^LP*4/IT$T0*V Ieder gezin krijgt 20 plastic zakken Chantage V olkskerstzang gaat niet door Overbruggingsregeliiig fruitteelt wellicht met jaar ver Wellicht positief advies over gebruik nieuwe berijming Sint Sw strooi goed VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Aanrijding bij politiebureau Sevenbuysen exposeert in Streekmuseum Melaatsen Kerstzangdienst Half orgel Brief Verkiezingen Kanselruil Eigen kerkdienst VAM WOUT BLAUWKOUS Manchetknopen Zakdoeken Dassenhangers Broekenhangers Riemen Bretels Paraplu's BURGERLIJKE STAND Permanent FORD-show in showroom TRADITIE DOORBROKEN MINISTER LARDINOIS IN KAMER: UIT DE KERKEN Hoofdbestuur Geref. Bond VRIJDAG 5 DECEMBER 1969 „Zo, en daar mot jij nou 'es een stuk- kie aan wagen" zei de man, nog steeds nijdig en hij maakte aanstal ten om op te rijzen uit de stoel, waarin hij vijfendertig minuten ver ontwaardigd had zitten wezen. „Dat geëmmer over politiek, de gemeen tebegroting en inspraak van de bur gers en zo, daar koop ik indirect niks voor. Ik dacht dat ik mijn pro bleem er duidelijk heb neergelegd en nou verwacht ik als lezer van ene Blauwkous niks meer en niks min der dan dat ie daar een paar regeltjes over schrijft. Waarom dat nou uitge rekend op vrijdag bij Blauwkous moet? Omdat jij gelezen wordt, man. En jij wordt gelezen omdat je op een beste plaats staat. Mooi links op de bladzij. Met een tekeningetje d'r bo ven. Daar kan geen mens om heen lezen." Daar zat ik dus met een regelrechte opdracht van een abonnee. Tenmin ste, ik nam maar aan dat ik met een betalende lezer te doen had. En voor het geweld dat uit een lezers korps kan opkomen zijn wel 'es com plete redacties bezweken, laat staan dat ik als losse-stukkenschrijver er tegen bestand zou zijn. Op verschillende manieren had ik ge probeerd me de man van het lijf te houden. Ik adviseerde hem het eens met een ingezonden stuk te probe ren en toen dat niet lukte heb ik hem nog een paar andere ideeën aan de hand gedaan Een kerkbode bijvoor beeld, of een blaadje van een wijkge- meenschap. De man was op geen en kele manier te vermurwen. Zijn zaak moest en zou aandacht krijgen van 'n brede veelkleurige schare en hij meende die bij mij te kunnen aantref fen. En dat niet zozeer vanwege het gehal te van mijn wekelijkse produkties als- wel vanwege de situering ervan in dit dagblad. De zaak op zichzelf had overigens wei nig om de hakken. Tenminste als al gemeen verschijnsel. Volgens de man werden er voortdurend aanslagen ge daan op zijn woongerief. En dat zou niet alleen hem gelden maar ook een aantal anderen, die hij overigens in het anonieme liet. Hij was indertijd in Veenendaal komen wonen omdat hem hier een rustig wo nen voorgeschoteld werd, maar dat was in de praktijk averechts uitge pakt. In plaats van in een stil Valleidorp was hij in een poel van onrust te recht gekomen. Hij niet alleen trou wens, want hij was wel in staat om xo voor de vuist weg nog ee^ serie mede-getroffenen op te sommen. Aangezien soortgelijke mededelingen ons reeds eerder bereikten via dit blad was er voor mij reden om de vraag te stellen: „Schort het soms wat aan de vóórlichting op dit punt?" Ik moet, geloof ik, zeggen: inderdaad. Een huizenverhuurder die meent een wijk als de Molenbrug te moeten pre senteren met een slagzin als „rust gevend en blijvend woongenot" is er gloeiend naast. Me« mag dan dergelij ke aanlokkelijkheden verkondigen als 't gaat om de verkoopbevordering van een consumptie-artikel van een paar gulden, het gaat beslist te ver als men op deze manier mensen naar hun huisvesting trekt. Huizen zijn geen produkten die je in de wekelijkse reclame kunt gooien. Daar staat of valt heel dikwijls het geluk van de bewoners mee. In Hoog-Veenendaal is het over het al gemeen geen rustig wonen. Op een bepaalde hoogte mag dan misschien het geluid van de begane grond in mindere mate tot je komen, van itilte is nog geen sprake. Je wordt aan alle kanten aangeleund door men sen die ook klagen over gebrek aan rust, maar die toch op gesette tijden de stilte moeten doorbreken al was het alleen maar om het watercloset in werking te stellen. En dat levert aan alle muren een doordringend ge ruis op. Ik wil er maar mee zeggen, dat ieder een in staat moet worden geacht om te kunnen bekijken wat er te ge nieten zal zijn aan het wonen in bij voorbeeld de Molenburg. Ik meen, dat er zo tegen de zeshonderd woon- eenheidjes bestaan. Daar gaat al te weinig rust van uit, laat staan van de toestanden die erbij komen. Wout Blauwkous. ADVERTENTIE (ook met letter) VEENENDAAL Met ingang van 1 januari worden in Veenendaal geen vuil nisemmers meer geleegd. Het huisvuil mag dan alleen nog worden aangeboden in plastic zakken. Als overgangsmaatregel worden per woning door de gemeente 20 plastic huisvuilzakken gratis verstrekt. Bij afwezigheid van de bewoners zul len de zakken bij de buren worden afgegeven. Inwoners van Veenendaal, die door omstandigheden geen plastic zakken ontvangen kunnen deze op 29, 30 en 31 december afhalen bij de werkplaats van gemeentewerken (Nijverheidslaan Ede. Geboren: Theodorus E. J., z. v, A. M. Kwarten en A. J. C. van Aerle; Ir ma A., d.v. G. R. Komdeur en 3. Kal- kema; Marcel A., z.v. P. J. Faber en T. A. Berg; Jacob A., z.v. H. Poppe- ma en J. Wiegeraadt; Alide, d.v. A. van de Steeg en M. H. Doest; Alice, d.v. J. J. de Nooij en I. M. Sturm; Jolanda, d.v. H. J. Laurier en F. Cor nells; Martine M. M., d.v. A. A. L. En gelman en J. C. W. Driessen; Chris- tiaan M., z.v. J. A. Piek en H. J. Kra mer; Hendrik, z.v. H. van Voorthuizen en D. Hei jink; Renate, d.v. H. van Voorst en J. W. Dietiker; Eduard J., z.v. H. Obbink en G. A. Hogeweg; Jan- nie M. A., d.v. W. van Heusden en F. C. van Hoevelaken; Philip J., z.v. P. J. van Wijk en J. G. Grijsen; Wil- lemina E., d.v. T. Vermeer en K. van Stormbróek; Engelbertus J.f z.v. E. A. van Wijk en E. van de Pol; Andre, z.v. H. E. Nakken en J. Baggel; Johanna P., d.v. W. Taal en J. van Engelenho ven; Jacoba, d.v. W. Verschuur en G. J. van Holland; Johannes, z.v. W. Hem- driksen en G. van den Brink; Mark E., z.v. K. W. Fliermans en D. Teunissen; Tomas P., z.v. F. W. Patings en F. W. Keilen; Jacoba G., d.v. J. J. Schouten en A. G. de Bruijn; Jan, z.v. D. Lager- weij en A. van de Vliert; Jacob, z.v. J. Lagerwij en J. Aansink; Jan, z.v. J. Pol en C. Hofsommer; Ingrid M., d. v. T. W. J. van Betuw en H. J. IJk- hout; Marcel, z.v. M. Broersen en G. Hordijk; Jacob, z.v. C. Bol en G. Bor- ren; Jack W. P., z.v. J. M. van der Linden en P. J. de Klein; Petronella F. G. d.v. P. F. Klok en G. Brons; Gerrit R. W. H., z.v. P. Overdijkink en G. P. van Ingen; Ronald G. W., z.v. J. Beerdsen en G. Verbrugh; Michel F., z.v. F. J. Mesker en M. T.B. Schmitz; Christian, z.v. L. Koops en G. Barten; Cornelia D., d.v. G. Boute en M. A. van Kaam; Lubbertus, z.v. H. de Leeuw en G. van Breenen; Cornelis G. W., z.v. C. G. van der Voort en D. Hendriksen; Linda, v.v. K. van de Pol en A. van Hal; Christina, d.v. W. C. de Groot en D. van de Mheen; Teunis, z.v. A. Snetselaar en T. Thomassen. Ondertrouwd: J. Dijs en F. Bosch; M. van Harten en R. Boonzaaijer; J. Boon en W. van de Kraats; G. van Bruggen en E. Blankestijn; J. Boon en G. W. van Hattum; J. Hootsen en E. W. van den Dikkenberg; E. J. Speel ziek en W. G. Brouwer; C. B. de Wilde en F. W. Kolkman; G. J. van Eek en J. A. H. Meijers; B. Vink en G. Pol; W. M. Jongsma en H. A. van der Heij den; C. van der Molen en W. van der Have; M. Velthoen en G. Westra; G. van Wolfswinkel en M. van de Pol; M. Tohata en V. P. van Eijnsbergen; C. de Bas en J. Marcus; R. van Raam en D. J. Seevinck; E. van de Graaf en E. Drost; J. van Lagen en A. Gerrit- se; M, Brouwer en G. van den- Hul; F. J. Goedman en A. W. Lens; P. Overvest en R. Ploeg; W. Venema en T. Vogt. Getrouwd: J. L. Gerritsen en S. M. van Mildenburg; D. Roza en A. W. de Graaf; H. T. Lokhorst en D. H. Schots man; H. W. Veldwijk en M. Smit; L. E. van Peursem en J. Kelderman; P. C. Tjallema en A. M. Gorter; H. van den Brink en C. J. W. van Baaien; J. Bruinekreeft en T. J. Vink; A. Verspuij en J. van Leurj M. Hol en G. Toet; W. M. van Asperen en O. L. L. Akkermans. Overleden: W. J. H. van de Wete ring, 87 jr,; S. Prins, 59 jr.; J. Bos, geh. gew. met J. Dibbet, 82 jr.; G. M. van 't Hoen, e/v J. W. Knegtmans, 79 jr.; C. van den Brand, 69 jr.; H. van den Berg, 67 jr.; J. van den Berg, 81 jr.; A. C. Houtman, 85 jr. 2). Om organisatorische redenen is het absoluut onmogelijk na 1 januari nog gratis zakken te verstrekken. Deze kunnen dan tegen betaling van f 0,10 per stuk (per pakket van 20 stuks) worden betrokken van iedere melkhan delaar in Veenendaal. Doordat per 1 januari, in verband met het nieuwe systeem, het huisvuil maar 1 maal per week zal worden af gehaald zullen de tijden worden ver anderd, Een en en ander wordt echter nog nader bekend gemaakt. De reini gingsdienst van Veenendaal attendeert de inwoners erop. dat alleen plastic- zakken zullen worden meegenomen, die zijn voorzien van het opdruk „Reinig- gingsdienst Gemeente Veenendaal". Het grof vuil zal ook na 1 januari op woensdag worden opgehaald. Dit vuil moet gebundeld worden aangeboden in paketten van maximaal 50 x 50 x 100 cm en mag niet zwaarder zijn dan 12 kilogram. Ook het grof vuil mag worden aangeboden in de plastlczak. Men dient er dan wel op toe te zien, dat het toelaatbare gewicht niet wordt overschreden. De invoering van het plastic-zakken- systeem heeft tot gevolg dat door de gemeente geen vuilnisemmers meet worden verkocht. Deze dienen eventu eel te worden betrokken bij de plaatse lijke winkeliers. De gebruikers zijn echter niet meer verplicht een emmer aan te schaffen. Er kan ook een op- hangbeugel voor de plasticzakteen wor den gebruikt. i v i TToe het principe van een der vuil- j ste misdaden ook nog voor een goed doel kan worden gebruikt j blijkt momenteel uit een onderdeel van het fonkelnieuwe plan voor ont- wikkelingshulp. dat in Veenendaal is geïntroduceerd. De initiatiefne- mers G. Brink, K. Harteveld en Th. Tuinstra hebben alle acht politieke partijen in de gemeente voor de keus gesteld of je zegt ja. en je neemt het hele plan op in je verkiezings- j programma, of je zegt nee, tegen 1 het plan als geheel. De partijen zijn nu gedwongen voor het front van 't kiezersvolk zichzelf volledig bloot te geven, althans voorzover het om j hun houding ten aanzien van hert zusters tad-idee gaat. De initiatiefnemers zijn met enig raffinement tewerk gegaan met hun goed bedoelde en lieve vorm van chantage. De partij die de boot af- houdt tekent zichzelf als tegenstan- j der. „Ja, maaris een stand- 1 punt dat een onvoldoende krijgt. Het zal interessant zijn te ondervin- den welke van de partijen zich een 1 „nee" meent te kunnen veroorloven. VEENENDAAL Vlak bij het Vee- nendaalse politiebureau raakten gisteren twee auto's zwaar beschadigd, bij een botsing op de Raadhuisstraat-Boompjes. De Veenendaler G. S. kwam vanaf de Raadhuisstraat en wilde linksaf het Boompjesgoed op. Hij kreeg echter geen voorrang van A. v. V. uit Leersum. Van diens wagen werd het kenteken in beslag genomen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De .politie was zeer snel ter plaat se. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 VEENENDAAL Dit jaar komt er aan een circa tienjarige traditie een ein de geen volkskerstzang in garage De Haas. Een van de comitéleden die tot dusver ieder jaar aan de organisatie van dit interkerkelijke gebeuren meewerkte, de heer Th. Slijderink. somt verschillende oorzaken op waardoor dit evenement geen doorgang kan vinden. „Het comité hangt als droög zand aan elkaar en bovendien is de samen stelling ervan al lang niet meer repre sentatief voor Veenendaal. Ook de toe zegging van de jaarlijks deelnemende koren bleef dit jaar ver onder de maat. In voorgaande jaren viel er bij de koren al een verminderde belangstelling te constateren om aan de volkskerstzang mee te werken. Ook bij de heer G. van Zanten die doorgaans de algehele lei ding van de zang op zich neemt beston den er bezwaren wegens drukke werk zaamheden." rnmmmmmmmm m mmmrnmm--- VEEN EN DA A f Hel idee van j de marktcommissie 'n St.-Nicolaas- j markt te organiseren is goed aan- 1 geslagen. Vooral tegen het eind van de middag en gisteravond maakte j de stroom geschenkenkopers en passant een rondje over de markt, die voornamelijk bestond uit han- 1 delaren in speelgoed en kleine snuisterijen. Tot de sluitingstijd bleef het m de Hoofdstraat bijzon- j der druk. Gevraagd naar de plannen voor de komende jaren achtte de heer Slijde rink de kans wel aanwezig dat de tra ditie wordt hersteld maar dan wel in een andere opzet. „We moeten de jeugd er meer bij gaan betrekken om voor de toekomst de volkskerstzang weer in te voeren", zo is zijn stellige overtuiging. Hij heeft hierover wel ver schillende ideeën, die hij in de loop van volgend jaar wil trachten te kristalli seren. RHENEN - In het streekmuseum houdt de kunstenaar Frank Sevenhuy- sen uit Den Haag van 8 t/m 27 december een expositie van pastel en crayonteke ningen. De openingsuren zijn van 11- 12.30 en van 14 17 uur. Zondag «i woensdag is het museum gesloten. Zaterdag 27 december zal de kunste naar zelf aanwezig zijn. DEN HAAG In de overbruggings regeling voor de fruitteelt (door het borgstellingsfonds voor de landbouw gegarandeerde leningen bij banken, rentesubsidie krachtens de Algemene Bijstandswet) kunnen ook rente en af lossing van vroegere leningen betrok ken worden. Minister Lardinois vertel de dit woensdagavond in de Tweede Kamer tijdens zijn verdediging van de landbouwbegroting. Enkele jaren gele den gaf en hulpregeling voor de groen- tenteelt onder glas deze mogelijkheid ook. De overbruggingsregeling voor de fruitteelt geldt tot 1 oktober a.s., maar in de loop van de zomer zal de situatie nader bekeken worden. Komt er geen aanmerkelijke verbetering ln de si tuatie van de fruitteelt, dan zal de mi nister zijn collega van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk voorstel len de regeling met een jaar te verlen gen. De overbruggingsregeling geldt voor bedrijven die nog perspectief bieden. Andere rentesubsidies dan die op grond van de Bijstandswet wil de minister voor deze bedrijven niet geven. Het borgstellingsfonds helpt pas als de nor male zekerheden zijn uitgeput, maar de zekerheden in de fruitteelt zijn op het ogenblik gezien o.m. de waarde van de boomgaarden ook minder dan normaal. De Nederlandse rooipremieregeling .(f 2.000 per hectare, bij totale bedrijfs beëindiging f 3.000) gaat vervallen Tot het eind van dit jaar kunnen er nog aanvragen voor worden ingediend, dan maakt zij plaats voor de Europese rooipremieregeling (f 1810 per hectare). In het bestuur van het ontwikkel ings- en saneringsfonds voor de landbouw wordt nu bekeken of het z.g.n. punten systeem, an de hand waarvan de waarde van een te beëindigen bedrijf wordt berekend, voor de fruitteelt kan worden aangepast. Bij bedrijfsbeëindiging, ook in de fruitteelt, zal het borgstellingsfonds kunnen meewerken aan totale kwijting van schulden. Het fonds doet dit onge acht het soort bedrijf. Er al in ons land ook in de toekomst fruit worden geteeld, zo meende de minister, zij het op aanmerkelijk min der hectaren en op aanmerkelijk min der bedrijven. Vorig jaar zijn op twin tig procent van de gero<?ide oppervlak te boomgaarden opnieuw fruitbomen geplant. De rest is omgezet in bouw- of weiland. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Biervliet (toez.): C. Dol man te Weert; te Bilthoven (toez.): Dr. P. A. Elderenbosch te Amersfoort. Aangenomen: naar Kolder- en Dinx- terveen: W. L. B. Schipper, kandi daat te Leiden, die bedankte voor Kats en Wilhelminadorp (toez.); voor Stellendam: C. van Schoonhoven te Vreeswijk. In Ede werd een vergadering van ambtsdragers van de hervormde ge meente gehouden waarin de nieuwe psalmberijming werd besproken. Uit gaande van de vragen hoe te oordelen over de nieuwe berijming en hoe te handelen in de praktijk met de nieuwe berijming kwam men tot de con clusie dat principieel de nieuwe berijming niet kan worden afgewezen. meenteleden vervreemd worden van het kerkelijke leven en aan de andere kant geen heilloze ver warring en verdeeldheid ontstaat. De Veenendaalse ds. J. J. van der Krift tekent hierbij in het hervorm de kerkblad nog wat aan. Het komt hem voor, dat ook de hervormde ambtsdragers te Veenendaal zich binnen niet te lange tijd zouden moeten bezinnen op deze kwestie. Hier en daar is men in gemeen ten van hervormd-gereformeerd sig natuur, daar al mee bezig. In Rot terdam wordt het aanvangslied ge zongen uit de nieuwe berijming. Al le hervormd-gereformeerde predi kanten doen daar aan mee. Tenslotte lezen we ln „Kerk nieuws" dat waarschijnlijk nog voor het eind van dit jaar het rapport over de psalmberijmingen van het hoofdbestuur van de gereformeerde bond zal worden gepubliceerd. Hier in wordt ook advies gegeven over het gebruik van de nieuwe berij ming. Ruim 10.300 gulden bracht de door de diaconie van de hervormde gemeente te Veenendaal georgani seerde extra collecte voor het me laatsendorp te Rante Pao op Celebes op. Hiermee werd het door de diaco nie gestelde streefbedrag gehaald. Het geld is bestemd voor de restau ratie van een aantal huisjes van het leprozendorp te Rante Pao. vertrouwen. Daarnaast willen de hervormden een keer per maand van kansel ruilen. Dit voorstel strekt verder dan de gemeenschap pelijke diensten die nu reeds wor den gehouden. De hervormde kerkeraad wilde al les zien in het perspectief van een spoedige hereniging. De gemeente stemde met de voorstellen in. De gereformeerden hebben inmid- dels gereageerd op de voorstellen. De meerderheid van de kerkeraad stond er positief tegenover, met uit zondering van de kanselruil. Hier voor kon men nog geen meerder heid krijgen. In het komend voor jaar komt men er op terug. Donderdag is er een kerstzang- dienst in de hervormde kerk te Eist. Aan deze dienst, die uitgaat van het Nederl. Bijbelgenootschap verlenen medewerking het zangkoor „Eben Haëzer" uit Rhenen o.l.v. de heer W. Doornebal, de organist Leo van Stempvoort eit ds. J. van Malen- stein, die de meditatie zal verzor gen. De kerkeraad achtte de berijming daarom aanvaardbaar voor gebruik in de eredienst, ook al kleven er bezwaren aan en is ze niet zonder tekortkomingen. Bezwaren en te kortkomingen die overigens ooH zijn te bespeuren in de oude berijming. Als voordelen werden genoemd: het gebruik van hedendaags Neder lands. een betere aanpassing van de tekst bij melodie en in verschillende gevallen een nauwkeuriger weerga ve van de onberijmde tekst. De kerkeraad vond echter niet alle nieuw-berijmde psalmen een geluk kige vertolking. Daarom werd vast gesteld dat de nieuwe berijming naast de oude kan worden ge bruikt. De wijkkerkeraden zijn nu voor de beslissing tot het al of niet invoe ren van de nieuwe berijming ge plaatst. Een besluit om tot invoe ring over te gaan mag evenwel niet betekenen dat eigen of gastpredikan- ten verplicht worden om zich van de nieuwe berijming te bedienen. Gaat men de nieuwe berijming gebruiken dan zal erop gelet moe ten worden dat deze de onberijmde tekst beter weergeeft dan de oude berijming. De kerkeraad vond het beste, als de voorganger in de kerk dienst de verantwoording draagt voor de keus van het lied uit de nieuwe berijming. Daarnaast vond hij het gewenst, dat deze keus als het mo gelijk is, aansluit op het rooster van de scholen waar de nieuwe berij- «ming wordt geleerd. Invoering van de nieuwe berij ming betekent geenszins afschaffing van de oude. Dit werd nog eens nadrukkelijk gesteld. De wijkker keraden dienen zich er ook'van be wust te zijn, dat het onverantwoord is niet bezig te zijn met de berij mingsproblemen. Het aantal ge meenteleden dat de nieuwe berij- rijming kent, neemt steeds toe. Bo vendien functioneert de berijming al in andere protestantse kerken. Aan de andere kant moet echter rekening gehouden worden met de mensen die de nieuwe berijming nog niet kennen of er afwijzend of aarzelend tegenover staan. De wijkkerkeraden dienen daarom met veel beleid en tact te werk te gaan, opdat enerzijds niet onnodig gë- Terwille van het contact besloot de wijkkerkeraad van de hervorm de gemeente Rhenen-hoog. dat de wijkpredikant ongeveer drie keer per jaar een brief zal zenden aan de hervormde gezinnen en alleen staanden De hervormde gemeente te Rhe nen zal nieuwe ambtsdragers verkie zingen moeten houden, want van de zeven gekozenen nam slechts één de benoeming aan. namelijk de heer M. de Bruin, die werd gekozen als ouderling. Enige tijd geleden heeft de ker keraad van de hervormde gemeen te te Amerongen de raad van de gereformeerde kerk ter plaatse voorgesteld om de nieuw te beroe pen geref. predikant ook een stukje van de hervormde gemeente toe te De hervormde kerkvoogdij te Leersum kreeg een kapitale gift van maar liefst f 25.000,- toegezegd. Het bedrag is bestemd voor de bouw van een nieuw kerkorgel. Het be staande orgel vertoont tekenen van verval, hoewel het gebouwd is in 1947. De materialen waren op het moment van de bouw echter nog niet erg duurzaam, vandaar de spoedige aftakeling van het instru ment. De kosten van een nieuw or gel worden geschat op f 48.000,-. De commissie Midden-Betuwe heeft de kerkeraad van de gerefor meerde kerk te Rhenen, waaronder een gedeelte van de Betuwe ressor teert, gevraagd om op 21 december een eigen kerkdienst te mogen hou den in het dorpshuis te Kesteren. De commissie zal voor deze dienst zelf een predikant uitnodigen. De kerkeraad had enkele bezwaren en zal deze maand beslissen op welke wijze de dienst zal worden gehou den. Een afvaardiging van de ker keraad heeft ook al een gesprek ge had met de commissie Midden-Be tuwe over de bouw van een eigen kerk in de Betuwe. De meeste deel nemers aan het gesprek stonden hier positief tegenover.

De Vallei | 1969 | | pagina 5