Ontwikkelingsplan Achterberg biedt o.a. ruimte voor dorpshuis Belastingverhoging noodzakelijk Eben-Haëzer debuteerde succesvol in kerkconcert BUDGET ONTOEREIKEND VOOR ALLE NODIGE KAPITAALSWERKEN Rhenense begroting sluit op 't nippertje Wachten op betere tijde n RHENENAAR EERSTE DRS. ONDERWIJS KUNDE „Zoeken naar 'n vorm voor verblijfsrecreatie in Eist Raad gevraagd om mening over recreatiecommissie ui VIJI.IN<; SEPTER TIKI. Feestavond van „Bid en Werk druk bezocht Vanavond beslissing Gastarbeiders met auto over de kop Toneeluitvoering Eist ogelexpositie in „Sportlust'', Sint op bezoek bij jeugd van v.v. Musketiers Burgerlijke stand RHENEN. Geldnood staat centraal in de beleidsnota, die de begroting voor 1970 van de gemeente Rhenen begeleidt. Na genoeg alle problemen, die b. en w. ontmoetten bij het vaststel len van het beleid voor 1970, berusten op een gebrek aan finan cieringsmiddelen. Het „spook", waarmee vele gemeenten in ons land vechten, blijkt ook voor het gemeentebestuur van Rhenen een lastig obstakel te zijn. Desalniettemin hebben burgemeester en wethouders kans gezien de ontwikkeling van de Grebbestad ook in 1970 op gang te houden. WEGEN COLLEGE GEEN VOORSTANDER SPORTHAL ONTWIKKELING n DORPSHUIS VERANTWOORD TEKORT DINSDAG 25 NOVEMBER 1969 WOMiNG W ETB01JW IN RHENEN LOOPT VAST! RHENEN De heer R.M. van den Berg, wonende aan de Lijsterberg in Rhenen. slaagde gisteren aan de uni versiteit van Nijmegen voor het doc toraal examen pedagogiek afstudeer richting onderwijskunde. Drs. van den Berg, woont sinds vijf Jaar in Rhenen. Hij bezocht oorspron kelijk de kweekschool, werkte als leer kracht aan de R.K. St. Cuneraschool in Rhenen, behaalde later zijn middel bare akte en studeerde daarna in Nij megen onderwijskunde. Deze nieuwe leergang is nog maar van zeer recente datum. De heer Van den Berg was de eerste die voor dit doctoraal examen •laagde, en nog wel cum laude! Mevrouw Van den Berg heeft gedu rende de tijd dat haar echtgenoot de universiteit bezocht in de plaats van haar man lesgegeven aan de school in Rhenen. Ook zij bezit de be voegdheid om onderwijs te geven. Zij deed dit om in de levensbehoeften te voorzien. ëDrs. Van den Berg wordt per 1 decem ber onderwijskundig adviseur in dienst van het Katholiek Pedagogisch Cen trum dat binnenkort van Den Haag ver hulst naar Den Bosch. Zijn belangrijk ste taak zal zijn het doorgeven van on derwijs vernieuwingsplannen. Gister middag recipieerde de nieuwe doctoran dus in hotel „De Grebbeberg". SCHERPENZEEL De meisjesver eniging „Bid en Werk" uit Scherpen- zeel heeft in gebouw Filalethes een druk bezochte feestelijke jaarvergadering ge houden onder leiding van Ouderling T. v.d. Broek. Na de opening werd een ge deelte uit Lucas gelezen. Naar aanlei ding van dit tekstgedeelte hield ouder ling Van den Broek een korte meditatie. Hij wees erop dat men in het leven Je zus moet erkennen als Zaligmaker. Janny v.d. Broek droeg het gedicht „Het Kleine Schaap" voor. Het Bijbels onderwerp werd behandeld door Wylly van Wessel. Opvallend goed was de de clamatie van Janny Methorst over de begraven talenten. Het jaarverslag werd zowel door de secretaresse Nellie van de Vliert als de penningmeesteres Neeltje ten Have op humoristische wijze voorgelezen. On danks het huwelijk van 2 meisjes had men 't aantal leden op 23 weten te hou den. Enkele „steunpilaren" van de meis jesvereniging zoals de presidente, me vrouw Osnabrug, ouderling Van de Broek en koster Van Es kregen een ge schenk. Ook mevrouw GijsbertseQ, die voor de orgelbegeleiding zorgt werd niet vergeten. Met een leuk zang onder leiding van mevrouw Gijsbertsen werd de eerste helft van de feestavond besloten. In de pauze ontvingen alle aanwezigen een kop koffie met een versnapering. Ver der was gelegenheid om door de meis jes gemaakt handwerk te kopen. Dit bracht tezamen met de verloting f960,- op. Dit geld wordt gebruikt voor de aan schaffing van materialen. Op de Kerst middag krijgen bovendien de bejaarden nog een Beatrixkalender. Na de pauze werd door de leden het toneelstuk „Haar tweede moeder" opge voerd. 55 De sanering van de binnenstad wordt op een incidentele aanpak gebaseerd, omdat de minister slechts een bijdrage van f 2000,— voor elke afgebroken woning kan fourneren. Overigens is er geen sprake van een compleet verpau perde binnenstad, waar honderden woningen op afbraak wachten. B. en W. willen waar mogelijk de sanering samenspelen met beleggers, die de grond kunnen inbrengen bij hun plannen voor woningbouwprojecten. „Uiteraard speelt de niet gunstige financieringspositie van de gemeente hierbij ook een rol", aldus het college. 55 Met de woningbouw is het niet roos kleurig gesteld. De woningwetbouw is een aflopende zaak, binnen enkele maanden worden nog twee flatgebou wen opgeleverd en daarna zullen voor lopig in Rhenen geen woningwetwo ningen aan de markt komen. In Eist vertoont zich ongeveer hetzelfde beeld. Er zijn 29 woningwetwoningen in aanbouw met daarnaast ongeveer 20 woningen in de vrüe en premiesector, niet in geslaagd te zijn om in Eist pre- B. en W. delen de raad mee, er nog niet in geslaagd te zijn om in Eist pre mie-huurwoningen te doen bouwen. Binnen het bestemmingsplan Domi- neesberg ligt dat even anders. Daar heerst momenteel grote bouwactiviteit in alle sectoren. In totaal zijn er onge veer 150 woningen in aanbouw. B. en W. noemen dit een verheugend ver schijnsel, maar stellen meteen vast, dat de toekomst op dit punt bijzonder wei nig zekerheden inhoudt. De wegenstructuur heeft steeds de volle aandacht. Teneinde een zo goed mogelijke coördinatie van de wegaan- sluitingen op Utrechts en Gelders ge bied te bereiken, vond overleg plaats tussen rijks- en provinciale waterstaat van Utrecht en Gelderland en met de gemeente Wageningen. Tevens bleek er behoefte te bestaan aan meer ge gevens over het lokale en doorgaande verkeer in en om Rhenen. Er werd al een kordon-enquête gehouden, maar de resultaten zijn nog niet bekend. Het overleg rond de omleiding van het doorgaande verkeer ten noorden van Rhenen vormt eveneens een gunt van overleg. Rijkswaterstaat heeft geen be langstelling meer voor deze weg nu de ze van het rijkswegenplan is afge voerd. De rijksweg 25 (dwars door Rhenen) zal moeten worden overgeno men. Er werd al onderhandeld. Een belangrijk aspect vormt de afkoopsom, die het rijk bij de overname van de weg in het vooruitzicht zal stellen. De finitieve beslissingen kunnen eerst wor den verwacht in het begin der zeventi ger jaren. De vuilnisophaaldienst is aan reor ganisatie toe. Aanvankelijk lag het in het voornemen per 1 januari bepaalde wijzigingen in het systeem voor te stellen. Intussen heeft de gemeente Lienden informeel verzocht om de ge meente Rhenen ook de vuilnisophaal dienst in die gemeente te laten ver zorgen. Dit punt is nu betrokken bij het onderzoek dat de vereniging van Nederlandse gemeenten instelt, het geen enige vertraging tot gevolg heeft gehad. Volgens de beleidsnota zullen in een korte spanne ttfds nadere voorstellen aan de raad worden gedaan, die zullen RHENEN Enkele maanden geleden stelde de CHU-afgevaardigde J. van Don selaar voor een recreatiecommissie in het leven te roepen, waarmee de gemeen teraad zich kon verenigen op de heer E. P. van Dyk (Vrije PartU) na, die zjjn stem niet motiveerde. Burgemeester en wethouders hebben de raadsleden te elfder ure bericht dat er nogal wat haken en ogen aan zo'n commissie zitten. In genoemd stuk wordt gewezen op de nieuwste bepalingen van de gemeen tewet. Die kent de volgende commis sies sinds 1964: commisses er beharti ging van bepaalde belangen; commis sies ter behartiging van de belangen van een deel van de gemeente, het welk daarvoor, hetzij door zijn ligging, hetzij door zijn karakter, in aanmer king komt; tijdelijke commissies van advies, uitsluitend aan burgemeester en wethouders of aan de burgemeester verantwoording schuldig en vaste com missies van advies en bijstand, even eens verantwoording schuldig aan B en W. Langdurig hebben B en W zich bera den over de samenstelling en de vorm van de recreatiecommissie volgens het idee Van Donselaar. Zij zijn tot de conclusie gekomen dat een dergelijke commissie niet zonder meer kan worden ingesteld, maar dat een nadere uitspraak van de raad no dig is. Er zullen namelijk bevoegdhe den van de raad moeten worden over gedragen. En volgens B en W zijn er maar weinig direct aanwijsbare be voegdheden welke daarvoor in aan merking komen. Zij wijzen daarbij op het feit, dat de oorsprong van de mees te recreatievoorzieningen ligt bij de be stemmingsplannen. En de vaststelling van deze plannen is een taak van de raad. Die wordt daarbij al geassisteerd door de planologische commissie. „Uit een oogpunt van continuïteit is het o.i. bezwaarlijk naast laatstge noemde commissie een functionele commissie voor de recreatie in het le ven te roepen." Deze uitspraak houdt in feite in, dat B en W niets voelen voor een recreatiecommissie als be doeld door de heer Van Donselaar. Toch stellen zij als escape, dat het eventueel aanvaardbaar is een recrea tiecommissie in te stellen in de vorm van een adviserend orgaan en daarin te benoemen de leden van de commis sie planologie met bijvoorbeeld een vertegenwoordiger van de vereniging voor vreemdelingenverkeer en de ka mer van koophandel. Maar alvorens zover te gaan willen B en W eerst de mening van de raad vernemen. En die zal dan vanavond moeten komen. inhouden: het overgaan op gebruik van plastic zakken, het slechts een maal per week ophalen daarvan en het zoveel mogelijk ophalen aan één zijde van de weg. Dit zal betekenen een veel snellere werkwijze, veel eco nomischer en met inzet van minder personeel. Het ziet er naar uit dat de besparing zo groot zal zijn, dat on danks de bijkomende kosten van plas tic zakken de totale kosten nog aan zienlijk kunnen worden verlaagd. Wat de rioolzuiveringsinstallatie be treft, hieromtrent is een plan van voorbereiding op stapel gezet door de samenwerkende gemeenten Rhenen, Leersum en Amerongen. De, verwach ting wordt uitgesproken dat er 5 mil joen gulden mee zal zijn gemoeid, waarmee een bijdrage van 25 pet. mag worden verwacht. De sporthal wordt, evenals in alle voorgaande stukken, opnieuw aange sneden, maar van verwezenlijking zal nog wel geen sprake kunnen zijn. Ook de jachthaven wordt weer genoemd. Er wordt nu gesproken van een aanloop haven voor 30 boten, die jaarlijks een groot nadelig saldo zal opleveren, waar in Rhenen naar verhouding zal moe ten bijdragen. „Wij bedoelen hiermee te zeggen", aldus B. en W., „dat recreatie objecten in het algemeen zeer duur zijn en dat goed dient te worden over wogen of er een redelijke verhouding is tussen het nut en de kosten. Verder wordt aangenomen, dat voor dit pro ject toch wel de nodige subsidie zal worden verkregen". Ook de jjsbaan op het zogenaamde kleigat komt in de beleidsnota aan de orde. Er is zelfs opdracht verstrekt aan de Heide Mij. om een voorstudie te maken. Verder bordurend op recrea tie voor eigen inwoners wordt ook het natuurbad Ouwehand genoemd. Vol gens B. en W. is de directie zelf niet gelukkig geweest met de tariefstelling van afgelopen zomer en overweegt zij een andere vorm in te voeren, met na me voor degenen, die niet zeer regel matig, zoals abonnementhouders, van het bad gebruik maken. „Intussen zijn onderhandelingen geopend over de eventuele aankoop van het bad door de gemeente, maar nog niets wijst op resultaten", aldus de nota. De recreatiemogelijkheden voor ex terne behoefte komen ook aan de or de. Allereerst zetten B. en W. een fikse pluim op de hoed van de plaatselijke VVV. Ook de hotels en de restaurants dragen het hunne bij aan het vreem delingenverkeer. Toch stellen B. en W. vast dat de mogelijkheden voor ver blijfsrecreatie in de gemeente Rhenen altijd nog te gering zijn. Zij willen in studie nemen hoe hierin verandering en verbetering kan worden gebracht. De gedachten gaan uit naar de zand- afgraving De Dikkenberg en het Berg- bad aan de O. Veensegrindweg, dat zijn functie verloren ziet gaan. Ook voor Eist, wordt gezocht naar vormen van verblijfsrecreatie, maar welke wor den niet genoemd. Aan de ontwikkeling van Achterberg, al eens eerder met grote rapporten in RHENEN Op de Cuneraweg vond in de nacht van zondag op maandag af verkeersongeval plaats, doordat een personenauto, waarin twee Span jaarden waren gezeten, moest uitwij ken voor een op de rijbaan rijdende bromfietser. Het gevolg was dat de auto in een slip raakte, over de kop tegen een boom tot stilstand kwam. De beide gastarbeiders moesten in het het Julianaziekenhuis worden opgeno men. De één klaagde over pijn in de buikstreek, de ander was licht gewond en kon later het ziekenhuis verlaten. ELST De Elsterse Toneelvereniging geeft op zaterdag 29 nov. a.s. in ge bouw Pniël een toneeluitvoering. Er wordt een blijspel in drie bedrijven op gevoerd, getiteld „Pension Drie". Het stuk is geschreven door Jan Blaaser. In de pauze wordt 'n Verloting gehou den. Kaarten a f 1,50 per persoon zijn verkrijgbaar bij de heer G. van Voorst, Franseweg 44 en de heer A. v.d. Ooster kamp, Franseweg 36b, beiden te Eist, alsmede voor de aanvang van de voor stelling aan de zaal. de raad geweest, worden nu bijna ze ven pagina's gewijd. Een belangrijke vraag daarbij is: wie moet de lasten van het ontwikkelingsplan dragen. Re sumerend komen B. en W. met betrek king tot deze buurtschap tot de volgen de punten: a. de tijd wordt rijp geacht om voor Achterberg een reconstructieplan op te stellen, omvattende een sober plan tot rioolaanleg, wegverbetering en weg- verlichting; b. het is duidelijk dat deze openbare voorzieningen een grote investering vergen, die door de bestaande bebou- wingswijze van Achterberg ten goede komt aan een relatief gering aantal in woners der gemeente; c. het is billijk dat deze leden van de totale Rhenense gemeenschap die ook lang van de normale openbare voorzieningen zijn verstoken geweest tot op zekere hoogte naar zakelijke ob jectieve maatstaven gemeten in deze openbare voorzieningen bijdragen; d. het is eveneens billijk, dat het res terende tekort, dat uit de kapitaalslas- ten voortvloeit, wordt gedragen door de gehele gemeenschap, zoals destijds de tekorten op de aanleg van de riolering te Eist eveneens ten laste van de alge mene dienst zijn gekomen; e. de consequentie van het boven staande is, dat, wil de gewone dienst van de gemeentebegroting geen tekort gaan vertonen bij de uitvoering van dit werk, een belastingverhoging het te verwachten tekort zal moeten compen seren. Er ligt dan ook een duidelijk verband, nog steeds aldus B. en W. tus sen de welzijnsverhoging en de lasten verzwaring. B. en W. hebben nog geen oordeel over de vorm waarin de belasting dient te worden gegoten. Zij stellen dat deze zaak vanzelf aan de orde komt wan neer de rioolwaterzuiveringsinstallatie wordt gebouwd, waarvan de lasten moeten worden afgewenteld via het rioolrecht, een retributie die alle gebrui kers van het riool treft. De belangrijkste maatregelen voor Achterberg worden als volgt samenge vat: aanbrengen van een riolering, weg aanleg, wegverbetering en uitbreiding van de straatverlichting. Verder zijn in het plan "twee terreinen voor bijzondere doeleinden opgenomen voor het in de toekomst stichten van een dorpshuis, een gebouw voor de volksgezondheid of voor het onderwijs. Het plan blijft ge concentreerd om de Achterbergsestraat- weg, Molenweg en Cuneraweg vanaf de westelijke aansluiting met het Ruiter pad tot de Dijk met daartussen als ver bindingsweg het Ruiterpad. Uit het op gesomde cijfermateriaal blijkt tenslot te dat er een tekort van f 558.554,- op de exploitatie van het plan blijft druk ken. RHENEN Gisteravond gaf de christelijke gemengde zangvereniging „Eben- Haëzer" uit Rhenen in de Cunerakerk een geslaagd kerkconcert. Het moet voor de organisatoren een enorme steun in de rug zijn geweest, dat deze eerste poging om op deze manier naar buiten te treden zóveel belangstelling trok. De kerk was bijzonder goed bezet. Onder de vele aanwezigen bevond zich ook burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridden van Rosenthal. Het was een kerkconcert met veler lei aspecten. Niet alleen zong het koor onder leiding van Willem Doornebal, maar ook werd medewerking verleend door de Gevu Brassband „Electra" uit Utrecht, door Stoffel van Viegen, de zeer bekende kerkorganist en door Ben Zaal, die de trompetsoli verzorgde en tevens de band dirigeerde. Ook de tal rijke aanwezigen hadden een onder deel van het concert voor hun rekening te nemen. Tot driemaal toe werd geza menlijk gezongen, de eerste maal drie verzen van Ps. 150, de tweede maal drie verzen van gezang 146 en de laat ste maal, aan het slot van de avond, twee verzen van gezang 280. Het koor van „Eben-Haëzer" is enorm vooruit gegaan onder de lei ding van de heer Doornebal. „Ik ben maar een amateur," zei hij laatst tij dens een gesprek over de vorderingen van de Rhenense zangvereniging, die hij nu weer een paar jaar leidt, maar het was gisteravond niet te merken. Met veel elan dirigeerde Willem Door nebal het koor, dat waar nodig bijzon der pittig zong en qua articulatie waar neembaar vorderingen had gemaakt. Er werd hartverwarmend gezongen uit werken van Bach, Beethoven, Mozart, Schubert en Handel, aangevuld met zangnummers van andere componisten. Een openbaring was ook het spel van Stoffel van Viegen op het orgel van de Cunerakerk, die opnieuw bewees welk een prachtige akoestiek dit monument voor dergelijke uitvoeringen bezit. De Trompet tune met als trompet-solist Ben Zaal, een werk van Henry Purcel, was op deze avond één van de vele hoogtepunten. De Brassband met als solist de heer Soesbergen, die een Eu- phonium-solo weggaf, speelde zeer ver dienstelijk met haar bezetting van 25 muzikanten. Het is -een avond gewor den waarop „Eben-Haëzer" trots kan zijn. ELST De Elsterse Kleurvogelvere- niging houdt op vrijdag 27 en zaterdag 28 november a.s. in café Sportlust op de Veenendaalseweg haar jaarlijkse ten toonstelling. De openingstijden zijn op vrijdag van 7.30 tot 10.30 u. en op zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur. De toegangsprijs is voor iedereen f 0,50. Inschrijving is mogelijk voor allerhande vogelsoorten zoals par kieten, kanaries en tropische vogels. ELST De jeugdcommissie van v.v. Musketiers organiseert zaterdag 29 november een St. Nicolaasmiddag voor de pupillen. Het feest vindt plaats in het club huis hotel „De Stuyvenberg". Behalve dat St.-Nicolaas en zijn knech{ persoon lijk een bezoek komen brengen, zal er een serie aardige jeugdfilms vertoond worden. RHENEN Burgemeester en wethouders van Rhenen hebben de begroting voor het komende jaar gereed. Weliswaar sluitend, maar met slechts een post voor onvoorziene uitgaven van f 74.472,43 wordt het nieuwe jaar tegemoet getreden, wanneer althans de gemeenteraad in de vergadering van halt' decem ber met de voorstellen akkoord gaat. de volgende kapitaalswerken naar be tere tijden dienen te worden verscho ven", aldus het college, dat vervolgens talrijke verbeteringen opsomt aan we gen, de afwerking van het terrein aan de oostkant van Sport en Spel en de aanleg van een parkeerstrook met af werking van de berm parallelweg Rijksstraatweg in het dorp Eist. Ver der willen B. en W. niet gaan. „Het heeft gezien het budget en het ontbre ken van de middelen weinig zin een verdere opsomming te geven van be paalde kapitaalswerken", aldus de be geleidende nota. Er is in de begroting wel rekening gehouden met de viering van het feit dat Nederland vijf en twintig jaar ge leden werd bevrijd. In verband daar mee is op de post volksfeesten f 16.046 geraamd. Er zullen traktaties plaats vinden voor de schoolkinderen en er zullen herdenkingsboekjes van betaald worden. Er wordt ook rekening gehou den met de mogelijkheid dat de mu ziekvereniging in het dorp Eist weer nieuw leven zal worden ingeblazen. In verband daarmee is de post subsidie plaatselijke verenigingen gebracht van twaalf- op 'dertienduizend gulden. „Crescendo" weet dus nu al waar het eventueel aan toe is, duizend gulden voor 1970. Maar dan zal er ook weer geblazen moeten worden, voor wat hoort tenslotte wat. De subsidie voor de Rhenense Bibliotheek is gebracht van f 22.000 op f 26.600. Voor instel lingen voor gezinszorg is in plaats van f 12.000 uitgetrokken f 47.500 Oorspronkelijk was het voordelig saldo geraamd op f 103.149.93, maar dit bedrag moest worden verlaagd met f 28.677,50 zijnde de kapitaalslasten van de in aanbouw zijnde openbare kleuterschool aan de Korenbloem- straat, die abusievelijk niet in de be groting was opgenomen. Intussen zijn in de al gereed geko men wijzigingen op de begroting 1970 uitgaven geraamd voor de aankoop van een tractor met een kunstmeststrooier ten behoeve van de landerijen, de uit breiding van de algemene begraaf plaats in Rhenen-stad, de herziening van het plantsoen en de oude begraaf plaats aan de Herenstraat en de aan koop van een nieuwe brandbluseenheid voor Achterberg. Dit zijn kapitaalslas ten, waarvoor de kredieten nog moeten worden geraamd in de vergadering van hedenavond (25 november). Gezien het minder gunstige saldo van de gewone dienst en het steeds nijpender probleem van het verkrijgen van vaste financieringsmiddelen, heb ben B. en W. gemeend het aantal nieu we investeringen tot de meest urgente te moeten beperken. Na deze wijzigin gen is het bedrag voor onvoorziene uit gaven gedaald tot f 59.500.45. „Wij achten het voorshands niet verantwoord dit bedrag door de raming van andere noodzakelijke werken nog verder te doen dalen. Hierdoor zullen Wat de kapitaalsdienst betreft, per 31 december 1907 wordt een tekort ge raamd aan financieringsmiddelen van f 4.296.878,70. De totale lastenstijging ten opzichte van de begroting voor het dienstjaar 1969 van de dienst gemeentewerken bedraagt f 187.511. Voor het gemeente lijk woningbedrijf kon in 1969 nog een batig saldo worden geraamd van f 7455. Voor 1970 wordt gerekend op een na delig saldo van f 7448. Er zijn 1458 zelfstandige wooneenhe den in beheer met de exploitatie van een bejaardenhuis met 8 woningen (Tol- lenkamp), 99 garages bij flatwoningen en nog 5 andere garages. De reserve voor het grondbedrijf be draagt per 1 januari 1970 f 378.883. De ze reserve dient ter gedeeltelijke finan ciering van het bestemmingsplan „Don- derberg". EDE Geboren: Gijsbertus C. M„ z.v. F. A. A. M. Gouw en H. P. M. Schellen; Hen drik W., z.v. G. Hendriksen en E. van Kessel; Sjoukje, d.v. P. A. Kraak en A. M. de Jong; Yolanda M. L. d.v. T. R. Kempens en W. Cremers; Arend, z. v. W. Flier en G. H. Nieuwenhuis; Ber- nardus J., /..v. B. J. Hendriks en M. Braam; Willen H., z.v. M. Elbertsen en H. G. Pluimers; Evert G„ z.v. M. Roe- 1 of sen en E. de Koning: Hendrik, z.v. D. G. H. Teunissen en H. H. Kamer man; Catharina, d.v. G. J. van Barre- veld en M. G. Gidding; Willem A., z.v. C. Walen en G. H. J. Schoonderwoert; Ester B.. d.v. F. C. van Leeuwerden en H. R. M. den Duyn; Henriëtte A.j d.v. H. A. Elbertsen en C. H. Peters; Melis C„ z.v. L. van Beek en N. van de Meent; Hendrik, z.v. H. Nab en G. de Man; Gerrit, z.v. H. Nab en G. de Man; Hendrik, z.v. D. Pater en A. H. van de Pol; Geertruida .1., d.v. M. G. Wennekes en M. J. W. E. van Meel; Alfred, z.v. W. Klok en E. J. Wallen burg; Louise, d.v. M. van Dijk en J. Gerritsen; Jan H., z. v. J. Pik en A. Kuypers; Willi, d.v. W. Budding en H. van Grootheest; Eric, z.v. T. Boorsma en E. C. Klaui; Renee J. J„ e.v. Rad- staat en A. T. P. Frieling; Karin H., d.v. W. Jelgerhuis en H. J. Eeltink; Jolanda M„ d. v. M. P. G. van de La- gemaat en J. L. van Driesten; Marjo- lijn, d.v. H. R. J. Jansen en B. Beuker; Elisabeth H., d.v. D. Z. Maat en L. Dwarswaard; Johannes, z.v. C. H. Roe lof sen en J. J. J. van den Brandhof; Marry, d. v. D. van Dijk en S. W. La- gerweij; Hendrika M. F., d.v. W. van der Meiden en M. F. M. Goverde; Je roen A., z.v. A. W. den Boer en B. Hoe ker!; Jan W„ z.v. A. van Grootheest en J. H. Stegeman; Theadora d.v. J. J. de Vries en G. Middelman; Gerrit A., z.v. H. Zegers en B. Aalbregt. Ondertrouwd: Gerrit van de Wakker en Maria H. van Laar, Dirk Rozeboom en Aaltje Pol, Gerrit J. Wassink en Elbert je van Holland, Maas Hol en Gerardina Toet, Hendrik van de Steeg en Hendrika Theunissen, Hendrikus van den Brink en Cornelia J. W. van Baa ien, Frans W. Rothuizen en Jannie van Riessen, Franciscus J. M. Beckers en Froukje de Vries. Getrouwd: L. Fernandez Cruz en C. J. E. van Londen, J. Storm en C. J. van Holland, G. van den Berg en J.Hen- drikse, W. A. J. V. Strik en E. J. Bren- del, C. W. Kentin en D. M. Otten, D. Beumer en C. van Veen, H. J. van Laar en J. M. van Laar, H. D. Schoeman en J. W. Weijman, D. van de Pol en J. J. M. Rijnders. Overleden: Willempje Bos, e/v J. van Beek, 45 jr., Petronella Mooijman, e/v P. Lanser. 80 jr., Cornelis Ooster hoorn, 86 jr, Klasinus de Jager, 77 jr., Huig v. Duijn. 76 jr., Strijntje Evenblij, 91 jr., Berend Hinderink 83 jr., Cornelis Meurs, 83 jr., Willen Thijssen, 82 jr., Wilhelmus Terburg, 73 jr., Wolter Kro- man, 40 jr., Dirk H. Hazeleger, 45 jr., Hendrikus van Balen, 78 jr., Pieter Schaap, 83 jr., Maria J. de Nie, e/v W. J. Cramer, 80 jr., Dina P. Le Coitre, geh. gew. m. G. de Kruijk, 75 jr., Al- bert C. Veldhuizen, 69 jr., Marius Beek, 67 jr., Andries Hartzuiker, 72 jr., Nies- ke van den Born, e/v E. Kelderman, 62 jr., Maria Gaasbeek, goh. gew. met E. J. Ilórmsen, 78 jr., Willem Verha gen, 87 jr., Anthonie Burgers, 3 maan den. Neeltje Jansen, geh. gew. met H. Buitenhuis, 79 jr., Taatje Saathof, 72 jr., Cornelia M. Menger, geh. gew. met A. W. C. Blijdestijn, 82 jr. 65/70 35—49 34—46 21—24 16—22 14—27 13—22 14—17 11—15 55 60 1 12—16 Veilbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 24 november 1969 Opgave na klasse mm maat 70/75 42 56 40—54 23—30 18—28 22—32 21—31 20—22 11—18 60/65 26 31 23—27 17—20 13—16 75/op x Cox's Or. Pippin k.l 5372 x Cox's Or. Pippin k.2 5170 x Golden Delicious k.l 2631 x Golden Delicious k.2 2030 Goudreinette k.l 2736 x Goudreinette k.2 2334 Jonathan k.l x Jonathan k.2 1120 Dijkmanszoet Ingr. Marie k.2 2224 Glorie v. Holland k.l 17—22 13—16 Glorie v. Holland k.2 12—19 12—16 11—14 Kroet per 100 kg 8,20; rood 6,50; zoet 6,00. Fabrieksfruit per 100 kg blank 10—20; rood 8,50. Peren Conference k.2 5659 5457 Legipont k.l 5860 Brederode St. Remy Winterjan Gieserwildeman IJsbouten Doyenne du Com. k.2 110117 Comt. de Paris k.2 42—44 34—36 37—41 Zw. Wijnperen k.2 31-34 Perenkroet per 100 kg 5,90. Groenten Andijvie 31 -52 818, spruiten 57—61 22 56, prei 22 37, wortelen 19—22, koolraap 1113, rode kool 2426, uien 4345, kroten 11 13, knolselderij per stuk 3136, boerenkool 20—26, wortelen per bosje 20 31, tomaten per bakje 1,90—2,50 1,10—2,20. x hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 34—44 18—28 14—16 51—56 87—111 61—75 60—78 34—52 71—75 16—51 115—118 70—76 48—60

De Vallei | 1969 | | pagina 5