Jongelui met knuppels en schilden moeten straatverlichting gaan beschermen Tegen twee hoofdverdachten vijf en vier jaar geëist Winst na negen maanden bijna 33 pet omhoog Waf is er te doen?... Minder bouw vergunningen afgegeven Mislukte roofoverval in Uddel berecht AKZO zeer sterk van start Uitslagen én standen van district Veenendaal 'Als er een dode zou vallen wordt experiment gestaakt Sint gedupeerd door dieven Biljarten DE QUAY NIXON RAAD AKKOORD DODEN OPVOLGER „WIST IK VEEL?" SPELLETJE TONEEL SLIMME VROLW ZAÏfcRDAfc 22 NOVfeMBfeR 1969 „BOEKEL HEEFT KNOKPLOEG NODIG" VINDT BURGEMEESTER BOEKEL Tussen Helmond en Den Bosch, enkele kilonieters beneden Veghel, ligt Boekeizo te zien een welvarende plattelandsgemeente met bijna zevenduizend inwoners. De burgemeester van Boekei, dr. J. J. Ottow, is bezig een zeer oorspronkelijk plan uit te werken hij wil 20 jeugdige en potige dorpelingen gaan uitrusten met knuppels en schilden. Deze brigade van lichtgewapenden moet dan in Boekei op de bres gaan staan voor de openbare orde. Dat is natuurlijk wel de taak van de politie, maar burgemeester Ottow meent dat de politie de openbare orde niet meer naar behoren kan verdedi gen: „In Boekei zijn vier man rijkspolitie. Eén is doorlopend gedetacheerd naar Amsterdam of naar een andere ge meente waar het onrustig is: één rijdt er rond in een auto en dat is niet de manier om de openbare orde te bewa ken, de derde is begraven onder ad ministratieve rompslomp en de vierde kan ook geen 24 uur per etmaal dienst doen". De openbare orde, in Boekei zo zwak beschermd, wordt dan ook her haaldelijk ingedeukt: „Er worden straatlampen stukgegooid, bloembakken vernield en jonge boompjes omgetrok ken". Aldus de burgemeester. Dr. Ottow werd op 2 november 1904 in Indonesië geboren als zoon van een onderwijzer. Hij studeerde indologie in Utrecht en werd bestuursambtenaar op Java, Nieuw Guinea en als laatste naoorlogse standplaats Celebes. Terug in het vaderland, ontmoette dr. Ottow de in Noord-Brabant en in de KVP toen zeer invloedrijke prof. Jan de Quay, die in zijn regionale tijd voor dat hij minister-president werd vele toegewijde KVP-ers in Noord-Brabant op een burgemeesterszetel heeft gezet. Dr. Ottow werd door prof. De Quay ge wogen en zwaar genoeg bevonden: in april 1954 werd hij burgemeester van Boekei. De burgemeester heeft nog steeds klassieke KVP-opvattingen: „Als de Boekelse vrouwen goed hun best doen, halen we volgend jaar in Boekei de zevenduizendste inwoner. Ik heb daar toe al meer dan eens aangespoord." De bescherming van de openbare or de in Boekei ziet de burgemeester op schaalvergroting: „President Nixon heeft een beroep gedaan op de zwij gende meerderheid. Dat doe ik nu ook. Die studenten en die scholieren denken dat ze de wijsheid in pacht hebben. Ze doen maar aan: herrie schoppen, en vernielingen aanrichten. Vandaag of morgen wordt heel Nederland dus ook Boekei één groot Amsterdam." Is er een stijgende misdadigheid in Boekei? „De grove dronkenschap en het mes sen trekken van voor de oorlog komen hier niet meer voor. Maar het zijn de jonge mensen -een kleine groep die doorlopend de boel op stelten zetten. Ze laten op het dorpsplein de brommers loeien en ze smijten stiekem straat lampen kapot." Die straatlampen zitten de burge meester hoog: „In één jaar soms wel voor duizend gulden. Neen, dat beïn vloedt de gemeentebegroting wel niet, maar ook de overheid kan een gulden maar één keer uitgeven..." Niet alleen de straatlampen moeten door de Boekelse vrijwillige ordedienst de burgemeester spreekt al van „knokploeg" beschermd worden: „Met kermis en carnaval zie je de po litie tegenwoordig helemaal niet. En als die eens een bekeuring geeft, dan wordt die door de officier van justitie toch geseponeerd. Voor de oorlog was hier een veldwachter die lezen noch schrijven kon. Hij schreef de bekeurin gen „op de rug", dat wil zeggen: hij gaf de overtreders een pak slaag". U wilt dus een soort eigen rechtsple ging in Boekei? „De leden van de hulppolitie moeten natuurlijk bepaalde bevoegdheden krijgen. Ja, ze zullen hun stokken ook wei gebruiken, als daar aanleiding voor is". Moeten die jongens, bewapend met stok en schild, dan met officiële goed keuring hun leeftijdgenoten gaan tuch tigen? „Ze moeten natuurlijk onder contro le staan. Ik stel me voor, dat de lei ding van de ploeg bij de burgemeester komt. En natuurlijk moeten ze goed geselecteerd en afgericht worden". DEN HAAG In de eerste drie kwar talen van dit jaar zi jn ruim 31000 ver gunningen voor woningwetwoningen af gegeven. Dat is ruim 22 procent minder dan in de eerste drie kwartalen van 1908. Het aantal vergunningen voor gesub sidieerde woningen is met drie procent gestegen en voor vrije sectorhuizen met negentien procent. Deze cijfers zijn berekend door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het aantal bouwvakarbeiders is ge middeld in de eerste negen maanden van dit jaar met zeven procent geste gen, maar het aantal produktieve uren per man is vier procent gezakt. Het aan tal woningen waarvoor vergunning is verstrekt, is vergeleken met 1968 met vijf procent gedaald. De echte politieman wordt zeer streng geselecteerd en zeer intensief ge»- traind, vooral psychisch en zelfz dan heeft hij het vaak moeilijk. Denkt u dit peil bij uw ploeg te kunnen bena deren? Het gaat mij om aen ploeg flinke jongens die zich voor het behoud van de openbare orde wil inzetten. Ik denk wel dat ik die bij de zwijgende meerderheid zal kunnen vinden". Volgens de burgemeester staat de dertien-man-sterke raad van Boe kei helemaal achter hem en zijn plan. Men heeft de burgemeester op de raadsvergadering va* 28 oktober om dit initiatief zelfs geloofd en geprezen. De raad van Boekei ontspruit geheel uit de KVP, die in de gemeente zelfs twee afdelingen heeft. De burgemeestea- geeft toe dat de gemiddelde leeftijd van de raadsleden niet aan de lage kant is: „Er staan wel jongeren op de kandidatenlijst, maar natuurlijk niet op verkiesbare plaatsen". Hebt u over de vernielingen al eens contact opgenomen met de jeugdgroe pen in Boekei? „Neen, dat zou toch wenig urthalen, want men zou toch zeggen, dat de schuld elders lag", Die hulppolitie zou weieens zeer uit dagend kunnen gaan werken op de jeugd in Boekei. Wat gebeurt er met die knuppels als het tot een massaal treffen zou komen? „U bent bang dat er brokken zullen komen? Ja, als er een dode zou vallen, zou het experiment natuurlijk worden gestaakt. Dan is het mislukt. Maar ik denk dat zo'n ploeg wel het nodige res pect zou kunnen afdwingen." Dr. Ottow is een vriendelij, zeer hof felijk man. Hij geeft toe dat zijn plan nog niet helemaal rond is. Hij zal trou wens zelf de knokploeg niet meer kun nen leiden, want volgende maand gaat hij met pensioen. En hoe geestdriftig de raad van Boe kei ook mag zijn over het plan, de op volger van dr. Ottow zal moeten be slissen of hij 't wil uitvoeren, want uit eindelijk kan de burgemeester in or de-zaken niet door de raad worden ge dwongen. Burgemeester Ottow rekent op de zwijgende meerderheid" De gemeente raad, geheel be staande uit ouderen, heeft hem voor zijn initiatief gepre zen. ZUTPHEN Trillend van nervositeit stond gistermorgen „Ouwe Nol van de Veluwe", Jan van den H. (28) uit Uddel, voor zijn rechters. Ofschoon de offi cier van justitie bij de Zutphense rechtbank mr. G. J. M. Temmink hem af schilderde als de „autor intellectualis" van de roofoverval op mevrouw Griet je Holdijk en haar zoon Gerrit in de boerderij aan de Oudendijk in Uddel in de nacht van maandag 18 op dinsdag 19 augustus duidde niets erop dat de jongeman gerekend moet worden tot de categorie „zware jongens" die voor goed naar de zelfkant van de maatschappij zijn afgezakt. De eis van de offi cier, vijftien maanden met aftrek, loog er zeker niet om. En evenmin het hu mane pleidooi van Jan van den H's verdediger, mr. dr. A. E. K. Schaeffer von Wienwald, die de toestand waarin Van den H. willens en wetens was beland schetste als een „schoolvoorbeeld" van het gezegde „Wie met pek omgaat wordt ermee besmet". De raadsman zei geschrokken te zijn van de karakteristiek die mr. J. G. M. van Hoorn, die de verdediging voerde van de tweede hoofdverdachte in „het geval-Uddel", de 31-jarige autohande laar J. C. de H. van zijn cliënt gaf. Naar het oordeel van mr. Schaeffer von Wienwald is Jan van den H. ge woon een domme jongen die in geen enkel opzicht kan worden vergeleken met Hans van Z.'s makker in het kwaad Utrechtse „Ouwe" Nol. Zei mr. Schaeffer von Wienwald: „De rap porten tonen onomstotelijk aan dat Jan van den H. een blanco strafregister heeft. Iedereen wil de verdachte hel pen. Ook de mensen uit Uddel zijn be reid hem en zijn gezin de hand toe te steken. Het is simpelweg een weinig goocheme streek die hij heeft uitge haald. Maar een geboren misdadiger •is hij zeker niet!" Alvorens de verdediger zijn pleidooi hield, had de officier verondersteld dat Jan van den H. op zwart zaad zittend, zijn medewerking aan de laffe overval had gegeven. Mr. Temmink achtte zijn medeplichtigheid ten volle bewezen. Rechtbankpresident mr. R. W. Rein- dersma was de zitting begonnen met de opmerking: „U bent de kwade ge nius achter de overval geweest". Jan van den H. repliceerde verontwaardigd en met geheven vinger: „Wist ik veel dat Georg en Johannes aware misdadi gers waren?". Aan het slot van de behandeling van zijn zaak kon Jan van den H. zich niet meer beheersen. Terwijl eenparket wacht hem wegleidde streek hij driftig documenten van de deurwaarder van tafel en moest, op het moment dat bij de zaal verliet, krachtdadig tot de orde worden geroepen. De tweede verdachte van medeplich tigheid aan de overval op moeder en zoon Holdijk was Aart van A. uit El- speet, een 37-jarige besnorde man, die de indruk wekte nog steeds geloof te hechten aan de verhalen over de melk bus die gevuld was met twee ton, over de erfenis van tachtig mille en de der tigduizend gulden die door muizen zou den zijn aangevreten en die door de Nederlandse Bank zou zijn vergoed. Tegen hem eiste mr. Temmink een jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek van het voor-arrest. De rol die Van A. in het „spel" heeft gespeeld is, hoewel weinig spectaculair, desal niettemin voornaam. Het was zijn taak om slagbomen over bospaadjes te ope nen, in auto's rond te rijden om de om geving te verkennen en om allerlei in formaties te verstrekken. De officier meende: „Ook hij heeft geleefd in een roes van „ouwe jongens" onder elkaar. Van A. was eveneens van oordeel door bij Holdijk binnen te dringen in één klap geldelijk uit de brand te zijn". Mr. dr. A. E. K. Schaeffer von Wien wald verdedigde ook Aart van A„ tot nu toe met een blanco strafregister. Bepleitte de raadsman: „Geef ook hem een gecombineerde straf. Iedereen staat te popelen om hem te helpen". De eisen tegen de twee hoofdver dachten waren aanzienlijk hoger. „Ik heb de eer tegen verdachte vijf jaar on voorwaardelijke vrijheidsstraf te re- quireren", sprak de officier van justitie mr. G. J. M. Temmink aan het' einde van zijn requisitoir in de zaak tegen de oud-légionnair Georg Adolph B. (38), een Rotterdamse monteur die al van zijn tiende jaar af ter beschikking van de regering is gesteld en beter dan wie ook weet hoe een gevangenis er van binnen uitziet. Alvorens de zitting be gon, Georg Adolph was de eerste van het kwartet, speelde hij een spelletje toneel door te weigeren in de micro foon te spreken omdat, zei hij, hij zich er niet prettig bij voelde. De hoofdver dachte was het die in de bewuste nacht al dan niet met een getrokken legerpistool de boerderij was binnenge- dringen met in zijn kielzog Johannes Cornelis de H. (31) op zoek naar het vermeend aanwezige geld. President Reindersma stelde tussen twee haakjes vast dat het vuurwapen afkomstig was van diefstal uit een kazerne, in het midden latend wie zich aan dit mis drijf had schuldig gemaakt. In geuren en kleuren passeerden nog eens alle gebeurtenissen de revue zoals die zich na middernacht aan de Oudendijk had den afgespeeld. Niet alleen werd inge gaan op het „voorspel" (de reisjes naar Rotterdam om de strijdplannen te bespreken) maar bovendien ver diepte men zich in de vraag wat na de overval zou zijn geschied. De afspraak was immers elkaar op de automarkt in Utrecht te ontmoeten om, als succes zou worden geboekt, de buit te verde len? Mr. Lobstein interrumpeerde en zei: „Verdachte is pas getrouwd en er ls een tendens die bij hem duidt op een vergroot verantwoordelijkheidsgevoel. Ik stel daarom voor hem op grond van een aanvullend psychiatrisch on derzoek opnieuw ter beschikking van de regering te stellen. In afwachting daarvan zou zijn zaak naar de rech- ter-commissaris kunnen worden terug verwezen". „Ik heb veel waardering voor de slimheid van Grietje Holdijk", ver klaarde mr. Temmink in zijn requiso- toir, die voorts een greep deed uit het leven van George B. die op tienjarige leeftijd al t.b.r. werd gesteld. Hij maakte zwerftochten door Europa, was in Oost- Berlijn, in Frankrijk en in het Vreem delingenlegioen. De verdachte is een man, aldus de officier, wiens oordeel sneller is dan zijn gedachten. Hij is on geremd en een lefschopper. T.b.r. is niks voor hem. Zijn vrouw is evenmin in staat hem op de rechte weg te hou den en zijn verantwoordelijkheidsgevoel voel te versterken. Die vrouw kan hem niet binden om hem een ordente lijk leven te laten leiden. In feite zou hij een echtgenote als Grietje Holdijk moeten hebben! De H.'s specialiteit is het kraken van brandkasten. Voor deze delicten was hij al verschillende keren veroor deeld. Ofschoon hij, aldus mr. Van Hoorn, een man is die een gloeiende hekel heeft aan geweld belette hem dat niet bokslessen Ie nemen. Volgens De H.'s verdediger heeft deze verdachte ook sinds kort contact met een vrouw. „Dat is de kurk waarop hij drijft", meende mr. Van Hoorn. Tegen deze vrij kleurloze figuur eiste mr. Tem mink tenslotte een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van vier jaar met af trek van voor-arrest. In alle zaken zal op donderdag 5 de cember, 's morgens om half tien von nis worden gewezen. DEN HAAG Bij een fabriek aan het Buitenom in 's-Gravenhage heb ben onbekenden een ruil ingeslagen Ze gingen er kort daarna vandoor met f 25,- uit het kantoor. Uit de aangren zende magazijnen iieten ze vierdui zend letters verdwijnen, allemaal van chocolade, f 4500,bedraagt de schade. ANRHEM De nieuwe combinatie AKZO, ontstaan uit de fusie tussen de Alge mene Kunstzijde Unie en Koninklijke Zout-Organon, is bijzonder goed van start gegaan. VEENENDAAL Uitslagen en stan den van de biljartcompetitie in het dis trict Veenendaal. C 1-klasse: Driehoek 1—Zeldenrust 1 2-5; Excel sior 1Hertog 1 4-3: BW 1Morgen ster 1 3-4; Gelre 1—Driehoek 2 4-3. C 2-klasse: Prins 1Zeldenrust 2 2-7; Gelre 2— Vink 1 7-2; BW 2—Zwaan 1 2-7; de Krim 1—DOG 1 8-6. C 3-kIasse: Excelsior 2DOG 2 2-7; Wilton 1 Spanjaard 1 7-2; Gelre 3Excelsior 3 6-3. C 4-klasse, Poule 1: Gelre 4—Zwaan 2 3-6; BW 3—Drie sprong 6 5-4; DOG 3Zeldenrust 7-2; Driehoek 3—CBV 1 7-2. C 4-klasse, Poule 2: Driehoek 5Excelsior 4 4-5; CBV 2 Morgenster 2 7-2; Wilton 2Prins 2 7-2. De standen zijn geworden: C 1-klasse: daardoor als volgt gesp. voor tegen Driehoek 1 5 21 14 Morgenster 1 5 21 14 Excelsior 1 5 20 15 BW 1 5 19 16 Gelre 1 5 17 18 Zeldenrust 1 5 16 19 Driehoek 2 5 14 21 Hertog 1 5 12 23 C 2-klasse: Gelre 2 5 30 15 DOG 1 5 29 16 Zwaan 1 S 25 20 Vink 1 4 21 15 Prins 1 5 21 24 Krim 1 5 19 26 Zeldenrust 2 4 19 23 BW 2 5 13 32 C 3-klasse: Excelsior 3 4 28 8 DOG 2 5 23 22 Gelre 3 4 22 14 Wilton 1 5 21 24 Excelsior 2 5 21 24 Spanjaard 1 5 13 32 Centrum 1 4 11 25 C 4-klasse, Poule 1: Driehoek 3 4 28 8 De gecombineerde cijfers over de eerste negen maanden geven een om zetstijging van 19.5 procent te zien en een winststijging van 32.9 procent, ver geleken met de overeenkomstige pe riod© in 1968. De winst per aandeel nam bij een vergroot aandelenkapitaal met 18,2 pro cent toe. Bij de berekening van het aandeel van derden in de winst over de eerste negen maanden is het belang van Glanzstoff opgenomen op basis van de vergrote deelneming per eind septem ber. Wegens het tijdstip van verwer ving is met de nieuwe deelnemingen International Salt, Lilla Edets Papperi bruks, Zweden en de vergroting var het belang in Konam nog geen reke ning gehouden. Ook de gevolgen van ds revaluatie van de Duitse mark zij.i buiten beschouwing gebleven. De cijfers zijn samengesteld do#r combinatie overeenkomstig het sjis- teem toegepast in het fusiebericht van de geconsolideerde resultaten \an AKU en KZO over het derde kwartaal en de eerste negen maanden. Uit de opstelling blijkt dat ook het derde kwartaal gunstig is geweest In deze periode nam de omzet vergel«ken met vorig jaar toe van f 1,32 miljard tot f 1,51 miljard. Na aftrek van k»sten bedroeg het bedrijfsresultaat f 197,2 (v.j. f 170) miljoen. Na verrekening van o.m. i 95,2 (f 85,9) miljoen belastingen ble*f een groepswinst orer van f 82,7 74,9) miljoen. De nettowinst kwam uit op f 69,1 (f 61) miljoen. De nettowinst per aandeel vin f 20 AKZO over het derde kwartaa beliep f 2,73 tegen f 2,71 vorig jaar. Eet laat ste bedrag is herrekend wegen? de ver wisseling van aandelen KZO ii aande len AKZO en wegens de uitkering over 1968 bij KZO van 10 procent dividend in aandelen. Over de eerste negen mamden be haalde het concern een cmzet van drijfsresultaat van f 622,1 (f493,3) mil joen, een groepswist vai f 277,7 (f 218,1) miljoen en een netowinst van f 237,7 (f 178,9) miljoen. Zwaan 2 5 28 17 DOG 3 4 26 10 CBV 1 5 24 21 BW 3 1 19 26 Zeldenrust 3 f 16 29 Driehoek 6 i 13 23 Gelre 4 1 8 28 C 4-klasse, Poule 2: Excelsior 4 5 39 6 CBV 2 5 28 17 Morgenster 2 5 24 21 Driehoek 5 5 20 25 Wilton 2 5 19 26 Driehoek 4 4 18 18 Centrum 2 4 12 24 Prins 2 5 11 34 VEENENDAAL Bioscoop Luxor-theater: za. 7 u. en zo. 3 u. „High noon", za. 9 u. en zo. en ma. 7.30 u. „Ontucht op de Reeperbahn". Donderdag 27 nov. Verenigingsgeb. Eikenlaan: jubileum uitvoering van „Caecilia". RENSWOUDE Ma. 24 nov. Dirk Jansz Zwart bespeelt gerestaureerde orgel N.H. Kerk (20 u.). RHENEN Dansen: De Munt, za. 80.30 u. m.m.v. „De Pioniers", zo. 7.3011.30 u. m.m.v. Dansorkest „Flash". UTRECHT Stadsschouwburg Zo. 23 nov.: 20 u. Zuidelijk Toneel Globe met „De Gijzelaar" van Brendan Brehan m.m.v. Jenny Arean, Jeroen Krabbé, Huib Rooymans. Woe. 26 nov. 20 u. „Les frères Jacques". Theater. Veritas (Kromme Nieuwegracht) 22 nov. 1417.30 u. en 2023.30 u. „Miniplee- festival" m.m.v. een Beat-Soul Band. Zo. 23 nov. 1418 u. discussie over fes tival. Mickery theater, Rijksstraatweg Loener- sloot, t.m. zo. 23 nov.: 20.30 u. One- man-show door Dug Fisher: „The man who almost knew Amos Andrews". Cabaret. Muzevalcabaret (Nieuwe Kamp), iedere vr. en za. 20.30 u. „Dagboek van twee gekken" met Annemarie Konincks, Hennie Oliemuller, Herman Berkien en John de Groot. Muziek. Zo. 23 nov.: 14.30 u. Utrechts Blaas- kwintet met werken van Hindemith, Seiber en Reicha. ma. 24 nov.: 20.15 u. Elektronisch concert, werken van o.a. Zinovieff, Koenig en Délas. Tivoli: (Lepelenburg), ma. 24 nov. 20.15 u. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Franz-Paul Decker. Werken van Haydn, Prokovjew en Moessorgski, So liste: Ekaterina Novitzkaya, viool. FILMS Camera, Oudegracht, dag. 14.30, 18.45 en 21 uur: zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur Bamse, mijn teddy-beer, met Ulla Ja- cobson en Folke Sundquist. City, Voorstraat, dag. 14.30. 18.45 en 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur Good luck Gringo. Filmac, Vredenburg, za. en zo. alleen 14.30 en 16.30 uur The Goldrush, met Charly Chaplin. Olympia, Amsterdamsestr.w., da. 18.45 en 21 uur, wo. tevens 14.30 u., zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. Do./zo.: De on overwinnelijke gladiator. Ma./wo.: Oorlogshei Batangas. Palace, Vredenburg, dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlopend). Za. en zo. alleen 18.45 en 21 uur: Carmilla. Rembrandt, Oudegracht, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: Het gebeurde in het westen, met Claudia Cardinale en Henri Fon da; regie: Sergio Leone. Scala, Potterstraat: dag. 14.30, 18.45, 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: Groene ogen in de nacht, met Michaël Sarrazin en GayJe Hunnicutt. Studio, Oudegracht: dag. 14.45, 19 en 21.15 uur; zo. If30, 16.45 19 en 21.15 uur: Het beest moet sterven. Vreeburg, Vredenburg, dag. 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.15. 16.30, 18.45 en 21 uur: Een dokter vertelt (voorlichting). Nachtvoorstellingen. Camera, vr. en za. 23.15 uur: Les 400 Coups, met Jean-Pierre Léaud en Patrick Auffay. Regie: Frangois Truf- faut. Palace, vr. en za. 23.30 uur: Night of Hate, in kleur, met Tomas Millian, Anita Ekberg en Fernando Sancho. Studio, za. 23.43 uur: in The crime-serie: St. Valentine's day massacre. Vreeburg, vr. en za. 23.15 uur: The Way West, in kleur, met Kirk Douglas, Ro bert Mitchi/m en Richard Widmark. ARNHEM Stadsschouwburg. Zaterdag 22 nov. 20 u. Toneelgroep Theater met „Het Vergeetboek", blij spel van Jean-Claude Carrière, met lna van Faassen en Ton van Duinho ven. Ma. 24 nov. Kabaret „Harlekijn" van Herman v. Veen, met Laurens v. Rooyen, Herman Meijer, Tonnie Ko ning, Remco Wellerdieck en Hans Fre dericks. Dinsdag en donderdag 25 en 27 nov.: Operagezelschap Forum met „Lohengrin" van Richard Wagner. Musis Sacrum Dinsdag 25 nov. 20 u. Promenade-orkest o.l.v. Gijsbert Nieuwland (operapro- gramrrva), solisten: Marilyn Tyler, sopraan en Henk Smit, bas-bariton. Theater aan de R(jn. Zondag 23 en 30 nov. 20.30 uur „Als twee druppels water" van Colin Spencer, m.m.v. Trees van der Donck, Albert Abspoel, Eric van der Donck en Siem Vroom. Bioscopen. Rembrandt, Velperplein. Aanvangstijden 2 en 7.30 u. Funny Girl, Barbra Strei sand, Omar Sharif. Regie: William Wyler. Saskia, Looierstraat. Aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur, Le Grand Restau rant, Louis de Funès, Bernard Blier. Luxor. Willemsplein. Aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur. De blanke slavin. Andrea Domburg, Günther Ungeheuer, Rijk de Gooyer. Regie: Rene Daalder. Donderd. 7 en 9 uur Filmkring Arn hem: Je t'Aime. van Alain Resnais. Zaterd. 23.30 uur Nachtvoorstelling Verborgen driften. Palace, Bakkerstraat. Aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur, donderdag t.m. za terdag: Het zoete lichaam van De borah. Carroll Baker, Jean Sorel. Zon dag t.m. woensdag: De dood in de rode Jaguar, George Nader, Robert Fuller, udio A, Langewal. Aanvangstijden 6.45 en 9 uur: Les Biches. Jacqueline Sas- sard, Stephane Audran. Regie: Claude Chabrol. Zaterd., zond. en woensdag 2.30 uur: Louis de Funès als schat graver.

De Vallei | 1969 | | pagina 8