Militairen van My Lai voor burgerrechter Hoe wilt u Sinterklaas vieren Sherry Zoklaarpudding mooie bloemkool RQ schouder karbonade 3« kleibintjes 17 kippesoep 85 89 rookvlees /h beriiner Mil koffie 189 185 2 eurof lessen AA Tilbury bier^ Oö chocoladedrank 79 yorkers (knakworst) 1,™ fruitcocktail *35! I?8 nasi ofbamigoreng 1?" nylons panties 2.25 Voorstel in V.S.-senaat GESCHENKEN VOOR PRINS CONSTANTIJN Broer en zusje op weg naar school onder bietenwagens Bidden in ruimte toegestaan salino'ssnipka's 89 borstplaat a» gram 98 banketstaaf 200 gram 89 <S) chocolade beestjes gram 98 <s> koffietaai 250 gram 59 surprisezakje 69 Hoffman's Spaanse weeken<^biedingen: sinaasappelen vol sap 5 kilo SINT KOOPT BIJ DE SPAR OMDAT HIJ WIL SPAREN BIJ DE KOOP. Veroordelingen Weinreb opnieuw bexier!^ Schietpartijen in Lyon Oceaaneilandje overspoeld: negentien inan op dak gevlucht Mini jupons Dekens winkel4 onder één dak HOOFDSTRAAT VEENENDAAL Vrijdags tot 9 uur 's avonds Kolonel» vernietigen 70.000 platen van Theodorakes Vrijdagavond is het zover. Misschien moet u nog wat inkopen doen: speculaas, borstplaat, chocola, banketstaven, etc. Koop goedkoop. Maar let op wat u koopt. Levensmiddelen en snoep zijn soms voor elke prijs te koop. Eis zekerheid. Spar koffietaai is echte taai. Moe weinig die ook kost: KOFFIETAAI 250 gram 59 Pasha dessert pak koffie Pasha in vacupak familiefles ChipS naturel of paprika 89 heel blik 1/3 literpotQrt zdveruitjeszoetzuuO£ 114 kilo (12 stuks) nu PRIJSVERLAGING aardappelen PROF. DIEPENHORST: SCHOLIEREN IN EINDHOVEN STAKEN Maansteent je was 3,1 miljard jaar oud Record-prijs voor opaal WOENSDAG 3 DECEMBER 1969 Zeer vele kleuren en vlotte kant afwerking. Maten S-M-L L.P.'-aanbieding 1.68 Draion dekens, zeer mooie kwaliteit en lekker warm. Maat 100 x 220 52,— L.P.-aanbieding Maat 150 x 220 20.50 WASHINGTON De democratische senator Sam Irving jr. (N. Carolina), heeft een wetsontwerp ingediend dat het mogeiyk moet maken oud-militairen voor de burgerlijke rechter te brengen wegens misdaden die zij tijdens hun diensttijd heb ben begaan. Op dit moment kunnen militairen als ztf eenmaal uit dienst zijn niet meer worden vervolgd voor daden in dienst bedreven. De militairen die deelnamen aan de actie in „Pinkville" waarbij een groot aantal Zuidvietnamese burgers zou zijn vermoord, hadden opdracht „het DEN HAAG Prinses Beatrix en prins Claus hebben maandagmiddag op kasteel Drakenstein een aantal de putaties ontvangen, die geschenken voor prins Constantijn kwamen aanbie den. Namens het corps diplomatiqua kwa men de ambassadeur van Cuba met zijn echtgenote, de ambassadeur van Groot-Brittannië en zijn echtgenote, de ambassadeur van Finland en zijn echt genote en de ambassadeur van Polen. Zij boden drie antieke roemers aan. Twee deputaties van het wapen der Koninklijke Marechaussee, bestaande uit generaal-majoor H. J. Amelink, lui tenant-kolonel H. C. de Bruyn, opper wachtmeester O. Burema, marechaus see I S. T. Vrösch en dienstplichtig marechaussee II P. O. Vermeulen, Do den een leren babyboek aan, waarop een zilveren vignet in de vorm van kas teel Drakenstein. De echtgenoten van de adjudanten van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden gaven boxkle den ten geschenke. EMMELOORD Bij Espel in de Noordoostpolden zijn vanmorgen twee kinderen uit één gezin verongelukt. De negenjarige Wilhelmus Pasker en zijn zesjarig zusje Henrica waren per fiets op weg naar school. Toen ze een lang zaam rijdende trekker mei aanhong- wagens wilden inhalen, zijn hun stu ren vermoedelijk in elkaar geraakt. Ze kwamen onder de wielen van de zwaar met bieten beladen wagens terecht. Bei de kinderen waren op slag dood. ATHENE Op last van de Griekse kolonels zijn onlangs 70.000 grammo foonplaten met muziek van Theodora- kis vernietigd, zo is van doorgaans wel ingelichte zijdj? in Athene vernomen. De platen bevonden zich in de maga zijnen van Lambropoelos. Alle platen van Theodorakis zijn, als bekend, sinds de militaire staatsgreep van april 1967 verboden. Volgens som mige berichten doet deze actie denken aan de beruchte boekverbrandingen door de nazi's in 1933 onder leiding van Goebbels. dorp te zuiveren van mensen" aldus heeft de advocaat van compagniescom mandant kapitein Ernest Medina maan dag verklaard. De advocaat F. Lee Bailey, verklaar de dat Medina hem had gezegd dat hij zijn compagnie de avond voor de actie opdracht had gegeven „het dorp te vernietigen de gebouwen te vernieti gen en het vee". Bailey zei dat deze opdracht „ongewoon" was. maar dat Medina hem had ontvangen van zijn meerdere, Lt. Kolonel Frank Barker. Barker is in juni 1968 bij een vlieg tuigongeluk omgekomen. Spervuur van de Amerikaanse ar tillerie. heeft twee Zuidvietnamese par lementaire delegaties maandag belet het gehucht My Lai binnen te gaan om daar een onderzoek in te stellen naar ^e. _massamoord die door Amerikaanse militairen zou zijn gepleegd. Een delegatie van de Zuidvietnamese Senaat en een van het Huis van Afge vaardigden waren maandag naar de stad Kwang Ngai gevlogen en vandaar in jeeps naar het gehuchtencomplex Son My gereden, waar My Lai deel van uitmaakt. Toen zij het gehucht na derden, begonnen op enkele honderden meters van de rij jeeps granaten te ontploffen. Op advies van Amerikaanse mariniers reden de delegaties toen naar een in de buurt van My Lai gelegen gehucht. Van de zijde van de Zuidviet namese senaat is meegedeeld dat het onderzoek toch zal doorgaan en dat de delegatie waarschijnlijk opnieuw zal proberen tot My Lai door te dringen. Zoals bekend heeft de Zuidvietnamese regering ontkend dat er op 16 maart 1968 in My Lai tussen de 100 en 500 dorpelingen zijn gedood. Zij heeft laten weten dat er toen maar 20 dorpelingen per ongeluk om het leven zijn gekomen. De Amerikaanse mariniers hadden maandag om artilleriesteun verzocht toen zij rond My Lai Vietnamezen za gen die „daar niet mochten zijn". AUSTIN (VS) Mevrouw Madalyn Murray o'Hair, een bekende Ameri kaanse atheïste, die had geëist dat er een verbod moest worden ingesteld tegen het bidden en bijbellezen door astronauten over de radio of via de televisie, heeft geen gelijk gekregen van een federale rechtbank. De zaak is door de districtsrechter te Austin in Texas. Jack Roberts afge wezen „omdat er voor het bezoek geen reden bestond". Mevrouw O'Hair was boos geworden toen de astronauten van de Apollo-11 in een televisie-uitzending gebeden hadden gezegd en een passage uit de bijbel hadden voorgelezen. Dit, vond zij, was tegen de grondwettige schei ding tussen kerk en staat. Door de officier van Justitie te Austin was op 24 november reeds gezegd dat het bureau voor de ruimtevaart de astronauten niet voorschreef wat deze moesten zegen en dat het hun vrij stond gebeden te zeggen of uit de bijbel te lezen als zij dit wensten. De vorige eis van mevrouw O'Hair was indertijd wel met succes bekroond. Zij was toen tegen het bidden op de openbare scholen geweest. Dit is na derhand door het hooggerechtshof in derdaad verboden. EDKDOP ■NOOK ®koffie cercle Amontillado AMERIKAANS mm 200 gram 100 gram van voor fl U van voor ook geschikt om uit te persen 135 slechts 500 gram voor slechts 139 Prijswijzigingen voorbehouden. Pas op 't speelgoed raaJkt op! 't Is bijna Sinterklaas. Het speelgoed vliegt de Spaiwinkels uit Als u nog iets wilt hebben, haal 't dan sneL Haal't nu. Uw Sparwinkeher verkoopt speelgoed zolang de voorraad strekt Ook voor de a.s. feestdagen staat onze ombudsvrouw u gaarne met goede raad terzijde haar telefoonnummer is 020-942356 DEN HAAG Het AR-Kamerlid prof. mr. I. A. Diepenhorst heeft bij minister Polak aangedrongen op het op nieuw beschouwen van de tegen de heer F. Weinreb uitgesproken veroor delingen. De heer Diepenhorst wijst er op, dat er zulk een twijfel omtrent de gerechtvaardigheid der bedoelde uit spraken gerezen is, dat er aanleiding bestaat ze opnieuw te beschouwen In de vragen suggereert de heer Die penhorst de bestudering van de zaak Weinreb. „waarvan het resultaat bin nen afzienbare tijd ware te publiceren, ten behoeve mede van de procureur- generaal die de bevoegdheid heeft een aanvraag tot revisie in te dienen bij de Hoge Raad". EINDHOVEN De leerlingen van de in de Nutskweekschool in Eindhoven ondergebrachte havo-top gaan sinds maandag niet naar school. Aanleiding is een door het Nutsbestuur genomen beslissing de havo-top af te scheiden van de Nutskweekschool. Eerder leidde deze wijze van besluit vorming zonder vooroverleg met lera ren, leerlingen en ouders al tot protes ten. Nadat het Nutsbestuur de ouders per brief liet weten, dat het besluit toch zou worden doorgevoerd, besloten de leerlingen de lessen niet meer te vol gen totdat een vergadering van alle be trokkenen een uitspraak over de kwes tie zal hebben gedaan. Deze vergade ring wordt waarschijnlijk op 4 decem ber gehouden. De actieraad van de sta kende scholieren heeft intussen enkele lessen georganiseerd in de mensa van de Technische Hogeschool van Eindho- MüNCHEN Het lava-achtige steen tje, dat door de Amerikaanse astronau ten van het ruimteschip Apollo-elf op de maan verzameld werd, is ongeveer 3,1 miljard jaar geleden gestold. Tot deze conclusie is het Max Planck-insti- tuut voor kernfysica in Heidelberg ge komen. In het maanstof hebben geleer den slechts reusachtige hoeveelheden edelgassen, waaronder helium, neon en argon, ontdekt. Dit komt ongeveer overeen met de samenstelling van de zonnegassen. Het onderzoek van het Max-Plack-instituut heeft voorts aan getoond. dat het maangesteente reeds lang op de oppervlakte van de maan heeft gelegen. ADELAIDE In Adelaide is de grootste opaal die ooit in Australië is gevonden, in andere handen overge gaan. Voor de oranje-gele steen, die 6.2 kg weegt, werd een record-prijs van 168.000 Australische dollars (ongeveer 675.000 gulden) betaald. De opaal was in het gebied van Anda- mooka, 800 km ten noorden van Adelai de, gevonden. Een maand geleden had den vier mijnwerkers die onbekend wil den blijven, de steen te koop aangebo den. Dinsdag werd de koop gesloten. De nieuwe eigenaars „Associated Gems" in Sydney wilen de steen die in tweeën wordt gekloofd, ten toon stellen op de Expo die volgend jaar in de Japanse stad Osaka wordt gehouden. De grootste opaal die tot dusver in Australië was gevonden, woog circa 4 kg. LYON B(j een vuurgevecht tussen Lyon zijn dinsdag drie doden gevallen: een politicman en twee figuren uit de onderwereld. Kort daarna Is een kassier van een spaarbank in dezelfde stad gedood. HONOLOELOE Negentien leden van de Amerikaanse kustwacht, die de enige bewoners zijn van een maar net boven zee uitstekend eilandje halverwe ge Hawaii en Midway in de Stille Oce aan. verkeren sedert maandag in nood op het dak van hun navigatiestation. Zij werden ontdekt door een vlieg tuig van de kustwacht dat op verken ning was uitgestuurd, nadat niets meer van de post was vernomen. Een hevige storm heeft de golven tot tien meter hoog opgestuwd en deze hebben het eiland overspoeld en de overige gebouwen verwoest. Een Ame rikaanse en een Nieuwzeelandse oor logsbodem worden vanavond bij het eilandje verwacht om de mannen ln veiligheid te brengen.

De Vallei | 1969 | | pagina 8