Ermelose ouders testen de de stand van\ -jarig kroost Europees Brussel niet helemaal tevreden over „Den Haagr Man geld zegde vriend toe voor hulp „Frits van der Poel ten onrechte door K.R.O. onts Zilveren tientjemet twee Koninginnen er op Kind moet \aangeven Afwijk ïngeu worden onderkend tijd »g GVboruw kerstfeest naar de opa Handelaars in verdovende middelen aangehouden Sloan's Liniment DOE-HET ZELF/TV HET MEDISCHE VLAK 4. 1 io I Rembrandt bracht ruim 2,7 miljoen gulden op ISRAËLISCHE PASSAGIERS GEKAAPTE BOEING VRIJ Jacht op dieven van diamanten Vrouw in auto vermoord Uitspraak arbitragecommissie a Bij 25ste herdenking van bevrijding Leven werd iets goedkoper UIT AMERIKA INVULLEN Fransman doodt vijf mensen „WAT LABIEL ALLEEN PLAN TELEGRAM Uwhuishoudhulpjevoordeheledag is King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie" waardoor u nèt iets meer presteert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. iH» OMSMELTING ZATERDAG 6 DECEMBER 1969 IIct ..doe-het-zelf-principe", dat allerwegen in het dagelijks bestaan is inge- slopen en nauwelijks meer is weg te denken uit de moderne samenleving, heeft nu ook op het medische vlak schuchter zijn intrede gedaan. In de plaats Ermelo spelen vaders of moeders, of misschien beiden, dezer dagen voor dokter en wel met name voor oogarts. Althans zij ontlasten de veelal zeer drukbezet te specialisten, door hun eigen vierjarige kinderen een ogentest af te nemen en het resultaat daarvan te registreren. De oogarts komt er, via de huisdokter, wel aan te pas in die gevallen, waarin vader of moeder tot een negatieve uit- •lag zijn gekomen. Het is niet toevallig, dat de primeur voor Nederland van dit „doktertje spelen" aan Ermelo toevalt, want daar woont de man, die de ogentest in Ne derland heeft geïntroduceerd: de kin- der(districts)arts J. E. B. Kale. Hij ver telde, dat het onderzoek reeds in volle gang is en tevens dat uit de eerste reacties (enthousiaste ouders) een door slaand succes kan worden voorspeld. Het ligt dan ook wel heel sterk ln de lijn der verwachting, dat het oogon derzoek bij vierjarigen provinciaal op deze ..doe-het-zelf' basis zal worden ge organiseerd. „En ik hoop. straks ook landelijk", zei de initiatiefnemer.. Het systeem komt uit (hoe kan het anders) Amerika, waar de doktoren al lang geen kans meer zien om oogaf wijkingen op te sporen. Speciale teams hiervoor op pad te sturen, zou veel te kostbaar worden en zo is men in het land van Uncle Sam op de gedachte van het „thuiswerk" gekomen. „Maar", zei de heer Kale. „de situatie ligt ln Nederland nauwelijks anders. Ook hier kunnen de doktoren de eventuele af wijkingen niet allemaal aan de opper vlakte brengen". Hij schreef, na samen spraak met de provinciale kinderarts H. Beekhuis uit Arnhem, een brief naar Amerika, waarna hij in het bezit gesteld werd van al het benodigde ma teriaal. De dokter acht de test uitermate be langrijk en hij hoopt dan ook, dat al le betrokken ouders deze zaak serieus zullen opvatten. „Immers, bij vierjari gen kunnen we oogafwijkingen meestal nog wel herstellen, zelfs blindheid op latere leeftijd voorkomen. Wachten we tot de kinderen zes of zeven jaar zijn, dan kunnen eventueel aanwezige fou ten normaliter niet meer gecorrigeerd worden", merkte de heer Kale op. Dit is het (in werkelijkheid, 8 mm grote) handje, dat in diver se standen aan de kinderen getoond kan worden. H(j wees er in dit verband op, dat een oog-onderzoek meestal niet eerder plaats vindt dan op het moment dat de kinderen op de lagere school door de schoolarts worden onderzocht. Op jongere leeftijd blijft de jeugd „buiten schot", terwijl het bovendien bijzonder een ogentest te laten doen. Dergelijke pogingen op kleuterbu reaus veroorzaakten vermoeide dokto- ren, radeloze ouders en razende kinde- ren. De afwijkingen, die desondanks via de medische weg worden opge- I spoord, liggen op een percentage van 4 a 5. terwijl via het nieuwe systeem (in Amerika) ruim 7 pet. afwijkingen aan het licht zijn gekomen. Gebleken is verder, dal de testen door de ouders, die vaak heel selectief te werk gaan, uitermate betrouwbaar waren. „Het moet allemaal spelenderwijs ge beuren, zonder de aanwezigheid van artsen of anderen, die de kinderen schuw kunnen maken", aldus dokter Kale. Hij vertelde, dat voor de proef een groot aantal kaarten is vervaar digd. waarop een acht milimeter groot handje staat afgebeeld, die in Ermelo l naar alle ouders van vierjarige kinde ren zijn gestuurd. Ingesloten troffen de vaders en moeders een instructie aan. i benevens een „uitslagen-kaart", waar op zij het resultaat moeten vermelden. De hele actie, die begeleid wordt door de provinciale kinderarts en alle sa menwerkende Gelderse kruisverenigin gen. is zeer snel verlopen, mede dank zij de plezierige samenwerking met het gemeentebestuur van Ermelo. Ook de plaatselijke artsen zijn enthousiast over deze primeur. Vader en moeder moeten thuis de kinderen dc kaart-met-het-handje voorhouden (eerst op één, daarna op tweeëneenhalve meter), waarbij de kin deren de stand van het handje moe ten opgeven. Op het aparte kaartje vermelden de ouders dan een van de drie mogelijkheden: A. het kind ziet goed. B. het kind is niet in staat de proef te doen. C. het kind ziet niet goed. Het kaartje moeten de ouders sturen naar de wijkzusters in Ermelo, die de „negatieve gevallen" zelf eerst nagaan om ze dan eventueel te verwijzen naar de huisdokter. Het betreffende kind is dan in goede handen en dat op een leeftijd, dat nog alles aan de afwijking kan worden gedaan. Dokter Kale is van menihg, dat het naar deze methode toe moet, niet al leen voor de ogen, maar ook voor het opsporen van andere gebreken, alles op een simpele manier. „De ouders zijn uiteraard niet verplicht om mee te doen. Het zou echter wel verstandig zijn, want het gaat om het bestwil van het kind", zei de Ermelose arts, die voor deze primeur tekende. MéLUN Een man heeft vrijdag in het Franse dorpje Ferrières-en Brie, bjj Mélun, z(jn vrouw, een nicht, een buurvrouw en haar zoon doodgescho ten, waarna hij de hand aan zichzelf sloeg. Het motief van de man, vader van zes kinderen, is niet bekend. De kinderen bleven ongedeerd. ADVERTENTIE V# Het kind geeft met eigen hand de stand van hetproef handje" aan. BRUSSEL De Europese Commissie heeft op haar wekelijkse vergadering in Brussel een verslag van voorzitter Rey over de Haagse topconferentie be sproken en zich zeer tevreden getoond over een aantal van de genomen be slissingen. De commissie betreurt ech ter, dat er geen beslissingen z(Jn ge vallen t.a.v. de directe verkiezing van officiële woordvoerder van de commis sie vrijdag in Brussel verklaard. De commissie blijkt verheugd te zijn over het feit, dat de Haagse top heeft beslist, dat de voltooiing van de EEG voor het einde van het jaar moet ge schieden. Zi(j was ook bijzonder tevre- LONDEN Een door Rembrandt ge schilderd portret heeft vrijdag op de kunstveiling van Christie in Londen 315.000 pond (ruim 2,7 miljoen gulden) opgebracht. Het schilderij, dat de va der van de schilder zou voorstellen, werd gekocht door de Londense kunst handelaar Edward D. Speelman. Deze verklaarde te hebben gedacht dat het stuk wel meer dan 400.000 pond zou op brengen. Het was de vierde Rembrandt in vier jaar tijd die Christie heeft verhandeld. De hoogste prijs hiervan bracht een portret van Rembrandt's zoon Titus op nl. 798.000 pond. den over de duidelijkheid, waarmee de versterking van de integratie is bespro ken en zij meent tenslotte, dat men in de loop van 1970 het begin van onder handelingen met Groot-Brittannië mag verwachten. In Brussel is het overigens wel op gevallen, dat het officiële communiqué van de Haagse topconferentie spreekt van het Europees parlement. Naar ver luidt, heeft zelfs president Pompidou tijdens de besprekingen dit woord ge bruikt, dat tot nu toe vooral in Franse kringen taboe was. Men hield zich daar aan de term. die het EEG-verdrag. ge bruikt. t.w. de vergadering, ook al had den de parlementsleden zelf officieel de ze verklaring omgedoopt in Europees parlement. In Brussel vraagt men zich voorts af of men op de Europese minister raad, die vandaag wordt gehouden over de problemen van Euratom, reeds iets zou kunnen bemerken van een nieuwe toon en vooral een nieuwe po litieke wil om deze kemenergiege- meenschap uit het slop -e halen. Ook verwacht men v-» zware zes daagse ministeriële marathon in de week van 15 tot 20 december, om voor Kerstmis nog zoveel mogelijk vorde ringen te maken met de voltooiing van de EEG en met name met de definitie ve regeling van de landbouwfinancie- ring. In de gesprekken op de topconfe rentie heeft men overigens wel de In druk gekregen, dat het voor Franrijk geen onoverkomelijk bezwaar zal zijn als de Europese klok met Kerstmis even stil wordt gezet en men begin volgend januari nog wat verder gaat, als dan nog niet alles precies in kan nen en kruiken zou zijn. TEL AVIV De twee Israëliërs, die sinds 29 augustus in Syrië werden vast gehouden, nadat het vliegtuig, waarin zij zaten, door Arabische commando's gedwongen was naar Damascus te vlie gen, zijn vrijdag door Syrië vrijgelaten en in Athene aangekomen. Later zijn ze doorgereisd naar Tel Aviv. Het zijn de 49-jarige hoogleraar Sjlomo Sa- mueloff en de reisbureauhouder Saleh Moealem. De Israëlische autoriteiten hebben op hun beurt, op verzoek van het Inter nationale Rode Kruis, dertien Syriërs, onder wie twee piloten, die in Israël werden vastgehouden, vrijgelaten. Zij werden in Koeneitra. aan de Syrische bestandslijn, aan het Internationale Rode Kruis overgedragen, nadat be kend was geworden, dat de twee Is raëliërs uit Damascus in Athene wa ren aangekomen. Volgens niet-officiële berichten uit Tel Aviv, zou dit het begin zijn van een uitwisselingsprogramma van ge vangenen tussen Israël, Egypte en Sy rië. Israël zou een aantal Egyptische piloten en ongeveer 50 Egyptische krijgsgevangenen willen vrijlaten in ruil voor twee Israëlische piloten, die sinds enige maanden in Egypte wor- denvastgehouden. De Boeing werd 29 augustus door 2 Arabische commando's een meisje in hippie-kleding en een man gedwon gen naar Damascus te vliegen. Het toe stel vloog over Israël naar Syrië, geës corteerd door Israëlische straaljagers, die echter met het oog op de veiligheid van passagiers en bemanning geen hulp konden bieden. Aan boord bevonden zich 101 passa giers. Na de landing ontplofte een tijd bom, waardoor de stuurcabine werd be schadigd. De passagiers en de beman ning mochten al eerder vertrekken, maar de twee Israëliërs moesten blij ven. Israëlische vliegtuigen hebben vrijdag Egyptische stellingen bij het Suezka- naal aangevallen. Een Egyptische woordvoerder verklaarde, dat er drie Israëlische toestellen waren neergescho ten, maar in Tel Aviv verzekerde een Israëlische woordvoerder, dat alle ma chines behouden waren teruggekeerd. STOCKHOLM De Zweedse politie maakt grootscheeps jacht op twee man nen, die ervan worden verdacht een juwelier in Stockholm een partij dia manten ter waarde van ruim tweehon derdduizend gulden afhandig te heb ben gemaakt. Het tweetal, vermoedelijk Zuidameri kanen. had een transactie gearran geerd met de juwelier, in wiens bijzijn de diamanten in een envelop werden gedaan en de koopsom, in dollarbiljet ten, in een andere. De couverts zou den vervolgens in de brandkast van de juwelier zijn opgeborgen, maar toen hij ze later opende bevatte de ene en velop slechts waardeloze papiersnip pers en de andere kiezelsteentjes. PAPENDRECHT Adri K. rn Ri- nus V., die bekend hebben donderdag avond te Papendrecht de vrouw van eerstgenoemde tijdens een autorit met een ijzeren staaf te hebben doodgesla gen en het stoffelijk overschot vervol gens in de Merwedc te hebben gewor pen, werken beiden in een sociale werk plaats te Dordrecht. Adri is daar hoofd opzichter met llinus als ondergeschikt opzichter. Volgens de politie van Papen drecht. had Adri, alleen al uit hoofde van zijn functie, groot overwicht op zijn veertien jaar oudere collega. Beide mannen kenden elkaar al geruime tijd en zij waren, ondanks de hiërarchi sche verschillen, op het werk vrienden. Al jaren geleden had Adri Rinus deel genoot gemaakt van de moeilijkheden, die hij voortdurend met zijn vrouw had. Langzamerhand waren de gesprekken, die de twee over die problemen hadden, uitgemond in regelrechte moordplannen. Talloze malen had Adri zijn vriend ge vraagd hem bij het uitvoeren van deze plannen behulpzaam te zijn. Volgens de politie had Rinus die hulp steeds toe gezegd, bij wijze van vriendendienst. Adri was echter bereid iets terug te doen, als zijn vrouw zou zijn gedood. Het staat namelijk vast dat de hoofd opzichter zijn ondergeschikte kortgele den een geldbedrag van enkele dui zenden guldens beloofde als hij zou mee helpen het moordplan tot uitvoering te brengen. Toch wil dc politie vooralsnog niet aannemen, dat Rinus V. zqn medewer king verleende omdat hem een grote som geld in het vooruitzicht was ge steld. „Hij maakt dc indruk wat labiel te zijn. Het lijkt er op, dat Adri K. een groot overwicht op hem had", aldus de politie. Beide arrestanten hebben het mis drijf volledig toegegevep.-Volgens de po litie zijn de twee zeer mededeelzaam en niet van plan om iets te verzwijgen. Vrijdagmorgen had Adri K. tegen een opperwachtmeester, die hem een ver hoor afnam, over zijn motieven gezegd: „Ik haatte mijn vrouw tot in de grond van mijn hart. Al jarenlang zei ze te gen me, dat ze me zou vernietigen. Het ziet er nu naar uit, dat ze gewonnen heeft". 1 De twee daders waren nog nooit met de politie in aanraking geweest. Zij stonden in de buurt gunstig bekend. DEN HAAG De arbitragecommissie heeft dc journalist Frits van der Poel ln het gelijk gesteld inzake het geschil met de K.R.O. Zij is van oordcel, dat Frits van der Poel begin oktober '68 ten onrechte door deze omroepvereniging is ontslagen. Voorts zal de K.R.O. een schadeloosstelling moeten betalen ten bedrage van f 13.088. De omroepvereniging is ook veroordeeld om de kosten van het geding te betalen, dat door Van der Poel was aangespannen. De arbitragecommissie bestond uit mr. A. A. Jongerius (arbiter van eiser), secretaris van de Nederlandse Journa listen Vereniging, mr. T. Stuyt (arbiter van gedaagde), advocaat in Amster dam en mr. J. A. van Waarden, plaats vervangend kantonrechter in Hilver sum, die tevens als voorzitter van de commissie optrad. De uitspraak was zeer uitvoerig op papier gezet. In een zes pagina's tellen de verklaring werd een uiteenzetting gegeven van de motieven van de com missie, die tot deze uitspraak ten gun ste van Van der Poel leidden. Zoals bekend, spitste het uiteindelij ke ontslag van Van der Poel zich toe op het feit. of hij voordat hij de Haagse Phil Bloom en dertig figuran ten, die naakt voor de tv zouden optre den, in een Hilversumse studio had ont vangen zijn superieuren hierover had moeten inlichten. Bovendien ging het om de vraag of Van der Poel professor Plate „onge vraagd" naar Canada had mogen laten gaan in verband met het vertrek van prinses Christina naar dat land om haar zangstudie te voltooien, zoals hij in een inleiding van zijn televisieshow op 7 oktober 1968 had aangekondigd. Dc arbitragecommissie is van oor deel. dat voor wat het eerste punt be treft, de uitzending niet op de beeld buis is geweest en dat er alleen maar het plan bestond om dit te doen. De commissie neemt aan, dat na de opna men in de studio de superieuren wel zjjn ingelicht. Op grond daarvan kan dus geen ontslag volgen, aldus de uit spraak. Inzake het tweede feit stelt de com missie, dat de aard van een dergelijke uitzending er toe kan leiden, dat de grens van het toelaatbare wat ruimer wordt getrokken en dat daarbij het im proviserende element meer een rol speelt dan bij een normaal program ma het geval zou zijn. Bovendien, aldus de inhoud van de uitspraak, was er in het contract tus sen Van der Poel en de KRO niet nauwkeurig vastgelegd, dat eerstge noemde zijn superieuren zou inlichten over eventuele „grapjes". Op grond hiervan mocht Van der Poel, zo meent de commissie, evenmin worden ontsla gen. Frits van der Poel was uiteraard zeer tevreden over :4e.tuitspr,aak en dan nog wel op een dag als 5 decem ber. „Ik krijg nu mijn verlangde scha deloosstelling. terwijl mijn zaak nu ook rechtsgeldigheid heeft gekregen". De KRO heeft een communiqué uit gegeven, waarin wordt gezegd, dat men er geen behoefte aan heeft op de uitspraak van de arbitragecommissie commentaar te leveren. Wel heeft de voorzittr van de KRO. mr. H. van Doorn, na het bekend worden van de uitspraak, een telegram aan Frits van der Poel gezonden. De tekst daarvan luidde: „Respecteer uiteraard conclu- FRITS VAN DER POEL heerlijk avondje sie arbitragecommissie. Proficiat met voor u in belangrijk opzicht gunstige uitspraak". De secretaris van de Nederlandse Journalisten Vereniging (NJV), mr. A. A. Jongerius, wenste geen commen taar op de kwestie te leveren. „Ik ben te veel bij de hele zaak betrokken ge weest". De voorzitter van de NJV, de heer J. J. van Raalte, toonde zich bijzonder verheugd over de uitspraak, „maar ik had ook niet anders verwacht". Vol gens hem, was het al van het eerste moment af duidelijk, dat in deze kwes tie een ontslag op staande voet een ern stige zaak was. „De uitspraak stemt tot grote voldoe ning. Niet alleen voor de persoon in kwestie, maar vooral ook voor de jour nalist in het algemeen, omdat het voor de uitoefening van dit beroep noodza kelijk is, dat de journalist een mini mum aan zekerheid en bescherming nodig heeft", aldus de heer Van Raal te. De KRO zal in totaal circa f 20.000 moeten betalen, namelijk een half jaar fttlaris (ruim f 13.000), de kosten van het geding (f 1000) en honorarium en voor schotten van de drie arbiters (ruim f 5000). De arbitragecommissie zegt in haar vonnis, dat aan Van der Poel voor de beide feiten het interview met foto model Phil Bloom en het vertrek van prof. Plate naar Canada verschillen de andere straffen opgelegd hadden kunnen worden. Men constateert, dat het ontslag in de vorm. waarin het nu werd gegeven en de wijze waarop het werd gemotiveerd, voor de betrokkene zelf een uitermate zware straf was, die in ernstige mate zijn toekomstmoge lijkheden belemmerde. ADVERTENTH BéZIERS Dc Franse politie heeft in Béziers vier Amerikanen aangehou den, die 4,3 kg marihuana, 17,5 kg hasjiesj en 360 gram LSD in hun bezit bleken t* hebben. De Spaanse politie arresteerde een 28-jarige Brit en een 22-jarige vrouw uit Zwitserland, die meer dan 12 kg. hasjiesj over de Franse grens wilden smokkelen. Donderdag werden in Frankfort drie Syriërs en een Jordaniër in hechtenis genomen, die 200 kg ruwe morfine en 55 kg hasjiesj bij zich hadden. Naar nu aan het licht is gekomen, is enkele weken geleden een agent van de Amerikaanse centrale recherche (FBI) om het leven gekomen bij een poging en groep handelaren in verdovende middelen onschadelijk te maken. Sa men met de Westduitse politie, hadden medewerkers van de FBI een val ge zet voor de handelaars, maar toen men tot arrestatie wilde overgaan, ontstond een gevecht, waarin een kogel van een Westduitse politieman een agent van de FBI dodelijk trof. Tot dusver had de politie over het voorval het stilzwij gen bewaard. ADVERTENTIE Voor onmiddellijke verlichting Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnen, spit. Even aanbrengen op de pijnlijke plek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. De pijnverdrijver met onmiddellijke werking. SLOANS LINIMENT DEN HAAG De regering heelt de Tweede Kamer voorgesteld ter gelegen heid van de 25ste herdenking van het einde van de oorlog 1940-1945 een zilve ren tienguldenstuk uit te geven met de hoedanigheid van wettig betaalmiddel. In de memorie van toelichting op het daarvoor noodzakelijke wetsontwerp, schrijft minister H. J. Witteveen, dat de betekenis van deze herinnering wordt verdiept door het tienguldenstuk te voorzien van de beeldenaar van haar, die tijdens de oorlog en op het moment >an de bevrijding op zo inspirerende wijze Koningin der Nederlanden was. Het ontwerp bevat het voorstel aan de ene zijde de voor onze munten ge bruikelijke beeldenaar van Hare Majes teit te plaatsen, met het omschrift Ju liana. Koningin der Nederlanden, en aan de andere zijde de beeldenaar van wijlen koningin Wilhelmina volgens het model dat werd gebruikt voor de laat stelijk van haar beeldenaar voorziene pasmunt op de voet van de Muntwet 1948. Koningin Juliana heeft goedgevonden dat bedoelde beeldenaar voor het hier aangegeven doel wordt gebruikt. Te vens heeft zij haar toestemming ver leend die beeldenaar te voorzien van het omschrift: „Nederland herrijst", de waardeaanduiding 10 g, de jaartal len 1945 en 1970, het muntteken en het mu ntmeestersteken. Aan de eisen van uiterlijke schoon heid en duurzaamheid van het tien guldenstuk wordt, aldus minister Witte veen, voldaan door dit een uitvoering te geven, die overeenkomt met de vroe gere rijksdaalder, zoals die voorkwam in de Muntwet 1901. Deze rijksdaalder werd geslagen van zilver van het ge halte 720 duizendsten. Naar het oordeel van de bewindsman, zal een zilveren tienguldenstuk in de hierboven aangegeven uitvoering er toe bijdragen, dat de herinnering aan onze bevrijding en de waardering voor ko ningin Wilhelmina en de inspanningen, die zij zich gedurende de oorlog 1940- 1945 heeft getroost, blijven voortleven in de herinnering. Het ligt in de bedoeling het voorge stelde tienguldenstuk uitsluitend in het jaar 1970 te doen slaan tot een nader vast te stellen aantal. In eerste aanleg zullen vijfmiljoen stuks worden aange maakt. Deze vijfmiljoen stuks zouden tegen de gedenkdag voor de omloop ter beschikking kunnen zijn. Het uit te geven tienguldenstuk zal derhalve het karakter hebben van een gedenkmunt, die eenmalig bij deze bij zondere gelegenheid wordt uitgegeven. Wat betreft het voor het vervaardi gen van de voorgestelde munt nodige muntmetaal, schrijft minister Witte veen, dat dit zal worden verkregen door ontmunting van 20 miljoen zilve ren guldens voor dc aanmaak van de 5 miljoen zilveren tientjes. Deze zilve ren guldens zijn beschikbaar doordat deze successievelijk aan de guldens omloop zijn onttrokken en door nikke len guldens zijn vervangen. De minister van Financiën merkt tenslotte nog op, dat een methode van eerste uitgifte wordt uitgewerkt, waar door een ieder, die dat wenst, in de ge legenheid zal zijn zich een exemplaar van dit bijzondere tienguldenstuk te verschaffen. DEN HAAG Het prijsindexcijfer van de gezinsconsumptie, zoals het Cen traal Bureau voor de Statistiek dat maandelijks samenstelt op basis 1964 is 100, daalde van 128.1 in oktober tot 127,9 in november. Binnen de sector voeding, waarvoor het indexcijfer terugliep van 123,1 tot 122,5 daalden de indexcijfers voor groen ten en fruit, terwijl voor aardappelen en vis een lichte stijging werd geregis treerd. Buiten de voedingssector werd een prijsdaling waargenomen voor kleding en een prijsstijging voor de vatte brandstoffen.

De Vallei | 1969 | | pagina 5