Over de grenzen N.A.V.O. en Warschau- Pact bijeen SUKRISTOL Afwachten is de algemene conclusie Grieken doen oproep 0111 herstel democratie Oost-top Onze reizende vriend Harry meldt ons: 'Kaas uit het vuistje onbekend in Dübrovnik, Rome, Nice en Malaga.' Geen enthousiasme over „Den Haag Eis de originele CEla^iMir bmtenbijts c\boruw kerstfeest naar Applaus na wachten Grote staking in Noorwegen OTA SIK: OOSTBLOK ZIT ECONOMISCH VAST Novak opnieuw voor gerecht Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Knuppel in Iers „hoenderhok" had geen resultaat ALS IK ZEG: SMURF MEE. SMURF BP DAN BEDOEL IK SMURF MEE. SMURF BP! Kou bedreigt in Ban ja Luka vele overlevenden Jumbo-vliegtuig in New York Geen cyclamaten èn geen calorieën! de veilige zoetstof HOOGTEPUNTEN Arbeiders solidair in container-conflict Helper van Eichmann Nog een getuige tegen Rachamin Gekleurd licht als het vriest Onze vriend Harry, playboy nr. 1 van Noord-Holland, heeft in het sjiekste hotel van Rome kaas uit het vuistje besteld bij zijn Martini. Het duurde tien minuten voor de ober het begreep en toen bracht hij vol verbijstering een plak van 't een of ander. 'Het is toch bedroevend', schreef Harry ons, 'dat het smakelijkste hapje bij elke soort van drank alleen in ons land bekend is. In Nice mixen ze een prima Bloody Mary, maar wat is voor mij een Marie zonder kaas?' Kijk, dat is het prettige als je in eigen land reist. Waar je ook komt, kaas uit het vuistje is er altijd. Een koele borrel, een frisse pils, een gouden blokje: jaja, er zijn genietingen waar playboys naast grijpen als ze zo nodig de grens over moeten WOENSDAG 3 DECEMBER 1969 ADVERTENTIE 12-119 BRUSSEL Zowel de Noordatlanti- sche verdragsorganisatie als het Pact van Warchau houdt morgen een be langrijke vergadering. De ministers van d» landen van de NAVO zullen o.a. luisteren naar een verzekering van hun Amerikaanse col lega van Defensie, Rogers, dat de Vere nigde Staten op dit ogenblik hun troe pensterkte in Europa niet zullen ver minderen. Deze verzekering is nodig geworden omdat de Amerikaanse senator Mans- field, net als enkele jaren geleden, een campagne is begonnen om het aantal Amerikaanse militairen overzee te be perken om financiële redenen. Voorts zullen de Atlantische ministers spre ken over het door het communistische NEW YORK New York heeft dins dag voor het eerst de enorme Boeing- 747 gezien toen „het grootste vliegtuig dat ooit voor het burgerluchtverkeer ge bouwd is" om onegveer 2 uur 30 n.m. op de luchthaven-Kennedy landde. Het toestel was uit Seattle (Washington), gekomen met meer dan 100 persverte genwoordigers. In New York gaat het vliegen met directeuren en personeel. Intussen zullen luchtvaartautoriteiten van New York geluidsproeven nemen bij het opstijgen en landen. De reus kwam elegant neer op de landings baan en taxiede toen naar de hangar. De 747 kan bijna 500 passagiers ver voeren. Het toestel kost 20 miljoen dol lar en heeft een kruissnelheid van meer dan 1000 km. u. De Pan American Airways hebben 33 van de 355 ton-toestellen besteld en ver wachten voor het eind van het jaar de aflevering van zes stuks. Verwacht wordt dat deze luchtbus en de nog volgende (Douglas DC-10) en Lockheed L-1011) een revolutie in het luchtvervoer zulen teweegbrengen. ADVERTENTIE In handig draaidoosje. 400 tabletten 85 cent. Goedgekeurd door de Ned. Ver. van Suikerzieken. BAN JA LUKA De mensen die in tenten zijn ondergebracht, nadat een aardbeving een gedeelte van de Bos nische stad, Banja-Luka. had vernie tigd, worden nu blootgesteld aan sneeuw storm en ijzel. Ongeveer 1.000 gezinnen wonen nog fai de tenten, hoewel 2.500 caravans aan gekomen zijn om als huizen te dienen. Bijna alle tenten zijn beschadigd, in elkaar gestort, of helemaal wegge waaid gedurende de afgelopen week. Volgens de berichten voldoen de cara vans ook niet helemaal. Zij zoudenniet geschikt zijn voor een strenge winter. Door de koude zijn vele tentbewoners gedwongen weer in de gebouwen die nog moeten worden afgebroken te gaan wonen. Stadsfunctionarissen zijn bezorgd over het gevaar voor de mensen die in de gammele gebouwen terugkeren. Vorige week zijn een aantal gebou wen ingestort, als gevolg van ernstige aardschokken. Men verwacht meer in stortingen nu de aarde weer tot rust komt in het gebied. blok voorgestelde plan om een Europe se veiligheidsconferentie te beleggen waaraan ook Amerika ën Canada zou den mogen deelnemen. Het Westen wil dat plan niet geheel een dergelijke conferentie alleen kans van de hand wijzen, maar het vindt dat van slagen heeft wanneer zij zeer zorg vuldig wordt voorbereid. Ook de kwes tie van de twee Duitslanden, nauw ver weven met die van de veiligheid in Eu ropa, zal ter spraken komen. Deze laatste kwestie zal ook een hoogtepunt zijn op de conferentie van de communistische landen die in Mos kou wordt gehouden. Het* gaat daar om de vraag of de Oosteuropese landen ieder voor zich met West-Duitsland zul len onderhandelen dan wel ieder afzon derlijk. DEN HAAG De afloop van de Haagse EEG-topconferentie is nergens uitzonderlijk bejubeld. Over het algemeen acht men de resultaten te vaag. De meeste commentaren spreken van: „afwachten maar wat het wordt". In Bonn waren de meningen verdeeld. Een woordvoerder van de in oppositie zjjnde C.D.U. noemde het resultaat van de topconferentie maar „schamel". Even als voor de top liggen de werkelijke moeilijkheden nog steeds bij de financiering van de landbouw. De socialisten waren ingenomen met het resultaat en ver klaarden te hopen, dat ,.de dooi nu eindelijk is ingetreden in het bevroren Euro pese landschap". De Franse radio en televisie noemden het resultaat „een succes voor de Franse diplomatie". Ook in Italiaanse regeringskringen is men tevreden met dit resultaat. In de eerste commentaren werd gesproken van „een stap vooruit" en ;,kans op een nieuw begin". Bondskanselier, Willy Brandt heeft dinsdag in een vraaggesprek ver klaard, dat de topconferentie van de EEG-landen in Den Haag slechts „een minimaal aantal stappen vooruit" heeft gebracht, als men uitgaat van de ver wachtingen die de Westduitse regering koesterde. Maar, verklaarde de kanse lier in het interview, dat in Den Haag werd gegeven, de topconferentie heeft vermeden, dat de gemeenschap in een crisis zou belanden. Brandt zei, dat op zijn laatst in juni „de voorwaarden zul len worden opgesteld" die zullen leiden tot besprekingen met Engeland en de andere landen die lid willen worden van de EEG. De Franse regering verwacht dat Engeland binnen drie jaar lid van de EEG wordt als zich tenminste geen ADVERTENTIE ATHENE Intellectuelen, vroegere marineofficieren, professoren en vroege re parlementsleden hebben een beroep op de regering gedaan om snel de de mocratie in Griekenland te herstellen. In een verklaring van twee pagi na's, welke door 55 personen was onder tekend en welke ter beschikking van buitenlandse correspondenten is gesteld, wordt betoogd dat „de Griekse burger, beroofd van de fundamentele vrijheden, leeft onder een regime van verstikken de onderdrukking. Fundamentele instel lingen en ideeën zijn dodelijk getroffen. Het onderwijs, meer dan enig andere instelling, is aangetast door het virus LONDEN Vertegenwoordigers van Nederlandse en Belgische havenwer kers hebben na een onderhandeling met Britse collega's beslist dat zij er zich tegen zouden verzetten als het gro te containerbedrijf uit Tilbury blij vend naar het vasteland zou worden overgebracht. Wel zal men op het vasteland de con tainers behandelen, zolang het werk in de nieuwe containerhaven te Tilbury stil ligt. Dit bedrijf is in maart van dit jaar klaargekomen ,maar er is sedertdien door aanhoudende geschillen, voorna melijk over de lonen, nog vrijwel niets uitgevoerd. De installaties te Tilbury hebben 2,5 miljoen pond sterling (6 miljoen dollar) gekost. OSLO Mf»r dan 200.000 werkne mers in vitale industrieën in Noorwe gen hebben dinsdag een uur gestaakt uit protest tegen het economische be leid van de regering. Dit is de grootste staking in Noorwegen sinds het einde van de oorlog. De staking geldt een besluit van de niet-socialistische coalitieregering, 20 pet BTW te heffen op bijna alle goede ren en diensten met ingang van 1 ja nuari. Verder zijn de stakers gekant tegen een hogere rentevoet en in het algemeen tegen het economische beleid van de Noorse regering, dat volgens hen discriminerend is tegenover de werknemers. van het totalitaire stelsel. De grondsla gen van de kerk, de nationale verdedi ging en de sociale rust, worden steeds meer ondermijnd. De economische voor uitgang stokt terwijl 't intellectuele le ven volkomen in verval geraakt". De verklaring wijst er op dat Grie kenland meer en meer geïsoleerd ge raakt van zijn Europese buurstaten als gevolg van sancies. Zij betoogt dat her stel van de democratie de enige moge lijkheid is om de dreigende chaos te vermijden. In het middelpunt van de politiek-di- plomatieke activiteit in Athene staat de op 12 en 13 december te houden ver gadering van-ministers van Buitenland se Zaken van de Raad van Europa over Griekenland. Duidelijk nerveus bereidt de Griekse regering er zich op voor haar tegenstanders, die aandringen op uitstoting van haar land uit de Raad van Europa, er van te overtuigen dat de huidige regering slechts een noodza kelijke overgang is naar een „nieuwe democratie". De grijze minister van Buitenlandse zaken Panetiotis Pipinelis wil de zaak van Griekenland in de Raad van Europa zelf bepleiten. Regerings kringen reageerden ongewoon scherp op berichten in de Britse pers, dat in een rapport van de Raad van Europa 213 gevallen van folteringen zouden zijn gemeld, waarbij in vijf gevallen het slachtoffer zou zijn overleden. onverwachte moeilijkheden voordoen. Dit is dinsdag in Franse presidentiële kringen meegedeeld. Men beschouwde het feit dat in het communiqué van de Haagse topconferentie geen preciese datum wordt genoemd voor het begin van de onderhandelingen over de toe treding van Engeland en andere lan den tot de EEG als een succes voor president Pompidou. Britse politici en ondernemers heb ben hun instemming betuigd met het op de Haagse topconferentie bereikte akkoord dat de weg opent voor de on derhandelingen over Engelands toetre ding tot de EEG. Jeremy Thorpe, de leider van de liberale partij, noemde het akkoord ..een bemoedigende stap in de goede richting". Het dagelijks bestuur van de Europe se Beweging in Nederland heeft naar aanleiding van de resultaten van de topconferentie een verklaring uitgege ven, waarin wordt geconstateerd dat de Haagse topconferentie voor een aantal belangrijke vraagstukken concrete richtlijnen heeft gegeven, die het. mo gelijk maken om het vrijwel vastgelo pen integratiewerk in de komende maanden weer een stuk verder te brengen. „De topconferentie heeft ech ter niet het nieuwe politieke elan ge bracht, waarom de Europese demonstra tie van 1 december terecht heeft ge vraagd", aldus de verklaring, die de af spraak om voor het einde, van 1970 een concreet plan tot geleidelijke verwe zenlijking in etappes van een volledige economische en montaire unie uit te werken volledig ondersteunt. De Europese Beweging mist echter in de conclusies van de topconferentie een duidelijke vermelding van de nood zaak om de instellingen van de ge meenschappen te versterken en in ie der geval een einde te maken aan de verzwakking van het supra-nationale karakter, dat met name is vervat in het loslaten van de meerderheidsbe slissingen in de raad en dat de laatste jaren het werk van de gemeenschap pen steeds meer heeft bemoeilijkt. De in Den Haag overeengekomen richtlij nen zullen naar de stellige overtuiging van de Europese Beweging alleen dan concrete resultaten opleveren, als men de politieke moed zal opbrengen om ook deze erfenis van het verleden weg te nemen. Enoch Powell, de meest luidruchtige woordvoerder van de rechtervleugel van de Engelse conservatieven, heeft verklaard, dat Engeland een „altijddu rende minderheid" zou worden als het besluit toe te treden tot de Europese Economische Gemeenschap. Terwijl de leiders van de zes in Den Haag topberaad pleegden over Enge lands toetreding tot de EEG, begon Po well aan een nieuwe aanval tegen En gelands toetreding. ADVERTENTIE GRONINGEN „Als de vergadering van de Tsjechische Communistische partij vorig jaar in april had plaats gevonden toen de Russen nog niet wil den ingrijpen, waren onze plannen om de economie te hervormen gelukt. Op dat moment hadden wij waarschijnlijk alle afgevaardigden op onze hand kun nen krijgen, en hadden we één front tegen de Russen kunnen vormen. Ik ge loof niet dat ze het dan nog gewaagd zouden hebben, Tsjecho-Slowakije bin nen te vallen. Helaas heeft Dubcek zich door de Russen laten bepraten en de partijvergadering tot september uit gesteld. In de tussentijd konden zij hun invasie voorbereiden". Professor Ota Sik, de naar het Wes ten gevluchte vice-premier van Tsje cho-Slowakije, op het ogenblik in Ne derland op uitnodiging van de studen tenbeweging voor internationale be trekkingen, stelt dit vgst. Hij was de theoreticus achter de plannen, om de volkomen vastgelopen economie van Tsjecho-Slowakije te her vormen. Prof. Sik bevond zich op het moment van de Russische inval in zijn vader land, met vakantie in Joegoslavië. Hij is sindsdien nog drie keer in Tsjecho- Slowakije terug geweest. Voor het laatst in april van dit jaar. Hij werd toen uit het centrale comité gezet en verblijft nu met zij nvrouw en een van zijn twee zoons in Bazel. Daar kreeg hij een leeropdracht aan de universi teit. „Mijn tweede zoon is in Tsjechj-S1o- wakije gebleven", vertelt hij en de op- gewektheio verdwijnt uit zijn ogen. „Hij is 21 jaar en studeert daaf voor filmer. Hij wil alle consequenties uit zijn keuze trekken. Ik heb nauwelijks contact met hem, briefwisseling is niet mogelijk". Het conservatieve systeem van cen trale planning („het primitiefste dat men zich kan voorstellen") dat de Sov jet-Unie sinds de Tweede Wereldoorlog hanteert, om de economie ook in de satellietlanden te leiden, is volgens Ota Sik in het voor de oorlog hoog geïn dustrialiseerde Tsjecho-Slowakije, vol ledig vastgelopen. Het accent, dat vooral op de zware industrie ligt, ondergraaft alle andere peilers van de economie. Een derge lijk systeem heeft zijn nut voqr lan den die aan het begin van hun indus trialisatie staan, zoals Roemenië en Bul garije. maar de situatie in Tsjecho- Slowakije toont volgens Ota Sik aan, dat het systeem op den duur in het hele Oostblok muurvast raakt. „De Sovjet-Unie kan het dank zij de onmetelijke rijkdommen op deze manier nog tien of vijftien i volhouden" meent de openhartige econoom, „dan is het afgelopen". DEN HAAG Minister-presi dent De Jong en minister Luns zijn gisteravond met applaus be groet toen zij de grote vergader zaal van de Eerste Kamer in Den Haag binnenstapten. Het enthou siasme kwam niet van senatoren, maar van enkele honderden jour nalisten, gezeten in de groene banken van de volksvertegenwoor digers en op klapstoeltjes in het middenvak. Zij hadden meer dan twee uur lang zitten wachten op de komst van de heer De Jongdie als voorzitter van de topconferen tie van de Zes, de pers zou inlich ten over de resultaten van het overleg. De personferentie was aanvan kelijk voor ongeveer vijf uur aan gekondigd. Op het Binnenhof zag het ernaar uit dat de conferentie tegen die tijd zou eindigen. De au to's ran de delegatieleden kwa men in beweging, net als de voor rijders. De hoofdingang van de Ridderzaal werd geopeyid en een wacht van de Koninklijke Mare chaussee stelde zich op de trap op. Maar al die maatregelen bleken voortijdig te zijn genomen de deu ren gingen weer dicht en de wacht werd teruggetrokken. Pas ruim twee uur later speel de zich hetzelfde nogmaals af en toen terecht. De journalisten wa ren tegen die tijd het wachten zo beu dat zij de komst als een be vrijding voelden. De president van de Eerste Ka mer. mr. De Niet. was die tijd te midden van de journalisten in zijn kamer. De journalisten vonden het alles met elkaar nog al een cir cus, maar mr. De Niet was het daarmee niet eens. Hij vond dat het ongeduld niet merkbaar was. Niemand overschreed ondanks de toenemende tijdnood van velen, het rookverbod. Wel was er een journalist die zozeer in tijdnood kwam, dat hij een schrijfmachine pakte en ging werken, zodat van uit zijn groene senatorenbankje zijn schrijfmachinegetik *s lands vergaderzaal vulde. Niet alleen journalisten moesten wachten. Ook de koningin en de prins, die met de regeringsleiders en hun ministers de gasten waren aan een regeringsdiner in het mu seum de Lakenhal te Leiden, moes ten hun plannen wijzigen. Het di ner dat om acht uur zou beginnen, werd later gesteld. WENEN De voormalige helper van Eichmann, oud SS-er Franz No- vak (56) staat vanaf dinsdag voor de derde maal voor een rechtbank in We nen, om zich te verantwoorden voor de deportatie van handerdduizenden Hon gaarse Joden naar het vernietigings kamp Auschwitz. Het Oostenrijkse ho ge gerechtshof had hem in februari vo rig jaar vrijgesproken, omdat de jury toen „te weinig gerechtelijke gegevens" zou hebben gekregen. Novak was in zijn eerste proces in 1966 weliswaar schuldig bevonden aan openlijke geweldpleging, maar vrijge sproken omdat hij onder de dwang van het bevel zou hebben gehandeld. Bij het begin van dit derde proces la gen dinsdag stapels gegevens uit het in Israël tegen de voormalige SS-leider Adolf Eichmann op de tafel van de rechter. Eichmann is in 1962 ter dood veroordeeld en terechtgesteld. Hij had tijdens zijn proces verklaard dat hij bij „de eindoplossing van het Jodenvraag stuk zijn taak nooit had kunnen vervul len, wanneer Novak hem als transport leider niet zo „verdienstelijk" had ge holpen". Het proces zal waarschijnlijk twee weken duren. In Dordrecht is de 22-jarige chauf feur R. G. J. aangehouden. De man zou bij zijn baas 5.600 liter benzine hebben gestolen. ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard ran de pijn Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Alge.*al diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraalt verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal hij de hand hebt om zodra het. nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apot.h. en drog. n WIN TERTHUR Een ooggetuige van de aanslag op het El-Al vliegtuig door drie Palestijnse commando's Jo- hann Habenberger, werkzaam bij de Zwitserse luchtvaortmaatschappij Swi- air, heeft voor de rechtbank verklaard, dat hij de 22-jarige onderwijzeres, Ame- na Dahbor vastgreep toen zij propagan- dapamfletten uitdeelde na de aanslag op 18 februari. Beiden zagen toen de Israëlische veiligheidsagent Rechamin een van de andere commandos neerschieten. Vol gens Habenberger had de Arabier zijn geweer reeds neergelegd toen Recha min op hem schoot. FRANKFORT Het Battelle-insti tuut te Frankfort heeft een systeem ontwikkeld waarbij automobilisten kun nen zien of het gaat vriezen. Als het wintert., komt op hel appa raat dat op rails langs de weg is op gesteld in het licht van de autolampen een rode gloed te zien wanneer de tem peratuur het vriespunt nadert. Bedraagt de temperatuur 3 tot. 7 gra den boven nul dan ziet men geel licht. Is het nog warmer dan is de kleur groen. TAoor het aanvaarden van het princi- pe van bilaterale onderhandelingen met West-Duitsland, zou de aan staande Oosteuropese topconferentie in Moskou kunnen besluiten, dat Oost-Berlijn moet ingaan op Willy Brandt's aanbod voor directe onder handelingen. Volgens welingelichte bronnen in Oost- Berlijn wordt dat het centrale vraag stuk op de topconferentie van de Warchau-Pact-landen, die volgens de verwachting heden is begonnen. Gaat het Warschau-Pact collectief onderhandelen met West-Duitsland, of zullen Polen, Roemenië, Hongarije, Bulgarije, de DDR en de Sovjet-Unie ieder een afzonderlijk verdrag sluiten met de Bondsrepubliek? Roemenië, Hongarije, Polen en ook de Sovjet-Unie zouden bilateraal met Bonn willen onderhandelen, met na me- over kwesties als het afzien van het gebruik van geweld. Oost-Duitsland, dat het meest direct betrokken is bij de nieuwe koers in het Westen, en tot op zekere hoogte Tsjecho-Slowakije, zouden voorstan der zijn van een collectieve stelling- name van 't Warchau-Pact, in het ka der van een Europese veilighe5dscon- ferentie. Oost-Duitsland zou vrezen dat bij bila terale onderhandelingen tussen Bonn en de Oosteuropese landen voorbij gegaan zou kunnen worden aan vitale Oostduitse belangen. Het standpunt van Oost-Duisland is dat eerst vol komen normale betrekkingen onder internationaal recht tussen beide lan den moeten bestaan, voordat er spra ke kan zijn van directe onderhande lingen A nderzijds zou de DDR door het ac- cepteren van het Westduitse voor stel en door het tekenen van een niet- aanvalsverdrag met de Bondsrepu bliek. dat internationaal rechtsgeldig is, in feite fnternationale erkenning hebben bereikt. Vo'"pns de kringen ^•vt-Berlijn zal LONDEN Het Britse Lagerhuis heeft vanochtend in derde lezing het wets ontwerp tot oprichting van het Ulster defensieregiment goedgekeurd, ondanks de protesten van het jongste lid Bernadette Devlin. De afgevaardigde van Midden-Ulster zorgde tijdens het debat, dat 19'/* uur duurde, voor een sensatie door een 60 cm lange met spijkers beslagen knuppel te laten zien, welke volgens haar gebruikt was door een lid van de hoofdzakelijk protestantse B-Specials in Noord-Ierland. Zij betoogde dat zulk een man ook lid zou kunnen worden van het nieuwe regiment en eiste dat het noodzakelijk was duidelijk de plichten van de nieuwe burgerwacht te omschrijven. De vurige miss Devlin sprak 85 minuten tegen het wetsontwerp. ULBPICHT WALTER VLBRIGHT hardnekkig aanwezigheid van de eigenzinnige Oost-Duitse partijleider Walter Ul- hricht een doorslaggevende factor kunnen zijn op de Oosteuropese top. Ulbricht zou op het ogenblik een zwak ke gezondheid hebben. Als Ulbricht door ziekte tot thuisblijven werd ge dwongen zou de Oost-Duitse delega tie worden geleid door de plaatsver vangend partijleider Erich Honecker en door premier Willi Stoph. Welingelichte kringen in Ost-Berlijn menen, dat Ulbricht vorige week voor het plenum van het centraal comité van de SED (de communistische par tij van de DDR) een analyse van de verhouding tusen Oost- en West- Duitsland had moeten geven. De bij eenkomst had echter geen doorgang. De laatste tijd doen in Oost-Berlijn meermalen berichten de ronde over meningsverschillen in de Oostduitse partijtop over het toekomstige beleid ten aanzien van de Bondsrepubliek, nmiddels zijn de delegaties al in Inmiddels zijn de delegaties al in Moskou aangekomen: de Poolse partijleider Yladislaf Gomoelka verge zeld door premier Cyrankiewicz, mi nister van Buitenlandse Zaken Jedry- chowski en partij-ideoloog Kliszko, en de Tsjechoslowaakse delegatie van partijleider Gustav Husak, met de le den van het partijpresidium, Cerni Vasil Bilak en Karei Kurka. PARIJS Vanmorgen vroeg, kort na middernacht is voor de moskee in Parijs, in het centrum van de Franse hoofdstad, een bom ontploft. De hoofd ingang van de moskee werd totaal ver nield. In een omtrek van vijftig meter sneuvelden alle ruiten. De politie stelt een onderzoek in. ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 7