Ajax lootte tegen Napoli Slik de pijn weg Clay weer in de ring Feyenoord concentreert zich weer op competitie Kóninklijke Leerdam, iedteSa&ft denkt dat hit duurder is. Verheyen kwam nog het beste uit de bus en fijnste koffie gezond KOFFIE HAE „Erg verbaasd dat ik het veld moest verlaten" M 19 m Twintig dagen Tour de France Weer Italiaanse tegenstander Italiaanse pers vindt zege van Feyenoord verdiend ..Rood pannetje" voor Rotterdammers In België heel elftal geschorst Wieier kalender '70 voor de weg al bekend Johan Cruyff: unmnizA Bewindsman gaf excellent advies KM lekasin P.E.C. blijit inkopen Assen krijgt kunstijsbaan Goede start van badmintonners leU*'n vs Nieuwe manager voor Glasgow Rangers AFGESLOTEN VOORZET Drie spelers van Cambuur geschorst echte koffiebonen- COFFEÏNEVRIJ Teruggestuurd ECHTE FRM15E UJIJIIEn nu 2e fles w HALVE PRIJS I Ki.i rw WuSfilNiiFi. J Zes spelers uit het veld gestuurd SPORT IN 'T KORT UIT DE KERKEN VRIJDAG 28 NOVEMBER 1969 Xtf:*: sp orl MM&S .-.-.-.-.-.-.-.vX'X'X'M ZÜRICH Na Feijenoord en PSV krijgt nu ook Ajax met een Ita liaanse tegenstander te maken. In de derde ronde van het voetbaltoernooi om de Jaarbeurs beker, waarvoor gis teravond in het Zwitserse Zürich de loting werd verricht, moeten de Am sterdammers uitkomen tegen Napoli. De eerste wedstrijd wordt in Napels gespeeld, waarna de return in Amster dam vóór 15 januari moet zijn afge werkt. „Eerst Napels zien en dan sterven", sprak Ajax' oefenmeester Rinus Mi chels opgewekt en gaf te kennen dat hij niet ontevreden was met de loting. MILAAN De Italiaanse pers toon de zich uiteraard teleurgesteld over de uitschakeling van Milan door Feijenoord, maar gaf tegelijk toe, dat de Rotterdammers hun overwinning verdiend hebben. Het sportblad Gazzette dello Sport in Milaan had als kop boven zijn verslag „Feijenoord te sterk voor Milan" en het schreef verder: „Milan speelde een heel slechte wedstrijd. Moed ontbrak niet in de Italiaanse ploeg, maar de spelers misten de atletische conditie. De uitslag van de wedstrijd was billijk. Milan werd voortdurend gesteld tegen over het initiatief van zijn tegenstan ders en hun betere lichamelijke condi tie. Het zorg barende gebrek aan vorm, dat Milan de laatste weken heeft ge toond, werd in Rotterdam bevestigd. Woensdagavond was Milan niet oud of versleten, het bestond niet", aldus de Gazzetta. Het Milanese dagblad Corriera della Sera in zijn kop: „Milan onvergewor- pen. Het is uit de beker". Ook dit blad schreef, dat Milan op het veld niet be stond, non-existent was en dat de Itali aanse spelers nooit in staat waren om een enkele actie te ondernemen. Ze werden steeds door hun tegenstanders geanticipeerd. Corriera della Sera voegt hieraan toe: „Tegen een zeer bleek Milan toonde Feijenoord een snel ritme en een zeer goede atletische voorbereiding. De pres taties van de Nederlandse ploeg waren ook uit technisch oogpunt uitstekend. Over de uitslag en de uitschakeling van Milan is geen discussie mogelijk". II Giorno, een ander Milanees dag blad schreef: „Milan is uitgeschakeld voor de beker na bezweken te zijn voor de niet aflatende aanvallen van Feijen oord. Het verschil van twee doelpunten geeft onvoldoende de superioriteit weer van de Rotterdamse ploeg. Het snelle en sterke Feijenoord had Milan snel op de knieën gedwongen. Alleen Cudicini en Lodetti speelden goed. Alle anderen waren bleke schaduwen". ADVERTENTIE de snelle en zekere pijnverdrijver Michels: „De kwaliteit van de te genstander wordt naarmate je verder komt in zo'n toernooi steeds beter. Wij hechten aan elk internationaal toernooi grote waarde, want het is belangrijk dat Ajax internationaal blijft meedraai en." Een nadeel voor Ajax is natuurlijk dat de Italiaanse visie op het Neder landse voetbalgebeuren om voor de hand liggende redenen ingrijpend is ge wijzigd. Michels: „Van Ajax dachten ze daar, dat het wel een aardige ploeg was, maar dat het geen tegenstander voor een club als AC Milan zou zijn. Na het eclatante succes van Feijen oord zullen de Italianen toch wel wat minder naïef zijn met betrekking tot Nederlandse ploegen." Michels oordeelde, dat het wel gun stig is dat Ajax zijn eerste wedstrijd in Italië speelt. „Dan weet je tenminste waar je aan toe bent," vond hij. „Bovendien heb je dan het voordeel dat je een eventuele verlenging voor ei gen publiek speelt." Een tweede topper in het tournooi om de Jaarbeursbeker is het duel tus sen het Spaanse Barcelona en het Italiaanse Internazionale. De Eengelse bekerhouder Newcastle lootte tegen landgenoot Southampton. Het resultaat van de loting: Kilma- nock (Schotland) - Dynamo Bakoe (Roe menië). Rouen (Frankrijk) - Arsenal (Engeland). Napoli (Italië) - Ajax (Ne derland). Vitoria Setubal (Portugal - Hertha BSC (West-Duitsland). Ander- lecht (België) - Dunfermline (Schot land) Newcastle (engeland) -Southamp ton (Engeland). Barcelona (Spanje) - Internazionale (Italië). Karl Zeiss Jena (Oost-Duitsland) - Ujpest Boeda pest (Hongarije). NEW YORK De voormalige we reldkampioen boksen in het zwaarge wicht, de Amerikaan Cassius Clay, die zich zijn titel wegens dienstweigering door de Word Boxing Association (WBA) ontnomen zag, heeft verklaard 3 januari in Tulsa (Oklahoma) weer in de ring te komen. Hij noemde de naam van zjjn tegenstander niet. Clay is een vurig aanhanger van de Zwarte Moslims, in welke sekte hij de functie van geestelijke uitoefent. Uit dien hoofde is hij principieel dienstwei- genaar. Niettemin veroordeelde het Amerikaanse hooggerechtshof hem in hoger beroep tot vijf jaar gevangenis straf. Op het ogenblik is Clay, die zich Mohammed Ali laat noemen op borg tocht vrij. De meeste Amerikaanse staten heb ben tot dusver, uit vrees voor een con flict met de WBA, geweigerd aan een hernieuwd optreden van Clay hun me dewerking te verlenen. Oklahoma kent echter geen instantie, die dergelijke evenementen kan verbieden zodat Clay waarschijnlijk niets in de weg ge legd zal worden. Cassius Clay bokste zijn laatste wed strijd op 22 maart 1967. Hij verdedigde toen met succes zijn wereldtitel tegen Zora Folley. GLASGOW. Het bestuur van de Schotse voetbalclub Glasgow Rangers heeft woensdag manager David White ontslagen. Aanleiding vormen de slech te resultaten van het eerste team, cul minerend in de nederlagen Gornik Za- brze (twee keer 1-3) in de tweede ronde van het Europacup-toernooi voor be kerwinnaars. De taak van David White zal worden overgenomen door Bill Thornton. ROTTERDAM Feyenoord heeft een „rood pannetje" gekregen. Deze in Rotter dam sterk ingeburgerde uitdrukking houdt in, dat men iets voor niets krygt. In een telegram van Martin Air heeft de directeur van deze maatschappij naast zjjn gelukwensen met de overwinning op AC Milan de spelers en officials van de Rotterdamse club voor de volgende ronden van de Europa Cup gratis vervoer aangeboden in het F-28 Fellowship straalvliegtuig van zyn maatschappij. Terwijl Rotterdam katterig ontwaak te uit zijn roes (tot laat in de nacht werd de overwinning op de officieuze wereldkampioen AC Milan gevierd) stond de man die Feijenoord inspireer de en mentaal sterk maakte, alweer op de grasmat in het Feijenoordstadion. Trainer Ernst Happel woensdagavond na de wedstrijd zeer kalm en volstrekt niet geëmotioneerd, had zijn werk al weer hervat. De tweede ronde van de Europa cup was voor hem afgesloten. „De compe titie is nu veel belangrijker. Voorlopig moeten we daar al onze aandacht aan schenken. Op twee paarden tegelijk wedden kan bijzonder gevaarlijk zijn. Begin volgend jaar zullen we wel weer zien." De wedstrijd van dinsdag, Feijenoord tegen PSV, baart Happel meer zorgen. Het zal zaak zijn dat de spelers dan weer mentaal voldoende opgeladen worden. Het overwicht dat Feijenoord tegen AC Milan heeft gehad, wordt duidelijk geïllustreerd door de cijfers. De hoek schopverhouding spreekt op dat punt boekdelen. Feijenoord mocht er in de eerste helft zes nemen tegen de Italia nen twee. Na rust kwam Feijenoord tot vier stuks en voor Milan werd er een genoteerd. Wat betreft de vrije trappen was er in het totaal weinig verschil. Feijen oord kreeg er 21 tegen Milan 20. Voor en na de rust waren op dit punt wel grote verschillen. Zo kreeg Feijenoord in de eerste helft 15 vrije trappen tegen, na rust slechts 6. Milan, dat zich in de tweede helft feller moest verdedigen, veroorzaakte in deze periode elf vrije trappen. Voor rust kwamen de Milanezen tot een to taal van negen. Wat de buitenspelval betreft kwam Milan er ook het slechtst af, driemaal tippelden de Italianen hierin. Feijen oord slechts éénmaal. Dat was bij het incident waarbij scheidsrechter Cam- WIM VAN HANEGEM heeft gis teren in Leiden de beker uitge reikt aan de ploeg, die een naar hem genoemd toernooi had gewonnen. Het toernooi was georganiseerd door de r.k. studentenvereniging Augustinus, die meende, dat er te weinig waarde ring bestaat voor het spel van „de kromme". pos eerst naar de stip wees voor een strafschop, doch later op advies van de grensrechter buitenspel gaf. Voor het duo Van Hanegem-Jansen dat evenals in Milan de taak had de Italianen op het middenveld op te van gen een taak waarin zij volledig slaagden is de ontmoeting van woensdag een uitzonderlijke triomf ge worden. Beide spelers scoorden een doelpunt. Jansen, die de eerste treffer maakte kwam er eerlijk voor uit. „Dat schot was als een voorzet bedoeld. Ik zag de bal voor Cudicini heenzeilen en toen het doel indraaien. Maar ja, een tikje geluk moet je in dit soort wedstrijden toch altijd hebben". Van Hanegem, die al veertien dagen alleen maar aan de wedstrijd tegen AC Milan had gedacht, en die door een blessure die hij tegen Holland Sport op liep bijna niet van de partij had kun nen zijn met Jansen vormde hij de ruggegraat van de Rotterdamse ploeg bleef heel rustig onder alle complimenten die over hem werden uigestrooid. Onbewogen draaide hij vandaag de geschiedenis van het tweede doelpunt meermalen af. Nee, dan liet Wery zijn emoties veel duidelijker blijken. „In mijn hart wist ik, dat we het moeilijk zouden krijgen. Achteraf is het mij ontzettend meege vallen. Happel had mij het consigne gegeven rustig te blijven en dat heb ik opgevolgd". ADVERTENTIE Zo maar in de privé-sfeer aan een goede kennis. fc'mand met constant weinig t(jd (net ais u?), die ook nog nadelige ge volgen ondervond van koffiedrinken. Net als u? De ideale oplossing is - zo sprak de be windsman - Hag-Oploskoffie. Hiervoor worden de beste koffiebonen gebruikt, maar dan vrij van coffeïne en van andere schadelijke stoffen. Hag-Oploskoffie spaart hart, zenuwen, bloedsomloop en maag, lever en gal. Lekkere, geurige kbffie, maar dan zonder nadelen voor uw gezondheid. U knapt er helemaal van op. BRUSSEL De strafcommissie van de Belgische voetbalbond heeft in Brussel een unieke straf uitgesproken. De commissie schorste het hele elftal van Racing Lokeren dat in een beschei den klasse uitkomt op grond van mis dragingen van de ploeg in een compe titiewedstrijd tegen streekgenoot Sca la zele op 9 november. De elf spelers mo gen van 4 tot 10 december niet voor hun club uitkomen. Racing Lokeren staat op de tweede plaats in zijn afdeling. De club kreeg bovendien een boete opgelegd van ongeveer 700 gulden ter wijl gastheer Scala Zele zeventig gulden boete wegens slechte organisatie kreeg. LEEUWARDEN De strafcommis sie van de KNVB heeft drie spelers van de Leeuwarder eerste-divisieclub SC Cambuur geschorst wegens ruw spel in de ontmoeting Elinkwijk Cambuur die afgelopen zondag werd gespeeld. Hennie Weering kreeg een schorsing van drie wedstrijden en Koko Hoekstra en Jaap Booy staan voor twee ont moetingen buitenspel. Ook de tweede wedstrijd uit de voorronden om het wereldkampioen schap voetbal tussen Australië en Rho- desië eindigde donderdag in Lorenzo Marques onbeslist: 0-0. Afgelopen zon dag was het resultaat van de eerste ontmoeting: 1-1. De beide teams zullen elkaar zaterdag opnieuw ontmoeten om uit te maken wie tegen Israël uitkomt voor een plaats bij de laatste zestien in Mexico. ADVERTENTIE Een geschenk waar iemand op wacht... en stijlvolle «choonheid* Vraag eens naar Drinkglazen van Leerdam, daar maakt U Aristo, Ballet. Gilde of Aruba. Bovendien iemand gelukkig mee. Want Leerdam glas meestal óók nog in een mooie geschenk- is begerenswaardig. Superieure kwaliteit verpakking. *De KLM, Hilton en de Holland-Amerika Lijn vinden dat ook. AMSTERDAM Tijdens veelvuldige regen- en hagelbuien zijn gistermorgen op de Jaap Eden-kunstijsbaan in Am sterdam nationale schaatswedstrijden gehouden voor de dames- en heren- kernploegen en regionale afvaardigin gen. Eddy Verheyen trotseerde de barre omstandigheden nog het best bij de he ren, die een vijf kilometer reden. De 7.58.7, die hij in de eerste rit als baken stelde, zou niet meer overtroffen wor den. Alleen Kees Verkerk kwam nog onder de acht minuten-grens (7.59.0) Vier kernploeg-leden lieten verstek ADVERTENTIE AMSTERDAM Johan Cruyff snapt er nog steeds helemaal niets van. Hij blijft ervan overtuigd dat hij woensdag avond in het duel Ruch-Ajax in het Poolse Chorzow geheel ten onrechte vroegtijdig naar de kleedkamers is ge stuurd. „Ik heb niet nagetrapt", zegt hij met een nog van verontwaardiging trillen de stem. „Het was juist andersom. Ik werd getrapt door Wyrobek op het ogenblik dat ik naar een bal toe rende die door Piet Keizer langs de zijlijn werd geplaatst". „Ik was dan ook erg verbaasd dat ik even later het veld moest verlaten". „Trouwens trainer Michels was dat ook. Hij dacht dat ik met een blessure vertrok en liet Muller zich al klaar ma ken om in te vallen. Hij werd door de scheidsrechter, die wij allemaal nou niet zo erg goed vonden, terugge stuurd". „Die scheidsrechter, een Bulgaar heeft later nog verklaard dat hij het misschien niet goed gezien heeft en zijn grensrechter, die er vlakbij stond, had helemaal geen overtreding gezien", aldus de Ajacied. Cruyff kan voor 't uit het veld ge stuurd worden beboet of worden ge straft door 't niet meespelen in de eerst volgende wedstrijd in 't toernooi om de Jaarbeurscup. Voor de Nederlandse competitie kan dit voorval geen gevol gen hebben. Johan Cruyff verklaarde gisteren dat hij geen prettige herinneringen aan het duel in Polen zal bewaren. Hij had in de periode dat hij in het veld was een dijbeenblessure en een bloeduitstorting in zijn linker-kuit overgehouden. Moge lijk is er zelfs een spiertje gescheurd. ADVERTENTIE •y fvanef3.se per fles) 1 ZWOLLE De Zwolse tweede-divi sievereniging PEC zal volgende maand twee spelers contracteren, die in de Verenigde Staten hebben gespeeld. Het zijn de 23-jarige Fons Stoffels, die voor Kansas City uitkwam, en de 26-jarige Henk Iota. Beide spelers heb ben voor hun vertrek naar de Verenig de Sjtaten in Blauw Wit gespeeld. ASSEN Assen wordt na Heeren veen de tweede plaats in het noorden van ons land met een kunstijsbaan. De baan, die de naam „kunstijsbaan Dren te" krijgt, wordt 1 december 1970 ge opend. Van de totale bouwkosten, onge veer vier miljoen gulden, neemt de Ne derlandse Sport Federatie 350.00 gulden voor haar rekening. Nadat de gemeente raad van Assen de bouwvergunning heeft verleend, hoopt men in januari de aanbesteding te doen. LONDEN De open badminton kampioenschappen van Londen zijn donderdagavond door Piet Ridder en Leo Hansen goed begonnen. Piet Ridder versloeg de Engelsman Thorne met 10-15, 15-3 en 15-5. Hansen bleek met 10 -8 en 15-6 te sterk voor Havers' (GB). Ad Verhoof werd in de eerste ronde va, het heren-enkelspel uitge schakeld door de Brit Tank. De cij fers waren: 15-10 en 15-6. Voor het wielerseizoen 1970 staan tal van klassieke wegwedstrijden op 't programma. De organisatoren van stad- tot-stad-wedstrijden hebben van de Sportcommissie van de KNWU, na te voren de datum en de uitwijkdatum van de te organiseren wedstrijd te heb ben medegedeeld, bericht ontvangen, hoe de wielerkalender eruit gaat zien voor het „ware werk" in de wielersport. Alleen de data van de Ronde van de Noordoostpolder, de Ronde van de Gel derse Achterhoek, de Ronde van Zuid- oost-Groningen, de Ronde van het IJs- selmeer en de Ronde van Twente zijn nog niet bekend. De overige data van de klassieke wegwedstrijden in Noord en Oost-Nederland zijn wél bekend. Het wielerseizoen 1970 wordt, evenals voorgaande jaren, geopend met de Ster van Zwolle en wel op zaterdag 14 maart. De kalender voor klassiekers ziet er ver der als volgt uit: 21 maart Ronde van Zd-Holland; 28 maart Ronde van Dren te; 4 april Drentse Dorpenomloop; 5 april Omloop van de Baronie; 11 april Ronde van Noord-Holland; 18 april Ron de van Friesland; 25 april Ronde van Gelderland; 2 mei Ronde van Overijs sel; 5 tot en met 14 mei Olympia's Toer door Nederland; 23 mei Ronde van de Haarlemmermeer; 24 mei Omloop van de Kempen; 30 mei Ronde van Lim burg; 3 juni Ronde van Midden-Neder land; 5 en 6 juni Ronde van Midden- Zeeland; 7 juni Selectiewedstrijd voor amateurs en nationale kampioenschap pen voor veteranen; 13 juni provincia le kampioenschappen; 20 juni Nationa le kampioenschappen voor dames en amateurs; 21 juni Nationale kampioen schappen voor beroepsrenners; 27 juni Kersenronde en nationale kampioen schappen voor nieuwelingen en adspi- ranten; 4 juli Westbrabantse Pijl; 24 en 31 juli nationale baankampioenschap- pen; 29 augustus Vierstromenlandron- de; 5 september Ronde van Schouwen- Duiveland; 19 en 20 september Ronde van Zeeuws-Vlaanderen. GENèVE Dc internationale be roepswielerfederatie heeft donderdag in Genève, nadat een ëerder voorstel hiertoe twee maanden geleden wegens de grote tegenstand van de ronde-or ganisatoren was verworpen, besloten de wielerronden voor beroepsrenners te verkorten. Dit betekent, dat de Tour de France en de Giro vanaf 1971 niet meer dan twintig dagen mogen duren. De Ronde van Spanje mag zich hoogstens uitstrekken over 18 dagen en de Ron de van Zwitserland mag niet langer dan zeven dagen duren. De federatie besloot verder dat de lengte van een etappe de 260 kilome ter niet mag overschrijden. Gemiddeld zullen de etappes niet boven de 200 ki lometer mogen komen. Ook op deze vergadering was de oppo sitie van de „rondebazen" groot. Felix Levitan (Tour de France) vond dat, in dien er een beperking moest worden opgelegd, deze zich moest bepalen tot de totale lengte van de ronde en niet tot het aantal dagen. De Zwitser Stampfli, die de organi satoren van de Ronde van Zwitserland vertegenwoordigde, protesteerde tegen de verkorting van de Zwitserse ronde van negen tot zeven dagen. gaan: Schenk, Eriks, Te Winkel en Nooitgedacht. „Ik had deze wedstrij den niet verplicht gesteld", aldus coach Leen Pfrommer, „vorige week hebben de jongens al een druk programma gehad." De afwezigheid van Ronnie Nooitge dacht had echter een andere reden. De 20-jarige Amsterdammer is eerder in de week tijdens de droogtraining door zijn enkel gegaan. Verrassend bij de dames was de zege van de Friezen Ak- ke Falkena op de 1500 meter. De 23- jarige rijdster uit Woudsend, die al ge traind heeft op de wonderhaan van Inzeil, reed tussen de buien door naar een tijd van 2.35.1. De kernploegleden die maandag werden ingeënt, met het oog op de reis naar West Allis, waar in februari de ISU-sprintkampioen- schappen en het wereldkampioenschap dames worden gehouden, deden het rustig aan. Rieneke Demming bleef als tweede met 2.37.0 juist 0.2 secon den voor Atje Keulen-Deelstra. De voor durend wisselende windkracht beïn vloedde de prestaties van rit tot rit. Morgen geeft conditietrainer Ben Hol leboom op het CIOS te Overveen voor het laatst college. Tijdens een speciale bijeenkmost zal afscheid worden geno men van Holleboom, die zestien jaar over de conditie van de schaatstop heeft gewaakt. De voornaamste uitslagen zijn: Dames 1500 meter: 1. Akke Falkena (Woudsend) 2.35.1; 2. Rieneke Demming (Terwolde) 2.37.0; 3. Atje Keulen-Deel stra (Irnssum) 2.37.2; 4. Marie Wil- lems (Pesse) 2.40.3; 5. Trijnie Rep (Oostzaan) 2.40.5; 6. Stien Kaiser (Delft) 2.41.2; 7. Willy Burgmeyer (Nieuwveen) 2.41.3; 8. Carry Geijssen (Amsterdam) 2.41.9; 12. Elly van den Brom (Amster dam) 2.44.5. Heren 5000 meter: 1. Eddy Verhey en (Deventer) 7.58.7; 2. Kees Verkerk (Puttershoek) 7.59.0; 3. Peter Nottet (Loosduinen) 8.02.9; 4. Jan Bols (Hoo- geveen) 8.03.8; 5. Co Giling (Berkhout) 8.05.7; 6. Wim Beukers (Bergen) 8.05.8; 7. Jappie van Dijk (Ruigahuizen) 8.07.1 8. Ab Krook (Oud Loosdrecht) 8.10.3. GUADALAJARA Bij een wed strijd voor de hoogste afdeling van de Mexicaanse voetbalcompetitie tussen Guardalajara en Menterrey moest de scheidsrechter donderdag de ontmoeting vijftien minuten voor het einde staken omdat er nog slechts zestien spelers op het ter rein stonden. De arbiter stuurde op dat moment de vijfde speler van Monterrey van het veld en regle mentair moet een wedstrijd wor den gestaakt wanneer een ploeg minder dan zeven spelers telt. Gua dalajara, dat met 10 voorstond, speelde overigens ook nog maar met tien man. De ijshockey club De Bosch heeft donderdagavond in 's-Hertogenbosch met 2-9 verloren van een selectie uit Praag. De tussenstanden waren: 0-2, 1-4 en 1-3. Er waren 1000 toeschou wers. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Nunspeet: H. A. van Sloo- ten te Nijkerk; te Nigtevecht: drs. G. H. Lensik, kand. te Amsterdam; door de generale synode tot zend. pred. in Indonesië (i.d.v. de G.Z.B.): drs. B. Oosterom, kand. te Waddinxveen. Beroepen: te Bergambacht: T. J. Kamer beek te Rouveen. Aangenomen: naar Aalburg: L. Blok te Ridderkerk-naar Andel: H. Stroeve te Lopiker-kapel. Bedankt: voor Vlissingen: F. Brouwer te Honselaarsdijk; voor Vlaardingen: H. J. van Leeuwen te Almen. Bedankt: voor Noordwijkerhout: G. J. E. Tigchelaar te Westzaan-Assendelft. Geref. Kerken: Beroepen: te Zaandijk: drs. N. C. de Fockert te Amsterdam; te Hoogezand: H. H. Binnema te Winswerd; te IJs- selstein-Benschop: A. Vos te Kromme nie. Beroepen: te Een-Veenhuizen, Kapelle- Biezelinge en te Woudsend-Jutrijp- Hommerts: N. C. de Fockert, kandi daat te Amsterdam; te Leeuwarden: A. Plaatsman te Amsterdam-Centrum. Benoemd: tot voorganger te Blij aW Wester te Leek. Aangenomen: naar Blokzijl: R. ter Haar, kand. te Amsterdam-Nieuwendam. Bedankt: voor Groningen-noordoost: B. Scholten te Amersfoort. Ger. Kerken Vrygemaakt Beroepen: te Kampen: M. K. Drost te Dalfsen; te Grootegast: R. Zijlstra te Eemdijk. Christ. Ger. Kerken Bedankt: voor Amsterdam-West (in comb, met Oost- en Zuid): A. W Drechsler te Den Haag-Zuid. Vrye Evangelische Gemeenten Bedankt voor Winschoten: J. Moerland te Dordrecht. Baptisten Gemeenten Benoemd tot predikant-beheerder van de camping „Den Borg" te Rekken: N. Bandstra te Borne. 4

De Vallei | 1969 | | pagina 17