Aanvoerder Pleun Strik gematigd optimistisch OPSTELLINGEN De CaiciVGile-candidaten Caravelle dat is het wel! Roekeloos rijden (na glaasje op) fors beboet Anderhalf jaar tegen inbreker geëist Talbot blijft bij DWS Schrijversbond wil emigratie van Solzjenitsyn De eenvoud van dit etiket is het kenmerk van de ware sherry Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! G VA V mogelijk FC Groningen Dutch Internationals Fund Stien Kaiser op 3000 m snelste VEEMARKT DOETINCHEM AGOVV tegen Go Ahead DIAMOND JUBILEE CREAM NIET DIRECT Al aan je oren getrokken over het nieuws, crispies" en Van Houten melkchocola zo dat overal rond-roezemoest? Ben je ook weergaloos, dat Amerika er al jaren voor al candidaat voor Cara veile? Ik? Ja jij en naar de drugstores rent. Sorry-dat Holland jij en jij! Caravelle mixt zachte toffee,"rice even moest wachten! een Van Houten candybar twee stukjes) TIENJARENPLAN EENWORDING HERVORMDE EN GEREE. KERKEN PSEUDO-RUIMTEV AARDER IN DE VAL WOENSDAG 26 NOVEMBER 1969 ADVERTENTIE Alleen importeur: ANDRÉ KERSTENS TILBURG AMSTERDAM Het bestuur van DWS heeft dinsdagavond in zijn verga dering besloten geen maatregelen te nemen tegen trainer Frank Lesley Tal bot. De trainer had zondag na de wed strijd AZ '67DWS ernstige kritiek ge uit op de leiding van de vereniging. In een landelijk dagblad (Het Vrije Volk) stond onder meer: „Stoop moet weg met die man valt niet meer te werken. De aanwezigheid van de heer Stoop werkt fnuikend op ons allemaal DWS moet weer een echte DWS'er aan de top krijgen. Een man, die wil vechten voor zijn elftal". Voorzitter Stoop vertelde:. „Ik ben niet zo snel op mijn teentjes getrapt. Wij kunnen ons die reactie van Talbot wel voorstellen en we nemen aan, dat hij na zijn teleurstelling van zondag zijn gevoel meer heeft laten spreken dan zijn verstand. Talbot woont in Alk maar en hij had er juist op gehoopt daar met de ploeg een succesje te be halen. Dat is niet gebeurd en daar is een normale menselijke reactie op ge volgd". Het bestuur van DWS heeft in zijn vergadering in principe besloten te trachten een begeleider te vinden voor het eerste elftal, die voor de spelers als klankbord kan dienen. De klacht van de voetballers is, dat ze na het ver trek van Solleveld niemand hebben waar zij eens mee kunnen praten over hun moeilijkheden. GRONINGEN Een lid van Provin ciale Staten van Groningen heeft voor gesteld de naam van de Groningse voetbalclub GVAV te veranderen in FC Groningen. Gedeputeerde Staten hebben deze suggestie doorgegeven aan het bestuur van de voetbalclub. GVAV komt naar alle waarschijnlijk heid in aanmerking voor een subsidie van de zijde van de provincie van vijftigduizend gulden. Door die subsidie komen er misschien mogelijkheden voor verbetering van de image van de bijna onderaan de ranglijst bungelende club. Daarbij zou een naamsverande ring wellicht ook kunnen helpen. EINDHOVEN Pleun Strik, sinds de armbreuk van Daan Schrijvers door trainer Linder als aanvoerder van het elftal van PSV aangewezen, steekt waarschuwend een vinger op. In acht jaar tijd leerde hij, dat suc ces bij topvoetbal van korte duur is en ondervond hij tevens, dat een sup porter maar al te snel geneigd is om op zeer korte termijn een andere me ning te verkondigen. Nuchter redenerende Strik gaf na de nederlaag in Rome als zijn visie, dat Roma een elftal is, dat gelijk elke eredivisieclub in Nederland zwakke plekken heeft en te verslaan is. Hij was de enige bij PSV, die reeds eerder met de Italiaanse speelwijze in aanraking was geweest toen hij nog met Go Ahead in de intertoto-competitie speel de. Hieruit trok hij lering en tevens de conclusie: „Italië speelt het sterkste voetbal in Europa. Soms niet mooi om te zien, maar door zijn elasticiteit bij zonder gevaarlijk. Roma hoort tot de topploegen hetgeen voor ons een waar schuwing te meer inhoudt, ook al spe len we voor eigen publiek". Strik begon zijn carrière als voetbal ler bij de Haagse amateurclub VCS. Zijn voetbaltalent drong door tot Feij- enoord, waar hij zijn eerste contract kreeg. Zijn talent bleef sluimeren en hij sleet zijn tijd in het B-elftal van Feijenoord. Strik zoekt geen excuses voor die moeilijke aanloopperiode. „Ik hield van mijn jeugd en trok er profijt van. Ik kon me nooit geheel losmaken voor de sport. Je moet toch ook leven" Van Feijenoord ging hij naar Go Ahead. Een harde leerschool, waar hij onder trainer Fadrhonc zelfbewuster werd, minder uitging en zich leerde on derwerpen aan noodzakelijke discipline. Zijn overgang naar PSV werd echter niet direct een succes. Hij viel enorm in vorm terug. Strik: „Viermaal per week reisde in van Deventer naar Eindhoven. Dat was te veel van het goede. Waar nog bij kwam, dat in het elftal van PSV in feite niemand het zo nauw nam". „Gesprekken met Linder en het feit, dat ik mij vrouw leerde kennen, heb ben alles ten goede gekeerd. Ik begrijp nu, dat je voor voetbal alles over moet hebben, wil je je in de top kunnen handhaven". Onder Linder werd Strik een speler van allure. Als centrale verdediger kreeg hij een grote mate van verantwoorde lijkheid toegewezen. Het aanvoerder schap stempelde hem als de belangrijk ste man van PSV. Waardering voor zijn spel vond hij ook in de ogen van bondscoach Georg Kessler. Werd zijn eerste optreden in 't Nederlands elftal twee jaar geleden nog geremd door een plotselinge bles sure, tegen Polen stond niets een suc ces in het nationale team meer in de BRUSSEL M.i.v. 1 jan. 1971 zullen gastarbeiders in de EEG-landen recht hebben op kinderbijslag. Frankrijk werd tot 1 jan. 1973 uitstel gegeven bij de uitvoering van dit besluit dat het reeds de hoogste gezinstoeslagen in de gemeenschap kent. De zes ministers van sociale zaken kwamen verder overeen dat gastarbeiders die zonder werk ko men recht hebben op een werklozenuit- kering van vier weken. weg. Strik, de eindelijk consequent leven de voetballer, slaagde. „Ach", zo merkt hij op, „wat betekent slagen. Er wordt door méér belangrijke mensen naar je gekeken. Pas dan ziet men waar de mo gelijkheden van een speler liggen". Zijn ambitie voor de voetbalsport heeft hem toch niet kunnen verleiden tot een full-profcontract. „Onder geen voorwaarde", zegt hij beslist. „Ik zou er geestelijk niet tegen kunnen om al leen maar te voetballen. Ik heb aflei ding nodig. Te veel vrije tijd zou voor mij niet goed zijn. Ik ken mezelf". Zijn grootste zwakte? „Ik was niet hard genoeg en verliefd op de bal. Het ene moet je leren, het andere afleren Pleun Strik ziet in het Nederlandse voetbal nog vele tekortkomingen. „We moeten nog professioneler worden. We zijn niet koelbloedig genoeg. Nederland se voetballers zijn overdreven eerlijk" AS Roma? Strik: „Als ik alles moest geloven, wat ik over AS Roma heb ge lezen en gehoord, waren we kansloos, Dat waren we tegen Rapid Wien ook, Nu weet ik beter. Het zal zwaar wor den, maar kansloos zijn we zeker niet. Met een oordeel kunnen we beter wach ten tot de tweede wedstrijd achter de rug is". EINDHOVEN De vermoedelijke opstellingen: PSV Doesburg Van den Dungen S^rik Radovic Van Stippent Van der Kuylen Ressel Mares Kemper Bjerre Schmidt Hansen Cordovan Scaratti Spinosi Scheidsrechter fg Emsberger (Hongarije) Peiro Braglia Salvori Santarini Ginolfi Capellini Capelli Bet AS ROMA ADVERTENTIE Een verstandige belegging! Ook n kunt door aankoop van aan delen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKZO, Hoogovens, Koninklijke Olie. Philips en Unilever. De spreiding over deze vijf vermindert uw risico. Overi gens... de aandelen van deze vennoot schappen stegen in de laatste tien jaar aanzienlijk meer in koers dan het algemeen gemiddelde van de Amsterdamse effectenbeurs! D.I.F. is daarom: goed om mee te beginnen en het beste om mee door te gaan. Vraag nadere inlich tingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853. Amsterdam. U krijgt omgaand antwoord. ZWOLLE. Roekeloos rijden, soms met een borreltje op. Dat waren de zaken die dinsdagmorgen dienden voor de Zwolse Rechtbank. J. F. (22) uit Nijkerkerveen was de eerste. Hij had op zaterdag 3 augustus na 3 4 glazen bier gedronken te heb ben, roekeloos in Harderwijk gereden. Door een bocht was hij met 90 km, in plaats van de toegestane 50 km ge gaan. Twee personen waren bij een frontale botsing ernstig gewond. Verdachte kon zich niets meer van het ongeval herinneren. De officier van Justitie noemde de manier van rijden van verdachte in ho ge mate onvoorzichtig. Het was een dol- lemansrit geweest waarvoor hij een gevoelige straf vroeg en wel 1 maand gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 2 jaar, met aftrek van de tijd van invordering. De raadsman van verdachte Mr. Pep pelenbosch verzocht de zaak terug te AMSTERDAM Oud-wereldkam pioene Stien Kaiser heeft dinsdagavond op de Jaap Edenbaan te Amsterdam de eerste 3000 m van het seizoen gewon nen. De Delftse kwam in redelijke om standigheden tot een tijd van 5 min. en 23,1 sec. Wil Burgmeyer bleef slechts weinig achter. De Nieuwveense werd tweede in 5.24,7. Ook Bep en Carry Geyssen reden met Elly van den Brom onder de 5l/z minuut. Trijnie Rep, die volgende week 19 jaar wordt, viel met haar 5.52,7 uit de toon. „Zij kon echter niet voluit rijden", aldus coach Kees Broekman, „omdat zij al na een tweetal ronden over een onef fenheid reed, waarbij een schaats be schadigd werd". Broekman die net als vorig seizoen in Zandvoort logeert, was tevreden over de prestaties op de langste dames-af stand. „Het ijs was vrij vlak, wat hier niet vaak voorkomt. Een winstpunt voor mij was het geringe verschil tussen de rijdsters". De uitslagen zijn: Senioren A: 3000 m: 1. Stien Kaiser (Delft) 5.23,1, 2. Wil Burgmeyer (Nieuw- veen) 5.24,7, 3. Bep Geyssen (Amster dam) 5.25,5, 4. Carry Geyssen (Amster- dan) 5.27,4, 5. Elly v.d. Brom (Amster dam) 5.25.0, 6. Trijnie Rep (Oostzaan) 5.52.7. Junioren A: 3000 m: 1. Hanny Lorent (Amsterdam) 5.48,9, 2. Gré Donker (Wormerveer) 5.49,5, 3. Gonny Sloof (Lekkerkerk) 5.52,7, 4. Nel Kohier (Am sterdam) 5.54,1. LUNTEREN De jongerenwerk- groep van het hervormde en het gere formeerde jeugdwerk, die een tienjaren plan voor een eenwording van de Her vormde en de Gereformeerde Kerken heeft opgesteld, is door de gereformeer de synode ontvangen. Resultaat van de besprekingen was, dat het plan zal worden voorgelegd aan de synodecom missie voor oecumenische zaken. De jongeren kregen de uitnodiging aan dit beraad deel te nemen, zodat hun in spraak verzekerd is. De bedoeling is te komen tot een interkerkelijke werk groep, bestaande uit afgevaardigden van de hervormde en van de gerefor meerde synode van de jongerengroep. Vorige week werd het plan aangebo den aan de hervormde synode, die eveneens besloot tot verder overleg. verwijzen naar de rechtercommissaris voor een hernieuwd onderzoek. Ver dachte was eerder betrokken geweest bij 'n vechtpartij en had daarbij hersen letsel opgelopen. Hij meende dat het in het belang van iedereen zou zijn als verdachte nu opnieuw onderzocht werd want het kon best zijn dat hij helemaal niet meer mocht rijden. Verdachte wilde hieraan wel medewerking verlenen. De officier van justitie zei later, zich niet tegen een heropening van het onderzoek te zullen verzetten. T. V. (21) uit Zwolle had op 25 juli op de Geldersedijk te Hattem met veel te hoge snelheid gereden, boven dien was hij gaan inhalen. Ook bij de ze botsing waren 2 personen gewond. Hiervoor vroeg de officier een boete van f 250,- en 2 jaar ontzegging. De rechtbank zal in deze zaken over 14 dagen uitspraak doen. Slachtvee 523, gebruiksvee 1048, vette kalveren 14, vaarskalveren 1453, scha pen 26, lammeren 7, geiten 5, paarden 18, veulens 3, biggen 356, totaal 3453. Prjjzen (in guldens): Melk- en kalfkoeien 1230-1625, mest en weidevee 900-1285, drachtige vaarzen 1200-1610, guste vaarzen 910-1260, pin ken 640-910, graskalveren 460-640, vaars kalveren 160-335, stierkalveren 60-90, schapen 100-120, lammeren 70-110, big gen 86-96, alles per .stuk. Vette kalveren le kwal. 3.50-3.85, 2e kwal. 2.95-3.30, 3e kwal. 2.40-2.70, alles per kg lev. gew. Slachtvee le kwal. 4.55- 4.95, 2e kwal. 3.80-4.35, 3e kwal. 3.15-3 60 allesper kg gesl. gew. Worstkoeien 2-9^ 3.70 per kg gesl. gew., slachtpaarden 3.10-3.50 per kg gesl. gew., veulens 3.20- 3.60 per kg gesl. gew. Handel: Slachtvee redelijk, weidevee redelijk, biggen willig, vaars- en stierkalveren kalm, vette kalveren kalm, schapen en lammeren kalm, paarden kalm. MOSKOU Een machtige organisa tie van Sovjet-schrijvers heeft gisteren de liberale auteur Alexander Solzjenit syn ervan beschuldigd, vijdandig te staan tegenover de zaak van het socia lisme en hem uitgenodigd naar het westen over te lopen, als hij dat wil. In een harde verklaring van de schrijversbond van de Russische fede ratie werd gesteld, dat Solzjenitsyn „hand in hand met de tegenstanders van het Sovjet sociale systeem" staat. Solzjenitsyn, wiens laatste twintig romans in de Sovjet-Unie verboden zijn, werd op 6 november uit de schrij versbond gezet. Hij beweerde in een „open brief", dat zijn royement ge schied was in zijn afwezigheid en dat hij geen kans had gehad zichzelf te verdedigen. De schrijversbond noemde zijn brief gisteren het bewijs, dat hij in het ge heel geen aandacht heeft voor zijn bur gerlijke plichten en een directe over gang naar stellingen die vijandig staan tegenover de zaak van het socialisme. APELDOORN Op zondag 14 de cember a.s., wanneer AGOVV en Go- Ahead vrij zijn omdat op die dag een inhaalprogamma voor de beker wordt afgewerkt, spelen de Apeldoornse en Deventer ploeg tegen elkaar een oe fenwedstrijd. Die oefenwedstrijd wordt gehouden op „Berg en Bos" ARNHEM De officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem, mr. F. O. Leussink, heeft 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek geëist te gen de 23-jarige schippersknecht L. K. uit Arnhem, wegens het plegen van tientallen inbraken in de maanden april, mei en juni van dit jaar. Hij had al leen of met medeplichtigen inbraken gepleegd in Terborg, Arnhem, Velp, Ede en Teriet. Hij bekende ruiterlijk, erop wijzend dat de leukste inbraak was die op het vliegveld Teriet, waar hij een vlieger overall, een parachute en accessoires buitmaakte. Hij speelde daarna bij kennissen de stoere ruimtevaarder, maar vond 't vol gens zijn verklaring toch wenselijk de incourante luchtvaartspullen de volgen de dag terug te brengen. Tot de overige buit behoorden, be halve geld: kantoormachines, rookar tikelen, elektrische apparaten en een geweer. De schippersknecht zei, dat hij zich niet zou hebben schuldig gemaakt aan uitbreiding van zijn al bestaande straf blad, als hij maar een wereldpas had gekregen. Hij wilde wereldzeeën gaan bevaren in plaats van rivieren. „Een energieke man", gaf de officier toe, „maar hij gebruikte zijn energie ver keerd". Daar hij geen psychiatrisch onder zoek wenst, blijft alleen een gevange nisstraf over, aldus de officier van justitie. De raadsman mr. C. Winters vroeg een gecombineerde straf. Zijn cliënt is niet meer de branieman van weleer, en staat nu positief ten opzichte van zijn toekomst. Uitspraak over 14 dagen.

De Vallei | 1969 | | pagina 15