SER denkt verdeeld over verhoging van ziekenfondsgrens SER-rapport vastgesteld zonder N.V.V. en N.K.V. Kiezen Nevenfuncties van V.V.D.-Kamerleden gepubliceerd 3dagen gratis reizen Min. Schut: „Uitstel huu rverh oging kan funest zijn van december- voordeel 111 Rome enorme Chaos door dpmonstratje Jongetje na bomaanslag klinisch dood Verjaardag van een hart Reacties uit Moskou stroken niet met de Geest van Helsinki" Sloan's Liniment sloans Neem nu een aarkaart 65+en profiteer van het Jaarkaart of 3-maandskaart65+? Kleinst mogelijke meerderheid voor idee van Ziekenfondsraad ...om zéker te zijnT dreamland Dankwoord van president Heinemann Na twee weken confereren v> Smokkelschepen vol sigaretten aangehouden Groot complex studentenflats officieel open Beschuldiging tegen verdachte van oorlogs misdaden Koploper heeft 35 er Gen. Soehardjo overleden BIJNA „50-50" GEEN FUNDAMENTELE WIJZIGINGEN9 martEX DE SINT KOOPT BIJ DE SPAR f „KOUDE OORLOG" ZEVEN STUKS voordelig uit met NS NIET-BETAALD Voor onmiddellijke verlichting De pijnverdrijver met onmiddellijke werking. voordelig uit met NS ZATERDAG 29 NOVEMBER 1969 DEN HAAG De Sociaal-Economische Raad heeft een verdeeld advies vast gesteld over een structurele verhoging van de loongrens en van de maximum- dagloongrens in de verplichte ziekenfondsverzekering voor 1970. De bewinds lieden van Sociale Zaken en Volksgezondheid hadden de raad om advies over deze zaak gevraagd de commissie sociale verzekeringen van de raad had al eerder een ontwerpadvies hierover voorbereid. De raad heeft dat in een van zijn vorige vergaderingen toen teruggewezen naar de commissie. De bewindslieden van Sociale Zaken en Volksgezondheid wensten het oor deel van de SER te vernemen over een advies van de Ziekenfondsraad om de loongrens van de verplichte zieken fondsverzekering voor 1970 een bijzon dere verhoging te laten ondergaan. De Ziekenfondsraad meent, dat die grens verhoogd zou moeten worden van f14.850 tot f 16.000. De Sociaal-Economische Raad merkt in zijn gisteren vastgestelde advies on dermeer op, dat een steeds groter deel van de welvaart aan dt gezondheids zorg moet worden besteed. Dat is zijns inziens een gevolg van de snelle stij ging van de kosten voor de gezond heidszorg, die stijging overtreft die van de lonen. De stijging van de kosten der medi sche verzorging neemt zo'n grote om vang aan, dat een correctie van de loongrens op zo kort mogelijke termijn op haar plaats is, aldus het oordeel van de raad. De kosten van een ande re verzekering tegen ziektekosten dan de ziekenfondsverzekering, die een ge lijkwaardige dekking biedt, gaan de draagkracht van velen te boven. De raad (22 van de 42 op het moment der stemming aanwezige leden. Die 22 stemmen komen var. de vertegenwoor digers der drie vakcentrales, van kroonleden e n van werkgeversleden) kan zich, alleen om ruimte te scheppen voor n^der overleg over deze zaak op wat langere termijn, verenigen met het advies van de Ziekenfondsraad. Reali sering van deze relatief geringe verho ging van de loongrens, doorkruist zijns inziens geenszins het beraad over de structuur der verzekeringen tegen kos ten van geneeskundige verzorging. De minderheid van de raad (twintig leden, werkgevers en kroonleden red.) acht het integendeel wèl onjuist om daarom nu te besluiten tot een inci dentele structurele verhoging van de ADVERTENTIE loongrens. Dat zou alleen te overwegen zijn als er een noodsituatie moest wor den opgelost en daar is geen sprake van. De minderheid meent, dat de verho ging voor het merendeel der thans ver plicht verzekerden niet zal leiden tot premie verlaging, voor een relatief klei ne groep daarvan zelfs tot premiever hoging. Het effect van de verhoging zal verschillend zijn, maar in elk geval voor de ongehuwden tot premieverho ging leiden. De minderheid vreest, dat de haast, waarmee wordt getracht het voorstel van de drie ziekenfondsorganisaties te realiseren, afbreuk doet aan het goede overleg, dat aan een structuurwijziging ten grondslag moet liggen. Bij realise ring van de incidentele structurele ver hoging van de loongrens, zullen de goe de verhoudingen tussen de groeperin gen die zijn betrokken bij de uitvoe ring van de verplichte ziekenfondsver zekering, worden geschaad. //.v. verzekerings maatschappij brand-, inbraak-, storm-en glasverzekering, wettelijke aansprakelijkheid voor particu lieren en rechtsbijstandverzekering, onge vallen-, ziekte-en ziektekostenverzekering, reisverzekering vraagt uw assurantieman of rechtstreeks: 's-gravendijkwal 68 r'dam-3 tel. 010-251329* ROME Een zeer groot aantal ar beiders heeft vrijdag in Rome gede monstreerd voor hogere lonen. Volgens de politie, namen ongeveer 40.000 per sonen niet alleen maar arbeiders, maar ook studenten en scholieren er aan deel, maar de vakbonden beweren dat het aantal zeker tweemaal zo hoog is geweest. Bij deze demonstratie, de grootste in Italië in drie maanden tijds, is alles rustig verlopen. Wanordelijkheden heb ben zich nergens voorgedaan. Het verkeer raakte er reddeloos door in de knoei en honderden automobilis ten ieten hun wagen maar ergens staan als ij niet meer voor- of achteruit kon den. om te voet verder te gaan. De demonstraties wa^en seorgani- seerd door de drie grootste vakbonden en waren in eerste instantie bedoeld als protest tegen het al zo lang duren van de onderhandelingen over nieuwe arbeidscontracten voor de arbeiders in de metaalindustrie. De ongeveer 1.300.000 arbeiders in die industrie eisen hogere lonen, een werk week van 40 uur en betere sociale voor- waardén. De onderhandelingen Vnerover duren nu al haast drie maanden. De Zuid Vietnamese regering heeft verklaard, dat in de eerste tien maanden van dit jaar. 4.004 burgers ge dood of gewond ziin bij communisti sche terreu rinciden ten. De regering zei dit 'n baar maande- liikse rapport aan d« Internationale Controlecommissie (ICC). Volgens de regering, hebben zich in de maand ok tober 182 incidenten voorgedaan, waar bij 189 burgers werden gedood. 576 ge wond en 66 ontvoerd. 99 DEN HAAG De Sociaal-Economi sche Raad zonder de twaalf vertegen woordigers van NVV en van NKV constateert in zijn vrijdag in besloten vergaderng vastgestelde en meteen voor publikatie vrijgegeven vijftiende halfjaarlijks economische rapport, dat de basisfactoren, die bepalend zijn voor de economische ontwikkeling in ons land in 1970, niet fundamenteel zijn ge wijzigd sinds het verschijnen van het vorige rapport op 20 juni jl. Wèl kan worden gesteld, aldus de raad, dat de buitenlandse vraag zich gunstiger heeft ontwikkeld dan was verwacht en dat daardoor het niveau der binnenlandse economische activi teit verder is verhoogd. Daaraan ontleent de raad de conclu sie, dat de noodzaak van een beleid, waarmee een tegengaan van een infla toire ontwikkeling wordt beoogd, niet is verminderd, maar veeleer is vergroot. De raad constateert met voldoening, dat een der uitgangspunten van het veertiende halfjaarlijkse economische rapport, n.l. een verbetering van het reëel vrij besteedbare inkomen in de orde van grootte, die in dat rapport wenselijk werd geacht, kan worden ge handhaafd. Hetzelfde geldt, aldus de raad, voor het toen aanbevolen beleid, gericht op een matiging van de nomina le ontwikkeling ter onderbreking van de inflatiespiraal. Nu het kabinet, wat het onder zijn verantwoordelijkheid vallende beleids- gedeelte betreft, zich vrijwel geheel heeft aangesloten bij het advies van de raad in het veertiende halfjaarlijkse rapport, meent de raad ook zijn aanbe velingen aan het bedrijfsleven voor de loon- en prijsontwikkeling onvermin derd te kunnen handhaven. De vaststelling van 't vijftiende half jaarlijkse economische rapport was het laatste punt van de agenda van de ver gadering van de raad van gisteren. Voordat dit punt aan de orde kwam, deelde werknemersvoorzitter A. H. Kloos mee, dat de vertegen woordigers van het NW en van het NKV om redenen die bekend zijn de vergadering zouden verlaten. De ver tegenwoordigingen van deze twee vakcentrales verlieten daarna de zaal. ADVÈRTENI IE ELECTRISCHE DEKEN ATHENE Het tweecnhalfjarige Griekse jongetje George Nastos, die donderdag bij de aanslag op het kan toor van de Israëlische luchtvaartmaat schappij El Al 1- Athene ernstig werd gewond, is klinisch dood. Dit heeft een wordvoerder van het ziekenhuis in Athene meegedeeld. De jongen is in de hersenen geraakt door een granaatscherf. Zijn dood zou betekenen, dat de twee van de aanslag beschuldigde Jordaniërs doodslag ten laste kan worden gelegd. De twee man nen kwamen gisteren voor de openbare aanklager te Athene op beschuldiging van beschadiging van andermans eigen dommen, onwettig bezit van explosie ven en het veroorzaken van een ont ploffing. Het vierjarig broertje van George Nastos, Athanassaios, heeft een gra naatscherf in zijn linkeroog. De moe der is ook door de ontploffing gewond. De dagbladen in Athene dringen er bij de regering op aan deze zaak niet door de wettelijke procedure te laten vertragen en de twee mannen onmid dellijk voor het gerecht te brengen. De regeringsgezinde krant „Eleftheros Kos mos" stelde, dat als de twee andere Arabische commando's, die lf maan den geleden een El Al-vliegtuig in Athe ne hebben beschoten, direct waren be recht, de jongste aanslag wellicht niet zou zijn gebeurd. Dij het verlaten van ons land heeft de Westduitse bondspresident Heinemann een boodschap gezon den aan koningin Juliana en prins Bernhard. Hij dankt daarin het koninklijk paar, mede namens zijn echtgenote en begeleiders, voor de charmante en gulle ont vangst. De boodschap zegt verder ,,Wij zijn diep onder de indruk ge komen van wat wij van de veel zijdigheid en schoonheid van stad en land hebben kunnen zien, als mede van de geweldige prestaties waarmee het Nederlandse volk een voorbeeld geeft voor de opbouw van een moderne gemeenschap. Een traditie volgend, geleid door hoge ethische principes van prak tische naastenliefde en een realis tisch gevoel voor wat noodzake lijk is, bouwt het aan zijn toe komst. Met betrekking tot onze gezamen lijke taak samen te werken bij de eenmaking van Europa en bij het in stand houden van vrede en vrij heid op de wereld, prijzen wij ons gelukkig, dat wij, ondanks de scha duw van een ongelukkig verleden, hand in hand een beslissende stap voorwaarts hebben gedaan. Ik wil uw land niet verlaten zon der ook aan uw regering en het Nederlandse volk mijn diep gevoel de dankbaarheid tot uitdrukking te brengen". Tn Nieuw-Zeeland worden vandaa driejaarlgkse algemene verkie. gen voor het huis van afgevaardig den gehouden. Men verwacht een nek-aan-nek-race tussen de regeren de nationale partij onder leiding van premier Keith Holyoake en de la- bourpartij. In het huid'ige parlement heeft de na tionale partij 43 van de 80 zetels 7 meer dan de labourparty. Er is nog een derde partij met slechts een zetel, de „Social Credit"- partij. Het nieuwe parlement zal 84 zetels tel len, daar dit jaar vier nieuwe kies districten zijn gevormd. T angharige jongeren hebben tydens de verkiezingscampagnes lastige vragen gesteld over de aanwezigheid van Nieuwzeelandse troepen in Viet nam. Het kiezerspubliek heeft via de televisie, die dit jaar voor het eerst op grote schaal bij dte campagne to ingeschakeld, kunnen zien hoe de par- Precies een paar geleden onder ging de Fransman Emmanuel Vitria te Marseille een harttrans plantatie. Om deze verjaardag te vieren, kwam een hartvormige taart met één kaarsje op tafel. Er stond op: Sinds een jaar klopt het weer als nieuw". ADVERT ENTIt HELSINKI Met een ruim zeven kwartier durende bespreking, hebben de Amerikanen en Russen vrijdag in Helsinki de eerste twee weken van hun overleg vol gemaakt over beperking van hun kernbewapening. Uit Helsinki wordt een gunstige atmosfeer voor over leg gemeld, maar in Rusland blijven militaire woordvoerders harde woorden in de mond nemen, die moeilijk te rij men zijn met de „geest van Helsinki". Volgens sommige waarnemers, zou dit erop kunnen duiden, dat in het rode leger weinig enthousiasme voor beper king of vermindering van de militaire macht bestaat. Zo nam het defensiedagblad „Rode PARIJS Drie patrouillevaartuigen van de Franse douane hebben van nacht ter hoogte van Ouessant, aan de Bretonse kust, het onder Panamese vlag varende kustvaartuig Evola", dat 15 ton Amerikaanse sigaretten ver voerde, aangehouden en opgebracht. De bemanning van twaalf van het uit Amsterdam vertrokken vaartuig, die uit Grieken, Spanjaarden en Italianen bestaat, is gearresteerd. Eerder in de week is, eveneens ter hoogte van Ouessant, het vrachtschip „Anton Seafkow" opgebracht, dat in de richting van Brest voer. Ook op dit schip onder Panamese vlag werd 15 ton gesmokkelde sigaretten in beslag genomen. De bemanning van tien zit gevangen. De Franse douane vermoedt, dat bei de aangehouden schepen van dezelfde smokkelorganisatie zijn. UTRECHT Aan de Ina Boudier- Bakkerlaan in Utrecht is vrijdag een complex studentenflats, bestaande uit 15 lage gebouwen van ten hoogste vijf verdiepingen, een hoogbouwflat van 18 verdiepingen en een faciliteitencen trum, officieel in gebruik genomen. In het complex, dat vanaf 1964 gelei delijk aan werd opgebouwd, wonen thans 1270 ongehuwde studenten en 19 studenten-echtparen. De flats zijn inge deeld in wooneenheden voor 8 tot 16 studenten. Elke wooneenheid heeft een eigen keuken, douches en toiletten. Het faciliteitencentrum bestaat uit o.m. een café, een zaal voor vergaderingen, to neel of sport en een muziekkamer. Volgens de plannen van de Stichting Studentenhuisvesting Utrecht zal in ja nuari 1970 de eerste paal worden ge slagen voor een tweede groot complex van 1208 kamers in Tuindorp-West. Voorts wordt een plan uitgewerkt voor de bouw van 98 woningen voor gehuw de studenten in Bunnik, waarmee mo gelijk volgend jaar wordt begonnen. Ster" vrijdag een resolutie van jonge officieren over, die erop wezen, dat „wij geen ogenblik mogen vergeten, dat de imperialistische agressors een nieuwe oorlog tegen de Sovjet-Unie en andere landen van de socialistische ge meenschap voorbereiden". Minister van Defensie maarschalk Gretsjko, die een dag eerder op het congres van de jonge officieren had gesproken, had daar de Verenigde Sta ten en „andere imperialistische landen" ervan beticht de bewapeningswedloop voort te zetten. Daardoor is Rusland genoodzaakt zijn militaire macht op te voeren, zo zei hij. De Amerikaanse delegatie heeft zich tot dusver onthouden van commentaar op de verklaringen uit Moskou, die sterk aan de tijd van de koude oorlog doen denken, om te voorkomen in pole mieken verwikkeld te raken, die de be sprekingen zouden kunnen schaden. Maar het gebrek aan matiging in Mos kou schijnt voor de toekomst onweer te voorspellen voor het gezamenlijk streven naar stopzetting van de kern bewapeningswedloop. Het huidige overleg, dat naar ver wacht wordt nog een of twee weken zal duren, is slechts de inleiding tot een volledige conferentie over de stra tegische bewapening, die volgend jaar zou moeten worden gehouden. Waarnemers achten het niet onmoge lijk, dat het Russische militaire appa raat ongerust is geworden over de ken nelijk succesvol verlopende eerste fase in onderhandelingen. Met hun harde taal zouden zij mogelijk willen voor komen, dat het militaire apparaat in de werkelijke onderhandelingen een veer moet laten, zo redeneren zij. De militairen beschikken klaarblijkelijk over aanzienlijke invloed in het Krem lin. MÜNCHEN De openbare aankla ger in München heeft luitenant-kolonel Wilhelm Radtke (56) ervan beschul digd mee te hebben gedaan aan het neerschieten van 1.453 Russische Joden tijdens de tweede wereldoorlog. Radtke, oud-commandant van het tweede grenspolitiedepartement in Nab- burg, werd in juli van dit jaar gearres teerd, nadat zijn naam was ontdekt tij dens onderzoeken naar beweerde schiet partijen. Volgens het ministerie van Justitie, was Radtke commandant van een SS- veldeenheid aan het Russische front in 1941, toen de schietpartij zou hebben plaats gehad. In Kiel is vrijdag een andere SS-'er, de 59-jarige Heinz Schlechte, vrijge sproken van de beschuldiging, dat hij zou hebben meegeholpen 2.000 Wit-Rus- sische Joden te vergassen. De rechtbank aanvaardde zijn verde diging, dat hij de bevelen om een spe ciale vrachtwagen, waarin Joden wer den vergast, te besturen, moest opvol gen. Weigering aan de bevelen gehoor te geven zou voor Schlechte ernstige ge volgen hebben gehad. DEN HAAG De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft een lijst van be taalde en niet-betaalde nevenfuncties van haar leden gepubliceerd, waaruit blijkt, dat de heer R. Zegering Hadders tien betaalde nevenfuncties heeft waarvan acht commissariaten en 25 niet-betaalde nevenfuncties. Mr. C. Berkhouwer heeft twee betaalde nevenfucties (commissariaten, waarvan o.a. van de N.V. Caransa), mr. J. F. E. Schlingemann vier (waarvan één com missariatt), ir. D. S. Tuijnman eveneens vier en mr. A. Geurtsen zeven. De heren L. M. de Beer, G. Koudljs en mr. F. Portheine en de dames mr. E. Verder-Smit en mr. M. N. W. Dett- meijer-Labberton hebben in het geheel geen betaalde nevenfuncties, de heren Th. H. Joekes, mr. H. E. Koning, H. J. L. Vonhoff en H. Wiegel slechts publicisti sche. Fractieleider mr. Geertsema is te vens burgemeester van Wassenaar; dr. K. van Dijk heeft twee neven functies (o.a. docent sociologie aan de Academie voor Lichamelijke Opvoe ding) en mr. J. G. Rietkerk is adviseur van het Verbond van Nederlandse On dernemingen. De betaalde nevenfuncties van de heer Zegering Hadders (tot wiens 25 niet-betaalde nevenfuncties bestuurs functies in zes verenigingen op paar- dengebied o.a. het voorzitterschap van de Bond van hengstenhouders in Drente behoren), zijn: wethouder van Emmen, voorzitter waterschap „De Runde", commissaris N.V. Hime te Emmen, commissaris N.V. Handels onderneming en Researchlaboratorium Sesta te Hilversum, commissaris N..V Frits Bode's mechanische bouwmate rialen te Breda, commissaris N.V. Bo de's Bouwplastic te Breda, commissa ris N.V. Amersfoortse Levensverzeke- gen, commissaris N.V. Nederlands Drukkerijbedrijf te Leiden, commissa ris N..V Amersfoortse Levensverzeke ring Maatschappij en commissaris N.V. Amersfoortse Verzekerings Maatschap pij „Het Wit-Blauwe Kruis". Mr. Geurtsen is a) advocaat en pro cureur, b) secretaris van de Rotter damse Middenstandsvereniging Handel en Nijverheid, c) directeur van de Werkgroep van Winkelinrichtingsbe- drijven, d) secretaris van de Unie van Handelsagenten in Levensmiddelen, e) voorzitter van het bestuur der interna tionale Ievensmiddelenbeurs R.O.K.A., f) juridisch adviseur van de Algemene Nederlandse Bond van Sigarenwinke liers en g) (gedelegeerd) commissaris van Slavenburgs Bouwbedrijven N.V. Th. H. Joekes schrijft in de Nieuwe Rotterdamse Courant en „The Eco nomist", mr. Koning in het weekblad voor fiscaal recht. Mr. Schlingemann is adviseur van het Koninklijk Landbouw-Comité, ad viseur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, commissaris van de Al gemene Zeeuwse Verzekeringsmaat schappij en medewerker aan een vijf tal landbouwbladen en -tijdschriften. De betaalde nevenfuncties van ir. Tuijnman zijn: secretaris/penning meester van de Hollandsche Maat schappij voor Landbouw te Den Haag, voorzitter van de controle-stations voor boter, kaas en volvette boerenkaas te Den Haag, redacteur van De Landbode ADVERTENTIE Als speciale nieuwjaars- attentie kunnen alle houders van een 65+-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13, 20 en 27 Januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse. en voorzitter van de commissie plano logie van het Landbouwschap. Uit de lijst van niet-betaalde neven functies blijkt, dat fractieleider mr. Geertsema actief is op het gebied van de reumatiekbestrijding en collecten, de sporttotalisator, crematoriumbouw en filmkeuring, dat de nevenfuncties van de heer P. Zegering Hadders in het bijzonder op het terrein van onderwijs en paardenfokkerij liggen, dat mr. Berkhouwer lid van de ijsbaancommis sie Noord-Holland is en dat mevrouw Dettmeijer-Labberton zitting heeft in de woonschepencommissie Zuid-Hol land. Mr. Geurtsen is o.a. bestuurslid van het Kon. Verbond van Ondernemers' en hij heeft zitting in middenstandsorga nisaties; G. Koudijs is o.a. voorzitter van de Utrechtse rashondenvereniging. Mr. Portheine is actief op het gebied van de middenstand en het onderwijs, mr. Rietkerk beweegt zich op juridisch terrein, ir. Tuijnman op landbouwge bied en mevrouw Verder-Smit op so ciaal terrein. H. L. J. Vonhoff is o.a. vice-voorzitter van de Nederlandse Consumentenbond, mr. Schlingemann bekleedt zijn niet-betaalde nevenfunc ties voornamelijk in Zeeland. KEITH HOLYOAKE afwachten tyieiders op de jeugdige demonstran ten reageerden. Hierbij bleek de leider van de labour- party, de 46-jarige ex-machinist Norman Kirk, het best de vragen van de jongeren te beantwoorden. Hij heeft bij zijn campagne ook dui delijk minder last van hen gehad. 11/faar de 65-jarige premier Keith Ho- lyoake hoopt op de steun van het grote publiek, dat in het algemeen weinig sympathie opbrengt voor de langharige betogers, die Holyoake's toespraken herhaaldelijk onderbra ken met georganiseerd lawaai en iro nische opmerkingen. TJoofdthema van de verkiezingsstryd is de economische situatie in Nieuw- Zeeland. De nationale partij beroept zich op de resultaten die de afgelo pen negen jaar onder haar regering zijn behaald en op ^ïaar plannen voor de komende tien jaar. De labour- partij doet haar best zich te presen teren als een geloofwaardig alterna tief. Het ontbreken van intensieve opinie peilingen over het hele land' maakt dat weinig of niets over de uitslag valt te voorspellen. Een factor die daarbij mede moet wor den beschouwd is, dat onder invloed van het districtenstelsel wellicht de winnende partij uiteindelijk zal wor den bepaald door de kwaliteit'van de afzonderlijke kandidaten en hun hou ding tegenover plaatselijke aangele genheden. ADVERTENTIE Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnen, spit. Even aanbrengen op de pijnlijke plek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. LINIMENT IIHIUI UHIIIIIIIV Hl DEN HAAG Minister ir. W. F. Schut (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) acht het „stellig" mogelijk, dat uitstel van de huurverhoging funes te gevolgen kan hebben voor de volks huisvesting. Ook kan dit uitstel leiden tot ver traging in de harmonisatie tussen de huren van de nieuwbouw en die van bestaande woningvoorraad. De minister zegt dit in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag over het ontwerp van wet tot wijziging van de Wet jaarlijkse huurverhogingen en van de Huurwet. Zoals bekend, heeft het wetsontwerp o.m. ten doel de jaarlijkse huurverho gingen per 1 januari a.s. te verschui ven naar 1 juli vah het volgend jaar en daarin wordt voorgesteld de huurver hoging van zes procent gedurende de DJAKARTA Generaal-majoor Soe hardjo, voormalig presidents-adviseur in politieke zaken, is na een langduri ge ziekte op de leeftyd van 70 jaar overleden. Generaal Soehardjo was een der lei ders in de strijd voor Indonesië** onaf hankelijkheid. jaren 1971, 1972 en 1973 te brengen op zeven procent. Minister Schut zegt in dc memorie van Antwoord het niet eens te zijn met de opvatting, dat door een huur verhoging van zeven procent in deze drie jaren het door de SER uitgebrach te advies, dat betrekking heeft op 1970, niet zou zijn gevolgd. ADVERTENTIE Een Jaarkaart voor 1970 is ook al in december geldig. Dus 13 maanden reis voordeel! Profiteer ervan 1 Prijs f 50.- p.p. - echtpaar f 75.-. Vraag ernaar op het station!

De Vallei | 1969 | | pagina 5