorlopig stopt dokter Hoogenboom nog niet met zijn praktijk: „Dat ge beurt pas als ik denk: nu heb ik er schoon genoeg van", en dat zal nog niet zo snel het geval zijn SCHERPENZEEL De door de Ned. Herv. kerkeraad beroepen predikant ds. J. Smit uit Jutten heeft voor het beroep bedankt. ADVERTENTIE VEENENDAAL De bekende orga nist Feike Asma zal morgen tijdens het eerste concert onder auspiciën van de CKV, het Pels-orgel van de Chr. Geref. Pniëlkerk aan de hoofdstraat te Veenendaal bespelen. Daarmee krijgt dan de sinds 1967 afgebroken serie kerk-concerten te Veenendaal een nieuw begin. Feike Asma is voor de orgelliefhebbers geen onbekende. Deze in 1912 te Den Helder geboren erganist heeft met zijn talrijk concerten en plaatopnamen een groot deel van orgelminnend Nederland veroverd. Zijn vader (ook organist) leer de hem al vroeg kennismaken met niet alleen het orgel, maar ook het symfo nieorkest. Dit is waarschijnlijk voor 'n deel ook de verklaring van zijn liefde voor de orkestklank welke vaak duide lijk uit zijn registratie blijkt en waar mee hij de muzikale richting van César Franck volgt. Asma is een omstreden figuur wat te vens inhoudt dat hij op kerkmuzikaal zijn eigen geluid laat horen. Als leer ling van Jan Zwart heeft hij lang aan diens stijl vastgezeten, maar vooral de laatste jaren heeft hij getoond ook an ders te kunnen. Dat blijkt tevens uit uit de programmakeuze, waarop meer dan vroeger het geval was, eigentijdse of althans minder door de romantiek gekleurde orgelwerken voorkomen. Dat Asma nooit loskomt van wat zijn jeugdliefde was, is begrijpelijk en behoeft niet van te voren al gedood verfd te worden als een blijven „han gen" in een bepaalde stijl. Hij blijft een romatisch kerkmusicus en ver loochend dat niet. Vandaar dat hij mor gen in de Pniëlkerk dan ook begint met de bekende fantasie over 't Luther- lied van zijn leermeester Jan Zwart. De barok wordt vertegenwoordigd door werken van Martini, Couperin en de Toccata en fuga in de d-mol van J. S. Bach. César Francks Fantasia in A wordt gevolgd door de indrukwekkende Mar- che Funébre et Chant Seraphique van Guilmant. Dan volgen nog 't Tweede Koraal van Hendrik Andriessen en een Toccata van Gigout. Tenslotte besluit Asma met een finale waarbij samen zang. Ongetwijfeld zullen vele de weg naar dit concert vinden en de organisatoren verwachten dan ook een grote belang stelling. ADVERTENTIE Vlotte, prettig lopende balle rina in lak. Een charmant mo del dat zeker in de smaak zal vaHen. Zwart Rood Blauw f 16.95 Hoofdstr. 93, Veenendaal VEENENDAAL Op initiatief van de afdeling Ede-Wageningen-Veenen- daal-Barneveld en omstreken van de Nederlandse Vereniging van Suikerzie ken wordt op maandag 24 november een voorlichtingsavond gehouden in de kantine van de Chr. Technische School aan de Amsterdamseweg te Ede. Deze avond is speciaal gericht op het suiker zieke kind. Inleider is de kinderarts van het Prot. Chr. Streekziekenhuis, dokter J. H. W. Pielage. De Film „de geschiede nis van diabetes mellitus" wordt ver toond. De beantwoording van de vra gen geschiedt door een Forum van dea- kundigen.

De Vallei | 1969 | | pagina 5