DEFECTE TV-CAMERA GROOTSTE HANDICAP Conrad en Bean sloegen op maan vele records Eenzaam Y.N. WENSEN GEEN NIEUWE STEMMING IN WEST-IRIAN f frj APOLLO 12 L M SURVEYOR til Dode in Italië bij stakingsrellen Deining op eiland Man om geseling kinderen als je trouwt is een paar honderd gulden extra :mMaltijd meegenomen sparen... verstandig en handig stabieler Hoofdredacteur kinderblad in Praag ontslagen Bronchiletten Franse economie krabbelt op ,<r Wilson naar V.S. cé Garde-paarden niet naar de vilder Bewapening stijgt schrikbarend B BEHOEDZAAM UITGELATEN Bartex is de fijnste snelscheercrême die ik ken. En nog de voordeligste ook! ONVERSCHILLIG Wastafel verstopt? Fifax lost op. Haal het even bij de drogist. r Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. DONDERDAG 20 NOVEMBER 1969 HOUSTON Charles Conrad en Alan Bean kunnen terugzien op twee hoog tepunten van het eerste deel van hun verblijf op de maan Zij voerden een fabelachtige precisielanding uit, op minder dan 200 meter van hun reisdoel, de ruimtesonde Surveyor-3. Zij vestigden een nieuw duurrecord werken op de maan, met een eerste ver blijf op de maanbodem van bijna vier uren, waarbij zij een krachtstation in werking stelden. Een grote tegenvaller, vooral v#or de vele miljoenen kijkers op aarde, was het uitvallen van de televisiecamera die Bean op de maan had geplaatst. Slechts vier maanden na de „verove ring" van de maan door de Ameri kanen, hebben woensdag opnieuw twee Amerikaanse astronauten dit hemel lichaam betreden om het systematisch onderzoek er van voort te zetten. De 39-jarige Charles Conrad en de 37-jarige Alan Bean verlieten bijna vijf uur nadat zij om 7.45 uur met grote precisie de maansloep „Intrepid" op de maan hadden gezet, een half uur na elkaar dit voertuig, terwijl de 40- jarige Richard Gordon in het moeder schip „Yankee Clipper" om de maan bleef cirkelen. Bij hun „maanwandeling" die met een vertraging van een half uur be gon, installeerden Conrad en Bean op HOUSTON Richard Gordon, de man die alleen in het grote ruimteschip, de Yankee Clipper, om de maan draait, heeft doen weten dat hij wel alleen is, maar nu tenminste volop de ruimte heeft. De Clipper moet dienen als „reddingboot" in geval Conrad en Bean, die nu op de maan zitten, moeilijkheden zouden hebben door bijvoorbeeld met hun maanlan dingsschip in een verkeerde baan terecht te komen, na de start. Maar als het hun niet gelukt de maan te verlaten, kan Gordon daar niets aan doen. De mannen op de maan staken lichten in de Intreped aan en vroegen aan Gordon of deze ze kon zien. „Ja", kwam het ant woord, „ik zie ze duideljjk." „Nou, tot over 32 uur maar weer", sloot Conrad het gesprek af, en even later was Gordon uit het gezicht verdwenen en zweef de hij achter de maan langs, zon der contact met de aarde of met de mensen aan de „goede" kant van de maan. Kort nadat de Intrepid zich van de Yankee Clipper has losge maakt om koers naar de maan te zetten had Gordon gezegd: „Nou, het ziet er daar beneden leuk uit Pete". In zijn toon had iets gelegen van: „Ik wilde dat ik er bij kon zjjn". ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm. f 1." J korte afstand van de maanlander een wetenschappelijk station met een kleine kerncentrale als energiebron. Voor de televisiekijkers die op 380.000 km af stand hadden gedacht getuige te kun nen zijn van de verrichtingen van de twee ruimtevaarders, verliep het ex periment teleurstellend, doordat een televisiecamera, waarschijnlijk als ge volg van verbranding van een deel van de optiek door de felle zon, defect raakte. De aanvankelijk redelijk goede beel den van het uitstappen van Conrad en later van Bean werden steeds slech ter, totdat er tenslotte niets meer te zien was, toen Conrad en Bean voor de tweede maal een Amerikaanse vlag in de maangrond plantten. Te 12.44 uur had de commandant van de Apollo-12, Conrad, als derde mens na de astronauten Armstrong en Aldrin- van de Apollo -11 behoedzaam via de trap van de „Intrepid" de maanbo dem betreden, om 13.14 uur gevolgd door Bean, commandant van de maan lander. Conrad, die enige centimeters in het maanstof wegzakte, lachte na de eerste schreden ontspannen en riep: „Ik kan heel goed lopen". Schertsend merkte de slechts 1.66 meter metende Apollo-commandant op: „Voor Neil (Armstrong) was de eerste schrede wel iswaar een kleine stap, maar voor mij een zeer grote". Hij zinspeelde hier mee op de historische woorden, die Armstrong in juli j.l. bjj het betreden van de maanbodem sprak: „Dit is voor een mens een klein stap, maar een grote sprong voor de mensheid". De wetenschappelijke instrumenten werden ditmaal verder van.de maan lander opgesteld dan bij de vlucht van de Apollo-11. Men deed dit om scha de bij het vertrek van de maansloep vanmiddag te voorkomen. Bij het opzetten van de kleine atoomcentrale ondervonden de astronauten moeilijk heden, toen zij de staaf plutonium uit de speciaal beveiligde koffer wilde ha len. Bean, die tevoren de defecte tele visiecamera met een hamer had „be handeld", slaagde er onder luid gelach in met behulp van dit instrument de radio-actieve staaf los te krijgen. Door een schakelaar om te draaien stelde „Pete" Conrad daarna het wetenschap pelijke station in bedrijf. Om 15.22 meldde Houston, dat men daar de eerste gegevens van het sta^- tion had ontvangen. Tot het station behoren een seismo meter, een magnetometer, een iono- sfeer- en een atmosfeermeter en een zonnewind-spectrometer. Dit laatste in strument is bestemd voor het onder zoeken van de in de zonnewind aanwe zige atoomkernen en elektronen. Met de stroom di ede kleine kerncentrale, bestaande uit een isotopenbatterij, moeten de genoemde apparaten min stens een jaar kunnen werken. De uitgelatenheid van Conrad en Bean kwam tot uiting, toen zij zich vermaakten met het opgooien van de stukken schuimrubber waarin de we tenschappelijke instrumenten die zij op de maan hebben geplaatst, waren ver pakt. Als gevolg van het feit dat de zwaartekracht op de maan een zesde ADVERTENTIE PARIJS De Franse economie is herstellende. Hoewel de buitenlandse handelsbalans over oktober nog een tekort Iaat zien (dekkingspercentage 85) is dat kleiner dan dat over septem ber (78). Het was tevens het hoogste percentage sinds februari. Belangrijk hierbij is, dat dit resul taat werd verkregen zonder de invoer te beperken. Deze is met 3,4 pet. opge lopen. De uitvoer daarentegen steeg met bijna 10 pet. Een tweede teken van herstel is de terugkeer van het vertrouwen in de Franse franc. Op vrijwel alle wissel markten is de onderwaardering van de franc teruggevallen tot een minimaal percentage. van die op aarde bedraagt, konden de stukken schuimrubber gemakkelijk eni ge tientallen meters hoog worden ge gooid, waarna het geuime tijd duurde, voordat zij weer op de bodem neer kwamen. Plagend zei Conrad dat Bean wel een voddenman leek, die overal rommel achterliet. In Amerika is de belangstelling voor maanvluchten kennelijk verflauwd. Werd de eerste landing op de maan met angstige spanning gevolgd, dit maal prefereerden heel wat New Yor kers hun nachtrust boven de avonturen van Conrad en Bean. Een student gaf ongetwijfeld de mening weer van vele Amerikanen met de opmerking: „Het wordt langzamerhand routine. Je weet immers allang van tevoren wat ze gaan doen, en niemand verwacht dat er iets mis gaat". Sommige televisie kijkers beklagen zich er zelfs over dat hun favoriete programma's door de Apollo-uitzendingen de mist ingaan. De tweede landing op de maan is door de Parijzenaars met een zekere onverschilligheid ontvangen. In diver se openbare gebouwen waren in to taal 40 kleuren-tv-toestellen opgesteld, zoals bijv. in het „Palais de la De- couverte", waar een Apollo-week wordt gehouden. Er stonden echter niet veel mensen bij te kijken. Ev§n ontstond er spannig toen beeld en geluid uitvielen, maar dat was, naar later bleek, het gevolg van een stroomstoring Een tweede interruptie, ditmaal door het slecht functioneren van de maan- camera, vergde teveel van het ge duld van de meeste kijkers. Ook in Stockholm was de belangstelling ma tig. NEW YORK Met 84 stemmen voor, nul tegen en 30 onthoudingen werd woensdag in de algemene vergadering der VN een resolutie aangenomen, waar bij een einde kwam aan het debat over West-Irian en waarbij het rapport van secretaris-generaal Thants speciale af gevaardigde Ortiz Sanz voor kennisge ving werd aangenomen. Zo werd op verrassende wijze het de bat besloten, waarin Afrikaanse landen hadden geprobeerd de Papoea's in 1975 een nieuwe kans te geven. De poging van Ghana en enkele andere Afrikaan se landen mislukte, omdat de Aziati sche landen zich als een blok achter In donesië hadden geschaard en de alge mene vergadering in het algemeen een einde aan de zaak wilde maken. De ammendementen, door Ghana ingediend, werden verworpen met 15 stemmen voor, 60 tegen en 39 onthoudingen. Voor de resolutie stemden de meeste Westerse, Aziatische en Warschau-Pact- landen. 24 Afrikaanse landen, Israël, Barbados, Trinidad en Tobago, Guya na, Venezuela en Brazilië onthielden zich van stemming. Minister Luns verklaarde na afloop ADVERTENTIE LONDEN De Engelse premier, Harold Wilson, zal op 27 en 28 februari een bezoek brengen aan president Nixon. De belangrijkste onderwerpen van gesprek tussen de twee staatslieden zullen zijn de NAVO, de toestand in Azië en de verhoudingen tussen Oost en West. V Kffei m De rijkspolitie te Alblasserdam heeft woensdagmiddag het stoffelijk overschot van een pasgeboren jonge tje geborgen uit de rivier de Noord. Het is gisteren in Milaan tot fikse ongeregeldheden gekomen tijdens een treffen tussen politie en demonstran ten tegen de stijging van de kosten voor het levensonderhoud. Op sommi ge punten, zoals hier kwam het tot een waar gevecht. ROME De algemene staking in Italië van 24 uur is in Milaan ge paard gegaan met onlusten op grote schaal. Links-georiënteerde studenten en arbeiders raakten daar in gevecht met de politie. Eén politieman werd gedood. Het was voor het eerst sinds vele jaren dat er in Italië bij straatgevech ten een politie-agent om het leven kwam. Hij stierf in het ziekenhuis aan zware verwondingen, opgedaan in felle gevechten van man tegen man. Ooggetuigen menen gezien te hebben dat hij letterlijk was platgedrukt in zijn jeep toen demonstranten de wa gen oppakten en omgekeerd op de straat lieten neervallen. Voorts zijn er onder de politie 56 gewonden gevallen. Het aantal gewonden onder de de monstranten en het aantal gearres teerden was gisteravond nog niet be kend. De meeste stakers namen niet deel aan gewelddadige acties. Zij maakten van de stakingsdag een vrije dag en gingen met vrouw en kinderen naar buiten. Zo kwam het dat in Milaan de straatgevechten door tienduizenden werden gevolgd die van het mooie weer profiteerden om de dag door te brengen op een 'bankje in het park. In Rome hebben vijftienduizend ar beiders een protestmars door de stad gehouden. Op het plein voor de St. Pie- ter werden zij toegesproken door vak bondsleiders. Het totale aantal stakers moet liggen tussen de vijftien en de twintig miljoen. Het openbare leven lag in dé meeste steden stil. In de ziekenhuizen werden alleen spoedge vallen behandeld. De brandweer werk te in vele plaatsen niet. Hier en daar was er ook geen stroom, zodat de verkeerslichten geen dienst deden en er grote verkeersopstoppingen ontston den. Kranten verschenen niet en de radio gaf tot vervelens toe muziek. Ook vele cafés en restaurants waren gesloten, evenals de meeste winkels. De televisie beperkte zich tot een summiere sa menvatting over de vlucht naar de maan. die bovendien nog oud nieuws bevatte. De fabrieken lagen over het algemeen stil. Afgezien van de rellen in Milaan is het vrij rustig gebleven. Overal stond de politie gereed om onlusten in de kiem te smoren. Deze tekening laat duidelijk zien met welk een nauwkeurigheid de huidige maanlanding is uitgevoerd: de bedoeling was, dat de Apollo-12 1M dicht bij de Surveyor III zou neerko men: wel, de afstand tussen beide maan-installaties bedraagt net 180 me ter. LONDEN Het Britse leger heeft, onder druk van de vele die renvrienden, bakzeil gehaald en be kendgemaakt dat de koninklijke paarden die hun tijd hebben uitge diend, niet naar het slachthuis zul len gaan. Gisteren werd bekend dat men dit wel wilde doen met de paarden van de vermaarde Household Cavalry en de Royal Horse Artillery. Er werd meteen luid en hevig in het hele land geprotesteerd. In de afgelopen drie jaar waren 69 van de 113 „gepensioneerde" paarden ge slacht en als vlees verkocht. Het leger heeft doen weten, dat men een eventueel aanbod van de koninklijke vereniging tot bescher ming der dieren, om voor een „goe de oude dag" van de paarden te zorgen, zeker goedgunstig zal over wegen. In afwachting daarvan is het slachten nu stopgezet. DOUGLAS (eiland Man) Een 15 jaar oude jongen, en zijn 14-jarige vriendinnetje die wegliepen, de tas van een vrouw stalen en vervolgens zelfmoord probeerden te plegen, zijn aanleiding voor een massa-protest te gen de rechtbank op het vakantie eiland Man, voor de Britse kust. Het protest begon nadat de jongen, wiens naam geheim wordt gehouden, tot drie slagen met een roede werd veroordeeld. De roede bestaat uit een aantal aan elkaar vastgebonden twijgen: na ermee te zijn geslagen is het slachtoffer met striemen bedekt. Boze bewoners van het eiland lieten pe s rondgaan, waarin geëist werd dat de wet ,die toestaat dat de recht bank kinderen kan laten geselen, wordt herzien. Lijfstraffen voor kinderen zijn in bijna alle Europese landen illegaal. Ze be staan echter nog wel in Engeland, waar leraren hun leerlingen mogen slaan. Volgens bevestigde rapporten gebeurt het geselen vaak door school kinderen zelf. De secretaris van de „vereniging tot kinderbescherming" op het eiland verklaarde zich een voorstander van geseling als „een straf voor mensen die oud genoeg zijn om goed en kwaad e kunnen onderscheiden". ADVERTENTl K PRAAG Vandaag is bekendgemaakt, dat de hoofdredacteur van het popu lairste kinderblad in Tsjecho-Slowakye ontslagen is. Hij zou een gedicht hebben gepubliceerd, waardoor anti>-Sovjet-ideeën onder de jongste lezers in het land waren verspreid. Zdenek Adla, hoofdredacteur van Materidoeska (moeders ziel) werd „uit zijn functie ontheven wegens grove schending van zijn plicht en omdat hij de politieke betekenis van het gedicht niet heeft begrepen." Het gedicht werd in het laatste nummer van het weekblad, dat door kinderen van vijf tot acht jaar wordt gelezen, onder de titel „rovers" gepubliceerd. De schrijver, Jiri Pistora, verhaalt erin over middeleeuwse rovers, die op niet nader aangegeven steppen vreedzame mensen terroriseerden. In een van de belangrijkste passages, die in cafés in Praag werden geciteerd, nadat het nummer plotseling niet meer verkrijgbaar was bij de kiosken, stond „laat ze blijven waar ze zijn en laat ze niet hier binnensluipen." Hoewel de redacteuren van Materidoeska beweren dat het gedicht geen politie ke betekenis heeft, zei Rude Pravo dat „de mensen in dit land, onder de Habs- burgers en de nazi's, tussen de regels door hebben leren lezen." Hoofdredacteur Tvorba wenste echter geen schuld te bekennen. dat tijdens dit lange debat duidelijk was geworden, dat er in veel kringen in de Verenigde Naties meer inhoud wordt gegeven aan het begrip „zelfbeschik king" dan men had gedacht. De minis ter toonde zich vrij tevreden over de af loop. De Indonesiërs hebben echter de he le dag hard gewerkt om de zaak af te sluiten. Zij waren teleurgesteld over de oppositie en iedere nieuwe dag gewijd aan de volksraadpleging in West-Irian zou hen opnieuw in verlegenheid hebben gebracht. Talrijke leden wezen erop dat het niet ging om de zelfbeschikking van de Papoea's maar om de afsluiting van een moeilijke strijd voor onafhankelijk heid. Minister Luns moest in zijn stem verklaring toegeven, dat het in 1962 ge sloten verdrag is nagekomen. Neder land, zo zei de minister, heeft aanvan kelijk een ander plan ingediend, waar bij West-Irian onder de voogdij van de Verenigde Naties zou blijven en Neder land de Papoea's financieel in staat zou stellen om zich voor te bereiden op zelf bestuur, maar dat plan was verworpen en Nederland had met meer hartzeer dan zijn vriend Indonesië toen uitein delijk de overeenkomst gesloten. Minister Luns had begrip voor de po sitie van enkele Afrikaanse landen, maar hij kon de Ghanese voorstellen nu niet aanvaarden, ondanks het feit dat hij met veel sympathie naar hun interventies had geluisterd. De Indonesische delegatie vond de af loop maar matig. Men had uiteindelijk minder moeilijkheden verwacht in de Verenigde Naties. Nicolaas Jouwe beloofde na het slot van de assemblee, dat hij zijn strijd zou voortzetten. In elk geval, zo zei hij, heeft men tijdens dit debat kunnen zien dat de meerderheid van het Westiria- nese volk zich niet heeft kunnen uit spreken over de onafhankelijkheid die het toekomt. STOCKHOLM Een boek dat van daag in Stockholm is gepubliceerd, geeft een deprimerend beeld van de be wapeningswedloop, die zich in steeds sneller tempo voltrekt. Het boek werd samengesteld door het internationale instituut voor vredeson derzoek in Stockholm. Dit is een in ternationale organisatie die uit Zweed se parlementaire fondsen wordt gefi nancierd. Uit het boek blijkt dat het aantal kernproeven sinds het gedeeltelijke verbod op kernproeven in 1963, jaar lijks toeneemt. Andere verontrustende feiten zijn: In de hele wereld wordt onge veer 30 procent meer uitgegeven voor militaire doeleinden dan in 1965. Voor de Verenigde Staten en Rusland is de stijging ongeveer '40 procent. De militaire uitgaven blijken elke vijftien jaar te verdubbelen. Lange-afstandsluchtdoelraketten die in 1957 niet in het bezit waren van ontwikkelingslanden, komen nu voor in 19 „landen van de derde wereld", waaronder China, India en Thailand. Terwijl geen een ontwikkelings land in 1955 supersonische vliegtuigen had, hebben 32 ze nu wel. Europa en Latijns-Amerika zijn de enige gebieden waar de militaire uit gaven matig gestegen zijn. ADVERTENTIE Dat kan als je zo vroeg mogelijk begint te sparen met de Zilvervloot. Wanneer je er mee kunt beginnen? Op iedere werkdag tussen je 15e en 21e verjaardag; oud-militairen zelfs tot en met 23 jaar. Je spaart 6 tot 9 jaar een bedrag van ten minste f 30,- en ten hoogste f 300,- per jaar. Na afloop van de spaarter- mijn (bij huwelijk al na ten minste 3 jaar sparen) ont vang je over de totale inleg plus rente een belasting vrije premie van 10%. Wie bijv. 9 jaar f 25,- per maand inlegt, krijgt maar liefst 'n dikke f 3.500,- terug (f 2.700,- inleg, zo'n f 500,- aan rente plus een premie van ruim f 300,—). Daar kun je heel wat mee doen! Vraag een brochure aan het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting be zitsvorming, Postbus 51, Den Haag. TVTegen „aar geleden werd Kongo een onfahankelijke natie. De wereld is nog niet vergeten wat i toen ging gebeuren muiterij in he. leger, afscheiding van provincies, enorme inflatie en een bijna noodlot tige opstand. s Te midden van deze chaos greep de man in, die op de sterkste machtcon centratie het leger kon rekenen en nam de teugels van het bewind in handen. Dit was maandag 24 novem ber 1965 vier jaar geleden. De man was lt-gen. Joseph Desiré Mo- boetoe. De vorige maand vierde hij zijn 39ste verjaardag. Misschien om te laten zien hoe goed hij de teugels vast heeft, verleende hij amnestie aan de enige groep die er in geslaagd was de be trekkelijke rust van twee jaar te door breken. Ongeveer 30 studenten wer den tot gevangenisstraffen sommi ge 20 jaar veroordeeld wegens op ruiing tot een bloedige demonstratie in juni van dit jaar waarbij op zijn minst zes studenten door de troepen werden doodgeschoten. T~|e studentenwanordelijkheden leken de punt van een ijsberg te zijn, met als oorzaak geld, of juist het gebrek aan geld. Ten dele was die situatie veroorzaakt door Moeboetoe's eigen succes met het orde op zaken stellen in de economie en het afremmen van de inflatie. Hij had een door 't Inter nationale Monetaire Fonds gevoerde stabilisatie-campagne van anderhalf jaar met ere doorstaan. Krediet en geld waren krap geworden. De demonstratie van juni overtuigde Moboetoe er van dat de zaken harder moesten worden aangepakt. Op 1 augustus schudde hij het land door een: meer dan 20 ministers en onder ministers kregen andere functies, mi litaire bevelhebbers en provinciale gouverneurs wisselden van post. Waarnemers noemden dit typisch voor Moboetoe. ehalve militair en bestuurlijk heeft Moboetoe ook bewezen de kneepje* van financiën en economie te kennen. Vier jaar geleden zouden financiers de stuipen hebben gekregen als be- JOSEPH MOBOETOE met harde hand legging en Kongo In een adem wer den genoemd. Thans is dat anders. Niemand zou kunnen beweren dat be leggers in de rij staan, maar ze ko men, Falconbridge, Silver Dollar, Gulf, Statesman Mining, Shell en Mo bil. Ere wie ere toekomt, het was Moboe toe die het klimaat schiep om buiten lands geld aan te trekken, wat politie ke en economische stabiliteit met zich bracht en aantrekkelijke vooruit- heeft Kongo beleggingsbepalin- beleggers het recht werd toegekend hun winsten te repratriëren en gene reuze belastingconcessies in de eerste beleggingsjaar worden toegekend. De volledige resultaten hiervan moeten nog worden afgewacht ten dele door de onzekerheden in dit land de onzekerheden welke de bureau cratie in dit land met zich brengt. Een van de handicaps voor Kongo lijkt het feit, dat de geboorte van de stabiliteit samenvalt met de grote be leggingsvooruitzichten die zich voor doen in Canada, Australiië en Zuid- Afrika. Mede door een tekort aan be leggingskapitaal in de hele wereld zou de vooruitgang van Kongo min der kunnen worden dan verwacht wordt. Een ander nadeel is het gebrek aan goed transportmogelijkheden. Feite lijk heeft" Kongo weinig meer dan een enorm complex van waterwgen die het westen met het oosten en het centrum verbinden. Toch wordt ver wacht, dat de Wereldbank, het Amerikaanse Bureau voor Internatio nale Ontwikkeling, de EEG en ande ren, binenkort te hulp zullen schieten. Er wordt gezinspeeld, hoewel er nog niets officieel bekend is, op een we- genas van Kinsjasa naar Boekavoe, met verbindingen naar andere belan- rjjke centra. fkp het thuisfront schijnen er politiek weinig problemen te zijn. Er is slechts een partij, de Mouvement Po pulair de la Révolution (MPR), die twee jaar geleden door Moboetoe werd gesticht. Iedereen van belang, of die van belang wil zijn, moet lid zijn van de MPR, 't partijembleem dragen en de partijkaart bij zich heb ben. Ook de stamhoofden van 't land, die misschien in 'n afgelegen dorp, 1500 km van de centrale regering ver wijderd, hun zetel hebben. Volgens de grondwet, die Moboetoe ook veran derde, zijn twee partijen toegestaan, maar waarnemers in Kongo menen dat er maar een zal zijn in de ver kiezingen die hy voor 't volgend jaar heeft toegezegd. Persoonlijke rivalen zijn er nauwelijks Er is niemand in het huidige regime met de aanhang of het gezag van Mo boetoe. Dit laatste is erg belangrijl in een land waar generatie na gene ratie de maatschappelijke organisa tie op de stam en het stamhoofd geb; seerd was. Ingaande 1 januari is mr. F.~ C Kist, waarnemend advocaat-generaa. bij de Hoge Raad der Nederlanden, be noemd tot advocaat-generaal. Mr. Kist komt in de plaats van mr. P. s' Jacob, die met pensioen gaat.

De Vallei | 1969 | | pagina 9