IR. K. VAN DER POLS ACHT TIJD VOOR EEN VERPLICHTE REGELING AANGEBROKEN De strijd voor een betere pensioen- re is geling beg onnen DUITSERS POGEN SCHULD AAN LIDICE VAN ZICH AF TE PRATEN OPRICHTING VAN INTERNATIONAAL CENTRUM BEPLEIT Politie en pers grote stap dichter bij elkaar Prominenten komen samen in Den Haag BEVERWIJKSE SCHOOLBEL BIJGELEGD België beperkt afbetaling Mannen drosten van schip OP TWEEDAAGS CONGRES IN BEEKBERGEN: „J/ernpunt is dat de gepensineerde over tien tot vijftien jaar een uit kering van zeventig procent van zijn laatst verdiende bruto salaris krijgt, inclusief dan de uitkering a.o.w. Allerlei kosten (premies sociale verzekering, be lasting) zullen bij pensionering echter verdwijnen of minder worden, daarom zal men dan netto op zo'n 75 tot 80 pro cent van het laatste inkomen aanhou den." SARI DERVI BETICHT VAN DIEFSTAL BEGRIP EXPORT DOOR FEITEN ACHTERHAALD GOEDE SFEER TRADITIE BELETSEL LOSMAKEN Man neergeschoten door schoonzoon MAANDAG I ÜtCEMBtR 196V TP|e oude dag wordt onbezorgder. Bedrijfsleven en overheid zijn de strijd be- gonnen voor een betere pensioenregeling. Deze week kreeg minister Rool- vink (Sociale Zaken) de bijval van werkgevers en werknemers in de Stichting van de Arbeid. Van 1 januari af moet de a.o.w. (nu 5358 gulden) met drie procent extra omhoog, als eerste stap op weg naar het „netto minimum loon". Dit be draagt op het ogenblik 6200 tot 6300 gulden per jaar, maar wordt geregeld opgetrokken. Q Ook een vakantietoeslag in 1970 drie, in 1971 zes procent zit voor de bejaarden in het vat. 0 Verbeteringen van de particuliere pensioenen zijn in de maak. Jpen hoog nodige ontwikkeling. Want met de forse loonstijging van de laatste jaren en de prijsstijging, die er hand in hand mee ging, is het niet ac tieve deel van de bevolking in een veel moeilijker positie gekomen. Uitgezoni- derd dan de oud-overheidsdienaars met hun welvaartsvaste pensioenen en de oud-gedienden van een aantal, vaak grote ondernemingen, die wél tot rede lijke oudedags-voorzieningen komen. „Het moet nu' maar eens uit zijn. Aan werkgevers die niets voor hun perso neel betalen moet een v pensioenplicht worden opgelegd. Het zal misschien wat pijn doen hier en daar. Maar de tijd is er rijp voor". Een ferme uitspraak van de gewoon lijk zo bedachtzame pijproker in de di rectiekamer van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, ir. K. van der Pols. De topman van Rijn-Schelde heeft deze week als woordvoerdjer van 't Ver bond van Nederlandse Ondernemingen een werkzaam aandeel gehad in een aarste akkoord van de Stichting van de Arbeid. TJet gesprek over het pensioenvraag- stuk boterde eerst niet zo best. Het VNO lag, aldus secretaris H. Berends van het NVV „nogal dwars". Maar ten slotte werd de weg naar het doel, vast gelegd in het gezamenlijke actiepro gramma van de drie vakcentrales in 1967, toch gevonden. Dit dank zij de plannen waarmee het VNO tenslotte ter tafel kwam. Plannen, die ook naar de mening van de vakcentrales de weg kunnen effenen voor 'n onbezorgde oude dag van de werknemer. Terwijl de portier komt vragen of mijnheers auto gewassen moet worden, de koffie wordt opgediend en de tele foon bescheiden rinkelt, vertelt de er varen onderhandelaar uit de metaal industrie waar het met ons pensioen naar toe moet. VNO-secretaris mr. J. W. Janssen vult hem van tijd tot tijd aan. „i~|mdat tien tot twintig procent van de werknemers helemaal geen pen sioenaanspraken heeft zal in eerste in stantie de a.o.w. naar het peil van het netto minimuminkomen moeten. Daar voor wordt op 1 januari dus de eerste stap gedaan". Het wordt een kostbare onderneming. Dit temeer, daar de pen- DJAKARTA De Indonesische par lementariër Oesman J. Helmi heeft er bij de regering op aangedrongen, de aanvrage om echtscheiding van de der de vrouw van Soekarno, de 29-jarige Ratna Sari Dewi, niet in te willigen, voordat de regering een onderzoek heeft ingesteld naar de beschuldiging dat zij Japanse herstelbetalingen zou hebben laten verduisteren. Met Helmi hebben 24 andere parle mentsleden een resolutie in die zin in gediend. waarbij ook een onderzoek naar andere financiële manipulaties wordt geëist. Helmi betreurt het dat de minister van Buitenlandse Zaken. Adam Malik, die vrijdagavond uit Tokio was terug gekeerd na een bezoek aan Europa en de VN, een brief van mevrouw Soekar no aan haar echtgenoot heeft meegeno men, temeer daar Malik wist, dat de Indonesische ambassade in Tokio her haaldelijk geweigerd heeft de brief over te brengen. Helemaal verwerpelijk vindt hij dat de brief door de hand van president Suharto aan Soekarno wordt overhan digd. Sinds bekend werd dat Sari Dewi van oud-president ir. Soekarno wil scheiden, en een serie artikelen wil schrijven waarin zij president Suharto van massamoorden beticht, is het voor malige cabaretmeisje elke dag in het nieuws op de frontpagina's van de In donesische bladen verschenen. BEVERWIJK De studenten van de Beverwijkse katholieke pedagogische academie gaan vandaag weer naar school. Zij waren twee weken geleden in staking gedaan nadat twee mede-stu denten wegens het spelen met voorbe hoedsmiddelen in de klas, van de acade mie waren gestuurd. sioenuitkering nog waardevast moet zijn ook, dat wil zeggen, dat zij wordt opgetrokken in het tempo dat de prijzen stijgen. Aan een (heel kostbare) wel vaartsvaste uitkering, zoals bij de over heid, denken ir. Van der Pols en de zij nen nog niet. Slechts een deel ervan de a.o.w. zal met de loonstijging in de pas blijven. Hoe kostbaar het plan is, vertelt mr. Janssen: „De premie a.o.w. nu 9,1 en volgens onze bereke ning in de toekomst 9,5 procent zal in de loop der jaren uitgroeien tot 12,5 procent van het premieplichtig loon. In clusief deze premie zal tenslotte twintig tot dertig procent van het totale loon voor de oude dag opzij moeten worden gelegd". In de situatie .van vandaag be tekent dat tien miljard gulden. Er wordt nu betaald zeven miljard. Teer punt blijft: Wie gaat dat betalen? Jr. Van der Pols haalt ogenblikkelijk zijn gouden regel tevoorschijn: Pen sioenkosten zijn arbeidskosten, zegt hij, er glunderend aan toevoegend: dat ook de vakbeweging deze stelling onder schrijft. Hij bedoelt ermee, dat de on derneming deze last niet zo maar op zich kan nemen. Dat de pensioenverbe tering heel geleidelijk zal moe ten komen uit de economische ruimte: Uit de groei van de produktiviteit dus. Uit deze ruimte worden elk jaar weer de loonsverhoging en andere ver beteringen in de arbeidsvoorwaarden bekostigd. JJaarmee wordt 'n hachelijk punt aan gesneden. Want het zal dus telkens weer een kwestie van kiezen worden: De gehele „economische ruimte" ge bruiken voor loonsverhoging jantje con tant je. Of enige beperking op dit punt, in ruil voor een stukje „extra loon" in de toekomst: het pensioen. Deze keus nu die bepalend is voor 't tempo van de pensioenverbetering zullen de werknemers moeten doen. De vraag rijst dan: zullen zij het offer van uitstel van de consumptie aanvaarden. Staat het pensioen van straks zo sterk bij hen in de belangstelling? De heer Janssen geeft toe, dat daar weinig gegevens over bekend zijn. Vol gens hem betrekt de solliciterende werk nemer wél het weduwenpensioen meer en meer in zijn overwegingen bij het aanvaarden van een nieuwe baan. De heer Van der Pols gaaft als zijn ervaring: „Vroger interesseerde nie mand beneden de vijftig jaar zich voor pensioen. De laatste tijd wordt dat snel minder. Vooral jongere hoger geschool den hebben er belangstelling voor. Kers verse academici vragen er bij de eerste pas in het bedrijfsleven al naar". De verklaring hiervoor moet onge twijfeld worden gezocht in de snelle waardedaling van het geld. Gepensio neerden die met een aardige, maar on veranderlijke uitkering hun werkloos leventje begonnen, zagen haar in de loop van de laatste vijf jaar bijvoor beeld met 22 procent in waarde terug lopen. De stijgende uitkering aow zorg de gelukkig voor enige compensatie. JJver de wijze waarop de pensioen voorziening moet worden geregeld, bestaat ernstige verdeeldheid in ons land. Binnen de vakbeweging zitten vooral de voorstanders van het zg. omslagstelsel, waarop de aow/aww be rust. Het principe is: de werkende bevolking brengt de pensioenen op voor de niet-actieven. Ook onder de werkgevers vindt men wel sympathisanten, vooral degenen die zelf niet zo bar veel aan het pen sioenfonds in hun onderneming of be drijfstak hebben gedaan. Het meren deel is echter voorstander van het zg. kapitaaldekkingsstelsel: Jaarlijks bren gen werkgevers en werknemers pre mies bijeen in een fonds. Samen met de rente van jaar op jaar daarover zor gen zij voor de uitkeringen aan het eind van de rit. Alle particuliere pen sioenfondsen werken volgens dit sys teem. Waarom die voorkeur? Ir. Van der Pols: „Er worden op die manier flinke kapitalen gespaard. Dit geld is hard nodig om de investeringen op peil te houden. Schakelen we over op het omslagstelsel dan stagneren on middellijk de besparingen en daarmee onze economische groei". „Bovendien" zo vult de heer Jans sen aan „bestaan er rond 1700 pen sioenfondsen. Die kun je niet doodleuk aan de kant zetten. Waarom ook trou wens: Zij doen hun werk goed en bie den voldoende mogelijkheden". Fr zal de komende maanden nog veel over worden gepraat en gestudeerd. Maar voor de werkgevers zal de verde re uitbouw toch via de bestaande pen sioenfondsen moeten gaan. Bedrijfstakken en ondernemingen wie het goed gaat. zullen „uit de econo mische ruimte" moeten bijpassen om de zwakkere collega's aan de toekom stige pensioenplicht te laten voldoen. Opdat ook de knecht van de drogist of de autospuiter uit het mini-bedrijfje een plezieriger oude dag tegemoet gaat. Ir. K. van der Pols (63) is lid van de raad van bestuur van het concern Rijn-Schelde. Hij was jarenlang voorzitter van de VVD. voorzitter van de werkgeversdelegatie bij c.a.o.-onderhandelingen in de metaalindustrie en be stuurslid van de Stichting van de Arbeid. BRUSSEL De Belgische regering heeft als eerste van een reeks maatre gelen om oververhitting van de con junctuur tegen te gaan, een koninklijk besluit goedgekeurd, waarbij de voor schriften voor verkoop op afbetaling en het verkrijgen ian persoonlijke le ningen worden verzwaard. De eerste aanbetalingen bij verkoop op afbetaling worden vergroot en de termijn voor terugbetaling verkort. Voor auto's b.v. wordt het voorschot 35 pet. i.p.v. 30 pet. en het aantal te- mijnen 24 i.p.v. 30 maanden. Voor een strenger toezicht op de prijzen zal de prijzencommissie voorts in het vervolg een termijn van 30 da gen i.p.v. 21 dagen krijgen om aanvra gen voor prijsverhoging te bestuderen. MtiNCHEN Alamar Reitzner, voor zitter van de raad der Sudetenduitsers heeft op het congres van de Sudenten- duitse federatie verklaard, dat de voor malige Tsjechoslowaakse president, Edward Benesj, in feite verantwoorde lijk was voor de Duitse massamoord in het Tsjechische dorp Lidice in de tweede wereldoorlog. Volgens Reitzner, een sociaal-demo craat, was de Tsjechoslowaakse rege ring in ballingschap in Londen „onrus tig" geworden door de „sociale her vormingen", die de S.S.-leider Rein- hard Heydrich in het toenmalige pro tectoraat Bohemèn en Moravië invoer de. en door het gebrek aan verzets- (Van onze financieel-economische redactie) APELDOORN In het jaarverslag van de Federatie voor de Nederlandse Export (Fenedex) wordt de vraag opgeworpen of het begrip export in de huidige omstan digheden niet door de feiten is achterhaald. Er is een nieuw patroon ontstaan, dat kan worden aangeduid met het begrip „internationaal zakendoen". In het jaarver slag wordt gepleit voor de oprichting van een centrum, waarin de Nederlandse ondernemer in een internationale sfeer met de nieuwe problemen rond dit inter nationaal zakendoen vertrouwd kan worden gemaakt, en waarbjj vooral de na druk Wordt gelegd op de afzetproblematiek. In tegenstelling met. voorheen is de ondernemer steeds beter in staat om BEEKBERGEN De politie behoort de pers zoveel mogelijk voor te lichten en zal dat in de toekomst meer dan tot nu toe het geval was doen, zij het met enige beperkende bepalingen be treffende de staatsveiligheid en de be scherming van personen of van het al gemeen belang. Wat de praktische nieuwsvoorziening betreft streeft men naar regelingen die landelijk uniform zullen zijn en zowel gelden voor de rijks- en gemeentepolitie als voor de marechaussee. Een van die regelingen is het instellen van een uniforme poli- tie-perskaart. Een werkcommissie po litie- pers zal binnenbeen jaar definitie ve richtlijnen over deze materie vast stellen en ter kannis brengen van de overheid. Dat werd besloten op het twee daagse congres, dat tijdens het afge lopen weekeinde in het Troelstra-Oord te Beekbergen is gehouden door circa 170 politie-ambtenaren en persverte genwoordigers en werd voorbereid door het Studiecentrum voor Hogere Politie-ambtenaren te Heelsum en de Nederlandse Vereniging van Journalis ten. Alhoewel er tijdens het congres nog al wat meningsverschillen bleken te bestaan tussen pers en politie aangaan de het verstrekken van inlichtingen door de politie aan de pers, bleek men na veel discussies over en weer toch wel tot een grotere samenwerking be reid op basis van wederzijds vertrou wen. Een heet hangijzer was echter de ambtseed van de politiemensen, die niet duidelijk aangeeft wat wel en wat niet precies wordt toegelaten. Er zal van hogerhand een ambtsinstructie moeten komen die de politieman de vrijheid geeft tot grotere mededeel zaamheid, terwijl aan de kant van de journalisten de ere-code, die bij vele bladen al vrij zorgvuldig wordt gehan teerd, nog wat duidelijker omschreven zal moeten worden. Ondanks de goede sfeer waarin hét congres, dat onder leiding stond van mr. G. E. Langemeijer, procureur-gene raal bij de Hoge Raad, werd gehou den, kon men toch niet tot bindende afspraken komen omdat noch van de zijde van de journalisten noch van die van de politie, laat staan van de kant van de departementen, van enige be voegdheden ten aanzien van het ne men van definitieve maatregelen spra ke was. Er moest dus gewerkt worden met intentie-verklaringen die in een la ter stadium in definitievere vorm die nen te worden gegoten. Het congres in Beekbergen is eigen lijk het gevolg geweest van moeilijk heden die zich enige jaren geleden in enige grote steden en met name in Amsterdam tussen politie en pers heb ben voorgedaan, aldus de hoofdcom missaris van politie van Amsterdam, de heer P. A. Jong. Mede ook naar aanleiding van het, reeds in 1953 uit gebrachte rapport over de verhouding politie-justitie-pers, het zogenaamde rapport-Van Bemmelen, is die verhou ding al jarenlang onderwerp van stu die geweest zonder veel resultaat te hebben opgeleverd. Hoewel die verhou ding in de afgelopen jaren al veel be ter is- geworden erkende de heer Jong toch nog wel een gebrek aan informa tie dat ook hij graag nog beter zou wil len zien omdat hij van mening was dat het geven van informatie aan de pers geen gunst, maar in een democratische samenleving een recht moet zijn. „We moeten naar een bruikbare werkwijze op alle niveaus in het con tact tussen politie en pers", aldus de heer E. Janse. journalist te Den Haag, die namens de NVJ op de eerste con gresdag een inleiding hield over de verhouding politie-pers en daarbij con stateerde dat traditie en formele bepa lingen nog wel eens een beletsel zijn tot een goede verstandhouding en een juist begrip over eikaars werkwijze. Het wederzijdse vertrouwen is een zaak die, zoals uit alle besprekingen wel duidelijk bleek, als basis voor een goed contact en voor grotere mededeel zaamheid van de zijde van politie-in- stanties, een nogat belangrijke zaak is. Men wil dat vertrouwen van politiezij de wat gemakkelijker schenken aan persvertegenwoordigers die men per soonlijk goed kent. Duidelijk werd van de zijde van de pers gesteld dat publi- katies over feiten of personen voor ver antwoordelijkheid van de betrokken redacties komen en niet voor die van de informanten, de politie dus. Ter bevordering van een juiste en tij dige berichtgeving verdient het, zoals uit de besprekingen in Beekbergen bleek, aanbeveling dat de politie niet alleen op lager niveau wat vrijer dient te zijn wat het geven van inlichtingen betreft, doch dat er bij het politie-ap- paraat een voorlichtingsinstantie dient te komen, landelijk zowel als regionaal en zo mogelijk ook plaatselijk, die eigenlijk 24 uur per dag beschikbaar moet zijn. Al deze punten vormden stof voor een uitvoerige discussie waaraan zater dagmiddag, door het voorstel om tot een werkcommissie te komen die een landelijke regeling zal uitwerken, nog vrij onverwacht tot een goed einde kon wopden gebracht. En hoewel men op vele punten niet tot definitieve af spraken kon komen, heeft het con gres toch zoals voorzitter Langemeijer terecht stelde, tot een beter begrip en meer waardering voor eikaars werk ge leid. Op dat punt bezien kon dan ook van een geslaagde bijeenkomst worden gesproken. alle factoren die de afzet beïnvloeden, tegen elkaar af te wegen. Vanuit de eerste behoefte van de markt ontwerpt hij zijn afzetplan, dat het samengestel de resultaat is van een grote reeks van factoren, zoals produktiemogelijkheden, financieringsproblematiek, assortiment, voorraadbeheersing, keuze van de ver schillende distributiekanalen, service verlening en situering van het bedrijf en nevenbedrijven. Hierdoor ontstaat een totaal „management-concepU waarbinnen export niet een doel is dat om zichzelf moet worden nagestreefd. Extreem gesteld zou het zelfs zo kun nen zijn, dat in sommige gevallen be ter niet geëxporteerd kan worden. Het jaarverslag stelt, dat de nieuwe ver houdingen consequenties zullen hebben voor de gedachtenvorming rond de export en tevens voor het opstellen van het exportbevorderende apparaat van bedrijfsleven en overheid. In de nieuwe verhoudingen zal de Ne derlandse ondernemer zich moeten los maken van wat in het verleden is ge groeid en systematisch redenerend tot nieuwe afzetstructuren moeten ko men. Daarnaast moet hij ook bereid zijn om de gevonden oplossingen steeds door te denken. En juist vooral dat laat ste vereist training. Het is om al de ze redenen dat Fenedex pleit voor de opzet van een sterk internationaal ge - tint centrum in Nederland, waar de Ne derlandse ondernemer als het ware bo ven de nationale denktrant wordt uitge tild. In Nederland zijn al verschillende initiatieven in deze richting ontplooid maar een gebundelde aanpak, die grote delen van het Nederlandse bedrijfsle ven bereikt, is nog geen sprake. En dat is beslist in de toekomstige ontwik keling een noodzaak. daden van de bevolking. Daarop wc besloten parachutisten in Tsjecho-Sic wakije neer te laten om Heydrich tc vermoorden. Een van deze para's was afkomstig uit Lidice. „Daarom rust de werkelijke schuld voor de vernietiging van Lidice op dr. Bensej", aldus Reitzner. Na de geslaagde moord op Heydrich in 1942 namen de Duitsers bloedig wraak door in het dorp Lidice 95 hui zen te verbranden, 199 mannelijke in woners van 15 jaar en ouder dood te schieten en ongeveer 300 vrouwen en kinderen naar concentratiekampen te slepen. Eenzelfde bewering heeft de Duitse televisie trachtten te verspreiden tij dens de film: „Reinhard Heydrich", die over de aanslag handelt. Van Tsjechische zijde is hierop ge steld, dat natuurlijk door de Tsjechi sche regering verzetsdaden werden ge organiseerd. Hoe men de regering de schuld in de schoenen wil schuiven van de super-wrede reactie van de Duit sers is niet verklaarbaar. Op deze wij ze is ieder slachtoffer van moord in de ogen van de Duiters dus schuldig door „provocatie". Reinhard Heydrich, hoofd van de be ruchte Duitse Sicherheits Polizei is nooit als sociaal hervormer, wel als uiterst wrede beul, bekend geworden. De Duitse massamoorden in Tsjecho- Slowakije dateren niet vanaf de te rechtstelling van Heydrich, maar se dert de intocht in Praag, maart 1939. Niet voor niets droeg Heydrich de bij naam: „de bloedhond", en niet „de hervormer". ASSEN B(j een schietpartij in As sen is de 42-jarige koopman B. T. voor zijn woning neergeschoten. Met zeven schotwonden werd hij in ernstige toe stand naar het Wilhelmina ziekenhuis overgebracht. Na de operatie is zijn toestand thans redelijk. De dader, zijn schoonzoon, de 21-jarige koopman C. W. werd reeds 's nachts op verzoek van de Asser politie in Hoo- geveen gearresteerd. Hij is naar Assen overgebracht. T. kwam van een kaartavondje in een clubgebouw in de buurt. Hij was al dichtbij zijn woning, toen de zeven schoten uit een achterop komende auto werden gelost. De dader staat met zijn wqonwagen i* het woonwagenkamp in Assen. KAAPSTAD 8 Er zijn moeilijkheden met het onder Panamese vlag varende Zuidab'rikaanse schip Good Fortune. In Saldanha Bay bij Kaapstad zijn zaterdag zeven bemanningsleden, onder wie de eerste stuurman, xran boord ge lopen. Twee maanden geleden verlieten dertien opvarenden het schip toen het in de Engelse haven Manchester lag. De zeelieden geven kapitein Jacobus Borslap die van Nederlandse afkoms$ zou zijn, de schuld. In een verklaring aan de scheepvaartinspectie zeggen zij dat de kapitein de blanke en zwarte be manningsleden met revolvers heeft be dreigd. Rocco du Plessis, reder van het 2700 ton grote schip, deelde mee dat jde gezagvoerder zich alleen tegen muiterij heeft verdedigd. f EORGES POMPIDOU 9 (58), president van de [ACQUES CHABAN- DELMAS (54), premier SCHUMANN JEAN REY (67). Belgisch W ILLY BRANDT (55), W ALTER SCHEEL (50 ''ranse minis- advocaat en politicus. kanselier van de minister van Bulten MAURICE (58), de Franse minis- advocaat en politicus. Franse republiek. Oud-le- van de Franse regering, ter van Buitenlandse za- Voorzitter Europese com- Westduitse Bondsrepu- landse Zaken in de hui raar, vriend van oud-pre- In de Tweede Wereld- ken, „Europeaan van het missie sinds 1967. Speelde bliek, de eerste socialis- dige Westduitse regerinr sident de Gaulle. In 1950 oorlog was hy brigade- eerste uur". H(j heeft vele na de oorlog, waarin hy tische bondskanselier sinds en vice-kanselier. Zyr werd Pompidou directeur generaal van het leger. Hjjj functies in *t Franse po- als krijgsgevangene in 1933. Toen Hitler in 1933 party, de liberale FDP, is van de Rotschild's Bank. heeft ook een groot aan- litieke leven bekleed en Duitsland verbleef, een aan de macht kwam, de coalitiegenoot van d' In 1958 haalde de Gaulle deel gehad in de Franse was verscheidene malen rol in de Belgische poli- week Brandt uit naar socialistische S.P.D. D hem in de regering, vier verzetsbeweging tydens minister in diverse rege- tiek. Was tweemaal mi- Noorwegen en nam hy de zich altijd zeer zorgvul jaar later volgde hy Mi- de Duitse bezetting. Cha- ringen. In 1962 kwam het nister (Wederopbouw en Noorse nationaliteit aan. dig kledende Scheel i chel Debré op als premier. ban-Delmas is ruim tien tot een politieke breuk Economische Zaken). Sinds Na de oorlog keerde hy voorzitter van de F.D.F Vorig jaar juli. na de jaar voorzitter van het met president de Gaulle 1958 in dienst van de EEG. naar Duitsland terug en Tydens de oorlog diend „Mei-revolutie" in Frank- Franse parlement geweest, wegens diens Europese Zyn ambtsperiode, die de- stortte hy zich in het po- hy in de Duitse „Luft ryk, werd Pompidou ver- Deze vangen door Couve de van oud-burgemeester politiek, Schumann trad ze zomer afliep, werd litieke leven. Hy kreeg waffe". Kortgeleden tra Bordeaux is een toen af als minister van met een jaar verlengd. Murville. Pompidou staat groot liefhebber van sport staat. Schumann heeft ook bekend als een charmant (tennis), en erudiet man. veel gepubliceerd over po litieke vraagstukken'. hy in het huweiyk mc be- een dokteres. Scheel heef een voorliefde voor mc grote bekendheid als bur gemeester van het laagde West-Berlyn. In de coalitie-regering derne kunst, van socialisten en chris ten-democraten was hy minister van Buitenland se Zaken. ALDO MORO (53), Ita- ILfARIANO RUMOR p ASTON EYSKENS OIERRE HARMEL (58). f ASTON THORN (41), OIERRE WERNER (55). lië's minister van (54), premier van de (64), Belgisch eco- Belgisch hoogleraar. 9 Luxemburgse minis- Luxemburgse advo- Buitenlandse Zaken, jurist Italiaanse regering. Deze noom en politicus. Premier sinds drie jaar minister ter van Buitenlandse Za- caat en politicus. Al tien en politicus. Heeft even- rustige vrygezel heeft in sinds juni 1968. Studeer- van Buitenlandse Zaken. ken. Had al op jeugdige jaar premier van Luxem- als Rumor een belangryke de Italiaanse christen- de in Leuven en aan de Tevoren was hij minister leeftyd een belangryk aan- burg, tevens minister var carrière in de christen- democratische party na de Columbia universiteit. La- van Schone Kunsten, Jus- deel in de politiek van Financiën. Hij was vel democratische party ach- oorlog grote invloed gehad, ter hoogleraar in Leuven, titie, Culturele Zaken. Van zyn land. Hy werd op 33- malen minister o.a. va: ter de rug. Hy is vyf jaar Hy was achtereenvolgens Was verscheidene malen 1965 tot 1966 was hy pre- jarige leeftyd gekozen tot Financiën en van d lang premier van een Ita- afgevaardigde voor deze premier en minister. In mier. Hy wordt be- voorzitter van de liberale Strydkrachten. Werner i liaanse regering geweest party in het parlement, 1951 was hy vice-presi- schouwd als een deskun- party in Luxemburg. Tien getrouwd en heeft dr (van 1963 tot 1968). Daar- plaatsvervangend secre- dent van de Economische dige in fiscale en sociale jaar geleden kwam hy in dochters en twee zoons, voor was hy o.a. minis- taris-generaal en secre- en Sociale Raad van de zaken. Bracht een flink de politiek. Hjj werd toen in het bezit van een or ter van Justitie en van taris-generaal. Hy heeft V.N. Publiceerde over eco- aantal publikaties op zyn gekozen tot lid van het waarschynlyk groot aa: Onderwys. Moro heeft ook verscheidene minis- nomische onderwerpen, naam over uiteenlopende parlement. Thora is de tal onderscheidingc verscheidene werken ge- tersposten bekleed (o.a. o.a. „De arbeider en de onderwerpen. Overtuigd jongste politicus, die aan waaronder het Grootkri publiceerd op juridisch Landbouw en Binnenland- bedryfsleiding in Ameri- Europeaan, gebied. se Zaken). ka". de topconferentie in Den in de Orde van Oranje Haag deelneemt. Nassau.

De Vallei | 1969 | | pagina 7