Brabantse middenstanders sidderen voor rovers Ouwe rotten doen mee aan luchtrace naar Sydney Schooltje dicht na Dampo con om „juf Vooral Leende is „in trek fli Teleac komt met nieuwe cursussen „Zendtijd" afgelast Radiodocumentaire over jeugdprostitutie crMoor uw kerstfeest naar de^ Middenin de nacht stopt een auto - Dan wordt de winkeldeur geforceerd en de kassa gestolen Metgezeller Gebruik gerust aluminium keukengerei Roemrucht WINKELEN PER TELEVISIE programmaos Waarde leeuwen brullen „Altijd ruzie met de meester..." Gezagsprobleem „Sterrenkieker"' Nietig verklaard Kinderen thuis Geen geld meer Kerstvakantie TELEVISIE TELEVISIE IADIO VRIJDAG 5 DECEMBER 1969 HELMOND De bewoners van het Brabantse Leende leven in angst. Sinds enkele weken wordt hun dorp 's avonds geterroriseerd door een bende, die het vooral gemunt heeft op kassa's. Met bruut geweld forceren zij de voordeur van de winkel en bijna onder de ogen van de bewoners gaan zij met de kassa aan de haal. Merkwaardig is, dat de bende, die haar operatieter rein in het oosten van Noord-Brabant heeft, bqna iedere keer Leende aandoet tijdens haar strooptoch ten. Van de twintig berovingen en inbraken, die de laatste twee weken plaatsvonden, kreeg Leende er maar liefst zes. „Gisteravond kwam er 'n gele auto langzaam voorbij rijden", zei mèvrouw Marjan Verhoeven-van Weert (24), die in Leende een zaak heeft in huishoudelijke artikelen. „De mannen keken bij ons binnen. Ik weet zeker dat er zes inzaten. Wij hadden de laatste dagen al zoveel van de berovers gehoord, dat ik er op voor bereid was, dat zij een keer zouden komen. Even later kwamen zij weer voorbijrijden en stonden bijna stil voor onze zaak. Ik heb de schrik te pakken ge kregen. Ik durf zelfs 's nachts niet meer uit bed om voor de kleine pap klaar te maken." Ook mevrouw Rooijmans, die een kruidenierswinkel heeft, is vorige week vrijdagnacht met de rovers geconfronteerd. Middenin de nacht hadden zij een koevoet in de deursponning gezet en waren met de kassa aan de haal gegaan. „Als wij in bed liggen", vertelt mevrouw Rooijmans, „en er stopt een auto in de straat, dan gaan wij eruit, want mijn man en ik kunnen het dan in bed niet uithouden." Zo gaat het bijna met alle middenstan ders in Leende. Als zij in slaap vallen is dat een hazeslaapje. Woensdagavond was, de bende weer actief. Eerst een poging in Leende bij de familie Verhoeven. Even later werd in Maarheeze een kassa gestolen en korte tijd later in Nederweet. Intussen was het hele Oostbrabantse rijkspolitieapparaat in actie gekomen. Meer dan honderd politieagenten maak ten jacht op de kassadieven. Nabij de Keersluis, op de grens Hel mond - Someren vloog de auto van de rovers tegen de vangrail. De brugwach ter zag 6 man uit de auto stappen en in het donker wegvluchten. Tot vier uur in de nacht is de politie in het geweer ge we- maar geen spoor van de over val! /erd gevonden. De auto die werd buitgemaakt, lever de weinig op. De mannen hadden hand schoenen gebruikt. Wel werd door de politie een aantal breekwerktuigen ge vonden. ROTTERDAM Drie Nederlanders zullen deze maand onder aanvoering van ir. Dirk L. Asjes starten in een luchtrace van Engeland naar Australië. De wedstrjjd vormt het hoogtepunt van de viering van de ontdekking van Austra lië door James Cook, tweehonderd jaar geleden. Negentig zakenvllegtuigen zullen te beginnen op 17 december van het vliegveld Gatwick bq Londen voor deze tocht starten. Mevrouw Verhoeven-van Weert met haar zeven maanden oude dochtertje. Zij durft 's nachts niet meer uit bed te gaan. i De deelnemers moeten op 2 januari in Sydney aankomen. De afstand is 26000 kilometer. Er is 400.000 gulden aan prijzen beschikbaar. De eerste prijs bedraagt 100.000 gulden. Ir. Asjes heeft een grote faam in de wereld van de luchtvaart Samen met Geijssendorffer en Pronk startte hij in 1034 met de beroemde Panderjager in de Melbourne-race. Het avontuur liep wat ongelukkig af want de Panderjager ging bij een nachtstart op het vlieg veld van Allahabad in India na 'n bot sing met een tractor verloren. De metgezellen van ir. Asjes op de komende tocht zijn: de heer Donald Parser, een Nederlander met een vlieg bedrijf in Genève, mr. J. W. T. Bosch uit Den Haag, gezagvoerder van de KLM, en de Fransman Robert LaVé- gie uit Cannes. Zij zullen startenmet een tweern o- torige Aero Commander, een achtper- soons zakenvliegtuig dat eigendom is van Donald Parser. Het toestel heeft een drukkajuit en is uitgerust met de modernste apparatuur voor navigatie. Het heeft een groot vliegbereik. De vier bemanningsleden hebben zon der uitzondering een ruime vliegerva- ring. In het toestel zijn 2 slaapplaatsen ingericht, zodat de vliegers tijdens de race om beurten kunnen slapen. Ronald Parser streed in de Tweede Wereldoorlog met het achttiende squa dron tegen Japan. Dit onderdeel met Nederlandse en Australische vliegers was ondergebracht in de Koninklijke Australische Luchtmacht. Orschoon het gebruik van aluminium keukengerei toeneemt, blijft de weer stand er tegen bij vele huisvrouwen aanzienlijk: zij menen, dat koken of bewaren van voedsel in aluminium pan nen schadelijk zou zijn voor de ge zondheid. Dit is echter niet het geval. Tussen haakjes: aluminium-folie die meer en meer gebruikt wordt voor ver pakkingen van levensmiddelen (ook in de keuken!) is evenmin schadelijk. Vitaminen in het voedsel worden in aluminium potten en pannen niet inten siever aangetast dan in keukengerei van ander materiaal. Soms treedt bij voedingsmiddelen, die langdurig geklopt of geroerd moeten worden, een zekere verkleuring op; men kan, dan bij de be reiding van stoffen, die intensief moeten worden geroerd of geklopt, dus beter geen aluminium gebruiken. Maar ook in dit geval is er geen sprake van een bedreiging van de gezondheid. ADVERTENTIE Mr. Bosch behoorde in de oorlog tot 't roemruchte legioen van de Engeland vaarders. Hq trad in dienst bq het 139 squadron van de Britse luchtmacht. De Mosquito's van dit onderdeel waren in heel West-Europa actief bq het mar keren van doelen voor de nachtelijke bombardementen van de R.A.F. Hij werd onderscheiden met het Dis tinguished Flying Cross (D.F.C) Mr. Bosch is behalve gezagvoerder van de KLM instructeur voor deze maatschap pij op de Noordatlantische route. Dirk Asjes is ridder Militaire Willem- Ir. Dirk Asjes (58) weer in een luchtrace naar Australië. orde. Hij verwierf eveneens het D.F.C In de oorlog was hij onder meer com mandant van de vliegeropleiding in Fort Leavenworth in de Verenigde Sta ten. Een jaar voor het avontuur met de Pander jager maakte hij met dit vlieg tuig de recordpostvlucht mee van Am sterdam naar het toenmalige Batavia en terug. Na de oorlog werkte ir. Asjes op directie-niveau voor oliemaatschap pijen in Venezuela, Trinidad en Mexi co. Hij was enige tijd directeur bij Verolme. Sinds vorig jaar is de heer Asjes di recteur van een internationaal advies bureau in Mexico City. Het bureau houdt zich bezig met de ontwikkeling van industriële projecten in Latijns Amerika. Dit selecte gezelschap zal voor Neder land een gooi doen naar de prijzen in de Londen-Sydney-race. Onder de ne gentig concurrenten bevindt zich Olav Weijland, een geboren Nederlander, die intussen tot Australiër is genatu raliseerd. Weijland werkt voor een chartermaatschappij in Nieu w-Zuid - Wales. ADVERTENTIE BIJ VERKOUDHEDEN In de tweede helft van de jaren ze ventig zullen de Engelse huisvrouwen kunnen winkelen per televisie met een gesloten circuit. Als tenminste James Gulliver, chef van het Britse filiaalbe drijf Fina Fare, gelijk krijgt. In verscheidene plaatsen in Amerika is het winkelen per televisie al een feit. De consument draait het nummer van de supermarkt, kiest een bepaald ka naal op het televisietoestel en als woord- en beeldverbinding in orde zijn, kan de cameraman in het supermarkt magazijn de gevraagde artikelen tonen aan de consument, die dan zijn beslis sing neemt. James Gulliver voorspelt verder, dat er in de jaren zeventig tenminste 7500 supermarkten in Engeland zullen zijn; op het ogenblik zijn er 3300. Veel kleine vjinkels zullen verdwij nen. „Maar", zo zegt Gulliver, „er blijft altijd wel plaats voor kleine speciaal zaken." NIEUW-RODEN ,.De juf en de meester hadden bijna altijd ruzie voor de klas", zeggen de lieverdjes van Nieuw-Roden in Drente. De 53 kinde ren van de lagere School met de Bij bel in dit dorp hebben dit jaar wel heel vroeg kerstvakantie gekregen. Sinds 1 december is het tweemans schooltje gesloten als gevolg van de moeilijkheden tussen het hoofd, de heer L. Triemstra, en de enige „juf", mevrouw H. de Berghes-Overdijk. „Schrijft u maar dat het hier een vieze boel is", zegt mevrouw De Berg hes (47) in de voordeur van haaF pro pere woning aan de Dorpsstraat. „Er is een groepje oudere mensen dat een complot tegen mij smeedt om mij weg te krijgen. Maar dat doe ik niet. Ik vind het een groot onrecht wat hier ge beurt." Meer wil zq er niet over zeggen. De moeilijkheden zijn vijf jaar ge leden al begonnen. Toen ging het oude schoolpersoneel met pensioen en kwa men kort na elkaar de heei Triemstra en mevr. De Bergher als meester en juf naar Nieuw-Roden. Al heel gauw bleek dat beide leerkrachten elkaar niet lagen. Mogelijk heeft daarbij meegespeeld, dat de juffrouw enkele jaren ouder was dan het hoofd, hetgeen gezagspro blemen opleverde. Vijf jaar lang bleef de onderwijzeres op haar post. Ze trouwde inmiddels met een man- van zeventig jaar en dat gaf scheve ogen in het dorp. „Sterrenkieker", riepen de kinderen als ze de bejaarde heer De Berghes zagen, want de oud-Indiëganger had zich nog laten inschrijven als student sterrenkunde aan de universiteit in Gronigen. Vlak voor de zomervakantie dit jaar knapte mevrouw De Berghes af. Het schoolbestuur zag geen andere oplos sing voor de problemen dan juf onge vraagd eervol ontslag te verlenen en meester Triemstra te verzoeken elders een baan te zoeken. Mevr. De Berghes ging hiertegen in beroep bij de daarvoor bestaande com missie voor de scholen in Den Haag. Die commissie verklaarde het ontslag nietig en op 1 november stond zij weer voor haar klas. Het geplaagde hoofd had inmiddels per 1 december. werk gevonden als leraar aan de MAVO-school in Har- denberg. Maar de moeilijkheden waren daarmee niet opgelost, want het school bestuur trad en bloc af, toen mevrouw De Berghes triomferend terugkeerde. De ouders hielden hun kinderen uit protest twee dagen thuis. Een in de op winding gevormd voorlopig schoolbe stuur gaf mevrouw De Berghes te ver staan, dat er van een vruchtbare samen werking en van een goede verstand- toch wel geen sprake meer zou kunnen zijn, zodat 't beste was wanneer zij zelf maar ontslag zou nemen Juf's bloed kookte inmiddels en zij weigerde. De Vereniging voor christelijk volks onderwijs in Den Haag liet daarna we ten, dat zij na 1 januari niet meer borg wil staan voor het schooltje, als de moeilijkheden blijven voortduren. Dat betekent dat er geen geld meer komt. Dat zou het einde van het chris- tetelijk onderwijs in Nieuw-Roden in luiden. In arren moede heeft het voorlopig schoolbestuur de school maar gesloten: men probeert nu aansluiting te vinden bij de christelijke nationale school van het naburige Roden. Een nieuw hoofd is in deze situatie ook bar moeilijk te vinden. Enkele kinderen zijn inmiddels al naar andere scholen verhuisd, de rest viert langdurig kerstvakantie. Zonder sneeuw en ijs, want hetwordt zo te zien een lange hete winter in Nieuw- Roden De gesloten School met de Bijbel in Nieuw-Roden. Jeep Alkema (links) heeft hierdoor nu al kerstvakantiezijn vriendje Henk van der Meer zit inmiddels op een andere school. Beiden zeggen: „Meester en juf hadden altijd ruzie". De Stichting Televisie Academie, Teleac, begint in januari volgend jaar met acht nieuwe cursussen. Het zijn: Spaans voor beginners, Bij leven en welzijn, Biochemie, en hogeschool, Vergader- en ge sprekstechniek, Ruimtelijke Orde ning en Nascholing huisartsen. Deze cursussen zijn tot stand gekomen in samenwerking met het Nederlands Huisartseninstituut. Teleac is voorts van plan om in het volgende televisieseizoen (in gaand in het najaar van 1970) een schaakcursus voor gevorderden te gaan houden. Het idee hiertoe is ontstaan door de grote belangstelling die er bij de kijkers bestaat voor de huidige schaakcursus voor beginners. Hier aan doen momenteel al 11.200 cur sisten mee. De schaakcursus voor beginners zal tot maart 1970 worden voortge zet. Het VPRO-programma „Zendtijd", dat gisteravond vanuit het voorma lig paleis Noordeinde zou worden uitgezonden, is niet op de tv geko men. Niet naar aanleiding van de in houd, maar door een communicatie stoornis. De VPRO had wel afspra ken gemaakt met het Institute of Social Studies, dat onderhuurder van het gebouw is, maar onvoldoende overleg gepleegd met de Rijksvoor lichtingsdienst. Toen de VPRO gis teren voor de live-uitzending bij „Noordeinde" kwam, kon niet alles meer zo snel worden geregeld. Het niet doorgaan van „Zendtijd" betekende gisteravond vooral een te genvaller voor mevrouw r A. Wis senburg uit Kwintsheul, 'oor de VPRO was uitgekozen als vrouw die het ineeste lijkt ér mningin Juliana. Sinterklaas is een familiefeest. En Doebidoe(vanavond om 19.07 op Nederland 1) verkeert dit maal in Sinterklaas stemmingVan daar wellicht, dat we in deze afle vering de Engelse pop-groep „The Family" te zien en te horen krij gen. Te zien krijgt u ze overigens ook al op bovenstaande foto. Volgens een globale schatting be draagt het aantal vrouwelijke min derjarige prostituées, dat alleen al in Amsterdam werkzaam is, vijfhon-. derd. Het aantal mannelijke prostitu ées onder de 21 jaar in de hoofd stad wordt zelfs op meer dan vijf honderd geschat. Per avond verdie nen deze meisjes en jongens een be drag, dat ligt tussen f 75,- en f 500,- per persoon. Per week is dat een to taalbedrag van ongeveer één miljoen gulden. Deze en andere opmerkelijke cij fers worden ter sprake gebracht in het themaprogramma, dat de NOS- radio onder de titel „Onderwerp: Jeugdprostitutie" maandag van 20.05 tot 22.10 uur via Hilversum I uitzendt. De uitzending bestaat uit een discus sie over jeugdprostitutie rondom drie klankbeelden, één over de minderja rige vrouwelijke prostituée, één over de minderjarige mannelijke prostituée en één over de prostituant. De klankbeelden werden door Bob Uschi samengesteld uit een groot aan tal opnamen, die het afgelopen halt jaar werden gemaakt door Antoine Bodar en Ed Peereboom. De discussie zal zich onder meer richten op de vraag of bestrijding van de jeugdprostitutie een haalba re zaak is. Voorts zal worden gespro kén over de invloed van hef losser worden van de gezinsband, waar door de promiscuïteit groter wordt, over de grotere seksuele openheid en over de „vergoddelijking" van de sex. Deelnemers aan de discussie zijn: dr. H. Musaph, psychiater, drs. W. G. Mulder, sociaal-psychiater en hoofd van de afdeling psychische hygiëne van de Amsterdamse GGD, Nico To renstra, directeur van de jeugdclub Fantasio en docent aan de Sociale Academie in Amsterdam, Ingrid Foe- ken (20 jaar), studente aan de Socia le Academie, Ernst Engels (19 jaar), mulo-leerling, dr. I. Halberstadt-Freud kinderpsycho-^herapeute, mej. C. Pleyte van „Pro Juventute" en mr. S. Slagter, kinderrechter. Gespreksleid ster is Netty Rosenfeld. NEDERLAND I NOS: 18.50 Kleur: De Fabeltjes krant. 19.00 Journaal. AVRO: 19.07 Kleur: Doebiedoe: showprogramma voor de jeugd. NOS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 AVRO's Tele vizier. 20.30 Sportpanorame. 21.20 Centrum vermoordt pianiste, meespeel-thriller van Paul Pörtner. NOS: 22.55 Journaal. TELEAC: 23.00-23.30 Hoofdstukken uit prehistorie en vroege geschiede nis - les 8 (herh.). NEDERLAND II NOS: 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. 19.00 Journaal. 19.03 Scala: informatief programma. KRO: 19.30 Kleur: Hij en Zij, TV- serie. NOS: 20.00 Journaal. weerbericht. 22.20 Kleur: Tragödie auf der Jagd: TV-spel (herhaling) DUITSLAND II 18.05 Die Drehscheibe. 18.40 Pat und Patachon: TV-film. 19.10 Kleur: Vier Frauen im Haus: TV-film. 19.45 Nieuws, actualiteiten en weerbe richt. 20.15 Der Irische Freiheits- kampf (2): documentaire. Aanslui tend: Nws. 21.45 Reich, superreich. Texasreich: reportage. 22.15 Katho lieke uitzending. 22.30 Nieuws en weerbericht. 22.40 - plm. 23.45 Boks wedstrijd. Piet Romer, die meespeelt in de thriller Centrum vermoordt pianiste" (Vanavond tien over ne gen op Nederland 1). KRO: 20.20 Sinterklaas komt in Oebele, jeugdprogramma. 21.10 Herb Alpert and the Tijuana Brass jazzconcert. 22.00 Kleur: Bonanza, TV-western NOS: 22.50-22.55 Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma NDR: 18.0! Sportjournaal. 18.30 Kleur: Zand mannetje. 18.40 Actualiteiten. 18.5f Nordschau-Magazin. 19.26 Kleur Reisedienst Schwalbe: TV-film 19.59 Programma-overzicht. WDR 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 Keur: Dr. Kil dare: TV-film. 18.30 Kleur: Seid Ihi alle da?: voor de kinderen. 18.40 Hier und Heute met Goedenavond 19.20 Kleur: De Intermezzo-brieven bus. 19.35 Kleur: Europees feuille ton liederen en dansen). 20.00 Jour naal en weerbericht 20.15 Ein Tanz- kurs: film. 21.00 Reportage uit Bonn. 21.15 Kleur. Dunkle Ge schafte- TV-film. 22.05 Journaal en NEDERLAND I TELEAC: 9.30 Hoofdstukken uit Prehistorie en vroege geschiedenis - les 9. 10.00 Levende filosofie - les 10. 10.30-11.00 Organiseren en lei ding geven - les 11. 11.00-11.30 Sta tistiek - les 11. NOS: 16.00 Journaal 16.02 NCRV: Zeskamp-Show. 17.00 !7.35 Voor de kinderen. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Hitparade. 11.20 Die Umschau. 12.05 Alternativen: repor tage. 12.50 Internationaal persover zicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.55 Journaal. 15.00 Kleur: Der Jubilar. 15.30 Kleur: Reportage uit Formo sa. 16.00 Kleur: Wirb oder strb: spe' (herhaling). 16.55' Kleur: Der Kapa- tenhirsch: documentaire film. 17.15 Protestantse Vespers. 17.45-l8.3f Sportjournaal. DUITSLAND II 13.45 Programma-overzicht. 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Nws. 15.00 Hallo, Freunde. 15.30 Das Wu von Manhattan, speelfilm. 17.05 Nw.c en weerbericht. 17.15 Landerspiegp' 17.45 Kleur: Daktari: TV-film. HILVERSUM I VARA. 7.00 Nws. en ochtendgyn nastiek 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 Weeieind: jeugduitzending VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma (9.35-9.40 Waterstanden.) 10.30 Werk- geven en -nemen: programma over arbeid en arbeidsverhoudingen. 10.50 Voor nu en later, lezing. 11.00 Nws. 11.02 Wegwijs: tips voor trips en vakantie. 11.10 Goede wijn behoefl geen kras: nieuwe opnamen van jazz- en amusementsmuziek. 11.25 Oosteuropese kroniek. 11.45 Stereo Metropole orkest met zangsolist amusementsmuziek. 12.05 Stereo Strijkorkest. 12.30 Tussen start er "inish: actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Actua- iteiten. 13.23 Stereo: Dit is het be gin.jongerenprogramma. 14.3." Radio Jazz Magazine. NOS: 15.0C Frans - Duits - Engels: een luister programma. 16.00 Nws. 16.02 Stereo Scan: populair programma over elektronika. VARA: 16.15 Universi teitskoor van Stettin (opn). 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 De Sca la 1918-1926: Opera-aria's. 17.55 Me dedelingen. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Finale - op weg naar het weekeinde: nieuws, muziek, achter gronden en amusement. (19.30 Nws.). 21.00 Stereo: Lichte grammofoonmu- ziek. 21.15 Stereo: Vrij van helm, hoorspel. 21.55 Stereo: Radio Filhar monisch Orkest: moderne muziek. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo- En dan heb ie een chanson: liedjesprogramma. 23.15 Stereo: Lui luisteren: licht gevarieerd platen- programma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor: moderne en klassieke muziek (gr.), met nieuws en actualiteiten. 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum Laudamus (gr.): gewijde muziek. 8.30 Nws. Voor de vrouw. 9.00 Theologische etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Solistenkamer: g sprek met muzikale illustraties. (Plm. 10.25 uur: klassieke muziek, uitgezocht door de gaste in de So- Listenkamer van vanmorgen. 10.55 Kunst- en vliegwerk: informatie over actuele tentoonstellingen. 11.00 Nieuws. 11.02 Heeft de kerk nog toekomst?, lezing. 11.15 Solarium: 'n hoogtezonprogramma voor ieder een. Plm. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Grammo- foonmuziek. 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheidsvoorlichting: Een ge sprek met o.a. drs. Th. v. velzen, hoofd afd. Beeldende Kunsten van het ministerie van CRM ov^r kunst- koren op tentoonstellingen. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 NOS: Vliegende schijven: verzoek- platenprogramma voor onze militai ren. KRO: 14.00 Stereo: PM: een weekblad met veel plaatjes. (16.00 Nws.). NOS: 16.30 Inzet: een pro gramma over amateuristische mu ziekbeoefening. HIRO: 17.00 HIRO- magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Zesnegenplus: lichte muziek. 18.19 Uitzending 'van de Christe lijk Historische Unie. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Ruimte voor de Profeet: Eucharistieviering. 19.30 Stereo: Sjook: jongerenpro gramma. 20.00 In antwoord op Uw schrijven.verzoekplatenprogram- ma. 21.50 Zonder drempelvrees: ge sprekken met kinderen. 22.00 Ik heb een boom geplant: muziek en actualiteiten uit Israël. 22.25 Avond gebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goal...: een muzikaal sportpro gramma met commentatoren, repor- ages en gekruide nieuwtjes. 23.55- '4.00 Nws. HILVERSUM III KRO- 9.00 Nws. 9.02 Djinn: geva- eerd programma (10.00 en 11.00 Jws.). NOS: 12.00 Nws. 12.03 Siva- oon: informatie over nieuwe lang speelplaten. NCRV: 13.00 Nws. 1303 Nee, we noemen geen namen: licht platenprogramma met verzoeknum mers. (14.00 en 15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.03 Four o'clock tea: licht gevarieerd programma. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu: wekelijkse sportshow met lichte grammofoon- muziek. Vanuit het meest primitieve prin cipe leerde Serge Golon de Afrikaan se wildernis kennen: hij was er mijningenieur en werkte vaak ver verwijderd van de ravitailleringspos- ten, waarbij hij, net als onze voor ouders, door de jacht in zijn levens onderhoud moest voorzien. Dat maakt zijn boek „Waar de leeuwen brullen" nog even interssanter dar het anders al geweest zou zijn. Nog prettiger is het, dat Golon via die voornamelijk materieel gerichte belangstelling tot respect voor de psyche van de wilde dieren kwam. Een verwoncitii.it>, „n- gebleven s en waaruit hij veel heeft gehaald voor zijn boek, dat de hele bonte wereld van de laatste wildparadij- zen op het toneel haalt. Ir. Maliepaard, oud-directeur Fau nabeheer in Nederland, zorgde voor een gopde. hier en daar kritische vertaling. Forumboekerij-Ad M. C. Stok, f 14,75).

De Vallei | 1969 | | pagina 9