^Mtsïo^ CAECILIA BESLUIT JUBILEUMJAAR MET KLEURRIJK CONCERT KERKDIENSTEN CHEVROLET VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Publiek liet verstek gaan, maar: Jeugdappel in Petrakerk Kleuter (3) bij oversteken dodelijk gewond Nog honderd kaarten voor P. en P. Toneel gaat niet door Onderscheiding voor 9 leden Bejaarden zagen dia's 0 p E L Een gewonde hij kettingbotsing Meisje (6) door auto gegrepen Bazaar Israël Intrede Nieuwbouw Bijzondere diensten Financiën Verkiezingen Pastorie Kilometers Parochie- hearing Bedankt Gekozen Vraagtekens Kerkvoogdij Beroepen Toenadering Comité VAN WOUT BLAUWKOUS V.A.B. KIRPESTEIN Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 23 NOVLMBtR 1939 Aan onze gemeenteraad zal het niet liggen: we mogen er allemaal aan mee doen. Aan de politiek. De raad wil ons er meer bij hebben. Of we wil len, dat is een tweede. Dat zullen zelfs de edelachtbare dame en heren moeten afwachten. Uiteindelijk kan ons niet verplicht worden dat we meer daadwerkelijke belangstelling tonen voor hetgeen zich in de verga dering van het gemeentepaleis af speelt. En daarom ben ik er ook een beetje bang voor, dat het wel eens tegen zou kunnen vallen. We willen voor het merendeel nog wel één keer in de vier jaar een hokje voor een plaats genoot rood kleuren, maar daar moet het dan ook zo'n beetje bij blijven. Dat is eigenlijk al mooi genoeg. We beuren degenen die het graag willen met z'n allen op een aantal zetels. We geven d'r een goeie twintig namens ons het gezag in handen en dan moe ten ze niet liggen zeuren dat ze daar van zo graag een stukje aan ons terug zouden willen geven. In deze trant heb ik geluiden opgevan gen in het schaduwparlement, opge bouwd met uitgeploeterde mannen, waarvan ik regelmatig met Bram deel uitmaak. Wij doen op de water- pas-gelegde tegelpaden zo ongeveer de zaken af waarmee ook ons echte plaatselijke parlement te doen krijgt. We doen dat zowel vóór als nè de be handeling in de raadszaal. Mogelijk stellen wij ons wat te antiek op, maar ze gingen er bij ons niet zo erg in de begrippen: inspraak, openheid, hoorzitting, waarmee nog al is gewapperd tijdens het bepraten van de gemeentebegroting door de gemeenteraad, de vorige week. Mijn algemene indruk was dat men de gemiddelde gezagmissende burger niet te veel moet beroven van z'n privé-genoegens. We hebben dat ge zag weggeschonken en dan moet men ons verder ongemoeid laten. We wil len niet graag achter onze kijkdozen en onze brandewijntjes vandaan ge haald worden. Laten we eerlijk wezen, wie voelt er voor om na de raadsvergaderingen nog een boom op te zetten met de gekozenen? Als we rekenen naar de belangstelling die er voor de raads vergaderingen zelve aan de dag wordt gelegd dan zou het wel eens een her haling van de vergadering kunnen worden, met andere woorden: er ver schijnt behalve de raadsleden geen kip op het dessert van de raads tafel. Zouden we er echt om zitten te sprin gen om onze neus te laten zien bij vergaderingen van de commissies van de gemeenteraad? Ik volsta met een verwijzing naar mijn aantekening over het bezoek aan de raadsverga deringen. Voorlichting over alle mogelijke onder werpen. Ach, we worden al zo over dadig voorgelicht. Op de teevee en in de krant. Wat legt dat beetje dat we over onze eigen plaats kunnen opste ken dan nog voor gewicht in de schaal. Het opengooien van Patrimoniums Bouwvereniging, ja, dat leek ons wel, zo op het eerste gezicht. Een beetje mee regeren over de wooneenheidjes door een drie duizend mensen daar leek ons wel wat inzitten. Burgemees ter en wethouders konden in princi pe wel meevoelen, maar om al die drie duizend gezinsvertegenwoordi gers mee te laten rommelen, dat ging het college te ver. Ik geloof echter, dat men niet bevreesd hoeft te zijn. Smijt de zaak maar open en de feiten zullen het uitwij zen. De eerste keer zullen ze wel ko men, louter en alleen uit eigen be lang. Daarom zal er voor die gelegen heid geen lokaliteit groot genoeg zijn. Maar als ze merken dat het niet gaat om een dakpan die scheef ligt en meer van dat soort zaken zullen ze het laten afweten. Voor het echt meeregeren over de za ken van belang, over de miljoenen die er jaarlijks om gaan staan voelt de doorsnee-Patrimonium-klant wei nig of niets. Om de eenvoudige reden dat die dat moet snappen en doet ie dat toevallig wel, zich teveel in moet spannen. Wel verwacht ik enige losse warmlo- pers en de besturen van de wijkpar- lementen. Maar is er echt bezwaar tegen dat die zo af en toe 'es mee doen? Ik dacht, dat juist de wijkge- meenschappen wel enige actie toe komt en als de bouwvereniging daar niet aan wil, dan zit er iets scheef in het beleid. Maar op grond van de peilingen die ik heb verricht moet men in het alge meen niet teveel actie verwachten van de burgerij als het gaat om het beluisteren en het meepraten. Ie mand die kans ziet om het volk in de ze richting enigszins op te voeden, die heeft niettemin mijn zegen. Wout Blauwkous VEENENDAAL „Het feest is afgelopen. Een feest van een half jaar met diverse partijtjes. Een feest waarop Caecilia heeft laten zien en horen wat muziek maken is. Muziek: je kunt het niet grijpen, niet vasthouden, maar het betekent ook: juichen, ontroeren, tevreden stemmen en tot daden aanzetten. Werk zo en op die wijze toe naar uw 70-ste verjaardag", aldus besloot burgemeester P. Boode zijn openingstoespraak tot de jubilerende Har monie „Caecilia", tijdens het laatste grote jubileumcon cert gisteravond in het Verenigingsgebouw. Misschien geïnspireerd door deze woorden van hun beschermheer, gaven de leden van Caecilia zich muzikaal volledig bij de uitvoering van een kleurrijk en veelzijdig programma. En daarmee zijn we direct bij de positieve punten van deze avond. Geweldig is de overgave waarmee deze harmonie speelt. Het serieuze en enthousiaste muziekmaken doet slippertjes en an dere ongerechtigheden volkomen ver geten. Glorieus was de openingsmars Lon- street-Dixie, waarbij het orkest op zeer lichtvoetige wijze de zware opgave vol bracht. Het kleurrijke van de avond lag niet alleen in het bijzonder fraai opgeknapte Verenigingsgebouw, maar bovenal in de programmakeuze De ex-onderwijzer, musicus en arran geur Pi Scheffer schreef een lang niet eenvoudig maar fris en leuk eigentijds (en actueel) werkje: „Man in the Moon". Deze ouverture, die qua muzi kaal inzicht het nodige vergt, kwam er vrijwel ongeschonden uit. We hebben het al meer geschreven: de trompet selectie van Caecilia heeft alles in zich om tot grote hoogte te stijgen en dat was ook gisteravond het geval in de se lectie uit „Die Lustige Witwe" van Lé- har. Jammer dat er in de lagere re gionen wat onzuiverheid optrad. Voor treffelijk werd er gemusiceerd in „Bra zil", een bekend en boeiend werk van Barosso, gebaseerd op het ritme van de rumba. Het optreden van het kwartet be staande uit de heren J. Reuvers en J. van Schaik jr. (beiden trompet), S. Hasselaar jr. (bariton) en Ruaardt (tu ba) was weer één van die bijzonder goede afwisselingen die deze avond zo aantrekkelijk maakten. Vooral de sui te uit Firework Music van G. F. Han del was voor mij één der hoogtepunten. Ook de drumband presenteerde zich (helaas maar) eenmaal. Onder leiding van Pierre Smits gaf ze een rit misch volledig gave show. Het laatste concertgedeelte was al even veelkleurig als de rest. Daarbij VEENENDAAL Zondagmiddag om vijf uur wordt in de Geref. Petrakerk weer een jeugdappel gehouden, waar in Ds. J. Overduin voor zal gaan. Hij gaf zijn preek de titel „Over 25 jaar bestaat de kerk niet meer" mee. Ds. Overduin staat bekend om zijn kort en bondig spreken en zal ongetwijfeld de vele jeugdigen in het hart aanspreken. De jeugdappelcommissie is er in ge slaagd ditmaal zich te verzekeren van de medewerking van de 50 man tellen de groep „The Spiritual Singers" uit Renkum. onder leiding van dhr. Wild schut. Zij zullen in de dienst een vijf tal nummers zingen, aangepast aan het woor dat verkondigd wordt. Voorts zal men voor het eerst be schikken over een volledig in offset druk uitgevoerde liturgie, zodat een ie der de dienst op de voet kan volgen. De verdere muzikale medewerking is weer in handen van Bob van Stemp- voort (orgel) en de heren J. de Jong en H. Stunnenberg (trompet). Vanaf kwart voor vijf is er samenzang. ADVERTENTIE ging de rustig en zeker leidende diri gent, de heer P. G. Addee met zijn or kest geen enkele moeilijkheid uit de weg en viel het op dat, waar men op de tenen moet staan om bepaalde pas sages te volbrengen, er op zeer geraffi neerde en juiste wijze gemusiceerd werd. Men haalde op deze manier in bijvoorbeeld de Orpheus-ouverture van Offenbach glansrijk het brevet: zelf kennis. Dat de Koninklijke Nedérlandse Fe deratie van Fanfare en Muziekgezel schappen de Veenendaalse Harmonie niet vergeet, bleek uit de aanwezigheid van de heer Herwijnen, voorzitter van de Provinciale Utrechtse afdeling. Hij bracht ter gelegenheid van dit jubi leum voor verschillende leden van Cae cilia een herinneringsspeld plus oorkon de mee. Onder applaus ontvingen de volgende heren deze herinnering: J. Reuvers (47 jaar lid), B. Oskam en P. van Hees (beiden 35 jaar lid). A. Diepeveen (34 jaar lid), H. J. v. KruLstum. P. v. Kruistum en D. J. Bouman (allen 33 jaar lid) en J. W. van Essen en G. v. Wagensveld (beiden 31 jaar lid). Te vens ontving de heer P. Hasselaar als nog een oorkonde: het speldje was reeds in zijn bezit. De bespreking van dit kleurrijke en geslaagde slotconcert moet ik helaas wat somber afsluiten. Heel Veenendaal heeft het afgelopen jaar een actief Cae cilia aan het werk gezien. Men heeft kosten noch moeiten gespaard om er zelfs een internationaal tintje aan te geven. Het is toch wel dieptreurig om dan naar een slotavond te moeten toe leven die een volkomen anti-climax bleek te zijn wat het bezoek betreft. Nauwelijks 100 (honderd) toehoorders in een plaats van ruim 28.000 inwoners. Je zou je haast afvragen waarom we nog om culturele activiteiten roepen. Caecilia heeft dit niet verdiend. Een po sitieve bijkomstigheid w?w, dat de akoestiek in het Verenigingsgebouw nu goed bleek te zijn. Maar daarvoor al léén musiceer je niet. Over vijf jaar kan Veenendaal een juister antwoord geven. Want een 70- jarige laat je toch niet in de kou staan? Vooral geen 70-jarige pionier, zoals Caecilia nog steeds blijkt te zijn op het Veenendaalse muzikale terrein. JAN HESSELS MULDER. VEENENDAAL De driejarige Evert Jan Vlastuin uit Veenendaal is gister avond op de Nieuweweg in zijn woon plaats door een vrachtauto gegrepen en dodelijk gewond. De kleuter, die plotseling de weg overstak, is op weg naar het ziekenhuis overleden. Pogin gen van de vrachtwagenbestuurder om het kind te ontwijken, mochten niet baten. VEENENDAAL Nog honderd kaarten z(jn beschikbaar voor de voor stelling van „Potasch en Perlemoer", die vanavond in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan wordt gegeven. Tus sen 7 en 8 uur vanavond zfjn de plaats bewijzen nog te krygen aan de zaal, vlak vóór Johan Kaart en Johan Bos kamp op de planken verschijnen. SCHERPENZEEL De bejaarden middag van de Nederlands Herv. Kerk werd deze week in Filalethes weer druk bezocht. De leiding berustte bij ds. H. v. d. Pol uit Woudenberg. Hij opende de middag met het lezen van een gedeelte uit de brief van Paulus aan de Hebreeën. Naar aanleiding hiervan hield hij een zeer uitvoerige meditatie. Het program ma werd geopend met het zingen van een drietal liederen door het Scherpen- zeels bejaardenkoor onder leiding van mevr. Gijsbertsen. Het begin was wat zwak, maar pa ieder couplet ging het beter en het geheel was dan ook goed. Toen was het woord aan mevr. Hof man uit Maarn. Deze liet een aantal zeer fraaie dia's zien onder de titel „De vier jaargetijden". Vooral uit Scherpenzeel en van de Utrechtse Heu velrug had ze prachtige plaatjes. ELST De toneeluitvoering van de toneelvereniging in Eist, die zaterdag in gebouw Pniël zou plaatsvinden, gaat niet door in verband met ziekte van enkele spelers. Veenendaal Oude kerk: 9.30 uur: ds. v. Assenberg; 17.00 uur: ds. Van de Krift. 11.15 uur: Bijz. dienst voor geestelijk gehan dicapten: ds. Assenberg. Julianakerk: 9.30 uur: ds. Spilt uit Ede; 17.00 uur: ds. Van Assenberg. Vredeskerk: 9.00 uur en 10.30 uur: ds. A. Vroegindewey; 17.00 uur: ds. Den Hoed uit Meerkerk. Sionskerk: 9.30 uur: ds. Terlouw; 17.00 uur: ds. Jongerden. Poortkerk: 10.30 uur: ds. Van de Krift; 18.30 uur: ds. A. Vroegindewey. Bejaardencentrum: 9.00 uur: ds. Van de Krift. Veeneind: 15.00 uur: dhr. Van Beuse- kom. 4 December: 19.30 uur: ds. Vos man uit Rijssen. Dijkstraat: 14.45 uur: dhr. Meijer. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Vijzelaar; 17.30 uur: ds. Bos uit Vlaardingen. Geref. Kerk: Brugkerk: 9.30 uur: ds. Overduin en 17.00 uur: ds. Ytsma. Petrakerk: 9.30 uur: ds. Ytsma en 17.00 uur: ds. Overduin. Geref. Kerk (Vrijgemaakt): 9.00 uur en 16.30 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.3® uur en 17.00 uur: ds. Den Bleker te Mijdrecht. Pnielkerk: 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur: Leesdienst. 4 December: 19.30 uur: ds. v. Beek. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 uur en 17.00 uur: Leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Hanne- man te Bilthoven. R.-K. Kerk: Salvatorkerkzaterdag 18.45 uur en zondag 9.00 uur en 11.00 uur: H. Mis. W.illibrorduskerk: 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligings samenkomst en 19.30 uur: Verlos singssamenkomst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. Joh. Bos uit Lunteren; 6.30 uur: ds. T. Lekker- kerker uit Oosterwolde. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. Goumare uit Amersfoort; 6.30 uur: ds. L. W. Korvius uit Soestdijk. Vrye Evangelische Gemeente: 10.30 uur: ds. W. E. v. Petegem. Deze dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. Vrijzinnig Herv. Kerk: Deze week geen dienst. Geref. Gemeenten: 10.00 en 6.30 uur: de heer B. Roest. Geref. Gemeenten Uitgetreden: 10.00 en 6.30 uur: Leesdienst in het- noodge bouw aan de Holevoetlaan. R.-K. Kerk: 8.30 uur: Bediening H. Mis in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9 uur: ds. D. van Vliet (Zetten), 10.30 uur: ds. P. L. J. Wapenaar, 6.3o uur: ds. N. Kooreman. Bergschool: 9 uur: ds. Wapenaar; Tollekamp, 5 uur: ds. Wapenaar. Geref. Kerk: 10 uur: ds. J. Goldschme- ding, 5 uur: idem. Oud Geref. Gem.: 10 en 18 uur: Lees dienst. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 17.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 1 '.urt Leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: four (Wageningen). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur. L. v.d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 18.30' uur: ds. Slii genberg (Den Brlel). R. K. Kerk, 29 nov. 18.45 uur: Eucha ristieviering in gebouw Geref. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. Vliegen (Amerongen). Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uuri ds. Aangeenbrug. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 15 uur: Lee«- dienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: ds. v.d. Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds. Muilwijk, 18.30 uur: ds. J. den Hoed (Meerkerk). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 18.30 uur: ds. Muil wijk (ochtenddienst geen opgave). Geref. Gem. (Syn.): 10 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. In Ned.: 10 en 18.30 uur: ds. Van Beek. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds. G. Kaas tra, 18.30 uur: ds. J. van Noort. De Uithof: 10 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 17 uur: ds. Lustig heid (Zeist). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. C. F. Brusewitz (Utrecht). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur: eerw. heer S. Andringa. Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18 uur: d». Van Malenstein. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 VEENENDAAL Bij een ketting botsing tussen vier auto's in Veenen daal raakte mej. N. H. uit Lienden, bestuurster van de voorlaatste auto, ge wond. Zij moest in het Julianazieken- huis worden opgenomen. De auto, waarin zij zat werd 1 van achteren ge ramd door een vrachtauto, bestuurd door de heer J. H. K. uit Waalwijk. Met name de auto van mej. N. H. liep bij de kettingbotsing veel schade op. VEENENDAAL Een zesjarig meis je, dat op de hoek van het Boompjes- goed en de Sterke-arm plotseling de weg overstak werd daarbij aangere den door een personenauto, bestuurd door de heer C. V. uit Veenendaal. Het kind is ter observatie in het Juliana- ziekenhuis opgenomen. Ten behoeve van de nieuwbouw van de Gereformeerde Kerk werd zaterdag een bazaar gehouden in het Dorpshuis. De opbrengst be droeg f 2800,- netto. Intrede Ds. R. de Bruin zal zondagavond 30 november in de Oude Kerk af scheid nemen van de hervormde ge meente van Lunteren. De week daarna, n.l. zondagmiddag 7 decem ber zal hij, na vooraf 's morgens te zijn bevestigd door ds. K. van de Pol, emeritus predikant te Ede, in trede doen als predikant van de hervormde gemeente van Eemnes - Buiten in de classis Amersfoort. Roel de Bruin werd op 20 septem ber 1912 te Polsbroek in de provin cie Utrecht geboren. Na zijn studie werd hij predikant te Waspik. Op 21 november 1942 verwisselde ds. De Bruin deze gemeente met die van Noordeloos in de classis Gorin- chem, waar hij op 25 november 1945 naar die van Veenendaal vertrok. Daarna diende ds. De Bruin de Her vormde gemeenten van Barneveld, Zetten en Andelst en Lunteren. Kandidaat N. H. Kuipéri C H. Wzn., uit Leersum zal zondagmid dag 30 november om half drie, na vooraf 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door zijn mentor, ds. W. Hoekstra uit Eindhoven, intrede doen als predikant van de hervorm de gemeente van Vleuten (en de Haar) in de classis Utrecht, waar hij beroepen is in de vacature van ds. B. Koole. Nicolaas Hendrik Kuipéri werd op 7 januari 1942 uit een godsdienston derwijzers/hulppredikersgezin te Maarn geboren. Hij bezocht eerst het Revius-lyceum te Doorn en stu deerde vervolgens aan de rijksuni versiteit te Utrecht. Hij deed daar op 19 juni 1967 zijn kandidaatsexa men theologie en ruim vijftien maanden later op 23 september 1968 ook zijn kerkelijk examen. Nadat de heer Kuipéri van 1 oktober van het vorige jaar (1968) tot 31 januari van dit jaar (1969) eerst nog vier maan den bij ds. W. Hoekstra, predikant van de wijkgemeente Woensel-Oost van de hervormde gemeente van Eindhoven, stage had gelopen, werd hij in juni van dit jaar na een te Utrecht gehouden colloquium toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk. In juli van dit jaar (1969) vertrok de heer Kuipéri naar Istanboel en is *oen ter bestudering van de Is lam ongeveer vier maanden in Tur kije geweest. Is bouw van een tweede gebouw voor kerkelijke doeleinden bijvoor beeld in de wijk „Dragonder" nood zakelijk, wil de gemeente hierin haar financieel aandeel bijdragen, aan wat voor gebouw is er behoefte en hoe staat de gemeente tegenover samenwerking met andere kerkge nootschappen. Dat waren eeh aantal vragen die door kerkeraad en kerk voogdij van de hervormde wijkge meente „Sola Fide" aan de gemeen teleden werden voorgelegd tijdens een deze week gehouden gemeente avond. Over het algemeen achtte men het stichten van een tweede gebouw wel gewenst ook al kan het Verenigings gebouw de kerkgangers zondags nog wel bevatten. Van de zijde van de kerkvoogdij werd er op gewezen, dat de hoge bouw- en grondkosten het bijna niet meer toelaten dat een gebouw wordt gerealiseerd dat alleen zondags voor kerkdiensten wordt gebruikt. Zelfs wanneer er met een ander kerkgenootschap wordt samengewerkt resteert er een jaarlijkse last van circa veertigdui zend gulden. Door het gebouw ook voor andere doeleinden beschikbaar te stellen kunnen deze lasten worden terug gebracht tot een eventueel wel fi nancieel haalbaar bedrag voor de gemeente. Over het algemeen was men zowel terwille van de oecume ne als uit een oogpunt van lasten verdeling voor samenwerking met andere kerkgenootschappen. Daarbij werd in eerste instantie gedacht aan de Gereformeerde kerk waarmee al verschillende vormen van sa menwerking bestaan. Kerkeraad en kerkvoogdij zullen de plannen nader uitwerken al of niet in samenwerking met andere kerkgenootschappen. Vooral uit oecumenisch oogpunt werd een zo breed mogelijke basis bepleit. Zondag a.s. is er 's middags om half zes een Open-Deurzangdienst in de hervormde kerk „Sola Fide" te Veenendaal, waarin drs. A. A. Bos te Vlaardingen zal voorgaan. In de gereformeerde Petrakerk wordt a.s. zondagmiddag om vijf uur een jeugdappel gehouden. Voor ganger is ds. J. Overduin. i De colleges van kerkvoogden en diakenen van de hervormde gemeen te „Sola Fide" te Veenendaal gaan in de toekomst gezamenlijk geld werven via de vrijwillige bijdragen. Tot nu toe was het zo, dat de kerk voogdij de vrijwillige bijdragen al leen „opstreek" en de diaconie het moest hebben van een bepaald per centage van de opbrengst van de collecten. Van de vrijwillige bijdragen en de collecten tezamen wordt in 1970 een opbrengst verwacht van 144.700 gul den voor de kerkvoogdij. De ver moedelijke inkomsten over 1969 zul len 130.000 gulden bedragen. De in komsten van de diaconie in 1970 zijn begroot op 25.000 gulden. Vermoede lijk zal in 1969 binnenkomen een be drag van 22.250 gulden. De vrijwilli ge bijdragen brachten in 1969 90.000 gulden op. Wil men het ge raamde bedrag voor 1970 halen dan zullen de bijdragen met 20 tot 25 procent omhoog moeten. Maandag 24 november j.l. werd een aantal ambtsdragers gekozen van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal. De vergade ring van lidmaten koos zeven ouder lingen, drie ouderlingen-kerkvoogd en drie diakenen, te weten mevr. M. A. de Ruiter-Schoemaker, en de heren H. van Haaften, ds. A. van Heerden, B. van de Pol, J. H. van Schuppen, J. van Sloten en H. G. Veldhuizen als ouderling; de heren J. Buddingh, M. van Schuppen en M.Wijdenes a's ouderling-kerkvoogd mevr. T. de Nooy-Methorst en de heren W. Jansen en C. Kroes als diakenen. Als de twee dames hun benoe ming aannemen zal de hervormde gemeente „Sola Fide" drie vrouwe lijke ambtsdragers tellen. De derde predikant van de gere formeerde kerk te Veenendaal, ds. Ferwerda, thans nog predikant in Amsterdam, zal zich te zijner tijd vestigen aan de Kerkewijk 104. De gereformeerde kerk te Vee nendaal houdt gemeente-avonden op 9 december a.s. in de Brugkerk en op donderdag 22 januari a.s. in '1 Trefpunt. Tijdens de laatste avond zal ds. J. Ytsma vertellen en dia's vertonen van zijn reis naar Israël. De bazaar en de kilometer-actie die de werkcommissie van de gere formeerde kerk te Veenendaail ten bate van de restauratie van de Brug kerk hadden georganiseerd zijn op een teleurstelling uitgedraaid. De bazaar bracht nog niet de helft op van wat men verwacht had, terwijl een groot deel van de op brengst werd geleverd door nietle- den van de kerk. aardige idee, dat het in wezen wel was: ieder gemeentelid betaalt een bepaald bedrag per gereisde kilome ter in de vakantie. Afgaande op de opbrengst is de werkcommissie tot de conclusie gekomen dat ongeveer 5 pet. van de gemeenteleden met vakantie is geweest. Uit de vergadering van de grote parochie-adviesraad van de r.k.-pa- rochie te Veenendaal op 13 novem ber j.l. is de gedachte opgekomen om een hearing voor alle parochia nen te houden. De datum van deze hoorzitting is bepaald op 19 januari a.s. Het gesprek zal o.a. gaan over: meer aandacht aan de liturgie beste den, indeling van de parochie in wijken: eer. gekozen parochiebe stuur, predikantenruil enz., zaken die ook al tijdens de vergadering van de adviesraad ter sprake kwa men. De hervormde gemeente te Scher penzeel kreeg het achtste bedankje te „slikken". De laatste keer was het ds. J. Smit die voor het beroej bedankte. Tot ouderlingen van de hervormde gemeente te Renswoude werden ge kozen (of herkozen) de heren H. Jo- chemsen, Barneveldsestraat 43, H. Jochemsen, Barneveldsestraat 36 en W. van Ginkel. Als diakenen kwa men uit de stembus de heren F van de Fliert en H. van Maanen. Alle gekozen ambtsdragers heb ben hun benoeming aangenomer Zij zullen op zondag 4 januari a.s. worden bevestigd. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Renswoude heeft enkele vraagtekens geplaatst bij dé tekor ten over 1969. Met andere woorden: de kerkvoogden weten niet of de ra mingen voor dit jaar nog zullen worden gehaald. De vrijwillige bij dragen, geraamd op 19.600 bleven 3.300 gulden beneden de verwach ting. De opbrengst van de collecten werd voor dit jaar begroot op 14.000 gulden. Er moet nog 4000 gulden bin nenkomen wil men de raming ha len. Herkozen werden tot lid van het college van kerkvoogden der her vormde gemeente te Ederveen de heren A. Evers, W. S. de Gooijer, en G. van Heerdt, terwijl in de vacatu re werd gekozen de heer B. C. van de. Weerdt. De hervormde gemeente te Eder veen heeft een beroep uitgebracht op ds. E. Schimmel te Harderwijk. Tijdens de predikantenvergadering van de predikant-leden van de gere formeerde bond in de Ned. hervorm de kerk zal o.a. dr. C. Graafland te Amsterdam (voorheen te Veenen- daal( refereren over „Het recht der reformatie, een theologische analy se en beoordeling van de huidige toe nadering Jussen de reformatorische kerken "en de rooms-katholieke De commissie winterwerk van de hervormde gemeente Sin Fide en de gereformeerde kerk te Veenendaal is bepaald niet ontevreden over de eerste drie maanden van de gezame- lijke actie ..ontwikkelingshulp". Zo wel financieel als moreel loopt de actie goed. Op 21 november j.l. was er 8500 gulden binnen. Na aftrek van de ikosten resteert een bedrag var 6500 gulden voor de actie. Op 25 plaatsen hebben gespreks groepen vergaderd. Hieraan hebben mgeveer 250 leden van de beide cerkgenootschappen deelgenomen en jocenvien 'n aantal rooms-katholie- ;en die ook warme belangstelling ■oor de actie tonen. Een van de initiatieven van de ge spreksgroepen is het vormen van een actie-comité. Dit comité heeft grote plannen die binnenkort op tafel zul len komen.

De Vallei | 1969 | | pagina 3