Iet s Wat de Franse president Pompidou koningin Juliana wil laten zien tijdens het diner van de EEQ-delegaties In Den Haag wordt aan de geschreven historie onttrokken door de bloemenweelde op tafel. De heer Schüttenhelm, tronend in een dragline, groef de eerste sleuf voor het nieuwe decorcentrum van het Om- roepkwartier in Hilversum. Het centrum wordt 130 bij 130 meter groot. Met de bekende verscheidenheid In gelaatsexpressies deed minister Luns na de eerste zitting van EEG-topconfe- rentle in Den Haag verslag aan de wachtende journalisten. In de Londense Albert Hall werd de Oostenrijkse Eva Steier tot Miss Wereld gekroond. Behalve de staf en de eer leverde het haar 2500 Pond Sterling op. Minister Klompé nu eens niet als belangstellende op een tentoonstelling, maar zelf geëxposeerd: in de Nieuwe Doelen te Alkmaar bij Aksie BBK. Na een veroordeling tot levenslange gevangenisstraf wegens landverraad stappen twee Zuidvietnamezen de politiewagen in vrolijk lachend, want ze hadden de doodstraf verwacht ,S.-, 4 Geen naturisten op Texel zo besliste de gemeenteraad onder grote belangstelling. Op de foto v.l.n.r. wethouder J. Daalder, burgemeester mr. W. H. Sprenger, gemeentesecretaris. P. Beemsterboer en wethouder C. Joustra. Voor een Zwitsers gerechtshof begon het proces tegen drie Palestijnse commando's, die in februari een aanslag pleegden op een Israëlisch lijnvliegtuig. Vier luchtvaartondernemingen in de Bondsrepubliek stelden tegelijkertijd elk een nieuwe verticaalstarter voor. Op de foto's resp. de Bo 140 van Messerschmidt-Bölkov-Blohm, met vier propellermotoren (toch bijna 800 km per uur), de VC 400/500 van de Vereinigte Flugtechnische werke en de HFB 600. Drie bemanningsleden van een Amerikaanse helikopter die enkele maanden geleden boven Noord Korea werd neergehaald, zijn vrijgelaten nadat de Amerikanen de Ncrd-Koreanen officieel hun ver ontschuldigingen hadden aangeboden voor het overschrijden van de bestandslijn.

De Vallei | 1969 | | pagina 11