sport BLESSURE VAN HANEGEM SCHIJNT MEE TE VALLEN Veenstra niet van de partij tegen AS Roma Gianni Rivera zal wellicht niet meespelen Woensdagavond alleen bii 1-0 verlengingen Krappe zege van Nederlandse boksers op Tsjecho-Slowakije Gematigd optimisme bij Feijenoord KARSTENS mag in Nederlana starten 594ste Staatsloterij Nieuwe starter bij schaatsbond Lazar Radovic verlengt contract EXTRA-PRIKKEL ONMOGELIJK TWEEDE LIJIS GEBLESSEERD GROOT VERTROUWEN VERKOUDHEID Beslissings- AANFLUITING OVERTUIGING Bijna drie ton in klassieke draverijen en rennen wedstrijden niet mogelijk Swift uitgeschakeld beste club bij verenigings kampioenschappen DINSDAG 25 NOVEMBER 1969 ■MB EINDHOVEN Lazar Radovic, cen trale verdediger by PSV, heeft zyn contract met de Eindhovense eredivi sieclub verlengd tot juni 1970. Radovic, door oefenmeester Linder ijlings uit Belgrado teruggeroepen op een moment dat PSV werd overstelpt met blessures, stond vorige week bij verrassing op de lijst van de tweede transferperiode. Radovic: „Dat was een afspraak die er was tussen mij en PSV, gemaakt toen ik naar Belgrado terugkeerde. Lou ter een formaliteit". Beeld tijdens de eerste lichte trai ning van de spelers van AC Milan op de bijvelden van het Feijenoordsta- dion. V.l.n.r. op de voorgrond Rivera, Combin en Fontana. ROTTERDAM Met gematigd optimisme ziet Feijenoord de tweede kracht meting in de strijd om de Europese beker voor landskampioenen met A.C. Milan tegemoet. Trainer Ernst Happel vertolkte de gevoelens maandagmid dag kort voordat Feijenoord zich terugtrok in de beslotenheid van 't K.N.V.B.- sportcentrum te Zeist met: „Ik ben voor 85 procent optimist. Normaal ben ik het voor 99 procent, maar in verband met die 1-0 nederlaag in Milaan, moet ik iets gematigder zijn". Happel zag het gelyke spel van Feijenoord tegen Holland Sport niet als een handicap. „Natuurlijk, wij hebben op Houtrust niet best gespeeld, maar dat verliespunt kan woensdagavond wel eens als een extra-prikkel werken". De Oostenrijker behoeft zich geen zor gen te maken over het meespelen van Wim van Hanegem, die veertien dagen geleden in Milaan met Wim Jansen de grote uitblinker by Feyenoord was. De blessure, die van Hanegem zater dag tegen Holland Sport opliep, blijkt mee te vallen. Clubarts Abarbanel had Van Hanegem maandag een dag rust voorgeschreven en daarom trainde hij ADVERTENTIE 25 NOVEMBER 1969 TWEEDE KLASSE Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van f Prijzen van f Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van 15.- 50.- 50.- 100.- 100.- 200.- 400.- 1000.- f zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen op nrs. op nrs, op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op 2.000.is gevallen op het nummer 2.000.is gevallen op het nummer 2.000.is gevallen op het nummer 2.000.is gevallen op het nummer 2.000.is gevallen op het nummer 9 37 52 710 947 569* 578 6342 084282 002741 003004 068006 004356 De prijs van f 5.000.is gevallen op het nummer 068527 De prijs van 50.000.is gevallen op het nummer: 080170 De extra prijs van 100.000,is gevallen in de serie K op het nummer 096286 En de troostprijs van f 2.000,op het nummer096286 van elk van de andere series. Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. EINDHOVEN Wietze Veens tra, PSV's sterkste man op het middenveld, die vorige week vrijdag in het com petitieduel met DOS een scheurtje in zijn rechterarm (ellepijp) opliep, zal niet spelen in het tweede en beslissen de duel tegen AS Roma. De orthopedist dokter Van Tiel, die het gipsverband om de arm van Veen- stra aanbracht, heeft gisteravond ver klaard dat hij het niet verantwoord acht dat Veenstra in het belangrijke duel zal uitkomen. Voorzitter N. J. PSV: „Dokter Van Jansen-Gration van Tiel heeft mij ge zegd dat Veenstra niet mag spelen. Ook al wordt van verschillende zijden ge zegd dat er wel mogelijkheden aanwe zig zijn, acht hij spelen onmogelijk. Het is voor PSV natuurlijk jammer, maar wij leggen ons bij de beslissing van dokter Van Tiel neer. Het risico lopen van een blessure die verstrekken de gevolgen kan hebben, is niet verant woord". De mededeling van de voorzit ter van PSV maakte een einde aan een dag vol gissingen. Het was gisteren in Eindhoven zon der meer duidelijk dat Linder zijn sterke man uit de tweede linie wilde la ten meespelen. Niet zonder reden me moreerde hij dat Veenstra reeds ver schillende malen, ook al speelde hij niet in topvorm, vanuit de tweede lijn vurend, voor overwinningen had ge zorgd. Misschien rekende PSV's oefen- meester zelfs op meespelen gezien het feit dat hij gisteren nog geen andere speler aan de selectie toevoegde. Het optimisme in de Eindhovense ge lederen, sinds het vrij gunstige resul taat in Rome, is merkbaar getemperd. Linder: „Optimistisch ben ik nooit ge weest. Wij zijn in Rome niet overklast en daar baseer je de toekomst op. Een valse instelling tegen een tegenstander als AS Roma kunnen we niet gebrui ken. We worden morgen geconfronteerd met voetbal dat reeds zeven jaar in Italië met succes wordt gespeeld." Zorgen voor Kurt Linder, maar even eens zorgen voor trainer Herrera. In zijn verkreukeld pak, de uiterlijke ken merken van een drie uur durende bus reis van Schiphol naar Heeze, stapte hij nukkig door het zelf uitgezochte hotel. Herrera bleek uitstekend op de hoogte te zijn van de blessure van Veen stra. Voor iemand ook maar iets kon vragen informeerde hij belangstellend of er inderdaad sprake is van een breuk. Herrera's zorgen: „In de wedstrijd tegen Sampdoria in de Italiaanse com petitie werden twee spelers van AS Ro ma geblesseerd. Zowel Capello als Lan- dini liepen in die wedstrijd voetblessu res op. Met geen mogelijkheid kan ik zeggen of zij meespelen". Maar opgewekt voegde Herrera daar aan toe: „Verdediger Capelli zal er in ieder geval wel bij zijn. Die is weer in topvorm". Als goed trainer liet ook Herrera zich niet verder uit over mo gelijkheden van een eventuele opstel ling. Het enige dat in feite voor de wed strijd vaststaat is de leiding. Het duel PSV-Roma staat onder leiding van de Hongaar Gyula Emsberger, die zal worden geassisteerd door zijn landge- genoten Bircsak en Schof. ook niet met de andere Feijenoorders, die maandagmorgen op een van de bij- velden van het Rotterdamse stadion al een training afwerkten. „Gelukkig is er niets beschadigd en ik geloof dan ook wel dat Van Hanegem normaal zal kun nen spelen", vertelde manager Guus Brox, die voordat de bus naar Zeist vertrok, nog snel enkele dingen regel de. Maandagavond heeft Feijenoord in het sportcentrum nogmaals de film van de eerste wedstrijd bekeken. Happel: „Ik ga graag naar het sportcentrum. Het is een van de modernste sportcen tra in Europa. De sfeer is er fijn en de jongens worden er niet gestoord door supporters en andere mensen, die het allemaal wel goed menen, maar toch niet begrijpen dat de spelers rust no dig hebben." Happel toonde zich argwanend over het feit dat AC Milan bij aankomst op Zestienhoven zo gemakkelijk zijn op stelling had vrijgegeven. „Ik geloof nog niet dat Rivera niet meespeelt. Rocco is een slimme vos, die zich niet graag in de kaart laat kijken. Wel ben ik ervan overtuigd dat AC Milan hier woensdagavond wat voorzichtiger zal spelen dan normaal. Waarschijnlijk zal nog meer de nadruk op de verdediging worden gelegd. Zij staan immers met 1-0 voor. Toch houd ik er rekening mee dat Feijenoord - AC Milan woensdag wel eens 120 in plaats van de gebrui kelijke negentig minuten kan duren. Ik heb de overtuiging dat wij, wanneer wij tegen Milan drie doelpunten zouden maken, de finale halen." Verder stelde Haspel en ook zijn spelers groot vertrouwen in de steun van het Rotterdamse publiek. Vooral Ove Kindvall en Henk Wery, die de laatste weken iets in vorm zijn te ruggelopen, zullen steun nodig hebben. Zij missen nu wat zelfvertrouwen, maar een gesprek in Zeist kan wel weer veel goedmaken". Rinus Israël en Theo Laseroms wa ren het er roerend over eens dat de achterhoede het woensdag opnieuw zeer zwaar zal krijgen. „Wij moeten voorkomen dat wij, net zoals in Milaan, snel een achterstand oplopen. Het mooiste zou zijn wanneer wij de verde diging volkomen gesloten kunnen hou den. Daarom zal concentratie zeer be langrijk zijn", aldus Israël, die be paald niet de indruk maakte zenuwach tig te zijn voor het grote gevecht dat voor Feijenoord de weg naar de kwart finales van het toernooi om de Euro pa Cup moet openen. De Rotterdam mers zijn met de volgende veertien spelers naar Zeist gegaan: Treytel, Ro mein, Israël, Laseroms, Van Duiven- bode, Hasil, Jansen, Van Hanegem, Wery, Kindvall en Moulijn. Verder zijn van de spelers nog in Zeist: Vrauw- deunt, Haak en Pieters Graafland. De geblesseerden Veldhoen en Geels ont breken. Wm- In een wedstrijd voor de kwartfina les van het tennistoernooi om de koning Gustaaf-beker heeft Groot-Brit- tannië maandag in Belgrado de eerste twee enkel-spelen gewonnen (20). De uitslagen waren: Mark Cox (GB)-Zeljko Franulovic (Z.S1) 6—3, 6—4; Graham Stilwell (GB) -Nikola Spear (Z.S1) 10—12, 6—2, 6—4. ROTTERDAM Gianni Rivera, de lieveling van de Italiaanse tifesi, liep gistermiddag op een van de bij- velden van het Feyenoordstadion maar wat heen en weer te slenteren. Met de handen op de rug volgde hij de training van zijn clubgenoten, die door Rocco stevig onder handen wer den genomen. Rivera die tobt met een blessure, zal vermoedelijk niet meespelen. De Italianen, gistermiddag op Zestien hoven gearriveerd, werden daar al di rect omstuwd door Italiaanse gastar beiders en een ploeg je jeugdige sup porters van Feijenoord, die de school de school hadden gelaten. Rocco, die op alle vragen die hem gesteld werden zweeg, heeft in het duel van morgenavond wel weer de be schikking over Maldera, die in de eer ste wedstrijd wegens een blessure niet kon spelen. Hij zal samen met Anqui- letti, Rosato en Santin de achterste vier vormen, met daarachter Schnellinger, die gisteren niet bij de training was. De Westduitser, die zondagnacht ruim 38 graden koorts had, heeft een lichte verkoudheid. Het gezelschap, dat in het Skyway- motel verblijft, ging later nog op de middag naar het Feijenoordstadion, waar enkele honderden belangstellenden de training gadesloegen. Rocco nam doelman Cudicini geruime tijd onder handen Minzaam dankte hij voor het applaus van de toeschou wers wanneer hij de Italiaanse doelman wist te passeren. De spelers maakten de spieren los door wat rondjes te lo pen en wat baloefeningen. Na een uur tje oordeelde Rocco dat het genoeg was en hij liet inrukken. De vermoedlijke opstelling van A.C. Milaan luidt: Cudicini; Anquiletti, Mal dera, Schnellinger, Rosato, Santin; Fog- li, Lodetti, Sormani, Combin en Pra- ti. TRAINER ROCCO zwijgen DEN HAAG Er is slechts een kans dat er verleng stukken" komen aan de Europa Cup-wedstrijden die Feijenoord en PSV woensdag spelen. Die enige kans is een overwinning met 10 voor de ontvangende ploeg. Iede re andere uitslag brengt een directe beslissing binnen de speeltijd van ne gentig minuten. Zou de Nederlandse kampioensploeg of de bekerhouder met een doelpunt verschil winnen, bij een andere uitslag PSV is gistermorgen naar een ge heim" trainingskamp vertrokken. Op de foto v.l.n.r. Schmidt-Hansen, trainer Linder, Bjerre en Ressel pak ken hun bagage in de auto. DEN HAAG Het optreden van de Nederlandse amateurboksers is maandag avond in de Haagse sporthal aan de Steenwyklaan in de wedstryd tegen Tsjecho- Slowakye niet meegevallen. Het werd een krappe 11-9 overwinning. De 2100 toeschouwers in de uitverkochte zaal hebben voor de pauze alleen plezier be leefd aan het boksen van de Haagse zwaarwelter Anthony Richardson, die de achtvoudige Tsjechische kampioen Vojteck Stantien, een bokser met een grote internationale ervaring, in de derde ronde tweemaal met een rechtse hoek op de kin neerhaalde. Stantien, die twee jaar geleden in Rome by de Europese kam pioenschappen een bronzen medaille veroverde en ook tydens de Olympische Spelen van Mexico uitkwam, vond het toen wel genoeg en staakte de stryd. Het 'was de enige overwinning van de Nederlandse amateurs voor de pauze. Alleen de viervoudige nationale licht gewichtkampioen Pierre Doorenbosch kon in de openingspartij Alexander Ko- vacz een onbeslist afdwingen. De Bos schenaar werd met die beslissing te kort gedaan. Na twee gelijk opgaande ronden had de Nederlander met zijn linkse op de lover voordeel, maar dat woog bij de leden van de jury kenne lijk niet zo zwaar dat hij de overwin ning op punten kreeg toebedeeld. Een aanfluiting was het optreden van welterdebutant Leen van Diggelen, die blijk gaf de elementaire beginselen van het boksen nog niet onder de knie te hebben. Het werd een lachwekkende vertoning waarin de Rotterdammer kort voor de laatste gongslag nog twee openbare waarschuwingen opliep en ruim verliezer op punten werd. Na de pauze veranderde het beeld volkomen. De Nederlandse amateurs slaagden er zelfs in hun achterstand van 3-7 om te zetten in een overwinning met 11-9. Grote indruk maakte de ne gentienjarige Jimmy Verstappen die nauwelijks twintig seconden nadat hij de ring was ingestapt voor zijn partij tegen half zwaargewicht Julius Molnar, werd uitgeroepen tot winnaar op knock out. Molnar heeft in feite maar een treffer gehad maar die was voldoende om de Tsjech volledig uit te schakelen. De rechtsvoorstaande Verstappen trof zijn tegenstander na enkele schermut selingen met een linkse hoek vol op de punt van de kin. Molnar werd verschei dene decimeters van het canvas getild en sloeg als een blok op de ringvloer. Het tellen was een overbodige formali teit. De beste partij van de avond bokste middengewicht Jo van den Broek, die tegen Dusan Bucko drie ronden lang een perfecte demonstratie gaf. Vooral met zijn linkse directe was de Braban der, die zelf vrijwel niet getroffen werd, superieur. Bucko verloor ruim op punten. Jan van Ispelen, die lange tijd een medisch startverbod heeft gehad, trof het met de rommelig boksende Stefan Ozvoldik niet. De Tsjech deed alles wat verboden was maar tot verbazing van de toeschouwers kreeg de Nederlander de vermaningen en in de slotronde zelfs een openbare waarschuwing we gens vasthouden. Het kon de Haarlem mer, die in de openingsronde veel met zijn linkse had gescoord, echter niet van de overwinning afhouden. DEN HAAG Het hoofdbestuur v. Unie (KNWU) heeft besloten de str; van Gerben Karstens, die door de Ita liaanse wielerbond tot 13 december is geschorst wegens dopinggebruik In de Ronde van Lomhardye, niet over te ne men. Een afgevaardigde van de KNWU zal deze kwestie in discussie brengen op de vergadering van de profsectie der Inter nationale Wielren Unie, die vrijdag in Genève wordt gehouden. Voornaamste oorzaak van deze be slissing: de toenemende onduidelijkheid in dopingzaken sinds wetenschappelijke onderzoekingen de waterdichtheid van dergelijke controles aanvechten. Ook de affaire rondom Eddy Merckx, wiens schorsing na de Ronde van Ita lië tegen de reglementen in werd opge heven, heeft de KNWU tot de overtui ging gebracht dat er eerst grotere dui delijkheid moet komen, alvorens tot schorsing over te gaan. Opgeluchte Gerben Karstens, die nu alsnog kan starten in de volgende maand te verrijden Amsterdamse Zes daagse: „Ik ben vooral blij, omdat er nu een kans bestaat op een rechtvaardiger behandeling van prof renners in de toe komst." DEN HAAG De Stichting Neder landse Draf- en Rensport heeft de prij zen in de klassieke draverijen en ren nen voor het seizoen 1970 met ruim f 31.000,- verhoogd. De derby der dra vers is gebracht op een basisbedrag van f 32.500,-, de derby der volbloeds op f 25.000,-. Daar aan deze beide koer sen de inleggelden worden toegevoegd wordt de draversderby met een te ver wachten prijzentotaal van rond 45 mil le een der hoogst genoteerde draverijen in ons land. Het schema der klassieken bij de klassieken bij de dravers ziet er als volgt uit: jonker- en jofferprijs ieder f 10.000,-; produktendraverij f 20.000,-; sweepstakes hengsten en marries ieder f 15.000,-; H. van Wickevoort Cromme- lin Memoriaal f 10.000,-; derby f 32.500. Aan deze bedragen moeten nog onge veer f 45.000 aan inleggelden worden toegevoegd. De rennen: Van Brienen's Memo riaal f 8.250; Clingendaalren f 10.000; criterium f 12.000; produktrennen voor hengsten en merries ieder f 8.250; Dia- naprijs f 10.000; St. Leger f 20.000 en de derby f 25.000. Door de inleggelden komt bij het totaal nog een bedrag van f 18.000. Inclusief de inleggelden komt in deze klassieke draverijen en rennen het recordbedrag van f 280.000,- aan prijzen beschikbaar. dan 1-0, dan is de Italiaanse tegenstan der in ieder geval gekwalificeerd om dat volgens de reglementen van de UE FA, wanneer er geen verschil is tussen de doelpunten voor en tegen, de treffers gemaakt in de uitwedstrijd „dubbel" tellen om vast te stellen welke ploeg naar de volgende ronde gaat. In dat ge val is 0-1 en 2-1 dus niet 2-2, maar 2-3. Heeft echter ieder van de twee ploe gen een wedstrijd gewonnen en er is wel een positief doelsaldo, dan gaat de ploeg met de meeste treffers over. Feijenoord en PSV zijn dus in ieder ge val kwartfinalist wanneer zij met twee doelpunten verschil (of meer) winnen. In de tweede ronde van de Europe se bekertoernooien zijn beslissingswed strijden niet mogelijk. Zou dus de to taal-score gelijk zijn na twee wedstrij den en zou er zelfs met dubbele telling van uit-treffers geen doelpuntensaldo (alleen dus mogelijk wanneer de Ne derlandse club met 1-0 wint) zijn, dan wordt er verlengd. Die eventuele ver lenging zal twee keer vijftien minuten duren en telt in feite als beslissingswed strijd. De ploeg die de verlening wint, alleen dus het resultaat van de extra speeltijd telt in dit geval, plaatst zich voor de volgende ronde. Eindigt de ver lenging onbeslist, dan zal er moeten worden geloot wie overgaat. In de ver lenging gaat de regel, dat in uitwedstrij den gemaakte doelpunten dubbel tellen, niet op. DEVENTER De Schaatsbond heeft er een internationale starter bij. Sinds vorige week is die bevoegdheid in han den gelegd van de heer W. Mulder, be stuurslid van de Deventer IJsclub, die zich daarmee de tweede Nederlandse in ternationale starter mag noemen. Tot nu toe was Wout Egas de enige Nederlander die in het bezit was van een internationale licentie. TIMISCARA De Nederlandse zaalhandbalkampioen bij de dames, Swift Roermond, heeft zondag in de Roemeense plaats Timisoara de tweede wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor nationale kampioenen tegen Universi- tatea Timisoara met 612 verloren. De eerste ontmoeting was op 2 november in een zege van 138 voor de Roe meense dames geëindigd. Universitatea Timisoara plaatste zich voor de tweede ronde. De wedstrijd stond op een laag peil. Swift slaagde er in met 20 de leiding te nemen, maar de Roemeense dames scoorden daarna vyfmaal achtereen. Voor Swift was er toen weinig eer meer te behalen. De rust brak aan bij 73. In de tweede helft wogen de partijen iets beter tegen elkaar op. Het tempo bleef echter vrij laag, mede door de vele overtredingen, die oponthoud tot gevolg hadden. Via 105 werd het uiteindelijk 126 voor Timisoara. OOST Eerste klftsse Achilles-Wit Blauw 3-3; ONI-HKC HKC 5-5; Nititi» II-Oost Arnhem afg.; Rapiditas II-Rigtersbleek 5-6; EKCA- SOS 3-4. Tweede klasse a Hellas-Groen Zwart afg.; HKC II- Nëas III 8-6; Rigtersbleek II-ZKC II afg.; DOS II-NKC '51 9-5. Tweede klasse b Olympus '58-Vada 6-2; Amicitia-On- der Ons 5-9: Steeds Hooger-Apollo '69 4-6; SOS II-Blauw Zwart 4-3. KORFBAL Hoofdklasse Blauw Wit-Luto 10-4; Archipel-Dia Haghe 6-2; Het Zuiden-Westerkwartier 6-8; Ons Eibernest-Deetos 9-2; HKV- Rohda 5-8. Overgangsklasse a Roda-Regenboog 6-7Koog Zaandijk- Deto afg.; Zuiderkwartier-PSV (PSV niet opgekomen); Groen Geel-Swift 10- 8; Spangen-Danaïden 3-4. Overgangsklasse b Samos-ZKC 5-3; Sparta-AKC 5-4; DOS-SCO 4-4; Asko-Wordt Kwiek 4-6; Rapiditas-NèL&s 6-3. AMERSFOORT De heren van PSV hebben voor de vierde keer in successie het kampioenschap keurtur- nen voor verenigingen bij de heren gewonnen, dat in Amersfoort werd ge houden. St. Mauritius uit Volendam eindigde op de tweede plaats. Bij de dames prolongeerde Kralingen Rot terdam haar kampioenschap. De da- mesploeg van PSV werd tweede. De extra-prijs voor de vereniging die zo wel bij de dames als heren het beste resultaat behaalde, was ook voor PSV, dat de andere drie clubs, die in beide groepen waren vertegenwoor digd, St. Mauritius, De Halter en Klimop, duidelijk overtrof. PSV legde ook in het persoonlijke klassement beslag op de eerste plaat sen. Bij de heren was het succes zelfs dubbel door de Nederlandse kampioen Cor Smulders en Hans Gunneman, die eerste en tweede werden, bij de da mes veroverde Ans van Gerwen de meeste punten. Uitslagen: Verenigingskampioenschap dames: 1. Kralingen (Rotterdam) 157,95 pnt.; 2. PSV Eindhoven 152,05 pnt.; 3. Odin (Heemskerk) 144,10 pnt.; 4. St. Mau ritius (Volendam) 143,05 pnt. Verenigingskampioenschap heren: i. PSV 157,10 pnt.; 2. St. Mauritius 148,60 pnt.; 3. Hercules Hebe (En schede) 137,85 pnt. Individueel dames: 1. Ans van Ger wen (PSV) 36,45 pnt.; 2. Cora Stin (Hercules-Hygiea, Noord-Scharwoud( 36,30 pnt.; 3. Margo Natte-Klet (Odin) 35,75. Individueel heren: 1. Cor Smulder (PSV) 54,85 pnt.; 2. Hans Gunnema (PSV) 53,85 pnt.; 3. Peter Karreg. (St. Mauritius) 51,25.

De Vallei | 1969 | | pagina 11