Echtpaar v. Beek 50 jaar getrouwd Geef tips Kantongerecht Wageningen Duizend weken zaten Eerstesteenlegging nieuw zusterhuis in koude „Trekpot" DELM ANTI-BRAND REIN KOK nachtclubeigenares maar danig dwars Zuster Jacobs hanteerde troffel Blussen met koolzuur en verrassend detectiesysteem AMRO-bank heropend Lee Marvin „keihard" in Point Blank Jongen (14) brak been Met brommer tegen paal VALLEI? Belt u dan «ven a.u.b. 5 december Installatie vanochtend overgedragen „Hoor ik wat van subsidie" Luxor Theater Bekendmaking Rhenen kreeg reddingsbrigade Zwemploeg van VZC naar Tiel voor vrouwen GIER BURGERLIJKE STAND en meisjes NETJES HOBBY VEENENDAAL Zuster Jacobs, waarnemend directrice van het Juliana ziekenhuis heeft gistermiddag, als de langst inwonende zuster de eerste steen gelegd voor het nieuwe zusterhuis, dat inmiddels het hoogste punt heeft bereikt. De zuster die al ruim zeventien jaar in het Julianaziekenhuis werkzaam is ver richtte haar officiële daad onder het toeziend oog van enige tientallen geno digden. Onder hen bevonden zich de burge meester van Rhenen, jhr. mr. Bosch ridder van Rosenthal, diens beide wet houders mr. J. Deen en T. van Lien- den, de Veenendaalse wethouders de heren Ant. de Ruiter, E. C. Diepeveen, M. Bastmeijer en R. Koppenberg, de directeur geneesheer van het zieken huis de heer N. Rodenburg, bestuurs- AMERONGEN Thurgemeëster jhr. mr. O. R. van den Bosch heeft in Amerongen de plaatselijke AMRO-bank heropend. De bank heeft een drastische uitbreiding en modernisering onder gaan. De openingsplechtigheid werd bijgewoond door een groot aantal ge nodigden onder wie de districtsdirec teur mr. Ph. Muus en de directeur van de AMRO-bank in Veenendaal, de heer A. Slagt. De burgemeester herinnerde er ln zijn openingstoespraak aan, dat zich veertig jaar geleden in Amerongen de eerste bank vestigde. Hij noemde de verbouwing, tl ie noodzakelijk was in verband met ruimtegebrek, en de mo dernisering een grote vooruitgang. Jhr. mr. Van den Bosch toonde veel respect voor de architect, die alle beschikbare ruimte efficiënt heeft weten te benut ten. Na de opening was er voor de aan wezigen gelegenheid de bank te be zichtigen. Tussen de bedrijven door werd een feestelijk drankje aangebo den. Veel bewondering bestond er bij de genodigden voor het exclusieve in terieur, waarin de nieuwste „banksnuf- jes" zijn toegepast. Ook de ingrijpende verandering, die het exterieur van het bankgebouw heeft ondergaan, is smaak vol uitgevoerd. De grote parkeerruim te voor het gebouw aan de Wilhelmina- weg betekent eveneens een verbetering. VEENENDAAL Hoe bijzonder ge schikt Lee Marvin is voor keiharde film rollen bewijst hij deze week in „Point Blank", onder regie van John Boorman. „De uiteindelijke afrekening" is de Ne derlandse titel die het vrijwel niets ont ziende verhaal begeleidt. Marvin zit als Walker achter een be drag van 93.000 dollar aan, dat hem twee jaar tevoren afhandig is gemaakt. Hij is bereid er zijn leven voor op het spel te zetten. Een leven dat hij al bij na had verloren door verraad van zijn vrouw Lynn en z'n compagnon Resse. Via diverse contacten, en nadat ver scheidene tegenstrevers de laatste adem hebben uitgeblazen staat Walker uiteindelijk voor de keus. Zijn laatste tegenstander roept hem toe zijn geld te komen halen, dat binnen zijn bereik ligt, maar ook binnen schootsafstand van een paar moordenaars. Een kleine greep uit de cast: Angie Dickinson, Keenan Wynn, Carroll O'Connor, Lloyd Bocher en Michael Strong. „Gunfigjhters of Red River", met op nieuw Angie Dickinson, en verder Glenn Ford en Chad Everett verhaalt de bele venissen van een tot rust gekomen avonturier die zich ziet geconfronteerd met een jonge man die zo nodig moet bewijzen dat hij wel de beste schutter is, die geniet van zijn kalme leventje met zijn vriendin Lisa, de eigenares van een niet geheel onverdacht hotel en café. Deze Lisa weer dat de jongeman haar marshal wil uitdagen, en wil dat voorkomen door een moordenaar op de scherpschutter af te sturen. De mars hal komt tenslotte tot de conclusie dat voor hem geen rustig burgerleven is weggelegd. leden en diverse Veenendaalse en Rhe- nense doktoren. De voorzitter van het ziekenhuis mr. dr. J. Hazenberg liet wegens ziekte ver stek gaan, evenals zijn opvolger als bur gemeester van Veenendaal, de heer P. Bode, die wegens ambtsbezigheden niet aanwezig kon zijn. De heer Rodenburg bracht op de bouw dank aan architecten, aannemers en vaklieden, die hij pannebier en een daarbij behorende beloning in het voor uitzicht stelde. SCHERPENZEEL De veertienja rige J. B. uit Scherpenzeel kwam gis termorgen op zijn fiets in botsing met de bromfietser v. B. uit de buurtschap Moorst, en brak daarbij zijn dijbeen. De jongen was in gezelschap van een aantal vrienden, en wachtte op het kruispunt Eikenlaan-Willaerlaan op een ander groepje, om zoals gebruikelijk samen naar school in Amersfoort te gaan. Hij fietste wat heen en weer, toen hij door de bromfiets werd gegre pen. De jongen is in een ziekenhuis in Amersfoort opgenomen. Burgemeester Bosch ridder van Ro senthal hoopte voor de zusters dat zij mettertijd in het nieuwe zusterhuis vol doende krachten zullen opdoen om hun moeilijke taak te volbrengen. Het duurt evenwel nog verschillende maanden voordat het slakkehuisvor- mige gebouw in „de Trekpot" zal kun nen worden betrokken. Het gezelschap haastte zich na de eerstesteenlegging uit de oude „Trek pot" naar de hal van het ziekenhuis waar nog een dronk werd uigebracht op een voorspoedige verdere afbouw. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: dat de gemeentelijke waag in de ei er- hal, gelegen aan de Achterkerkstraat, met ingang van 1 januari 1970 uitslui tend geopend zal zijn op maandag- en dinsdagochtend telkens van 6.30 uur tot 8.30 uur. Veenendaal, 19 november 1969. B. en W. voornoemd: de secretaris, Van Manen, de burgemeester, P. Bode. VEENENDAAL Door een rukwind raakte de Veenendaler C. J. H. giste ren op de Kerkewijk de macht over zijn bromfietsstuur kwijt. Hij botste te gen een paal en brak zijn sleutelbeen. Per taxi werd hij naar het Julianazie kenhuis overgebracht. voor Veenendaal ,7 30 T:: 10550 vr93o73u0u; 11079 s Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 RHENEN In „De Munt" is een Rhenense Reddingsbrigade opgericht. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heer A. G. Hulshof, voorzitter, mevr. Schoonhoven, secretaresse en de heer H. Brouwer, penningmeester. Tijdens de oprichtingsvergadering ga ven zich ongeveer vijfentwintig leden op. Als instructeur zal de heer Schoon hoven, chef-zwemmeester van het in- structiebad „Lijsterberg" fungeren. Binnenkort wordt een ledenvergadering uitgeschreven voor het kiezen van een definitief bestuur. VEENENDAAL Het echtpaar G. van Beek- C. van Beek- Gaasbeek is vandaag vijftig jaar getrouwd. De hele week al is er druk bezoek geweest, en ook vandaag is het huis aan de v. d. Pollstraat weer vol. Groot feest wordt er niet gevierd. De heer en mevrouw Van Beek willen niet al te veel drukte maken. De bruidegom is nog herstellen de van een lastige ziekte. Ook wil het bruidspaar niet veel festiviteiten omdat het zijn twintig jaar geleden overleden zoon nog te sterk herinnert. Twee zoons werden uit het huwelijk geboren, en er zijn inmiddels ook twee klemkinderen. De heer Van Beek (77) en zijn echt genote (76) leerden elkaar 56 jaar gele den kennen bij de KVSW waar ze bei den werkten. De bruidegom bleef er 53 jaar, en kreeg in 1949 de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Zijn werk speelde zich voornamelijk af in de meetkamer van het bedrijf. Twaalf jaar geleden werd de heer Van Beek gepensioneerd. Aanvankelijk bewerkte hij in zijn vrije tijd een stuk land, maar o.a. om gezondheidsrede nen moest hij daarmee stoppen. „Toen ik 70 jaar was stond ik nog te spitten" zegt hij. m-mw g I ZATERDAG 29 NOVEMBER 1969 ADVERTENTIE voor De koolzuur op slag van de nieuwe blusinstallatie op het Depot Elek tronisch Luchtmacht Materieel te Eist. De 240 flessen bevatten samen 12000 kilo koolzuur. ELST Op het Depot Elektronisch Luchtmacht Materieel in Eist is van ochtend een koolzuur-brandblusinstal- latie en een branddetectie en -alarme ringssysteem overgedragen aan de com mandant. overste A. J. Fokker. De overdracht vond plaats na een beproe ving en de inbedrijfstelling van beide nieuwe installaties. Een functionaris V c5 o van Saval Apparatenfabriek N.V. uit Breda gaf een uitvoerige explicatie van het detectie-, alarmerings- en blussys teem, die door het Brabantse bedrijf zijn vervaardigd. De overdracht werd bijgewoond door een groot aantal ge nodigden. De koolzuur-(C02)*blusinstallatie en 't branddetectie- en -alarmeringssysteem zijn aangebracht in nagenoeg alle be drijfsgebouwen van het DELM-com- plex. Blussen met koolzuur betekent in feite het verdrijven van de zuurstof uit de ruimte, waarin de brand is ont staan. Het is een zogenaamde schone methode, die geen resten achterlaat. „Daarom is onze keuze op dit systeem gevallen. Op het DELM werkt men met zeer dure elektronische appara tuur, die geen water of andere blus- singsmaterialen kan verduren", aldus de projectleider, de tweede-luitenant J. G. van Koert. De installatie, die op het DELM is aangelegd, is tot nu toe de grootste in Nederland. De Koninklijke Luchtmacht past het systeem voor het eerst toe en heeft daarvoor haar depot in Eist als de meest geschikte plaats gekozen. „Ei genlijk is de nieuwe apparatuur voor namelijk bestemd voor na de dienst uren. Overdag beschikken \ye op ons depot over twee brandploegen, die over de nodige middelen beschiken om een uitbrekende brand de kop in te drukken", merkt luitenant Van Koert op. De nieuwe blusinstallatie kan putten uit een voorraad koolzuur van 12.000 kilo, die is opgeslagen in 50 flessen, ie der met een inhoud van 240 kilo. De koolzuur kan na alarmering met een druk op de knop worden gespoten in het gebouw waar de brand is uitgebro ken. Speciale deuren sluiten automa tisch de betreffende ruimte af van de overige bedrijfsafdelingen. De hele blussingshandeling kan via een bedie ningspaneel door een man worden ver richt. De snelheid, waarmee het detectie systeem brand of een begin van brand waarneemt is verrassend. Twee ver schillende soorten detectoren, die in de bedrijfsgebouwen zijn aangebracht rea geren zowel op brand als op rookont wikkeling met een oorverdovende zoem- toom en een lampje dat op de bedie ningspanden aangeeft in welk gebouw brand is. Hierna wordt inmiddellijk de blussingsinstallatiè in werking gesteld. Het waterschap „Lunterse beek" was er niet in geslaagd veehouder J. de K. uit Lunteren te bewegen een einde te maken aan de verontreiniging van zijn sloot. In de grenssloot langs het land van K. werd regelmatig kalfsgier ge loosd en de sporen daarvan waren over een kilometer en meer goed waar te nemen. Dat verklaarde althans de heer K. Groenendijk, ambtenaar van het waterschap, die herhaaldelijk bij De K. hd gecontroleerd. „Er is al zo vaak een beroep op De K. gedaan, dat het bestuur van het wa terschap my ten einde raad verzocht heeft procesverbaal op te maken. Het mag dan zo zyn, dat hij een sceptie-tank heeft, maar er is een overloop naar de sloot, een huis waaruit dik vuil komt. Bovendien is er een buis, waaruit afval water van de gebouwen geloosd wordt". Verdachte trok het van leer tegen de getuige. „Er is geen sprake van veel klachten. Bovendien zou op 28 januari van dit jaar toen er zeker tien centime ter ijs lag de vervuiling geconstateerd zijn. Noch u noch die andere ambte naar heb ik in het ijs zien hakken. Ik wil weieens weten hoe u dat ge constateerd hebt", riep De K. Ik maak de sloot tweemaal per jaar schoon en ik laat hem regelmatig uitdiepen". Volgens de heer Groenendijk ge bruikt K. zijn sloot, die hoger ligt. dan omliggende percelen, als bezink- sloot. „Er is hier absoluut sprake van milieuverpesting door vuil water". Van een redelijke oplossing om het afval water te reinigen had De K. niet wil len horen. Gezien deze houding acht te mr. Pieters een boete van f 125, gewenst, waarvan f 75,— voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. „Ik heb graag dat u me tenminste tot meer dan tien gulden boete veroor deelt, dan kan ik tenminste in hoger beroep gaan", reageerde De K. Daaraan voldeed de kantonrechter ruimschoots. Hij kwam tot een boete van f 250,—. VEENENDAAL Geboren: Jacob z.v. H. Hensen en L. H. Heikamp; Cor- nelis Reinier z.v. C. Pol en M. H. de Bruin; Rijk z.v. A. Overeem en H. S van Baaren; Diana Jeannetta dv. A. van Geenhuizen en D. van Kesteren; Adriaan Willem z.v. D. van den Broek en I. J. Heikamp; Jan Arnold z.v. A. Spies en J. Knol; Barend Johannes T. z.v. E. Vos en C. van Amerongen; Francisca d.v. R. Aguilar y Mora en I. Mora Valle; Robert Eduard z.v. H. H. Pieters en C. M. van Hoven; Gerrit- je Barendina d.v. P. van de Weert en G. C. van Doorn; Jan z.v. J. Boers en N. Beijer; Marinus z.v. H. van Herk en L. Slingerland; Frank z.v. G. J. Verschoor en E van der Schaar; Ma rinus z.v. A. Pater en J. H. Willemsen; Neeltje Gerdina d.v. C. M. Leuvenink en W. Kortus. Ondertrouwd: A. M. J. Loogman en M. A. E. de Bruin; C. C. Boers en C. J. van den Bosch; F. van Hoeflaken en P. C. M. Vinken; J. C. Morren en H. G. Onderstal; L. Schreuders en R. H. van Alfen. Getrouwd: A. J. Zegers en G. Vee nendaal (Beverwijk); J. van de Kraats en M. A. Duizer (Rhenen); J. Vos en P. de Bruin; A. P. de Kievid en D. van der Weerd; J. M. Schreuder (Ede) en A. N. M. J. Hoogenkamp; T. J. J. van Kessel en A. M. Murk; N. C. van Ooor: (Duitsland) en M. E. W. Hendricks; H H. M. Vedder (Ede) en C. J. M. Kui pers. parfum eau de foilette fijne zeep toilettas kapstel voor mannen en jongens after shave haarwater fijne zeep toilettas scheergerei (alles ook in luxe geschenk verpakkingen!) Gelderland/hk. Hoogstraat Veenendaal - Tel. 12656 VEENENDAAL De zwemploeg van VZC vertrekt vanavond naar Tiel voor een zwemkamp met de Tielse vereniging. VZC gaat met een groot aantal deelnemers en start op alle nummers. In het Valleibad worden vanaf zes uur veel vriendschappelijke wedstrij den waterpolo gespeeld. Na wat onderlinge wedstrijden spelen de meisjes-adspiranten om half zeven tegen de leeftijdsgenoten van Neptunus uit Arnhem, waarna om zeven uur de jongens tegen Neptunus uitkomen. Daarna volgen twee competitiewed strijden van resp. CRB uit Culemborg en De Linge uit Leerdam, die hun thuiswedstrijden in het Valleibad spe len. Na acht uur komen de veteranen (heren 3) van VZC aan bod die strijd gaan leveren met de oudjes van LZC uti Leiden, waarin de oud-spelers Hans Rompes en Jan Kets van VZC zijn op genomen. Daarna spelen de „old-timers" van VZC nog tegen de veteranenploeg van Neptunus uit Arnhem, waarin diverse oud-internationals spelen o.a. Benny Kniest, Wim van Setten en verder Gert Jansen en Georg Geurtsen. WAGENINGEN „Omdat ik geen duizend weken meer ben, werd ik op de bon gezet. Achter ons werd een wagen aangehouden, die ook ongeveer 65 kilo meter had gereden, maar daar zaten vier jonge meisjes in. Er werd lief gekeken en gelachen en ze konden zo doorrijden. Dat wilde ik hier eens even komen vertellen, want ik ben niet op m'n mondje gevallen. Dat was een oneerlijke zaak Zo verdedigde vrijdagmorgen de Amsterdamse nachtclubeigenares me vrouw J. C. M.-K. zich. Ze had op de Rijksstraatweg in Eist 64 in plaats van 50 kilometer gereden, een schikkingsvoorstel van 40 gulden gekregen, maar de „duizend weken" za ten haar dwars. Vandaar, dat ze met haar man op de zitting van het Wage- ningse kantongerecht verscheen om haar beklag te doen. „Dan bent u hier toch aan het ver keerde adres. U had er melding van moeten doen bij de plaatselijke poli- tiecommandant", zei kantonrechter mr. A. C. van den Brand. „Het is al zo lang geleden, dat is kinderachtig om er nu nog mee aan te komen", vond mevr. M. Ze ontkende niet 64 kilometer gere den te hebben. „Ik dacht niet, dat het daar bebouwde kom was en op zo'n brede straatweg verwacht je niet, dat er maximum snelheid geldt. Ik let er juist altijd goed op". De officier, mr. H. J. C. Pieters hield het op het schikkingsbedrag, subsidi air vier dagen. „Ik hoor wat over subsidie?" „Subsidiair, dan moet je zitten", souf fleerde haar man vanuit de zaal. „O, nee dan maar liever betalen", gaf verdachte resoluut als voorkeur te kennen. De rechter hield het op f 35,— of drie dagen. Mevr. M. trok een clow nesk gezicht tegen haar man en ste vende opgewekt de zaal uit. „Nou moet je goed luisteren", plaagde haar man. „Als je erg lastig bent. betaal ik niet en dan breng ik je voor drie dagen weg", waarna ze stevig gearmd uit het gezichtsveld verdwenen. De heer W. A. Versluis, die wegens de tragische gebeurtenissen met zijn dochter Maria herhaaldelijk in het nieuws is geweest, stond terecht om dat hij nabij de Bospoort in Ede hon derd kilometer gereden had. „Hoe is dat mogelijk. Er staat daar een hele serie borden, die aflopende snelheden aanduiden", zei de kantonrechter. „Ik moet ze allemaal gezien hebben, maar ik neem aan, dat het niet tot me doordrong. Een totale black-out", zei de heer Versluis, die door Mia's geval in valide is geworden. Het was het vier de proces-verbaal van de heer Versluis voor snelheidsoverschrijding. „Ik neem aan, dat die andere gevallen omstreeks 1965 zijn geweest #toen ik nog werkte", zei hij. „Twee in *1965 en één in 1968", stelde de kantonrechter vast. De situa tie, waarin verdachte reeds jaren ver keert en waaronder hij zeer gebukt gaat, gaf de officier aanleiding slechts f 100,boete te eisen. „U mag best weten, dat ik hier f 150,— en drie maanden ontzegging voor mezelf had opgeschreven". De rechter slopt zich erbij aan en informeerde naar Mia's toestand. „Het gaat heel langzaam vooruit, in hoe verre die verbetering zich kan voort zetten kan niemand zeggen", antwoord de de vader mat. De heer Van G. uit Ede vond zich zelf een net weggebruiker" en hij kon een boete van honderd gulden voor het overschrijden van een ononder broken streep op het wegdek dan ook helemaal niet waarderen. Maar het betrof in dit geval één van de gevaar lijkste bochten van de Apeldoornseweg tussen Ede en Apeldoorn. Verbalisan ten hadden gezien, dat Van G. er met de helft van zijn wagen overheen ge komen was. „Die ononderbroken streep was slecht te zien", voerde de verdachte aan, „bovendien kunnen de agenten het nooit hebben waargenomen van de plaats waar zij zich opgesteld hadden". Eén van de verbalisanten verklaar de het tegendeel. „De bocht is boven dien nog door twee waarschuwingsbor den aangegeven". Verdachte vond de eis erg hoog. De rechter sprak echter over een uiterst gevaarlijke situatie en kwam op f 75, boete met daarnaast een voorwaarde lijke ontzegging van zes maanden en twee jaar proeftijd. „Ik wens vernietiging van dit vonnis, van deze dagvaarding van dit pro cesverbaal", riep autohandelaar J. L. uit Arnhem. „Deze verbalisant maakt er een hobby van om kentekenbewij zen af te nemen. Een paar jaar gele leden heeft h(j het me ook eens ge daan. Hij maakt mijn handel kapot!" Hoofdagent Heinekamp uit Ede, die als getuige was opgeroepen hoorde de emotionele explosie van L. onbe- Hij had de autohandelaar staande gehouden toen deze met een vracht wagen met aanhanger twee auto's ver voerde. Hij reed op zijn handelaars kenteken, dat echter alleen gebruikt mag worden voor proefritten. De aan hangwagen werd op het kenteken niet genoemd, de remmen van de aanhanger deugden niet en er was geen achter licht. „Ik had op de automarkt in Utrecht net twee auto's gekocht. Die moest ik toch thuis zien te krijgen. Daarom heb ik de vrachtwagen met aanhanger ge bruikt. Omdat de verlichting het niet deed, gebruikte ik de levensgrote ach terlichten van één van de wagens, die ik vervoerde. En wat de rem betreft: die was best in orde, maar de agent be gon meteen al met „Je kunt meewer ken of tegenwerken Hij deed het er gewoon om", aldus verdachte. De heer Heinekamp lichtte toe, dat het. mechanisch gedeelte van de rem was vastgeroest en dat er geen be weging in te krijgen was. Voor de officier was zijn duidelijke uiteenzet ting van doorslaggevende betekenis. De vervanging van het achterlicht van de aanhanger door lichten van de ver voerde auto achtte hij slechts een formele overtreding en daarvoor eiste hij slechts f 5,— boete. Voor de andere overtredingen elk f50,-, in totaal f155,- „Ik wens vernietiging...", riep ver dachte, maar de rechter zag daar geen aanleiding toe en vonniste L. met een totale boete van f 110,

De Vallei | 1969 | | pagina 3