Candia door blessures geplaagd AMSVORDE TRIOMFEERDE Doetinchem versloeg Salamanders: 0-1 HEIKAMP PROD UK TIEF BIJ MUSKETIERS RK UNITAS HEER EN MEESTER STV-Climax was kansloos in Vught Renswoude verkeert in degradatiezone BCV STORMT OP TITEL AF Advendo- defensie blunderde Vonnis over SKF een minuut voor tijd geveld Hockey Volledig herstel in Terschuur Tafeltennis Gehandicapt team verloor Veenendaal content met draw: 1-1 Korfbal Vinken l was superieur Amerongen 1 fjreep winst WEINIG KANSEN EFFECTVOL SPORT IN 'T KORT DAMMEN MAANDAG 17 NOVEMBER 1969 RHENEN Een zwaar gehandicapt Candia '66 heeft er zondagmiddag op eigen terrein alles aan gedaan om koploper Amsvorde in zijn macht te krijgen, maar de ploeg van Te Kulve kon niet verhinderen dat zij met 24 ten onder ging tegen de wat snellere gasten. Er werd bijzonder hard gewerkt door de Rhenenaren, maar het feit, dat Jan ten Braak, Henk Evers en Pierre van Baal wegens blessures aan de kant moes ten blijven staan, woog toch te zwaar. Hoewel het bij rust nog 11 was, liep Amsvorde direct na de hervatting uit naar 13, en toen Amsvorde een penalty kreeg toegewezen in de 70e minuut (bij een 23 stand) was de strijd beslist. Beide ploegen gingen in een bijzon der hoog tempo van start. In de Candia-voorhoede fungeerde aanvoer der Geurt van Veenendaal als motor en gedurende de eerste tien minuten was er sprake van een veldoverwicht ▼an Candia. Die periode werd echter afgesloten met het 'eerste doelpunt van Amsvorde. Een aanval over de linker vleugel werd afgerond door Nijenhuis (0-1). Toch bleef het gevaarlijk voor het doel van de gasten en Van Veenen daal en Krechting die eenmaal fraai redde kregen goede kansen. In de negenendertigste minuut dirigeerde Soestbergen de bal via een prachtige sliding naar de toestormende Van Veenendaal die uit een onmogelijke houding met de rug naar het doel, vallend inschoot en daarmee een doel punt van klasse scoorde (1-1). Maar al in de eerste minuut van de tweede helft scoorde Amsvorde voor de tweede maal. De treffer werd echter afgekeurd, omdat doelman Kok on rechtmatig werd aangevallen. Twee minuten later hard Amsvorde meer ge luk. Door een blunder van Kok maak te Rademakers er 1-2 van. Amsvorde, aangemoedigd door dit 9ucces, bleef nu gevaarlijk opdringen. In de vijfenvijktigste minuut kon Ams vorde de stand gemakkelijk opvoeren tot 1-3, toen doelman Kok misgreep, en vier toestormende Candia-spelers de bal langs zich heen in het nel za gen vliegen uit een niet al te hard schot van Bouman. Nog steeds Was Candia niet aangesla gen en al drie minuten later kon Geurt van Veenendaal de achterstand verklei nen tot 2-3 door uit een pass van Soestbergen keiëard in te schieten. De gastheren hadden op dit moment nog alles in de hand. Er werd met nieuwe moed opgetornd tegen een snel ler Amsvorde en aanval op aanval volgde, maar de gelijkmaker kwam er niet uit. Wél een penalty voor de gas ten wegens aangeschoten hands, een veel te zware straf van arbiter Wilertz. Nijenhuis benutte de strafschop (2-4). Maar nóg gaven de gastheren de moed niet op. Met nog twintig minuten voor de boeg werd er alles aan ge daan om in te lopen, maar de scho ten van de voorwaartsen waren ver keerd gericht. Toen er nog één minuut was te spelen werd aanvoerder Geurt van Veenendaal geblesseerd van het veld gedragen, waardoor trainer Te Kulve nog meer in de zorgen is ko men te zitten. VEENENDAAL Dc hcrenploeg van de Veenendaalse hockey vereniging Sa lamanders heeft zondagmiddag op het Panhuis een kleine nederlaag geleden te gen Doetinchem. Ook de Veenendaalse dames hadden bezoek van een team van Doetinchem. Zij deelden de punten in een doelpuntloze wedstrijd. De jeugdteams van Salamanders verloren zaterdagmiddag in Nijmegen van de gelijknamige club. De jongens gingen met 41 ten onder en de meisjes werden verslagen met 31. TERSCHUUR Musketiers heeft zich zaterdag goed hersteld van de on verwacht zware nederlaag, die het vo rige week moest incasseren. De Eiste- naren wonnen de moeilijke uitwed strijd tegen Terschuurse Boys met 0-3. Musketiers moest voor rust tegen de stormachtige wind optornen en werd al gauw door Terschuurse Boys in de verdediging gedrukt. De Musketiers- verdediging, die vorige week nogal on zeker optrad, bleek deze middag goed op dreef en vooral Ton van Kranen burg speelde een prima wedstrijd. Musketiers (in 4-3-3 opstelling) be perkte zich tot enkele snelle uitvallen. Na 31 minuten bereidde linkshalf Van Dalem, in samenwerking met rechts half C. Ditewig een goede aanval voor. Teus Heikamp kreeg de bal toegespeeld omspeelde twee tegenstanders en loste een keihard schot vanaf de 16 m lijn. Doordat de bal van richting werd veranderd betekende dat 0-1. In de 43- ste minuut was het weer raak. Henzen trok de bal uitstekend voor en Teus Heikamp, rondde de aanval met een prachtig schot af: 0-2. Ondanks het feit, dat Terschuurse Boys na rust tegen de sterke wind in moest spelen was het het eerste kwar tier volop in de aanval. De Boys-voorwaartsen kregen echter maar weinig schietkansen. In de Muske tiers-ploeg was linksbuiten Henzen in middels vervangen door H. Gijsberts, die nu op de vleugel ging opereren. In de 65e minuut werd de nederlaag voor Terschuurse Boys een feit. Inval ler H. Gijsberts, ver teruggekomen, plaatste de bal met een verre trap naar de zeer ijverige Heikamp, deze ondernam een prachtige solo waarin hij vier verdedigers passeerde inclusief de Boyskeeper en scoorde fraai 0-3. Tien minuten voor tijd moest de hardwerkende v. d. Kift wegens een Tumultueuze situatie voor het Can- dia-doel. De Rhenense goalie (links) is finaal verslagen en ook de Candiaanse verdedigers komen te laat. Het derde doelpunt van Amsvorde is een feit. UTRECHT Een over alle linies veel sterker Unitas heeft De Meeuwen zondag resoluut naar een 0-4 neder laag gespeeld. De zwakke Utrechtse formatie is door deze nederlaag nog vaster op de laatste plaats komen te staan, terwijl de Veenendalers zich aan de kop van de ranglijst nestelden. De technisch minder begaafde spelers van de Utrechtse formatie hebben de gasten uit Veenendaal geen moment kunnen imponeren, Op het middenveld was(fJJpita§aapvq(erder A. v. 9jj£ heer en meéster. De Ünitas-aanhang kon in de 44e minuut juichen toen M. v. d. Hardeveld uit een hoekschop van L. Drost de bal direct op de schoen nam en de stand op 0-1 bracht. Na de rust drongen de Veenendalers de gastheren in de verdediging en met kunst- en vliegwerk wisten deze doel punten te voorkomen. Maar in de 65e minuut bracht L. Drost uit een voorzet van J. Harmsen de stand op 0-2. In de 67e minuut onderbrak J. Hoessen één van de schaarse uitvallen van De Meeu wen. De achterspeler paseerde 2 man en plaatste de bal naar de teruggeko men L. Drost, die op zijn beurt A. v. Ojik bediende. De Unitas-aanvaller zet te enkele verdedigers op het verkeerde been en schoot toen hard op het doel. Zijn schot werd tot hoekschop ver werkt en D. Martina doelpuntte uit de ze corner (0-3). J. Volmans had bepaald geen geluk toen de bal uit zijn schot naast ging, nadat hij een aantal spelers inclusief de keeper had omspeeld. B. v. Kruis- tuim had in de 80e minuut meer suc ces. Na een prachtige solo schoot hij van 25 meter afstand onhoudbaar in de lin ker bovenhoek (0-4). Dat er in de res terende 10 minuten door Unitas nog en kele scoringskansen onbenut werden gelaten, was in feite niet zo belangrijk meer. VUGHT Zoals was te verwachten maakte STV-Climax zaterdag een vergeefse reis naar Vught. Het gerenommeerde team van JCV was te sterk voor de Veenen dalers, die desondanks veel beter party gaven dan de 91 nederlaag zou doen vermoeden. Het tweede en derde team kwamen deze weck niet achter de tafel, maar het vierde team gaf in Nymegen de vierde uitgave van Ons Vermaak geen enkele kans en won met 010. In de wedstrijd tegen JCV gaf STV- Climax vaak zeer goed partij en zijn spel geeft dan ook alle hoop voor de zware strijd die de Veenendalers straks in de degrad&tiegroep ongetwijfeld wacht. Vermeer écoorde het enige winst punt tegen Kappen die hij met 15-21 en 18-21 versloeg na in de 2de game nog met 13-5 tc hebben achter gestaan. Hij gaf zowel Paro als Klaassen in de eer ste twee games uitstekend partij maar liet het in beide gevallen in de 3de game afweten. Tegen Paro werd het 23-21, 14-21 en 21-10 en tegen Klaassen 14-21, 21-15 en 21-10. Van Wely stond na een prachtige wedstrijden tegen Paro met 18/20 in de 3de game op set-point. Hij gaf echter nu het initiatief uit handen en verloor toch nog met 16-21, 21-19 en 21-20. Hij verloor van Kappen met 21-19 en 21-17 door een wat grotere snelheid van z'n tegenstander, terwijl Klaassen de nog al gedesillusioneerde v. Wely met twee maal 21-18 terugwees. Ook Vos was volkomen kansloos te gen het effectvolle spel van Klaassen (21-8 en 21-7). Tegen z'n beide andere opponenten speelde de STV-Climax- speler een schitterende wedstrijd. Vooral Kappen had de grootst mogelijke moeite met Vos, die de onmogelijkste ballen wist te retourneren (16-21, 21-15 en 21-18) en ook Paro wist pas in de 3de game door een bekeken spreiding van z'n aanval de verdediging van z'n tegenstander te ontregelen (18-21, 21-13 en 12/11). Door een duidelijk tekort aan snel heid verloren Vermeer en v. Wely het dubbelspel van het duo Paro Klaassen met 21/13). Het wel zeer sterke 4de team van STV/CLIMAX behaalde in Nijmegen z'n derde 10-0 zege in deze competitie. Nu werd Ons Vermaak 4 't slachtoffer en het team van Doornkamp en de ge broeders Hunterslag heeft nu de fabu leuze doelcijfers van 39 voor en 1 tegen bereikt. Vanavond ontvangt STV-Climax 3 be zoek van Treffers uit Arnhem en wil men nog een kans maken op een plaats in de promotiegroep dan moet deze wedstrijd worden gewonnen. Team 4 moet morgenavond op bezoek bij RAS in Rh eden waarvan in de thuis wedstrijd al met 10-0 werd gewonnen. ERMELO Opnieuw heeft het eer ste team van de Veenendaalse badmin tonclub (BCV) zijn grote kracht in de tweede klasse getoond. In Ernielo verpletterden de Veenenda lers de tweede editie van De Back hands met 17. In dit duel moest BCV overigens zijn eerste tegenpunt incasseren, want in het tweede ge- mengd-dubbel gingen mej. Stuyven- berg en Kneefel met 1510, 1510 ten onder tegen hun opponenten. Het is zo langzamerhand een uitge maakte zaak dat de Veenendaalse blessure het veld verlaten. Jaap van Wijk kwam zijn plaats innemen. Tot aan het laatste fluitsignaal van de prima leidende scheidsrechter De Koster uit Utrecht ploeg attaqueren. bleef de Elster EDERVEEN Advendo heeft zater dag op eigen terrein met een 2-2 gelijk spel genoegen moeten nemen in de srteekderby legen NSVS uit Veenen daal. dat vrijwel de hele wedstrijd sterker was, gaf 'n kwartier na de rust een 2-0 voorsprong onnodig uit handen. Door twee grove blunders in de defensie kwamen de gasten tegen de verhouding in binnen twee minuten op gelijke hoog te. Door dit gelijke spel is Advendo twee punten achtergeraakt op koploper Valleivogels. De thuisclub zette de gasten al direct onder zware druk en er kwamen al spoedig goede scoringskansen. D. Veer kwam in de tweede minuut enkele me ters voor het doel in vrije schietpositie maar na zijn schot belandde de bal te gen de paal. De gasten konden zich niet losmaken uit de greep van Advendo en in de 8e minuut werd het 1-0. A. Drost speelde zich tussen twee NSVS-verdedi- gers in keurig vrij en tegen zijn lage schuiver had de goed keepende Veen- huis geen verweer. Dezelfde speler had korthierna pech toen hij uit'n goede voorzet van D. Veer tegen de lat kopte. De gasten kwamen sporadisch tot te genaanvallen en deze leverden geen ge vaar op. Advendo kwam in de 33ste minuut verdiend op 2-0 toen E. v. Ginkel uit 'n corner van J. Vat met een keiharde kopbal keeper Veenhuis passeerde. Ad vendo bleef druk uitoefenen op het doel van de gasten maar de NSVS doelman hield Advendo door schitterend werk van een hogere score af. Na de hervatting hadden de gasten windvoordeel doch Advendo kreeg de eerste doelrijpe kansen. In de 60ste minuut werd het 2-1 toen H. v. Kesteren goed profiteerde van een zwak moment in de Advendo defensie en 2 minuten la ter blunderde de Ederveense defensie opnieuw en linksbuiten G. Blijenberg strafte dit doeltreffend af (2-2). In de laatste minuut kreeg de thuis club op de rand van het strafschopge bied nog een vrije trap te nemen, maar E. v. Ginkel schoot de bal naast. VEENENDAAL In een matig duel tegen De Meern Is Veenendaal op eigen terrein niet verder gekomen dan een gelijk spel (1-1). Opvallend was dat het team van trainer Zeiler zondagmiddag beduidend minder en thousiast te werk ging dan vorige week en bepaald geen grote inzet toonde. Het technisch wat sterkere De Meern kon evenwel geen volle winst behalen dank zij de goede verdediging van de thuisclub, waarin Job Henzen en Arle Schans uitblonken. In het Veenendaalse elftal was na enige weken ook Stef Rebergen weer van de partij. Hoewel hersteld van z'n blessure bleek Rebergen nog niet in goede vorm te verkeren en ook al door dat Henny Henzen en Co van Barne- veld niet op volle toeren meedraaiden, liep het zeer stroef met de aanvallen van Veenendaal. De Meern kreeg al vrij spoedig een licht overwicht en be hield dat tot de rust. De Veenendaalse verdediging greep echter steeds weer uitstekend in en dat hield de strijd volkomen in evenwicht. Bij de rust was de score nog 0-0. Kort na de hervatting werd v. Barne- veld vervangen door Piet Muller, nog al tijd goed voor een invallersrol, die hem deze keer weer uitstekend beviel. Vee nendaal speelde nu wat actiever maar tegen de verhouding in op dat moment scoorde Achterberg voor De Meern, gebruik makend van een misverstand in de Veenendaalse verdediging (0-1). Het felle tegenoffensief dat Veenen daal als antwoord gaf, leverde al vrij snel enkele goede scoringskansen op.' Piet Muller zette z'n teamgenoten met korte passjes steeds weer aan het werk en vooral Henny Henzen kreeg her haaldelijk gelegenheid om de achter stand weg te werken. In de 70 minuut bracht echter Henk Stuyvenberg met een hard schot de score in evenwicht. Keeper Heemskerk zag de bal wel op zich afkomen, maar hij liet het leer door z'n handen glippen (1-1). Veenendaal kwam daardoor wat fortuinlijk aan de gelijkmaker en in de resterende tijd was het voor de verde diging van de thuisclub alleen maar zaak om de gevaarlyke rechtsbuiten Van de Poel extra bewaking te geven. Me de daardoor bleef deze stand tot het laatste fluitsignaal gehandhaafd. Met die puntenverdeling mocht Veenendaal ook wel content zijn. Amstel Tijgers heeft zaterdag avond op de Jaap Edenbaan te Am sterdam de competitiewedstrijd voor de tweede divisie tegen Thialf Hee renveen met 53 gewonnen. De sco res per periode waren: 11, 21, 2—1. De wedstrijd Salamanders-Doetinchem (heren) was in de eerste helft zeer aan trekkelijk. De gasten uit de achterhoek startten met een overwicht dat ongeveer een kwartier duurde. Die grotere aanvals- kracht werd in die periode beloond met een doelpunt (0-1). Salamanders nam hierna echter het Initiatief over en schiep zich enkele fraaie kansen. De frontlinie van de thuisclub ging echter slordig te werk in de afwerking. Salamanders kreeg nog een strafpush tegen, maar hieruit werd naastgeschoten. Na rust zakte het tempo aanmerkelijk, als gevolg van een conditietekort van beide ploegen. De gastheren drongen bij vlagen sterk op, maar zagen geen kans de gelijkmaker te laten aantekenen. De dames sloten een compromis met Doetinchem. In deze gelijkopgaande wedstrijd faalden de voorhoedes volko men. Beide teams kregen enkele goede kan sen om te scoren, maar de niet bijster sterke defensies van de teams konden steeds weer redding brengen. Albers middenverliest een duel met zijn Doetinchemse opponent. RENSWOUDE Een zwaar gehandi capt Renswoude moest zaterdag thuis in zijn laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft 'n 2-0 nederlaag incas seren tegen het eveneens niet hoog ge klasseerde SVM-Boys. Renswoude dat naast Koetsier (be dankt) en C. Vink (beenbreuk) nog een drietal spelers wegens een schorsing niet kon opstellen moest duidelijk de eer aan de niet imponerende gasten la ten en is nu terechtgekomen in de hoek waar de slagen vallen. Met de wind als bondgenoot trok SVM-Boys ten aanval en Renswoude werd in de verdediging gedrukt. De thuisclub liep ook nu weer een snelle achterstand op want een verdedigings- fout stelde P. v. Leeuwen in staat om te scoren (0-1). De Boys bleven doorgaan en Rens woude werd na een half uur door De Rooy op een 2-0 achterstand gezet. Renswoude kreeg nog voor rust enkele goede kansen om iets van de achter stand af te knabbelen maar de schoten van de voorwaartsen waren slecht ge richt en bovendien had Boys-doelman Schoonenberg geen moeite met enkele zachte inzetten. Na rust SVM-Boys zwaar in de verdrukking en Renswoude kreeg alle kans om de achterstand te verkleinen. Toen Anton Veldhuizen trachtte door te breken werd hij net buiten het straf schopgebied door de SVM-spil uitge schakeld en de vrije trap leverde niets op. Wat Renswoude ook probeerde het wilde niet lukken. Dat kwam vooral door het feit dat er geen afronder was. Enkele uitvallen van de Boys konden, mede door het sterke opdringen van Renswoude, nog maar net worden af geslagen. De Maartensdijkse ploeg had twee kostbare punten behaald en wist zich naast Renswoude te nestelen. Volgende week ontbrandt in de tweede helft de degradatiestrijd in alle hevigheid tus sen een groot aantal ploegen uit de ge varenzone van deze afdeling waarin twee degradanten moeten worden aan gewezen. Verdere uitslagen: Kulan 2 Renswoude 3 2-2; Merino's 5 Renswoude 4 4-1; HDS Rens woude 1-0; Renswoude Merino's 1-2; DVSA Renswoude 2-1. AMERONGEN Het eerste twaalftal van korfbalvereniging Hemur-Enge heeft in Vinkeveen een 4-0 nederlaag moeten incasseren van Vinken 1. Korf bal hebben de weinige toeschouwers overigens niet gezien in deze wedstryd, daar de wind het spelen nagenoeg on mogelijk maakte. Vinken was duidelijk superieur in de ze ontmoeting en de thuisclub drukte dat uit in vier fraaie treffers. De junioren speelden tegen Soester- kwartier in Amersfoort, waar zij met 3-2 verloren. De twee Amerongse goals werden gescoord door Jan v. d. Klift. Zaterdag speelt het eerste twaalftal thuis tegen Arena I uit Rhenen, aan vang half twee. Het tweede twaalftal komt eveneens thuis uit en wel tegen Antilopen uit Leusden. De aspiranten A duelleren in Maarn met SVMM. ploeg rechtstreeks op de titel in deze afdeling afstormt. „De Backhands" was totaal niet op gewassen tegen het fantasierijke spel van de gasten en verloor zeven van de acht partijen met overduidelijke cijfers. De uitslagen waren: heren-enkel: v. d. Berg-Achten 1315, 715; heren enkel: v.d. Berg-Kneefel 615, 915; dames-enkel: v. Meer-Spork 211, 311; dames-enkel: Kroon-Stuyven- berg 611, 311; gemengd-dubbel: Uitenwaarde/v.d. Berg-Spork/Achten 215, 415; gemengd-dubbel: v. M eer 1 v.dBerg- Stuy venberg/Kneef el 1510, 1510; heren-dubbel: v.d. Berg/v.d. Berg-Achten/Kneefel 715, 715; dames-dubbel: Uitenwaarde/ Kroon-Spork/Stuyvenberg 015, 215. AMERONGEN Het eerste team van de Amerongse damclub deed ook in de vijfde wedstrijd geen misstap en won met 13-7 van Woudenberg. De punten kwamen van Faber, Van Loon, M. v.d. Grift, Rebergen en Van Ewijk (winst) en Van Maris van Veld huizen met remise. Het tweede tiental verloor in Amers foort van een sterker ADG 2 met 15-5. Gewonnen werd door G. v. Zomeren, E. v.d. Grift en v.d. Berg, terwijl v. Viegen een remise overeenk'"^~< --rt zijn opponent. VEENENDAAL Nauwelijks 1 mi nuut voor tijd velde Amersfoort zater dag het vonnis over SKF. Opnieuw gebeurd dit, evenals in de uitwedstrijd tegen ZKC, nadat SKF een groot deel van de wedstrijd een voorsprong had gehad. Aanvankelijk hadden beide ploegen moeite met het scoren, het geen met de harde wind geen wonder was. Vooral in de eerste helft was het spel van SK tegen 't felle Amersfoort goed te noemen. Na ruim een kwartier viel de eerste treffer door Wout v. Dijk, maar Amersfoort had het ant woord direct klaar en vanaf de zijlijn werd het 1-1. Maar opnieuw nam SKF de leiding. Kees Heikamp zette zijn tegenstander op het verkeerde been en zijn schot van onder de paal bete kende 2-1. André v. Rossen bracht de stand van afstand zelfs op 3-1 en toen Breunis v.d. Pol recht voor de paal vrij kwam betekende dat 4-1. Deze voorsprong leek perspectief te bieden voor de tweede helft, waarin de Vee nendaalse ploeg wind tegen zou krijgen. Amersfoort gaf het echter nog niet op Een van de zes treffers van Amers foort in beeld. en zag nog voor rust kans tot 4-3 terug te komen. Na de thee een hevig offensief van Amersfoort en een met de rug tegen de muur verdedigend SKF. De partij en kwamen op gelijke voet en Amers foort deed er daarna nog een schepje bovenop. Het vangen liet de slotfase bij SKF veel te wensen over. waar door de bal regelmatig onnodig snel weer verloren ging. De bezoekers buit ten dit uit door voor 't eerst in de ze wedstrijd een voorsprong te nemen (4-5). De einduitslag leek bereikt, te meer daar de SKF-aanvallers te wei nig tempo en fantasie tentoonspreidden Even voor tijd echter kreeg SKF een strafworp toegewezen (Amersfoort had er voordien al drie gemist). Van Ros sen schoot feilloos in en een punten verdeling leek zeker. Amcrfsfoort had echter nog een troef in handen en direct na de vak wisseling werd met een afstandsscho' de eindstand op 5-6 bepaald.

De Vallei | 1969 | | pagina 12