Cruyff speelt niet „Wat Romeijn zei liep de spuigaten uit Keizer: Napoli heeft tamelijk harde ploeg „ZIE GOED, SPEEL BETER Willem II/Gazelle trekt reclame-eis in Man schoot op auto in dronkemanswoede Van Gemerts eerste waarschuwing voor schelden Feijenoord bestraft Romeijn met boete 99 Geen kiespijn voor Engelse voetballers Deventer ploeg naar O.-Berlijn Sidorova snel op de sprint Cassius Clay tegen Toiner Rusland winnaar ijshockey- toernooi WEER FRANSE AFWIJZING BNG-LENING 98% PROCENT Onderzoek naar handelwijze van Neberu- directeur MET KINDERACHTIG ISOOÏT MEER Cambuur probeert Duitse speler SPORT IN 'T KORT NIVEAU RETER DE PINEUT KAN NIET UNIEORM SCHATTING GEGEVENS GEEN GEWONE DEURWAARDER ADVIES UIT DE KERKEN HUISTIRAN Extra woningwet woningen voor de Randstad DINSDAG 9 DECEMBER 1969 Voor het vertrek naar Napels waar Ajax woensdag in het veld komt tegen Napoli controleerde mevrouw Michels nog even het kostuum van Johan Cruyff. Zijn das zat een tikje scheef, een schoonheidsfoutje, dat door de echtgenote van Ajax-trainer snel werd hersteld. DEN HAAG. Johan Cruyff zal woensdagavond niet kunnen meespelen ln de wedstrfyd van Ajax tegen Napoli voor de derde ronde van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker. Ajax heeft vandaag van de UEFA be richt ontvangen dat Cruyff voor één wedstryd is geschorst. De Ajacied werd 26 november door de Bulgaarse scheidsrechter Chomakov in de strijd tegen Ruch Chorzov van het veld gestuurd, omdat hij zou hebben nagetrapt. ROTTERDAM Scheidsrechter Arie van Gemert (40) uit Dubbeldam probeert het breed te zien. In wedstrijdverband is hij geneigd veel te vergeven en zeker wanneer de spelers door een schier ondraaglijke spanning wat geprikkeld dreigen te raken, ziet hij een onvertogen woord gemakkelijk door de vingers. Van Gemert: „Wanneer ik op alles wat ik in het veld hooi- zou reageren, kan ik er elke zondag wel vier of vijf opschrijven. Een scheidsrechter moet ook weieens doof zijn". „Wanneer je op alle slakken zout gaat leggen, krijg je alleen maar rottigheid. Bovendien zeg ik zelf ook wel eens wat in een wedstrijd". Toch slingerde de toegeeflijke Arie van Gemert zondag middag na afloop van het duel FC Twente Feijnoord in Enschede de Schiedammer Piet Romeyn (30) gedeci deerd op de bon. Wegens schelden. En het was de eerste keer dat Van Gemert daar een officiële waarschuwing voor gaf. Twee factoren speelden daarbij een beslissende rol. Ten eerste vond Van Gemert dat Romeyn zijn daad in koe len bloede had begaan de Schiedam- se krullebol sprak de gewraakte woor den terwijl hij de scheidsrechter zeer tegen zijn gewoonte in na afloop beleefd de hand drukte en ten tweede vond Van Gemert de aard van de belediging nogal ver gaan. „Zo'n smerige uitdrukking zou nie mand tolereren", verzekert hij. „Ik ben helemaal niet kinderachtig, maar dit liep werkelijk de spuigaten uit". En inderdaad mag de kwalificatie die Ro meyn op Van Gemert van toepassing achtte worden omschreven als hoogst ongepast. Het gedrag van Feijenoords rechtervleugelverdediger valt dan ook niet goed te praten. Toch kan men zich afvragen in hoe verre een scheidsrechter zich iets van dit soort opmerkingen moet aantrekken. NAPELS Temidden van de officials van Napoli, die Ajax gistermiddag op het semi-militaire vliegveld Ciampino verwelkomden, stond Piet Keizer. Keizer vandaag zal bij de training blijken of zijn blessure voldoende genezen is om hem te laten meespelen had zondag in opdracht van trainer Michels de uit wedstrijd van Napoli tegen Lazio in Rome bijgewoond. LONDEN De zorgen van de Engelse coach Alf Ramsey beper ken zich niet alleen tot voetbal. De Engelse trainer, die zich voor het doel gesteld ziet de wereldtitel voetbal in Mexico te prolongeren, heeft de spelers van zijn selectie- groep opgedragen naar een tand arts te gaan. Ramsey wil hiermee voorkomen dat zijn spelers tijdens het toernooi last zullen krijgen van kiespijn en daardoor de concen tratie verliezen. Om de aanpas singsmoeilijkheden op Mexico- hoogte te beperken moeten de dertig spelers ook een bloedproef ondergaan. DEVENTER Aan de wedstrijden om de Dynamo-cup zal naast de kern ploeg ook worden deelgenomen door een ploeg van de Deventer IJs Club. Adrie Hekman, Henk Beltman, Piet de Rijke, Henk Waanders Jan Pasman, Hans ten Hag, Gerard Demkes, Wim Borgers, Sonja Paans en trainer Peter Schotting zullen woensdag naar Oost- Berlijn vertrekken. Zij nemen deel aan internationale wedstrijden op 13 en 14 december en komen uit bij de wedstrij den om de Dynamo-cup op 17, 18 en 19 december. Daarna gaat de ploeg door naar Polen voor een veertiendaags trainingskamp in Zakopane (22 decem ber tot 5 januari). Na de Nederlandse kampioenschappen volgt dan half fe bruari de reis naar Alma Ata. TSJELJABINSK De Russische rijdster Tajana Sidorova heeft maan dag bij nationale schaatswedstrijden in Tsjeljabinsk de 500 meter gewonnen in 45,3 seconden. De oud-wereldrecord - houdster leverde daarmee de op een na beste prestatie van het seizoen. Alleen de Oostduitse Ruth Sch1 -ormacher was met 45,0 al sneller geweest. De 1500 me ter werd gewonnen door Galina Bara- nowa in de matige tUd an 2 minu ten en 36,7 seconden. Galina Mot- sjowjikowa won de drie kilometer in 5.18.5. Bii de i.eren gingen de overwinnin gen de 500 meter en de 3000 meter respectievelijk naar Jewgeni Kiranow (42,3 sec) en Anatoli Sjaskow (4.38,5). De Amsterdammer die Napoli met 2-0 had zien winnen, vond dat de Ita lianen over een tamelijk harde ploeg beschikten. „Vergeleken tenminste met onze competitie. Normaal hard wanneer je het bekijkt volgens internationale normen." Napoli had in de ontmoeting, tegen Lazio de Zweed Hamrin, enkele we ken geleden aangekocht, nog niet op gesteld. Trainer Michels had geen moment overwogen naar Napoli, de Jaarbeurs tegenstander uit de derde ronde (acht ste finales) van het Jaarbeurs-toernooi LEEUWARDEN Cambuur speelt vanavond om acht uur een lichtwed- strijd tegen de Poolse voetbalclub Ruch Chorzof. De Polen werden onlangs door Ajax uitgeschakeld in het toernooi voor Jaarbeurssteden. Bij Cambuur debuteert dan de 28- jarige Duitser Stülcken, die twee jaar in Amerika speelde. Hij speelde het laatst voor de amateurs van de Ham burger SV in de middenlinie. Maandag is op het stadhuis van Brussel door een jury bekendge maakt, dat de gewichtheffer Serge Re ding tot sportman van het jaar van Bel gië is uitverkoren. Reding behaalde bij de Europese en wereldkampioenschap pen, die in september te Warschau werden gehouden, drie Europese en twee wereldtitels in het superzwaargewicht. In een wedstrijd voor de Cup In ternational hebben de Tilburg Trappers maandagavond in eigen huis voor 2400 toeschouwers met 12-5 gewonnen van de Smoke Eaters uit Geleen. De tussen standen waren: 6-2, 3-0, 3-3. TENNIS Nick Fleury heeft in Pa ramaribo de tweede ontmoeting tegen Kenneth de Koning, de Surinaamse kampioen, met 3—6, 8—6, 6—4 gewon nen. SCHAKEN Ingrid Tuk, de Neder landse kampioene, verloor in het inter nationale toernooi te Vrnjacka in de zesde ronde van de Tsjechische Vokra- lova. Onze landgenote bezet met een punt de laatste plaats. TENNIS De Australiër Ray Ruf- fels heeft het toernooi om de interna tionale kampioenschappen van Queens land in het herenenkelspel gewonnen. Ruffels versloeg zijn landgenoot Stone in de finale met 64, 75, 97, te gaan kijken. Na een lange reisdag vertelde hij dat niet meer op zondag zijn elftal in de steek wil laten. Ik heb dat voor de Europa Cup ge daan en toen verloren wij van PSV. Je zult mij niet horen zeggen dat we had den gewonnen als ik erbij was geweest, maar achteraf ga je je toch verwijten maken. Voor mezelf heb ik toen ge steld, dat nooit meer." Voor de Europa Cup-wedstrijden heeft Ajax een aangepast competitieschema gehad. Ontmoetingen werden een dag eerder gespeeld of uitgesteld. Nu heeft Ajax gewoon zondag gespeeld en bijna de gehele maandag gereisd. Waarom? „Op het ogenblik tillen wij gewoon minder zwaar aan dit toernooi. De con centratie op de wedstrijd is heel anders. Het is minder ingrijpend. Europa Cup I en de laatste jaren ook het toernooi van de bekerwinnaars is de echte top. In deze wedstrijd is het minder. Het spreekt niet zo aan, zeker niet in Ne derland, waar het tot nu toe betrekke lijk weinig heeft betekend. Maar het Jaarbeurs-toernooi begint ook wat te worden. In Engeland zijn de clubs er stapelgek op en het publiek ook. Wij gaan daar ook naar toe, nu het niveau van de deelnemers beter wordt. Maar het is voor ons een belangrijk toernooi. Het blijft immers het enige contact met het internationale voetbal." Barry Hulshof, Gerrie Mühren en Nico Rijnders lezen voor het ver trek nog even de verslagen van de zondagwedstrijden door. Veel voetballers, en niet alleen voetbal lers, drukken zich in tijden van barre tegenspoed wat onzorgvuldig uit en het ligt voor de hand dat die fatale tref fer van Pahlplatz op een moment dat de volle buit binnen leek heel wat heeft losgewoeld in het gemoed van Romeyn. Het is zeer menselijk dat hij op dat moment een dringende behoefte voelde om zijn diepe teleurstelling op iemand af te reageren. Hoe afkeurenswaardig dat ook is. En in zo'n geval is de scheidsrechter bijna automatisch de pineut. Piet Romeyn, met spijt in zijn stem: „Het beroerde is dat ik op dat moment vlak bij hem stond. Het was gewoon een reactie. Je weet hoe dat gaat. De spanning van de wedstrijd, dat doelpunt vlak voor tijd en net op het moment dat Van Gemert voor het ein de floot, werd ik ook nog onderuit ge haald. Nou, toen stond ik helemaal in brand." „Ik kan mij voorstellen dat zo'n man net als wij een beetje gespannen is en ik neem het ook niet kwalijk dat hij die waarschuwing heeft gegeven, maar hij had toch wel een beetje rekening kunnen houden met de omstandig heden." Blijft de vraag of scheidsrechters zich dan maar moeten laten uitschel den. Jef Dorpmans (44), de mildste ar biter uit het betaalde voetbal: „Wat Ro meyn tegen Van Gemert heeft gezegd, kun je als scheidsrechter pertinent niet accepteren. Ik vind het niet zo erg als een voetballer eens een keer aanmer kingen maakt op de leiding, maar het moet wel een beetje binnen de perken blijven". Het geval-Romeyn is voor de recht sprekers dus een duidelijke zaak. Dat is niet altijd het geval. Want niet alle scheidsrechters leggen dezelfde maatsta ven aan en het kan voorkomen dat de ene voetballer het gezag straffeloos kan kritiseren, terwijl de andere daarvoor op dezelfde zondag wordt opgeschre ven. „Een Speler die iets vegt", aldus Dorpsmans, „moet ervan uitgaan dat hij fout is. En wanneer hij dan niet wordt gestraft, is dat alleen maar mee genomen". Toch is de huidige gang van zaken een tikje onbevredigend. In Engeland probeert men op het ogenblik tot een uniform standpunt te komen. De arbi ters hebben vrij strakke richtlijnen meegekregen en er is uitvoerig gede batteerd over wat wel en wat niet kan worden getolereerd. „Dat lijkt mij een volkomen onmoge lijke zaak", oordeelt Arie van Gemert echter. „Wanneer je tien scheidsrech ters hebt, heb je tien verschillende ka rakters. De een reageert zus en de an der reageert zo. Die verschillende be oordelingen zal je volgens mij altijd blijven houden". ROTTERDAM Feijenoord heeft Piet Romeyn naar aanleiding van een beledigende opmerking tegen scheids rechter Van Gemert een boete opgelegd. De Rotterdamse verdediger kreeg zon dag na afloop van de competitiewed strijd tegen FC Twente van de arbiter voor zijn uitlatingen reeds een officiële waarschuwing. TUL SA (Oklahoma) De voormali ge zwaargewichtbokser Cassius Clay zal op 10 januari te Tulsa uitkomen tegen de kandidaat voor de zwaargewichttitel Billy Joiner. Het wordt Clay's eerste gevecht sinds zijn titel hem werd ont nomen omdat hij als prediker van de zwarte moslims weigerde dienst te doen. De opbrengst van de wedstrijd te Tulsa zal ten goede komen aan het werk ten behoeve van achterlijke kin deren. Clay heeft herhaalde pogingen ge daan om weer te kunnen boksen, maar zijn pogingen worden door de boks- commissie van de verschillende staten gedwarsboomd zij weigeren hem een licentie te verstrekken. In Oklahoma bestaat echter geen bokscommissie en Clay heeft daar geen licentie nodig. MOSKOU Het ijshockeyteam van Rusland heeft maandag, door een zege op de laatste dag tegen Zweden (6-2), het internationale toernooi in Moskou gewonnen. De Russen bleven als enige deelnemer ongeslagen. Slechts tegen Canada moeden de wereldkampioenen met een gelijk spel genoegen nemen In een andere ontmoeting versloeg Tsjecho-Slowakije Finland met 10-3. In de eindstand bezet Canada achter Rusland de tweede plaats voor Tsjecho- Slowakije. Zweden, Finland en Oost- Duitsland nemen in deze volgorde de vierde tot en met zesde plaats in. VLAARDINGEN Met Fortuna Vlaardingen als laatste vereniging heeft de Stichting Oog en Bril de test „Zie goed, speel beter" afgesloten. Van de 53 verenigingen in het be taalde voetbal heeft de stichting van 43 clubs de spelers van het eerste ell- tal en van het B-team voor de ortho- maether gehad. Tien verenigingen vielen buiten het onderzoek om verschillende redenen. Enkele clubartsen achtten het niet noodzakelijk; er was een vereniging die geld toe wilde hebben en Feijenoord vond het in verband met het toernooi om de Europa Cup niet gewenst de spelers van hun normale patroon af te laten wijken. Het onderzoek dat ingesteld werd door mejuffrouw Gest en de heer Van Rijswijk legde zich voornamelijk toe op de gezichtsscherpte. Hoewel de officiële cijfers pas later bekend zulen worden gemaakt, zal naar ruwe schatting de gezichtsscherpte van zo'n dertien pro cent van de voetballers niet voldoende zijn. Zij zullen met contactlenzen of een sportbril moeten gaan spelen. Ongeveer tien procent van de spelers faalt op een van de andere onderdelen van de test. Deze cijfers voor sportbeoefenaren, toch een vrij hoog percentage, komen overeen met de acties, die de Stichting Oog en Bril vorige jaren onder huis vrouwen en schoolkinderen onder ln motto: „Zie goed, werk beter" en onde: de weggebruikers onder het motto „Zie goed, rijd beter", heeft ondernomen. Na afloop van het onderzoek, waar bij ook de perimeter wordt gebruikt om het gezichtsveld te meten, gaat er een rapport naar de vereniging met van ie dere speler uitvoerige gegevens omtrent zijn gezichtsvermogen. Verschillende verenigingen hebben na ontvangst van dit rapport al spelers naar een oog specialist verwezen voor een nader on derzoek. Contactlenzen of een sport bril kunnen dan uitkomst bieden. Aan beide zijn voor- en nadelen verbonden. Contactlenzen worden nogal eens ver loren hetgeen een kostbare zaak is. Bij sportbrillen, die onbreekbaar glas heb ben, loopt men nog altijd kans het mon tuur te breken. Het spelen met een gewone bril meent de Stichting Oog en Bril echter ten sterkste te moeten afraden. Het ge vaar, dat een speler bij een ongelukje glassplinters in de ogen krijgt, is zeker niet denkbeeldig. Terecht gaat men er bij de Stichting vanuit, dat een voet baller ook niet met zijn gewone schoe nen gaat spelen maar voetbalschoenen aantrekt alvorens het veld op te gaan. AMSTERDAM Het zier er naar uit dat Peter Post, Harm Ottenbros, Rini Wagtmans en René Pijnen donder dagavond zonder reclame op hun shirts in de zesdaagse van Amsterdam zullen starten. Nadat organisator Kurt Vyth, die eerder had aangekondigd niet van zijn standpunt te zullen wijken, had ge dreigd met een kort geding dat dins dagochtend om kwart voor elf voor de president van de Amsterdamse recht bank zou hebben gediend, besloot de directie van Willem II de eis tot recla me op de shirts van Willem II in te trekken. De heer Vyth, die zondag nog met zijn raadsman, mr. Verduin, naar Gent was gereisd om daar in Zesdaag- se-kringen over de affaire te spreken, kreeg maandag het volgende tele gram van de sigarenfabriek uit Val- kenswaard: „Hoewel wij de opwinding omtrent shirt-reclame volstrekt niet be grijpen, hebben wij de Amsterdamse Zesdaagse en onze renners op geen en kele manier in moeilijkheden willen brengen en trekken wij onze voorwaar den van shirt-reclame in. De Willem II Gazelle-renners mogen wat ons be treft conform het contract met de Stich ting Acifit-Sport starten". Toen dit telegram door de directie van de fabriek werd verstuurd (inmid dels stond al een deurwaarder met een dagvaarding voor de poort) waren de renners van de betrokken formatie bij een in Dieren, waar de premies voor het afgelopen seizoen werden uitbe taald. Daar was ook de heer W. Oepts, die namens de fabriek de belangen van de wielerploeg behartigt. Hij zei later op de avond dat het telegram niet wil zeggen, dat de fabriek er zonder meer akkoord mee gaat, wanneer de renners donderdag zonder reclame starten. „Dat moeten ze stuk voor stuk voor zichzelf beslissen. Contractueel zijn ze echter verplicht om in onze truien te fietsen en als ze dat niet doen, zouden we misschien iets tegen hen kunnen on dernemen. Maar dan zullen we dan la ter wel eens beslissen". Naar aanleiding van deze affaire nam Peter Post maandag contact op met mr. Jansen van Raay om diens advies in te winnen. „Want ik wil in iedér geval vrijuit gaan", zo zei de Zesdaagse-keizer, „Ik heb een contract met Willem II, dat op 31 december 1970 afloopt, en wil niet in moeilijkhe den komen. Eigenlijk zou ik van de fabriek een verklaring willen hebben dat Peter Post in Amsterdam blanco mag rijden en, als ik die niet. krijg, van Vyth een verklaring dat hij ga rant staat voor eventuele financiële aanspraken van de fabriek". Wat mr. Jansen van Raay zou adviseren was maandagavond nog niet bekend. De Rotterdamse advocaat wilde eerst alle op deze zaak betrekking hebbende stuk ken in zijn bezit hebben. De advocaten van de heer Vyth ech ter zeiden dat het telegram van Wil lem II voor de renners voldoende waar borgen biedt om zonder moeilijkheden in Amsterdam aan de start te kunnen komen. PARIJS De Franse regering heeft opnieuw een verzoek van de Ameri kaanse firma Westinghouse (elektroni sche apparatuur) afgewezen verlof te krijgen een meerderheidsbelang te ver werven in een der grootste Franse be drijven in de elektronische sector. Wes tinghouse wilde door overneming van 60 procent van de aandelen van de So- ciété de Constructions Electromécani- ques Jeumont-Schneider, in het bezit van de Belgische baron Edouard-Jean Empain, een eerste stap zetten op de weg naar vorming van een elektronisch concern in Europa dat een omzet zou moeten krijgen van een miljard dollar per jaar. Vorig jaar stak president De Gaulle een stokje voor de plannen. De Franse regering zal streven naar vor ming van een nationale groep bestaande uit de belangrijkste bedrijven in deze sector van de industrie. Het Franse be leid ia er op gericht te voorkomen dat buitenlanders de macht in handen krij gen in onverschillig welke sector van de nationale economie. Westinghouse heeft vorige week laten weten dat als de over name van Jeumont-Schneider niet door ging, het concern zijn plannen via ande re bedrijven zou trachten te verwezen lijken. DEN HAAG De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten deelt, onder verwijzing naar zijn publikatie d.d 26 november jl. mede, dat de koers van inschrijving op de acht pet. 25-jarige obligatielening 1969-2 is vastgesteld op 98s/< pet. De inschrijving staat open op woensdag tien december a.s. tot 's mid dags drie uur. Zoals bekend is de lening groot f 100 min. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Boven-Hardinxveld H. A. van Slooten te Nijkerk. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Zwolle (tweede predi kantsplaats) J. M. Smelik te Rotter- dam-Overschie (buiten verband). Geref. Gemeenten Beroepen te Axel, in combinatie met Terneuzen: C. Harinck te Utrecht. Geref. Kerken Beroepen te Smilde: W. Visscher te Maasdijk. Aangenomen naar Leeuwarden: A. Plaatsman te Amsterdam-C. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Zalk en Veecaten: H. van Ommen te Zaandam (buiten verband). Geref. Gemeenten Beroepen te Sunnyside: C. Heegeman te Unionville (v.h. te Genemuiden). Chr. Geref. Kerken: Bedankt: voor Sneek: J. Plantinga te Rozenburg. MAASTRICHT De 44-jarige A. T. uit Schimmert had op 29 september in dronkemanswoede met zijn jachtgeweer twee voltreffers afgevuurd op de auto waarin zijn dochter, zijn aanstaande schoonzoon en diens broer voor hem op de vlucht gingen. De auto kreeg 84 inslagen van ha gelkorrels, maar slechts de broer van de schoonzoon kreeg een lichte verwon ding aan een vinger. Dat gebeurde toen hij de dochter in de wegrijdende auto trok. Even daarvoor had A.T. op het erf van zijn boerderij het hele gezelschap, inclusief zijn vrouw, de stuipen op het lijf gejaagd door met een groot brood mes op hen toe te lopen. Gisteren eiste de officier van justi tie bij de rechtbank in Maastricht, mr. J. Ek, ontslag van rechtsvervol ging en voorwaardelijke terbeschik king stelling van de regering. Daaraan koppelde hij de bijzondere voorwaarde, dat A.T. zich onmiddellijk voor een DEN HAAG De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning, ir. W'. F. Schut, heeft extra wo ningwetwoningen boven de voor 1969 reeds toegekende contingenten toegewe zen en wel aan: Noord-Holland 300, Utrecht 100, Zuid-Holland 225 en Rijn mond 250. Onder het totale aantal van 875 wo ningwetwoningen zijn er 600 begre pen, die aan het totaal van 45.000 vol gens het woningbouwprogramma voor 1969 konden worden toegevoegd. De ove rige 275 komen uit de centraal aange houden reserve. De minister heeft de desbetreffende provinciale besturen en het openbaar lichaam Rijnmond in kennis gesteld van de extra toewijzing en van de daar aan verbonden voorwaarde, dat hij de machtigingen tot gunning voor de bouw van de woningen nog dit jaar moet kunnen verlenen, psychiatrische behandeling in een zie kenhuis zou laten opnemen. Deze verdachte is een gevaar voor de maatschappij. Twee jaar lang heeft hij zijn gezin geterrroriseerd, terwijl hij weet dat hij na alcoholgebruik buiten zijn zinnen raakt", aldus de officier van justitie. MAASTRICHT De officier van Jus titie in Maastricht, mr. G. Weggc- mans, stelt een onderzoek in naar de financiële gang van zaken bij de fail liet verklaarde Algemene Nederlandse Spaar- en Beleggings Unie Neberu te Heerlen. Met name wordt nagegaan of de di recteur, de heer G. J. Heyboer (27), zich heeft schuldig gemaakt aan een vermogensdelict zoals verduistering of eenvoudige bankbreuk. De curator, mr. A. Lückers uit Heer len, signaleerde in zijn rapport over de Nerebu, dat de heer Heyboer grote be dragen voor privédoeleinden aan het bedrijf had onttrokken. Zo zou de heer Heyboer in 1968, toen de Neberu al wankelde, ruim een ton hebben opge nomen. Volgens de officier van Justitie, zou ook strafvervolging wegens oplichting volgen, indien blijkt dat de heer Hey boer spaarders naar zich toe heeft ge lokt door bij hen valse verwachtingen te scheppen. TREINONGELUK IN JAPAN TATEBAYASJI. Zes personen zijn maandag om het leven gekomen toen een tjokvolle trein op een overweg in de Japanse plaats Tatebayasji bij Tokio, tegen een mobiele kraan botste. Bij het ongeluk werden meer dan honderd mensen gewond. Twee rijtuigen van de trein, die 600 tot 700 reizigers vervoer de, liepen uit de rails.

De Vallei | 1969 | | pagina 11