Bovenbuurvrouw hoort niets Hondengeblaf klonk door in Wageningse rechtszaal Met 130 kilometer van Grebbeberg af Kolonel Bosschardt vertelde over Leger Gele grasparkieten van schilder T. Spies zijn hoogvliegers WAM9ddn we heen? Muziektent wordt snel afgebroken Successen op vogelshows Oorlogshel en afgrond VDC VRIJ VAN DEGRADATIE- ZORGEN Leger des Heils verzorgt avond van C.P.B. Parkeerterrein voor 14 auto's Klaverjassen bij Veenendaal Belt 10550 '"J™ 11079 Bekendmaking Ruim 35 mille voor rattenbestri j ding CPB viert kerstfeest Le«es opnieuw in gemeenteraad van Leersum Luxor-theater P.T.T.-promotie DAMMEN MIS njN LAVELOOS WIEDERSEHIS Bouw ZATERDAG 6 DECEMBER 1969 WAGENINGEN De stand was 23 tegen 13 vrijdagmorgen toen het Wage ningse kantongerecht de zaak van de Khenense bankwerker D. W. van O. be handelde. Inzet was de amateur-kennel achter O's huis, die volgens 23 omwo nenden zoveel lawaai produceert, dat ze er de politie bij haalden. „Er is niets van waar", zei de verdachte. „Ik heb hier 'n lijst met dertien namen van mensen, die het tegendeel verklaren". Dat wilden de heren achter de tafel wel eens zien. Het gaf te denken, dat op de lijst van O. enkele namen voorkwa men van lieden, die ook op de klachtenlijst hadden getekend, beroeps-handte- keningenzetters zogezegd. Het meest houvast had men aan de in het proces-ver- baal neergelegde ervaring van de verbalisant: „Toen ik kwam kijken, gingen de honden enorm te keer. De klachten lijken me alleszins redelijk. Tijdens het onderzoek werd het mij al te bar". In die tijd had O. vijf herdershon den in zijn kennel. „Ik heb er nu twee verkocht en 's nachts en 's morgens kan niemand last van de dieren heb ben, dan zitten ze in 'n afgedekt hok", volgens O., die ook had getracht zijn huis te ruilen met een meer afgelegen woning in Achterberg. Een bovenbuur vrouw kwam voor de balie verklaren, dat zij noch overdag, noch 's nachts last heeft van de honden. ,,'t Zijn honden, hè," probeerde ver dachte begrip voor de situatie te wek ken, „ze praten niet, dus dan willen ze weieens blaffen". Die eigenschap was de kantonrech ter ook al eens opgevallen. „U hebt te genover de politie verklaard, dat u zelf ook de plaats achter uw huis zelf ook LEERSUM Ter voorkoming van ongevallen zal de Leersumse muziek tent worden afgebroken. Dit zeggen burgemeester en wethouders in hun memorie van antwoord op het verslag van de commissie voor onderzoek van de gemeentebegroting 1970. Ze stellen zich daarmee positief op achter een voorstel van de commissies, die wezen op het gevaar dat de muziektent ople vert voor spelende kinderen. De commissie heeft tevens aange drongen op een herziening van het plan voor verbetering van het kruis punt Rijksstraatweg-Lomboklaan. Vol gens de commissie kan realisering van het plan van B. en W. (kosten f 300.000) pas over 4 a 5 jaar plaats hebben. Ze adviseert enkel het kruis punt zo spoedig mogelijk met verkeers lichten op het wegdek aan te brengen. Er zou dan voorlopig met een krediet van f 50.000,- kunnen worden volstaan. Een afzonderlijke nota over de nood zaak van een eigen ambulance-auto voor Leersum, mag de raad spoedig verwachten B. en W. vragen echter nog tijd om voldoende gegevens te kunnen vergaderen. De jaarwedden voor de twee wethou ders zullen 'n punt van bespreking wor den. De commissie van onderzoek vindt ze nu veel te laag, en voelt voor verho ging tot 50 pet van de weistandsgrens. Meer geld komt er voorts voor de le den van stembureaus. Er komt een voorstel om het presentiegeld te verho gen tot f 25. Op aandringen van de com missie delen B. en W. verder mee, dat leden van bureaus van stemopneming meer geld voor verteringen krijgen. Per stembureau wordt het nu f 100,- per verkiezing. VEENENDAAL Het eerste tiental van VDC won deze week met 11-7 (voor lopig) van Vriendenkring uit Utrecht. Door deze overwinning is het degrada tiegevaar definitief geweken. De persoonlijke uitslagen waren: Vriendenkring I - Utrecht I: 1. J. v. d. Laan - J. v. d. Vliert afgebr.; 2. H. Snipperberg - E. de Kleuver 2-0; 3. G. Derksen - J. Vermeer 0-2; 4. H. Drijfhout - A. Kalter 1-1; 5. B. Miché - W. v. d. Hur 2-0; 6. E. Kraayeveld - Akeyman 1-1; 7. G. Buizert - E. Schaap 1-1; 8. D. Hilgeman - W. de Kleuver 0-2; 9. G. Klaarenbeek - B. Valkenburg 0-2; 10. R. v. Kleef - N. Valkenburg 0-2. Totaal 7-11. Het tweede tiental blijft het goed doen. Zelfs met een man minder wist men met 11-9 van Amerongen II te winnen. Tot winst kwamen D. Bou- man en D. G. Koudys. N. Valkenburg, G. Rotterdam. H. Meerveld, J. Roks, M. Stempvoort, H. Verhoef en D. v. Leeuwen kwamen met hun tegenstanders remise overeen en geen enkele partij werd verloren. Wel kreeg Amerongen 2 punten regle mentair. Onderling werd gespeeld: N. de Kleuver - J. Roks 1-1 en W. v. d. Hor - A. Kalter 1-1; H. Verhoef brak bij een gelijke stand af met G. Rot terdam. EDERVEEN De afdeling Ederveen van de Bond van Platteland-vrouwen verwacht tijdens de vergadering die woensdagavond in het verenigingsge bouw van de Ned. Hervormd - kerk wordt gehouden dat het honderdste lid zich zal aanmeiden. Woensdagavond wordt de avond verzorgd door het Leger des Heils uit Veenendaal. Medewerking wordt verleend door het jeugdkoor van het Veenendaalse Leger des Heils. niet zo geschikt vond voor een kennel", hielp de officier, mr. H. J. C. Pieters de hondenliefhebber herinneren. „U hebt zelfs gezegd, dat er wel eens men sen kwamen klagen, maar dat u dit ge woon naast u neer had gelegd". O. ontkende iets dergelijks ooit ver klaard te hebben en de kantonrechter besloot de zaak aan te houden. De ver balisant, en vertegenwoordigers van de pro- en contralijst zullen als getuigen opgeroepen worden. De Wageningse stoffeerder B. W. A.. die op de smalle Veerweg met een vaart van honderd kilometer van de weg was geraakt en via een hek in de sloot be landde, kreeg een forse straf. „Ik had geen ruimte om gewoon door te rijden. De tegenligger, een bus, zat op mijn weghelft. Ik moest wel de weg af", ver telde W. Dat klopte niet met de getuigenver klaringen, die W.'s snelheid „krankzin nig" noemden en over het uitwijken naar de berm spraken wat de bus be trof. „Die bus moet wel uiterst rechts ge weest zijn, anders was u ermee in bot sing gekomen. Uw snelheid was hoogst onverantwoordelijk", zei de kantonrech ter streng. „Er geldt daar geen maximum snel heid bij die helling in de weg", verde digde verdachte zich. „Dan bent u toch mis. U hebt ook rekening te houden met de snelheids beperking, die geldt voor een derge lijke wegsituatie, aldus mr. Pieters, die f 150,- boete en vier maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid vroeg. Mr. v. d. Brand nam W. de zeer ho ge snelheid bijzonder kwalijk en von niste met f 150,- boete en zes maanden ontzegging. Voor de Wychense fabrikant W. F. had de kantonrechter een straf van f 500,- boete en zes maanden ontzegging in petto, maar hij verminderde de boe te tot f 150,-, omdat verdachte nog steeds de gevolgen ondervindt van ver wondingen, die hij opliep bij het door hem veroorzaakte ongeval. Volgens getuigen zou F. na twee gla- VEENENDAAL Het sinds de sloop van de oude openbar»' school braak liggende terrein op de hoek Hoofd straat - Hoogstraat, krijgt een bestem ming als parkeerterrein. Dat schrijft het college van B. en W. aan de gemeenteraad waarbij tevens wordt voorgesteld een kiosk te bouwen waarin een sigarenkiosk en een VVV- kantoor zullen worden ondergebracht. Verder komt er een telefooncel en een wachtruimte voor busreizigers. Het terrein biedt ruimte aan 14 auto's die het kunnen bereiken via het Achterstraatje. De kiosk zal voor f 65,- per week aan de heren Van de Loosdrecnt worden verhuurt} terwijl de aan de V.V.V. in rekening gebrachte huur voor een deel als subsidie in de VVV-kas zal terugvloeien. VEENENDAAL Maandagavond a.s. wordt er in de kantine op het Sala mander-sportpark door de ontspannings commissie van voetbalvereniging Vee nendaal een klaverjasavond georgani seerd waaraan iedereen deel kan ne men. Op deze kaartavond die om acht uur begint, is een groot aantal fraaie prij zen te winnen. u dan aven a.u.b. voor Veonandaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwa Veenendaalseweg 159 zen jenever gedronken te hebben met een snelheid van 130 kilometer de Grebbeberg zijn afgeraasd. Hij passeer de twee bussen, sneed de tweede zo zeer, dat deze scherp moest uitwijken om een aanrijding te voorkomen en een tegenligger had eveneens dekking moe ten zoeken. F.'s wagen was geslipt en na botsing met een lantaarn, tegen een boom tot stilstand gekomen. De verwon dingen, die de bestuurder opliep waren vrij ernstig. Er werden onder meer wer velbreuken geconstateerd en F. ver klaarde tegenover de kantonrechter nog geen dag zonder pijn te zijn en slecht te kunnen lopen. „Daar hebt u dan zelf om gevraagd," zei mr. v. d. Brand. Het was de zeven de maal, dat u voor te hoge snelheid door de politie gepakt werd en ditmaal had het wel definitief uw laatste maal kunnen zijn." De officier, die f 150,- boe te en vier maanden ontzegging eiste, merkte op dat het niet aan F.'s han digheid te danken was, dat er geen ern stiger ongeval van gekomen was. „Door mensen, die rijden zoals u, hebben wij in Nederland onze duizenden verkeers doden. U had daar net zo goed vijf mensen dood kunnen rijden", zei de kantonrechter, „u moet maar eens een tijdje van de weg af". „Ik ben een tijdje laveloos geweest. Ik heb in een tuin liggen slapen, dat herinner ik me nog wel," kwam er wat bedeesd uit bij de Arnhemse metse laar B. van B. In de bewuste nacht, die hem nu voor 't hekje bracht, was Van B. echter heel wat minder be heerst geweest. Hij was zelfs zo tekeer gegaan, dat zijn vrouw om hulp had geroepen en buren de politie hadden gewaarschuwd. Het leek moord en dood slag bij de Van B.'s. Het lag in de lijn, dat de politie, die orde op zaken kwam stellen, ook een flinke lik uit de pan had gekregen van Van B. Het schel den, schreeuwen en tieren was niet van de lucht geweest. Op het politiebureau had men Van B. tot bedaren gebracht. „Wanneer iemand zich zover laat gaan, kan toch wel van een mensonwaardig optreden worden gesproken", vond de officier. Hij eiste f 75,-. Verdachte ging omstandig over persoonlijke omstandig heden vertellen, en gaf de rechter nau welijks kans om z'n vonnis uit te spre ken. Mr. v. d. Brand hield het op zes tientjes boete. De Duitse mevrouw I. S. T.-L. was speciaal voor de zitting uit Duisburg overgekomen, met haar ouders. Op 25 augustus had zij de op rijksweg Rens- woude - Planken Wambuis in Ede een aanrijding veroorzaakt met een tegen ligger, toen zij onverhoeds afsloeg. Via de tolk, verklaarde ze dat ze naar de goede weg had gezocht en daardoor onvoldoende op hei tegemoc .komend verkeer had gelet. „Een ernstige vorm van onvoorzichtigheid", volgens de of ficier. Hij vroeg f 150,- boete. Mevr. T. gaf toe, dat ze fout was ge weest en had niets tegen de eis in te brengen. Nadat de rechter conform ge vonnist had wilde ze 't liefst direct in marken betalen. De officier knikte, dat dit geen bezwaar was en met een op gewekt „Auf Wiedersehn" stapte de Duitse de zaal uit. „Toch wel aardig. Dat hoor je hier niet vaak", lachte de officier. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend, dat in verband met het tijdelijk in gebruik nemen als speelplaats door de scholieren van de Christelijke Na tionale School III, een gedeelte van de Gerard Terborchstraat, voor zover ge legen tussen de P. P. Rubensstraat en de Gerard de Lairessestraat, van maandag tot en met vrijdag tijdelijk is gesloten verklaard voor alle doorgaan de verkeer, gedurende de volgende tijd stippen: van 8.15 tot 8.30 uur; van 10.15 tot 10.30 uur; van 13.15 tot 13.30 uur. Deze gesloten-verklaring zal gelden tot 1 februari 1970 of zoveel korter als mogelijk, dan wel zoveel langer als no dig mocht blijken te zijn. Veenendaal, 4 december 1969. Burgemeester en wethouders voor noemd: De burgemeester. P. Bode De secretaris, Van Manen VEENENDAAL Het college van B. en W. stelt de gemeenteraad voor een bedrag van ruim vijfendertig mil le beschikbaar te stellen voor de rat tenbestrijding. Op veel plaatsen onder vinden bewoners overlast van deze knaagdieren en de gemeente heeft een deskundig bureau in de arm genomen om na te gaan of de klachten gegrond zijn. De rattenbestrijding zal worden uit gevoerd met de meest moderne midde len. o S(.'HERPENZEEL Ofschoon de af deling Scherpenzeel van de Ned. Chr. Vrouwenbond over belangstelling op haar vergaderingen nooit te klagen heeft was er dit keer wel bijzonder veel belangstelling. Het was dan ook wel de moeite waard om donderdag avond in Filalethes te luisteren naar luitenant-kolonel Bosschardt van het Goodwill Centrum van het Leger des Heils uit Amsterdam. Na opening door presidente mevr. Osnabrugge-Versteeg. nam de spreek ster de verdere leiding van de avond over. Ze had een paar muzikanten en een paar dames meegebracht die met zang haar causerie inleidden. De spreekster begon met te vertellen dat men kerstfeest vierde in Amster dam met bejaarden, buitenkerkelijke kinderen en soms na middernacht met de publieke vrouwen. Daar komen dan mensen die aan beide kanten van het leven staan en toch komen ze bij ons om kerstfeest te vieren. Een korps van het Leger des Heils vergeleek zij met een kerkelijke gemeente of parochie. Ze gaf een kort historisch overzich. van het leger, dat in een korte tijd over de gehele wereld is verspreid. Het leger staat niet tegerever de >cr: maar wil naast de kerk aanvullend werken en zich in het algemeen bege ven onder de buitenkerkelijken. In de ontwikkelingslanden is dit meestal me dische begeleiding en de bouw van scholen. In de westerse landen is het meestal sociaal werk voor de mensen die tussen de wal en het schip zijn ge raakt. Het grootste probleem vond ze de woningnood. Zo was van mening dat twee derde van de sociale problemen daaruit ontstonden. Het was een leerzame avond voor hen die denken dat Nederland zonder sociale problemen is. VEEN EN DA Al.. Het is geen toeval, lat in deze tijd van 't jaar aan de lopende band vogeltentoon stellingen worden georganiseerdDe heer T. Spies aan de Nieuweweg kan de leek er alles over vertellen en zijn wetenschap kan hij met suc cessen staven want bij drie recente exposities kwam hij met zijn par kieten-inzending als kampioen uit ■Ie bus. De leek zal er zich geen buil aan vallen, maar de ingewijden en dat zijn er heel wat in Veenen daal weten dat het bereiken van een top in de vogel kwekerij heel wat meer inhoudt dan alleen een nop en een man bij elkaar in een kooitje te zetten. De heer Spies is gespecialiseerd in het kweken van Engelse grasparkie ten. Twee weken geleden werd hij bij de in Amersfoort gehouden na tionale vogeltentoonstelling uitgeroe pen tot kampioen met een inzending letino's (geel). Tevens behaalde hij daar met lichtgroene exemplaren een eerste prijs. Ook de nationale tentoonstelling die in Tiel werd gehouden leverde uitstekende resultaten op. Van de negen ingezonden vogels werden er acht onderscheiden. Verder werd de heer Spies kampioen letino's (enke ling) en stamkampioen (vier stuks). De hoogste waardering voor zijn eigen kweek ontving h(j in het afgelopen weekeinde in Gendt bij Nijme; ei. Daar werd een interna tionaal geiinte tentoostelling van de Nederlandse parkietenclub ge houden en bij die gelegenheid pro moveerde hij als eerste Veenen- daler van de B- naar de C-klasse op grond van het puntentotaal dat doqr de jury aan zijn inzending werd toegekend. Al deze successen zijn in feite, de bekrachtiging van de uitstekende resultaten die de heer Spies als lid van de Veenendaalse Vogelvrienden" in de onderlinge competitie met zijn clubleden heeft behaald. In 1965, 1967 en 1968 werd hij clubkampioen grasparkieten en als hij tijdens de clubtentoonstelling die rond de Kerstdagen in „Eltheto" wordt ge houden deze resultaten weet te her halen ftan hij een gróte wissélbeker aan zijn steeds groeiende verzame ling toevoegen. Zeven jaar geleden is hij met zijn liefhebberij begonnen. Van lieverlee groeide zijn interesse voor Engelse grasparkieten en na die tijd is hc met de successen steeds crescendo gegaan. ..Waar het op aankomt", zegt hij „is behalve een goed ouderpaar, een goede verzorging, uitgekiende voe ding en fris water. De vogels krij gen dan een goeed conditie die sa men met een forse bouw de jury voor je kooi doen stilstaan. Verder is het kruisen natuurlijk van groot belang. Letino maal letino oftewel-een letino pop en een letino man geven zonder uitzondering zui vere letino's maar dat betekent niet dat het dan direct hoogvliegers zijn op een tentoonstelling. Men kan namelijk niet ongestraft letino's met elkaar blijven kruisen zuiver en al leen om de kleur. Er wordt bij de keuringen vooral ook op de bouw Telet en de k'eurechtheid. Daarom dient een kweker van letino's somc terug te kruisen met bijvoorbeeld albino's of groene exemplaren. Wat bouw betreft moet men als het ware met een lineaal een lijn kunnen trekken tussen het hoogste puntje van de kop en het uiterste veerpuntje van de staart. Bovendien is iedere kweekvogel geen goede ten toon stel li ngsvogel of aindersom". Voordat de heer Spies zijn vogels naar een tentoonstelling zendt kooit hij /e zes lot zeven weken van te voren op om ze rustig te krijgen. Zijn beste exemplaren die straks zullen meedingen naar de prijzen op de tentoonstelling van de Veenen daalse Vogelvrienden zijn nu al „in quarantaine". Vlak voor de show gaan ze in bad en wordt er verder uitgebreid toilet gemaakt. De verklaring dat juist in deze tijd vogel tentoonstellingen in serie piaats vinden, vindt zijn verklaring in het feit, dat de dieren dan zijn doorgeruid en volgroeid. Zelfs een kleurenbewuste schilder als de heer Spies kan aan de exotische pracht van de dieren dan niets meer veran deren. Het woord is dan aan de jury. VEENENDAAL De chr. Platte landsvrouwenbond afdeling Veenendaal gaat woensdag 10 december het Kerst feest vieren in hotel „de Korenbeurs". Het programma zal door eigen leden worden verzorgd. VEENENDAAL Bioscoop: Luxor theater: za. 7 u. en zo. 3 u „Oorlogshei Batangas". Za. 9 u„ zo. en ma. 7.30 u.: „Afgrond der ero tiek". RHENEN Bioscoop Bio: Za. 8 u. en zo. 2.30 u.: ..Met de dood op de hielen". Zo. 8 u.: „De zoete zonde van sexy Suzanne". Dansen: De Munt, za. en zo. 8 u.: m.m.v. 't „Loosdrecht Kwartet UTRECHT Stadsschouwburg Za. 6 december: 20 u. Toneelgroep Centrum met „Kamerduel" van Martin Walser, m.m.v. Elisabeth Hoytink en Frans Vorstman. Zo. 7 december: 20 u.: Toneelgezel schap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer in textiel". Di. 9 december: 20 u.: De Haagse Co- medie met „Véertig karaat"., m.m.v. Ko van Dijk. Myra Ward en Georgette Hagendoorn. Wo. 10 dec.: 20 u.: De Nederlandse Co- medie met „Vrijdag" van Hugo, Claus, m.m.v. Elisabeth Andersen, Fons Rademakers, Paul Cammer- mans en Kittie Courbois. Theater: Mickery, Rijksstraatweg. Loener- sloot, t.e.m. 12 december: (di. t m zo.) 20.30 u.: „Pip Simmons Thea tre Club" uit Londen met experi menteel toneel: „Underground lo vers". „Conversation Sinfonietta" en „The Sonata and three gentle men" van Thardieu. Cabaret: Muzevalcabaret (Nieuwe Kamp), iedere vr. en za. 20.30 u. „Dagboek van twee gekken" met Annemarie Konincks, Hennie Oliemuller, Her man Berkien en John de Groot. Muziek: Geertekerk: zo. 7 decemb 19.30 u.: Bach-cantate dienst: cantate 70A „Wachet, betet, sei bereit". Wo. 10 december: 20.15 u.: Kerstuitvoe ring door leerlingen van het con servatorium. Werken van Hellen- daal, Brixi, Mozart en Vivaldi. Bioscopen: CAMERA, (Oudegracht) dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Easy rider. CITY (Voorstraat) dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: zo.: 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Lijken plaveien zijn weg. FILMAC, (Vredenburg) za. en zo. al leen 14.30 en 16.30 uur: A C zwaaien af. OLYMPIA. (Amsterdamsestraatweg) da. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30. 18.45 en 21 uur: do.'zo.: De twaalf veroor deelden, 14 jr., in kleur, met Lee Marvin en Tini Lopez, ma./wo.: De afpersers. PALACE, (Vredenburg) dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlopend) za. en zo. alleen 18.45 en 21.00 u.: Zoveel naakte heerlijkheid. REMBRANDT. (Oudegracht) dag 14.30, 18.45 en 21.15 uur: zo. 13.45. 16.15. 18.45 en 21.15 uur: The scalphunters. SCAT A, (Potterstraat) dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: zo 14.15. 16.30. 18.45 en 21.00 uur: De lange gele schaduw. STUDIO. (Oudegracht) dag. ook zon dag, 14.45, 18.45 en 21.15 uur: Ro semary's baby. VREEBURG, (Vredenburg) dag. 14.30 18.45 en 21.00 uur: zo. 14.15. 16.30. 18.45 en 21 uur: De rimboevechters van Birma. Nachtvoorstellingen: CAMERA, za. 23.15 uur: Le Bonheur PALACE, za. 23.30 uur: Django schiet het eerst. STUDIO, za. 23.45 uur: De tijger smijt met dynamiet. VREEBURG, za. 23.15 uur. De dood komt te paard. ARNHEM Stadsschouwburg: Di. 9 december. 20 u.: Toneelgroep Studio met „3 x USA 3", „Red Cross" en „Chicago" van Sam She- pard, en „Biscuit" van Maxim Fur- land. M.m.v. Joop Admiraal, Ma- rius Crans, Nelly Frijda. Wo. 10 december: 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Gemengd Dubbel" (visie van 8 Engelse auteurs op het thema huwelijk), m.m.v. Henny Ori, Frans Vorstman, Jules Ha mel en Elsje de Wijn. Theater aan de Run: Rijnstraat, 7, 14. en 21 december: 20.30 u.: „Als twee druppels wa ter" („Spitting Image" van Colin Spencer, met Liselot Beekmeijer. Trees van der Donck. Albert Ab- spoel, Eric van der Donck en Siem Vroom. Musis Sacrum: Do. 11 december: 20 u.: Het Gelders Orkest o.l.v. Francesco Mander. Solist: Renzo Marchionni. viool. Werken van Van Bree, Paganini en Dvorak. EMBRANDT, (Velperplein) aan vangstijden 2.30, 6 45 en 9.15 uur: The battle of Britain. PALACE (Bakkerstraat) aanvangstij den: 2.30, 6.45 en 9 uur: donderdag t m zaterdag: Your turn to die. zondag t/m woensdag De vier kil lers. STUDIO A, (Langewal) aanvangstij den: 6.45 en 9 uur: Geen pardon voor verraders (The Brotherhood), zaterdag, zondag woensdag 2.30 u.: Laurel en Hardv als straatmuzi kanten. De Dikke en de Dunne vrienden door dik en dun. JXOR, (Willemsplein) aanvangs tijden: 2.30, 6.45 en 9 uur: Heïga on Michael. Zaterdag 23.30 uur: Het intieme leven van een strip danseres. SASKIA. (Looierstraat) aanvangstij den: 2.30, 6.45 en 9 uur: Raad eens wie er komt eten. VEENENDAAL Geboren: Willemi- na Gerritdina, d.v. J. van de Weerthof en H. Wildeman; Marcel Christiaan D., z.v. B. J. Vrieling en D. D. van Geeren- stein; Eduard René. z.v. A. M. L. Duis en E. N. de GrootHendrik Christiaan, z.v. G. Drost en H. Hutink; Anna Ma ria S.. d.v. A. A. Willemsen en H. C. van Dijk; Hendrika Jacoba d.v. J. W. Drost en G. H. Bouman; Lea Jantina, d.v. T. J. R. Riekerk en P. M. Spreeu- wers; Jochen, z.v. G. J. van Doesburg en W. C. Farber; te Ede Gerrit, z.v. W. ter Haar en E. J. Hiensch; te Rhenen Dorothea, d.v. A. van Dijk en C. J. Budding; Melis, z.v. G. van Kruistum en H. Geijtenbeek; te Rhenen Arend, z.v. A. Kalter en M. C. J. Slotboom. Ondertrouwd: J. van de Scheur en C. K. N. van de Kraats; A. de Koning en A. van Deelen; E. L. de Ruiter en L. C. Diepeveen; T. van de Brink en G. van den Heuvel; H. van Ginkel en J. W. H. Besseling; J. C. van Dijk en A. C. Septer; H. van Veldhuizen en H. Bouman; A. van Meenen en C. G. van Doorn; P. Boers en W. van Mourik; J. van de Weerd en C. C. van Doorn. Getrouwd: J. H. van Veen en T. F. Klaassen (Rotterdam); J. van Wijk en W. J. Louwers; R. Hardeman (Ede) en B. M. van Batenburg; K. Diepeveen (Ede) en A. Slok; W, Spiegel en M. Bas- tenhof; R. E. M. Veenman en W. van de Bovenkamp; J. van Baaren (Ede) en G. Veenhuis. Overleden: E. J. H. Spies, 42 jr., echt. van C. G. Veer; H. Khoe. 84 jr.. wed. van J. A. Hertog; E. .1. Vlastuin 3 jr; A. M. van Oostenrijk, 79 jr; A. van de Lustgraaf, 68 jr., wednr. van G. de Ruiter. LEERSUM Op de germ enteraad*- vergadering in Leersum die woensdag 10 december wordt gehouden, komt op nieuw een'wijziging van de legesveror dening aan de orde. Het gaat om een verhoging van de bedragen die horecabedrijven moeten betalen, wanneer zij verlenging wen sen van het sluitingsuur. Op 26 novem ber stemde de raad driemaal, zonder tot een besluit te komen. B. en W. stel den toen voo. de heffing voor een half jaar en een heel te veranderen van re spectievelijk f 60,- in f 500 en van f 100 in f 1000. De raad vond dat een te dras tische verhoging. Nu komen B. en W dan ook met gematigder cijfers: f 400 en f 800. VEENENDAAL „Mission Bantan- gas" (Oorlogshei Banatangas). een van de beide wekelijkse films in het Luxor theater: 1942, Filippijnen. Een groep Amerikanen slaagt erin samen met guer- rilla-Filippino's de goudvoorraden vei lig te stellen voor de grijpgrage handen van de Japanners. Een oorlogsfilm van het „betere gen re", waarin duidelijk gestreefd is naar autenticiteit, al zou dat alleen maar blijken uit het feit dat de locaties niet zijn nagebouwd, maar helemaal echt. Bovendien hebben de producenten zeer nauw met de Filippijnse regering sa mengewerkt. In de hoofdrollen Dennis Weaver, Keith Larsen (tevens regie), en Vera Miles, zijn echtgenote. Een aparte rol, die van Vera Miles, als een soort In- grid Bergmann-achtige figuur, als enige vrouwelijke verschijning in een meedo genloze mannenwereld. Een film voor het publiek dat niet meer bloost is de omschrijving die de reclame geeft aan „Afgrond der ero tiek", kennelijk speculerend op de toe kenning van enige verdienste aan het onvermogen te blozen. Kort en goed: In Hamburg opereert een bende die na het plaa'sen van prachtige advertenties vol schone beloften meisjes naar het bui tenland zendt. Sommigen gaan als huis- houdi l'.ikc hulp naar Engeland, anderen komen in dansgroepen in het Nabije Oosten of Zuid-Amerika. Triest is ech ter dat de meisjes zelden of nooit hun bestemming bereiken, en dat is te wij ten aan „theateragent" Koschella. In de film komt natuurlijk een bloot meisje voor, en verder verslaving aan drugs, moord en ander bruut tijdver drijf. In de hoofdrollen schitteren Eva Lindfors, Brigitte Frank en Peter Ca- pra. Het verhaal heet te zijn gebaseerd op gebeurtenissen die werkelijk hebben plaatsgevonden. In Hamburg. VEENENDAAL De heer S. G. Has selaar, besteller eerste klas van het postkantoor Veenendaal is met ingang van I januari 1970 benoemd tot bestel ler-voorman. VEENENDAAL Aan de Vrije Unl- vi siteit te Air. aagde voor het kandiaatsexamen economische we tenschappen de heer J. J. van Leeuwen alhier.

De Vallei | 1969 | | pagina 3