H. van Manen (AR) Spoorlijn dwars door Veenendaal is ongewenst 4. Visser (CHU) Basisonder\ rijs en kleuterscl looi onder een d lak A. de Kievid (Binding Rechts) In openbare werken diep teleurgesteld 1 Kfl| JÉl .k.! 1 l"TT MEVR. BUDDINGH (V.V.D.) Enquêtes en nota's kosten (te)veel geld Amerongen wil in beroep bij Kroon Eerlijkheid zonder aanzien des persoons /agïna 5 WOENSDAG 19 NOVEMBER 1969 ONDERWIJS RECREATIE PLAFOND GEMEENSCHAP Beroep aanvaard Hoewel dit aanvankelijk ten stelligste werd ontkend zijn de fracties van A.R.P. en C.H.U. gisteravond samen met een algemene beschouwing ter tafel gekomen bij de behandeling van de begrotingen voor 1970. Beide fracties hadden wel samen voor een lyvig stuk gezorgd maar de voordracht werd In tweeën gesplitst. Zowel de heer H. van Manen (A.R.P.) als de heer A. Visser (C.H.) nam hiervan een deel voor zyn rekening. „In het verleden was er weinig of geen verschil van op vatting omtrent de gemeentebegrotingen eri daarom waren beide fracties van me ning. dat er aan de bestaande tradities een eind moet worden gemaakt", aldus een gezameniyke verklaring van de twee prot. chr. fracties. Overigens, so blijkt uit kringen van beide fracties wil deze vorm van samengaan beslist nog niet be tekenen dat A.R. en C.H. bij de volgend voorjaar te houden gemeenteraadsver kiezingen ook met een lyst zullen uitkomen. De heer H. van Manen beet de spits af. waarbij hij eerst het begrip „pu blic relations" aan een beschouwing onderwierp. Het moge dan een modewoord zijn waarvoor nog geen goede Nederlandse vertaling schijnt te zijn gevonden, de zaak zelf is uitermate belangrijk. Wan neer wij alles wat hiermee samen hangt onder één noemer willen samen brengen, zouden wij willen stellen, dat het hier, wat onze gemeente betreft, gaat om het „verkopen" van het ge meentebeleid. Dat in het kader hier van een voorlichtingsapparaat in het leven is geroepen is voortreffelijk. In onze moderne samenleving gaat het niet meer zonder goede voorlichting. In uw nota van aanbieding geeft uw college uitdrukking aan de behoefte van een meerjarenplan, waarin het be leid van het gemeentebestuur over een langere periode is uitgestippeld. Een soort inspraak-procedure, met betrek king tot hoofd- en deelplannen zal die nen te worden gevolgd door: a. gedachtenwisseling binnen de verga deringen van de plaatselijke politieke partijen en groeperingen en b. het zo nodig organiseren van hoor zittingen voor de direct belanghebben den. Dit is naar ons hart gesproken. Wilt u er dan wel voor zorgen, dat dan de politieke partijen en de andere belang hebbenden waarover u spreekt, tijdig voorzien worden van het nodige docu mentatiemateriaal. Ook buiten het kader van bovenbe doelde plannen is het nuttig om hoor zittingen te organiseren. Wij denken hierbij o.a. aan: Onderwijsproblemen, sport- en jeugd zaken, sociale zorg en maatschappelijk werk, middenstandszaken. Voelt uw college er eerder wat voor om bijv. schoolklassen voor voortge zet onderwijs regelmatig uit te nodi gen voor de raadsvergaderingen? Wanneer hiervoor bij het onder wijs interesse bestaat, is dit mis schien een eenvoudige en weinig kostbare methode om belangstelling trachten te kweken voor gemeente lijke zaken. Het structuurplan dat als basis dient voor de diverse bestemmingsplannen Is gereed. De discussie hierover kan dus spoedig een aanvang nemen. Wij hopen dat ook uit de bevolking hierbij vele positieve bijdragen zullen worden gele verd. Blijkens de nota van aanbieding staan nog een tiental bestemmingsplannen op stapel. Nu wij binnenkort een eigen ste- debouwkundige dienst zullen krijgen hopen en verwachten wij, dat de be staande achterstand spoedig wordt weggewerkt. Spoed dringt te meer om dat volgend het streekplan Utrechtse Vallei en Eemland, Veenendaal een be langrijke centrumpositie in dit plan zal innemen en een snelle ontwikkeling te gemoet gaat. Wij weten dat het ontzaglijk moei lijk is om mooie wijken te bouwen, die tegelijk ook financieel zijn rond te ma ken. Toch willen wij er nog eens voor pleiten, dat er zoveel mogelijk variëteit in bebouwing wordt nagestreefd, en dat ook de reservering voor bijzondere bebouwing met de nodige zorgvuldig heid geschiedt. Verder dient er voldoen de ruimte voor particuliere bouw te worden gecreëerd. Ook 't koopcentrum- Veenendaal is in wording. Graag zou den wij worden geïnformeerd naar de belangstelling, die er is voor vestiging H. VAN MANEN (ARP) in dit centrum. De hierbij aan te leg gen parkeerterreinen, die bij voorrang zullen worden gereedgemaakt, zullen een belangrijke bijdrage leveren tot op lossing van de parkeermisère in het centrum. Ten aanzien van hel verkeer hopen wij, dat met de doortrekking van Rond weg West in 1970 eindelijk eens zal kunnen worden begonnen. Wij zijn van mening dat doortrekking in Noordelij ke richting prioriteit behoeft. De hui dige doorstroming van het verkeer van Rondweg-West via Munnikenweg, Ven- delseweg, Holleweg naar de Nieuwe- weg is weinig ideaal en geeft vooral op het kruispunt Holleweg-Nieuweweg nog wel eens moeilijkheden. Met betrekking tot het verkeer wil len wij nog 'n volgende suggestie doen. In het onlangs verschenen „Spoor 75" is sprake van een aftakking van de lijn Utrecht-Arnhem over Veenen daal. Wij vragen ons af of Veenendaal daar nu zoveel mee gebaat is. Afgezien van de vele niet geringe verkeerstech nische bezwaren van een lijn dwars door Veenendaal en dan denken wij in de eerste plaats aan alle overwegen, die nodig zullen zijn, zien wij toch dat Veenendaal zich uitbreidt in Noorde lijke richting bijv. De Dragonder. In verband daarmee pleiten wij voor halfuurverbindingen met Utrecht en Arnhem via de Klomp. Voor de toe komst zal ook uitbreiding van de par keergelegenheid bij station de Klomp dringend noodzakelijk zijn. In het totaal van het toekomstige welzijnsbeleid en om te kunnen komen tot een optimaal benutten van de mo gelijkheden, is de huidige opzet van de diverse instellingen van maatschap pelijke zorg onvoldoende. Op concentratie en schaalvergroting wordt van de zijde van het min. voor CRM aangedrongen. Om hiertoe te ko men hebben ook de plaatselijke instel lingen contact met elkaar opgenomen. Blijkens de toelichting bij de sub sidie-nota zult ook u binnenkort een verkadcring beleggen met diverse in stellingen om deze zaken door te pra ten. Wij hebben er bepaald geen moei te mee te verklaren, dat wij het zullen toejuichen, wanneer deze besprekin gen het gewenste resultaat zullen op leveren. De heer Visser zei onder meer tij dens zijn aandeel in de algemene be schouwing: „Over woningbouw en volks huisvesting kunnen we helaas nog geen optimistische geluiden laten ho ren. In het streekplan Utrechtse Val lei en Eemland wordt gesteld, dat er voor een normale ontwikkeling van on ze woonplaats plm. 500 woningen per jaar moeten worden gebouwd. Dit lijkt ons een reële stelling, maar wij vrezen, dat door allerlei remmende factoren van buiten af, vooral op het financiële vlak, deze 500 woningen per jaar niet gebouwd zullen kunnen worden en dat evenals in de vijftiger jaren de trage woningbouw ook in de komende jaren een belemmering zal zijn voor de ont wikkeling van onze gemeente. Uw col lege zal veel tijd en studie aan deze problematiek moeten blijven besteden! Daarbij dunkt het ons een goede zaak te zijn te blijven streven naar goede, zij het dan helaas wat duurdere wo ningen, liefst eengezinswoningen. Aan een „uitgeklede", goedkopere, woning hebben wij geen behoefte omdat dit in de toekomst de woningproblemen al leen nog maar groter zal maken. Nu er in 1970 geen woningwetwonin gen gereed zullen komen, zal het aan tal woningzoekenden ongetwijfeld sterk stijgen. Uw college en de woning-ad viescommissie zullen voor bijkans on overkomelijke problemen komen te staan. Enerzijds zullen de woningzoe kenden hiervoor begrip dienen te heb- Wn, anderzijds zullen zij, die met uw college beslissingen hebben voor te be reiden of te nemen, er voor moeten zor gen dat de goede relaties met het wo ningzoekend publiek niet worden ver stoord. Misverstanden moeten zoveel mogelijk vermeden worden. Uw college zal bij al de woningbouwperikelen aan dacht moeten blijven besteden aan de krotopruiming. Een groot aantal SIB-woningen heeft inmiddels het probleem van de bejaar denwoningen grotendeels opgelost. On ze fracties zijn daarover bijzonder ver heugd. Minder verheugd zijn wij echter over het besloten karakter van onze plaatselijke woningbouwvereniging. We hopen dat uw college in staat zal zijn in het komende jaar hierin verande ring te krijgen! De belangen van het onderwijs wor den door uw college uitstekend behar tigd. In de toekomst zullen nog meer nieuwe scholen moeten worden ge bouwd. Indien mogelijk zal de scholen bouw in de nieuwe woonwijken gelijke tred moeten houden met de woning bouw en zal bij de planning rekening moeten worden gehouden met de gro te verkeerswegen. In uw nota van aanbieding stelt u, dat er in Veenendaal scholen zijn, die verkeerstechnisch gezien, ongunstig gelegen zijn. Als u bedoelt, dat scho len niet aan een drukke verkeersweg behoren te liggen, omdat het kind dan aan grote gevaren bloot staat, dan is dit maar ten dele waar. Juist bij die scholen, die aan drukke verkeerswegen zijn gelegen, worden de leerlingen op een bepaalde plaats met hulp van verkeersbrigadiers en onder toezicht van het onderwijzend personeel over de straat gebracht. Deze vorm van oversteken is verre te verkiezen boven die, waarbij het kind de drukke ver keersweg oversteekt op een plaats, die het zelf verkiest, zoals bijv. op de Prins Bernhardlaan het geval is. Wij verzoeken u bij de scholenbouw juist aan deze verkeerstechnische za ken de nodige aandacht te willen be steden. Bovendien is het om pedago gische en praktische redenen gewenst in de nieuwe woonwijken de nieuwe kleuterscholen te bouwen bij de lage re scholen. Indien mogelijk beide vor men van onderwijs onder één dak. De bouw van een nieuwe Oranje- school staat op stapel. Wij hopen, dat spoedig met deze nieuwbouw een be- A. VISSER (CHU) gin kan worden gemaakt. De kosten van deze vorm van onderwijs nemen zeer sterk toe en wij verwachten, dat het in uw begroting uitgetrokken be drag van f250,- per leerling in 1970 niet toereikend zal zijn. Wij achten het van groot belang dat er nauwe samenwerking bestaat tussen de besturen en scholen voor Havo en Mavo, speciaal wat betreft de selectie van de leerlingen In de brugklassen! Diezelfde nauwe samenwerking achten wij noodzakelijk voor de besturen en scholen voor lager beroepsonderwijs (Technische en Huishoudschool) te Vee nendaal. Mogelijk zouden de besturen van de ze laatst vermelde scholen in een ge meenschappelijke aanpak kunnen ko men tot de oprichting van een Leao- en Detailhandelsschool, welke beide ook onder het lager beroepsonderwijs ressorteren en waaraan wij in onze ge meente een grote behoefte hebben en in de toekomst een nog grotere behoef te zullen krijgen. In de omgeving van Veenendaal zul len in de toekomst meer echte re creatievoorzieningen moeten worden ge troffen. Voor een camping bij Veenen daal zal wel belangstelling bestaan. Ho pelijk zal uw college alle medewerking willen verlenen, wanneer particulier initiatief daarom komt aankloppen. Een groter recreatiegebied, een zoge naamd „groenester-project" zal onmo gelijk op Veenendaals grondgebied kun nen worden verwezenlijkt, maar wel zou het voor Veenendaal van belang zijn als een dergelijk groot recreatie project in de nabijheid van onze woon plaats zou komen te liggen. Mogelijk kan uw college met de ge meentebesturen van Ede - Wageningen en Rhenen tot een recreatieschap ko men om een dergelijk project tot ont wikkeling te brengen. wy verheugen ons er dan ook over, dat wy nog leven in een land waarin de vryheid nog is, al worden wy ook vaak geconfronteerd met vele onaangename gebeurtenissen van velerlei aard. Gelukkig is dit in onze gemeente over het al gemeen genomen, nog niet het geval geweest en we moeten er dan ook voor wa ken dat het niet zo worden zal, ook al liggen de gemeentebelangen ten opzichte van de politieke belangen anders. wy mogen dan ook terugzien op vele projecten die gereed gekomen zyn of waar •en begin mee is gemaakt. Om te beginnen zouden wij gaarne enkele op- en aanmerkingen willen ma ken. Wij zijn het college dankbaar dat het een open oor heeft gehad om bij de bouwplannen van het open bad ook vooral aan de gehandicapte medemens te denken. Onzes inziens is dit juist te noemen en moeten deze zaken al vast preventief worden bekeken, dan zal ook zeker de drempelvrees, na het in gebruik nemen van het bad wel ver dwenen zijn. Naast dit dankwoord, heb ik ook nog een kritische opmerking. Het is ons bekend, dat er voor het bouwen van het open bad en de sporthal twee aan nemers uitgenodigd werden. De één heeft zich teruggetrokken omdat hij het te druk zou hebben. Bij nadere Informatie bleek dat niet de reden te zijn. Andere oorzaken hebben hier schijn baar een rol gespeeld. De woningnood binnen onze gemeente is weer in stijgende lijn. De totale aan vragen van woningzoekenden van 1968 vergeleken bij 1969 zijn met plm. 100 woningzoekenden gestegen. Dat we dit 25 jaar na de tweede we reldoorlog nog constateren is heel erg en behoeft geen nader betoog. We we ten dat het een landelijk probleem is. Het college verzond naar het Ministe rie een telegram, waarin men verzocht de helpende hand te bieden betreffende dit vraagstuk. Veenendaal moet een grote stad wor den, volgens het streekplan. Industrie moet worden aangetrokken, maar be denk wel dat er dan allereerst wonin gen nodig zijn en deze zijn er voorlopig niet. We kunnen daarom, zolang dit nog het geval is, geen industrie aantrekken. We vragen wel nog grotere prioriteit. Er is ons bekend dat een metaalin dustrie binnen onze gemeente voor nog A. DE KIEVID (Bind. Rechts overleg 300 arbeidskrachten meer werk heeft en er voor deze arbeidskrachten geen woningen beschikbaar zijn. Onze fractie zou dan ook voor willen stellen, stappen te ondernemen om met de fabrikanten om de tafel te gaan zitten en deze urgente woning nood samen te bespreken. Gezameniyk overleg tussen het colle ge en de fabrikanten zou o.i. kunnen leiden tot vruchtbare gesprekken en daden. Meer woningen, meer produktie. Te vens blijven wij hameren op laagbouw- woningen. Wat we daarbij vooral niet uit het oog moeten verliezen is, dat de huren van de woningen betaalbaar zijn voor diegenen die ze gaan bewonen, (ook al is hun inkomen het laagst). Wanneer wij de subsidiebedragen be kijken, dan komen wij tot de overtui ging dat het een schrikbarend bedrag is. Onze fractie zag dan ook gaarne dat hier een plafond mag komen. Het gaat o.i. op het ogenblik allemaal zo gemakkelijk. Particulier initiatief op velerlei ge bied zou zeker veel waard zijn en door ons erg op prijs gesteld worden. Wij zijn niet tegen alle subsidies doch wy moeten met de gemeenschapsgelden zuinig zijn. Hiervoor wordt speciaal uw aandacht gevraagd, want als wij goed ons oor te luisteren leggen, dan meen belang! kunnen wij In de toekomst nog meer aanvragen binnen krijgen van de in moeilijkheden verkerende gevallen waarin velen verkeren en dan nog vaak door eigen schuld. Ook zouden wij het college willen vragen of bij het plan „De Vendel" de Vendelseweg ook voor verbetering in aanmerking kan komen. Deze weg is voor de weggebruikers in zeer slechte staat. Wat de Dijkstraat betreft zijn wij het college erkentelijk dat hier trot toirs worden aangebracht. Dit is ook een urgent geval. Wat de verkeerssituatie in onze ge meente betreft is genoegzaam bekend, dat onze fractie het toejuicht dat de door het college aangestelde Inspecteur van Politie blijk heeft gegeven kennis van zaken te hebben op dit gebied. Wat Openbare werken betreft zijn wij in het afgelopen jaar diverse ma len diep teleurgesteld. Dit betrof o.a. de aannemers van diverse ingeschre ven projecten. Steeds weer kwamen wij tot de conclusie dat er iets mis moest zjfn. En vele raadsleden w.o. ook onze fractie konden niet uit deze zeer moeilijke puzzel komen. Dat er toen door enkele fracties spqkers met kop pen werden geslagen, in het belang van de gemeente, werd niet zo prettig ontvangen en geaccepteerd maar o.i. was het noodzakelijk. Het is en blijft voorlopig nog een duistere en moeilijke zaak. Openbare aanbestedingen waren niet goed, onderhandse aanbestedingen lie ten wat te wensen over en zo gaat het maar door. Het zal iedere fractie nu wel goed duidelijk zijn, dat er iets gedaan moet worden om aan deze toestand een eind te maken en wel zo spoedig mogelijk. Wat onderwijs betreft, zijn er nog zeer vele verlangens. Dat hieraan ge werkt wordt is ons bekend en we stel len ook daaromtrent vertrouwen in het college, doch de financiën spelen een grote rol. Niet het eigenbelang of partijbelang moet worden gediend. Dat er toch vooral in openheid wordt gesproken en dat allen die in de Raad vertegenwoor digd zijn deze openheid en eerlijkheid betrachten en dit doen zonder aan- ziens des persoons. Dat hiermee bedoeld wordt alle frac ties behoeft geen nader betoog. Als er op deze manier gewerkt kan worden, zal dit de moeilijkheden niet geheel op heffen maar wel vergemakkelijken en gezien de vele vraagstukken die wij als raad nog krijgen te behandelen is deze genoemde werkwijze zeer aan te beve len. We mogen nooit uit het oog verliezen dat wij er zijn om de gemeenschap te dienen, geen grote leuzen lanceren die niet of nooit te werwezenlijken kunnen worden, maar te werken voor het alge- 1 4- -™ i ■mMH .•-.•-vl-ï WÊÈkm< Mevrouw Buddingh toonde zich in haar algemene beschouwing op de begrotingen voor het dienstjaar 1970 niet zo zeer ingenomen met alle nota's en rapporten over enquêtes, die het college van B4 en W. de laatste tyd het licht heeft laten zien. De sportnota was overbodig, de verkeersnota waarvoor de PvdA heeft gepleit kan rustig worden vergeten, omdat deze onderwerpen beter en efficiënter in de ver- keerscommissie kunnen worden behandeld en een enquête naar scholenbehoefte kan overboord zo lang het onderwas draait zoals het nu doet. Het is allemaal veel te duur doordat er door een heel leger ambtenaren aan moet worden gewerkt, al dus het VVD-raadslid. Zij was daarentegen wel een voorstandster van hearings voor de bevolking. Ten aanzien van de beleidsplanning ging haar voorkeur uit naar een meer jarenplanning zoals die door het colle ge was voorgeschoteld in de nota van aanbieding. „Het hanteren van een investeringsstaat werkt minder effi ciënt omdat deze telkens weer moet worden aangepast aan gewijzigde om standigheden. Laatstgenoemde werkwij ze vereist de mankracht van veel amb tenaren en onze financiële polstok wordt er niet langer door. Wel ben ik voor standster van een beleidsplanning in een intergemeentelijke sfeer tussen de gemeenten Wageningen, Ede en Vee nendaal. Speciaal ten aanzien van de bestemming van de tussen deze ge meenten liggende driehoek hoop ik dat het burgemeestersoverleg over de be stemming van deze grond binnenkort in het stadium van college-overleg zal komen, omdat dan de bevolking meer bij deze materie betrokken wordt". Wat betreft de grotere openheid van Petrimoniums Bouwvereniging merkte mevr. Buddingh op, dat haar uit een onderhoud met een aantal bestuursle den duidelijk was geworden, dat er stem men opgaan binnen het bestuur meer mensen te betrekken bij het beleid van de bouwvereniging. „Overigens teken ik hierbij aan dat dit niet het gevoelen is van het gehele bestuur maar de men sen die ik heb gesproken zullen dit nog met hun overige bestuursleden opne men". Dat de woningnood is toegenomen viel volgens mevr. Buddingh niet alleen af te leiden uit het feit, dat het aantal aanvragers om een woning met 101 is toegenomen. Het merendeel komt van mensen die thans nog buiten Veenen daal wonen en hier werken en het geeft alleen een indicatie aangaande de over spannen arbeidsmarkt. Dat er in acht jaar tijd driemaal een krediet moest worden gevoteerd voor verbeteringen aan de brandweerkazer ne en aan de „brandweerwoningen" zat mevr. Buddingh heel niet lekker. Zij had er het Burgerlijk Wetboek op na geslagen en daarin gelezen dat archi tecten en aannemers tien jaar lang aan sprakelijk blijven. „Ik acht het de plicht van het college van B. en W. het Burgerlijk Wetboek aan te houden en ten aanzien van de recente ondekte fouten aan de verwarmingsbuizen op de bouwers te verhalen. We werken tenslotte met gemeenschapsgeld. Op onderwijsgebied had het VVD- raadslid maar een grief. „Het berteft de huisvesting van twee klassen van de Kon. Julianaschool die in het gebouw „Pro Rege" zijn ondergebracht. De kinderen zijn daar de gehele dag ver stoken van daglicht. Is het niet moge lijk deze twee klassen onder te brengen inhet nieuwe gebouw van het Rode Kruis". Verder wilde mevr. Buddingh graag weten hoe het stond met de doortrek- MEVR. BUDDINGH (VVD) ijskast king van de rondweg-west en de uit voering van de saneringsplannen in het oude centrum van Veenendaal achter de Oude Kerk op de Markt. Van het eerste veronderstelde zij dat het op een laag pitje sudderde, van het sanerings plan dat het in de ijskast was opge borgen. Verder bepleitte zij het rapport over de aanbestedingen, dat naar zij ver wachtte nu wel spoedig ter tafel zou komen, ter sprake te brengen in het seniorenconvent. Tenslotte vond zij de f 500,- die op de begroting is uitgetrok ken voor de „public relations" veel te hoog. Hoger dan f 1000,- of hooguit f 1500,- wilde zij niet gaan. „Ik zie er alleen maar meer ambtenaren van ko men", aldus mevr. Buddingh. Woningen en nog eens woningen mits ze betaalbaar zijn. Ook deze harte- kreet viel in alle algemene beschou wingen te beluisteren. AMERONGEN Op 22 augustus be sloot het college van Gedeputeerde Sta ten om het bestemmingsplan Ameron gen „Dorp" vast te stellen met uitzon dering van het gedeelte van het plan, gelegen ten oosten van de Bergjessteeg, waar een terrein werd aangewezen voor bijzondere bebouwing. Dit terrein leent zich uitstekend voor het bouwen van een hotel, gezien de oppervlakte, lig ging en bereikbaarheid. Het gemeentebestuur is van mening dat Amerongen een belangrijke recrea tiefunctie heeft en, nu elke modern» hotelaccommodatie, ontbrekt, de vesti ging van een hotel noodzakelijk is. De raad wordt dan ook voorgesteld om te gen de onthouding van goedkeuring door GS in beroep te gaan bij de Kroon. AMERONGEN De Amerongense gemeenteraad zal op maandag, 24 no vember om 19.00 uur in vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan o.a. de volgende punten vermeld: Beroep tegen het gedeeltelijk onthou den van goedkeuring aan het bestem mingsplan Dorp; Wijziging drank- en horecaverordeningonbewoonbaarver- klaring woning Overstraat 38; kasgeld- lening, en restauratie het Huchtje. AMERONGEN Ds. A. M. de Hoogh, gereformeel-d predikant te Dalf- sen, heeft het beroep aangenomen naar de gereformeerde gemeente van Ame rongen. Ds. De Hooeh werd op 16 au gustus 1929 geboren en staat sinds 30 augustus 1964 in Dalfsen, dat zijn eer ste standplaats is. AMERONGEN Onlangs werd door de Kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente te Amerongen een beroep uitgebracht op ds. De Hoog te Dalfsen. De predikant heeft het beroep aange nomen. Hierdoor zal de Gereformeerde Kerk te Amerongen binnen enkele maanden weer een eigen predikant heb ben.

De Vallei | 1969 | | pagina 5