IN NAPOLI Kurt Hamrin maakt debuut tegen Ajax Kees Pellenaarsdoor heimwee geplaagdkan niet buiten de wielersport De voordelen van salaris ontvangen via de Boerenleenbank Loting voor KNVB-beker „Opgeblazen" sporthal Boerenleenbank m Weekend sport op radio en tv II IJshockeyteam van O.-Duitsland klopte Zweden Als ik morgen weer met een ploeg kom stijgt de belangstelling WH m SSS RUSTIG NOOIT GESCHUWD Alle betalingen worden volkomen kosteloos door de Boerenleenbank voor u verzorgd Mogelijkheid om een Persoonlijke Lening te sluiten, of een gunstige hypotheek voor een eigen huis Zonder geld op zak kontante betalingen doen met veilige, gegarandeerde betaalcheques 31/2% rente over uw hele tegoed Alle andere diensten van de Boerenleenbank tot uw beschikking, b.v. vele spaarmogelijk- heden, verzekeringen, reservering van uw vakantiereis En wat extra belangrijk is: De Boerenleenbank is altijd dicht in de buurt! 1100 vestigingen DOOIE MENSEN NIET KLAAR Vette tweede prijs in toto de bank voor iedereen ZATERDAG 6 DECEMBER 1969 sport A'AW •SS# v ;,v; v.v .v v.- .vvlv 'v \%v y' ;\v.\v:\;.v NAPELS Giuseppe Chiappella, de coach van Napoli, heeft meegedeeld, dat de Zweedse veteraan Kurt Hamrin (35) zijn debuut voor de club zal maken in de wedstrijd van woensdag tegen Ajax. Gehoopt wordt, dat Hamrin zal helpen Napoli uit het slop te halen. De club staat op het ogenblik 14e in de Italiaanse voetbalcompetitie en heeft in tien wedstrijden slechts acht punten behaald. De voorhoede heeft slechts 5 MOSKOU Het Zweedse ijshockey- team. dat in het internationale toernooi te Moskou nog geen wedstrijd had ver loren, leed vrijdag een nederlaag tegen Oost-Duitsland, dat nog niet had ge wonnen. Via de tussenstanden 0-0, 3-3 en 2-0 kwam de overwinning van 5-3 voor Oost-Duitsland op het scorebord. Canada had weinig moeite met Fin land. De eindstand was 10-1 (1-0, 4-0, 5-1). De stand in het toernooi is: Rusland 3 2 10 11-6 5 Canada 4 2 11 17-11 5 Tsjecho-Slowakije 3 2 0 1 17-6 4 Zweden 3 2 0 1 14-13 4 Oost-Duitsland 4 1 0 3 14-22 2 Finland 3 0 0 3 7-22 0 doelpunten kunnen maken en had dus dringend behoefte aan versterking. Hamrin, de vroegere rechtsbuiten van A.C. Milan, is deze week door Napoli gecontracteerd. Hij is één van de spe lers, die de meeste doelpunten in Italië hebben gemaakt: 187 in 358 wedstrijden. Hij heeft ook meegespeeld in de Euro pa Cup-finale tegen Ajax, welke A.C. Milan met 4-1 won. „Zijn ervaring zal kostbaar voor ons zijn", zei Chiapella. „Hij heeft mij verteld, dat Ajax sterk is, maar verslagen kan worden door een hechte verdediging en snelle uitvallen". Hamrin en Chiapella zijn persoonlijke vrienden. Zij hebben beiden bij Fioren- tina in Florence gewerkt. Chiapella zei, dat hij vooral rekent op de returnwed strijd op 7 januari in Amsterdam. „Op het ogenblik speelt Napoli veel sterker in uitwedstrijden. Thuis zijn de spelers bang voor de reacties van het publiek, dat bij een fout meteen begint te joelen en te fluiten". Chiapella zei verder, dat hij nog niet zeker is over de opstelling tegen Ajax. „Het hangt van het weer en de terrein gesteldheid af. Op een nat veld is het misschien beter om wat zwaardere spe lers in de voorhoede op te stellen". De normale opstelling van Napoli is: Dino Zoff (doelverdediger van het natio nale team van Italië), Monticolo, Pog- liana, Zurlini en Panzanato, Bianchi en Bosdaves (aanvoerder), Juliano (inter national) Altafini, Montèfusco en Canzi. In de wedstrijd tegen Ajax zal Hamrin Bosdaves vervangen. Barison of Man- servizi, beiden zwaardere spelers, zou den'de plaats van Canzi kunnen inne men. BREDA Ongewild demonstreert Kees Pellenaars (56) zijn gezag als hij de zeer speelse jonge hond Sneppie met een tikje tegen de staart duidelijk maakt, dat het ten strengste is verboden de huiskamer te betreden. Op de achtergrond, vlak vóór de drempel, kijkt jachthond Biackie voldaan voor zich uit als iemand die beter weet. Later zal Pellenaars, nippend aan een glas sherry, vaststellen: „Met wielren ners moet je kunnen omgaan. Dit is een gave, je kunt het niet leren. Zo is er nog nooit iemand geweest, die goed overweg kon met Karstens, maar ik had geen enkele moeite met hem. En kijk eens naar Keesje Haast. Niemand zag iets in hem, maar bij mij heeft hij een bungalow bij elkaar gefietst". Kees Pellenaars heeft zichzelf in 1967 toen de niet zelden stuntende ploeg van Televizier werd opgeheven voorgehouden, dat hij best buiten de wie lersport kon. Nu heeft hij niet eens zoveel moeite toe te geven, dat hij zich heeft vergist. „Misschien was het wel beter geweest als ik dit jaar niet naar de Tour was gegaan. Dan had ik waarschijnlijk de verhalen nog wel geloofd, die ik hoor van Caballero". „Die mensen klagen voortdurend, dat ze in grote buitenlandse koersen niet kunnen binnenkomen. Nu kan ik ge woon kwaad worden over zulke praat jes. Allerlei organisatoren stapten tij dens de tour op me af. Ze zeiden dan: volgend jaar kom je toch weer met een ploeg naar de wedstrijd?" „En geen kinderachtige wedstrijden hoor. De ronde van Italië, de ronde van Spanje en noem maar op. Maar weet je wat het is? Die mensen van Cabal lero doen het verkeerd". „En de renners gaan intussen naar de bliksem toe. Een coureur, die zich een seizoen niet laat zien in het gro te werk is vergeten. Die is voor de gro te bonzen geen stuiver meer waard". Het contact met de wielersport, dat meer dan 35 jaar nogal hecht is ge weest, heeft Pellenaars nooit verloren. Sinds zijn „aftreden" in 1967 is hij in dienst gebleven van zijn welwillende broodheren van Televizier. „Als adviseur voor een fonds waar uit we jaarlijks zo'n 25.000 gulden trek ken voor het wielrennen. Mijn salaris gaat gewoon door en ik heb een rustig leven. Wat wil je nog meer, zou je zeg gen. Maar ik kom er eerlijk voor uit het is me te rustig. Ik voel me er nog te veel bij betrokken om langs de kant te staan". Pellenaars heeft geprobeerd zich daarin te schikken. Tijdens jachtpartij en, gretig luisterend naar wielrenners, die nog dagelijks zijn houten huis aan de rand van Breda betreden, fietsend in de vroege ochtenduren door het uit bundig groene Brabantse land aan de zijde van zijn meelevende vrouw. „Het is niet gelukt", zo geeft hij toe. En de donkere zwaargebouwde ex- wielergeneraal nestelt zich nu er kansen bestaan op terugkeer aan het front met enige gretigheid in zijn praatstoel. Kees Pellenaars, de gelouterde man van de praktijk, die door renners en officials op handen wordt gedragen of diep wordt gehaat. Een tussenweg heeft hij nooit willen aanleggen. Pel lenaars, de situatie puntig samenvat tend: „Diplomatiek ben ik nooit ge weest, maar dat is nu eenmaal de aard van het beestje. Als ik het wel was geweest had ik nu bij de bond aan het hoofd van de tafel gezeten. Maar één ding weet ik zeker: als ik morgen met de ploeg kom stijgt de belangstel ling voor de wielersport met tenminste veertig procent". Krasse uitspraken heeft de omstreden Brabander nooit geschuwd en grinni kend herinnert hij zich ook de roerige periode voor de Tour de France van dit jaar. Willem II/Gazelle wist zich de uitverkorene, Caballero voelde zich bui tengesloten. „Ik heb tegen de mensen van Willem II gezegd: leg f 30.000 op tafel, dan leg ik er evenveel bij." „Ik zal dan de mannen van Cabal lero vragen of ik voor hen mag probe ren hun ploeg in de Tour te krijgen. Als ik slaag is de pot voor mij, lukt het niet dan mogen jullie het geld heb ben. Maar dat durfden ze toch niet aan. Ik garandeer je, dat ik als ploeg leider van Caballero die renners overal binnen zou brengen." Praktijkman Pellenaars, wereldkam pioen van vooroorlogse makelij, sprak ook gespierde taal toen hij destijds voor de totstandkoming van de Televizier- ploeg zijn mannen ten overstaan van zijn toekomstige werkgevers moest toe lichten. „Veel gepraat, weet je wel, allemaal beste mensen, maar het fijne van de wielersport weten ze niet. Iedereen, wel tien man geloof ik, wilde wat zeggen. Op een gegeven morriém heb ik ge zegd: nou moet u eens goed naar me luisteren. Ik ga drie maanden met die coureurs aan 't werk. Als ik jullie ach teraf niet beval, geef ik mijn salaris te rug. Een wanneer jullie tevreden zijn, geef me dan maar opslag." „Wat dacht je? Ik kreeg natuurlijk wel opslag." Het optreden van Pellenaars heeft niet ieders bewondering. De bestuurders van de Koninklijke Ned. Wielren Unie een welwillende organisatie met sterk pa ternalistische inslag, heeft hem geruime tijd geleden al tot ongewenst persoon verklaard. Pellenaars, de oorzaak toelichtend: „Ik zie het zo. Als ik iets ADVERTENTIE opzet probeer ik dat voor de volle hon derd procent goed te doen. Als je dan wat kennis van zaken hebt, steek je al gauw uit boven die bestuurders. Be grijp me goed. Mensen van goéde wil, maar de meeste weten nergens van en dan ga je gauw op zere tenen staan". Wat zijn op dit moment de klach ten? „In de meeste gevallen worden mo menteel de profs, overbetaald wat hun gegarandeerde maandgeld betreft, ter wijl zij minder premies kunnen verdie nen. Op die manier wordt de stimulans weggehaald. Ik kon destijds tot f 150.000 premies gaan. Dat beschikbare be drag had ik ook aan de salarissen kun nen toevoegen maar ik keek wel Uit. Nu gebeurt dat wel en wat is het re sultaat? De jongens vinden het zo wel best. Ze hebben niets meer om voor te knokken. Het zijn dooie mensen gewor den." Als Pellenaars morgen de macht mocht overnemen, wat zouden dan zijn eerste bestuursdaden zijn? „Ik zou om te beginnen, de bond de mocratisch maken. Stemrecht voor ie dere wielervereniging. Verder zou ik de juiste man op de juiste plaats zet ten, maar daaraan ontbreekt nog wel wat." Zijn de juiste mannen naar zijn gevoel wel te vinden? „Natuurlijk. Er zijn in die bond maar een paar mensen, die alles dicteren. Het zou toch te gek zijn als zo'n paar vak lieden niet te vinden zijn." Hoe luidt het oordeel van Pelle naars, die als uiterst kritisch volger te vinden was in de Tourcaravan, over oud-winnaar Jan Janssen en Rini Wagtmans, de nieuwe vedette? „Luister, Rini is een echte Wagt mans. Heel lang geleden heb ik nog gereden met Paul Wagtmans, een oom van Rini. Als hij kopman was en in de belangstelling stond, kon bijna niemand hem kloppen. Maar als niemand op hem lette, was hij nergens. DEN HAAG De loting voor de tweede ronde van de KNVB-beker zal zondag 14 december na afloop van de bekerwedstrijd Excelsior-Holland Sport in de bestuurskamer van Excelsior worden verricht. Zo is het met Wout ook geweest en nu merk je hetzelfde aan Rini. Hij kan •niet incasseren. Als eerste Hollander is hij dit jaar de Tour ingegaan en prompt reed hij fantastisch. Natuurlijk want hij is een heel goed coureurtje. Daarna dacht hij beslist wereldkam pioen te worden, maar wat gebeurt er? Zijn ploeggenoot Ottenbros pakt de re genboogtrui. Vanaf die dag heeft Rini geen prijs meer gereden. Nu moet hij rust houden, omdat hij fietsmoe is. Te gek om over te praten. Laten ze een voorbeeld nemen aan Anquetil. Die man won vijf keer de Tour en hij was nooit moe". Over Janssen: „Hij had nooit in de Tour mogen starten. Daarvoor was hij fysiek niet klaar". „Na de Ronde van Frankrijk zag hij er ongelooflijk slecht uit. Toen ik hem sprak zei hij: toch wil ik deze winter wat zesdaagsen rijden. In Amsterdam bijvoorbeeld. Daar pak ik f 15.000. Wat dacht je daarvan? Ik heb hem ge antwoord: Toch moet je na Parijs- Tours stoppen. En je moet van de win ter een beetje gaan jagen. Gaan kuren in de bergen. Dat advies gaat hij nu opvolgen. Daarom geloof ik, dat Jans sen het volgende seizoen veel sterker terugkomt". Kees Pellenaars, die geen moeite meer doet zijn ongeneeslijke heimwee naar de dagelijkse roeri; van de wielersport te vei ter grootspraak, ziet het dat er nog steeds naar hei luisterd. Er klinkt iets door van hij hardop denkt over vi hij met brullende stem er gebaren aan het hoofd stc wielerlegertje vol knokke riers. Hij heeft zich vier steld toen hij, dertien jaai weer, met de dood werd toen hij het had gewaagd se held Wim van Est buit ploeg te houden. „Honderden telefoontje meest gruwelijke dreigem den daarop. Pr°l;estoPt^iBpBBBKW»wffl mijn gazon gooiden ze zoutzuur^Ik zal ze helpen, heb ik toen tegen mijn vrouw gezegd. Weet je wat wij doen? Wij noemen ons huis „Hier is het". Dan weten ze waar ze moeten zijn". Aan de rand van Breda bij het Lies- bos prijkt nog diezelfde naam op het huis van Kees Pellenaars. Wat hem betreft mogen ze weer zoutzuur op zijn gazon gooien. Het is beter dan de stilte, die hij maar moeilijk verdragen kan. HILVERSUM. Vanavond worden in het sportprogramma van de VARA, Sporttribune, hoogtepunten uit de Euro pa-cup-wedstrijd Feijenoord-AC Milan, die op woensdag 26 november jl. werd gespeeld, herhaald. Van 21.35-22.25 uur op Nederland 2. In Sporttribune wordt voorts aandacht besteed aan twee zeld zame takken van sport: damesvoetbal en bowling. Men kan de finale van de quiz Sport Contra Sport zien en in de rubriek Time-out zullen sportieve en minder sportieve kijkers hun zegje doen. Sport tribune wordt gepresenteerd door Pier re Huyskens en Fred Rackée. In het NOS-televisieprogramma „Stu dio Sport" wordt van 19.35 tot 20.20 uur via Nederland 2 weer aandacht besteed aan een aantal voetbalwedstrijden. In het tweede deel van Studio Sport (21.15 tot 21.40 uur via Nederland 2) komen aan de orde: De basketball wedstrijd SVE Su- vriki in Utrecht; De turninterland Nederland Frank rijk van het NKGV in Eindhoven; De draverijen om de all-round stay- ersprijs in Hilversum. In „Langs de Lijn", het sportpro gramma van de NOS-radio, wordt zon dag 7 december (14.30 tot 17.00 uur en van 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum I) behalve aan het betaalde voetbal aan dacht besteed aan: paardenkoersen in Hilversum; de hockeywedstrijd EMHC tegen HTCC te Eindhoven; overzichten en uitslagen van ama teurvoetbal, zaalhandbal, microkorfbal en rugby. In het RONO-sportprogramma „Sport voor Sport", van zondagavond dat tussen 18.30 en 19.25 uur wordt uit gezonden, wordt deze week naast het betaalde voetbal aandacht besteed aan de volgende amateurwedstrijden: Rood Geel - Harlingen en ZNC - WW. De VARA-radio brengt op woensdag 10 december a.s. van 11.02-11.20 uur een rechtstreekse reportage van de lo ting voor de kwartfinales om de Euro pa-cup, waarvoor, zoals bekend, de Rotterdamse chib Feijenoord zich heeft geplaatst, samen met Celtic Glasgow, Leeds United, Fiorentina (Florence), Legia Warschau, Galatasaray Istan bul, Vorwarts Berlin (Oost-Duitsland) en Standard Luik. De loting vindt plaats in Ztirich en zal worden versla gen door VARA-medewerker Wim Hoo- gendoorn. In het gebouw van de Ar beiderspers te Rotterdam zal tezelfder tijd de ploeg van Feijenoord verzameld zijn om de uitslag daar te vernemen. Voor de VARA is Henk van Stipriaan aanwezig die, na het bekend worden van de uitslag, gesprekjes zal voeren met de Feijenoorders. De NOS-radio zal woensdag 10 de cember van de voetbalwedstrijd Napo li - Ajax de laatste 35 minuten van de tweede helft uitzenden. De uitzending is te horen van 21.40 tot 22.15 uur via Hilversum H. Verslaggever is Theo Koomen. DEN HAAG Geen van de 843.273 deelnemers aan sporttoto 17 blijkt alle kruisjes in de juiste volgorae te heb ben gezet. De verdeelsleutel van het prijzenbedrag is als gevolgd daarvan gewijzigd. Veertig procent is beschik baar gesteld voor de tweede prijs, 35 pet. voor de derde prijs en 25 pet. voor de extra-prijs. De cijfers van sporttoto 17 zijn: Aaantal deelnemers 843.273; inleg f 1.845.623,79; prijzenbedrag:f 830.530,-; Tweede prijs: f332.212,-. Negen meldin gen. Per melding f36.912,- bruto. Der de prijs: f290.685,50; 181 meldingen. Per melding f 1606,- bruto. Extra prijs f207.632.50; 61 meldingen. Per mel ding f3403,80. Stillwell, die in de derde set op de stand 6-5 en 13-12 twee wedstrijdpun- ten had. Mark Cox, met zijn contract als professional al in de zak, versloeg in het tweede enkelespel Jan Kukal met 6-4, 6-3. West-Duitsland had al binnen veer tig minuten het eerste enkelspel tegen Zweden gewonnen. Bungert sloeg in de hele wedstrijd niet een dubbelfout en bedwong Hake Zahr met 7-5, 6-3. Een „opgeblazen" sporthal bevindt zich op het terrein van de Nederlandse Sport Federatie „Papendal" bij Arnhem. Terwijl men druk bezig is met de bouw van het gigantische nieuwe sportcentrum wordt in deze tent al druk aan bin nensport gedaan door talrijke verenigingen uit Arnhem en Renkum. De tent meet 40 x 20 meter en is voorzien van verwarming en luchtcirculatie. Reeds tien van dergelijke plastic tenten, die als een lucht bed worden opgeblazen, staan er in ons land.

De Vallei | 1969 | | pagina 7