de Formidabel „Wij zijn nauwelijks in gevaar geweest art Ajax in derde ronde Verlossende treffer bleef uit Herrera had het te kwaad Iglo pudding nu al zeven smaken Teleurgestelde Strik: Bal of doel BENDER Cruijff uit veld gestuurd De Vries kreeg auto-ongeluk Drie nieuwe pudding Alle Iglo puddingen in prijs verlaagd .99 TELEURGESTELD De ene mens is de ander niet. Geldt voor meube len ook. Dat begrijpen ze bij /ff'iÈbi STOMME PIANO deskundig in klank Niet handhaven Vertvarring Tegen vermoeidheid Tussenstand toto 16 DONDERDAG 27 NOVEMBER 1969 ADVERTENTIE EINDHOVEN Sterk contrasterend met de uitzinnige vreugde in de Ro meinse kleedkamer was de berustende stemming bq PSV. Trainer Kurt Linder, die na de voor zyn club zo ongelukkige loting nog extra lang naar de „feest tent" van AS Roma was gegaan om collega Herrera de hand te drukken, zei over de inzet van zijn ploeg als geheel wel tevreden te zijn. „Er zijn enkele spelers beneden mijn verwachtingen gebleven. Namen zal ik niet noemen, dat heeft geen enkele zin. Het ontbrak voornamelijk aan eigen initiatief, vooral In de eerste helft, toen we te nerveus waren", zo zei de Duitser. „Misschien zijn we een volgende keer wat gelukkiger. We hadden het niet op een loting moeten laten aankomen". Datzelfde was de mening van de hel blonde Deen Bengt Schmidt- Hansen, die uitstekend Nederlands spreekt. „We hadden de wedstrijd eerder moe ten beslissen". Over zijn eigen spel wilde hij geen rechtstreeks oordeel ge- van. „Ik geloof wel, dat ik beter heb gespeeld dan in Rome", zei hij diplo matiek, „maar ik ben nog nooit in mijn leven zo moe geweest". „Zoef de haas" die zijn naam in deze thuiswedstrijd niet had kunnen waarmaken, zag in middels vooruit: „Nu dinsdag tegen Feijenoord. Dat is nu het belangrijkste voor ons. Punten halen in de competi tie". Aanvoerder Pleun Strik, die in de tweede helft van de verlenging nog vaster dan voorheen in de voorste lijn te vinden was geweest, was teleurge steld, „Wij zijn nauwelijks een mo ment in gevaar geweest. Ik dacht, dat ADVERTENTIE KORTE LIJNBAAN 21 TEL 010/112955 ROTTERDAM EINDHOVEN Waren de kan gen voor PSV en AS Roma fifty- fifty op het moment dat scheids rechter Emsberger in het benauw de gangetje bij de PSV-kleedka- mers zijn muntstuk omhoog gooi de? Of was het misschien 53-47 in het voordeel van AS Roma of iets daaromtrent. Het muntstuk dat de Hongaarse scheidsrechter had voor bestemd om de ontmoeting te be slissen en daarmee indirect te be schikken over honderdduizenden guldens aan inkomsten uit volgen de wedstrijden was namelijk niet geheel uitgebalanceerd. Het was een herinneringsmunt („die heb ik tijdens het Uefa-toernooi in Frank rijk gekregen van de Turkse voet balbond", aldus de heer Emsber ger) waarop aan de ene kant een bal stond en aan de andere kant een doel. „Ik mocht niet kiezen", aldus PSV-aanvoerder Pleun Strik. „De scheidsrechter zei: „Als de bal boven komt, wint PSV, als de an dere kant boven komt is AS Roma een ronde verder. Aan de andere kant stond geloof ik een gebouw of zoiets. Toen die kant boven kwam heb ik me moeten beheersen om 'm niet weg te trappen. Alles was ineens voorbij. Daar heb je dan twee uur voor gevoetbaldDe vraag is echter: heeft PSV van scheidsrechter Emsberger een eer lijke kans gehad. De bal was na melijk veel dikker van uitvoering dan het doel aan de andere zijde. Bij het wegspringen en dat deed de munt op de stenen vloer in de gang van de PSV-kleedkamers lijkt het niet onmogelijk dat de munt een voorkeur heeft voor op éên zijde uit te tollen: op de zijde waarin de bal gegraveerd staat. Toen de heer Emsberger op deze mogelijkheid werd gewezen, was hij zo bereidwillig de munt vier maal op de gooien. Tweemaal kwam de bal boven, twee maal het doel. Maar kan zoiets als een wa terdicht bewijs gelden? we het in die verlenging wel zouden ha len, vandaar dat ik voor ben blijven spelen". De lof van alle PSV-ers ging uit naar de Romeinse doelman Ginulfi, die in de tweede verlenging drie scho ten van Van der Kuylen op schitteren de wijze onschadelijk maakte. Collega Pim Doesburg sprak zijn waardering over Ginulfi uit en ook Willy van der Kuylen stak de loftrompet over de ac ties van de Romein. „Het was gewoon fantastisch. Die man heeft een grote nederlaag van Roma in de weg ge staan". Van der Kuylen, die de penalty feilloos had benut was niet onderste boven geweest van de soms harde strijdwijze van zijn tegenstanders. „Het zijn echte profs. Alleen die num mer 2 (Bet) hield me voortdurend vast. Dat was hinderlijk". Heel wat onvriendelijker tenslotte dacht Nico Mares over zijn tegenstan ders. „Ik heb veel klappen gekregen", steunde hij, terwijl hij de pijnlijke plekken aan zijn benen betastte. „Meer dan in een heel seizoen", zo voegde hij eraan toe. Nico Mares tenslotte werd woordvoerder van de stemming in de Eindhovense gelederen: „We heb ben gewonnen, maar toch verloren". Zo is voetbal nu eenmaal CHORZOF Ajax heeft zich giste ren voor de derde ronde van het jaar- beursstedenbekertoernooi geplaatst door de tweede ontmoeting met Ruch Chor- of met 2-1 te winnen. De Amsterdammers hadden de eer ste wedstrijd met 7-0 gewonnen. De ruststand in Chorzof was 1-1. De doelpunten bij Ruch Chorzof-Ajax werden gemaakt door Piechniczek voor Ruch en Mühren en Van Dijk voor Ajax Er waren twintigduizend toeschou wers. Ajax beëindigde de wedstrijd in Chorzow slechts met tien spelers. In de 64e minuut werd Johan Cruyff door de Bulgaarse scheidsrechter Chomakov van het veld gestuurd wegens een gro ve overtreding tegen de Pool Wyrobek. ADVERTENTIE w 't JJjkt vreemd voor adviseurs In klank, maar soms adviseren wij pla no's die voor stommetje spelen: we bedoelen piano's die door gebruik van het derde pedaal vrijwel geluid loos spelen. Op deze wijze hebben wij al heel wat flatneuroses genezen, burenruzies voorkomen en de studie van menig adspirant concertpianist gered. Waarmee wij maar willen zeg gen dat U - zelfs voor een stom advies - beter naar Bender kunt gaanl Arnhem, Steenstraat 54 - tel. 25408 Amsterdam Breda - Leiden Rotterdam LOT WAS PSV NIET GUNSTIG GEZIND EINDHOVEN Helenio Herrera kon zijn emoties alleen nog uiten in een schrille, dierlijke kreet, die het merendeel van de dringenden en duwenden in de overvolle gangen onder *t PSV-stadion deed verstommen. Enkele minuten eerder had de Argentijn met vertrokken gezicht, gevolgd door zijn uiterlijk slechts lijfelijk aanwezige aanvoerder Peiro, zich 'n weg gebaand naar de plaats waar alleen 't lot A.S. Roma nog kon schenken was het in tweehonderd tien minuten voetbal niet had kunnen verdienen: een plaats in de kwartfinales van de Europese beker voor bekerwinnaars. Doelman Ginulfi van AS Roma is net iets eerder bij de bal dan een PSV-aanvaller. Herrera's kreet was een pijnlijke on derstreping van PSV's misfortuin, dat in meer dan een handvol kansen in honderdentwintig minuten gestalte had gekregen. Mares, Ressel, Strik en Van der Kuylen hadden PSV woensdag avond in Eindhoven naar die kwartfi nales kunnen schieten, maar het leek alsof Kurt Linder na Karl Rappan ook nog niet iets van Herrera's glans mocht nemen. De strijd tussen PSV en AS Roma scheen niet te mogen worden beslist door „normale" doelpunten. In het Ro meinse Olympische stadion werd PSV in de laatste minuten geveld door een strafschop, in Eindhoven mocht Willy van der Kuylen na 65 minuten op de zelfde wijze gelijk maken. Voor een doelpunt was er daarna geen plaats meer, ook niet in een half uur verlen ging. PSV bleek toen te moe gestre den om die daarvoor door uiterst mo- J dern spel zo verdiende plaats bij de sterksten van Europa te bereiken. Kurt Linder's verwachting door in- dividuele acties de defensie van Roma te passeren, is niet uitgekomen. Een vooral in het begin nerveus PSV heeft geen kans gekregen het middenveld tot basis van die uitvallen te maken. Het gemis van Wietze Veenstra deed zich voelen, ondanks het feit, dat de man, die een grote rol speelde in Lin der's plan van persoonlijke verrassin gen, de overal, behalve op de rechts backplaats opererende Wim v.d. Dun- gen zie op bijzondere wijze van z'n taak kweet. Van den Dungen, bijna onver woestbaar, leed een zwervend bestaan, dook op waar gevaar was of was zelf aanleiding tot hachelijke situaties voor Ginulfi's doel. Maar de speler, die naast Van den Dungen moest excelle ren, Willy van der Kuylen, kon niet los komen van zijn schaduw, de als links buiten opgestelde Scaratti. Ressel en Mares verloren hierdoor enigszins het contact met de achterste linies waardoor PSV's zo bekende com binatiespel haperde. Lange trappen vormden het tegenwicht en AS Roma kreeg gelegenheid tot het ingrijpen waarop het hoopte, hard en meedogen loos, vanuit een verdedlgingsgordèl, waarop PSV moest inlopen. Willy van der Kuylen en Schmidt Hansen konden zich tegen dit krachtvoetbal, dat de allure van een gooi- en smijtpartij kreeg, niet hand haven. Capelli sloeg al na dertien mi nuten Mares neer, maakte later een overtreden, liep twintig meter terug en trapte Mares achter tegen de benen. Het duwde, trok en trapte. Cordova ont zag niets en niemand in zijn charges, en dit alles ten koste van slechts een officiële waarschuwing: voor rechter- verdediger Bet. De angst, na de mislukte acties van Mares die in hardheid overigens voor de Italianen niets onderdeed Van den Dungen en de soms met ge mak langs Bet glijdende Ressel, niet meer tot scoren te kunnen komen, deed PSV in de tweede helft risico's nemen. Uit de numeriek minder sterke de fensie de niet geheel in zijn nor male spel komende Kemper moest het door het zwerven van Van den Dungen ontstane gat dichten, hetgeen zijn op treden aarzelend maakte trokken na rust Pleun Strik en Lazar Radovic om beurten naar voren en vooral de acties van Strik brachten verwarring. In de 53e minuut was Strik, die deze wed strijd weer duidelijk bewees dat hij zich bij de sterkste en meest veelzij dige verdedigers heeft geschaard, na een solo dichtbij een treffer. Mares bracht PSV acht minuten later bijna het verlossende doelpunt, maar een handsbal van Santarini, na vijfenzes tig minuten, moelst de beslissing bren gen. Van der Kuylen was, ondanks al le geharrewar, hiervoor koelbloedig genoeg. Twee beperkende factoren, het feit dat PSV slechts met negen man speel de Van der Kuylen en Kemper ble ven bij de anderen achter ,en_ de vermoeidheid, hielden PSV toen van een normale afloop af. Wel leek het alsof Strik de magische woorden van trainer Linder over persoonlijk toeslaan in de praktijk wilde brengen, hij strui kelde echter tot drie keer toe. Van der Kuylen miste in vrije positie, Kemper schoot in de laatste seconde voorlangs de lat. In de verlenging vocht PSV meer te gen de vermoeidheid dan tegen AS Ro ma. Herrera zette twee nieuwe krach ten in, Linder kon alleen Ressel door Blatter vervangen. Strik wankelde, maar bleef vechten, als smbool voor de hele ploeg, die zich zo nog 5 kansen scsiep. Roma stelde hier een kopbal van invaller Franzot tegenover. Maar de munt van de Hongaarse arbiter Emsberger ridiculiseerde even later, in PSV's catacomben, deze laatste ac ties. DEN HAAG Woensdagmorgen had den zich bij de sporttoto in Den Haag 19 deelnemers gemeld, die in toto 16 één kolom goed hadden voorspeld. Er waren 439 meldingen van twaalf goed, 4598 van elf goed en 132 met de eerste acht goed. EINDHOVEN In het nauwe gange tje, achter de kleedkamers van PSV, liep Herrera spitsroeden. Met een ver trokken gezicht waarin de ogen hol van angst stonden na honderdtwintig minu ten zenuwslopend voetbal, repte hij zich naar de plaats van de scheidsrechter Emsberger die hem met een zilveren munt in de hand stond op te wachten. De beroemde trainer begreep maar al te goed de precaire positie waarin de onverzettelijke tegenstand van de door hem onderschatte Eindhovense ploeg hem had gemanoeuvreerd. Hij, die zich zo graag de beste trainer ter wereld noemt, zag zijn hele carrière plotseling afhangen van het opspringen en weer neerkomen van een onbeduidend munt stuk. Uit het dierlijk gebrul, dat Herre ra even later slaakte, werd duidelijk dat hij dan wel door zijn ploeg maar niet door het geluk in de steek was ge laten. Eén weer enkele minuten later was de befaamde trainer de gehele voor hem vernederende situatie glad verge ten. „We hebben helemaal geen geluk gehad", onderwees hij de verzamelde pers. „Daar", en hij wees met een thea traal gebaar dwars door de muren van de kleedkamer heen, „daar op het veld hebben wij gewonnen." Het was even moeilijk de daarna volgende explica tie te volgen. Het kwam er op neer, dat Herrera de strafschop ten onrech te vond toegekend. „Er liep iemand buitenspel op het moment dat Santa rini hands maakte." Maar daarentegen was bij het doelpunt dat AS Rom amaak- te geen sprake van buitenspel geweest. In de gedachtengang van Herrera was heel die opvoering in het nauwe gange tje achter de kleedkamers onnodig ge weest. Hij had eigenlijk met 1-0 ge wonnen. Maar alleen dankzij de scheids rechter geen wonder dat de Argen tijn geen goed woord voor de heer Ems berger over had. Toen Herrera op deze wijze even orde op zaken had gesteld was hij wel bereid woorden van lof toe te zwaaien aan PSV. „Conditioneel zeer sterk. Ik geloof dat het een goede gelijkopgaande wedsrijd was". Er werd hem gevraagd wie hij de beste speler vond: „De nummer tien", antwoordde hij zonder aarzelen. Dus de ziedende schoten van Willy van der Kuylen moe ten bij de AS Roma Trainer een trau ma hebben veroorzaakt. Want toen er werd aangedrongen nog wat uitblin kers te noemen vormden zijn lippen na enig nadenken weer het woord: „Tien". Het is duidelijk, dat Herrera diep ont zag heeft voor spelers die met hun schoenen vuurwerk kunnen afsteken. Daartegen is de muur van verdedigers waarmee hij wereldsuccessen heeft ge bouwd niet bestand. ADVERTENTIE De geeft altijd kwaliteit! Aan voetballers! Aan alle buiten en binnensporters: sportschoenen^ in alle maten en prijzen ENSCHEDE De kans, dat FC Twente het zondag in de uitwedstrijd tegen DOS zonder zijn aanvoerder De Vries moet stellen is zeer groot. De Vries reed met zijn auto tegen een lantaarnpaal. Hij liep hoofdwonden op die gehecht moesten worden. De Vries zal ten minste enkele dagen het bed moeten houden. Eind deze week wordt beslist of hij zondag kan spelen. Chipolata enzovoorts U kent hem wel. Hij prijkt op talloze tafels. Iglo Chipolata, de feestelijke finale. Lang leve de moeders, die op Iglo puddingen trakteren. Op Cnipolata, op Ananas, op Chocolademousse. Of op Aardbeien frum turn waar kinderen zo dol op zijn. Al die fijne Iglo puddingen. Wat zijn ze toch lekker. Wat zijn ze toch gemakkelijk. Iglo heeft ze kant en klaar bereid. En hoe! Hoe meer vraag, hoe meer keus. Iglo ontdekte in het receptenboek drie nieuwe smaken, die in de ware pudding proever dierbare herinneringen losmaken. Het zijn: Nesselrode pudding familie van de Chipolata. Met caramelsmaak en bigarreaus. 4-pers. beker 2.09 Bitterkoekjespudding met marasquin en bitterkoekjes. 4-pers. beker 1.99 Citroenmousse een luchtige mousse uit pure citroensap. 2-pers. beker 99 cent Meer nieuws: de befaamde Iglo. Chipolata-pudding is er nu ook in 1-persoonsbeker. Handig voor bv. alleen- wonenden of een huis genoot die totaal aan Iglo Chipolata ver slingerd is. 1-persoons- beker 64 cent. Ook al om een beetje de komst van de nieuwe puddingen te vieren, zijn de prijzen van alle reeds bestaande Iglo puddingen verlaagd. Chipolata (4 pers.) voortaan 2.09 voortaan 1.09 seien frum turn (2 pers.) voortaan 89 cent Chocolademousse (2 pers.) voortaan 99 cent Ananaspudding (4 pers.) voortaan 1.99 Chipolata (2 pers. Aard

De Vallei | 1969 | | pagina 21