„Tientje meer" voor meeste raadsleden ondanks voorstel van V.V.D. geen bezwaar Plastic zakken 11a 1 januari Boeken voor de burgemeesters Stichting om eigen woningbezit te kunnen bevorderen „Goedkoper bouwen is mogelijk" B. en W. reageren op brief sportstichting „Aftreden secretaris belemmerde werk" „Kwam brief wel namens gehele sportstichting?" Auto tegen hooiu en in de sloot Nu ook vierde verdachte van aanranding gearresteerd St.-Nicolaas zaterdag in Renswoude C.H.U. wil met samen A.R.P. een lijst K Vrouwengilde Geen spreekuur burgemeester Verloren en gevonden Mist u uw VALLEI? Belt u dan even a.u.b. S.G.P. ZET ZICH IN VOOR „MIDDENGROEP": Diefstallen opgehelderd Beethovenavoiicl van huisvrouwen Bazaar voor nieuwbouw kerk H. van rongeren - direeteur van veiling Kesteren - overleden St.-Nicolaas op 22 november in Lienden ONDERWIJS MARKTEN 10550 11079 <»l» SCHULD UITSPREKEN SCHERP EIS ZEELS RAAI) HOUDT SPOED VERG 4 DERING W ater hoogten WOENSDAG 19 NOVEMBER 1969 WETHOUDER KOPPENBERG ...Geen verkapte belastingverhoging.. Vuilnisemmers verdwijnen definitief van de straat VEENENDAAL De gemeenteraad heelt gisteravond met veel gerammel de vuilnisemmers overboord gezet. Na 1 januari wordt overgestapt op plastic zak ken die het publiek a raison van een dubbeltje van de melkman kan kopen. Meer verkooppunten worden voorlopig niet overwogen, omdat men bang ts dat het profijt voor de melkhandelaren dan te sterk wordt afgeroomd. Toch werden door enkele raadsleden nog wel nadelen gesignaleerd aan het invoeren van de plastic zakken. Vooral mevrouw Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) tekende bezwaar aan tegen de lastenverzwaring, die de nieu we regeling met zich zal meebrengen. Zij diende een voorstel in om ter com pensatie de vuilnisemmerretributie van f 25,tot f 20,terug te brengen. Haar voorstel werd wel ondersteund, maar haalde bij lange na geen meer derheid. De beslissing de vuilnisophaaldienst te reorganiseren is alleen uit praktische overwegingen genomen. De vuilnis wordt na 1 januari niet meer twee maal, maar eens per week opgehaald. De mankracht kan worden gereduceerd omdat lege emmers niet meer behoeven te worden teruggezet en bovendien is een plastic zak lichter dan een vuilnis emmer. De heer C. van Genderen (CH) zag voor het publiek wel voordelen, maar hij adviseerde het college met het uitbreiden van het aantal verkoop- iunten niet te wachten tot de noodzaak rtoe blijkt. Mevr. Buddingh vond het een be zwaar, dat het publiek voortaan een tientje meer zal moeten betalen om van het vuil af te komen. „Laten we als compensatie hiervoor vijf gulden van de retributie afdoen", zo stelde zij voor. Bovendien achtte zij het een bezwaar dat er voortaan een maal per week drie zakken vuil meegegeven kunnen wor den, tegen drie emmers nu. De heer B. Vrieling (ARP) vroeg het college of het ook toegestaan is tegelijk met 't ophalen van grof vuil op woens dag een zak met klein vuil mee te ge ven. Ter aanvulling van de vraag van de heer Van Genderen deed de heer M. G. H. Hendriks (KVP) de suggestie bij de verkoop van de zakken ook de siga renwinkeliers in te schakelen. Wethouder M. Bastmeijer (CH) had van de verenigde melkhandelaren de verzekering gekregen dat men de ver koop van de zakken met zo veel moge lijk service te begeleiden. „Men wil ze zelfs nabrengen", aldus de wethouder, die er daarom geen behoefte aan had het aantal verkooppunten uit te brei den. Uit eigen ervaring deelde hij ver der mee dat een plastic zak meer vuil kan bevatten dan een emmer. Boven dien waren er positieve reacties toen men enige tijd geleden in „de Engelen burg" en in „Het Franse Gat" heeft proef gedraaid. Uit zijn antwoord aan de bezwaarden bleek verder dat het niet als een grote zonde wordt aangemerkt als men ook op woensdag klein vuil gaat meegeven. Wat betreft het finan ciële aspect van de hele zaak wees wet houder R. Koppenberg (PvdA) erop, dat het hier niet gaat om een verkapte belastingverhoging. Hij stelde nog eens nadrukkelijk dat het overstappen op plastic zakken al leen te baseren is op praktische overwe gingen. „Het helpt ons tevens het dek kingspercentage van uitgaven dat nu nog ruim vyftig procent bedraagt terug te brengen tot ruim 43 procent en het moet uiteindelijk naar veertig procent", zo deelde hy terloops mee. Mevrouw Buddingh bleef op 't stand punt staan, dat het publiek nog beter af zou zijn met een retributieverhoging van f 5.- omdat men nu de plastic zak ken moet gaan kopen. Zelfs 'n medede ling dat de eerst dertig zakken gratis zullen worden verstrekt kon het VVD- raadslid er niet toe brengen haar voor- »tel terug te nemen. Het werd onder steund door het KVP-raadslid de heer Hendriks en door de heer P. G. van Ojik van de CHU. Alleen deze drie raadsleden stemden uiteindelijk voor zo dat de hogere kosten voor het meegeven van huisvuil niet zullen worden gecom penseerd door een lagere retributiebe drag. Het vaststellen van een hoger be drag per leerling voor het gewoon la ger onderwijs voor 1969 had de heer Van Ojik aan het cijferen gezet. Daarbij was hij tot de slotsom gekomen dat hel allesbehalve rooskleurig gesteld moet zijn mei de financiële toestand van het christelijk onderwijs. Hij somde een groot aantal vergelijk bare cijfers op van bedragen die in plaatsen van gelijke grootte als Veenen- daal worden betaald. De bedragen lig gen lager dan het landelijk en provinci aal gemiddelde, aldus de heer Van Oijk.- De verwondering bij wethouder Ant. de Ruiter (CH) over de reactie van de heer Van Ojik werd gedeeld door de heer A. de Kievid (Binding Rechts). „Ik heb nooit klachten gehoord, dat het chr. onderwijs tekort is gekomen en de reactie van de heer Van Ojik verwon dert me te meer omdat er in zijn frac tie toch wel degelijk een persoon is, die hierover alles weet", aldus de heer De Kievid. Wethouder de Ruiter was niet over tuigd door het aandragen van de verge lijkende cijfers. „Hoe andere gemeen ten dat doen moeten ze zelf weten. Ik dacht dat we hier sympathiek tegenover het onderwijs stonden". Niet zonder morren van de kant van de heer Van Ojik werd het bedrag uiteindelijk vast gesteld op f 102,40. VEENENDAAL. Op de T-kruising Grebbeweg-Rouwenveldseweg is maan dagavond de Veenendaalse D.H. met zijn auto tegen een boom gebotst, waar na hij in een sloot terecht kwam. D. H. en zijn naast hem zittende neef G. H. sloegen met hun hoofden door de voor ruit waarbij zij hoofdwonden opliepen. De botsing ontstond toen de bestuurder op de kruising rechtsaf wilde slaan. Zijn auto reageerde niet op het intrap pen van het rempedaal, zodat de snel heid te hoog bleef voor de bocht. De beide inzittenden konden na medische behandeling naar huis worden ge bracht. LEERSUM Enkele weken geleden had een aanranding plaats waarhy drie verdachten gearresteerd werden. De vierde was nog steeds voortvluch tig, maar deze is nu ook, een zekere H, inwoner van Amsterdam, in zijn woonplaats in hechtenis genomen. De politie is hem op het spoor gekomen door het kenteken van zijn auto. Hij is overgebracht naar huis van bewaring te Utrecht. RENSWOUDE Aanstaande zater dag zal Sint Nicolaas ook in Renswou de aan komen. Om half vier wordt de goedheiligman op het gemeentehuis ontvangen. Daarna maakt de Sint met zijn Pie- ter, vooraf gegaan door de plaatselijke muziekvereniging „Ons Genoegen" een rondrit door het dorp. In restaurant De Hof houdt hij ver volgens „zitting". Het Katholiek Vrouwen Gilde afd. Veenendaal gaat donderdag bingo-spe len in het NVV-gebouw. om 8 uur 's avonds. Leden worden verwacht met bijdragen in de vorm van een bingo cadeautje en een klein geldsbedrag voor het maken van een St. Nicolaas- geschenk voor enkele langdurig zieken. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 21 november 1969 verhin derd is spreekuur te houden. Rhenen, 13 november 1969. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. RENSWOUDE Verloren: bood schappenmand met textiel. G. van Gin- kel Biesbosserweg 27, Renswoude. VEENENDAAL Eiermarkt. Aan voer ca. 48.000 stuks. Prijzen grote ei eren f 11,75 f 12,75: kleine eieren f8,- f 10,- alles per 100 stuks. Handel matig. voor Vaenendaal Tot 17.30 uur Van I 7.30- 19.30 uur Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenon 3328 Nwa Vaanandaalsawag 159 RHENEN Gistermiddag hebben de burgemeesters van Rhenen en Wage- ningen. de heren L. Bosch Ridder van Rozenthal en drs. Th. J. Westerhout ty- dens een sfeervolle bijeenkomst in de Rhenense raadzaal de eerste exempla ren in ontvangst genomen van het his torische boek „Wageningen Rhenen" Schrijfster is de historica mej.A.W. van de Bunt, concervatrice van het Rhenense Streekmuseum en archiva- resse van het gemeente-archief van Wa geningen. Mede door het jarenlange vervullen van deze functies was zij de aangewezen persoon om de historische verhandeling over Wagenigen en Rhe nen te schrijven. Burgemeester Bosch huidige haar na mens het gemeentebestuur met een bldemstuk voor de vele verdiensten die zij de gemeente Rhenen in de loop der jaren bewees. „Ik zie het verschijnen van het boek in dit verband als een culminatiepunt", aldus burgemeester Bosch. Ook drs Westerhout roemde de grote kennis die mej. Van de Bunt van beide steden heeft. „Ik hoop daar deze geza menlijke uitgave toenemende samen werking tussen de bei vie plaatsen zal in leiden". HoeWel beide gemeenten een dpel van de oplaag van „Wageningen -Rhehen" hebben afgenomen is het boek in de boekhandel verkrijgbaar. r r VEENENDAAL Als bijdrage tot de doorstroming in Veenendaal deed de SGP-fractie 'gisteravond tijdens de raadsvergadering een initiatiefvoorstel dat moest leiden tot de oprichting van een „stichting bevordering eigen woning- bezit". De SGP wil zich daarbij richten op een „middengroep" van de Veenen daalse bevolking, die gezien het salaris niet in een woningwetwoning thuishoort maar ook niet in staat is een te hoge prijs te betalen voor een eigen huis. SCHERPENZEEL De CHU kies vereniging in Scherpenzeel heeft beslo ten de onderhandelingen met de ARP voort te zetten, om gezamenlijk aan de gemeenteraadsverkiezing in 1970 mee te kunnen doen. Het besluit viel op een ledenvergadering. Een uitvoerige dis cussie ging eraan vooraf, tijdens welke werd vastgesteld dat vóór een defini tieve besilssing wordt genomen, nog grondig onderzoek zal worden verricht. Daartoe werd een commissie be noemd, die spoedig haar bevindingen zal rapporteren. De ARP heeft inmiddels eveneens een soortgelijke commissie in het le ven geroepen. Op een nog te beleggen ledenvergadering zal de partij haar standpunt bepalen. LEERSUM Gistermorgen hield een jongeman van ongeveer 15 jaar zich nogal verdacht op tussen Leersum en Doom. De politie voelde hem eens na der aan de tand en daarbij bekende hij f 20.00 te hebben gestolen in Doorn. Later bleek dat hij bij een benzine station te Doorn, f 205,00 had gestolen uit de kas. Het bleek te zijn de 15-jari- ge G. v. D. uit Doorn. Verder kwam vast te $t#ian dat l\ij de laatste tijd de bet is geweest aan zeker vier diefstal len te Doorn, waaronder een bij de fir ma Ruitenbeek. Volgens de fractie moeten de plan nen voor de nieuwe categorie van woningen aan de volgende eisen vol doen: de kwaliteit moet goed zijn, zo dat financiële tegenvallers m.b.l. het onderhoud later kunnen worden voor komen; ze moeten een bij deze kwaliteit behorende redelijke prijs vergen; de voorbereiding van he' bouwplan moet zodanig zijn dat de gegadigde op het moment dat hij zijn beslissing neemt, weet wat de woning kost, zonder dat later weer financiële tegenvallers zich voordoen, waarbij tevens duidelijk moet zijn welke lasten hem als toe komstige eigenaar te wachten staan. „De prijs van dergelijke woningen kan volgens stichtingen, die zich el ders al met deze materie bezighou den laag worden gehouden", aldus de heer G. v.d. Berg van de SGP, „en wel tien- tot 15-duizend gulden lager dan van vergelijkbare woningen. Dat AMERONGEN De afdeling Ame- rongen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen organiseert op dins dag 25 november om acht uur in het Dorpshuis een z.g. Beethovcnavond. 1970 is het „Beethovenjaar" omdat het dan 200 jaar geleden zal zijn dat de componist werd geboren. Om de aan wezigen voor het komende jaar een be ter inzicht te geven in de werken van Beethoven, die naast Haydn en Mozart als de belangrijkste representant van het klassieke tijdperk der muziek wordt beschouwd, zal mevr. Blaas een eigen Beethovenavond, opgeluisterd met ste reoplaten verzorgen. Na een, algemene inleiding oyer Beethoven en zijn tijd zal mevr. Blaas via het cla.' 'risme en de vroege romantiek overgaan tot de werken van Beethoven. VERENIGINGEN MOETEN NU ZELF GAAN KIEZEN RHENEN Burgemeester en wethouders hebben gereageerd op het schrijven van de voorzitter van de sportstichting, de heer A. Jansen, die zijn brief richtte aan de gemeenteraad en daarin voorstelde een nieuwe werkwijze te gaan vol gen, omdat naar zijn mening zowel sportstichting als sportraad in de laatste jaren niet aan het doel heeft beantwoord. In de gemeenteraadsvergadering van komende dinsdagavond komt deze zaak aan de orde. Het college stelt in een aanhef van het begeleidende schryven dat in de brief van de heer Jansen wel enkele suggesties worden gedaan inzake de werkwyze van de sportstichting, maar dat niet wordt aangegeven waarom deze suggesties zyn ge daan. Het lykt het college daarom juist in het kort enkele punten uit het nog vr(j jonge bestaan van de sportstichting weer te geven. B. en W. stellen o.m. dat het stichtings bestuur op 7 april 1967 werd geïnstal leerd. Het vergaderde drie keer in 1967 en tweemaal in 1968. voor het laatst op 29 juli 1968. Uit deze vergaderingen kwam een aantal adviezen naar voren, die door B. en W. over het algemeen zijn opgevolgd. Direct daarna kwamen er al moei lijkheden. Op 1 november 1968 ver zocht de sportraad uitbreiding van de bevoegdheden van de sportstichting. Er werd met de sportstichting over ge sproken, er kwam een nadere suggestie van de sportraad, maar aangezien het advies op verschillende punten ondui delijk was konden B. en W. zonder meer niet tot overneming van het ad vies besluiten. Dat heeft weer geleid tot 'n serie besprekingen in de loop van dit jaar. Er werd een commissie ge vormd. verschillende rapporten wrden uitgebracht, maar een voor alle par tijen aanvaardbare oplossing werd niet gevonden. In het preadvies van burgemeester en wethouders staat dan het volgende ver weer te lezen: „In de loop van de tyd ontstonden ook een viertal vacatures in het bestuur van de sportstichting, terwijl de secre taris. de gemeente-ambtenaar A. Huls hof, eveneens zijn ontslag bij ons aan vroeg. Door al deze strubbelingen wer den ook een verzoek van de korfbal club ..Arena" inzake consumptiever koop en een voorstel van de sportraad inzake jeugdsubsidieregeling niet af gedaan". De heer A. Jansen, voorzitter van de Sportstichting verklaarde gisteravond, dat de heer Hulshof al bijna een jaar geleden ontslag heeft gevraagd uit zijn functie van secretaris van de sport stichting, maar dat burgemeester en wethouders hem dat tot nog toe niet hebben verleend. „Het gevolg was", aldus de heer Jansen, „dat de heer Hulshof tenslotte een briefje schreef, dat hij het beter vond niet meer aan wezig te zijn op de vergaderingen". Burgemeester en wethouders delen de raad verder mee, dat uit het voor gaande moet worden afgeleid, dat het duidelijk is. dat de sportzaken het laat ste jaar niet zo werden behartigd als wenselijk zou zijn. Ondanks het feit, dat B. en W. herhaaldelijk initiatieven hebben genomen om uit de impasse te geraken, willen zij de schuld van dit falen niet eenzijdig op de sportraad en/ of de sportstichting afschuiven. Wie van dat falen dan wel de schuld krijgt staat niet in het begeleidende schrijven van B. en W. Maar dan vin den zij, en dan halen wij het preadvies weer aan. „het belangrijker na te gaan op welke wijze de nog steeds voortdu rende impasse kon worden doorbroken. Dat vinden wy belangrijker dan 'n uit voerige behandeling van de schuld vraag". B. en W. juichen het vervolgens toe, dat de voorzitter van de sportstichting nu eens een poging heeft gedaan om uit de moeilijkheden te komen. Daar bij verhelen zij niet, dat het aanbe veling verdient terdege na te gaan of redelijkerwijs mag worden verwacht, dat de gedane voorstellen tot het daar mee beoogde resultaat zullen leiden. Dan volgt een opsomming van nader te beziene punten. Die luiden: 1. Aanvulling van het bestuur van de sportstichting lijkt inderdaad te rea liseren. 2. Hoewel de brief uitgaat van de voor zitter van de sportstichting wordt daarin meermalen gesproken na mens het bestuur van deze stichting. Wanneer men nu weet, dat van de zevyi bestuursleden er nog slechts drie zijn overgebleven en dat zich onder deze laatsten slechts één ver tegenwoordiger van een sportvereni ging bevindt, menen wij ons te moe ten afvragen ofwel reëel namens de sportstichting in brede zin kan wor den gesproken. Een soortgelijk bezwaar maar in eel sterkere zin menen wij te moe ten maken tegen de opmerkingen over de sportraad. Het lijkt ons niet de taak noch de bevoegdheid van de voorzitter van de sportstichting uit te spreken, dat aan de vorm van een bestuur van de sportraad voorbij kan worden gegaan. Dit lijkt ons eer der op de weg te liggen van degenen die de sportraad vormen, namelijk de sportverenigingen zelf. De vorming van een commissie uit het stichtingsbestuur met taken, zo als daarbij zijn voorgesteld, komt ons voor in strijd te zijn met de sta tuten. Daarin worden namelijk be paalde taken aan de stichting in haar geheel opgedragen, terwijl daarbij in de vorming van een dagelijks be stuur is voorzien. B. en W. trekken de voorstellen van de heer Janen vervolgens in twijfel. Zij durven zonder meer geen positief ant woord te geven op de vraag of de ge dane voorstellen tot het beoogde doel zullen leiden, namelijk het belang van de plaatselijke sport. „Het lijkt ons daarom juister de suggesties van de voorzitter van de sportstichting in eer ste instantie aan de sportverenigingen zelf voor te leggen en deze zich daar over te laten uitspreken". B. en W. zijn ervan overtuigd, dat door een eventueel negatief antwoord de huidige impasse niet wordt doorbro ken en daarom stellen zij het volgende alternatief. „Met handhaving van de bestaande sportraad en sportstichting kan op kor te termijn worden overgegaan tot vor ming van een commissie met een ad viserende bevoegdheid. In deze com missie kunnen vertegenwoordigers van de sportverenigingen en van het ge meentebestuur worden opgenomen, ter wijl een ambtelijk secretaris en een technisch adviseur dienen te worden toegevoegd. Voorts zou hel aanbeveling verdie nen een voorzitter aan te wyzen, die niet direct aan een sportvereniging en evenmin aan de gemeente is gebon den. Een dergelijke commissie zou voor lopig de adviserende taak van de sport stichting kunnen overnemen. Wanneer de georganiseerde sport daar prijs op stelt kan men de sportraad gewoon la ten functioneren. Mocht men te eniger tijd daaraan behoefte gevoelen, dan kan deze commissie altijd initiatieven nemen om de sportstichting weer te doen functioneren, waardoor dan de commissie tevens wordt opgeheven. Aan het slot van het begeleidende schrijven van B. en W. wordt aan de raad voorgesteld óf de sportverenigin gen te laten uitspreken of deze irt meerderheid voorkeur geven aan de suggestie van de voorzitter van de sportstichting, dan wel aan het door het college gegeven alternatief. „Op deze wijze menen wij dat de be langen van de sport het best. worden behartigd doordat de verenigingen ge legenheid krijgen zich over de vorm waarin met hen zal worden samenge werkt zelf kunnen uitspreken". Ruim twee jaar geleden werden sport stichting en sportraad geïnstalleerd. Nu moeten opnieuw de sportverenigingen worden geraadpleegd over een bepaal de vorm van inspraak, met als alterna tief het instellen van een soort sport- commissie, die twee jaar geleden moest wijken voor sportstichting en sportraad „We zitten in een vicieuze cirkel", ze onlangs de voorzitter van de sportraad, de heer G. L. Meijer. „Die cirkel moet worden doorbroken". Dan is nu het laatste woord aan de sportverenigingen zelf. kan dank zy lage organisatie- en be- middelingskosten. en bovendien werkt men met gespecialiseerde architec tenbureaus en aannemers." De SGP heeft overwogen dat het be schikbare contingent woningwetwonin gen beschikbaar moet blijven voor de genen die niet in staat zijn een hoge huur te betalen. Bovendien blijkt steeds weer dat het voor de „midden groep" moeilijk is voor een redelijke prijs een behoorlijke woning te kopen of te bouwen. In het voorstel kondigde de fractie aan o.a. bedrijven en schoolbesturen te willen aanschrijven om interesse te wekken. - „Het is vanzelfsprekend ,.dat een eigen woning nog belangrijke betekenis heeft voor bezitsvorming en bezit.sspreiding, en bovendien de per soonlijke verantwoordelijkheid ten goede komt", aldus de heer v.d.Berg. „Uit contacten met instanties die rui me ervaring hebben in de bouw van eigen woningen is gebleken, dat in onAe gemeente ruimschoots mogelijk heden zijn om ook van start t« gaan". AMERONGEN Zaterdag wordt in het Dorpshuis een bazaar gehouden ten bate van de nieuwbouw van de Gere formeerde Kerk. In het Dorpshuis zal een aantal aantrekkelijke stands wor den opgesteld. De bazaar begint om 14.00 uur en zal duren tot 23.00 uur. Te gen de sluitingstijd zal de uitslag van de verloting worden bekend gemaakt. SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel komt donderdag avond 20 november in spoedeisende ver gadering bijeen. Op de agenda staan twee punten namelijk het aangaan van een geldlening van f 250.00,- met de Bank van Nederlandse Gemeenten ter financiering van kleine kapitaalswerken en verkoop van de voormalige ambts woning van de burgemeester, Stations straat 387 aan de firma Van Heugten. RESTEREN Op 63-jarige leeftijd is gisteren de heer H. van Tongeren in leven directeur van „De Veilings vereniging Kesteren en Omstreken" overleden. Hij beklede de functie van directeur sinds het ontstaan van de ver eniging in 1944. De heer Van Tongeren begon zijn loopbaan bij de NV Betuwse Handels vereniging in Kesteren, onderbrak die periode door in dienst te treden van Philips en keerde vervolgens bij zijn eerste werkgever terug. Toen uit de NV Betuwse Handelsvereniging de vei ling Kesteren ontstond (1944) werd hij „meegenomen". De overledene was voor zitter van de Raiffeisen-vestiging Kes- teren/Opheusden en kerkvoogd in de NH kerk te Kesteren. Hij maakte ook deel uit van het bestuur van het Groe ne Kruis en van de plaatselijke bijen vereniging. De heer Van Tongeren laat een vrouw en twee kinderen ach ter. De begrafenis is vastgesteld op za terdag 22 november, 's middags om één uur vanuit de veiling. LIENDEN De middenstands ver eniging „Door eendracht sterk" heeft een uitgebreid advertentieblad, dat zij een St. Nicolaas-uitgave noemt, het licht doen zien. „Het staat als een paal boven wa ter" zei St. Nicolaas toen Piet hem vroeg een bezoek te brengen aan Lien- den-Ommeren ter opening van een gro te actie van de middenstandsvereni ging, die ter ere van Sint's verjaardag zal worden gehouden. St. Nicolaas zal op zaterdag 22 no vember om half twee officieel door de burgemeester J. C. Hoftijzer worden ontvangen op 't raadhuis. Daarna maakt St Nicolaas een rijtoer door Lienden en na een bezoek aan Omme ren gaat hij verder om elders bezoeken af te leggen. DEN HAAG, 19-ll-'69 Waterhoog ten van hedenochtend: Konstanz 278 on.; Rheinfelden 188 —8; Straatsburg 176 —14; Plittersdorf 324 +2; Maxau 372 +2; Plochingen 126 +1; Mannheim 195 —3; Steinbach 130 —7; Mainz 207 —5; Bingen 138 —4; Kaub 140 —5; Trier 284 —5; Koblenz 174 —4; Keulen 134 6; Ruhrort 303 +2; Lobith 906 +2; Nijmegen 697 5;; Arnhem 716 +2; Eefde IJssel 282 onv.; Deventer 180 onv. Monsin 5474 t 2; Borgharen 4024 +34; Belfeld 1139 +14; Grave beneden de sluis 511 +3. De minst gepeilde diepten in de vaar geul. heden vermeld op de waarschu wingsborden. zijn in centimeters: Mil- lingenSt. Andries 320; Pannerden IJsselkop 270; IJsselkopHeveadorp 225; HeveadorpAmerongen 230; Ame- rongenLekkanaal 230; IJsselkop Doesburg 220; DoesburgZutphen 230; ZutphenDeventer 240; Deventer Windesheim 255.

De Vallei | 1969 | | pagina 3