SPORTVISSERS VERWACHTEN VERBOD KUIL VISSERIJ OP HET IJSSELMEER Industrie vindt burgers vuil Vliegtuigontwerper Dornier overleden Wies Andersen terug in nieuwe televisieserie RONOtitie Limiet van twee per persoon voorgesteld Nieuw kabinet in Israël op komst „900 DAGEN LENINGRAD" Veertig jaar geleden al een amfibievliegtuig voor honderdzeventig passagiers Eerste vrouw op gereformeerde preekstoel programmaos Radio-uitzending Le roi David" van Honegger BETEKENIS SCHUBVIS EVENWICHT Omgekeerde wereld in Rijswijk SCHOON Nederland nam 48 vliegboten van het ty pe DO-24 in dienst SPECTACULAIR CLAUDIUS DORNIER 's-NACHTS WEGKOPEN TELEVISIE TELEVISIE RADIO Wending-nummer over culturele revolutie MAANDAG 8 DECEMBER 1969 AMSTERDAM Grote vreugde heerst alom in de burelen van de Alge mene Hengelaars Bond. Na de Kamerdebatten vorige week staat het voor deze sportvissers wel vast dat het voorstel van minister Lar- dinois om de kuilvisserij op het IJssel- meer te verbieden door de volksverte genwoordigers zal worden aanvaard. Ken verrassing was dit allerminst voor de heren van de hengelaarsbond, die een paar maanden geleden in een „erg openhartige brief" om een veT- bod van deze vorm van visserij ver zochten. De heer Jan Veenhuysen, hoofd van de afdeling voorlichting van de Alge mene Hengelaars Bond verklaarde gis teren waarom het voorstel niet als een Sinterklaassurprise werd beschouwd. „Onze argumenten voor het verbod waren gebaseerd op een wetenschappe lijk onderzoek van de overheid, dus die kon men moeilijk bestrijden. Bovendien waren er in de afgelopen weken al be sprekingen gevoerd met een groot deel van de IJsselmeervissers die met staandwantfuiken en kistjes vissen. Zij waren ook voor een herziening van het beleid van de regering ten aanzien van de kuil vissers. Wat betekent het verbod van de kuilvisserij voor de sport vissers? Jan Veenhuysen: „De eerste grote verbetering zal een grotere rust op het IJsselmeer zijn, een rust voor de vis stand daar. We hebben er al eerder dit jaar op gewezen dat er in het IJsselmeerwater een reusachtige snoekbaarsexplosie heeft plaats gehad. Het was dit jaar een geweldig broedjaar. De snoekbaars zal door het verbod van kuilvisserij be ter gedijen en wan in rust opgroeien, nu er geen vernietigingsgevaar meer be staat. Daardoor wordt snoekbaars een waardevolle sportvis voor de henge laars". „Ik voorzie op het IJsselmeer een zelfde ontwikkeling als op de Wadden zee gaande is. Daar stellen beroepsvis sers hun boten ter beschikking tegen betaling uiteraard van de sportvis sers". Moeten de beroepsvissers hun activiteiten dan maar staken op het IJsselmeer waar het de schubvis betreft? Jan Veenhuysen: „Er is een oude kreet: de aal voor de beroepsvisser en de schubvis voor de sportvisser. Die mag dan wel gelden voor de binnen wateren, voor het IJsselmeer moeten we toch iets genuanceerder den ken. We zijn geen tegenstander van de beroepsvisserij maar voorstander van een beheerst beleid voor het IJs selmeer. Deel uitmakend van dat ge nuanceerde beleid zal ook het vaststel len van een meeneemlimiet voor de sportvisser zijn. De snoekbaars is een bijzonder lekkere, smakelijke vis. Als we er nu vanuitgaan dat een gezin gemiddeld uit vier mensen bestaat dan A Jan Veenhui- sen met een snoek baars: „Verbod kuitvisserij is een grote verbetering." meent hij maar met limiet beperking. kunnen we stellen dat twee bovenmaat se snoekbaarzen een bijzonder goed maal vormen. „Een maal waarbij de de maag ruim schoots gevuld raakt. We denken daan- om ook aan een limiet van twee per persoon. Zo'n voorstel zal bij onze leden geen problemen opleveren hoewel er natuur lijk altijd een kans op moeilijkheden blijft. Daarom zal de visserijcontrole intensiever moeten worden op het IJs selmeer en daarover moeten de puntjes nog nader op de i worden gezet. „De sportvissers en de beroepsvis sers die nog overblijven, zullen samen een dusdanig beleid moeten gaan voe ren, dat voldaan zal worden aan de voorwaarden die een optimaal beheer van het IJsselmeer mogelijk maken. Op die mander wordt het mogelijk dat beide partijen een gezegende vangst te gemoet kunnen zien tot in lengte van dagen. Mits de kwaliteit van het water, zoals die niet is, behouden blijft". Bent u niet bang dat het bio logisch evenwicht in het IJs selmeer zal worden verstoord nu de snoekbaars de ruimte krijgt? „In het geheel niet. Ik denk zelfs dat het nu wordt verbeterd. Het werd ver stoord door de kuilvisserij. Voor de snoekbaars is in de vorm van spiering wel eens het onkruid der zee ge noemd een overvloed van voedsel aanwezig. In het blad „Vis serij" heeft drs. Willemsen dat onlangs ook nog glashelder aangetoond. Ik ben ervan overtuigd dat het verdwijnen van de kuilvisserij ook ten goede zal komen aan de aalstand en als extra zou ik nog willen zeggen dat er nu ook gedacht kan worden aan de mogelijk heid tot het telen van forel in het IJs selmeer. Het zit er dik in dat ook op het IJsselmeer straks een goede forel visserij mogelijk zal zijn." DEN HAAG Het is eigenlijk de omgekeerde wereld daar in het Zuid hollandse Rijswijk. Niet de burgers kla gen over de industriële verontreiniging maar de industrie is bezorgd over de vervuiling die de burgers veroorzaken. Dat smijt maar rommel op ons scho ne industrieterrein, riep de secretaris van het Industrieschap Plaspoelpolder (I.K.P.) onlangs vertwijfeld uit, tijdens een contactdag. En alle leden van de IKP knikten zorgelijk. Het is dan ook geen lolletje om vuilnis tussen de fraaie rozenperkjes te vinden. Het Rijswijkse industrieterrein de Plaspoelpolder is ruim veertig hectare groot, en buitengewoon schoon. Een op pervlakkige bezoeker heeft zeker niet eens in de gaten, dat er industrie wordt bedreven. Rustige straten, frisse gras veldjes en de al eerder genoemde rozen geven de indruk van rust die niets met nijverheid en handel van doen hebben. Het terrein levert het bewijs dat met een goede planning en in regelmatig overleg met plaatselijke en andere over heden ook industriegebieden leefbaar kunnen blijven. Een feit is dat de pol der definitief is verdwenen, maar daar voor in de plaats is in ieder geval geen stinkende en stampende wijk versche nen. MüNCHEN De beroemde Duitse vliegtuigontwerper Claudius Dornier is op 85-jarige leeftijd overleden in de Zwitserse plaats Zug. Zeven jaar geleden trad hij terug uit zijn bedrijf dat hij een halve eeuw had geleid. Zijn zoons Claudius, Silvius en Peter staan nu aan het hoofd van vlieg tuigfabrieken in Friedrichshafen, München en Overpfaffenhoven, waar tezamen zevenduizend mensen werken. Het spectaculairste ontwerp van Dor nier was precies veertig jaar geleden de met 12 motoren uitgeruste DO-X, een amfibievliegtuig, waarmee 170 passagiers konden worden vervoerd. Op zijn glorieuze wereldreis landde het toestel in juni 1929 op het IJ in Am sterdam. Claudius Dornier kwam in 1910 in de luchtvaart. Hij ging toen werken bij graaf Zeppelin, de bouwer van lucht schepen. Twee van zijn typen hebben ook in Nederlandse dienst gevlogen, vooral bij de vooroorlogse Indische Marinelucht vaartdienst. In de jaren twintig werden enkele tientallen Dornier-Wal vliegbo ten gekocht, waarmee de Marine onge veer vijftien jaar heeft geopereerd. In de jaren dertig werd ook de drie- motorige DO-24 aangeschaft. Niet min der dan 48 stuks van deze patrouille vliegtuigen voor de lange afstand werden aangeschaft. Zij konden van zonsop- de lucht komst tot zonsondergang In blfjven. Deze toestellen konden 1200 kg bom men meenemen. Van deze mogelijkheid werd gebruik gemaakt om in 1941 Ja panse invasiekonvooien aan te vallen. Vele DO-24's werden gebouwd bij Aviolanda in Papendrecht. UTRECHT Mejuffrouw E. G. van Egmond in Baarn wordt vermoedelijk de eerste vrouwelijke predikant in de Gereformeerde kerken. De Gereformeer de Synode heeft de laatste bepalingen om dit mogelijk te maken vastgesteld. In laatste instantie ging het er nog om of vrouwen die trouwden van het ambt moesten worden ontheven. Be paald is nu dat dit niet altijd hoeft. Zij kunnen predikant blijven als de betrok ken kerkeraad tot de conclusie komt, dat het gehuwd zijn geen belemmering voor de vervulling van de kerkelijke op dracht betekent. Het industrieterrein Plaspoelpolder biedt op dit ogenblik plaats aan 89 be drijven met een totaalomzet van 500 miljoen per jaar. In aanbouw zijn er nog eens acht, terwijl twee bedrijven van plan zijn er zich te vestigen. Bewust hebben de leiding van het industrieschap en de gemeentebesturen van Den Haag en Rijswijk in de afge lopen jaren alleen maar schone indus trieën tot het terrein toegelaten. Aan vragen van bedrijven die stank, lawaai en vuiligheid veroorzaken zijn stelsel matig geweerd. Een daad van wijs be leid in deze drukbevolkte Haagse ag glomeratie, waar toch al zo weinig groen en recreatiegrond is te vinden. Vrijwel alle bedrijven in de Plaspoel polder zijn lid van de industriële kring geworden. Gezamenlijk onderhouden zij contact met het Rijswijkse gemeentebe stuur, en met tal van andere instanties zoals PTT, vervoersbedrijven enz. Ge zamenlijk ook is gepleit voor rozen en grasperkjes en een stedebouwkundige opzet die „leefbaar" aandoet. Alle be drijven zijn uiterst tevreden over hun terrein. En de ruim zevenduizend werk nemers vinden het er prettig werken en komen er graag. Vervelend is alleen dat bewoners van het nabijgelegen Rijswijk nog wel eens hun overvolle vuilnisbakken In het 's nachts rustige industriegebied komen legen. Eigenlijk kent het industrieschap maar twee problemen van formaat: de huisvesting van de werknemers en de slechte verbindingen met het ach terland. Het Rijswijkse gemeentebe stuur heeft gezorgd voor een duidelijke bewegwijzering, maar de toegangswe gen zijn smal en overbelast. Het rijk zal hier de oplossing moeten bieden. Dat geldt natuurlijk ook voor de wo ningbouw. Rijswijks burgemeester A. Th. Bogaardt ziet maar één oplossing. Omdat Rijswijk alleen, niet meer in staat is alle benodigde huizen uit het krappe contingent te bouwen zal in Haags agglomeratieverband een oplos sing moeten worden gezocht. Zoeter- meer bouwt geweldig en ligt dichtbij. Maar de meeste daar gereedkomende woningen zijn te duur voor de gemid delde werknemer. Ondertussen proberen beter in de huizen zittende industriegebieden in de rest van het land met man en macht de over het algemeen hooggeschoolde werknemers in Rijswijk weg te kopen. Het lokkertje is dan vooral het rian te eengezinshuis dat kan worden aange boden. Industriekringvoorzitter R. A. Schmidt ergert zich daaraan. Het is eigenlijk de enige bedreiging voor de voortreffelij ke toekomst van de Plaspoelpolder, waar het goed werken is en de roosjes 's zomers heerlijk ruiken. JERUZALEM Premier Golda Meir van Israël heeft zondag bekendge maakt, dat zij voor woensdag haar nieuwe kabinetslijst aan president Sja- zar zal voorleggen. Dit betekent, dat zij de grootste problemen van de formatie heeft opgelost. Tot woensdag heeft zij de tijd een nieuwe regering gereed te krijgen. Als dit niet lukt, zou zij de opdracht teruggeven. Alle aangezochte partijen lieten zon dag weten dat zij aan de coalitie zul len deelnemen. De links-socialistische Mapai zal meedoen, zonder een porte feuille te accepteren. De partij krijgt twee ministers zonder portefeuille, waardoor zij de verantwoordelijkheid voor het buitenlandse en het defensie beleid kan delen, zonder dat zij de so ciale en economische regeringspolitiek behoeft te onderschrijven. De porte feuilles van Buitenlandse Zaken en De fensie blijven in handen van Abba Eban en Mosje Dajan. De acteur* Wies Andersen, bij het Nederlandse kijkerspubliek vooral bekend en populair door zijn crea tie als inspecteur La pointe in de Maigret-serie, keert met ingang van vanavond regelmatig op het VARA-TV-scherm terug. Hij gaat namelijk de hoofdrol spelen in een televisie-komedie, getiteld „Zo goed als nieuw". De reeks is geschreven door de Haagse auteur Ton Capel en voor de televisie gerealiseerd door Nick van den Boezem. De titel „Zo goed als nieuw" is is van toepassing op een firma in tweedehands auto's. De zaak wordt gedreven door Rinus de Bruin (Wies Andereen), daarin zo goed mogelijk bijgestaan door een garageknecht. „Zo goed als nieuw" speelt zich af in de wereld van de handel in tweedehands automobielen, een we reld waarover veel mensen boek delen zouden kunnen schrijven als ze de gave maar bezaten. Ton Ca pel bezit dat talent en het onder werp heeft hem geïnspireerd tot het schrijven van zes afleveringen, die de VARA wekelijks gaat uitzenden. Rinus de Bruin deelt zijn werk zaamheden met de garagehulp Freek (gespeeld door caberetier Marnix Kappers), zijn nu en dan nogal wisselvallig echtelijk leven met Fie (Hetty Verhoogt). Zijn bestaan is een aaneenschake ling van kleine winstjes en verlies- jes, naïeve en gisse klanten, ruzies en verzoeningen met Freek en Fie. In de eerste aflevering spelen be halve Wies Andersen, Hetty Ver hoogt en Marnix Kappers mee de acteurs John Koch en Cor Witschge. De inleidende en verbindende mu ziek voor „Zo goed als nieuw" is geschreven door Harry Bannink. De reeks wordt geregisseerd door Nick van den Boezem. Eerste aflevering: vanavond van 20.45 tot 21.10 uur op Nederland 1. Wies Andersen (rechts) en Marnix Kappers in ,,Zo goed als nieuw". In het Gelders programma van de RONO wordt op dinsdag tussen 18.30 en 19.15 uur een vraaggesprek uitge zonden met de bekende journalist Willy Heitling. Dit gebeurt in de se rie „Door taal tot leven", die gewijd is aan de streektalen in Gelderland. Dr. H. Entjes van het Nedersaksisch Instituut in Groningen spreekt met de heer Heitling over zijn visie op het voortbestaan van de streektaal in oostelijk Gelderland. In hetzelfde programma wordt een Veluwse aflevering uitgezonden van de rubriek „Van wied af en dichte- bij". Het onderwerp daarbij is het, dorpje Garderen. De tekst werd ge schreven door Jac. Gazenbeek uit Lunteren. NEDERLAND I 18.50 Kleur: NOS: Fabeltjeskrant. 19.00 NOS: Journaal. 19.07 Vara: Coronation Street. 19.30 Opmaat afw. progr. met veel muz. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.54 Kleur: Zo goed als nieuw: ko medie rond de handel in gebruikte automobielen. 21.10 Valstrik voor een man alleen, TV-spel. 22.35 NOS: Journaal. 22.40-23.10 TELEAC: Statistieki- les 11 herh. NEDERLAND II 18.50 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 19.00 NOS: Journaal. 19.03 Scala: informatief progr. 19.30 NOS: Journaal. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.40 Alleen op weg, familiefeuille ton. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NCRV: Please Sir, luchtige te levisieserie. 20.45 Jan de Rooy, docum. progr. 21.20 Bureau Bristol, TV-serie. 22.10 Actualiteitenrubriek. 22.35 Literair progr. 22.40-22.45 NOS: Journaal. DUITSLAND I 18.30 (KI.) Zandnïannetje. 18.40 18.30 (KI) Zandmannetje. 18.40 Actualiteiten. 18.55 Sport. 19.26 (KI) Lieber Onkel Bill, serie. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.20-8.45, 10-20-10.45 en 12-10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (KI) Der Mann von gestern, film. 18.30 (KI) Voor de kleuters. 18.40 Ac. en nws. 19.20 (KI) Progr. overz. 19.35 (KI.) Dass (k)einer des anderen Sprache verstehe, serie. 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Reportages. 21.00 (KI) Licht muz. progr. 21.45 Discussie. 22.30 Journaal, commen. en weerber. 22.50 (KI) Grüsse, Ame rikaanse speelfilm. 0.15 Journaal. DUITSLAND II 18.05 Act. en muz. 18.40 (KI) Spel- progr. 19.10 (KI) Süss, aber ein bis- schen verrükt, serie. 19.45 Nws., act. en weerber. 20.15 Literair progr. Aansluitend: nws. 21.00 Mamma Ro ma, Ita. speelfilm. (Niet geschikt voor jeugdige kijkers.) 22.45 Nws. en weerber. 22.55-23.35 Internat, korte films (gedeeltelijk KI). NEDERLAND I NOS/NOT 10.45-12.00 Schooltelevi sie. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Muz. amusements- progr. 12.00 Reportages. 12.50 Intern, persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 Nws. 16.40 Voor de kinderen. 16.55 Idem. 17.25 Voor de knutse laars. 17.55-18.00 Nws. DUITSLAND II 17.30 Nws. en weerber. 17.35 Wa gen 54 bitte melden...film. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym-. 7.20 Stereo: Lichte gramm.muziek. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte gramm.muziek. (8.30- 8.33 De groenteman). 8.50 Morgen wijding. NOS: 9.00 Uitgebreide rep. of herhaling NOS-progr. 9.35 Water standen. 9.40 Muz. uit de Middeleeu- De beroemde Italiaanse film ster Anna Magnani, vanavond te zien in Pier Paolo Pasolini's film „Mamma Roma" (Duitsland 2, 21 uur. wen en Renaissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws). 11 30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursber.). Overheids voorlichting: 12.30 Uitzending voor landb. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr). 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal NOS: 13.30 Spiegel van België: Muz. en nws. 14.00 Stereo: Klein chanson 14.35 Rostrum of Composers 1969 Bij de Koninklijke Uitgeverij van de Erven J. J. Tijl is zojuist van de pers gekomen de aangrijpende be schrijving van „900 dagen Leningrad" door de Amerikaanse Sovjet- en China-expert Harrison E. Salisbury. Een ontroerend en tegelijk ook ont nuchterend relaas over de poel van ellende, waardoor de bevolking van de meest westerse stad van Rus land in de jaren 1940-'45 moest gaan tijdens het beleg door de Duitse legers. Op pakkende wijze analyseert Sa lisbury de oorzaken van één van de grootste drama's uit de wereldge schiedenis. De schrijver kan dat als geen ander want hij deed er „maar" vijfentwintig jaar over om feitenmateriaal voor dit werk te verzamelen. Hij had inzage in Rus sische archieven, praatte met over levenden en bemachtigde documen ten, die heel lang top-secret waren. De tragedie van drie miljoen men sen als ratten in een val door kui perijen van Stalin, die een ziekelijke haat koesterde tegen deze moderne stad en door kapitale blunders van de legerleiding wordt treffend ge schilderd aan de hand van een groot aantal meeslepende gebeurtenissen. Salisbury voert een keur van autori teiten ten tonele en besteedt vee) aandacht aan de tragedie van het individu in de massa. Voor alles wil dit boek echter een ode zijn aan het heldhaftige verzei van de Leningradse burgerij. Een sterk geschreven verhaal, ont hullend waar, dat thuishoort op de boekenplank van een ieder, die het serieus meent met de goede zaak van de vrede. Jammer dat deze „900 dagen" slechts aan een handjevol Sovjetburgers bekend (mogen) zijn. „Wending", maandblad voor evan gelie en cultuur, is in november met een speciaal themanummer ver schenen, getiteld „Culturele Revo lutie". Door middel van informatie en beschouwingen heeft men hier mee een bijdrage willen leveren tot confrontatie met een aantal vraag stukken, die de kern raken van ons Twee maanden geleden werd in het Concertgebouw 't oratorium „Le rol David" van Arthur Honegger op genomen. Vanavond om 20.30 uur zendt de NCRV-radio dit anderhalf uur lange werk uit. Het oratorium wordt uitgevoerd door het Concert gebouworkest, 't Toonkunstkoor, af deling Amsterdam, en de solisten Hanneke van Bork, sopraan, Elisa beth Cooymans, alt, Lode Devos, te nor, Henk van UI sen, spreekstem. De dirigent is Frans Moonen. Honneger componeerde „Le roi David" tussen 25 februari en 23 april 1921 in samenwerking met de tekstschrijver René Morax, die hem benaderde op aanraden van Ernest Ansermet en Igor Strawinsky. De eerste uitvoering vond plaats op 11 juni 1921. Symfonie-orkest van Berlijn met zangsol.: mod. muz. AVRO: 15.00 Stereo: De wereld van de opera: be schouwing over de opera Lakmé van Delibes. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Koorzang. 16.25 Kerkorgelconcert: klass. muz. 16.45 Land der Muzen: kunstkron. 17.15 Stereo: Jazz Spec trum. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Zing met ons mee: liedjesprogr. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt: discussie-rubriek ac tuele zaken. 19.30 Nws. 19.35 Van avond: vrolijkheid, muziek, actuali teiten en wetenswaardigheden. 22.00 Hiering: klankbord van vele (jonge) meningen, met muz. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Stereo: Signaal - muz. van eigen tijd (opn). 23.35 Horizon: klass. muz. uit Perzië (opn). 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor: klass. muz. (gr.) in stereo: 7.30 Nws. 7.32-7.50 Act. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muz. (gr.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.35 Schoolradio. 10.00 Werkelijk waar - bijbelverhalen die feiten vormen. 10.15 Opera-aria's uit de Barok (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Fer dinand Huyck, hoorspel (deel 9). 11.24 Voor de zieken, plm. 11.55 Mede delingen. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee, gev. progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Medelingen t.b.v. land en tuinb; 12.30 Nws; 12.41 Act; 13.00-13.05 Raden maar; quiz.) 14.00 Conciliepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzi. middag-maga zine. (16.00) Nws.) 17.00 Overheids- voorl: Indrukken van een Ned. ge zin op Curagao. 17.10 Voor de kinde ren. 18.00 Stereo: Metropole ork. 18.19 Uittr. van Geref. Politiek Ver bond. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Licht ork. met sol. 19.40 Conciliepostbus herhaling). 19.45 Wie is in gods naam Jezus Christus? lez. 20.00 Kol- lage 16: De Seizoenen, spel met muz. 21.15 Afscheid van mijn ouders, mo noloog. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Parlemenstoverz. 22.45 De zin gende kerk. muziek, lezing en greg. gezangen. 23.00 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorge praat 23.30 Zingen over Maria. £3.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor le pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijk gev. vistie. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03. Eks- pres: platenprogr. 14.00 Nws. 14.03 Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix: pla. progr. (17.00 Nws.) >ociaal-culturele leven en dus eigen lijk van ons persoonlijk bestaan. In een inleidend artikel door Da niël de Lange wordt niet alleen uit eengezet wat de redactie van „Wen ding" onder „culturele revolutie" verstaat, maar de schrijver ontwik kelt tevens zijn visie op het ver schijnsel op zichzelf. Om een greep te doen uit de zeer gevarieerde inhoud, vermelden wij, dat Adrian Hsia de ideologisch- historische achtergronden van de culturele revolutie in China belichtte en Bart van Steenbergen de Black- Powerbeweging in de Verenige Sta ten. Helaas had men geen gelegen heid een artikel op te nemen over het protest der studenten, De filosofische aspecteh van hei verschijnsel „culturele revolutie' worden o.m. behandeld door prof.dr P. J. Thung, die schreef over „Df mens als opstandeling", en prof.d' J. Sperna Weiland, die het begrif „Vrijheid" op wetenschappelijk wijze benaderde. „Wending" is een uitgave va Boekencentrum N.V (van de Nedei landse Herv. kerk) te Den Haa De losse-nummerprijs van „Cultur* le Revolutie" is in de boekhand f 4.90.

De Vallei | 1969 | | pagina 6